Her Telden (16.Nisan.Perşembe)

Her Telden (16.Nisan.Perşembe)

Yayın: 16.04.2015 08:36
Paylaş:
A+ A-

DÖVİZ FİYATLARINDA BAŞGÖSTEREN ARTIŞ,KARDEMİR’İ NE KADAR ETKİLER ACABA VE DIŞBORÇLAR KONUSU..
DÖVİZ PİYASALARI el yakıyor biliyorsunuz,döviz fiyatlarında sürekli bir artış görülüyor ve BİRÇOK FİRMA gibi KARDEMİR’İN DE yatırımlarından dolayı DIŞ PİYASALARA DÖVİZ CİNSİNDEN BORCU olduğu biliniyor.
YATIRIMLARIN BİR BÖLÜMÜ DIŞ KAYNAKLARDAN borçlanarak yapıldı ve elbet bu borçlar DÖVİZ ÜZERİNDEN gerçekleştirildi,şu gün itibarı ile DÖVİZ FİYATLARI artıyor,KARDEMİR BORÇLARI DA buna paralel artıyor elbet.
İşin bir başka yanı,DÖVİZ FİYATLARI artarken,KARDEMİR ÜRÜNLERİ aynı seviyede artmıyor,döviz fiyatlarında yaşanan artışın hayli gerisinde kalıyor satılan ürünler.
Biliyorsunuz 1999-2002 arasında KARDEMİR’İN yaşadığı o badireli günler ASYA/RUSYA KRİZİ nedeni ile o zaman yükselen döviz fiyatları olarak gösteriliyor,Kamuoyu’na öyle takdim ediliyordu.
KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ’A,basın ile tanışma toplantısında biz YÜKSELEN DÖVİZ FİYATLARINI,bunu paralel yükselemeyen ÜRÜN FİYATLARINI ve MALİYETLER ÜZERİNDE oluşabilecek unsurları sormuş ve önlemler nelerdir demiştik.
Genel Müdür Sayın UGUR YILMAZ gerekli her önlemin alındığına dikkat çekerek,telaşa kapılacak hiçbir husus olmadığına işaret etmişti ve daha detaylı bilgileri vermek üzere ilgili Genel Müdür Yardımcısı’na açıklamalar yaptırmıştı.
ŞU AN GÖNÜLLER RAHAT,SIKINTI OLMAYACAK GİBİ.
Ama,insanlar GEÇMİŞİ UNUTMADILAR,tedirgin oluyorlar elbet.
Bu tedirginliği de görmek mümkün..

SAADET PARTİSİ İLE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İTTİFAKININ,ÜLKE GENELİNDE,BEKLENTİSİ YÜZDE 10 BARAJINI AŞMAK…
Biliyorsunuz SAADET Partisi ile BÜYÜK BİRLİK Partisi SEÇİM İTTİFAKI yaptılar ve 7 Haziran Genel Seçimlerine SAADET Partisi çatısı altında girecekler.
İTTİFAK SES GETİRECEK Mİ..?
Şu ana kadar,beklenen sesi getirdiğini söylemek oldukça güç,BU İTTİFAKIN ülke genelinde ki beklentisi YÜZDE 10 BARAJINI aşmak ve en azından bir bölüm Milletvekilini TBMM göndermek.
YÜZDE 10 BARAJI AŞILABİLİR Mİ..?
Gerek SAADET Partisi Teşkilatlarının,gerekse BÜYÜK BİRLİK Partisi Teşkilatlarının,seçimlere yeterince asılması ile yüzde 10 barajı en azından zorlanabilir.
2011 Genel Seçimleri sırasında her iki Partinin aldığı oyları toplarsanız yüzde 10 barajı noktasında çok yetersiz kaldığını görürsünüz,ancak,bu İTTİFAK BİR SİNERJİ yaratabilirse bir şeylerin olması beklenir.
ŞUAN İTİBARI İLE BİR SİNERJİ GÖRÜNMÜYOR..
En azından Karabük’te bu görünmüyor.
Örneğin “OY VERDİĞİ PARTİNİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI BEĞENMEYEN..” çok geniş bir kitle var ve bu insanlardan hiçbiri şu ana kadar bize “İTTİFAK PARTİLERİNE OYUMU VERECEĞİM..” demedi..
Bunu söyleyen hiç seçmen olmadı..

SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANLARI,MAYIS AYI İÇİNDE KARABÜK’E GELİRLER MUTLAKA VE MİTİNGLER,TOPLANTILAR
Siyasi Parti Genel Başkanları MAYIS AYI İÇİNDE Karabük’e gelmeye başlarlar ve öyle sanıyoruz ki KARABÜK-BARTIN-ZONGULDAK İlleri için PAKET PROGRAMLAR yaparlar.
SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANLARI Karabük’te ne söylerler acaba,olayın tam bu noktasında her Genel Başkanın bir konuşma metni vardır,bu metinde eğer o KENT İLE İLGİLİ olabilecek bir şeyler var,konuşmasının o bölümünde O KENT ile konuşmasını özdeş hale getirir.
Eğer öyle bir şey yoksa,O KENTİN SORUNLARINA lafı evirip/çevirip değinirler ve bir Siyasi Parti Genel Başkanının o Kente gelmesi o Kentte konuşma yapması önemlidir elbet.
SİYASİ PARTİLER KARABÜK’TE NELER SÖYLERLER..
Bu yazıya oturmadan 15 dakika önce bir kardeşimiz “İKİ HASTANEYİ KAPATTILAR.MEVCUT HASTANE ANA/BABA GÜNÜ..” diye bize dert yandı..
HASTANELERDEN SÖZ EDERLER HERHALDE..
Siyasi Parti Genel Başkanlarının Karabük’te ilk dokunacakları konu HASTANE OLAYIDIR mutlaka,bu noktada yaşanan sıkıntı/sıkıntılardır ve emin olun halkta prim yapar bu konu.
Örneği CHP GENEL BAŞKANI “EMEKLİLER..” diyecektir mutlaka.
“İKİ MAAŞ BAYRAM İKRAMİYESİ..” ve “İNTİBAKLAR..” diyecektir.

KARABÜK BELEDİYESİ İLE BELEDİYE-İŞ SENDİKASI ARASINDA Kİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ VE KARDEMİR ÇALIŞANLARI
Karabük Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN,KARDEMİR işçileri arasında da YANKI bulduğu anlatılıyor.
KARDEMİR ÇALIŞANLARI ANLATIYORLAR.
KARDEMİR Çalışanları “HERHALDE İŞVERENİMİZ,BİZLERE BELEDİYE İŞÇİLERİNDEN DAHA DÜŞÜK BİR ZAMMI TEKLİF ETMEZ,VERMEZ..” diyorlar..
Karabük Belediyesi,Belediye işçilerine yüzde 25-26 civarında zam vermiş ve bunun altışar aylık dilimleri yüzde 6.1-6.2 gibi düzenlenmiş,bu yönlü bir düzenleme ile SOZLEŞME imza altına alınmış.
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ taraflarca masada bitirilemedi ve ücretler maddesi üzerinde uzlaşma temin edilemedi.
Hatta,BU KONUDA UÇURUMLAR OLDUĞU söyleniyor ve İşveren kesiminin vermeyi teklif ettiği ücret zammı ile Sendikanın istediği ücret zammı arasında UÇURUMLAR VAR gibi görüşler dile getiriliyor.
Şimdi bir bekleme dönemi de var galiba,döviz fiyatlarında yaşanan artış,KARDEMİR ürünlerinin satışlarının yavaşlaması,döviz fiyatlarında yaşanan artış kadar artışların olmayışı olumsuz faktörler..
Ülke ekonomisinin durumunu net görmek içinde ağırdan alınıyor..
En azından o yönde görüş verenler bile var.

“MİLLİ İTTİFAKIN KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI..” SAYIN SONER MALKOÇ VE SAYIN DURSUN KIRAÇ UMUTLU..
SAADET Partisi ile BÜYÜK BİRLİK Partisi arasında yapılan MİLLİ İTTİFAKIN Karabük Milletvekili Adayları Sayın SONER MALKOÇ ile Sayın DURSUN KIRAÇ dün Büromuza bir nezaket ziyareti yaptılar.
BU İKİ İSİM,İKİ AYRI PARTİDEN GELEN İSİMLER..
Ancak,bizim samimiyetle gördüğümüz,AYNI PARTİDEN GELEN Milletvekili Adaylarından çok daha büyük birliktelik halindeler,karşılıklı samimiyet ve benimsemişlik durumundalar.
Ama,aynı Siyasi Parti bünyesinden gelmiş öyle Adaylar var ki,aralarında buz gibi bir ilişkinin olduğunu görüyorsunuz,aralarından hiçbir samimi duygunun olmadığını hissediyorsunuz.
SAADET Partisi ile BÜYÜK BİRLİK Partisi arasında kurulan MİLLİ İTTİFAK Milletvekili Adayları Sayın SONER MALKOÇ ile Sayın DURSUN KIRAÇ büyük bir samimiyet ve birliktelik halinde davranıyorlar.
BİZ ÜLKE BARAJINI AŞACAĞIZ GÖRÜŞÜNDELER..
İNANMIŞLIKLARI EN ÜST NOKTADA..
Dileriz herşey gönüllerine göre cereyan eder

BİRİSİ BİZE “AK PARTİ’NİN KARABÜK’E EN BÜYÜK HİZMETİ NEDİR DİYE SORSA..” CEVABIMIZ BELLİDİR..ÜNİVERSİTE..
Birisi çıksa ve bize “AK PARTİ’NİN KARABÜK’E EN BÜYÜK HİZMETİ NE OLMUŞTUR..” diye sorsa verilecek cevabımız bellidir ve İKİ ŞIKLI BİR CEVAPTIR..
A ; KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ KURMAKTIR..
B ; KURUCU REKTÖRLÜĞE PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL’I GETİRMEKTİR diye cevap veririz ve BU İKİ ŞIKLI CEVAP Karabük’ün kısa süre içinde toparlanmasını sağlayan olguları içerir.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulmuş olsa,başına Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL vizyonunda,üretkenliğinden,verimliliğinde bir rektör getirilmemesi halinde ÜNİVERSİTE halkın deyimi ile güdük kalırdı..
BU DENLİ GELİŞEMEZ,KARABÜK’Ü UÇURAMAZDI..
Bu nokta da,ACABA GERÇEKTEN ÖYLE Mİ OLURDU,diye düşünen varsa ÇEVRE İLLERDE Kİ ÜNİVERSİTELE baksınlar gerçeği görürler,gerçeği yakalarlar..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ MÜTHİŞ BİR GELİŞİM GÖSTERDİ..
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bu gelişimi gösteremese,Karabük şimdilerde 80-85 bin nüfuslu bir KASABA OLARAK hayatına devam ederdi ve hepimiz bundan zarar görürdük.
Konunun tam bu noktasında “PEKİ KARABÜK KADİRBİLİR,BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİR BİR KENT MİDİR..” diye sorarsanız,bunun cevabını “KARABÜK HALKI GERÇEKTEN ÖYLEDİR..” diye verebiliriz..
KARABÜK HALKI GERÇEKTEN ÖYLEDİR..
ÖYLE OLMASA BU ÜZÜNTÜSÜ NEDENDİR Kİ..!!

“SİZ O TREN KAÇTI DİYENLERE KULAK ASMAYIN..MHP KARABÜK’TE MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAKTIR..” DİYENLER..
Dün bazı MHP’LİLERİN görüşüne yer vermiş ve “MHP KARABÜK’TE BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAKTI.O TRENİ KAÇIRDILAR O TREN ARTIK KAÇTI..” diyen MHP’LİLERDEN söz etmiştik.
Dün bizim bu yazımızdan sonra gördüğümüz birçok MHP’Lİ ise tam aksi görüşteler ve “SİZ O TREN KAÇTI DİYENLERE KULAK ASMAYIN.MHP KARABÜK’TE BİR MİLLETVEKİLİ KESİN ÇIKARTACAKTIR..” diyenler var.
Bunlar “MAHALLELERE GİDİP GÖRMÜYOR MUSUNUZ.MHP ADAYLARI BELİDEYİ BAŞKANI’NIN AÇILIŞLARINA KATILIYOR.İNSANLAR NASIL SAMİMİ BICAK İLGİ GÖSTERİYORLAR..” görüşlerini de dile getiriyorlar.
Bunu söyleyen MHP’LİLER var.
Zaten MHP işe çok sıkı girdi,bu görülüyor.
Bir yandan İRTİBAT BÜROLARI TUTULUYOR..
Bir yandan GİYDİRİLMİŞ ARAÇLAR FIRIL/FIRIL dolanıyor..
Ve MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI sürekli Mahallelerde halkın içindeler,MHP Teşkilatları sürekli vatandaşla birlikteler,şimdiye kadar pek günyüzüne çıkmamış/çıkartılmamış HAYIR İŞLERİ insanların dilinde artık.
MHP İDDİALI BİR BİÇİMDE ÇALIŞIYOR..
7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNE ASILIYOR..

AK PARTİ GENEL BAŞKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU KARABÜK ZİYARETİNDE “YAPTIKLARINI.ANLATACAKTIR…”
7 HAZİRAN Genel Seçimi için SİYASİ PARTİ Genel Başkanları mutlaka Karabük’e geleceklerdir,miting düzenleyeceklerdir,halkla buluşup düşüncelerini anlatacaklardır.
Örneğin AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU,Karabük ziyaretinde “AK PARTİ HÜKÜMETLERİNİN BU KENTE YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATACAKTIR KUŞKUSUZ..”
“ÜNİVERSİTEYİ BİZ KURDUK..” diyecektir..
“HASTANEYİ BİZ YAPTIK..” diyecektir..
“KARABÜK/SAFRANBOLU İÇME/KULLANMA SUYUNU BİZ GETİRDİK VE 50-60 YIL BURALARDA SU SIKINTISI OLMAZ..” diyecektir,buna benzer yapılan irili/ufaklı hizmetleri anlatacaktır..
Daha sonra da YAPACAKLARINI ANLATACAKTIR..
KARABÜK-BARTIN TÜNEL GEÇİŞLİ KARAYOLU..
KARABÜK HAVAALANI,YENİ BİR HASTANE..
ESKİPAZAR/İSMETPAŞA İHTİSAS OSB..
Buna benzer irili/ufaklı birçok işlerden söz edecektir ve “DEVAM EDECEK OLAN İKTİDARIMIZ DÖNEMİNDE KARABÜK’E BU GİBİ HİZMETLERİ DE KAZANDIRACAĞIZ..” diyecektir..
Genel Başkanlar yakında Karabük’e gelmeye başlarlar..
VERECEKLERİ VAATLERİ İYİ İNCELEMEK LAZIM..

“KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’Nİ GECEKONDU HÜVİYETİNDEN ÇIKARTACAĞIZ..” SÖZLERİ VE ÇABALAR..
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN,Karabük Organize Sanayi Bölgesi’ne büyük önem verdiğini söylüyor.
BİRÇOK YENİ DÜZENLEME YAPACAĞINI SÖYLÜYOR.
Örneğin Organize Sanayi Bölgesi’nin ANKARA-İSTANBUL Karayolu’na yakın bir yerde 10 dönüm civarında bir arazisi varmış ve buraya ÇOK AMAÇLI BİR BİNA yaptırmayı düşünüyor.
BAKKA BUNUN İÇİN KREDİ VERİYORMUŞ.
ORGANİZE SANAYİ BÖLGE Müdürlüğü başta olmak üzere,sanayi yangınlarına müdahale edebilecek bir itfaiye teşkilatı,bir sağlık istasyonu,toplantı salonları falan gibi gerçekten ÇOK AMAÇLI BİR BİNA düşünüyor oraya.
BÖLGENİN GİRİŞ/ÇIKIŞI DÜZENLENECEK.
Şimdi ki hali bir GECEKONDU görünümünde olar Organize Sanayi Bölgesi’ni gerçek bir Bölge hüviyetine sokmayı düşünüyor Sayın TUNCAY ÖZCAN ve bunun çalışmaları kısa süre içinde başlatılacak.
Bu arada ESKİPAZAR/İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ çalışmaları aksatılmayacak,bütün hızı ile sürdürülecek ve kısa süre içinde TEMEL ATMA aşamasına gelinecek.
Bunlar Karabük’ün yararına,çıkarına olan çalışmalar.

12 kişi görüş bildirdi

 1. olacak o kadar

  Tuncay Özcan dostumuz 2019 milletvekili adayı olacak onun için sıkı çalışması lazım.2019 İlerleme projesinde öyle takdir ve tensip buyurulmuş.Osman Kahveci olmayacak Tuncay Özcan yerine Aday gösterilecek.Sedat Namal birinci Tuncay Özcan ikinci sıra adaylarımız 2023 vizyonu böyle gelişecek.Tuncay Özcan dostumuzun çok çalışması lazım çok

 2. Ramazan AYDEMİR

  Bir önceki seçim döneminde Eskipazar bölgesinde Serbest Organize Sanaayi kurulması gerektiğini ifade eden Rafet VERGİLİ yi unutmayalım. Yine de sevindirici bir olay, geleceği planlayabilen bence Rafet VERGİLİ, diğer siyasetçiler onu takip ediyor….

 3. çalışması gerek

  tuncay özcan gerçekten cok çalışması gerek belli yaptığı inşaatlardan nasıl çalıştığı
  eğer diğer işleride öyle yaparsa hiç yapmasın

 4. tonyukuk

  Dışarıdan Karabükü izleyen bir karabüklü olarak üzülerek görüyorum ki;karabük adam seçmeyi bilmiyor.karabükün kanaat önderi, karabükün siyasi önderi olduğunu iddia eden kişiler karabüke yazık ediyorlar. Bir partimizin milletvekili adayı yapılan bir arkadaş için yapılan yorumlara bakıyorum da içler acısı; yok TEOG a soksan başarısız olur, yok kaçak gaz satıyordu,yok zamanında partisine küsüp aleyhine çalıştı,yok belediye başkan yardımcısı iken şunu yaptı bunu yaptı. Be kardeşim karabüke çağ atlatan,karabükün ekonomik olarak bir nebze rahatlamasını sağlayan, karabüke bacasız sanayi olan üniversiteyi kazandıran adamı neden koymadınız o halde listeye. Birilerine yakın duramadı diye mi, o birileri ki zaten siyaseten bitikleri oynuyor,kendiyle beraber karabükü de bitiriyor. Hiç mi sahibi yok bu kentin.Bu kadar mı kaderine razı bu kent. Karabükspor neredeyse 15 hafta önceden küme düşmeyi garantiledi,hiç ses yok,hesap soran yok. kardemir dışarıdan gelenlerin çiftliği oldu, biryerlerde tutunamayan, aynı işyerinden iki kez atılan adamlar burada baştacı yapıldı.Şimdi bakıyorum yatırımlarda sıkıntı var, ray üretiminde sıkıntı var yorumları geliyor.Üstüne bir de kurdaki yükseliş; tren tekeri gibi gereksiz bir yatırıma giren kardemiri sıkıntıya sokar. Yüksek fırın yaptım diye övünen zat, enkazı bırakıp gitmiş. Sinop ta balık tutuyor, birtarafıyla gülüyordur şimdi.”Ulan bana ne karışan,ne hesap soran oldu; istediğimi yaptım, istediğimi işe aldım,istediğimi çıkardım,yatırım diye bu ……. iyi kandırdım.3 milyon ton masalıyla iyi uyuttum bunları” diye.bu zatla gelen üstadlar! hala kardemirde cirit atıyor,birileri önlerinde eğiliyor.TCDD yönetim kadroları değişti, seçim sonrası hükümette de bir değişim, en azından koalisyon olursa; kardemirin bu raydaki sıkıntısı biraz daha dillenirse ray satışında da sıkıntıya girer.Yıllar sonra adam gibi bir belediye başkanı geldi,adama demediğinizi bırakmadınız.Siyaset gözünüzü kör etmiş.En azından yerel siyasette şu at gözlüğünü çıkarın,çalışanı takdir edin. Velhasıl gezmediğim il kalmadı.Maalesef karabük gibi sahipsiz,sessiz,kaderine razı,tepkisiz,eşrafsız,öndersiz bir şehir görmedim.Biraz şu dört dağın arasından kafanızı çıkarın,tüneli bir geçin.O zaman sizi yönettiğini düşündüğünüz,takdir ettiğiniz,desteklediğiniz adamların aslında ne kadar yetersiz olduğunu rahatlıkla görecekseniz; bu eleştirim sadece siyaseten değil,tüm karabükte söz sahibi olduğunu iddia edenlere.

 5. Yapı- günah-bühtan

  Rektör Prof.Dr.Burhanettin Uysala reva görülen muamele ayıp oldu günah oldu bühtan oldu.Karabük insanının içi yanıyor Hocayı tanımayanlar bile kan ağlıyor.Böyle birşey nasıl olabilir nasıl yapılabilir.Hadi bakalım gelin oyları alın alabiliyorsanaz oyları alın.Kuruldugu günden bu yana AKP ye oyveren binlerce kişi yeminle şartla vermiceni söylüyor gelin oyları alın bakalım

 6. UYANIN KARABÜKSPOR KÜME DÜŞÜYOR

  KARABÜKSPOR KÜME DÜŞÜYOR KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR.UYUMA KARABÜKLÜ UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK.TAKIMI BU HALE GETİRENLERDEN HESAP SOR.KARABÜKLÜ VEYA KARABÜKSPORA GÖNÜL VEREN HERKESİN BU HESABI SORMA HAKKI VARDIR.SAYIN GÖLBEK SİZDE BU KONUYA ÇOK DUYARSIZ KALIYORSUNUZ.KARABÜKÜN EN BÜYÜK MARKA DEĞERİ KARABÜKSPORDUR.KARABÜKSPOR KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR.KENDİ ŞİRKETLERİNİZ GİBİ YÖNETEMEZSİNİZ KULÜBÜ.BU KÖTÜ GİDİŞİN HESABINI VERMEK ZORUNDASINIZ.

 7. KARABÜKSPOR FANATİĞİ

  KARDEMİR KARABÜKSPOR İYİ DURUMDA DEĞİL.BUNUN MÜSEBBİBİ BELLİ.KARABÜKTE 7 DEN 70 SORSANIZ SİZE HERKES MURAT İSMİNİ VERİR VE BU ARKADAŞIN YANLIŞLARI BU YIL KARABÜKSPORU ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜ.HİÇ KİMSE BAŞKAN MUSTAFA YOLBULANA KIZMIYOR VEYA DARILIP,GÜCENMİYOR.MUSTAFA BAŞKANA TEK BİR SİTEM “BU MURAT ARKADAŞA NEDEN BU KADAR TOLÖRANS GÖSTERDİYİ.
  MUSTAFA BAŞKAN YENİ BİR LİSTEYLE YENİDEN BAŞKAN OLSUN,KÜME DÜŞSEK BİLE YİYİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR MANTIĞIYLA TEKRAR BİRİNCİ LİĞE ÇIKARIZ.AMMA TEKRAR BU MURAT DENİLEN ZAT YÖNETİMDE OLURSA,KARABÜKSPORUN YERİ ÜÇÜNCÜ LİĞTİR BUNUDA KİMSE AKLINDAN ÇIKARMASIN.
  YAZIK KARABÜKSPORA ADAM DALGA GEÇER GİBİ TIRANFERLERLE TAKIMIN MADDİ DENGELERİNİDE BOZDU TAKIMI KÜMEYE KADAR GETİRDİ.
  MUSTAFA YOLBULANIN DIŞINDA BİR BAŞKAN DÜŞÜNMEK HAM HAYALDİR.BÖYLE DÜŞÜNENLER VARSA KENDİNİ GÖZDEN GEÇİRSİN.NE YAZIKKİ KARABÜKSPORUN ÇAKILI ÇİVİSİ YOK.GEÇEN SENE TESİS YAPACAKLARDI.BELLİ BİR AŞAMAYA GELDİ YER BULUNDU SONRA UNUTULDU GİTTİ.MUSTAFA YOLBULAN YENİ BİR YÖNETİMLE İŞBAŞINA YENİ BİR KANLA GELSİN

 8. kel_vatandaş

  Sayın Tonyukuk, gerçekler bu kadarmı güzel dile getirilir, söylediğin herşey o kadar doğru ki ekleyecek bir şey bulamıyorum, sevgiler, saygılar.

 9. torr

  milletin işi gücü siyaset, kimsenin başka derdi yok.

 10. akp

  ömer ayar yoksa bizdende oy yok

 11. Vatandaş

  Ak partiye üç dönem genelde bir dönemde belediyede oy verdim. Son iki yerel seçimde Mhp ye oy verdim. Bilinçli bir seçmen olarak hizmetin nasıl geldiğini çok iyi gördüm. Biz Karabüklüler olarak şunu ayıramıyoruz. Hizmet nereden gelecekse oraya yönelmesini bilemiyoruz. Körü körüne hemşericilik, adamcılık, arkadaşcılık oynuyoruz. Yanlış yapıyoruz. İktidarın bu seçimde biraz ders alması gerektiğini düşünüyorum. Ve bu yüzden hayır işleri ile de iyi tanıdığım Mhp nin adayı Durmuş Yalçın’a oy vereceğim. 1-1 olursa Ak parti bu şehre bakış açısını daha da ciddiye alacaktır diye düşünüyorum. Karabük’ün çantada keklik olmadığını birilerinin anlaması gerekiyor.

 12. REMINGTON

  SAYIN GÖLBEK DÖVİZDEKİ ARTIŞ EURO DA AŞIRI BİR ARTIŞ OLMADIKCA KARDEMİRİ ETKİLEMEZ ÇÜNKÜ DIŞ BORÇLANMASININ YANİ KULLANDIGI KREDİLER EURO CİNSİNDEN OLDUGU 3YIL ÖDEMESİZ VE 10 YILLIK GİBİ UZUN VADELİ BORÇLAR EKONOMİ SAGLAM BU BİLGİLER -KAP- DA ŞİRKET HABERLERİNE GİRİLDİGİNDE GÖRÜLEBİLİYOR KRİZ ŞU AN KARDEMİRE UZAK DEMİR PİYASASI DİP SEVİYELER DE BİLE KARLI SATIŞLAR VAR KARDEMİRDE 1KAÇ SAATLİK BİR DURUŞA YANİ ÜRETİM AKSAMASINA DAHİ TAHALMÜL YOK BU SEVİYELERDE ÜRETİM YAPAN KARDEMİR MUTLAKA 3 MİLYON TON HEDEFİNE YAKIN ZAMANDA ULAŞACAKDIR.AMA ÇALIŞANLARIN DA BU ÖZVERİSİNİN GÖRÜLMESİ GEREKİR Kİ MALİSEF YÜZDE 2.33 İŞVERENİN TEKLİFİ ÇALIŞANLARI ADETA YARALAMIŞDIR.BELEDİYE SÖZLEŞMESİNİ KENDİNE ÖRNEK ALAN ÇELİK İŞCİSİ BU SÖZLEŞMENİN ÜSTÜNDE SÖZLEŞME BEKLENTİSİ GAYET NORMALDİR KARDEMİRE VE ÇELİK İŞ SENDİKASINA YAKIŞANI BUDUR.HİZMET İŞ KOLUNDAKİ ÜCRETLER AGIR SANAYİ METAL İŞ KOLUNDAKİ ÜCRETLERİ GEÇMİŞDİR TABİ Kİ HER EMEKÇİNİN YAPMIŞ OLDUGU İŞİN ÜCRETİNİ ALMAK REFAHININ ARTMASI YOKSULLUK SINIRININ ÜSTÜNDE ÜCRET ALMASI HAKKIDIR DOGRUSU DA BU AMA NEDENSE METAL KOLUNDA NE ZAMAN TOPLU SÖZLEŞME OLSA KRİZ HEMEN YANI BAŞINDAYMIŞ GİBİ GÜNDEME HEMEN ALINIVERİYOR 1999-2002 GİBİ TARİHLER ÇIKARILIVERİYOR VİTRİNE GEÇMİŞİ UNUTMADIK ALLAHU TEHALA BİR DAHA GÖSTERMESİN FAKAT BU ÖLÇÜYLE DE GELECEGİMİZİ KAYBETMEK HAKKIMIZ OLANI KAYBETMEK İSTEMİYORUZ ACIYI ÇİLEYİ AÇLIGI GÖRMÜŞ ÇELİK İŞCİSİ HAKKI OLAN ÜCRETLERİ HESAPLARINDA GÖRMEK İSTİYOR ZAMANI GELDİ BU ZAMAN ÇOK UZAMAMALI HER İKİ KESİMİ MUTLU EDEN BİR TOPLU SÖZLEŞME OLMASI TEMENLİSİYLE…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.