Her Telden (17.Eylül.Perşembe)

Her Telden (17.Eylül.Perşembe)

Yayın: 17.09.2015 08:28
Paylaş:
A+ A-

2010 YILINDA YAŞANAN SENDİKAL MÜCADELE SIRASINDA KARDEMİR’DEN ATILAN İŞÇİLER VE “İŞE GERİ ALINMA…”
2010 Yılında Karabük çok ciddi bir SENDİKAL MÜCADELE yaşamıştı ve o SENDİKAL MÜCADELE sırasında,KARDEMİR İŞVERENİ 307 civarında İŞÇİNİN,İŞ AKTİNE SON VERMİŞTİ.
KARABÜK O ZAMAN ÇOK CİDDİ GERGİNLİKLER YAŞADI.
Önce ki gün,BU İŞÇİLERDEN BİR HEYET,BİR BÖLÜM İŞÇİ kardeşimiz ziyaretimize geldiler,”KARDEMİR EMEKLİ İŞÇİLERİ GERİ İŞE ALIYOR.BİZLERİNDE DEĞERLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ.BİZLERİ GERİ ALSINLAR..” yolunda talepler yaptılar.
KARDEMİR BUNU YAPABİLSE,gerçekten çok büyük bir SOSYAL BARIŞA imza atmış olur ve zaten bu işçilerin büyük bölümü emekli olmuş,iş kurmuş,başka yerlere gitmiş falan.
“BELKİ 50,BELKİ 80 KİŞİ GERİ DÖNER..” diyorlar..
Ama geri döneceklerin yaratacağı SİNERJİ,geri dönenlerin yaratacağı SOSYAL BARIŞ havası,KARDEMİR’E aklın alamayacağı kadar büyük bir popülarite,tasavvur edilemeyecek kadar büyük avantaj ve güven sağlar.
BU KARDEŞLER Siyasi Partileri ziyaret edeceklerini söylüyorlar,örneğin AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile bir telefon görüşmesi yapmışlar,yine görüşeceklermiş,Parti Lokalinde bir görüşme ayarlamaya çalışıyorlarmış.
MHP’Yİ ziyaret edecekler,CHP’Yİ ziyaret edecekler..
MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI İLE GÖRÜŞECEKLER..
Toplumsal bir baskı,genel bir talep yaratmaya çalışacaklarmış.
Dileriz aklı selim galip gelir,geri döndürülürler..

“KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜMÜZLE RANDEVU İSTEDİK,BEKLİYORUZ..” DİYEN SENDİKAL MÜCADELE MAĞDURLARI..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELENİN mağduru olan 307 işçi adına ziyaretimize geldiklerini anlatan bir grup işçi kardeşimiz KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ’DAN randevu istediklerini söylediler.
“BİR AF ÇIKARTILMALI..” diyorlar.
“ANAYASAL HAKKIMIZI KULLANDIK.SENDİKA DEĞİŞTİRDİK.NE İŞVERENİMİZE KARŞI BİR SAYGISIZ TUTUMUMUZ OLDU,NE İŞYERİMİZE BİR ZARAR VERDİK.HİÇ HAK ETMEDİĞİMİZ BİÇİMDE İŞTEN ATILDIK.GERİ ALINMAYI TALEP EDİYORUZ..” diyorlar
Hatta mahcubiyet içinde “BİR ANLAMDA KULLANILDIK..” diyenler bile oldu ve eğer KARDEMİR Yönetimi ve Profesyonel kadrosu bizi geri alırsa “EMİN OLUN EN FEDAKARCA ÇALIŞAN,ÜRETEN BİZLER OLURUZ..” diyorlar.
KARDİMİR Yönetimi veya Profesyonel kadrosu,zaman/zaman EMEKLİ OLAN işçileri geri çağırıyorlarmış,buradan yola çıkarak “BİZİ DE ÇAĞIRSINLAR,BİR İŞYERİMİZE BAĞLI,KARDEMİR GELENEĞİ İLE YETİŞMİŞ,VERİMLİ ÜRETEBİLEN İNSANLARIZ..” gibi mesajlar veriyorlar.
Bize anlattıklarına göre Vali,İl Emniyet Müdürü,Belediye Başkanı başta olmak üzere BİR DİZİ ZİYARETLERDE bulunacaklarmış ve bu anlamda SİYASİ PARTİLER ile temas geçeceklerini de söylüyorlar.
BU İŞ ÇÖZÜMLENEBİLİR Mİ..?
ÇÖZÜMLENMESİ,KARABÜK’E SOLUK ALDIRIR..
Gerçek bir SOSYAL BARIŞ temin edilir..

ŞIRNAK ESKİ VALİSİ SAYIN HASAN İPEK,AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLDU,HİÇBİR FAALİYET GÖSTERMEDİ
ŞIRNAK eski Valisi Sayın HASAN İPEK,AK Parti Karabük Milletvekili Aday/Adayı oldu,ancak,hiçbir çabası,hiçbir çalışması,hiçbir faaliyet göstermedi.
OYSA SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİ OLMASI GEREKİRDİ..
ŞIRNAK’IN en büyük İLÇESİ CİZRE’DE yaşananları hemen her akşam Televizyon Kanallarından izliyoruz,Ulusal genişlikte yayın yapan Gazetelerde okuyoruz.
Sayın HASAN İPEK’İN SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİ OLMALI..
Ama,Karabük’te başvurusunu yaptı ve bir daha Karabük’te görülmedi desek yeridir,ne bir çabası oldu,ne bir çalışması oldu,ne kendisini tanıtmak amacı ile ziyaretlerde bulundu.
Sanıyoruz ANKARA MAHREÇLİ DESTEKLERİ VAR.
Bu noktadan hareket ederek O DESTEKLERİNİN kendisini bir yerlere taşıyacağından yola çıkarak,KARABÜK’TE fazla vakit yitirmedi Sayın HASAN İPEK..
Başkalarını bilmeyiz ama bizim dikkatimizi çekti bu durum.
Sayın İPEK Ankara kaynaklı önemli desteklere sahip bir isim.
Öyle olmasa BU KADAR ÖNEMLİ GÖREVLER verilmezdi herhalde.
ADAY/ADAYI olarak başvuru yaptı,sonra ortada görünmedi.

KAPTAN DEMİR/ÇELİK TARAFINDAN,KARABÜK ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE AÇILAN DAVA VE “ARA KARAR..”
KAPTAN DEMİR/ÇELİK tarafından KARDEMİR Aleyhine açılan dava da KARABÜK ASLİYE HUKUK Mahkemesi bir ARA KARAR verdi.
TİCARET MAHKEMESİ SIFATI ile verilen bu ARA KARAR,KARDEMİR’İN aleyhine,KAPTAN DEMİR/ÇELİK’İN lehine olarak tecelli etmiş bulunuyor.
KAPTAN DEMİR/ÇELİK tarafından KARDEMİR’İN 27.03.2015 tarihli GENEL KURULUNDA alınan bazı kararların iptali istenmişti ve bu talep KARABÜK ASLİYE HUKUK Mahkemesi’nce alınan bir ARA KARAR ile kabul edildi.
TİCARET MAHKEMESİ Sıfatı ile davaya bakan KARABÜK ASLİYE HUKUK Mahkemesi,davanın uzun sürebileceğini göz önüne alarak ARA KARAR ile KAPTAN DEMİR/ÇELİK tarafından açılan davayı KARDEMİR aleyhine verdi.
İLERLEYEN SÜREÇTE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLUR..
Alınan bu ARA KARAR,yeni deliller,yeni iddialar,yeni gelişmeler ile değiştirilir mi,yoksa ARA KARAR muvacehesinde alınacak bir kesin kararla mı biter,bunu birlikte göreceğiz demektir..
BU KARARIN NE GİBİ ETKİLERİ OLACAK ACABA..?
Bunu kısa süre içinde birlikte öğreneceğiz demektir..
Hep diyoruz ya,KARDEMİR ÇOK YÖNLÜ bir boğuşmanın,bir mücadelenin içinde diye,işte bir yanda ÇİN BASKISI,öte yanda DÖVİZ FİYATLARI baskısı,bir yandan da AÇILAN MAHKEMELERLE mücadele ediyorlar..
SON KARARIN ÇOK ÖNEMLİ ETKİLERİ OLACAKTIR MUTLAKA.

KARABÜK SEÇMENİNİN “OYUNU VERECEĞİ SİYASİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI..” YARIN BELLİ OLUYOR..
1 KASIM Erken Genel Seçimlerinde OY VERECEĞİMİZ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI yarın belli oluyor ve Siyasi Partiler Listelerini yarın akşam YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA teslim edecekler.
AK Parti içinde Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN nereden Milletvekili Adayı olacağı sorusu var,Sayın ŞAHİN Karabük Milletvekili Adayı olursa,AK Parti ikinci sıraya kimi koyar.
Eğer Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük Adayı olmazsa,AK Parti listesinde Sayın AHMET ERORHAN,Sayın BURHANETTİN UYSAL,Sayın MEHMET CEYLAN,Sayın ÖMER AYAR,Sayın MUZAFFER ATILKAN,Sayın HASAN İPEK isimlerinden İKİSİ bulunacak galiba.
MHP İçinde ibre bir anda Dr.Sayın ADEM KAR isminden yana döndü ve Sayın ADEM KAR oy potansiyeli hayli yüksek olan bir isim,çok ciddi oy potansiyeli olan bir isim ve MHP içinde ibre bir anda kendisinden yana döndü.
CHP İçinde bir SÜRPRİZ YAŞANABİLİR Mİ,BEKLEYELİM BAKALIM.
Seçmen kime/kimlere oy vereceğini yarın akşam öğrenecek..!!

SAYIN RAFET VERGİLİ,MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETSEYDİ..!!
Tabela nüfusu 600 olan OVACIK İlçemizde,Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN Milletvekili Aday/Adaylığı için istifa etti ve yerine Belediye Başkan seçimi,BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ arasından yapıldı.
Ovacık Belediye Meclisi’nde 6 MHP’Lİ ÜYE,buna karşılık 3 AK Partili ÜYE vardı,BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ arasında yapılan seçimi AK Partili Başkan Adayı 5-4 kazandı.
Yani MHP 2 Üye fire verdi,AK Partiye kaptırdı..
Peki Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Milletvekili Aday/Adaylığı için Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmiş olsaydı KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ NASIL BİR OYLAMA SONUCU VERİRDİ.
Şu an Karabük Belediye Meclisi’nde 18 MHP’Lİ ÜYE ile 13 AK Partili ÜYE VAR ve eğer Bir Belediye Başkanlığı seçiminde sonuç nasıl olabilirdi..?
3 MECLİS ÜYESİ YER DEĞİŞTİRİR MİYDİ..?
Geçtiğimiz akşam bu konuda bir sohbetimiz oldu,üç arkadaş arasında sohbet ettik ve eğer böyle durum olsa NELER OLABİLİRDİ konusunu konuştuk.
ORTAK KANAAT “DURUM DEĞİŞEBİLİRDİ..” gibi çıktı..
18 MHP’Lİ,13 AK PARTİLİ ÜYE ARASINDA,OY DEĞİŞİMİ OLABİLİRDİ gibi bir görüş ortaya çıktı,OVACIK Belediye Meclisi insanlara bunları düşündürdü yani.
Sayın VERGİLİ görevinin başında..
İYİ Kİ İSTİFA ETMEMİŞ,ORTALIK HAYLİ KARIŞIRMIŞ..
OVACIK BİZE BUNU GÖSTERDİ YANİ..

SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİSİ’NİN “ÇAĞDAŞ BİR ÇÖP TOPLAMA MERKEZİ KURMAK YOLUNDA ALDIĞI KARAR..”
Geçtiğimiz süreçte Safranbolu Belediye Meclisi,ÇAĞDAŞ BİR ÇÖP TOPLAMA Merkezi kurmak yönünde bir karar üretti,bu karara Muhalif BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ oldu.
AK Parti Safranbolu İLÇE BAŞKANI ve BELEDİYE BAŞKANI Muhalif ÜYELERİ,adeta,halka şikayet ettiler,şimdi MUHALEFET EDEN Belediye Meclis Üyeleri “HAYDİ NEDEN YAPMIYORSUNUZ..” gibi bir yaklaşımın içine girerler mi..?
GİRERLERSE HAKLILIK KAZANIRLAR ELBET.
Olayın bir yönü ise Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY’UN,aynı zamanda, KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV..) Yönetim Kurulu Üyesi olması.
KARÇEV BU İŞİ BAŞARAMADI..
Peki KARÇEV Yönetim Kurulu Üyesi de olan,Sayın NECDET AKSOY,Safranbolu Belediye Başkanı olarak SAFRANBOLU’YA BÖYLE BİR ÇÖP MERKEZİ kurabilecek mi..?
YOKSA,ÇÖPLÜK YANGINI SÜRÜP GİDECEK Mİ..?
O rezil görüntüler devam edip gidecek mi..?
MUHALİF MECLİS ÜYELERİ,OLAYI İYİ İZLEYECEKLER..
Durum bunu gösteriyor..

UZUN SÜREDİR AÇMIYORDUM,BİR KONU İÇİN AÇTIM,FACEBOOK NE KADAR ADİLİKLERLE DOLMUŞ YARABBİ..
Çok sevgili bir kardeşim 2006 yılında,benim adıma Facebook sayfası düzenlemişti,ilk zamanlar,açıyor,bakıyor ve gerekenleri yapıyordum daha sonra uzun süre hiç mi hiç açmadım desem yeridir.
DÜN BİR ARA AÇTIM.
BİR KONU İÇİN AÇMAM GEREKTİ,AÇTIM.
Aman Allah ne kadar adilik,ne kadar pespayelik varsa Facebook’ta görüyorsunuz,insanların anlayışı,tartışması,düzeyi bu kadar mı düştü diye düşündüm kendi/kendime.
BÜYÜK BÖLÜMÜ BÖYLE..
Birisi,beğenmediği bir başka insan,görüş,bakış açısı için O…Çocuğu,ŞEREFSİZ,HAİN gibi sözleri peşi/peşine sıralayabiliyor,tabi aynı üslup ile cevap aldığını yazmak bile fazla.
KÜFÜR,HAKARET GIRLA/KIYAMET.
Facebook’u çocuklar,bayanlar,gençlerde kullanıyorlar elbet..
O yazılanları onlarda okuyorlar..
Resmen bir kepazelik ve düzeysizlik doğrusu..!!
İyi ki sık kullanmıyorum,diye düşündüm iyi mi..?

13 kişi görüş bildirdi

 1. Hakkını helal et abi

  Ahmet abi bizi sana karşı nasıl dolduruyolardı bize ne gaz veriyolardı.Bugün bir tek sen varsın derdimizi dile getiren.307 işçinin hakkını hukukunu savunan bitek sen varsın.Bizi sana karşı dolduranların ta anasını bacısını diyorum sanada hakkını bize helal et abi diyorum.Sen adamın dibisin adamlığın simgesisin.Kardemir beni işe geri çağırsada dönmem amma dönmeye ihtiyacı olan arkadaşlar var onların hakkını bitek sen dile getiriyosun.Tekrar hakkını bize helal et.Bizden çok daha önde METALCİ çok insan şindi formen,üst kademe işçi olan atılanlara oldu.Nerde o gaz verenler nerde o şerefsiz insanlar.Sana helal olsun abi

 2. Kasiad'a baskın yapmışlar

  Bugüne kadar Karabük’te iş dünyası adına Ticaret odasının bile yapamadığı kadar etkili ve faydaı iş yapan Kasiad’dan başka bir örgütlenme varmı? Kime, ne zararları olmuş? Bugün AKP saflarında olup bu duruma şakşakçılık edenler geçmişte akil baliğ değillermiydi de Kasiad üyeliği ve/veya faaliyetlerine katılım göstermede en önlerde poz vermek için çabalıyorlardı? Allah var, hesap var!

 3. emek

  Karabuk adayları,
  Mehmet Ali Şahin-Osman Kahveci.
  Hayırlı olsun inşallah

 4. safranbolulu

  ak parti aynı hataya yeniden düşmez inşallah ,bu liste doğru ise aynı şekilde hezimete uğrar ;neden halkla bu kadar inatlaşıyorsunuz diye sormak lazım , karabük halkı aptal yerine konulmasın rektör hoca yoksa oyda yok.

 5. Kadri Şenocak

  Halkın rektörü istediğini nerden çıkartıyorsunuz. Siz bir gidin Karabük köylerine, Yeniceye, Eskipazara. Osman Kahvecinin karşılığını görürsünüz. Rektör hocamızı da aşırı yıprattınız bu şekilde halk istiyor gazı vererek. Mehmet Ali Şahinin zamanında daha ne yapılacaktı Karabük’e. Ne eksiği kaldı Karabük’ün. Yorumlarımızda biraz insaflı olalım.

 6. 307 karabük d.d

  Karabükte yaşanmış olan 2010 daki o kara günlerin izleri ve bu insanların yaşadığı maddi ve manevi zararlar asla telafi edilemez, o, o koca yüreklerde kocaman yaralar olarak kalacak ve o kocaman yüreklerden çıkan ahlar çok yerlere ulaşacak ve çoooook yerleri yakacak, bunları yaşamayan bilemez, namerde muhtaç edilmek ne demek, insanların o koca yüreklere arkasından önünden ne dedikodu edildiğini tahmin etmesi ne demek yaşamayan bilmez, adam gibi işinde çalışıyorken atılmak, iş bulamamak, sen askari ücretle çalışırken beş para etmeyen işini doğru dürüst yapmayan işini sarsaklayan, hatta işe içkili gelen beş para etmez adamlara başta yonetime ve çelikişe küfür ettikleri halde hatta kapı kırma eyleminde bile en önlerde olanlar döndüler diye kademe vererek, akrabalarını işe koyarak, formen yaparak, ödüllendirilmiş ve sen 1000 tl ye çalışırken 0 kalleşlerin 3000 den fazla maaş alıyoruz diye zart atmalarına her gün şahit olan o koca yürekler dışında kimse anlayamaz, anlasada işine gelmez. amaaaa bir ilahi gerçek varki kayıtsız şartsız ona inanıyorum ki edenler kendi başlarında bulacaklar vesile olanlar, kudreti varken engel olmayanlar hepsi cezasını çekecek, belkide YARADAN bizlere bu sabrımızın karşılığını fazlası ile verecek, Bundan sonra kim bizler için iyi niyet besleyip en azından daha fazla sıkıntı çekmesinler diye elimizden tutmaya kalkarsa ALLAH ondan razı olsun, başta Ahmet amca ve sırası ile bu işin ucundan tutan kimler olacaksa hepsinden Allah razı olsun, hepsine biz 307 ler olarak tek tek teşekkür ederiz inşallah umut verilipte umduğu yarıda kalanlardan olmayız.

 7. Hasta

  Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin asansörleri çalışmıyor. hastalarımızı sırtımızda taşıyoruz

 8. Yorumcu

  Ahmet Abi,

  Rafet Bey istifa etseydi Ovacık gibi bir durum olmazdı. Zira Rafet bey siyasette o kadar acemi bir isim değil. Birde kaçmak için bahane arayan bir isim değil. İstifa etmemesine çok çok sevindim. Kendisinin dönemini bitirmesini ve yarım kalan hizmetlerini tamamlamasını çok istiyorum.

  Adaylara gelince,

  Bu akşam saat 17 de açıklanacak listenin 1-Adem Kar 2- Osman Aydın olacağını tahmin ediyorum. Ve seçimin 1-1 olacağını düşünüyorum.

  Saygılar..

 9. BÜLENT TÜRKOĞLU

  Artık İstanbul’da yaşıyorum. Yine geliyorum iki haftada bir üç haftada bir. Uzunca bir süre sitenize girmemiştim. Zira bir oğlum oldu. Adı Ata Türkoğlu. Bu isim ilelebet yaşamalı. Dilerim oğlumun oğluda aynı ismi oğluna koyar aynen Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacağı gibi.

  Biraz büyüdüm sanırım. Kendi memleketim Konya Ereğli ama gurbete çıktığım nokta Karabük oldu…

  Ülkemize hain saldırılar esasında bir AKP senaryolarının sonucu idi. Bu değişmedi. Hırsızlıkların üstü örtüldü… Bir kaç mehmet için meclis toplamayanlar birkaç hırsız demeyeceğim çok zeki insanlar mutludurlar. Ama unutulmasın Türkiye Cumhuriyeti kimsenin sandığı gibi balık hafızaya dayanmaz. Bunun elbet bir bedeli olacak.

  Karabük’te gerçekten Rafet Bey bir ekoldür. Basit makam mevki yerine o halkına hizmeti tercih etti. Ayrıca siyasi kayganlığın memleketin hizmet alması için değil kişilerin bekaası için olduğu ovacık gerçeği. Eğer hizmet olsa idi yıllarca akp iktidardı Ovacık’ta ne değişti.? Rafet Bey’in öngörüsü gerçekten sadece Karabük’e değil bu ülkeye lazım. Kendisini taktirle izliyorum.

  Safranbolu hala çöp işi ile uğraşa dursun. Daha da uğraşırlar zira anlayışta çevreye hizmet ibadet değil gibi sanki… İslam’da çevreye hizmet de ibadettir. Kilittaş döşemek asfalt yapmak hale belediyecilik gibi gösteriliyor… Bari kentsel sit alanında izin alarak yapsalar. Kanunen mümkün olmadığı için izin almadan yapıldığı için malum kavgalar.

  Dilerim Karabük’te 2 milletvekili çıkar aynı partiden bu akp olmayacak maalesef chp de olmayacak.
  Osman Aydın ciddi bir kişilik. Safranboluyu bilen bir arkadaş zira birlikte aynı seçimde rakiptik. Safranbolu için bir kazanım olacağı kanısındayım. Rekabeti dostluğa çeviren sıcak kanlı bir isim. Yaratıcı inançlı bir insan…

  Son olarak Ahmet Bey. Allah’tan sizin için sağlık sıhhatler dilerken herşeyden önce vatan millet bayrak sorgulamasından ateşle imtihanımızdan başarılı tek yürek bir millet olarak çıktığımız bir seçim sonucu diliyorum.
  Saygılarımla
  Bülent TÜRKOĞLU
  Y.Şehir Plancısı

 10. MAĞDUR İŞÇİ

  CHP DEN ERDOĞAN 1.SIRA ADAY OLMUŞ
  300 KİŞİNİN HESABI KESİLİRKEN 5 KİŞİLİK KONTENJAN KULLANIP İŞE SOKTUM DİYORDU
  HESABI KESİLEN 300 KİŞİ BUNUN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYOR???

 11. her zaman olduğu gibi

  chp her zaman olduğu gibi yine kaybetti

 12. Cemil sentürk

  Chp yönetimi Karabük adayı cevdet ve Mustafa akayı yapma kararı aldı
  Fakat başvuruda bulunmadıklari için
  Aday listesi
  Erdogan dincel
  Gülsün benic
  Şeklinde oldu
  Hayırlı olsun

 13. antalya dan

  Bülent Türkoğluna yazınız dan dolayı teşekkür ederim. gerçek bir milliyetçinin ocaktan gelip harmanlanmış yazınız dan çıkan önsöz ü minik ATA TÜRKOĞLU da bu bayrağı taşıyacaktır. SAĞLICAKLA KALIN….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde 3 kişinin yaralandığı kaza ulaşımı aksattı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde iki otomobilin karıştığı kazada 3 kişi yaralandı, İstanbul istikametinde ulaşımda aksama yaşandı.

Otoyolda İstanbul yönüne seyreden Mustafa Y. yönetimindeki 34 AAT 735 plakalı otomobil, Bahçeköy mevkisinde önünde ilerleyen İrfan S'nin kullandığı 34 UN 4388 plakalı otomobile arkadan çarptı.

İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kazada İrfan S'nin kullandığı otomobilde yolcu olarak bulunan Hatice S, Gülnur Ö. ve Melahat Ö. yaralandı.

Yaralılar, sağlık personelinin ilk müdahalesinin ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kaza nedeniyle İstanbul istikametinde ulaşımın bir süre tek şeritten sağlanması sonucu araç kuyruğu oluştu. Ekiplerin çalışmasının ardından bölgede ulaşım normale döndü.

Öte yandan 1,71 promil alkollü olduğu belirlenen sürücü Mustafa Y'ye para cezası uygulanarak ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu.