DOLAR 18,8098 0.01%
EURO 20,4395 -0.28%
ALTIN 1.166,660,03
BITCOIN 4378590,76%
Karabük
11°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (19.Şubat.2016)

ABONE OL
19 Şubat 2016 08:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARDEMİR HIAKKINDA “NE KADAR OLUMSUZ HABER,SENARYO VARSA,ANKARA’DA BAKANLARA ANLATILMIŞ MI..?”
Ankara’da,özellikle BAZI BAKANLARIN,aldıkları bilgiler/istihbaratlar sonucu “KARDEMİR’E KARŞI ANORMAL BİR ÖN YARGI..” içinde olduklarına ilişkin bilgiler veriliyor..
Örneğin “KARDEMİR’İN İÇİNİ BOŞALTIYORLAR..” gibi..
“HAKSIZ KAZANÇLAR ELDE EDİLİYOR..” gibi..
Bunların olması elbet mümkün değil,en azından çok/çok zor..
Ancak,bu yönlü bilgilerin iletildiğine ilişkin, “ÇOK GÜÇLÜ VARSAYIMLAR VAR..” bu varsayımları dile getirenler “ÖZELLİKLE DAHA ÖNCE KARDEMİR DENİLDİĞİ ZAMAN,BÜYÜK İŞLER BAŞARIYORLAR DİYEN BAZI BAKANLAR,ŞİMDİ,TAM TERSİ DÜŞÜNÜYORLAR..” diyorlar..
Bu sözlerinin gerekçesini de “DİYORUZ YA,BURALARA KARDEMİR İLE İLGİLİ,MAKSADINI ÇOK AŞAN,KASITLI BİLGİLER VEREN ÇEVRELER VAR..” gibi sözlerle ifade ediyorlar.
Kimler olabilir bunlar..?
Bir dönem KARDEMİR bünyesinde çalışmış,Yönetim kademelerinde bulunmuş insanlar mı bilgi aktarımında bulunuyorlar,yoksa, verilen O TAM SAYFA Gazete ilanları mı etkili oluyor..
Peki “OLDUĞU SÖYLENEN BU ALGI NASIL DÜZELİR..?”
Elbet konuşarak,elbet detaylı anlatımlarla düzelir/düzelecektir.
Ama ; GÖRÜŞME TEMİN EDİLEBİLİRSE..!!

TCDD,ÖRNEĞİN “KARDEMİR KÖMÜRÜNÜ/CEVHERİNİ,KIRILACAK EŞYA FİYATINDAN TAŞIRSA..” BU NORMAL MİDİR..?
KARDEMİR yurt dışından aldığı HAMMADDESİNİ yüksek navlun ücretleri vererek taşıttırıyor,zira büyük limanlara ulaşma imkanı yok,bu durum,Şirketin küçük tonajlı gemileri ve pahalı nakliyeyi gerektiriyor.
OLAY BUNUNLA DA KALMIYOR.
Örneğin YURTİÇİ TAŞIMA noktasında KARDEMİR hammadde nakliyesinden en fazla TCDD vagonlarını kullanıyor,TCDD henüz Özelleşmediği ve Devlet tarafından işletildiği için HAYLİ PAHALI NAKLİYE YAPIYOR.
“TCDD KARDEMİR’İN CEVHERİNİ-KÖMÜRÜNÜ KIRILACAK EŞYA FİYATINDAN TAŞIYOR MU/TAŞIMIYOR MU..?” bunun iyi bilinmesinde yarar var.
Şimdi burada ilginç bir konu var.
Bilindiği gibi TCDD ZARAR EDİYOR..
KARDEMİR gibi zorunlu müşterilerine ve KARDEMİR’E fiyat indirimi yapsa TCDD zararı anormal boyutlara varacak,o zaman indirim yapmayarak FİYATLARINI ALABİLDİĞİNE YÜKSEK tutuyor.
TCDD ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINSA,İŞ KOLAY.
KARDEMİR o zaman,en azından,FİLYOS-KARABÜK hattını satın alır,kendi TRENİNİ,kendi VAGONUNU çalıştırarak TAŞIMA ÜCRETİ en alt düzeye indirilir.
UFUKTA BÖYLE BİR GELİŞME DE GÖRÜNMÜYOR Kİ..!!

FİLYOS LİMANI,BATI KARADENİZ BÖLGESİ’NİN “UZAKDOĞU ÜLKELERİ İÇİN LOJİSTİK MERKEZİ..” OLMAYA ADAY..
YÜZYILI aşkın konuşulduğu,yapımının düşünüldüğü anlatılan FİLYOS LİMANI en fazla KARABÜKLÜLER TARAFINDAN benimsenmiş ,bir an önce yapılması için istenir olmuş..
ZONGULDAK VE ÇEVRESİNİN PEK UMURUNDA DEĞİL GİBİ.
FİLYOS LİMANI Karabüklülerce konuşulan,üzerinde hassasiyetle durulan bir YATIRIM,gelin/görün ki,Zonguldak ve çevresinde böyle bir heyecan,böyle bir yüksek desibelli beklenti yok.
FİLYOS LİMANI,UZAKDOĞU ÜLKELERİ İÇİN LOJİSTİK MERKEZİ olacaktır ve bu Ülkelerden gelen mallar,FİLYOS LİMANI vasıtası ile ORTA AVRUPA Ülkelerine,BALTIK DENİZİ Ülkelerine ulaşacaktır..
Bu nokta da Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ve Yönetim Kurulu’nu kutlamak gerek,KÖSTENCE Liman Kenti TİCARET KURULUŞLARI ile kardeş oldular,işbirliği protokolü imzaladılar.
Gelecekte KÖSTENCE Limanı,TUNA NEHRİ-REN NEHRİ kanalı ile KÜÇÜK TONAJLI gemiler FİLYOS LİMANI’NDAN aldıkları malları ORTA AVRUPA içlerine taşıyacaklardır,BALTIK DENİZİ Ülkelerine taşıyacaklardır.
CEBELİTARIK BOĞAZI cazibesini kaybedecektir..
FİLYOS LİMANI bu nedenle Uluslar arası öneme sahip.
Karabük bu önemi kavramış,bu yatırımı bekliyor.
Dileriz BİRAN ÖNCE yatırıma başlanır/bitirilir..

DÜNYA ÜZERİNDE “HEM YURT İÇİNDE,HEM YURT DIŞINDA SİLAHLI MÜCADELE VEREN BİR BAŞKA ÜLKE VAR MIDIR.?”
Ülkemiz öylesine büyük bir darboğazdan geçiyor,öyle sıkıntılı günler yaşıyor ki,DÜNYA ÜZERİNDE,bir başka Ülkenin böylesine ağır bir tablo ile mücadele edebilmesi mümkün değil.
YURT İÇİNDE SİLAHLI MÜCADELE VERİYORUZ.
YURT DIŞINDA SİLAHLI MÜCADELE VERİYORUZ.
Dikkat edin,ekonomi de,öyle aman/aman bir kötüleşme olmuyor.
20 Temmuz 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATINI hatırlayanlar vardır,Ülkemiz insanları müthiş telaşlanmışlardı,evine yiyecek stok edenler mi ararsınız,tedirginlik içinde ŞİMNİ NE OLACAK sorusuna cevap arayanlar mı ararsınız.
MÜTHİŞ BİR TEDİRGİNLİK HÜKÜM SÜRÜYORDU/SÜRMÜŞTE.
Şu an itibarı ile bunların hiçbiri görünmüyor.
Yurt dışı unsurlara karşı TOP ATIŞLARI ile ciddi bir mücadele veren TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ,Yurt içinde de terör örgütlerine karşı EMNİYET GÜÇLERİ ile ortaklaşa operasyonlar yapıyorlar..
Ekonomimiz aman/aman sarsıntı geçirmiyor.
Toplumsal yapımızın saflarında bir bozulma yok..
KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN SERHAT TEZSEVER VE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ELEMANLARININ BAŞARISI..
Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER başta olmak üzere,İl Emniyet Müdürlüğü’nün Müdür Yardımcıları,Şube Müdürleri velhasıl tüm birimlerin en alt kademelerine kadar,müthiş başarılı işler yapıyorlar.
ÇOK BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATIYORLAR..
Karabük insanı bu çalışmalar nedeni ile kendisini huzur ve güven içinde hissediyor,Karabük insanı İl Emniyet Müdürlüğü birimlerinin müthiş çalışmaları ile büyük bir rahatlık içinde.
Sayın SERHAT TEZSEVER şimdiye kadar Karabük’e gelmiş,halkla iç/içe olan,sürekli halkın içinde olan bir Bürokrat ve Karabük insanı kendisini çok seviyor.
ÇOKTA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATIYORLAR..
Örneğin Hükümet kanadının,çok önem verdiği,üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğu PARALEL YAPI noktasında,kendi bünyesinde görev yapanlara bile müsamaha göstermedi Karabük İl Emniyet Müdürü ve mesai arkadaşları.
Deşifre ettiler,hukuka teslim ettiler..
Aynı operasyonlar duyarlılıkla sürdürülüyor haberleri geliyor.

YİNE BİR “ERKEN GENEL SEÇİM OLACAK MI..?” ÜLKE “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YENİ BİR TBMM’NE GİDER Mİ..?”
Belirli çevreler YENİ BİR ERKEN GENEL SEÇİM ihtimalinden söz etmeye başladılar ve doğrusunu isterseniz AK Parti açısından böyle bir girişim BÜYÜK SONUÇLAR verebilir.
ÜLKE AÇISINDAN NE GETİRİR BİLİNMEZ..
Ancak ;AK PARTİ AÇISINDAN BÜYÜK SONUÇ GETİRİR.
HDP Çok ciddi darbeler aldı,ciddi baraj sorunu var.
CHP Halen toparlanabilmiş değil ve Sayın BAYKAL yaptığı çıkış ile CHP İçinde önemli bir dalgalanmaya yol açtı,CHP yine ve yeniden yüzde 25 lerde seyredecek gibi görünüyor.
MHP Tam anlamı ile bir KAOSUN İÇİNE YUVARLANDI..
Olası bir ERKEN GENEL SEÇİM,bugün ki SİYASAL TABLO ile AK Partiye çok BÜYÜK SONUÇLAR GETİRMEYE ADAY elbet ve bunun önünü kesebilecek bir güç görünmüyor.
BÖYLE BİR SEÇİM SONUCU NELER GETİRİR..
AK Parti ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ yapabilecek Parlamenter sayısını yakalar,BAŞKANLIK SİSTEMİNE geçiş noktasının önünde hiçbir engel kalmaz..
BUNLAR,BUGÜN YAŞANAN KONJONKTÜR SÜRER OLUR..
Ama ÜLKE ŞARTLARI çok ağır seyrediyor.
ÜLKEMİZ içeride ve dışarıda SİLAHLI MÜCADELE VERİYOR ve böyle bir ortamda ERKEN GENEL SEÇİM demek,diyebilmek bugün ki TBMM yapısını çok ciddi sıkıntıya sokar elbet.
ALLAH HEPİMİZİN YÜZÜNE BAKSIN VE KORUSUN..
Çok zor süreçlerden geçiyoruz değil mi..?
AK PARTİ GİRESUN MİLLETVEKİLİ SAYIN ALİ TEMUR VE AK PARTİ SAFRANBOLU İLÇE YÖNETİM YAPILANMASI..
Bilindiği gibi AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı görevine Sayın ALİ KAYA getirildi ve şimdi İLÇE YÖNETİM KURULU oluşturulacak bu anlamda Giresun Milletvekili Sayın ALİ TEMUR Karabük’e geldi.
NASIL BİR İLÇE YÖNETİMİ OLUŞTURULACAK ACABA..?
AK Parti Karabük Teşkilatları içinde,belirli bir guruplaşma var,eğer Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN müdahale etmese,tarafları uzlaşmaya davet etmese çok önemli gelişmeler olacağı kesin.
BU NEDENLE İLÇE YÖNETİMİ HAYLİ ÖNEMLİ.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,AK Parti Karabük bünyesinde yaşandığı bilinen mücadeleyi,kendi ağırlığı,sevgisi,saygısı ile bastırıyor,ancak ,bu mücadele MEVZİ KAZANMA noktalarında sürebilir gibi bir ortamı da kimse gözden kaçırmasın.
O NEDENLE Sayın ALİ TEMUR’UN yaptığı çalışmalar hayli önemli.
Bir İLÇE YÖNETİM KURULU kendi içinde tutarlı,kendi içinde uyumlu,aynı yöne bakabilecek insanlardan oluşmalı ki,verimli çalışmalar yapabilsin..
YOKSA UYUMSUZLUK gelecek açısından yararlı sonuçlar vermez.
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı görevine Sayın ALİ KAYA getirildi,şimdi nasıl bir İLÇE YÖNETİM YAPILANMASINA gidecek,nasıl bir YÖNETİM oluşturacak merakı var.
BU NOKTADA Sayın ALİ TEMUR kendisine yol göstermiştir.
Mutlaka yol göstermiştir..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (13)
 • 307 mağdurları

  AHMET BEY İŞ AKDİ FESİH OLANLARI UZUN ZAMANDIR GÜNDEME GETİRMİYORSUNUZ.YOKSA BİRİLERİ SİZİ İKAZMI ETTİ.BU DAVA ÇÖZÜME KAVUŞMADIĞI MÜDDETÇE KARABÜKE VURULMUŞ KARA BİR LEKE DEVAM EDECEKTİR.VE HİÇBİR SURETLE UNUTULMAYACAKTIR

 • gerçekler

  gerçekler acıdır bal tutan parmagını yalar demekki ahmet beyde yalıyorki onları savunuyor anlamadınmı.

 • Serbestleştirme

  Hatların işletilmesi kanunda belirtildiği üzere TCCD Altyapı Aş ye ait olacak. Özel şirketler yaptıkları taşıma karşılığı para ödeyecekler. ödenecek miktar ve ölçüsü ile ilgili yönetmelik henüz taslak olarak bile çıkmadı

 • Altay 78

  Arkadaşım, Adamların ne kadar hırsz ne kadar sahtekr olduğunu Karabük ü geçtik tüm Türkiye öğrendi, bi gölbk amca öğrenemedi haaaalaaa adamları temize çıkaracam diye yırtnıyor…. niye ise. ???

 • Kardemir

  TCDD’nin serbestleştirilmesi konuşulurken Kardemir’in Zonguldak- Karabük hattının işletmeciliğine talip olma noktasında projeleri hazır mı ? Bu iş için gerekli ekipler , ekipmanlar , yatırımlar ve finansmanı ihtiyacı vs konularında çalışmalar yapıldı mı acaba? Yasal düzenlemeler tamamlanıp düğmeye basıldığında her anlamda hazır olunması gerekir. Karayolu taşımacılığından memnun olan bir grup hissedar karayolu neyimize yetmiyor ne yapacağız demiryolunu çalıştırarak diye veya demiryolunu da biz çalıştırırız karayolunu da gibi düşünmesin de!!!!

 • Haddehane

  Yine kibir yine kibir. Hükümet yetkilileri de zaten saftirikti ya onun bunun lafıyla olayları algılayacak. Siz devleti ne sanıyorsunuz ? Devlet yetkilileri olayı algılayamazlar da siz bir görüşseniz o mübarek kişiliklerinizle algılatıverirsiniz birden. Ne yüce ne bilge kişiliklersiniz siz öyle . Maşşallah.

 • Serbestleştirme

  Ahmet Bey Kardemir’in demiryolu taşımacılığını kendi yapması konusunda ufukta bir ışık yok şeklinde verdiğiniz bilgide bir düzeltme yapmak isterim.
  AB uyum süreci içinde yer alan başlıklardan biri olan ve özel şirketlerinde demiryolları üzerinde kendi araçları (Vagon, Lokomotif..) ile taşıma yapmaları ve kendi demiryollarını inşa etmelerini kapsayan Demiryolu serbestleştirme Kanunu 1 Mayıs 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130501.pdf

  Ancak; sadece genel hatları ortaya koyulan kanunun uygulama ile ilgili kısmının hayata geçmesi için gerekli yönetmeliklerin yayınlanması henüz gerçekleşmedi. Burada söylediğiniz ile bir nebze uyuşarak en azından 2016 yılı içinde de çıkmasını beklemediğimizi belirtmek gerek. Tabi bunun özelleştirme değil serbestleştirme olduğunun altını tekrar çizerek vurgulamak gerekir.
  uzun vadede; hattın elektrifikasyonunun tamamlanmasına bağlı 2020-2022 gibi Kardemir’in kendi yükünü taşımasının önünün açılabileceğini varsaymak yerinde bir tespit olur.

 • TON BAŞINA 20 DOLAR

  KARDEMİR ÜRÜNLERİNİ ÖNCELİKLİ ALANLAR TON BAŞINA 20 DLAR KOYARAK SATANLAR YOKMUYDU.BUNLAR DUYULMADIMI BUNLARIN DEDİKODUSU YAPILMADIMI.NEYMİŞ ALGIYMIŞ.NE ALGISI BE ÇIKSINDA BİRİLER YOK BÖYLE BİŞEY DESİN.

 • Gönderen

  Algıyı düzeltmenin bir yolu; Kardemir’e demir ve çelik işi ile uğraşmayan güçlü bir gurubu daha ortak etmek. Bu durum mevcut hakim ortakların da işine gelir. Çünkü Kardemir haricinde demir ve çelik işi olmayacak bir ortak, denge sağlayacak, şirkette gözetmen olacak bir bakıma. Şu durumda mevcut ortakların dedikoduları önlemeleri oldukça zor. Bilen de konuşur bilmeyen de konuşur. Kızan da konuşur, geyik yapmak isteyen de konuşur. Bire on katılır laf üretilir….

  Söz konusu yeni grup tahsisli bedelli sermaye artırımı yapılarak yönetime ortak edilebilir. Bedelli sermaye artırımından elde edilecek para ile de risk oluşturan döviz borçları kapatılır ve yatırımların tamamlanmasına hız verilir….

  Böyle bir grup/aile/şirket bulunabilir mi? Araştırılırsa istekli çıkabilir belki. Kardemir yatırımlarını tamamladığında, Filyos limanı açıldığında, demiryolları serbestleştiğinde oldukça ön plana çıkacaktır. Çin baskısı ilelebet devam edecek değil herhalde. Zaten Çin’in de ihracat için yaptığı dampinglerle büyük döviz kayboluyor. Rezervleri eriyor….

 • Algı

  Algı yaratma lafını da pek kullanır oldular. Kendileri insanları algı yaratarak yönlendirebileceklerini düşündükleri ve bunu da kısmen başardıkları için herkesi öyle zannediyorlar. Bazıları sizin gibi algı yaratmakla uğraşmıyor beyler. Amaç algı yaratmak değil yani. Olanların sebebi de algı malgı değil VERGİ VERGİ. Yanlış yerlerde debelenmeyin.

 • Yatırımcı

  Peki “OLDUĞU SÖYLENEN BU ALGI NASIL DÜZELİR..?”
  Düzelmez Ahmet Bey düzelmez. Çünkü o bir algı değil gerçeğin ta kendisidir.

 • MAZLUM

  ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE AHESTE ……….

 • Kardemir

  Eğer Ankara’daki bakanlar kendilerine randevu vermeyip de bir dönem Kardemir yönetim kademesinde bulunmuş insanlara ve/veya gazete ilanı verenlere itibar ediyorsa bu durum bakanların idrak seviyesinden olmasa gerek.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Beşiktaş

  19 +16 38
 4. Başakşehir

  19 +10 37
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.