Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (19.Ağustos.2015)

Yayın: 19.08.2015 08:30
Paylaş:
A+ A-

YAKIN ZAMANA KADAR “DEMİR DENİLDİĞİNDE İLK AKLA GELEN KARABÜK..”,ARTIK,NAYLON FATURA İLE ANILIYOR.
Yakın zamana kadar “DEMİR DENİLDİĞİNDE..” akıllara ilk gelen Kent KARABÜK OLURDU,şimdi sanki KARABÜK’ÜN bu imajı sarsıldı Karabük DEMİR PİYASALARI NAYLON FATURA ile anılır oldu..
MALİYE ELEMANLARI TİTİZ BİR DENİTİM YAPIYORLAR.
45-50 CİVARINDA TÜCCARIN DENETİMİ YAPILIYORMUŞ..
Çok sevdiğimiz,çok önemsediğimiz bir DEMİR TÜCCARI Kardeşimiz,yaklaşık 3-4 yıl önce bize “ABİ BİZİM PİYASALARDA ÖNEMLİ MİKTARDA NAYLON FATURA KULLANIMI VAR.BU HAKSIZ REKABETE YOL AÇIYOR..” diye yakınmıştı,adeta,feryat etmişti.
Geçtiğimiz gün ziyaretimize geldi o kardeşimiz.
“ABİ BEN SANA TAAA O ZAMAN SÖYLEMİŞTİM DEĞİL Mİ..” diye sordu,daha sonra da “KARABÜK DEMİR PİYASALARI NAYLONCU OLARAK ANILMAYA BAŞLADI..” dedi.
“HEPİMİZ ZAN ALTINDA KALDIK..” dedi.
O kardeşimiz bize bunları anlatırken,çok önemli,çok başarılı ve Karabük insanı tarafından çok sevilen bir BÜROKRAT Kardeşimizde vardı yanımızda..
İSKENDERUN/PAYAS eksenli NAYLON FATURA olayı Karabük’ü etkisi altına almış,kullananlar olmuş ve o kardeşimiz “ŞİMDİ HEP BİRLİKTE NAYLON FATURACI GİBİ GÖRÜLMEYE BAŞLADIK..” dedi.
3-4 Yıl önce anlattıkları tam anlamı ile gerçek çıktı..
Maliye ekipleri denetimlerini sürdürüyorlar..

“ KURUNUN YANINDA YAŞTA YANACAK VE HEPİMİZ BUNDAN ETKİLENECEĞİZ..” SÖZLERİ,ÇOK BÜYÜK CEZALAR..!!
DEMİR PİYASALARI naylon fatura krizi ile büyük bir tedirginliğe girmiş bulunuyor,bu piyasalarda iş yapanlar ticaret yapanlar “HEPİMİZ ZAN ALTINDA KALDIK.ŞİMDİ KURUNUN YANINDA YAŞTA YANACAK..” gibi görüşler veriyorlar.
En önemlisi KARABÜK DEMİR PİYASALARI çok ciddi bir İMAJ ZEDELENMESİ yaşamaya başlamış,BAŞKA YERLERDE Kİ müşteri KARABÜKLÜ TÜCCARDAN demir alırken “ACABA BİR SAKATA GELİR MİYİZ..” diye düşünüyormuş..
45-50 KADAR TÜCCARIN DEFLERLERİ ALINMIŞ..
TİTİZ BİR İNCELEME YAPILIYORMUŞ..
Demir Ticareti ile uğraşan ve bu tür işlerden uzak duran FİRMA ve İNSANLARIN bir tek dileği var “SUÇU OLAN,BU İŞLERE BULAŞAN FİRMALAR,İNSANLAR CEZALARINI ÇEKSİNLER..” diyorlar..
ANLATILANLAR ÇOK ENTERESAN..
Bu işleri yapan bazı isimler,daha sonra Karabük’ü terk ederek TURİZME YÖNELMİŞLER,bu sektöre atılmışlar,başka işlere yönelmişler ve çok ciddi ekonomik potansiyel sahibi olmuşlar..
Bir kardeşimiz “GÖRÜRSÜNÜZ ONLARA BİRŞEY OLMAZ..” dedi..
“OLAN YİNE BİZE OLUR,DÜRÜST ÇALIŞANLARDA YANAR..” dedi.
Bu piyasalarda tek dilek “HAK EDEN CEZASINI ÇEKSİN..” şeklinde..

TÜRK METAL GENEL KURULU “KÜÇÜLME VE TASARRUF ÖNLEMLERİ ALINCA..” KARABÜK TEMSİLCİLİĞİ KAPANDI…!!
TÜRK METAL Sendikası geçtiğimiz süreçte GENEL KURULUNU yaptı ve bu Genel Kurul da BAZI ŞUBELERDE küçülmeye,bazı yerlerde ki TEMSİLCİLİKLERİN kapatılmasına karar alındı.
Örneğin TÜRK METAL Sendikası KARABÜK TEMSİLCİLİĞİ gibi birçok TEMSİLCİLİK kapatıldı ve böylece hem KÜÇÜLME,hem de ciddi bir TASARRUFA gidilmiş oldu.
BU OLAYIN ŞUBE/TEMSİLCİLİK BOYUTU..
Olayın birde PERSONEL/İSTİHDAM boyutu var galiba.
Örneğin BİRÇOK DANIŞMANIN İŞİNE SON VERİLMİŞ.
Daha önce ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanlığı görevlerinde de bulunmuş,daha sonra TÜRK METAL Sendikası bünyesinde DANIŞMAN olarak görev yapan Sayın RECAİ BAŞKAN’IN DA istifa ettiğine ilişkin bilgiler geliyor.
TÜRK METAL Sendikası Karabük TEMSİLCİLİĞİ Sendika içinde ki deyimi ile DONDURULMUŞ,ancak,Halk arasında ki deyim ile KAPATILMIŞ olayın özeti bu.
KARABÜK TEMSİLCİSİ Sayın ŞAHİN DİKİLİTAŞ’IN da istifasını verdiğine ilişkin bilgiler geliyor ve bir çalışan personel ile birlikte bu istifalarını Genel Merkeze sunmuşlar sanıyoruz.
TÜRK METAL bünyesinde önemli gelişmeler yaşanıyor yani..

“BİRİNCİ DERECE DEPREM KUŞAĞINDA OLAN KARABÜK’TE..” VALİLİK BİNASI BAŞTA,DEPREME DAYANIKSIZLIK..!!
Bilindiği gibi Karabük BİRİNCİ DERECE DEPREM KUŞAĞINDA ve şimdi YAPILAR BUNA UYGUN inşa ediliyor,ancak geçmiş yıllarda yapılan binaların durumu nedir..?
BİLİNDİĞİ GİBİ ÖĞRETMENLER SİTESİNDE bir binanın ANA TAŞIYICI KOLONLARI patladı,şimdi GÜÇLENDİRME YAPILIYOR ,peki GÜÇSÜZ OLUP PATLAMAYAN KOLONLAR yok mu orada..?
Bunu bir kenara bırakın..
KARABÜK VALİLİK BİNASI İÇİN NE RAPOR VERİLDİ..?
Başta KARABÜK VALİLİK BİNASI için verilen RAPOR NASIL,hiç mi hiç İÇAÇICI OLMADIĞI biliniyor,Allah Korusun olası bir deprem neler yaşatır Karabük’e bir düşünün..
Buna karşılık KARABÜK BELEDİYESİ’NİN mülkiyetinde YEŞİL MAHALLEDE Kİ BİNA BOŞ DURUYOR,bu binanın DEPREME ÇOK DAYANIKLI OLDUĞU biliniyor,zira öyle inşa edildi..
KARABÜK VALİLİĞİ(İÇİŞLERİ BAKANLIĞI..) bu bina ile KARABÜK VALİLİK binasını DEĞİŞ/TOKUŞ yapamaz mı,o zaman Karabük Belediyesi ÇELİK CAMİYİ,bugün ki VALİLİK BİNASI yerine yapabilir örneğin.
ÇOK KOLAY YAPILABİLECEK BİR İŞ AMA..
Böyle bir İRADEYİ ORTAYA KOYACAK YETKİLİ BULMAK ZOR..!!
“BU İŞİ GÜNDEME GETİRİP ÇÖZECEK İRADE NEREDE..?”

KARABÜK VALİLİK BİNASI İLE KARABÜK BELEDİYESİ’NİN YEŞİL MAHALLE’DE Kİ BİNASI DEĞİŞTİRİLEMEZ Mİ..?
Mülkiyeti KARABÜK BELEDİYESİ’NİN olan YEŞİL MAHALLEDE Kİ BİNA tam anlamı ile RESMİ KURUMLARIN çalışabilmesine yönelik yaptırılmıştı..
ORASI ANCAK RESMİ BİR BİRİMİN ÇALIŞABİLECEĞİ BİR BİNA.
Karabük Valiliği DEPREME DAYANIKSIZ,buna karşılık KARABÜK BELEDİYESİ’NE ait YEŞİL MAHALLEDE Kİ bina BOMBOŞ DURUYOR ve KARABÜK VALİLİĞİ ile KARABÜK BELEDİYESİ anlaşarak iki yeri DEĞİŞ/TOKUŞ YAPAMAZLAR MI..?
EN İDEAL ÇÖZÜM BU OLSA GEREK..
Ancak,olayın tam bu noktasında “BÖYLE BİR İŞE GİRİŞECEK İRADEYİ NEREDEN BULACAĞIZ..”,etkili/yetkili konumu olan bir irade “ARKADAŞ BU İŞ KARABÜK’ÜN HAYIRINADIR.GELİN ŞU İŞİ ÇÖZELİM..” diyerek devreye girer mi/böyle bir irade çıkar mı Karabük’te.
İKİ RESMİ KURUM..
YOK “PEŞKEŞ ÇEKTİ..” YOK “UCUZ GİTTİ/PAHALI GİTTİ..” olmaz..
Ama BU İŞE GİRİŞEBİLECEK İRADEYİ NEREDEN BULACAĞIZ..!!
Zurnanın/zırt dediği yer burası,ZİRA BURASI KARABÜK..!!

“YAPILACAK/YAPILMAYACAK ŞEKLİNDE PAPATYA FALI AÇTIĞIMIZ..” ERKEN GENEL SEÇİM HEMEN/HEMEN KESİN..
BÖLGENİN SESİ Gazetesi 8 HAZİRAN günü “SEÇMEN ERKEN GENEL SEÇİME OY VERDİ..” başlığı ile 7 HAZİRAN Genel Seçimini duyurmuştu..
Sonra Ülkemiz “ERKEN GENEL SEÇİM YAPILACAK/YAPILMAYACAK..” şeklinde PAPATYA FALI açmaya başladı ve artık ERKEN GENEL Seçim hemen/hemen kesinleşti..
KOALİSYON İHTİMALLERİ TÜKETİLDİ..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA Hükümet Kurma görevi vermemekte ısrar ediyor/ısrarcı olacak gibi görünüyor.
ERKEN GENEL SEÇİM KENDİSİNİ BELLİ ETTİ..
Peki KARABÜK’TE NELER YAŞANABİLİR..?
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,o her zaman ki iyimserliği ile,AK Parti olarak ERKEN GENEL SEÇİMDEN 2-0 lık bir sonuçla çıkacaklarını söyledi.
Daha önce de 78 BİN OY İLE 2-0 DEMİŞTİ..!!
Burada KİLİT PARTİ MHP gibi duruyor ve MHP Olası bir ERKEN GENEL SEÇİM sırasında,kendi tabirleri ile,en az bir MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAKLARI hedefi ile yola çıkacaklar.
EN AZ BİR MİLLETVEKİLİ,AMA,BU İKİ MİLLETVEKİLİ DE OLABİLİR gibi bir yaklaşım içindeler,CHP şu an itibarı ile pek renk vermiyor ve daha çok İLÇE KONGRELERİNE odaklanmış durumdalar..
AK PARTİ GERÇEKTEN 2-0 YAPABİLİR Mİ..?
MHP YİNE/YENİDEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIR MI..?
CHP KARABÜK’TE NE YAPAR..?

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN NECDET AKSOY,BELEDİYE MECLİSİ “ÇÖPLÜK SORUNU” VE KARÇEV’İN SONU
Aynı zamanda Başkanlığı’nı Karabük Valisi Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NUN yaptığı KARÇEV Yönetim Kurulu Üyesi de olan Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,geçtiğimiz günlerde çok önemli bir açıklama yaptı.
KARÇEV YILLARDIR BAŞARILI OLAMADI.
ÇÖPLÜK SORUNUNU ÇÖZEMEDİ ve sanıyoruz Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY bunu dikkate alarak Safranbolu Belediyesi adına KENDİ ÇÖPLÜKLERİNİ KURMAK gibi bir yola girdi.
ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞMEYİ AÇIKLADI..
DİLERİZ BAŞARILI OLUR..
Çöplük KARABÜK’ÜN ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUNU ve bu sorunu çözmek üzere 16.08.2006 tarihinde RESMİ GAZETEDE yayınlanarak Kamu Tüzel kişiliği olan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ kurulmuştu.
Kısa adı KARÇEV olan birliğin Başkanlık görevini Dönemin KARABÜK VALİSİ yapıyordu ve şu an itibarı ile Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU bu görevi yürütüyor.
KARÇEV 2006 YILINDAN BU YANA BAŞARISIZ..
DÜZENLİ DEPOLAMA SİSTEMİNİ kurup başaramadı/beceremedi..
KARÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Sayın NECDET AKSOY kendi işini kendi görecek.

SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SAYIN SERAP KARAOĞLU VE ÇÖPLÜK SORUNUNA MUHALEFET GEREKÇESİ..
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,sık/sık yangın çıkan ve Safranbolu’ya yakışmayan ÇÖPLÜK için Belediye Meclisinde bir PROJE OYLADI.
Bu projeye MUHALEFET GRUBU OY VERMEMİŞ.
Ve Sayın NECDET AKSOY oy vermeyen MUHALEFET GRUBU MECLİS ÜYELERİNİ Kamuoyu’na,adeta şikayet etti,bu gelişmeye karşın BELEDİYE MECLİS Üyelerinden tek ses CHP’Lİ Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Sayın SERAP KARAOĞLU’NDAN geldi.
NEDEN MUHALEFET OYU VERDİĞİNİ AÇIKLADI Sayın SERAP KARAOĞLU ve elbet ki çok önemli,Safranbolu’nun gelecekte ki çıkarları,güzelliği,estetiği,imarı ile birebir bağlantı bir oy kullanmış Sayın SERAP KARAOĞLU.
Diğer Partilerden de,Partili Belediye Meclis Üyelerinden de bir ses çıkmadı ve sanki sükut ikrardan gelir gibi,Sayın NECDET AKSOY’A hak verircesine BÜYÜK BİR SESSİZLİĞE girdiler.
ÇÖPLÜK OLAYI,BU YÖRENİN EN BÜYÜK SORUNU..
Şimdi SAFRANBOLU BELEDİYESİ yıllarca para ödediği KARÇEV’E,adeta,”BURADAN BİR NANE ÇIKMAYACAK.BEN KENDİ ÇÖPLÜĞÜMÜ KENDİM KURAYIM,ŞU YANGINLARDAN FALAN KURTULAYIM..” diyor..
Ancak Sayın SERAP KARAOĞLU’DA Belediye Meclisi’nde “BAŞKAN SENİN DÜŞÜNDÜĞÜN ÇÖPLÜK YERİ ÇOK YANLIŞ..” gerekçesi ile OLUMSUZ OY VERİYOR..
Diğer Üyelerden şu ana kadar bir ses yok.
Peki KARÇEV ve Belediyelerin buraya verdiği paralar ne olacak..?

KARÇEV BİR KATI ATIK TOPLAMA SİSTEMİNİ YILLARDIR NE KURAMADI,BAŞARAMADI,BECEREMEDİ VE KARABÜK..
KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ 16.08.2006 yılında Resmi Gazete de yayınlandı ve Kamu Tüzel Kişiliği kazandı,o zaman bu zaman BİR İŞİ BAŞARAMADI/BECEREMEDİ bu Birlik.
BAŞKANLIĞINI hep o Dönemin Karabük Valisi yapıyor..
Şu an Başkan Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU..
Yönetiminde Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanları var ve KARÇEV Yaklaşık 10 YILDIR DÜZENLİ ÇÖP TOPLAMA Sistemini kuramadı,beceremedi,başaramadı..
BOL MAZERET,SIFIR BAŞARI..!!
Şimdiye kadar YAPILAN MASRAFIN TUTARI NEDİR ACABA..?
HARCANAN PARANIN TUTARI NE KADARDIR ACABA..?
BAŞARISIZLIĞA ÖDENEN PARA NE KADARDIR..?
Bir de EN BÜYÜK ÇÖPÜ ÇIKARTAN KARABÜK BELEDİYESİ’NİN sessizliği nedendir,Karabük Belediye sanki bu iş kendisini hiç mi hiç ilgilendirmiyor gibi bir tutum,bir davranış içinde..
NEDEN ACABA..?
Yoksa VERİN BEN SİZE YAPIVEREYİM mesajı mı vermek istiyorlar.?

5 kişi görüş bildirdi

 1. SAFRANBOLU SAKİNİ

  SAFRANBOLU YANAN ÇÖPLÜK KOKUSUNDAN DURAMIYOR.BUNU DUYAN GÖREN YOK.NEYMİŞ KARÇEV VARMIŞ BURANIN BAŞKANI VALİYMİŞ YÖNETİMİNDE BELEDİYE REİSLERİ VARMIŞ.HEPSİ HİKAYE.İŞTE SENDE YAZMIŞSIN 2006 YILINDA KURMUŞLAR 2006 DAN BU YANA NE YAPMIŞ O MEŞHUR KARÇEV HİÇ BİR ŞEY YAPAMAMIŞ.ŞİMDİDE SAFRANBOLU KENDİ ÇÖPLÜNÜ KURACAKMIŞ.PEKİ SORALIM NE ZAMANA KADAR KURULUR BU ÇÖPLÜK BİZDE RAHAT EDERİZ.TARİH VEREBİLİRLERMİ.ÇEVİR KAZI YANMASIN ŞİMDİDEN O İŞ UNUTULDU GİTTİ BİLE BİZ ÇÖPLÜK YANGINLARIYLA YAŞAMAYA ALIŞALIM EN İYİSİ BU

 2. tabelanıda al git

  türk metal tabelanıda al git hiç olmazsa her görüşümde kanım tepeme çıkmasın tabelanıda al git.Allah bin belanızı versin sizin yüzünüzden ne ocaklar söndü ne ayileler dagıldı bunların günahını nasıl ödiceksiniz bakalım.

 3. hayaller

  türk metal artık karabükte 400 tane işssiz bıraktığı işçilerle anılacaktır.recai şahin ve koruma gitti.daha bir ay evvel yetki alacağız diye zırvalayanlar vardı.yetkiyi çarşıdan pazardan felan alınıyor sanıyorlar heralde.hayal bitti artık hacıvat karagöz masallarıda bitti.

 4. Ödüllü bina...

  Hüseyin Erer döneminde yapılan ve projesi ödül aldığı söylenen bu bina ball gibi de Valilik binası olabilir. Az bir tamir onarım ve bakım gideriyle, 10 numara valilik binası olur. Üstelik ilk özel idaresi bile bu binaya taşınabilir. Çünkü valilik binasından il müdürlükleri bir bir kendi yerlerine çıktılar. Bir kaç tane küçük müdürlük haricinde birşey kalmadı. Özel idare ile Valiilik binası Yeşilmahalledeki o bina olursa Karabük için harika bir iş olur. Ammaaaaa, Osman Kahveci beyin bunu isteyeceğini zannetmiyorum. Bu işe engel olmak isteyecektir diye düşünüyorum.

 5. krbk

  Karçev bir Çevre hizmet birliğidir.Bu birliğin üyeleri de ilin belediyeleridir. Buradaki amaç tüm belediyelere aynı anda hizmet verilmesidir.Yani eğer Karabükteki düzenli depolama tesisi bitmiş olsaydı. Karabükün, Safranbolunun, Eflaninin, Yenicenin, Eskipazarın tüm çöpü bu tesise getirilecekti. Eski tesislerde kaldırılacaktı.Ama malesef başarılamadı. Hangi partili olursa olsun altyapı yatırımlarını yapmak kimsenin ilgisini çekmiyor. Daha görünür şeyleri yapmak belediye başkanlarımızın yöneticilerimizin işine geliyor.Bu birliğin, vakfın başkanının da Vali olması çok normal değil. Çünkü pek çok ilde bu birliklerin başkanları il belediye başkanlarıdır. Bazı illerde iktidar partisinin ilçe belediye başkanları da bu görevi yapabilmektedir. Karabük ve Safranbolu çöplükleri yanıyor. Bi arkadaş Safranbolu’nun tek başına bir tesis kuracağından bahsetmiş. Mevzuat gereği kuramaz.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kahramanmaraş’ta 4 büyüklüğünde deprem

Yayın: 28.09.2023 11:08
Paylaş:
A+ A-

Kahramanmaraş’ta saat 09.18’de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ankara

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının sosyal medya hesabından yayınlanan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin 14,37 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.(AA)