Her Telden (2 Mart 2022)

Her Telden (2 Mart 2022)

Yayın: 01.03.2022 21:38 |Güncelleme: 05.01.2024 14:31
Paylaş:
A+ A-

İŞYERİ SAHİPLERİ ADINA KURULAN KOMİTE,AK PARTİ İL BAŞKANI Sayın İSMAİL ALTINÖZ’Ü ZİYARET ETTİ ve GELİŞMELERİ BAŞLATTI,ZİYARETLER
Karabük’te ilk kez,insanlar bir olaya karşı olumlu görüş veriyorlar ve bunu da Kamuoyu karşısında açıkça ortaya koyuyorlar,bu bağlam da Bayır Mahalle sakini İş Yeri Sahipleri,ADLİYE SARAYI yapımını için,kendi aralarında bir KOMİTE KURARAK ziyaretlere başlamışlar.
İLK ZİYARET AK PARTİ İL BAŞKANI Sayın ALTINÖZ’E yapılmış.
ADLİYE SARAYI için kurulan Komite AK Parti İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ’Ü Parti Lokalinde ziyaret ederek gelişmelere ilişkin bilgiler almışlar ve verebilecekleri destekler konusunda da görüşler dile getirmişler.
Şimdi YENİ ZİYARETLER planlıyorlar diye biliyoruz.
Örneğin Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ziyaret edilecek.
Örneğin Milletvekilleri ziyaret edilecek..
Hazır Milletvekilleri demişken,Sayın İSMAİL ALTINÖZ,kendisini ziyarete gelen Komite Üyelerine “MİLLETVEKİLLERİMİZ BUGÜN TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NEZDİNDE,BU YERLERİN ADALET BAKANLIĞI’NA VERİLMESİNİ TEMİN İÇİN GAYRET GÖSTERİYORLAR..” anlamında bilgiler vermiş.
TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ARAZİ ALMAK ÇOK ZORDUR.
Sayın İSMAİL ALTINÖZ gelen konuklarına bunları anlatmış.
Ve,”MİLLETVEKİLLERİMİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN BÜYÜK BİR GAYRETİN İÇERİSİNDE” anlamında bilgiler vermiş,anlayacağınız bu iş için büyük bir gayret var..
ADLİYE SARAYI Makasbaşı Bölgesine yapılırsa müthiş olur..
Karabük’ün bir bölümünde çehre tamamen değişir..

ADLİYE SARAYI’NIN,TCDD MAKASBAŞI BÖLGESİ’NE YAPILMASI,BAYIR MAHALLE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TETİKLER,CAZİP HALE GETİRİR..
Yıllardır,yıkılan İKİ HADDANENİN molozları,artıkları ile MEZBELELİK GÖRÜNTÜLERE sahne olan Bayır Mahalle civarı,ADLİYE SARAYI’NIN Makasbaşı civarına yapılması ile çok ciddi bir cazibe merkezi haline gelir.
O ZAMAN KENTSEL DÖNÜŞÜM DE TETİKLENİR..
Şimdi düşünün ADLİYE SARAYI yapılmış,ADLİYE DE hizmet veren HAKİMLER/SAVCILAR/MÜDÜRLER bu civarda ikamet etmeye gayret edeceklerdir,bunlara AVUKATLIK yapanları da hem konutları,hem Ofisleri olarak bu civarı tercih edeceklerini dikkate alın.
Kaldı ki,AĞIZ/DİŞ HASTANESİ ve buraya paralel olarak DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NİN DE Bayır Mahalle de konuşlanacağı belli oldu ve birkaç yıl içerisinde bu civar bir FAKÜLTE MAHALLESİ halini alacaktır..
O zaman hem Bayır Mahalle,hem çevre Mahalleler de önemli bir değişim yaşanmaz mı,çok önemli gelişmeler olmaz mı,işte o nedenle BAYIR MAHALLE KENTSEL DÖNÜŞÜM noktası bir CAZİBE ALANI haline gelir/gelebilir..
Olaylara statik bir kafa yapısı ile bakmamak gerekir değil mi..?
Daha dinamik,daha üretken ve bu gelişme,hangi gelişmeleri tetikleyebilir yargılaması yaparak bakmak gerekir,böyle baktığınızda da,ADLİYE SARAYI ile DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Karabük’ün bir bölümünü çok önemli ölçü de değiştirir,çağdaş hale getirir..
Haaa..! Bazı Okurlarımız BUNLARI NAFİLE olarak görüyorlar..
Ve ;KARABÜK’ÜN YATIRIMA,İŞ ALANINA İHTİYACI VAR diyorlar..
O Okurlarımız da haklıdır elbet,hangi YATIRIMA biz ilgisiz kaldı ki..?
Şimdilik gündem de olanlar bunlar..

KENT ORMANA YAPILACAK POLİS KARAKOLU İÇİN Sayın SIRRI TUĞ TARAFINDAN HAZIRLATILAN PROJELER ve KARABÜK BELEDİYESİ’NİN YAPIM
Geçtiğimiz gün,Karabük İl Emniyet Müdürlüğü’nün üst düzey bir yetkilisi ile görüştük ve bizi KENT ORMAN ile buraya yapılması protokol altına alınan POLİS KARAKOLU noktasında aydınlattı.
Örneğin BU POLİS KARAKOLU PROJELERİNİ Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SIRRI TUĞ hazırlatmış,çok çaba harcadı,ortaya çok çağdaş bir KARAKOL BİNASI projesinin çıkmasını temin etti,şeklinde bilgiler verdi.
Bize daha önce verilen bilgilerden yola çıkarak yazımız olmuştu.
Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SIRRI TUĞ tarafından hazırlattırılan bu projelerin yapımını,çok büyük bir özveri gösteren Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ Belediye olarak üstlenmiş.
Bilindiği gibi bu gelişmeler Vali Sayın FUAT GÜREL’İN bulunduğu bir ortam da protokola bağlandı ve anlatılanlara göre yapılacak POLİS KARAKOLU günde 10-12 Polis DEVRİYESİ ekiplerinin buradan hizmet alanlarına sevk edileceği GÜÇLÜ BİR EMNİYET BİRİMİ olacakmış.
Ayrıca 8-10 ATM ARACI DENİLEN araçla PARK İÇİ devriye yapılarak,buraya gelen VATANDAŞIN EMNİYETİ,HUZURU,GÜVENİ tesis edilecekmiş ve bunları bize anlatan Üstü Düzey Bürokrat “İL MÜDÜRÜ BURSA KÜLTÜR PARKI ÖRNEK ALARAK HAREKET EDİYOR,BURASI MÜTHİŞ OLACAK..” dedi.
Biliyorsunuz KENT ORMAN,gelecekte MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK..
Ve,bu POLİS KARAKOLU ile Karakolun güçlü,işlevsel hali insanların huzurunu temin edecek,huzurlu yere de insanlar akın/akın gelirler elbet,bu gelişmeler gerçekten umudumuzun çok/çok arttırdı..
KENT ORMAN,MİLLET BAHÇESİ olarak geleceğe hazırlanıyor..

KARDEMİR,BELKİ,DÜN AKŞAM RESMEN AÇIKLAMIŞTIR,BÜYÜK ÇAPLI KAZANÇ ELDE ETMİŞ OLARAK GÖSTERİLİYOR VE İKİ YÖNETİM KURULU
KARDEMİR 2021 yılı içinde çok ciddi bir para kazandı yolunda iddialar var ve bu iddialar,belki de dün akşam saatlerinde resmen açıklanmıştır, çok ciddi bir kazanç elde etti görüşleri var.
KARDEMİR kapsamdışı personeline verdi,Özçelik-İş Sendikası Üyelerine verdi,paydaşlardan HİSSEDARLARA DA KAR PAYI MI verecek,yoksa YATIRIMLARI MI başlatacak ve bu arada SOSYAL SORUMLULUK çerçevesi içerisinde KARABÜK’E neler yapacak..?
Bu arada MART AYI SONUNA kadar KARDEMİR MALİ GENEL KURULU yapılacak,burada en önemli konu halen BOŞ OLAN İKİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ’NE kimin/kimlerin getirileceği..?
SİYASET Kurumundan,örneğin ESKİ BAKANLARDAN MI, eski MİLLETVEKİLLERİNDEN Mİ,yoksa KARABÜK ÖZELİNDEN bir isim mi,diğer bir isim mi SİYASET kanadından getirilecek..?
KARDEMİR 2021 YILI İÇERİSİNDE ÇOK PARA KAZANDI deniliyor..
Belki de bu rakam DÜN AKŞAM AÇIKLANMIŞ olabilir..
KAR PAYI MI,YATIRIM MI,daha ağırlıkta olacak acaba..?
Ve ; BOŞ OLAN İKİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE kimler gelecek..?

ÇOK AĞIR GEÇEN KIŞ ŞARTLARI KARABÜK ve SAFRANBOLU BAŞTA OLMAK ÜZERE,KENT İÇİ ASFALTLARINI FENA VURDU,KÖSTEBEK YUVASI GİBİ..
Dün otomobille bir yere gidiyorduk,yanımda ki arkadaş,araç hoplayıp/zıpladıkça “YAHU AĞIR GEÇEN KIŞ,ŞEHİRİÇİ YOLLARI ÇOK FENA VURMUŞ BAKSANA HER TARAF DELİK/DEŞİK..” dedi.
Araç içi sohbet bir anda o yöne döndü..
Diğer bir Kardeş ise “ŞU AVRUPALILAR,YALNIZCA DÜZGÜN ASFALTTA GİDEN BİR ARAÇ YAPIP TÜRKİYE’YE SATSA KİMSE ALMAZ.DÜZGÜN ASFALTTA GİDEN ARAÇ BU ÜLKE DE,HELE/HELE KARABÜK ve SAFRANBOLU’DA HİÇ GİTMEZ..” gibi bir espri yaptı.
Gerçekten de ASFALT/MASFALT KALMAMIŞ gibi.
Çukurlar oluşmuş,yama yapılmış,normal zeminden biraz yukarıda kalmış,az ileri de yama yapılmış,normal zeminden biraz aşağıda kalmış,araç bir hopluyor,bir zıplıyor falan.
AĞIR KIŞ ŞARTLARI diyen Kardeş “NE DİYEYİM BİRADER,HİZMET AŞKI OLMADIĞI İÇİN YOLLAR BÖYLE,DİYECEK HALİMİZ YOK YA,İŞTE AĞIR KIŞ ŞARTLARI FALAN DİYE GEÇİŞTİRİYORUZ İŞİ..” dedi sonra da.
Gerçekten yollar berbat durumda..
Bunun adına ister ağır kış şartlarından böyle oldu deyin,ister hizmet anlayışının kıtlığından böyle yaşıyoruz deyin,ne derseniz deyin,ama,bir gerçeği görün ASFALTLAR BERBAT DURUMDA..
Hem Karabük Merkez,Hem Safranbolu berbat durumda..
İLKBAHAR ile ağır bir ASFALT ÇALIŞMASINA ihtiyaç var sanki.

HAYATTA REHBER EDİNDİĞİMİZ,HAZRETİ MEVLANA’NIN “BİZİ BİLEN BİLİR/BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR..” ÖZDEYİŞİ ve MUHATABA İNANMAK
Hayatta,kişisel ilişkiler bağlamında,HAZRETİ MEVLANA’NIN bir sözünü,bir özdeyişini hep rehber edindik,bu nedenle kandırıldığımız,istismar edildiğimiz,iftiraya uğradığımız da çok olmuştur.
HAZRETİ MEVLANA ne diyor bakın..
“BİZİ BİLEN BİLİR-BİLMEYEN DE KENDİSİ GİBİ BİLİR..”
İnsanlara yaklaşımımız hep öyle oldu,sandık ki,MUHATAP OLDUĞUMUZ kişi de bizim gibi,insan hakkı yemez,insanı kandırmaz,insanlığa ve bulunduğu yerlere hizmet etmeye gayret eder,iyiden,güzelden yana olur ve benzeri..
Yıllardır ne iftiralara maruz kaldık..
Oysa ki bizim hayatımız orta yerde..
Her ne hal ise artık..!!
Örneğin birçok eleştirel yorum alırız,insanlar “ŞU/ŞU KONUDA HAKSIZSIN,ŞU DÜŞÜNCEN YANLIŞ DERLER ve KENDİ GÖRÜŞLERİNİ/DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİ YAZARLAR..” bizde bunları hiç yüksünmeden yayınlarız.
İnsanların düşünme,fikir üretme özgürlüğüne sonsuz inancımız var.
Ancak,bir de avanta aldı,avanta istedi,parayı kaptı, gibi namussuzca,adice iftiralar olur ki,işte o zaman HAZRETİ MEVLANA’NIN sözleri gelir aklımıza ve demek kendisi öyle bizi de öyle sanıyor deriz,ancak,üzülür geçeriz..
Allah bu tür iftiracıları HAK ETTİKLERİ şekilde değerlendirsin İnşaallah.
Ne diyelim ki başka..

DÜN,EFLANİ’Lİ BİR HEMŞERİMİZLE SOHBET EDİYORDUK “İLÇE DE EN DONANIMLI BÜROKRAT İLÇE MÜFTÜSÜ Sayın SAİM GÜNGÖR..” DEDİ..
Dün Eflanili bir Kardeş ile sohbet ediyorduk,Eflani ve Eflani’de görev yapan Daire Müdürleri,görevli memurları konuşurken,O Kardeş “EFLANİ İLÇESİNDE GÖREV YAPAN TÜM MEMURLARIN KENDİLERİNE GÖRE ÖZELLİKLERİ VARDIR,HEPSİDE İŞİNİ İYİ BİLEN İNSANLARDIR..” dedi.
Hak,hukuk,adalet çerçevesi içinde görev yapmaya çalıştıklarını söyledi.
“ELBET İSTİSNA KAİDEYİ BOZMAZ DERLER..” diyerek içlerinde bazı isimlerin gerektiği gibi hizmet vermekte zorlandıklarını,hatta bir adım ileriye giderek,hizmet veremediklerini,ayrıcalık yaptıklarını falan ileri sürdü.
Daha sonra da “ŞU AN EFLANİ’DE HİZMET VEREN,EN DONANIMLI İSİM,EN YÜKSEK ÖĞRENİMİ ALMIŞ İSİM,İLÇE MÜFTÜSÜ Sayın SAİM GÜNGÖR HERHALDE..” dedi.
ELANİ İLÇE MÜFTÜSÜ ÇOK ÜST DÜZEY EĞİTİM ALMIŞ..
EL EZHER ÜNİVERSİTESİ dahil olmak üzere,Ülkemizde Üniversite bitirmiş,doktora yapmış,Dini Bilimler üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş bir isim olarak anlattı.
O Kardeşe,bizde kendi özeleştirimizi yaptık ve “BİZİM EKSİĞİMİZ ZİYARETLERDE BULUNMUYORUZ,O NEDENLE DE TANIŞMADIK..” falan gibi bir yaklaşım da bulunduk,önemli bir eksiğimizi dile getirdik..
EFLANİ MÜFTÜSÜNÜN KİTAPLARI OLDUĞUNU DA ANLATTI..
Çevirilerde yapmış Sayın SAİM GÜNGÖR..

SİYASİ BİR OLAYA DİKKAT EDİN,İYİ DİKKAT EDİN,AK PARTİDEN AYRILIP PARTİ KURANLAR YÜZDE 3-4-5 OY ALIRKEN,CHP ve MHP’DEN AYRILAN..
Siyasi bir olaya lütfen iyi dikkat edin,LÜTFEN İYİ DİKKAT EDİN,bunun mutlaka çok derin SİYASAL/SOSYAL ANALİZLERİ yapılmalı,bunun mutlaka ve mutlaka çok önemli sebepleri vardır değil mi..?
Dikkat edin AK Parti’den ayrılan Sayın ALİ BABACAN ve Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN Kurdukları Siyasi Partilerin,KAMUOYU ANKETLERİNDE yüzde 2-3-5 oyu çıkıyor,öyle değil mi,
MHP’DEN AYRILAN İYİ PARTİ Yüzde 15 leri görüyor..
AK Parti ve MHP’DEN ayrılanların belirli bir oyları görünüyor..
Dönüp bakıyorsunuz CHP Bünyesinden ayrılan,Sayın MUSTAFA SARIGÜL’ÜN Türkiye Değişim Partisi,CHP Cumhurbaşkanı Adayı olarak girdiği Seçimde yüzde 30 oy alan Sayın MUHARREM İNCE’NİN kurduğu MEMLEKET PARTİSİ Kamuoyu anketlerinde yüzde 1 oyu ya zor buluyor veya bulamıyor..
BU GELİŞMELERİN SİYASAL BİR TAHLİLİ VARDIR MUTLAKA..
SİZCE NEDİR BUNUN TAHLİLİ/ANALİZİ/DEĞERLENDİRMESİ acaba..?
Ne dersiniz,TARAFSIZ/OBJEKTİF BİR ANALİZ YAPSANIZ ne dersiniz..?
Bize göre hayli önemli bir gelişme bu.
Çok/çok önemli bir gelişme değil mi..?

 

65 kişi görüş bildirdi

 1. Belediyenin kurnazına

  Ahmet abi belediyenin kurnaz müdürünü yazmaz oldun.
  Su saati ihalesine çıkıp vatandaşa 1000 TL su saati parası ödetecek olan ve bu işi alan mütahitte gayri resmî ortak olan müdürü de yazalım abi.
  Kurnaz müdürrrrrr.
  Kaç gündür bekliyon dimi ne yazacaklar diye.
  Yazacaz daha dur.Eski belediye binasında şimdiki valilik binasında yaşananlarda sırada.Takip et sen :))
  Timsah gözyaşları döken müdür…..
  Safa yatıp kendini dürüst gösteren müdürrrrrr…..

 2. Belediyemin müdürü

  Hacım bunu daha bu görevde niye tutuyorsun.
  Yıllarca su parası ödemeyip korkusunda suyunu kesemediği
  Bileği güçlü insanların aksine ,300 tl su borcu vardiye küçüçük çocukların yaşadığı evdeki suları kesip şirin gözüken müdürrrr..
  İşini yaparken ortalığa pislikleri dökülennn müdürrrrrr….
  Hele bi anlatttt beeeee

 3. Belediyenin kurnazı

  700 TL emlak borcuna haciz koyduran kurnaz müdür.Sen önce git tahsil edemediğin milyarlarca borcu olan ama kötü olmak istemediğin dayak yemekten korktuğun insanları niye icraya veremiyon..Şahsi gıcıklığının diyetini ödeyeceksin,geçmişte yaptığın tüm pis işleri yazacam buradan müdürrrrr.
  Yanında çalıştırdığın ama çalıştıramadığın oğlunu da yazacam burdan müdrrrrrr.
  Kurnaz seniiiii
  Kontörlü su saati değiştirme işi nasıl gidiyor.
  İyi kar varmı bu işte kurnaz müdürrrrrr……:)))))
  Ekibide yapmışsın….Hepsi adamın.Oh ne ala
  Gariban 1000, 1000 ödesin sen para kazan :)))))

 4. Ekonomist

  Ekonomi üzerinden bi ülkeye nasıl saldırılır Rusya’ya saldırılmasından görüyoruz, bazılarının dış güçler ekonomimize saldırıyor palavrasına hiç benzemiyor.
  SWIFT sisteminden çıkarılıyorsun,küresel finansal sistemden izole ediliyorsun ve bankalarına yönelik yaptırımlar nedeniyle Visa, Mastercard, Apple Pay ve Google Pay gibi sistemlerden atıldığından kredi kartlarını kullanamıyorsun..sonuç olarak inanılmaz bir nakit sıkıntısı yaşıyorsun (şu an bile Türkiye ‘de nakit nakit keş para kaç kişide varki) İşin özü Rusya ve başındaki şizofren paranoyak Putin Ülkesini bataklığa soktu,her ne kadar savaşı kazanmış olduğu varsaysak bile orta ve uzun vadede halkıni sefalete köleliğe mahkum etti…Ayrıca önümüzdeki zamanlarda esmer araplara ek olarak sarışın Ukrayna’lı ve Rus’larıda ülkemizde görebiliriz…

 5. Ekonomist

  Bu arada size bir bilgi;
  Türkiye’den ev alan yabancılar KDV ödemediği gibi, eğer bu evi ikametgah olarak gösterirse araba alırken ÖTV de ödemiyorlar. İnanmayan olursa Maliye Bakanlığı’nın ÖTV uygulama genel tebliğini inceleyebilirler.

 6. Halkın sesi

  Eflanin en önemli sorunu birlik beraberliktir bu birlik beraberligi saglamayınca bir ilerleme olmaz.suanda birlik yok.akp kanadı ve Bldy baskanıneflanide hersey biziz diyor.birlik yok.gelelim Eflani müftüsü ne tavı tavını tutmuyor konustukları camide bir önceki kandilde tavaf yanlış yerde yapılıyor deyi konustu Atatürk heykelini yıkılmasın deyi insanlar etrafını sardıgında bu konusmayı daha düzeltmedi.camide vaaz ederken …okumuş ama boş gibi geliryor.Atatürk e laf söyler gibi yapınca.sonrada kıvırıyormuş arkadaslar diyor

 7. radar

  Sayın Alparslan BAYRAKTAR bey

  Kardemir 100 milyar dolar kar elde etse de Yenişehir bölgesini ve firmanızın ismi yazılı takımı kurtaramadığınız müddetçe

  BENDEN KOCAMAN 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

  İSTEDİĞİNİZ KADAR TOPLAYIN ÇARPIN YİNE 0 YİNE SIFIR

 8. SENDAKALI SENDİKASIZ

  Alllah ve KARDEMİR’de herkes biliyor gece gündüz canımız çıkıyor ağır şartlarda mesai üstüne mesai rekor üretim rekor kar minimum işci minimum ücret kademeler kaldırıldı yıpranma yok kapsam dışına yüzde 45 zam verilirken helal olsun ama biz gerçek kardemir sahipleri emekçileri görmezden geliniyor Kenan aynı vaatlerle geldi oda kendini belli etti varsa yoksa Receb abisi sizin koltuk sevdanız basın Allah sizi bildiği gibi yapsın Kenan kardeşim Recep gider Ahmet gelir boşver diyoruz sana ne bok yerse yesin ondan vallahi bir bok olmaz kardeşim Yunus başkanla aranı iyi tut senin geleceğin vardı ama sen Recep abinin peşinden gidersen sende saman Alevi gibi söneceksin iyi düşün bak bu yazımı okuyan çevrendeiler varsa sana iletsin seni seviyorlarsa Receb’in işi bitti artık bunu sende biliyorsun acilen en az yüzde 45 i al yılbaşı itibari ile geriye dönük kademeleri devreye sok sözleşmede var kardeşim herkesi en az bir kademe ilerlet seni kimse tutamaz ki bunlar olmadı gereken şeyler yoksa sende bittin kesin

 9. Ekonomist haklı ise

  Bizim dedelerimiz bu vatan için canlarını vermiştir sen dışardan gelen yabancıya böyle imtiyazlar verip en rantcıya peşkeş çekersen elbet birğün yaptığın yanlışın hesabı sorulur

 10. Kardemir

  İçerde büyük bir isyan var kapsam dışına verilen yüzde 45 zammı işçide istiyor analarının sütü gibi helaldir daha fazlasını hakediyor bu işci kaza geçirip ölür ücretsiz izin Yaşar kademesi çalınır yıpranması çalınır SENDİKA ve işverenden tehdit edilir gece gündüz sıcakta soğuta yağışta 3 vardiya çalışır yetmez mesaiyi çalışır canı çıkar bu karı kimin sayesinde yaptı KARDEMİR’de Formen mühendisin aldığında gözümüz yok helal olsun onlara 45 veriyorsan işciye 60 ver SENDİKA nerde üye toplasa ne olur sendikadırlar daha fazla zam alıyor koltuk kavgasında hepsi lanet olsun koltuğunuz batsın bakın ah alıyorsunuz Allah iyi demez önce emekçine sahip çık Kenan boşver Recep sana yük vallahi billahi yük

 11. Kenan başkanım

  Başkanım sana inandık güvendik kızma ama göster artık kendini başkanım biz kimseye değil sana inandık sana güvendik sana oy verdik bazlırının dediği gibi sen kimseye bakma başkanım sen kendi başına devam et önün gerçekten açık biz sana oy verenler olarak sürekli konuluyoruz kendi başıma yürü kimsenin seni kullanmasına izin verme anladığına ve bizim gibi düşündüğüne eminim başkanım tek başına dolaş genel başkanla aranı bozma

 12. ÇAKIR

  EKONOMİDEKİ KÖTÜ GİDİŞAT NEDENİYLE,HASTANE,ADLİYE VE OKUL PROJELERİNİ BİRER BİRER RAFA KALDIRAN İKTİDARIN,BARAJLARI BİLE ONARAMAZ DURUMA GELDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞ,İHALELER ÖDENEK YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE İPTAL EDİLİYORMUŞ.YANİ KISACASI EKONOMİ KÖTÜ TULUMBADA SU BİTTİ.HAZİNEDE PARA KALMADI.ESKİSİ GİBİ BOL PARA YOK.DÜNYA ŞU AN KRİZDE,SAVAŞ VE PANDEMİ ÜLKELERİN EKONOMİK YAPISINI BOZDU.KARABÜK’TEDE CEK CAKLARLA VAAT EDİLEN PROJELER ARTIK YAPILMAYACAĞI GİBİ,İHALESİ YAPILAN PROJELERDE RAFA KALDIRILIR ARTIK.İL BAŞKANI VE MİLLET VEKİLLERİ DAHA ÇOOOK SÖZLER VEREBİLİR,BU SİYASETİN GEREĞİDİR.VATANDAŞIN GAZINI ALMAK İÇİN SİYASETÇİLER TARAFINDAN UYGULANAN BİR YOLDUR. TABİİ KARABÜKLÜLER İNANIRSA.ÖRNEK YILLAR ÖNCE TCDD ARAZİLERİ KARABÜK BELEDİYESİNE DEVREDİLMİŞTİ,NE OLDU ARADAN BUNCA YIL GEÇMESİNE RAĞMEN DEVİR ALINDIMI? BİR TEK ÇİVİ ÇAKILDIMI ŞİMDİ GÜNLERDİR ADLİYE BİNASININ TCDD MAKASBAŞI BÖLGESİNE YAPILMASI İLE İLGİLİ GÜNDEM YARATARAK YAPILACAĞINI YAZMAKTASINIZ. EVET DOĞRUDUR. BENCE DE BU BÖLGEYE YAPILMASI ÇOK UYGUN OLACAKTIR.ANCAK DAHA GEÇEN GÜN TCDD GENEL MÜDÜRÜ KARABÜKE GELMİŞ,BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞMÜŞMÜ,BASINA GÖRE SADECE VALİ İLE GÖRÜŞMÜŞ.KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ BU KONULAR HAKKINDA NE DİYOR?BİR GÖRÜŞLERİ VARMI?ANKARADAN BU PROJELER İÇİN,BİR TALEPLERİ OLMUŞMU? KAMUOYUNA BİR AÇIKLAMA YAPTILARMI? BİZ DUYMADIK DUYAN VARMI?MİLLETVEKİLLERİNİ KARABÜKTE GÖREN VARMI ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN? KARABÜK İKTİDAR TARAFINDAN UNUTULMUŞ BİR ŞEHİRDİRARKADAŞLAR.BELEDİYE BAŞKANI DERSENİZ ZATEN SEÇİMİ KAZANDIĞI GÜNDEN BU YANA ORTALIKLARDA YOK.AHMET ABİ YOLLAR HAKKINDA ÇOK DOĞRU YAZMIŞ KARABÜKTE BİR TANE DOĞRU DÜZGÜN ASFALTI OLAN YOL YOOOOOOOK.KALDIRIMLAR DESENİZ ÇOK ÇOK KÖTÜ.BELEDİYE HER YÖNDEN SINIFTA KALMIŞTIR.HİZMETLER SIFIR.KARABÜK ALLAHA EMANET,KARABÜKTE YAŞAYANLARIN DA İŞLERİ ÇOK ZOR.RABBİM SONUMUZU HAYREYLESİN.

 13. Ekonomist

  Bir kaç güne belkide bu gece benzin ve motorine 1 ile 1.5 TL arasında zam gelebilir.

 14. Soğuksu

  Sevgili Ahmet abi Soğuksu ikinci etapta bulunan alışveriş dükkanlarındaki iş yeri sahipleri iderme çatma baraka şeklinde ilaveler yapıyorlar dukkanlar tokiyönetimine ait deyil kimse mudahale etmiyor bütün dükkanlar ilave ek çıkma yaptı görüntü bozuldu birisi belediye dur demeli yeter artık beledye işinizi yapın görüntü kirliligi olustu belli bir standartlarıda yo bi görün çıkın şu belediye binasından adama 50 mt dükkan verdiniz 100 mt çıkardılar hiç bir esnetik kalmadı belediyeyi göreve çagırıyoruz

 15. Karabukspor

  Karabukspor davası sürecine girdik ey millet sesimizi çıkaralım birlik olalım davaya katılalım bizden çalınanların bir kısmını geri alalım az kaldı karabüklü taraftar sahip çıkalım para babaları sahip çıkmaz biz ihçi takımıyız geçmişte birlikte oldugumuz zaman çok seyler basardık dava ayın 22 sinde hepimiz orda olalım

 16. Kenan başkan

  Başkanım KARDEMİR’e neden dava açmıyorsunuz sözleşmeye uymadığı İÇİN neden kademeleri vermiyor yıpranmalar ne oldu herkes en az bir kademe kesin ilerleyecek demiştin Mart geldi başkanım neden bir hamle yapmıyoruz eylem grev vs formenlere iyileştirme yapıldı yüzde 45 oranında onlar alsın tmmda bizdemi sendikayı satalım yada sendikadan istifa edelim sendikasız olanların iş yeri oldu kardemir kapsam dışının bir eli yağda bir eli balda adamlar zevk yapıyor adını yazamayan formenler var yüzde 45 i kabul etmemiz mümkün DEĞİL başkanım en az yüzde 60 yada yüzde 45 alırsak yıl başına dönük farklarını almalıyız he senin Recep abin gibi saha önemli işlerin var ya bırak ondan kurtul şubemdeki İsa hariç diğerlerinden kurtul Yunus başkanla iyi geçin senden büyük sendikacı olmaz ama bu tercihi acil yapmalısın başkanım

 17. Ekonomist

  Merkez Bankası dolar kurunu 14,1 seviyesini aşmaması için bugün de dolar sattı piyasaya daha doğrusu olmayan eksi rezervde olan swap anlaşması ile gelen dolarları satıyor unutmayın dolar kurunun 14.6 üzeri fiyatlamasi aynı dolar kurunun 18 TL deki gibi etkisi olur kur korumalı mevduat sistemi yüzünden hazinenin kasasında ekstra para çıkma anlamına geliyor…buda halka yeni vergiler ,zamlar veya karşılıksız para basımi ile saten yüksek olan enflasyonun hiperenflasyona doğru gidişatini tetikler.(14,6 çok kritik dolarda…)

 18. The economist iyi oku

  Doğal gaz krizi! Fiyatlar 10 kat arttı! Avrupa Birliği harekete geçti…
  Doğal gaz fiyatlarına 10 kat zam geldi. Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Doğal gaz krizi dünyayı kasıp kavuruyor. Fiyatlar 6 ile 10 kat arasında arttı. Rusya-Ukrayna krizi sonrası AB harekete geçti. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB ülkelerinde gaz fiyatlarının bir yıl öncesine kıyasla 6 ile 10 kat daha yüksek seviyelerde olduğunu, bunun elektrik fiyatlarını artırdığını bildirdi.

 19. GERÇEKLER!!!

  Kardemir bir ailedir yalan yanlış bilgilerle ortamı germeyin! Kapsamdisinin hepsi %45 zam almadı bazısı %35 aldı bazısı %70 peki neden? Çünkü maaşlar işçilere oranlara hayli düşüktü. Profesyonel kadrolar bir denge kurmaya çalışıyor biraz sabredin. Kapsamdisinin geneli %45 aldı evet ama öyle yazılar yazılıyor ki işçiler sözleşmelerinde geçen %25i almamış gibi. Geçende yazmış biri formen sendikalı değil işçiden nasıl fazla alır diye arkadaş sana işi kim veriyor formen senin amirin değil mi senden fazla alacak tabi ki?? Sonra yazmışlar mesai çalışıyoruz diye isyanlar… Çalışma kardeşim kafana silah mı dayiyorlar al raporunu vardiyalı işlerde çalışamaz diye sanki mesai ücreti almıyorsunuz 1 saat dursaniz ücretini alıyorsunuz 8-8 çalışan zam öncesi 16 bin alıyordu şimdi 20bine çıktı maaşı. 20 bini dışarda müdüre vermiyorlar!! Başta dedim Kardemir bir ailedir hakkınızı ararken başka kişilere saldırmayın mühendis tanıdığım var 5 yıldır en düşük kademedeki işçiden az alıyordu şimdi yeni DENGEYE geldi abi diyor yani işçiden yine fazla almıyor. İşçimiz üretim için çok önemli evet emeğe saygı duyuyoruz ama çok yanlış düşünenler var. İşçisi formeni mühendisi memuru vb. Hepsi zincirin bir parçası işçi halkası koparsa zincir kopar evet fakat başka bir halka koparsada zincir kopar bilmem anlatabildim mi? İşçinin enflasyon karşısında iyileştirme beklentisine karşı değilim bunu elde etmeye çalışırken başka unvanlara saldirmasina karsiyimmm!

 20. Kenan Recep

  Kenan ve Recep acil istifa edin en hayırlısı bu olur işci için seçimden önce atıyor tutuyordunuz KADEMELR NE OLDU YIPRANMALAR NE OLDU EN AZ YÜZDE 60 iyileştirme NE OLDU BİTTİNİZ ZATEN SEÇİMİN NEDEN OLDUĞUNU HERKES ANLADI ARTIK RECEP 20 yıldır niye üye yapmadı kimseyi koltuk sevdası İÇİN Yunus başkana yaptığı çalımları Yunus başkan anlayınca tekmeyi yedi seçim yaptı üye toplamaya başladı istediği kadar üye yapsın zamanlama yanlış ayyuka çıktı herşey her durduğunuz gün işciye kazık atıyorsunuz işci tarafından ikonlaşanlardan gidin REKOR KAR VARKEN FORMENLERE VERİLEN ZAMMI BİLE ALAMADINIZ KADEMELR BAKIN 3 ay geçti YIPRANMALAR GERİYE DÖNÜK YATACAK KESİN DİYORDUNUZ YALAN DOLAN AH AH

 21. Gerçekler diyen şahıs

  BİZ FORMEN FAZLA ALMADIN DEMİYORUZ ZATEN FAZLA ALIYORLAR ÜSTELİK YILLATDIR VERGİLERİNİ YÜZDE 15 den sonrasını kardemir ödüyor bizim yıllardı maaşlarımız ikinci altı ay yüzde 27 vergi ödediğimizden çok düşüyor maaşımız geri zekalı mesai ile maaş hesaplanmaz ki senin dediğin rakamları alan bir kişi varsa göster ibnelik yapma

 22. Hayalci Ercep ve saz heyeti

  Ercep vuruşarak gidecek sonrada Birleşik metali karabüke getirecek DİSK İ yani şindi hayalcilere bi hesap yapalım Karabükün 27 delegesi İstanbul 1 ve 2 nin 50 delegesinin yarısı ettimi 55 dolayında oy haydi yüzen gezen 25 delege daha etti 80 delege geriye ne kaldı 250 delegeden 80 delegeyi çıkar 170 buyrun size gerçekler tabi bu Karabük delegesi bölünmezse Ercep ferhan güle güle Neymiş Karabüklüymüş başka ne özelliyin var senin ercep ağa 20 yıldır işçilikmi yaptın sen sözleşme nasıl yapılır bilümüsün hadi sana güle güle peki Karabükten genel merkeze kim gider ona bakın siz

 23. Ekonomist

  Aynen, The Ekonomist kardeşim hep bu dış güçler yüzünden 🙂
  Rusya’nin dünyadan yemediği yaptırım kalmadı rublenin değeri %30 düştü. Bizim paramız TL hiç bir şey yapmadan nasıl %41 değer kaybetti 10.5,11 liraya düştü diye sevinirken tekrar 14.2 aralığına yükselerek.

 24. The Ekonomist

  EKONOMİST SENİN ANLAYIŞIN MI KIT ? KÜÇÜKKEN KAFANI BİR YERE FALAN ÇARPTIN DA BINGILDAĞIN ZARAR MI GÖRDÜ?? YAZIDA AVRUPA’DA DOĞALGAZ FİYATLARI 10 KAT ARTTI DİYOR!!! SEN TUTMUŞ RUSYA’YA YAPTIRIM UYGULANIYOR DİYROSUN!!!! SANA TÜRKİYE’DE KURUN NEDEN YÜKSELDİĞİNİ TEKRAR TEKRAR ANLATMAYACAĞIM… EĞER GERÇEKTEN EKONOMİST İSEN DOLARIN 9-10 LİRAYI GEÇMEMESİ GEREKTİĞİNİ KUR YÜKSEKLİĞİNDE Kİ EN TEMEL SEBEBİN AMERİKA VE AVRUPA’NIN ÜLKEMİZDE ERDOĞAN’I DEVİRMEK İÇİN BAŞTA TÜSİAD OLMAK ÜZERE İŞBİRLİKÇİLERİNİ HAREKETE GEÇİRDİĞİNİ GÖRÜRSÜN… HA BU ARADA İKTİDARA ZARAR VERMEK İÇİN EVİNİ ARABASINI SATIP 18 DEN DOLAR ALANLARI DA UNUTMAMAK LAZIM (GERÇİ ÜLKEMİZDE İKTİDAR DEĞİŞECEK DİYE TENCERE TAVA ÇALARAK 15 TEMMUZA DESTEK OLANLARI DA , NATO MÜDAHALE EDECEK AK PARTİ DEN KURTULACAĞIZ DİYENLERİ DE GÖRDÜK) AMA BAŞARAMAYACAK SINIZ!!! ALLAH’IN İZNİ MİLLETİMİZİN FERASETİ İLE İLE 2023 AK PARTİ İKTİDARI TEKRAR KAZANACAK…

 25. Ekonomist

  Haftaya şampiyonlar ligi 2 tur rövanş karşılaşmaları başlıyor kripto piyasasında taraftar tokeni olan Arap sermayesinin takımları İngiliz Man.City ve Fransız Psg tokenlerinde ciddi yukarı marjlar olabilir kısa vadede %20 ile 30 arasında kazanç elde edebilirsiniZ.
  (An itibari ile CITY=10 dolar PSG=16 dolar.)

 26. Ekonomist

  Sayın the ekonomist git bunları halk ekmek kuyruğundaki vatandaşa anlat.
  % 100 üzerinde enflasyon varken enflasyonu tuik verilerine göre enflasyonu %50 çıkarıp %25 zam alan emekliye anlat.
  Halkin %60 asgari ücretle çalışan kesme anlat.
  Ortadiregi yok edip asgari ücret seviyesinin biraz üstünde çalışan kesme anlat..bakalım ne diyor.
  Senin şu anki mantığa görede 70 li yıllardaki hükümetlerin hiç suçu olmaması lazım işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.Boş ideolojik saplantılarinizla avunuyorsunuz.

 27. O otobüs çoktan kalktı

  O otobüs çoktan kalktı sen o otobüse geç kaldın Ç.Y.
  ELEKTRİK ARİZASİ VAR KOŞ . ŞU BİZİM HAMAMDAKİ LAMBALAR PATLAMİS TAMİR EDİVER KOÇUM

 28. Otobosüde trenide kaçıranlar

  Hem ercep hem ferhan hem otobüsü hem treni kaçırdılar 250-260 delegeden alacakları taş çatlasa gök yarılsa 75 oy karşılarında sendikacılığı bilen cemiyetçiliyi bilen gerektiyindede çok üst düzeyden destek alabilecek bir isim var o tarafı tamam PEKİ KARABÜKDEN GENEL YÖNETİME KİM GİRER.GİREN ADAM 27 DELEGENİN KAÇINDAN OY ALIR.ASLINDA KENAN YILMAZ GİRSE HAKKIDIR ama o ercep abisinden kazık yiyene gadar ondan gopmaycak gibi,

 29. Zam partisi

  Akaryakıt fiyatına bu gece de zam varmış
  Benzine 53 kuruş, motorine ise 1 lira 33 kuruş zam bekleniyormuş

 30. Emekçi

  Ercep Kenan dersiniz, kademeler işçinin elinden alınırken nerdeydi Yunus başkan, fabrika kar açıkladı,nerde yunus baskan, iscimizede %45 ZAM İSTİYORUZ NEDEN DEMİYOR.
  KENAN TEK BAŞINA SALDIRIYOR İŞÇİNİN HAKKINI ALABİLMEK İÇİN

  GÜNEŞİN ZABTI YAKIN

 31. The Ekonomist

  EKONOMİST RUMUZLU YORUMCU, SENDE EN AZ BENİM KADAR BİLİYORSUN Kİ SİZE OYLAR NİŞANTAŞI’NDAN MODA’DAN AK PARTİYE OYLAR BAŞTA HALK EKMEK KUYRUĞUNDAKİLER OLMAK ÜZERE DAR GELİRLİ VATANDAŞLARDAN… ÇÜNKÜ FERASETLİ TÜRK HALKI 2002 DEN SONRA YAPILAN HİZMETLERİ BİLİYOR… FERASETLİ TÜRK HALKI 2002 YILI ALIM GÜCÜ İLE 2022 ALIM GÜCÜ ARASINDAKİ FARKI BİLİYORUZ… FERASETLİ TÜRK HALKI 2002 DE 95 DOLAR OLAN ASGARÎ ÜCRETİ TEKRAR 400 DOLAR SEVİYELERİNE VE DAHA FAZLASINA YİNE AK PARTİ İKTİDARININ GETİREBİLECEĞİNİ BİLİYOR VE ONUN İÇİN AK PARTİYİ DESTEKLİYOR … DAR GELİRLİ GÖRÜYOR DA SİZİN GİBİ DAR GÖRÜŞLÜLER GÖREMİYOR!!! ASLINDA SİZ DE 2023 İLE BERABER KARADENİZ VE AKDENİZ’DE Kİ DOĞALGAZ VE PETROL KEŞİFLERİ İLE NÜKLEER SANTRALLE NELERİN DEĞİŞECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR SUNUZ VE BU SİZİ DELİ EDİYOR…

 32. Lozanı Unutmuşsun

  The ekonomist kardeşim, bir de 2023’de lozan geçersiz olacak onu çekemiyorlar. Çıkaracağımız heheledyum ile dünya devi olacağız.
  Elhamdulillah köprülerden geçişlerin sosyal adalet kapsamında tüm Türk halkından eşit bir şekilde kesilmesini çekemiyorlar. Zaten bunların lafı değil mi eşitlik!!! Al sana eşitlik işte. Allah razı olsun ki herkes eşit. Bunlar olsa öylemi olurdu? Sadece geçenlere ödetirlerdi mazallah!!!
  Bunlar madenlerin hepsinin çıkarılmasını da çekemiyor. Bak cengize. Adam Türkiye’nin tüm madenlerini tek başına çıkarıyor. Tek başına şaha kaldırıyor Cengiz madenleri. Cengizi çekemiyorlar.
  20 yıl önce sobacı bugün en büyük dç üreticisi adamı çekemiyorlar.
  Çok haklısın, deli oluyorlar. Çıldırıyorlar. Hedefleri tek , Prag büyükelçisi!!! Takmışlar Prag büyük elçisine !!! Neden bilmiyorum ama zaten ilgilenmiyorum önemli değil. Büyüklerimiz öyle uygun bulmuşsa benim için bitmiştir. Sorgulama, yorum yapmak benim ne haddime…

 33. Sayın the ekonomist

  Bi kere nerden biliyorsun benim chp li olduğumu.
  Sana tavsiyem psikiyatri doktoruna görün.. tabi hemen randevu alabilersen sizin gibi sizofren, paronoyak kafalar yüzünden tüm kurumlarda liyakat yerini biatçılara bıraktıgindan iktidar her işi elini yüzüne bulaştırdı.
  (Bu arada ömür boyu asgari ücretle ömür boyu çalışan bi kişi tabi 60 yaşına kadar çalıştırırsa işvereni emekli olduğunda 2500 TL maaş anca alacak .)

  Siyasi görüşümü soracak olursan da Sayın the ekonomist
  Liberal demokrat biriyim.

 34. Genel merkeze Karabük’ten

  Receb AKYELİN YERİNE KARABÜKTEN EMRULLAH AYDIN GİDECEK nasıl olur bilemeyiz ama en azından değişim iyi olabilir 20 yıldır Recep Akyel’i gördük yorumu herkes kendi yapabilir Emrullah aydın genç dinamik sempatik sağ duyulu sporcu kişiliği ile biliyor umarız KARDEMİR emekçisi için hayırlı uğurlu olur

 35. Sakallı

  Çok sempatiktir yüksek fırınların bütün delegesini sempatikliği sayesinde kazandı:)

 36. Abiiii

  Şube seçimlerinde kendisi delege bile secilemeyen Emrullah genel merkeze gidecekmiş ha vallahi çok komiksiniz.o makina bakımda devam etsin.

 37. Genel merkez Karabük'ten yazan arkadaş

  Arkadaşım kendince bir yorum yapmışsın ama ben Emrullah’in olacağını pek düşünmüyorum açıkçası çünkü kardemir içindede Emrullah o kadar çok sevilen bir kişilik değildi tabi yine herşeyin hayırlısı ama konuşmak yorum yapmak için daha çok erken sadece kendimizi yoruyoruz seçim ekim/Kasım ayindaymiş o zamana kadar daha neler olur kim bilir…

 38. Ekonomist

  Evet dün paylaşımını yaptığım City coin bugün 11.4 doları, Psg ise 18.8 doları gördü,yaklaşık olarak %15 kâr 24 saatte kazanıldı en azından 10 bin TL lik para koyan elektrik, doğalgaz faturalarını çıkardı,ben şahsen önümüzdeki hafta içine kadar birazda primleneceğini düşünüyorum.

 39. Sinter MK bk

  Emrullah genel merkeze giderse yaverini burda şubeye çıkartır o yaverde zaten pimi çekilmiş bomba gibi ya kendini patlatacak ya da Emrullahi patlatacak hala etrafındakileri kaybetmeye devam ediyor yf nin sismani . Hala milletin arkadasindan konuşarak kardeşim dediği abi dediği herkesi kendine düşman ediyor.bi sempatikligi vardı onuda kaybetti.simdi de milleti arayıp birilerini hain ilan ediyor Muş beraber yürüdüğü doslarini.yada dost gibi görünüp kullanmaya çalıştığı.

 40. Yetmez ama Evet

  Yarından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 69, motorinde 84 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

 41. Hayırlı uğurlu olsun

  Emrullah kardeşimize yakışır efendi helali haramı bilen adam gibi adam gelmiş geçmiş SENDİKACILAR içinde tanıdığım en dürüst adam bizim insanımız doğru adamı sevmez arkasından satıp söven sövdüğü adamı görünce yüzüne Gülen kişileri sever valla olur olmaz bilmiyorum ama dediğim gibi adı geçenler arasında en düzgün adam EMRULLAH GÖZÜKÜYOR HAYIRLISIYLA OLUR İNŞALLAH ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN KARDEŞİM

 42. The Ekonomist

  EKONOMİST RUMUZLU YORUMCU, CHP Lİ OLMAYABİLİRSİN VELHASIL SONUÇTA 6+1 GANYAN MİLLET İTTİFAKINA OY VERMEYECEK MİSİN??? KADROYA BAK!!! DOKUZ SEÇİM KAYBETMİŞ KILIÇDAROĞLU BAŞINIZDA, DYP,AK PARTİ,MHP,İP GEZMEDİĞİ PARTİ KALMAYAN AKŞENER,
  (GALATASARAY YÖNETİMİNDEYKEN BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLSUN DİYE ÇALIŞAN HAİN MİSALİ) AK PARTİ ÜYESİ İKEN ABDULLAH GÜL’ÜN MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMASI İÇİN UĞRAŞAN BABACAN, BU DAVAYA İHANET EDERSEM YÜZÜME TÜKÜRÜN DİYEN DAVUTOĞLU, ADİL DÜZENE İHANET EDEN MOLLAOĞLU, HA BİRDE GİZLİ ORTAĞINIZ,OLMAZSA OLMAZINIZ HDPKK… MASAYA NASIL OTURACAĞINIZA 15 GÜNDE ANCAK KARAR VEREBİLEN SİZLER BU KADRO İLE DEVLET YÖNETECEKSİNİZ HA!!! GÜLDÜRMEYİN ADAMI!!!!

 43. HAYIRLI OLSUN KARDEŞİM

  EMRULLAH KARDEŞİM ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN İSABET OLMUŞ KENAN YILMAZ İLE RECEP AKYELİN NİYETLERİ BELLİYDİ EN AZINDAN KİMİN NE OLDUĞUNU GÖRDÜ HERKES ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN ŞİMDİDEN SEN EFENDİLİĞİNLE HER ZAMAN KALİTENİ KARAKTERİNİ ORTAYA KOYDUN BOŞVER KULAK ASMA SEN EN GÜZEL SANA YAKIŞIR O LAF EDENLER BAŞLARINA GELECEKLERİ BİLDİKLERİ İÇİN TUTUŞTULAR YANLIZ BUNDAN SONRASI İÇİN EKİBE DÖNEK KAYPAK ADAMLARI ALMA GÖRDÜK İŞDE ŞUBEDEKİ RECEBE GECE GÜNDÜZ SÖVÜYORUM DİYORDU BÖYLE ADAMLARI TEMİZLE SENDEN BİR ABİN OLARAK TEK RİCAM BU ADAM GİBİ ADAMLARI ATA ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN İNŞALLAH

 44. Ekonomist

  Paranız varsa, ayçiçek yağı alın, evde bulunsun.
  iyi getirisi olacaktır.Bir hafta öncede araçlarınızın depolarınızı fulleyin demiştim…şimdide Ayçiçek yağı diyorum.Beni dinleyen kazanır.

 45. Emrullah olamaz

  Öyle bişey yok Recep başkan garanti alır . Hadi diyelim almadı ve birisi gidecek suanki subecilerden değil de eski yönetimden gidecek olursa ki bu kesinlikle Emrullah olamaz çok tehlikeli o kadirsiz bu islere girmez onunla da girerse yine eksi yazar
  Gidecek tek kişi var oda Mustafa karayel
  Herkese tek tek dokunan herkesin taraf gözetmeden gönlüne giren tek adam gelmiş geçmiş en yufka yürekli ve en cesur sendikacı
  Şuan işçi olabilir ama herkesin gönlünde bir başkan bir kardeş bir abidir. Emrullah adam kayirir ekibinin içinde ekiplesme yapar . Ekibini tutamadi daha bir arada . O en son gelen cevheri kadir kadar tutsaydi sırtı yeregelmezdi o çocuk sakallinin yaverine bin basar suanki çoğu temsilci/bastemsilci onun kadar olamadı neyse Kenan baskana ve Recep baskana şimdiden hayırlı olsun

 46. La ekonomist siz hepmi böylesiniz

  The ekonomist yazan kişi siz hepmi böylesini ekonomi biliyom diyonuz şu benim ekonomiyide bi bilivesene 3250 lira emekli mayışı alıyo evim kira deyil nasıl geçinecin ben sen dangalak dangalak o öyle bu böyle deyip duruyon hadi benim ekonomiyide bi bilive hele bende AKP ye rey vedim guruldugundan beri rey vedim şimdi noldu anamızın hatırını soruyolla sen hala yok ganyan yok şu yok bu herkes haksız bitek seninen senin gibiler haklı öylemi sen bi kafa doktorunu git

 47. Bu yönetimden gider

  Ercebin yerine bu şube yönetiminden gider giderkende en az 7 en fazla 11 oy götürür yalnızca ercebin yerine deyilki öteki bi iki kurulada delegelerden gider bakın söyleyim ercebin tek siyaseti satmak ben karabüklüyümden başka ne söylüyo işçi şindi hayatından memnun aldığı para fena deyil sendika sağlam durumda o zaman ne sölicek bir söz verebiliyomu onu sorun seçimi kaybadersen Özçelik işte kalıcam diyomu Türk Metalle Özçelik iş anlaştılar birbirlerinin işyerlerine girmezler o zaman geriye DİSK in birleşik metali kalıyo demi sonuç erbep 83 Yunus başkan 175 hayırlı işler

 48. Dün birbirlerine ana avrat sövenler

  siyasettede cemiyettede dernektede dün birbirlerine ana avrat sövenler en ağır hareketi edenler bugün kanka olmuşlar ya.ne biçim iş arkadaş the ekonomist sen neler yazıyosun arkadaş.emekli abi doğru yazmış 6 siyasi görüş birbirini eleştirdi ama hakaret etmedi hakaret edenler kanka olmuş sendikadada öyle ana avrat sövenler şindi kanka olmuş hayat böyle ucuz işte anlamak hakkaten çok zor

 49. İsci

  Şayet recep akyel başarısız olursa genel merkeze mustafa karayel gider. 25 senedir aktif en tecrübeli sendikacı. E mrullahi kim tanirdi. Recep akyelin güreşçi arkadaşı diye recep akyel tarafından sendika listelerine giren tarikatci

 50. The ekonomist cevabın varmı

  Kendince cin olan the ekonomist Abdullah Gül,Ahmet Davutoğlu,Ali Babacan,Bülent Arınç mı reise acıtıcı hakaret dolu laflarmı söyledi yoksa D.Bahçeli mi,Numan Kurtulmuş mu,Süleyman Soylu mu hakarete varan sözler söyledi.Hep mi reis haklı ya,bi laf vardır yukarı çıkarken yanında olanları gördüklerinde deyiştirme hem yol arkadaşlarını kaybedersin hem yolunu kaybedersin derler,sana daha o jöleli Yigit Bulutu Ahmet Hakanı Doğu Perinçek i sormuyorum
  Emekli geçinemiyo esnaf batmamaya çalışıyo köylüler gübre mazot girdi fiyatlarından ekemiyo sen hala maval okuyor the ekonomist kime ne masal annatıp uyutmaya çalışıcan İsrail e karşımısınız hala dış ilişkilerde Türkiyenin durumu nedir Yabancılar bizi kıskanıyomu ha
  Sen biraz etraflıca bakmaya alıştır kendini genel seçimden sonra lazım olur çakma the ekonomistler kuşaıının son temsilcileri yolun sonu göründü

 51. La diyen hadsiz

  La diyerek, dangalak diyerek seviyesizliğini ortaya koyan hadsiz.. “Söz biliyorsan söyle, inansınlar; bilmiyorsan sus, adam sansınlar.”” Bölgenin Sesi gazetesinin yöneticileri sizleri daha önce de uyardım fakat görüldüğü üzere işe yaramamış!! Bu hadsizlere müsaade ettiğinize göre sizin de onlardan farkınız yok…. Bu arada 6 siyasi parti birbirlerini eleştirdi ama hakaret etmedi diyen yorumcu CHP lilerin Madımak oteli yangını sırasında Sivas Belediye başkanı olan Karamollaoğlu hakkında söylediklerini ya da Davutoğlu’nun başbakanlığaı zamanında Kılıçdaroğlu ile birbirlerine söylediklerini biraz araştır istersen… Ayrıca ben hdp destekli millet ittifakı üyeleri için geçmişte birbirlerine hakaret ediyorlardı şimdi kanka olmuşlar falan da demedim…

 52. Farketmez

  EMRULLAH da gitse KARAYELDE gitse KADİR de gitse farketmez onların şimdi şube ve Recep gibi birbirlerinin arkasından küfür ettiğini duymadık hepsi birbirinden karakterli saygıdeğer adamlar şimdikiler gibi birbirlerinin kutusunu kazan birbirlerine ağza alınmayacak küfürler iftiralar atan kişiler değil en azından yanlız genel merkezle birebir bağlantım olduğu için kesin olarak söylüyorum genel merkeze EMRULLAH AYDIN GİDİYOR ŞİMDİDEN BENDE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM EN DOĞRU KARAR OLMUŞ TEBRİKLER

 53. Tam isabet olur

  YUNUS BEYİN VERECEĞİ EN DOĞRU KARAR OLUR EMRULLAH AYDIN İSMİNİ DUYUNCA GERÇEKTEN BENİM BİLE BİRŞEYLER DÜZGÜN OLUR ÜMİDİ CANLANDI GERÇEKTEN ÇOK EFENDİ DÜRÜST MERT ÇALIŞKAN SOSYAL HER KESİ KUCAKLAYAN BİR KARAKTER HAK İŞ İLE BAĞLANTILARI KUVVETLİ TEŞEKKÜR EDERİZ YUNUS BAŞKANA HAYIRLI UĞURLU OLSUN EMRULLAH KARDEŞİMİZE VE ÖZ ÇELİK SENDİKASINI EMEKÇİLERİNE İŞDE ŞİMDİ ÖÇ ÇELİK İŞÇİSİNİN GELECEĞİ ÇOK GÜZEL OLUR DİYEBİLİRİZ ??????????

 54. Hayel

  Bu yönetim böyle gider diyen kardeşim şu 175 kişi diyorsun ya hayel mi kuruyorsun şube başkanları acıklama yapısında görelim 175 kişiyi emekçilere yanlış bilği vermeyin

 55. Sadece gülüyorum

  Allahaşkına soruyorum arkadaşlar siz ne yiyip içiyorsunuz burda yazın bende sizin içtiğinizden kullanayım saçma sapan rüyalar görmeye yine devam ediyorsunuz.karslı Emrullah hımı konuşuyorsunuz yunus bey seçime girmez

 56. HAYIRLI OLSUN

  Emrullah AYDIN başkana yakışır hayırlı uğurlu olsun başkanım Allah yolunu açık etsin inşallah

 57. Sen ne içiyorsa bırak asıl

  Kardeşim Karsı Ankarası ne alaka Geredeli Recep abinide gördük adam memleketten çıkmaz 20 yıldır ne yapmış Recep Akyel ah benim genç kardeşim yaşasaydın anlardın neyse sonunda düzgün bir adam gelecek genel merkeze şimdiden hayırlı uğurlu olsun EMRULLAH kardeşime ve kardemir emekçilerine

 58. ÇAKIR

  AHMET ABİYE SORMAK İSTİYORUM? BURASI SENDİKA DEDİKODU YORUM KÖŞESİ Mİ? YOKSA KARABÜK’ÜN TÜM SORUNLARININ PAYLAŞILDIĞI,ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİN DİLE GETİRİLDİĞİ SAYFAMI? BAKSANIZA DÜNYA SAVAŞA GİRMİŞ,ÜLKEDE HER ŞEYE DAKİKA BAŞI ZAM GELİYOR.BİZİMKİLER RECEP Mİ,EMRULLAHMI,YOKSA KENANMI,DEDİKODUSU YAPIYORLAR. YAA BUNLARI KARDEMİR CAMİASI ÇERÇEVESİNDE YAPIN DIŞARIYA TAŞIRMAYIN,KARABÜK HALKINI İLGİLENDİRMİYOR SİZİN İÇ ÇEKİŞMELERİNİZ,BAŞKANLIK YARIŞI KULİS FAALİYETLERİNİ KENDİ SOSYAL MEDYANIZDA YAPIN.DEĞERLİ İŞÇİ KARDEŞLERİM…..

 59. Hayırlı olsun

  Hayırlı olsun Emrullah başkan

 60. Halk

  Eyyy yetkililer;
  Asgari ücrete, memur ve emekli maaşlarına güncelleme (zam) yapmayı düşünüyor musunuz?
  Yoksa “beter olun” mu diyorsunuz?

 61. YAZIK KENAN BAŞKANIM

  Vay be inandık güvendik destekledik bizi resmen pişman ettin Kenan başkanım bu Recep Akyel den bişey olmaz herkes aynı şeyi konuşuyor Kenan başkanım biz sana oy verdik Recep Akyel’e değil kendini onunla bitirme

 62. ?

  “Bu gece yarısından itibaren…” gerisini siz doldurun.

 63. ÇAKIR

  AHMET ABİ ONALTI GÜNDÜR BU KÖŞEDE YAZI YAZMIYOR.KENDİSİ RAHATSIZMI ACABA?NEDEN YAZMIYOR?RAHATSIZSA GEÇMİŞ OLSUN KENDİSİNE ,GAZETEDEN DE AÇIKLAMA YAPMADILAR BİLDİĞİM KADARIYLA,AHMET ABİ BU KÖŞEDEN YAZMAYINCA,KARABÜK ADETA SAĞIR VE DİLSİZ OLUYOR.KİMSE YORUM YAPMIYOR.KARABÜKÜN SORUNLARINI DİLE GETİREN OLMUYOR,SORUNLAR DİLE GELMEYİNCE SORUNLAR YOK OLMUYOR,AKSİNE KATLANARAK BÜYÜYOR.ANCAK İLGİLİLERDE BU ARADA UYUYOR.ÇÜNKÜ KIŞ UYKUSUNDAN UYANAMADILAR,MAYIS AYINA DOĞRU UYANIRLARDA,KARABÜKÜN ÖNCELİKLE HALLOLUNMASI GEREKEN SORUNLARINI ÇÖZERLER.YOKSA KARABÜKTE HERKES HALİNDEN MEMNUNMU ACABA?MUHALEFETİN ALTI ADET İL BAŞKANI BİR ARAYA GELMİŞ AMA,ONLAR SESLERİNİ NE KADAR DUYURABİLİYORLAR ODA AYRI BİR MUAMMA,SİYASET SEÇİMLERE DOĞRU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI BELİRLENEBİLMESİ İÇİN KIZIŞACAĞA BENZİYOR.ŞİMDİDEN ÖN ALMAYA ÇALIŞAN ADAY ADAYLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLAYACAKTIR.KARABÜKLÜLER BU DEFA OLSUN ,EN DOĞRU ,EN LİYAKATLİ, EN DÜRÜST,DİNAMİK ,KARABÜK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAK MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANINI SEÇEÇEKTİR İNŞAALLAH,BENİM PEK ÜMİDİM YOK AMA,SEÇİMDEN SONRA DA AĞLAMAYA, SIZLAMAYA, DERT YANMAYA HİÇ KİMSENİN HAKKI YOK TABİKİ,BUDA NACİZANE BENİM HATIRLATMAM.BENDEN SÖYLEMESİ.

 64. yanlız kurt

  the ekonomist rumuzlu yorumcu bırak palavrayıda avrupada doğalgaz 10 kat artmış diyorsun anlat bakalım avrupada konutlarda geçen sene metreküpü kaç euroymuş bu sene kaç euro olmuş anlat bakalım meydanı boş bulup palavra sıkma ayrıca devlet bahçeli erdoğana ne hakaretler etti erdoğanda bahçeliye ne hakaretler etti unuttun galiba israille mısıra neler söyledi erdoğan ben görevde olduğum sürece asla ilişki kurmayacağız diyordu herkesi israil maşası sisinin adamı diye yaftalıyordunuz ne oldu hem israil ile hem mısır ile görüşmeye başladınız israil cumhur başkanı türkiyeye geldi devlet töreniyle karşılandı ne oldu filisti davası gazze davası mavi marmara davası ne oldu rabia anlat bakalım the ekonomist anlat boş boş hamaset nutukları atma bırak palavrayı

 65. 65 oyla ercep baskan

  iki şube hariç şubeler yunus başkanla yol yürüme kararı alıp açıklamışlar karabükün avantacı takımı yalan yanlış bilgiler veriyolar ercep belki aday bile olamıcak kenana yazık olucak 65 oyla başkanmı olunur a benim ercebim

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”