DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440352-0,59%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (17.Şubat.2016)

ABONE OL
17 Şubat 2016 08:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU,KARABÜK’E SPOR MÜSABAKALARI VERECEK Mİ,ALINACAK MI…?
Ülkemizde DEVLET ve ÖZEL olmak üzere 200 civarında Üniversite var,bunların SPOR OLAYLARINI yürüten,organize eden TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU var.
Bu Federasyonun ÜNİVERSİTELERDE TEMSİLCİLERİ VAR.
Örneğin,eğer değiştirilmedi ise,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Temsilcisi Sayın ÖZCAN BÜYÜKGENÇ ve bu Federasyon spor müsabakaları organize ediyor.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bünyesinde SPOR ALT YAPISI hayli gelişmiş durumda,örneğin AYYILDIZLI STADYUM ve yapımı son aşamaya gelmiş olan KULE YURTLAR alt yapı olarak düşünülebilir.
200 Üniversite içinden,herhangi bir SPOR MÜSABAKASI için,100 Üniversitenin 15-20 Sporcu ile katılımını düşünseniz,ortaya çıkan konuk rakamını hesaplayın.
KARABÜK’ÜN TANITIMI NOKTASINI DİKKATE ALIN.
BU SPORCULARIN EKONOMİK KATKISINI DÜŞÜNÜN..
TÜSF Karabük’te ÜNİVERSİTELER ARASI BİR SPOR MÜSABAKALARI düzenleyebilir mi veya KARABÜK’ÜN böyle bir talebi,isteği oldu mu,bunların üzerine gidilmesi yararlı olur..
GERÇEKTEN ÇOK YARARLI OLUR..
KARABÜK’ÜN TANITIMI,KAZANIMI NOKTASINI DÜŞÜNÜN..
Çok yararlı olmaz mı..?

EMİTT FUARINDA “EN BÜYÜK İLGİYİ KARABÜK/SAFRANBOLU STANDI GÖRDÜ..” ŞEKLİNDE KLİŞE SÖZLERİ DUYMAK..!!
Karabük/Safranbolu yıllardır EMİTT FUARINA katılır ve yıllardır “EMİTT FUARINDA EN BÜYÜK İLGİLİ KARABÜK/SAFRANBOLU STANDI GÖRDÜ..” şeklinde KLİŞE SÖZLERİ dinleriz.
İSTERSENİZ GEÇMİŞ YILLARA BİR BAKIN..
EMİTT FUARI ile ilgili olarak geçmiş yıllarda ilgililerin yaptığı açıklamaları AÇIN/OKUYUN/DİNLEYİN tıpa/tıp bu yıl yapılan açıklamalar ile aynıdır.
MALİYETİ NEDİR BU İŞİN/İŞLERİN..
Çorum dolaylarının olduğu söylenen bir söz vardır,eğer yapılana harcanan ile,yapılandan elde edilen bir/birine uyumlu olmazsa “VERDİĞİN MANGIRA BAK-İSTEDİĞİN BAKIRA BAK..” gibi bir sözdür..
EMİTT FUARI için harcanan nedir..?
Özellikle 2015 Safranbolu TURİZM GELİRİ/TURİST SAYISI NEDİR..?
Bu iki olgu arasında BİR UYUM VAR MIDIR..?
EMİTT FUARI elbet bazı kişilerin BASIN/YAYIN ORGANLARINA çıkmasına,boy göstermesine yol açıyor.sebep oluyor,maliyeti hayli yüksek olsa bile BUNLAR OLUYOR..
Ama YÖRE NE KAZANIYOR bunu anlamak hayli zor..!!

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU ÇALIŞMALARI,ULUSLAR ARASI SPOR MÜSABAKALARI VE KARABÜK..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektör Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL zamanında GELECEĞE YÖNELİK öylesine güzel yatırımlar yaptı,öylesine ciddi işlere imza attı ki,bunları anlatmak oldukça zor.
HİÇBİR İŞ DURAĞAN ANLAYIŞLA ELE ALINMADI..
Örneğin AYYILDIZLI STADYUM ve örneğin KAMPÜS ALANI içinde ki KULE ÖĞRENCİ YURTLARI gelecekte Karabük’ü çok önemli yerlere taşımaya aday yatırımlar olarak düşünülmüş.
KONU YENİ/YENİ ANLAŞILIYOR..
TÜRKİYE ÜNİVERSİTE OYUNLARI FEDERASYONU var ve ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI yapılıyor,bunları TÜSF organize ediyor.
ULUSLAR ARASI MÜSABAKALARDA YAPILIYOR..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ alt yapı bağlamında ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARININ yapılabileceği hale getirilmiş bulunuyor.
PEKİ SPOR MÜSABAKALARI ALINABİLECEK Mİ KARABÜK’E..
TÜSF Karabük’e müsabaka verecek mi..?
Veya KARABÜK ÜNİVERSİTESİ müsabaka isteyecek mi/alacak mı..?
Ne dersiniz..?

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ ÇELİK İŞÇİLERİ VE “UCUZ ÇİN HALK CUMHURİYETİ ÇELİK ÜRÜNLERİNE KARŞI..” EYLEM..
AVRUPA BİRLİĞİ Ülkelerinde ki ÇELİK İŞÇİLERİ,canlarına tak edince,ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN GELEN ucuz fiyatlı çelik ürünlerinin ÜLKELERİNE GELMEMESİ için eylemlere başladılar..
ÇOK İLGİNÇ BİR DURUM.
Bu eylemleri AVRUPA ÇELİK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ,yani işveren düzenliyor,İŞLERİNİ KAYBETME TEHLİKESİ yaşayan İŞÇİLER ise BU EYLEMLERE BAŞLIYORLAR.
Durum ülkemizde nedir acaba..?
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın KAMİL GÜLEÇ geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklama yaparak “ÜLKEMİZDE ÇELİK ÜRETİMİNİN 36 MİLYON TON/YIL OLMAKTAN,30 MİLYON TON/YIL OLMAYA İNDİĞİNİ..” söyledi.
Ülkemizde 6 milyon ton üretim azalması var..
BU KAÇ BİN İŞÇİNİN,İŞİNDEN OLMASI DEMEK SİZCE..?
Örneğin TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİ DERNEĞİN önderliğinde,böyle gösteriler/eylemler düzenlense METAL İŞKOLUNDA Kİ SENDİKALAR bu eylemlere destek verirler mi..?
İŞÇİLERİNİ SOKAĞA ÇIKARIRLAR MI..?
Bakın BELÇİKA’DA İŞÇİLER SOKAĞA ÇIKMIŞLAR..!!
“ÇİN DAMPİNGİ DURSUN..!!” diyorlar

DÜN GÖNDEREN RUMUZU İLE GAZETEMİZ İNTERNET SAYFASINA YORUM YOLLAYAN OKURUMUZ VE DERNEK OLAYI..
Dün Gazetemiz HER TELDEN Köşesine GÖNDEREN rumuzu ile yorum yollayan bir Okurumuz,TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLER Derneği’ne,en azından bize göre,ağır bir gönderme de bulunmuş.
DERNEK YÖNETİCİLERİNE,adeta, “ÇİN ÜLKESİNDEN GELEN UCUZ YUVARLAK DEMİRLER İÇİN,YAKINMAYI BIRAKIN,BU KONU DA ANTİDAMPİNG DUYURUSU YAPTINIZ MI,BU YÖNLÜ ŞİKAYETİNİZ VAR MI..?” diyerek BOŞBELEŞ Oturuyorsunuz mesajı vermiş.
“BOŞBELEŞ..” lafı Elazığ dolaylarından kullanılır.
HİÇBİR İŞE YARAMADAN,ÇOK İŞ YAPIYOR GİBİ GÖRÜNENLER için kullanılır ve GÖNDEREN rumuzu ile yorum yollayan Okurumuz YASSI ÜRÜNLERDE şikayetler yapıldı ÇİN YASSI ÜRÜNLERİNE YAPTIRIMLAR GELDİ diyor.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ tüm Dünya piyasalarını sarstı gerçekten.
Baksanıza AVRUPA ÇELİK BİRLİĞİ,kendi bünyesinde ki İŞÇİLERİN SOKAĞA ÇIKMASINI sağladı ve çok ilginçtir işçiler “İŞ ve ADİL TİCARET İSTİYORUZ..” şeklinde sloganlar atıyorlarmış.
Ülkemizde çok gelişmiş olan AĞIT KÜLTÜRÜ nedene ile NE İŞLERİNİ KAYBETMEKLE YÜZ/YÜZE OLAN İŞÇİLER harekete geçiyorlar,ne de KAZANÇLARI GİDEN İŞVERENLER harekete geçiyorlar..
TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLER Derneği şikayette bulunmamış.
GÖNDEREN Rumuzu ile yorum yollayan okurumuz gerçekten çok/çok önemli bir tespitte bulunarak “YUVARLAK DEMİR ÜRÜNLERİ İÇİN ANTİDAMPİNG YASASI UYARINCA ŞİKAYETLER YAPILMASI GEREK..” diyor.
Okurumuz hep içerikli yorumlar gönderiyor,yine öyle yapmış..

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN SELİN SAYEK BÖKE İLGİLENİYOR,PEKİ MHP KANADINDAN BİR SES VAR MI..?
KARDEMİR Türkiye Genelinde,YUVARLAK DEMİR/ÇELİK ÜRETEN tüm üreticiler gibi,ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN getirtilen UCUZ DEMİR olayından anormal biçimde etkileniyor.
CHP SON GÜNLERDE BU İŞE İLGİ DUYUYORMUŞ.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü,Ekonomik İşler Sorumlusu Sayın SELİN SAYEK BÖKE Karabük ile yakından ilgileniyormuş ve bu konularla ilgili bilgiler almak üzere görüşmeler yapıyormuş.
Bilindiği gibi GEÇTİĞİMİZ YAZ AYLARINDA,KARDEMİR Profesyonel kadrosu ÜÇ KİŞİLİK BİR CHP MİLLETVEKİLİ HEYETİNİ KARDEMİR’E almamışlardı,KARDEMİR’E girmelerine izin vermemişlerdi.
Demek CHP’LİLER ALINGANLIK YAPMAMIŞLAR..
KARDEMİR’İN içinde bulunduğu sıkıntı çeken DEMİR/ÇELİK Sektörünün sorunlarına eğilmişler “BU SORUNLARIN SİYASETEN ÇÖZÜM NOKTALARI HAKKINDA..” araştırmalar yapıyorlar.
PEKİ,MHP BÖYLE BİR OLAY İLE İLGİLİ NE YAPIYOR..?
Kaldı ki KARDEMİR ile SİYASİ İRADENİN arasında yaşandığı söylenen SORUNLARIN büyük bölümü “MHP’LİLİK YAPILIYOR..” gibi ,maksadını fersah/fersah aşan bir anlayıştan kaynaklanıyor,algısı Karabük’te çok yaygın.
MHP,her konuda olduğu gibi,KARDEMİR ve UCUZ DEMİR konularında da sessiz/suskun ve hiçbir görüş,hiçbir düşünce üretimi görünmüyor ortalıkta..
NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR DERSİNİZ..?

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 365 EMSAL ODA İÇERİSİNDE “ GEREKLİ SINAVLARDAN GEÇİP..” AKREDİTASYON
Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI,Ülke genelinde,365 ODA ve BORSA Kuruluşu içinde,13 ayrı kriterden geçerek AKREDİTASYON kazanan ODA HÜVİYETİNİ kazandı.
TOBB bunun için 13 ayrı kriterden geçiriyor AKREDİTASYON talebinde bulunan ODAYI ve bu nokta da talep yapan ODA’NIN Seçilmiş Yöneticilerine,PROFESYONEL KADROSUNA çok büyük işler düşüyor elbet.
Karabük TİCARET VE SANAYİ ODASI Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN Oda Genel Sekreteri Sayın CEM BİÇEN ve mesai arkadaşları başarılı bir süreçten geçtiler.
AKREDİTASYON TALEBİNDE bulunan 41 Oda içinde,olayı BİRİNCİLİKLE bitirerek,gerekli başarıyı sağladılar.ODA SEÇİLMİŞLERİ Karabük TSO’NUN ATANMIŞ Kadrosunun her istediğini yerine getirerek AKREDİTASYON yolunu açtılar.
Yani MECLİS ÜYELERİ,yani YÖNETİM KURULU ÜYELERİ.
Karabük TSO Genel Sekreteri Sayın CEM BİÇEN ve Mesai arkadaşları da BİR TAKIM RUHU içinde,SEÇİLMİŞ KADRONUN kendilerine sunduğu imkanları en iyi biçimde değerlendirdiler.
VE AKREDİTASYON HAKKI KAZANDILAR..
Bunun avantajlarını ilerleyen süreçte Karabük mutlaka görecektir.

GAZETEMİZ İNTERNET SAYFASINA GELEN YORUMLAR SIRASINDA ŞAHSIMIZA YAPILAN ELEŞTİRİLERE HOŞGÖRÜ..
Dün bir kardeşimizle karşılaştık “YA ABİ SİZİN İNTERNET SAYFASINA GÖNDERİLEN YORUMLARIN BENDE HASTASI OLDUM VE ÇOK İÇERİKLİ,YARARLANDIĞIM YORUMLAR KADAR,TIRIŞKA YORUMLARDA VAR..” gibi bir yaklaşım getirdi.
“BİRDE SENİN ŞAHSINA GETİRİLEN YORUMLAR,ELEŞTİRİLER DİKKATİMİ ÇEKİYOR..” dedi ve bunları neden engellemediğimizi sordu O Kardeşimiz.
“NEDEN ENGELLEYELİM Kİ..” dedik.
“EĞER O YORUMU YAZAN,HUKUKİ OLARAK SORUMLULAK ALTINA GİRMEYECEKSE,NEDEN ENGELLEYELİM.HERKES ÖZGÜRCE DÜŞÜNCESİNİ YAZSIN..” diye cevap verdik.
“İYİ DE,ELEŞTİRENLER HEMEN HER KÖTÜ GİDİŞİ SENDEN BİLİYOR BE ABİ..” gibi sözler etti “OLSUN VARSIN,O KARDEŞİN DÜŞÜNCESİ BELKİ ÖYLEDİR.BİZDE KENDİMİZİ ÇEK EDERİZ BU SAYEDE..” falan dedik.
Eleştirilmekten neden korkulur ki..
İftira niteliğinde sözler olursa,siz kendinizi bilirseniz Hazreti Mevlana’nın “BİZİ BİLEN BİLİR-BİLMEYENDE KENDİSİ GİBİ BİLİR..” sözlerinden yola çıkarak,Allaha havale edersiniz..
BİZ ÖYLE YAPIYORUZ..
Yorumların kalitesi gittikçe düzeliyor,o Kardeşte bunu kabul etti.
Ve MUHATAPLARI DA bu yorumları takip ediyorlar..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (7)
 • Hakkı Soyadı Saklı..

  Sn Gölbek,

  Yazılarınızı ve yapılan yorumları elimden geldiğince takip ediyorum. Karabük’ün il nufusu 235 bin civarında. Bunun 113 bin kişisi Karabük merkezinde yaşadığına göre geriye kalan yaklaşık 120 bin kişi ilçelerde ve köylerde yaşıyor. Köylerde yaşayan insanların sorunlarını neden gündeme hiç getirmiyorsunuz?

  Mesela;
  -Karabük Merkez ilçe köyleri,
  -Safranbolu köyleri,
  -Eskipazar köyleri,
  -Yenice köyleri,
  -Eflani köyleri,
  -Ovacık köyleri ile ilgili kanalizasyon çalışması var mı?

  Hangi ilçeden veya köyden olduğumu belirtmek istemiyorum. Ama hala 50 yıl önceki gibi kanalizasyonumuz logar çukurlarında. Bununla ilgili İl özel idaresinin yada köylere hizmet götürme birliklerinin bir çalışması varmı acaba? Bu konuyu bir gündeme getirebilirmisiniz?
  Önümüz yaz, yine köylerimizde kokular başlayacak. İnsanlarımız artık köylerine geri dönmeye başladılar. Ben belki basit gibi gözüken ama ciddi bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Burada yazmaya kalkışsam inanın köylerimizin o kadar büyük sorunları var ki.. Lütfen, 21.yy.da kanalizasyonların hala logar çukurlarında olması bizim çok büyük bir ayıbımızdır. Avrupa’ya tuvaleti öğreten Türk milletinin, kanalizyonunun logar çukurlarında olması bu ülkeyi geçmişten bugüne kadar yönetenlerin çok büyük ayıbıdır. Şehirlerimizin sakinleşebilmesi için milletimizin köyleri tercih etmesi gerekiyor. Bunun için de köylerimizin yaşam şartlarının daha iyi olması gerekiyor. Çok şükür elektrik telefon gibi insan hayatını kolaylaştıran şeyler köylerde var. Sular yavaş yavaş evlerin içlerine kadar girmeye başladı. Ama bu kanalizasyon büyük sorun. Köylerin içleri özel idare tarafından parke yada asfalt ile kaplansa köylülerimiz için büyük bir mutluluk olur.Seçim zamanı o köyleri tek tek gezen Sn.Milletvekillerimiz bu konuda bir çalışma içerisindelermi merak ediyorum.

  Saygılarımla..

 • antalya dan

  kardemir i şu an için sadece sermaye artırımı kurtarır bedelsiz açıklanırsa kağıt bölündükten sonra da 2 tl olmak zorunda bu sebeple yönetim acilen bu kararı alacağını düşünmekteyim yoksa şirketin durumu keten helva……..kardemir THE END……..

 • Dursun Yıldız

  Ahmet abi kent meydanın yanındaki boş alan ne zaman değerlendirilecek…32 katlı bloklar yapılacaktı iptal mi oldu…

 • Gönderen

  VUK’a göre hazırlanmış mali tablo vergi dairesine gönderilmiş. O tabloya göre Kardemir 102 milyon lira zarar etmiş. Bakalım UFRS’ye göre hazırlanan bilançoda ne kadar zarar yazılacak. Herhalde 9 aylık bilançoda açıklanan zarardan çok daha düşük olacaktır…
  Estirilen karamsar havaya göre nerede ise Kardemir’i iflas etmiş zannettik….

  Kardemir 2009 yılında 72 milyon zarar ettiğinde bu kadar karamsar hava esmiş miydi acaba? 2009 yılında Kardemir çok daha küçüktü. O zamandan bu yana 22,5 MW kurulu gücündeki HES, Sinter, Çelikhane konverterleri, 4. ve 5. yüksek fırınlar, yeni kok bataryaları, 50 MW gücündeki termik santral gibi belli başlı yatırımlar devreye alındı ( 3.haddehane de devreye alınmak üzereymiş). 2015 yılındaki zararda yeni devreye alınan yatırımların amortisman giderlerinin de büyük payı var. Yani şirketten bir para çıkmadan yazılan zarar. Kağıt üzerinde kalıyor…

  Eğer söz verildiği üzere Fİlyos limanı 3 yıl önce başlatılmış olsaydı şimdiye kadar bitmiş yada bitmek üzere olacaktı. Ama yok Rumlar’ın gelecek yok mahkeme sonuçlanacak derken 3 yıl kaybedildi. Kardemir için büyük talihsizlik oldu….
  Mahkeme bitti deniliyor ama, bütçeye bu iş için para koyacaklar mı acaba? Milletvekillerimiz olayı yakından takip ediyordur muhakkak. Eğer bu yıl da kazma vurulmaz ise büyük prestij kaybedeler. 2012 yılında ulaştırma bakanı Ankara’da ziyaret edildiğinde söz verildiğinden bu yana yerle seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi, genel seçimler yapıldı. Her seçimde de seçim çalışmalarında Filyos limanı yer aldı. Geçenlerde ulaştırma bakanı gazetecilerle yaptığı kahvaltıda limana 2016 yılında başlanılacak dedi. Artık bu iş bir ertelemeyi daha kaldırmaz…..

  Gerçi devletin de bir türlü sorunu bitmiyor. Yöneticiler hangi birisine bakacaklarını şaşırıyorlar. Hergün yeni bir dert çıkıyor memleketin başına. Allah yardımcıları olsun. Ne diyelim?……

 • krdmd

  İlgisini çekip bakmak isteyen varsa çelikçilerin Avrupa’daki protestosuna ilişkin haber linki aşağıda.
  http://www.bbc.com/news/business-35577118
  Bizim ülkemizde çelik sektörü için bir önlem alınacak mı?

  Bu arada Tonyukuk isimli arkadaşa katılıyorum . Hem çalışanları tedirgin etmemek hem de sizin yazdıklarınızla bizim yorumlarımızın karşı karşıya geldiğinde ortalığın sirke dönmüş olması nedenleriyle artık bu ortamda ben de yorum yapmayacağım. Çok güdümlü yazıyorsunuz maalesef.

  İnşallah Kardemir silkelenip üzerindeki pisliklerden kurtulup devletimizin desteğiyle parlak günlerine geri döner. Hepimizin dileği budur. Çalışanlara da ufak bir not. Tedirgin olmanızı anlıyoruz da biraz da yürek be kardeşim. Bütün olan biten pisliğe hiç sesinizi çıkarmadan maaşımızı alalım da deyip yarabbi şükür dediniz. Bir çoğunuz olaylardan haberdar. Ama yürekli olamıyorlar. Olan biten olurken de biraz tedirgin olaydınız ya. Neyse herkes ekmeğinin peşinde demek ki . Allah eksik etmesin.

 • MHP VARMI SESİ OLSUN

  AHMET ABİ KARABÜKTE MHP KALDIMI SESİ ÇIKSIN.BURHANETTİN HOCANIN KARABÜKÜ BİLMESİ TANIMASI MÜMKÜN DEYİL.PATRONU RAFET BEY İHALEYİ ALDI KARDEMİRE SES ÇIKARAMAZ.HERKES HALİNDEN MEMNUN.HÜKÜMET KARDEMİRLE OYNUYORMUŞ BASKI YAPIYORMUŞ MHP İÇİNDE KİMSE BUNU SALLAMAZ ABİ SEN BOŞUNA KENDİNE DERT ETME.SEÇİM ZAMANI RAFET BEY AGZINA GELENİ SAYDI İKTİDAR PARTİSİYLE KARDEMİRİN ARASINI AÇTI ŞİMDİ KEYFİNE BAKIYOR.BURHANETTİN HOCA ZATEN YOK HÜKMÜNDE

 • Karabüklüyüz

  Eğer zamanında çalışana , Karabük kamuoyuna, diğer sanayicilere karşı iyi niyet gösterilseydi şimdi o yöre halkı o çalışanlar o sanayiciler aynı 8 Kasımdaki gibi hep birlikte protestoysa protesto eylemse eylem destekse destek her şeyi yaparlardı. Ama iyi niyetli bir yönetim tarzı olduğuna inanılmadığı, sömürü ve diktatörlük düzeninin olduğuna , kendi menfaatlerinin şirket ve yöre menfaatlerinin üzerinde tutulduğuna inanıldığı için şimdi hiiiiiiiiç destek mestek beklemesinler bence. Birlik sağlamak onların yapabileceği en son şey. Brüksel’de eylem yapan çelik şirketlerinde onların burada yaptıklarının onda birini yapsalar o işçiler o yöre halkı kaçacak delik aratırdı onlara. Kendilerini Avrupalı çelik şirketi yöneticileriyle bir tutuyorlarsa tekrar bir düşünsünler. Avrupa’da çelik şirketlerinde parayı basmaktan ziyade EĞİTİM, tecrübe , birikim , öngörü , kendini geliştirme ve stratejik karar alma becerileri ve DÜRÜSTLÜKLE yönetici olunuyor. Burada ise parayı verdim ya düdüğü de çalarım , balı tuttum ya parmağımı da yalarım diye ortaçağ zihniyeti hakim. Çalışanın ve kamuoyunun kafasında da bu düşünce yerleşmiş veya yerleştirilmiş. Avrupalı çelikçiler kiiiiiim buradakiler kiiiiim. . O küçümsenen köle gibi görülen çalışandan , o küçümsenen yöre halkından , zamanında alkışlanma ihtiyacı olan şarkıcılara benzettiğiniz duyulan hükümetin bakanlarından paramla bu şirkette her türlü haltı yerim sıkışınca da çalışanı , medyayı filan örgütleyip yalvar yakar devletten destek isterim zihniyetiyle destek bulunamaz herhalde. Şimdi şapkanızı önünüze koyun yıllardır yılan hikayesine dönen projeler haricinde alternatif çözümler üretin ki Kardemir kurtulsun. . Bu sizlerin boynunun borcu. Şeytan kulaklı stratejiler her zaman işe yaramaz papaz da her zaman pilav yemez.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  21 +29 51
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  20 +16 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  21 +6 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  21 +2 25
 12. Alanyaspor

  21 -7 25
 13. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 14. Kasımpaşa

  21 -13 22
 15. Sivasspor

  21 -6 21
 16. Antalyaspor

  20 -9 21
 17. Giresunspor

  21 -18 21
 18. Hatayspor

  20 -20 20
 19. İstanbulspor

  21 -23 18
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.