Her Telden (21.Eylül.2015)

Her Telden (21.Eylül.2015)

Yayın: 21.09.2015 08:37
Paylaş:
A+ A-

SİYASİ PARTİLER OYLARINI TIRMANDIRMA UMUDU İLE,1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİNE GİRİYORLAR VE SONUÇ..?
Siyasi Partiler OYLARINI YUKARI İSTİKAMETE TIRMANDIRMAK umudu ile 1 Kasım Erken Genel Seçim sürecine giriyorlar ve tüm Partilerin umudu oy oranlarını arttırmak.
KARABÜK’TE SEÇİM SONUCU NE OLABİLİR..?
Örneğin,AK Parti 2011 Genel Seçiminde yüzde 57.94 oranında ve Karabük toplamında 82.125 oy almış,ancak,bu oylar 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde yüzde 47.91 ve 67.540 oy olarak tecelli etmiş.
Örneğin,CHP 2011 Genel Seçiminde yüzde 19.03 oranında ve 26.978 oy almış,Karabük’ün İKİNCİ PARTİSİ olmuş,ancak,bu oylar 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde yüzde 17.23 oy ve 24.292 oy olarak tecelli etmiş.
Örneğin,MHP 2011 Genel Seçiminde yüzde 15.57 oranında ve 22.071 oy almış,Karabük’ün ÜÇÜNCÜ PARTİSİ olmuş,ancak,bu oylar 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde yüzde 27.59 oranında ve 38.902 oy olarak tecelli etmiş.
Şimdi AK Partililer “2011 GENEL SEÇİMİNDE ALDIĞIMIZ ORANI ve OYU FAZLASI İLE YENİDEN ALACAĞIZ..” diyerek,1 Kasım Seçimini 2-0 alacaklarını söylüyorlar.
Örneğin Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ Aday Listelerinin belli olduğu gün bize “MHP BU SEÇİMDEN EN AZ 45 BİN OY ALARAK ÇIKAR..” dedi.
CHP Kanadından ise “ÖZELLİKLE MHP KANADINDAN ÇOK ÖNEMLİ OY KAYIŞLARI GÖRÜYORUZ.BU SEÇİMDEN 38 ile 40 BİN ALARAK ÇIKACAĞIZ..” diyorlar..
TÜM PARTİLER SEÇİME UMUTLU GİRİYORLAR..

“7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE,MHP,AK PARTİ’DEN 14 BİN,CHP’DEN 2 BİN OY ALMIŞ GÖRÜNÜYOR..” YOLUNDA ANALİZ
Ankara’da,hatta,TBMM’DE görevli çok sevdiğimiz bir kardeşimiz,bir süre önce bize “7 HAZİRAN SEÇİMİNDE MHP KARABÜK’TE AK PARTİ’DEN 14 BİN,CHP’DEN 2 BİN CİVARINDA OY ALMIŞ GÖRÜNÜYOR..” şeklinde bir analizden söz etmişti.
2011 ile 2015 OY TABLOLARINA bakıldığında bunun,çok gerçekçi bir analiz olduğu görülüyor,AK Parti özellikle SAFRANBOLU’DA çok ciddi bir erozyon yaşamıştı..
AK Parti SAFRANBOLU’DA çok oy yitirmişti.
Şimdi,uzun yıllar SAFRANBOLU’DA ÖĞRETİM ÜYESİ olarak,SAFRANBOLU MESLEK YÜKSEKOKULU Müdürü olarak görev yapan ve ciddi bir toplumsal karşılığı olduğu kabul edilen AK Parti Milletvekili Adayı Sayın BURHANETTİN UYSAL bu oyların ne kadarını geri getirir..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN bu Yörede ki ağırlığı,sevilmesi,Siyaseti çok iyi yapması da eklenince,AK Parti Safranbolu’da yitirdiği bu oyları geri alabilir mi/ayacak mı..?
GÜNDEMDE Kİ EN ÖNEMLİ SORU BU..
Öte yandan CHP Karabük Milletvekili Birinci sıra adayı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,MHP Tabanından kendilerine ciddi bir akış olduğundan söz ediyor ve özellikle MHP’NİN GENÇ TABANINDAN CİDDİ DESTEKLER VAR gibi görüşler dile getiriyor.
MHP İse 1 KASIM SEÇİMİNE İDDİALI GİRİYOR..
ÇOK CİDDİ BİR MÜCADELENİN YAŞANACAĞI GÖRÜLÜYOR.

BAZI SİYASİ PARTİLERDE “BİR YANDAN 1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİ,ÖTE YANDAN 2019 BELEDİYE BAŞKANLIĞI..”
Bazı SİYASİ PARTİLERİMİZDE,bir yandan 1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİM çalışmaları yapılırken,öte yandan da 2019 BELEDİYE BAŞKANLIĞI hesapları mı yapılıyor nedir..?
ÖYLE BİR SEZİNLEMEMİZ VAR..
“BU GENEL SEÇİM SIRASINDA İYİ PERFORMANS GÖSTERİRSEM veya PARTİ SAFLARINDA GÖRÜNÜRSEM,PARTİNİN İÇİNDE GÖRÜNÜRSEM,2019 YILINDA Kİ YEREL SEÇİMLERDE ADAY OLABİLİRİM..” gibi bir anlayış içinde olanlar var mı..?
BİZE GÖRE BU HESAPLARI YAPANLAR VAR..
Şimdi ALLAH İÇİN konuşmak gerekirse,SİYASETEN MÜKEMMEL HESAP BU,gerçekçi ve karşılığının alınma olasılığı çok yüksek bir hesap bu.
HELE/HELE BAZI PARTİLER İÇİN MÜKEMMEL BİR HESAP.
Bu hesapları yapan SİYASETÇİLER VAR..
O nedenle 1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ,2019 hesabı yapanlar için çok önemli bir antrenman alanı olacak gibi,PARTİ ÇALIŞMALARI içinde bulunmak,Parti çalışmalarına katkı vermek,gelecek için iyi bir hazırlık olacak mutlaka..
Bu hesapları yapan Siyasetçiler kesin kazançlı çıkarlar..
2019 Yılı dediğiniz nedir ki,göz açıp/kapayıncaya kadar gelir..
Öyle değil mi..?

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLANLARIN,HİÇBİRİSİ,BU KEZ MİLLETVEKİLİ ADAYI DEĞİL..
7 HAZİRAN 2015 Genel Seçiminde KARABÜK MİLLETVEKİLİ Adayı olanların,bu kez,hiçbirisi ADAY DEĞİL ve aradan geçen 5 ay içinde ne değişti acaba..?
GERÇEKTEN ENTERESAN BİR DURUM..
KAZANANLAR/KAYBEDENLER HEPSİ DEĞİŞTİ..
Örneği AK Parti bu Seçime Sayın OSMAN KAHVECİ olmadan giriyor,örneğin MHP bu Seçime Sayın DURMUŞ YALÇIN olmadan giriyor ve bu isimler 7 HAZİRAN Genel Seçiminin kazananları.
CHP MİLLETVEKİLİ LİSTESİ DEĞİŞTİ..
SP-BBP İTTİFAKI BU KEZ YOK,İSİMLER DEĞİŞTİ.
Siyasi Partilerin Milletvekili çıkarttığı Listelerde ki kazanamayan,ikinci sıra Milletvekili Adayları yok ve SİYASET KENDİSİNİ yenileyerek ,adeta,sıfırlayarak 1 Kasım Seçimine gidiyor..
KARABÜK’TE SİYASET YENİ İSİMLERLE DEVAM EDİYOR..
Çok enteresan bir süreç bu..
Tüm Partiler kadrolarını yenilediler,sıfırladılar..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR “AK PARTİ DIŞINDA HANGİ PARTİ İKTİDAR GELİRİM DİYOR..” GÖRÜŞÜ
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR çok iddialı görüşler veriyor ve MİLLETVEKİLİ ADAYLARI açıklandıktan sonra,sanki AK Parti canlanmış gibi,büyük bir heyecan var Parti de.
BİR HAFTA ÖNCE Kİ HAVA GİTMİŞ AK PARTİ’DE.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR AK Parti dışında İKTİDARA GELECEĞİNİ SÖYLEYEN BAŞKA PARTİ VAR MI diye soruyor,sonra da “AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDARA GELECEKTİR.BUNU 2 KASIM GÜNÜ HEPİMİZ GÖRECEĞİZ..” diyor.
“İKTİDARA GELECEK BİR PARTİYE OY VERMEK KARABÜK’E KAZANDIRACAKTIR..” diyor ve “2011 GENEL SEÇİMLERİNDE Kİ OYLARIMIZI BİLE AŞMAYI UMUT EDİYORUZ..” görüşlerini veriyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Ülke genelinde olduğu gibi Karabük özelinde de BİR ÖZGÜL AĞIRLIĞI,DEVLET ADAMI TECRÜBESİ olduğuna vurgu yapan Sayın SAYLAR “KARABÜK SEÇMENİ BUNU DEĞERLENDİRECEKTİR..” diyor.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü Sayın BURHANETTİN UYSAL içinde “TÜM İLÇELERDE ESERİ OLAN BİR ÖĞRETİM ÜYESİ.İLÇELER Sayın UYSAL’I EN İYİ BİÇİMDE DEĞERLENDİRİP OY VERECEKTİR..” görüşlerini dile getiriyor.
Sayın TİMURÇUN SAYLAR Seçime iddialı girdiklerini söylüyor..
“BU KEZ BİR YOL KAZASI YAPMAYACAĞIZ..” diyor.

MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMA İHTİMALİ YÜKSEK,ÜÇ SİYASİ PARTİ ARASINDA MÜTHİŞ BİR YARIŞ YAŞANACAĞI KESİN..
Karabük’te MİLLETVEKİLİ çıkartma ihtimali yüksek olan AK Parti,MHP ve CHP arasında müthiş bir Seçim yaşanacak,HER ÜÇ PARTİ öylesine iddialı MİLLETVEKİLİ ADAY Listesi yaptılar ki,sıkı bir mücadelenin geçeceği hemen anlaşılıyor.
AK Parti 2-0 hedefi ile yola çıkıyor..
MHP en az 1 Milletvekili çıkartacağını söylüyor.
CHP,Bu kez KARABÜK BİZE MİLLETVEKİLİ verecek,görüşünde.
Böylesine sıkı bir SEÇİM YARIŞI YAŞANACAK..
Milletvekili Listelerine baktığınızda,zaten,bunu kolayca anlıyorsunuz ve AK Parti,MHP ve CHP çok güçlü birer MİLLETVEKİLİ LİSTESİ ile yarışa çıkıyorlar.
1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİ NASIL SONUÇLANIR..?
Siyasi Partilerin duruşları kadar,MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ bilinir,tanınır,güvenilir olması da,bu Seçimlerde çok ama çok etken olacak,zaten,Siyasi Partiler de listelerini buna göre hazırlamışlar.
KARABÜK’TE YARIŞ ÇOK SIKI GEÇECEK..
Bunu pazartesi gününden itibaren,hep birlikte göreceğiz.
SEÇİM YARIŞI PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAR ARTIK..
Gittikçe de hız kazanır..

AK PARTİ Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın PROF.DR.BURHANETTİN UYSAL İLE “KARABÜK’Ü 2-0 YAPMAYA ÇALIŞIR..”
AK Parti 1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİ için Karabük Seçmeninin karşısına ÇOK GÜÇLÜ isimlerle çıkıyor ve AK Parti’nin temel hedefi,Karabük’ü 2-0 almak elbet.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın BURHANETTİN UYSAL isimleri ile SEÇMEN KARŞISINA çıkıyor AK Parti,böylesine güçlü isimlerle YARIŞA GİRİYOR.
AK Parti 2011 Genel Seçiminde aldığı yüzde 58 oranında ki,82.125 oyu,1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİNDE yeniden almaya çalışacak elbet,AK Parti’nin temel hedefi 2011 Genel Seçiminde ki oyları yeniden almak.
Yoksa 7 Haziran Genel Seçiminde alınan yüzde 48 oranında ki,67540 oy,AK Partiyi kurtarmaz,o nedenle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN temel hedefi 2011 oylarını yeniden toplamak olacaktır.
BU MİLLETVEKİLİ LİSTESİ,BUNU BAŞARIR..
AK Partililerin,sokakta ki sade vatandaşın anlayışı “AK PARTİ BU KEZ 2-0 YAPACAK..” şeklinde,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN ağırlığı ve sevilmesi ile Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN halk nezdinde ki popülaritesi bu sonucu getirebilir/getirecek gibi görünüyor.
AK PARTİ ÇOK GÜÇLÜ İSİMLERLE YOLA ÇIKTI..
Parti 7 HAZİRAN 2015 Genel Seçimini unutarak,1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİME “FABRİKA AYARLARI VE 2011 GENEL SEÇİM SONUCUNU YAKALAMAK,HATTA AŞMAK..” anlayışı ile yola çıkıyor..
AK PARTİ ÇOK GÜÇLÜ İSİMLERLE YOLA ÇIKIYOR..

MHP DOKTOR SAYIN ADEM KAR ve SAYIN OSMAN AYDIN İLE SEÇMEN KARŞISINA ÇIKIYOR VE HEDEF “EN AZ BİR..”
MHP 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde çıkarttığı Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN’I bu defa Aday yapmayarak yola çıkıyor ve MHP 1 Kasım Erken Genel Seçimine Dr.Sayın ADEM KAR ve Sayın OSMAN AYDIN ile seçmen karşısına çıkıyor.
Geçtiğimiz gün bir MUHTAR Kardeşimizle YAYALAŞTIRILMIŞ Cadde üzerinde karşılaştık “ABİ Sayın ADEM KAR İÇİN 10-15 YIL ÖNCE BU DOKTORA SİYASİ PARTİLER DİKKAT ETSİNLER.KESİNLİKLE SİYASETE GİRECEKTİR DİYE YAZMIŞTIN..” dedi
Sayın ADEM KAR adını duyunca aklına biz gelmişiz.
Böyle bir değerlendirme yazımızı hatırlıyoruz elbet.
Sayın ADEM KAR toplumda karşılığı olan bir isim,özellikle VAROŞLARDA ciddi bir potansiyeli olan bir isim,MHP Kendisini Siyasete girmeye ikna ederek,BÜYÜK BİR İŞİ BAŞARMIŞ demek fazla hayalcilik,fazla iyimserlik olmaz.
Sayın ADEM KAR ve Sayın OSMAN AYDIN’IN bu Seçimde ki en büyük dezavantajları,AK Parti Listesinin çok güçlü,CHP Listesinin ise ÖRGÜTTEN GELME isimlerden oluşması.
Yoksa Sayın ADEM KAR toplumsal karşılığı olan,potansiyeli olan bir isim ve MHP Sayın ADEM KAR’IN birinci sırada olduğu bir liste ile seçime girerek isabetli bir seçim yapmıştır.
TEK DEZAVANTAJ DİĞER PARTİ ADAYLARI MHP’DE..
AK Parti ve CHP Adayları da çok güçlü isimler..

CHP,İL ESKİ BAŞKANI AVUKAT SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL VE İYİ BİR CEMİYETÇİ OLAN SAYIN GÜLSÜM BENİÇ İLE ..
CHP Yıllar sonra SOSYAL DEMOKRAT kimliği tartışılmayacak ve örgütlerde uzun yıllar çalışma yapmış Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN birinci sıra Adaylığı,yine ilk kez bir bayan Aday olan Sayın GÜLSÜM BENİÇ’İN ikinci sıra adaylığı ile SEÇİME GİRİYOR.
Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL Sosyal Demokrat kimliğinden hiç ödün vermemiş ve Örgütlerin hemen her kademesinde çalışmış,CHP İL BAŞKANLIĞI görevinden Milletvekili Aday/Adaylığı için istifa etmiş bir isim.
Eğitimci Sayın GÜLSÜM BENİÇ,Karabük’ün Eğitim konularına kendisini adamış,çok iyi yetişmiş bir Cemiyetçi isim ve yıllar içinde Milletvekili Aday Listesinde yer almış ENDER BAYAN Siyasetçilerinden birisi.
CHP BU SEÇİMLERE ASILACAKTIR MUTLAKA..
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL CHP’YE Parti dışından ekstra oylar taşıyabilecek yetenekte bir isimdir,özellikle gençlerle çok yakın temas kurabilecek bir Siyasetçidir.
CHP BU KEZ “KARABÜK BİZE MİLLETVEKİLİ VERECEK..” anlayışını ön plana çıkartarak bu seçime giriyor,CHP’LİLER Karabüklülerden Milletvekili isterken HAKLI GEREKÇELERİ VAR..
Karabük DEMİR/ÇELİK’İ BİZ KURDUK diyor CHP’LİLER..
Kurduk ve 2002 yılında da YİNE BİZ KURTARDIK diyorlar.
Karabük’ün BİZE MİLLETVEKİLİ VERMESİ GEREK görüşündeler..
CHP Böyle bir atmosferde SEÇİME GİRİYOR..

15 kişi görüş bildirdi

 1. sosyal demokrat

  2019 yerel seçiminde CHP Karabük adayı Dursun Altıparmak,Eskipazar adayı Erol Serin,Safranbolu Adayı Mustafa Eren olursa senin o dediğin hesaplar tutar Sayın Gölbek.AKP İçinde Hüseyin Erer Sedat Namal Ahmet Erorhan düşünürler Timurçin Saylar düşünür.Safranboluda Necdet bey bu defa kesin gider.Karabükte Rafet Vergili aday olmıcagı için Abdülbaki Aslan,Cenk Gedikoğlu gibi isimler bu işe soyunurlar.
  Amma dediyin doğru hesaplar şimdiden başladı bile.

 2. CHP İKTİDARA YÜRÜYOR

  54.000 emeklisi olan Karabük’ümüzün sorunlarına derman olacak tek parti CHP’sidir….Öte yandan taşeronluğu bitirecek olan,köylüye,esnafa ve çalışanlara dönük açılımlarıyla halkımızın tüm kesimlerine çözüm üreten tek parti yine CHP olacaktır…Karabük’ün dününde kurucu irade olan CHP’si bugününde ve yarınlarında umut olmaya devam edecektir…Pırıl pırıl adaylarımızla halkımızın karşısına çıkıyoruz….Parti örgütümüz ve kadrolarımız CHPsini iktidara taşıyacak temsil kabiliyeti yüksek ,vizyon sahibi ve Karabük’ümüzün sorunlarını ve çözüm yollarını bilen adaylarımızla iktidara yürümektedir…..herşey “YAŞANACAK BİR TÜRKİYE ve YAŞANACAK BİR KARABÜK İÇİNDİR”….

 3. emek

  CHP once HDP ile elele tutuşmayı bıraksın ondan sonra konuşsun.

 4. CHP DE CHPLİMİ KALDI

  CUMHURİYETİN KURUCU PARTİSİ OLAN CHP DE CHP Lİ KALMADIKİ.KİMİ SHP DEN GELDİ (ERDOĞAN DİNÇEL) KİMİ DSP DEN GELDİ KİMİ LİBERAL PARTİDEN GELDİ.CHP İÇİNDE CHP Lİ KİM VAR ALLAŞKINA Bİ SÖYLEYİN BİZDE BİLELİM.CHP KARABÜKTE BU HALE DÜŞTÜ BAKIN GERÇEKTEN CHP Lİ BAYRAM KARADAĞ NERDE Bİ DÜŞÜNÜN..?

 5. seçmennn

  Tabii sizler gibi bizlerde seçim analizi yapıyoruz seçmen olarak.CHP den başlayalım.Bir önceki dönemde Akayları ekip olarak aday gösterdiler.Ancak bu seçmen kafasında sadece Yenice seçmenine yönelik bir algı oluşturdu ve Yeniceyi silme götüreceklerini düşünüp Karabük ve diğer ilçelerden işi kurtaracaklarını düşündüler.Genel miting ve yerel miting kalabalıkları da CHP de bir umut ışığı oluşturdu.Ancak sonuçlar sandığa öyle yansımadı.Demek ki eksik olan bir şeyler vardı.Eksik olan ev toplantıları,ilçe gezmeleri olabilir miydi?,seçmenin elini sıkarken gülenyüz eksikliği olabilir miydi?Peki şimdi birinci sıra adayı Sayın Dinçel.Dinçel Karabükte yıllardan beri bilinen bir kişilik,ancak kabul edilebilirliği tartışılır.Aslında yeni ve kaliteli yüzlerle seçmen karşısına çıkılamaz mıydı?İkinci sıra adayı mesela hoş bir hanım.Ancak Karabükte ikinci sıradan seçilmek zor,bunu hanımefendi kendisi de biliyor.

  Gelelim MHP’ye.Yine önceki seçimlerde Sayın Durmuş Yalçın seçmen karşısına çıkartıldı.İyi de oy aldı.Bu oyların alınmasında Rafet Vergili faktörünü de unutmamak lazım.Ancak geçen süre içinde ne olduysa sayın Yalçın silindi.Yine bunda da Rafet Vergili rolü aşikar,Adem Kar da olduğu gibi.Peki Adem Kar’ın dava adamı olduğu ne kadar tartışılır.Adem Kar bir özel hastane kurucu,müteşebbis,işveren.Peki sermaye adamı çalışan haklarına ne kadar duyarlı olacak,çevreye ne kadar duyarlı olacak.Bunu kendi iş yerinde çalışanlara sormak lazım,yada hastane önündeki ölümlerde hastane ve yönetiminin durumunu sorgulamak gerekir.Hastane bölgesinde olmayan ışıklandırma ve üst geçit eksikliği dolayısı ile hayatını kaybeden ve bu istenmeyen olaylara karışıp hayatı kararan şoförlere sormak lazım.Adem Kar yanlış bir seçim MHP açısından.Osman Aydın iyi bir seçim TÜRKAV da yönetici,Karabüklü,ancak Sakaryada yaşıyor.Ancak yine ikinci sıra zor görünüyor.

  Gelelim İktidar partisine.Yine Mehmet Ali Şahin ilk sırada.Ha bu arada Osman Kahvecinin listeye girememiş olması aslında akparti açısından iyi olmuş.Emek sarf etmeden vekil olan bir arkadaş.İnsani ilişkileri sorgulanmalı.Hoş sayın Şahin içinde aynı şeyler söylenebilir belki ama parti içindeki ağırlığını unutmamak lazım.Sayın Uysal ise akademisyen.Aslında Karabüke çok şeyler katması lazım.Ancak Genel Başkan vekili olursa zor.Kapısına gelenleri hep güleryüz ile karşılaması gerekir.Kendisinin ikinci sıra şansı diğerlerine göre daha fazla.Ne de olsa iktidar rüzgarını arkasına alacak.
  Aslında tüm bu öngörüler ışığı altında ikinci sıra adayları birinci sıra adaylarından daha elit görünmekte.Sanki biriinci sıra adaylarının işini kolaylaştırmak amacı ile konulmuşlar gibi duruyorlar.Adayların çalışmalarında yapacakları şeyler ev ziyaretlerine dikkat etmeleri.Herkese eşit yaklaşmaları.Bunlar bizden değil mantığı ile bakmamaları,nitekim bilemezsiniz.

  Peki sandıktan ne çıkar.MHP seçmeni olarak diyorum ki keşke Osman Aydın ilk sıra olsaydı ki gönül rahatlığı ile oy verelim.Ancak Adem Kar sermayedar ve insanlara bu bağlamda hizmet etmiş liberalist bir kişi.Sayın Vergilinin empozesi.BU doğrultuda elim varmayacak.Sayın Dinçel ve ekibi iyi kişiler olabilir,ancak Karabüke yeni ışık yakamadılar.Seçmeninde dahi küskünlük oluşmuş durumda.Geriye iktidar vekilleri kalıyor ki imkanları kullanacaklar.Sanki yüzde 51 daha önde görünüyor.Karabükte seçimi iktidarın gücü ve Rafet Vergilinin gücü belirleyecek.

 6. SEÇMENN KARDEŞ

  MHP ADAYI ADEM KAR ADAY OLMADAN ÖNCE KARDEMİR PATRONLARINDAN İZİN ALDIMI ALMADIMI BUNU BİLMEK LAZIM HANİ SEN SERMAYENİN ADAMI SERMAYEYLE YAKIN DEMİŞSİN ORDAN AKLIMA GELDİ.O HASTANEYİ ÖNCE MUTULLAH AMCAYLA KURMAYI DÜŞÜNÜYORDU SONRA KAMİL GÜLEÇ BEYLE ORTAK OLDU.ADEM KAR SEÇMENDEN ZOR OY ALIR BANA GÖRE ÖYLE

 7. CHP Adayı Etkileyiciydi..

  ERDOĞAN DİNÇEL’in aday tanıtım konuşmasının tamamını izleyin lütfen……Dolu dolu ,Karabük’ün ve ülkenin sorunlarına çak hakim etkileyici bir profil çizdi….Takdire şayan bir konuşmaydı…..Evet ,işçinin,emeklinin,köylünün,esnafın ve gençlerimizin umudu olan çözümlere ışık tutan açıklamalarda bulundu…..

 8. karabüklü

  AKTİF GİRİŞİMCİ YARATICI KİMLİGİ İLE REKTÖR PROJE HAZIRLAR M . ALİ ŞAHİN DE SONUÇLANDIRIR.BEN CE KARABÜK İÇİN HAYIRLI OLUR DEĞERLENDİRİLEBİLİR SE KESİNLİK LE 2 SIFIR OLUR. MİLLETİN BU SAATTEN SONRA MACERA YA GİRMEZ.

 9. maceracı

  Karabük lü kardeşim türkiyenin ikinci adamı,karabük ün ağbeyisi, büyüğü dedik 13 yıldır iktidar bana Karabük e yaptığı bir şey söylermisin. ama ben sana türkiye nin her vilayetinde olup devlet hastanesi olmayan tek il KARABÜK bana hangi yüzle gelip oy isteyecek bu akp denen parti. sakın gelmesinler kapımdan kovarım.

 10. CHP ÜYESİ

  CHP ADAY TANITIMI KALABALIKTI.BANA GÖRE GÜLSÜN BENİÇ HANIM ERDOĞANDAN ÇOK DAHA ETKİLEYİCİ VE GERÇEKÇİ KONUŞTU.BEN O HANIMIN KONUŞMASINDAN ÇOK ETKİLENDİM.HAKKATEN DERLİ TOPLU İÇERİKLİ KONUŞTU.HAMASET YAPMADI GÜLSÜN HANIMI TEBRİK EDİYORUM

 11. UYAN KARABÜK UYAN...

  akp İKTİDARININ TEMSİLCİLERİNE SORMALI…..SAĞLIK VE HAVA KİRLİLİĞİ SORUNLARIYLA MUZDARİP,NEFES ALAMAYAN BİR KARABÜK’Ü BİZE HEDİYE ETMEDİLER Mİ?????? KANSER SIRALAMASINDA 2. BİR ŞEHİR YAŞAYANI OLMADIK MI?????KARDEMİR,MARZİNÇ VE VERGİLİ HADDEHANELERİ EN BÜYÜK KİRLETİCİLER DEĞİLLER Mİ????BİR BAKALIM LÜTFEN BU KURULUŞLARIN TEMSİLCİLERİ KİMLER????? MARZİNCİN KURULUŞUNA KİMLER İZİN VERDİ???? KARDEMİRİN BACALARINDAN ÇIKAN ZEHİRLİ GAZLARI KİMLER GÖRMEZDEN GELİYOR….BAŞKAN VERGİLİNİN FABRİKALARINDAN ÇIKAN O SİMSİYAH DUMANLAR….KİRLETİCİLER BU ŞEHRİ YÖNETİYOR… KAYABAŞI KÖPRÜSÜNDEN FİLYOS NEHRİNE BİR BAKALIM,NEHİR AĞLIYOR,KUSUYOR ADETA….MARZİNCİN ÜRETİM ARTIŞI VE KİRLİLKİK ARTIŞI DEVAM EDİYOR…30 SLOBAST TANKERİN YANINA BİR 30 SLOBAST TANKER DAHA ALINDI…60 ADET SLOBASTLA ÇANAKKALEYE TAŞINAN KİRLİ ATIKLAR….MARZİNCİN SAHİPLERİ,VE TAŞIMACILIK ORTAKLARINI HERKES BİLİYOR…SEDAT NAMAL VE ORTAĞI MEHMET ALİ ŞAHİNDİR…EVET BU SİYASAL KONJONKTÜR KARABÜK’TE SON BULMALI,YERİNE BU SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETECEK KADROLAR GELMELİ….1 KASIM SEÇİMLERİNDE”YAŞANACAK BİR KARABÜK İÇİN””YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN”….OY VER GELECEĞİNE….HAYDİ KARABÜK……

 12. çok zayıf

  sayın gölbek mhp nin adayları çok zayıf adem kar potansiyeli olan bir aday değil chp zaten çıkaramaz akp 2 0 yapabilir şayet chp nin oyları mhp ye gelmezse akp 2 0 yapar

 13. Samimi

  Samimi olarak gözüken şu ki;

  7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına göre burada Akp’nin karşısında yine 1 milletvekilliği için Mhp favori. Sosyal demokrat bir seçmen olarak, Bahçeli’ye rağmen Adem Kar’a oy vereceğim. M. Ali Şahin, Rektör gibi kendilerine göre en güçlü adayları sahaya sürdüler. Ama unuttukları birşey var.

  ÖNCE VATAN!!

 14. 307 karabük

  SN. M.Ali Şahin büyüğümüz 2010 yılında yaşanan sendikal mücadele sırasında bir hiç uğruna işinden atılmış olan memleketlilerine mahkemelerinizi kazanın yanıma öyle gelin diyerek verdiği umudu, mahkeme kazanılıp gelen işçi kardeşlerine orası özel şirket biz oraya karışamayız diyerek aklıyla işin içinden çıkıvermişti, şimdi gündemde bu 307 arkadaştan geri dönmek isteyecek muhtemelen 50 kadar arkadaşın affedilmesi var ve yine bayram sonrası gözler M.Ali abimizde olacak, herhalde kendisinden randevu talebine bulunacak bu arkadaşlar için orası özel şirket demeyecektir, bu arkadaşların sözleşmeli olarak geri alınması için ağırlığını koyacağı inancındayız, İnşallah çoluk cocuk 5 yıldır bayramları bayram gibi kutlayamayan çocuklarına bayramlık alamayan çocuklarına harçlık veremeyen şu okulların da açıldığı şu mübarek günler hürmetine bu önemli işe şehrimizin ileri gelenleri gerekli ilgiyi gösterir ve şehrimizin bu kanayan yarası sarılır, Bayramımız mübarek olsun.

 15. söleşmeli

  sayın ahmet bey bundan önceki dönemde fadıl bey bizleri sözleşmeli memur mühendis tekniker gibi kadrolarla işe aldı.bu yönetim aldıgı personeli sözleşmeli olarak almıyor.bizler ne olacagız bizede kadro vereceklermi yada tekrar işsizmi kalacagız.toplasan emekli olarak değil sözleşmeli olarak çalışan 50-60 kişiyiz bu konuyu gündeme getiriseniz sevinirim

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.