Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (18.Mayıs.2015)

Yayın: 18.05.2015 08:28
Paylaş:
A+ A-

GEÇTİĞİMİZ PERŞEMBE, KARABÜK’E GELEN MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ VE DİNLEYİCİ RAKAMLARI
MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ geçtiğimiz Perşembe günü Karabük’e geldi,KENT MEYDANI açılışına katıldı,daha sonra düzenlenen MİTİNG DE konuşma yaptı.
Dikkat ediyoruz..
Hiç kimse “Sayın DEVLET BAHÇELİ ÜLKEMİZ İÇİN,KARABÜK İÇİN NE MESAJLAR VERDİ..” olayını tartışmıyor,hemen herkes “BU MİTİNGE KAÇ KİŞİ KATILDI,KAÇ BİN DİNLEYİCİ VARDI..” noktasını tartışıyor.
CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN açılışlar için geldiğinde toplanan kalabalıklardan AZ MI/ÇOK MU kalabalık vardı olayı tartışılıyor,konuşuluyor.
Bunu bize de çok soran var..
Öncelikle MHP galiba bu işin acemisi,KENARLARDA BULUNAN KALABALIKLARI Meydanın ortasına çekemediler,yığamadılar,eğer bu noktayı becerselerdi CUMHURBAŞKANI’NI dinleyen kalabalık kadar,kalabalık dinleyici kitlesi daha net görülürdü.
HAVA SICAKTI,İNSANLAR GÖLGELERE KAÇTILAR.
MHP MİTİNGİ,MHP UMUTLARINI YÜKSELTECEK ÖLÇÜ DE KALABALIKTI ve MHP karşıtları bunu “KÖFTE/DÖNER..” noktasına veya “ÇALGI/ÇENGİ NOKTASINA..” çekmeye gayret etseler bile,ciddi bir katılım,önemli bir kalabalık vardı.
MHP’Yİ UMUTLANDIRAN BİR ORGANİZASYON OLDU.
7 HAZİRAN İÇİN MHP ÇOK UMUTLANDI bu organizasyonla..

ÖNÜMÜZDE Kİ PERŞEMBE GÜNÜ,CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU KARABÜK’E GELİYOR…
Geçtiğimiz Perşembe günü MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ Karabük’e geldi ve KENT MEYDANI açılışına katıldı,MİTİNG yaptı .
Bu Perşembe günü CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU Karabük’e gelerek MİTİNG YAPACAK ve MİTİNGİN saat 18.00 de yapılacağı açıklandı.
ÇOK ELVERİŞLİ BİR SAAT.
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN,diğer yerlerde yaptığı MİTİNGLERLE ilgili bilgiler alıyoruz ve RAKİP PARTİLERE ağır eleştiriler getirmeden,KENDİ PARTİSİNİN EKONOMİK PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLER VERİYORMUŞ.
KARABÜK BİR EMEKLİ KENTİ..
Bilindiği gibi Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN bu Genel Seçimde ki en büyük SÖYLEMİ/VAADİ,emekliler,ASGARİ ÜCRETLİLER ile TAŞERON İŞÇİLERİNE yönelik düşünceleri.
KARABÜK’TE ÇOK SAYIDA EMEKLİ VAR.
ÇOK SAYIDA ASFARİ ÜCRETLİ ÇALIŞAN VAR.
ÇOK SAYIDA TAŞERON İŞÇİSİ VAR.
CHP İl/Merkez İlçe/İlçe Örgütleri CHP EKONOMİK PROGRAMINDAN BİREBİR VE ÇOK OLUMLU BİÇİMDE ETKİLENECEK kitle ve kitlelere ulaşabilirlerse MİTİNG ÇOK KALABALIK olur..
BAKALIM BU MİTİNG NASIL GEÇECEK..?

AK PARTİLİLER,GENEL BAŞKAN VE BAŞBAKAN SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NUN GELİŞİ İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADI
AK Partililer önümüzde ki cumartesi günü Karabük’e gelerek,bir MİTİNG YAPACAK olan Genel Başkan ve Başbakan için kolları sıvadılar ve hazırlıklara başladılar..
AK Partililer “BİZİM GENEL BAŞKANIMIZI DİNLEMEYE GELECEK OLANLAR,KÖFTE/DÖNER/EKMEK İÇİN GELMEYİP,Sayın GENEL BAŞKANI DİNLEMEYE GELECEKLER.ZARA İSİMLİ SANATÇIYI DİNLEMEYE DEĞİL..” gibi ince göndermeler yapıyorlar.
AK PARTİLİLER KOLLARI SIVAMIŞLAR..
Çok büyük bir kalabalık toplamak üzere kolları sıvamışlar ve 14 mayıs günü Karabük’e gelerek müthiş bir kalabalık karşısında MİTİNG yapan MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN kalabalığına göndermeler yapıyorlar..
“ZARA KONSERİ,MHP MİTİNGİNİN İKİ MİSLİ KALABALIKTI..” diyorlar “İNSANLAR BOL KEPÇE KÖFTE/DÖNER YEDİLER BU ARADA MİTİNGE KATILMIŞ OLDULAR…” diyorlar.
CUMARTESİ GÜNÜ saat 13.00 de düzenlenecek Sayın AHMET DAVUTOĞLU MİTİNGİNE ise insanların yalnızca ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NU dinlemeye geleceğini vurguluyorlar..
Sayın DAVUTOĞLU CUMARTESİ GÜNÜ GELİYOR..
AK PARTİLİLER KOLLANI SIVAMIŞLAR..
MİTİNGİN kalabalık olması için çaba harcıyorlar..

MHP KANADINDA MORALLER TAVAN YAPMIŞ VE “BİZ BİR GARANTİ DERKEN İNANMIYORLARDI.2-0 YAPABİLİRİZ..”
Büromuzun hemen karşısına gelen MHP SEÇİM BÜROSU önünde MHP’LİLER ile selamlaşıyoruz,görüşüyoruz,konuşuyoruz,MORALLERİ TAVAN YAPMIŞ adeta.
“BAK ABİ BİZ KESİN BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRIZ DERKEN ŞÜPHELİ BAKIYORDUM.DEVLET BEY GELİNCE KALABALIĞI GÖRDÜM..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
Hatta “BİZ BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ GARANTİYE ALDIK.KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ OLMAYI GARANTİYE ALDIK,ŞİMDİ HEDEFİMİZ KARABÜK’Ü 2-0 ALMAK..” diyenler bile var.
MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN gelişi ve KENT MEYDANI açılışına katılan o kalabalık MHP’LİLERİN moralini ve başarı inancını gerçekten çok yükseltmiş.
MHP’LİLERİN BU MORALİNE karşılık,özellikle AK Parti kanadından “BİR ZAMANLAR CEM UZAN’DA KÖFTE/DÖNER/EKMEK İLE MEYDANLARI DOLDURUYORDU.SANATÇILARLA,ÇALGI/ÇENGİ İLE MEYDANLAR İNLİYORDU.SANDIKTA FECİ YENİLMİŞLERDİ..” gibi yaklaşımlar geliyor elbet.
MHP’LİLERİN MORALİ TAVAN YAPMIŞ..
Bakalım PERŞEMBE ve CUMARTESİ GÜNÜ ne olacak..?

2015-2019 AK PARTİ “KARABÜK YATIRIM PROGRAMI..” VE BURADA YER ALAN “KELEBEK VADİSİ İLE SPOR FABRİKASI..”
AK Parti Karabük İL YÖNETİMİ ve MİLLETVEKİLİ ADAYLARI,2015-2019 Süreci için 62 konuyu içiren bir “KARABÜK YATIRIM PROGRAMI..” hazırlamışlar.
62 AYRI YATIRIM VAAT EDİYORLAR..
Bunları yakında açıklarlar herhalde ve bizim öğrenebildiğimiz kadarı ile İKİ YATIRIM KARABÜK’ÜN hiç alışık olmadığı ve Karabük’ü çok ama çok ciddi biçimde etkileyecek konuları içeriyor..
“KELEBEK VADİSİ YAŞAM MERKEZİ..”
“KARABÜK SPORCU FABRİKASI..”
Biz bu tür yatırımları ilk kez duyuyoruz ve mutlaka çok içerikli,detaylı hazırlanmış,KARABÜK’Ü ÇOK ETKİLEYECEK iki önemli yatırım olacaktır.
“KELEBEK VADİSİ YAŞAM MERKEZİ..” Karabük-Safranbolu arasında ve ARAÇ ÇAYI üzerinde düzenleme yapılarak oluşturulan geniş kitlelere açık bir NEFES ALMA,DİNLENME,SU SPORLARI YAPABİLME merkezi olarak düşünülüyor
KARABÜK SPORCU FABRİKASI çok daha önemli..
AK PARTİ BU YATIRIMLARINI YAKINDA RESMEN AÇIKLAR..

AK PARTİ 2015-2019 KARABÜK PROJELERİNİN BAŞINDA ESKİPAZAR BİRİNCİ ETAP İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından hazırlanan ve toplam 62 Yatırımı içerdiği söylenen 2015-2019 KARABÜK YATIRIM Projeleri bağlamında ele alınan en önemli Yatırım ESKİPAZAR İSMETPAŞA İHTİSAS OSB olsa gerektir.
Tam ismi ile ESKİPAZAR 1.ETAP MAKİNE İMALAT İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için hazırlıklar sürdürülüyor ve 11 ayrı Bakanlık “OLUR YAZILARI İÇİN..” Bölgenin kurulacağı alanda incelemeler başlatıyor.
Sayın SEDAT NAMAL’IN Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı,döneminde,Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN Meclis Başkanı olarak omuzlandıkları bu yatırım 2015-2019 sürecinde bitirilecek.
Şimdi bu işi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN,Başkanvekili Sayın HAKAN ŞENTÜRK adım/adım izliyorlar ve işin biran önce gerçekleşmesi için çaba harcıyorlar.
KARABÜK’ÜN ÖNEMLİ BİR AVANTAJI bu işi bürokrat olarak izleyen OSB Müdürü Sayın CANER ÖZCAN,zira Sayın ÖZCAN Ülke genelinde ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ konusunu en iyi bilen,bu konuda uzman kabul edilen bir isim.
ESKİPAZAR/İsmetpaşa İhtisas Organize Sanayi Bölgesi noktasına ELEŞTİREL YAKLAŞAN insanlar da var elbet ki ve onlar “BURASI DOLMAZ/DOLDURULAMAZ.ÖLÜ YATIRIM OLARAK,SİYASİ BİR GÖSTERİ OLARAK KALIR..” diyorlar.
Enteresan gerekçeleri var böyle düşünenlerin.,
Öncelikle FAY HATTI üzerinde olması ve “BU SIKINTI ÇÖZÜLEBİLİR..” görüşleri de dile getiriliyor,ancak,”ÜLKE GENELİNDE DÜZ VEYA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ÇOK VAR.BUNLARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ BOŞ.BURASI DA DOLMAZ..”yaklaşımları var.
Bu iddialara cevap olarak “KESİNLİKLE DOLAR..” cevabı veriliyor
İSMETPAŞA İHTİSAS OSB HIZLA İLERLİYOR..

MHP MİTİNGİ DİLLERDEN DÜŞMÜYOR VE MHP’LİLER “ KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP VE 2-0 YAPMAYA HAZIRIZ..”
Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan MHP Karabük MİTİNGİ parti tabanında müthiş bir etki yapmış görünüyor ve MHP içinde MORAL DEĞERLER tavan yapmış durumda.
MHP’LİLER ALANI SANTİM/SANTİM ÖLÇÜYORLAR.
CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN,daha önce yaptığı AÇILIŞLAR MİTİNGİ ile karşılaştırıyorlar ve o MİTİNG için alınan fotoğraflarla PERŞEMBE günü çekilen fotoğrafları santim/santim karşılaştırıyorlar.
Ve ;kendilerince bir sonuca varıyorlar.
“7 HAZİRAN SEÇİMİNDE KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP,EĞER TEMPOMUZU BOZMAZSAK,BU BİRİNCİLİK BİZİ 2-0 YAPMAYA KADAR GÖTÜRÜR..” diyorlar.
Geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile sohbet ediyorduk,bazı MHP’LİLER, MİTİNGİ ve katılımı anlatırken,CHP’Lİ bir Kardeşimiz “O KADAR FAZLA KALABALIK YOKTU..” gibi değerlendirme yaptı..
HEMEN FOTOĞRAFLARI GETİRDİLER.
CEP TELEFONLARINA KARE/KARE ALINMIŞ fotoğrafları gösterdiler,sonuçta o CHP’Lİ Kardeşte ikna oldu MİTİNGİ kalabalığına ve 21 Mayıs günü kendi mitinglerinin kalabalığını merak etmeye başladığını söyledi.
AK Partililer ÇALGI/ÇENGİ,KÖFTE/DÖNER/EKMEK kalabalığı diyor.
Ancak,ÇOK KALABALIK KATILIMI DA kabul ediyorlar..

“BEŞBİNEVLER PLATFORMU..” İSİMLİ BİR ÖRGÜTLENME MODELİ,İSMİNDEN ÇOK SÖZ ETTİRİYOR VE O BÖLGE İNSANI
Özellikle GENÇ BİR KESİM,Karabük’te şimdiye kadar hiç olmamış,belki de hiç denenmemiş bir olaya imza atarak,SESLERİNİ ÖYLESİNE GÜR BİR BİÇİMDE DUYURUYORLAR Kİ hayret etmemek mümkün değil.
BEŞBİNEVLER PLATFORMU..
Bu isim altında örgütlenmiş 4 BİNE YAKIN ve tamamına yakını GENÇ İNSAN,Mahallelerinin sorununu dile getiriyorlar,SİYASAL KADROLARDAN bu sorunlara çözüm istiyorlar.
“HASTANE İSTEDİKLERİNİ..” söylüyorlar..
“SPOR TESİSİ İSTEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR..”
Bunlara benzer SOSYAL KONULARI gerektiğinde BASTIRDIKLARI AFİŞLERLE,GEREKTİĞİNDE toplantılar yaparak GÜNDEME Taşıyorlar.
KARABÜK’TE İLK KEZ BÖYLE BİRŞEY OLUYOR..
ÇOK BAŞARILI BİÇİMDE YÜRÜTÜLÜYOR..
Bilindiği gibi BEŞBİNEVLER BÖLGESİ,üç Mahalleden oluşuyor ve Karabük’ün NÜFUS YOĞUNLUĞU EN FAZLA olan Bölgesi ve işte bu BEŞBİNEVLER PLATFORMU bu Bölgenin sorunlarını duyuruyor gündeme taşıyor.
ÇOK SES GETİRDİLER,SİYASET DİKKATE almak zorunda kaldı..

10 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE ALINAN YÜZDE 64.5 ORANINDA Kİ OY,7 HAZİRAN 2015 TARİHİNDE AŞAĞILARA DÜŞÜRSE..
Ülkemiz 10 AĞUSTOS 2014 Tarihinde CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ yaptı ve AK Parti O SEÇİMDE bütün gücü ile KURUCU GENEL Başkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I destekledi.
KARABÜK’TE YÜZDE 64.5 OY ALDI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve Ülke genelinde EN YÜKSEK OY ALDIĞI İllerden birisi Karabük oldu.
BU BİR GENEL SEÇİME ÖRNEK OLABİLİR Mİ..?
Seçim ve Seçim şartları çok farklı elbet.
Ama yine de bir KIYAS NOKTASI olabilir ve böyle kabul ederseniz,7 HAZİRAN Genel Seçiminde AK Parti’nin Karabük’te yüzde 64.5 oy alması beklenebilir..
Ancak,görünen o ki,bu oranda oy alamayacaklar..
Peki O ZAMAN,BUNUN SEBEBİNİ NASIL ANALİZ ETMEK GEREKİR,oylar düşerse izahı nasıl yapılabilir,örneğin ORADA TEK BİR İSİM oylandı,O SEÇİM ŞARTLARI ÇOK DEĞİŞİKTİ denilebilir mi..?
Yoksa AK PARTİ LİSTESİNE Mİ SUÇ YÜKLENİR..?
Yoksa PARTİ TEŞKİLATLARI MI İYİ ÇALIŞMADI DENİLİR..?
Oysa ki baktığınızda PARTİ TEŞKİLATLARI müthiş çalışıyorlar,SEÇİME ANORMAL biçimde asılıyorlar,bunun söylenmesi de doğru bir analiz olmaz..
EN İYİSİ OY ORANININ DÜŞÜRÜLMEMESİ..!!
O NOKTA DA pek mümkün GİBİ GÖRÜLMÜYOR..!!

7 kişi görüş bildirdi

 1. Mehmet Özcan

  Haksızlıklara direnen bir halk 5000 evlerde ayakta….Örgütlü bir toplum örneklerin ,direnişin ,dayanışmanın örneklendiği haklı bir duruş sergiliyorlar…..Ulusal bütçeden hakkını alamayan KARABÜK’ün her yerinde bu türden örneklerin çoğalacağı gerçeğini beklemek lazım….Taleplerine bakıldığında ,son derece haklı sebepleri olan platforma olan ilgi günden güne büyüyor…..

 2. Gönderen

  Partisinin adayını beğenmeyen MHP’liler CHP’ye mi AK partiye mi daha yakın durur?

  Ak Parti’nin en son yapılan seçimdeki aldığı oy oranı %49,9 (il genel meclisi seçimi). Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Erdoğan’ın aldığı oy oranı %64,57. Arada oldukça büyük bir fark var. Acaba bu fark nereden oluşuyor? Seçime katılım oranlarının farklı olmasından kaynaklanıyordur bir kısmı belki ama, görülüyor ki AK partini’in cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan başka partilerden de oy çekmiş.

  En çok hangi partiden çekmiş olabilir? Saadet ve Büyük Birlik partisinden çekmiş olabilir. CHP’den çekmiş olabilir mi? MHP’den de dikkat çekici bir oy çekmiş olabilir mi?

  Siz ne dersiniz sayın yazar? Siz Karabük nabzını en iyi ölçenlerden, tecrübeli bir kişisiniz….

 3. AKP LİLER SIKIŞTI

  AKP LİLER HASTANE OLAYINDA SIKIŞTI.BİRİ DÜRÜST OLSUNLAR YIKTIRMICAZ DERKEN ÖTEKİ BETON KALİTESİ 7 DİYOR YIKILACAK DİYOR.AKP ŞAŞKIN PEKİ VALİLİK BİNASININ BETON KALİTESİ KAÇ TİMURÇİN EFENDİ.ADLİYE BİNASININ BETON KALİTESİNİDE BİLİYOMUSUN.AKP TAM MANASIYLA ÇUVALLADI KARABÜKTE

 4. Ali Çetin

  Hava sıcaktı insanlar gölgelere kaçtılar diyorsunuz da Ahmet bey, o insanların konser için geldiğini neden yazmıyorsunuz? Mitinge gelenler meydandaydı, konsere gelenler mitinge yanaşmayıp çimlerde oturdu. Orada MHP kadar Ak Partili konser dinlemeye gelenler de vardı.

 5. MHP Lİ

  O MEYDANDA 3500 GÖREVLİ POLİS ÇEVRE İLLERDEN BİNDİRME KUVVETLER YOKTU DÖNER EKMEK YERİNE KOLİ KOLİ KUMANYA DAĞITILSAYDI AKP LİLERDE GELİRDİ

 6. reno tofaş

  bursa da reno Tofaş işçisi sendikasına karşı yürüyor haksızlıklara karşı yürüyor atamayla gelen sendikacı için yürüyor eşit ücret için yürüyor kısaca sendikasına karşı eylem yapıp işverenden medet umuyor ne gün lere kaldık anlamak mümkün değil Karabük bu tür eylemlere alışkındır ilk defa sendikasına karşı yürüme eylem yapma karabükde olmuşdur 2003 yılında siyasetçiler durdurmuşdu bu eylemleri o günün milletvekilleri ama onlarda çelik işçsinin derdine derman olamamışlardı 7 yıl sonra 2010 yılı patlak verdi sendikal mücadele aradan 5 yıl geçdi yine aynı alışkanlıklar devam ediyor yetkili sendikada üyesine değer vermeme hakkını savunamama işçinin seçdigi temsilcileri görevden alıp işçinin seçmediklerine görev verme kademeler kırılırken ses çıkarmama adamlar üyesinin hakkını değil sözleşmeli çalışanların temsilcileri sanki görünen potre bu işçi tarafından Ahmet bey sizde geçen gün ki yazınızda bu konuya değindiniz biz söyleriz iş işden geçince söylemişdi yazmışdı derler diye artık işçiden yana taraf olma zamanıdır özellikle eski işçi çok rahatsız bu durumlardan dayatma ile seçilen şube ve temsilcilerden ve angaradakinden angaralı türkücü sisiciden angaralının yazdığı gibi oynanıyor her şey ama nereye kadar daha yazacak yolun sonu görüyor gibi genel başkan bir an önce devreye girip mesajı vermelidir üyesine iyi bir toplu sözleşme ve demokratik seçim demokratik seçimler olmadıkça teşkilat içinde sendikalara karşı yürüme eylemler ve tepkiler bitmez işçinin gözyaşı dinmez işçiye rağmen ben ne dersem kimi atarsam olmaz aidat gibi göremezsiniz bizim size verdiğimiz maddi güç ile bizi tehdit edin diye değil hak eşitlik içindir bizlerden biri iken profesyonel yönetici olunca mesai arkadaşına farklı bakmak hor görmek saygı duymamak bilgilendirememek hangi anlayışın ürünüdür angaralı sisi bizi öyle mi görüyor yükseklerden kısa bir mesaj onlarada bizden gelsin reno Tofaş çelik işçisine yol aç…

 7. karabük spor

  Ahmet bey karabüksporun küme düşmesi kesinleşdi bu gün iyi ki yönetimde görev almadınız sizin adınıza sevindik Karabük spora da çok üzüldük karabükün makül talihi gibi bazı durumlar istikrar her zaman kısa sürüyor

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

Yayın: 28.09.2023 11:29
Paylaş:
A+ A-

KBÜ’de mezuniyet coşkusu

Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öğrencileri, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında mezuniyet coşkusunu yaşadı. 

Karabük Üniversitesi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında 5 bin 847 öğrenci mezun etti. Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan 894, Sağlık Bilimleri Fakültesinden 382, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesinden 55, Mühendislik Fakültesinden 765, Orman Fakültesinden 17 ve Teknoloji Fakültesinden 170 olmak üzere düzenlenen mezuniyet törenlerinin ilk gününde 2 bin 283 öğrenci, mezuniyet coşkusu yaşadı. Mezun olan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte paylaştı.

Karabük Üniversitesi Gökşen M. Yücel Spor Merkezinde düzenlenen törenine, Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Genel Sekreter Lütfü Köm, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Mezuniyet töreni, protokol üyeleri ile mezun öğrencilerin birlikte gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılında, 13. dönem mezunlarımıza diplomalarını vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Karabük Üniversitesi, 2007 yılında kuruldu. Akademik alanda kendisini kısa sürede ispat etti. Geride bıraktığımız 16 yılda, Türkiye’nin köklü üniversitelerini imrendirecek fiziki ve bilimsel altyapı ve donanımlara sahip oldu. Doğayla iç içe, güneş enerjisiyle kendi elektriğini üreten, engelleri aşan, sosyal, kültürel, sportif yaşam alanları, bilimsel, teknolojik amfi, derslik, kütüphane ve laboratuvarlarıyla Demir Çelik Kampüsü; estetik, sanat ve mimarinin öne çıktığı Safranbolu Yerleşkesi; Eflani, Eskipazar, Ovacık ve Yenice Meslek Yüksekokullarıyla 10 binlerce mezun verdi. Bugün artık iş dünyasında, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki üniversitelerle yarışan, rekabet eden Karabük Üniversitesi mezunları neslinin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“PROJELERİMİZİN MÜJDESİNİ ÇOK YAKINDA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin yeni dönemdeki hedeflerine değinerek, “Kurumsal altyapımızı sağlamlaştırmak, kalite standartlarımızı artırmak, akademik, bilimsel ve teknolojik yanımızı daha da güçlendirmek, Türkiye ve dünyada ses getirecek projelere imza atmak istiyoruz. Bu projelerin müjdesini çok yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Bu projelere mezun öğrencilerimizin de desteğini bekliyoruz. Üniversite mezuniyeti hayatınızda bir aşamadır ama son derece önemli bir aşamadır. Yapacağınız mesleklerde bilhassa güçlü hayaller kurmanızı, hayallerinizi insanlığın faydasına olacak şekilde tasarlamanızı ve bunları gerçekleştirmek için hayal kurmaya, tefekkür etmeye, gayret göstermeye, yılmamaya, vazgeçmemeye sizleri davet ediyorum. Bizim mezun öğrencilerimizden bu anlamda beklentilerimiz çok yüksek. ‘Karabük Üniversitesi mezunu olmak bir ayrıcalıktır.’ Bu ayrıcalığı lütfen hissedin ve hissettirin. Üniversite ile iş birliğimizi, diyalogumuzu geliştirelim ve sürdürelim. Asla iletişimimizi kopartmayalım” dedi. Bir üniversitenin, mezunlarıyla birlikte üniversite olduğuna işaret eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Mezunlarımızdan alacağımız güç ve kuvvetle sizlerin Üniversitemizin adını kamu ve özel sektörde temsiliyle katlanarak büyüyeceğiz. Unutmayın, sizlerin hedefleri ve idealleri ne kadar büyük olursa bizim de sorumluluğumuz o kadar büyük olur. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar Karabük Üniversitesine hizmet eden Rektörlerimize, Hocalarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün hayatta olmayan büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Devlet büyüklerimize, bölge milletvekillerimize, mülki ve idari amirlerimize, ülkemizin ağır sanayi öncüsü KARDEMİR Yönetim Kurulları başta olmak üzere sanayici ve iş adamlarımıza, Üniversitemize katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, öğrencilere seslenerek, “2023 mezunları olarak çok şanslısınız. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, Karabük Üniversitesi mezunu olmak sizlere nasip oldu. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, çalışma hayatınızda sizlerin ülkemize katacağı değerlerle taçlanacaktır. Karabük Üniversitesinden almış olduğunuz diplomalar, eğitimler, sertifikalar, Hocalarımızdan sizlere aktarılan bilgiler, birikimler ve donanımlar, geleceğimizi aydınlatacaktır. Bu yüzyılı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyaya damgasını vuracağı ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak nitelendiriyoruz. Sizler de bu yüzyılın en önemli yeni gençliğisiniz. Bu sorumluluk ve bilinçle büyük bir ülke, büyük bir devlet olmanın gururu ve onuruyla Türkiye’de ve dünyada hizmetlerinizi buna uygun olarak bu vizyonla yerine getirmenizi istiyoruz. Mezuniyetiniz, ülkemize, milletimize ve kıymetli ailenize hayırlı olsun. Her şey gönlünüzce olsun, yolunuz bahtınız açık olsun, hoşça kalın, sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müslüm Kuzu, öğrencilere seslenerek, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının, Türkiye yüzyılının ilk mezunlarısınız. Ülkemizin Türkiye yüzyılı hedeflerine ulaşmasında Karabük Üniversitesinin birer mensupları olarak sizlere de çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirecek donanıma sahip olduğunuzdan hiç kuşkum yok” diye konuştu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Düha Koç, mezun öğrencilerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Bizler bu coğrafyada zengin bir kültürün içinde yaşıyoruz ve bu kültür farklı renklerden beslenmekte. Sizlerden bu renkleri özümsemenizi ve gittiğiniz yerlere taşımanızı istiyorum. Kucaklayın, Mevlana gibi kucaklayın insanlığı, dil, din, ırk, renk ayırmadan kucaklayın. Sizler şifa veren eller olacaksınız, o nedenle sevin. Çünkü sevgi en iyi ilaçtır. Vazgeçmeyin, karşınıza zorluklar çıksa da çabalamaktan asla vazgeçmeyin. Kendinize yüksek hedefler koyun ve hedeflerinize ulaşmak için zorluklarla mücadele etmekten korkmayın” ifadelerini kullandı.

Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Merve Tuna Kayılı, “Mimarlık, hem bir sanat hem de bir bilimdir. Bir binayı sadece işlevsel bir yapı olarak değil aynı zamanda estetik bir eser olarak görebilmek, insanların yaşamlarını iyileştirmek için bir fırsat sunar. Mezunlarımız, bu sanatı ve bilimi mükemmel bir şekilde birleştirmek için gerekli yeteneklere sahip olarak yetiştirildiler. Mezunlarımızın sahip olduğu bilgi ve beceriler, onları bu zorlu sektörde başarılı kılacaktır. Ancak sevgili arkadaşlar unutmayın ki öğrenme süreci hiçbir zaman sona ermeyecek. Kariyeriniz boyunca, sürekli öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz” diye konuştu.

Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Sel, “Kuruluşundan bugüne Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğudan Afrika’ya dünyanın dört bir yanına 20 bine yakın mühendis yetiştirmiş bir Mühendislik Fakültesiyiz. YÖK tarafından temiz, erişilebilir ve güvenli enerji alanında uzmanlaşan Üniversite ödülüne layık görülmemiz, Mühendislik alanında dünyaca kabul gören endekslerde taranan JESTECH dergisine sahip olmamız başarı göstergelerimizdendir. 2023 yılında hizmete giren modern laboratuvar binamızla eğitim kalitemizi her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. Savunma sanayisinden otomotive, bilişimden üretim ve hizmet sektörüne her alanda, yurt içinde ve yurt dışında bizleri başarıyla temsil eden mezunlarımız en büyük motivasyon ve gurur kaynağımızdır. Sevgili genç mühendisler, şimdi sizin için ailenize, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa faydalı olma zamanıdır. Sizler başarıdan başarıya koşarken Karabük Üniversitesini yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız. Karabük Üniversitesi ile irtibatınızı koparmayın, gittiğiniz her yerde Karabük Üniversitesinin, Karabük’ün ve Türkiye’nin gönül elçileri olun, bizleri en güzel şekilde temsil edeceğinizden eminiz” şeklinde konuştu.

Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Duyar, “Bu yıl Orman Mühendisliği Bölümümüzün ikinci mezunlarını verdik. Mutlu ve gururluyuz. Dört yıllık Fakülte eğitimi sürecimizin maalesef pandemi ve deprem felaketi sebebiyle yüz yüze gerçekleştiremedik. Yine de eldeki tüm imkânlarımızı kullanarak arkadaşlarımızı donanımlı birer orman mühendisi olarak mezun ettik. Orman mühendisleri Türkiye’mizin yaklaşık dörtte birini oluşturan yeşil vatan ormanlarımızın, koruyucusu, işletmecisi ve yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Orman yangıları gibi hayati riskler içeren durumlarda dahi cansiparane çalışmaktırlar. Öğrencilerimiz, bu kutlu ve zorlu yolda bu kutlu ve zorlu göreve seve seve talip olmaktadır” dedi.

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kayfeci, “Değerli genç mezunlarımız elde edeceğiniz başarı ve toplumsal katkı siz ve aileniz kadar Karabük Üniversitesini de yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır. Sizler yeni teknolojilerin ve inovasyonun öncüleri olacaksınız. Fakat bu gücünüzü insanlığın iyiliği için kullanmayı unutmayın. Sürdürülebilirlik, çevre koruma ve toplumsal sorumluluk, genç mühendis ve mimarlarımızın her zaman öncelikli konuları olmalıdır. Sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Sizleri ülkelerinizin geleceği olarak görüyor, yeni başlangıçlarınızda ve kariyer yolculuğunuzda başarılar diliyorum. Hayallerinizi gerçekleştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Ebrar Duran, ikincisi Elif Kandemir, üçüncüsü Yaren Işık aynı zamanda 2022-2023 akademik yılının Üniversite derecesini oluşturdu.

Öte yandan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Nazire Gülçin Demirci, ikincisi Rüya Aksakal ve üçüncü Tuğba Ay olurken Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Ebrar Duran, ikincisi Elif Kandemir, üçüncüsü Yaren Işık,Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi birincisi Onur Telli, ikincisi Gamze Levent, Mühendislik Fakültesi birincisi Mhd Osama Anbarı, ikincisi Gökhan Kuzaliç, üçüncüsü Haneen Al-Bosta, Orman Fakültesi birincisi Abdullah Özalpgil, ikincisi Oğuzhan Savaş, üçüncüsü Eda Gülbay, Teknoloji Fakültesi birincisi Zekeriya Kaya, ikincisi Esra Albayrak, üçüncüsü Hamza Alnajjar oldu.

2022-2023 Eğitim-Öğretik Yılının Üniversite birincisi olan Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu Ebrar Duran, “Şüphesiz insanın başarıyı sağlanmasındaki en önemli faktörlerden biri onu destekleyenlerin olmasıdır. Beni her koşulda destekleyen, iyi ve kötü anımda yanımda olan,  beni hep ellerinde tutan ve bu hayattaki en büyük şansım olarak gördüğüm aileme, babama, anneme ve kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum. Ebelik mesleğini sevdiren, iyi bir ebe olabilmemiz için bize yol gösteren, mesleki bilgi ve tecrübelerini aktaran, bizi meslek ahlakı bilinciyle yetiştiren değerli bölüm hocalarımıza ve bizi stajyer olarak değil meslektaş olarak gören ve her zaman arkamızda duran hocalarımıza, arkadaşlarım ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Karabük Üniversitesi ebelik mezunları olarak ebelik mesleğinin geleceği üzerindeki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Annelerin ve bebeklerin hayatlarına dokunup mutlu başlangıçlara şahit olacağız. Toplumun bize ihtiyaç duyduğu her alanda toplum sağlığını geliştirmek için çabalayacağız. Sağlıklı nesil için gayret göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı. Mezun arkadaşlarına seslenen Ebrar Duran, “Her son yeni bir başlangıçtır. Bu kısa zamanda ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurduk, unutulmayacak birçok anı biriktirdik. Hayatımın en güzel günlerini burada sizinle birlikte yaşadım. Bunların hepsi benim için çok kıymetliydi, her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, umarım her şey gönlünüzce olur. Öğrenme isteğimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğimize, kendimizi geliştireceğimize ve mesleği layığıyla yapan ebeler, hemşireler, mühendisler ve öğretmenler olacağımıza eminim. Sizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle veda etmek istiyorum. ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.’ Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler hep birlikte keplerini atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Tören müzik dinletisi ile sona erdi. (Sadık Arslan)