Her Telden (21.Nisan.2015)

Her Telden (21.Nisan.2015)

Yayın: 21.04.2015 08:36
Paylaş:
A+ A-

150 YATAKLI İLAVE HASTANE YAPILMASI GÜNDEMDE,BU HASTANE İÇİN UYGUN GÖRÜLEN YER NERESİDİR ACABA..?
Karabük Hastane olayını tartışıyor,kimi çevreler HASTANE ve HASTA YATAĞI SAYISI YETERSİZ diyor,buna karşılık AK Parti İl Başkanı ve AK Partililer “SAĞLIKTA REFORM YAPTIK,YETERLİ..” görüşlerini dile getiriyorlar.
Ayrıca da 150 veya 200 Yataklı İLAVE BİR HASTANE YAPILACAĞININ üstü duruyorlar,böyle bir Hastane yapılacağı ısrarla öne sürülüyor,hatta “BAKANLIK NEZDİNDE TÜM HAZIRLIKLARI YAPILDI..” bilgilerini verenler var.
PEKİ BU HASTANE NEREYE YAPILACAK..?
UZUN ZAMANDIR BÖYLE BİR KONU TARTIŞILIYOR.
Örneğin AK Parti Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ yapılacak bu HASTANE ile ilgili NEREYE YAPILMASINI uygun görür veya AK Parti Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL nereyi uygun görür veya İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR nereyi uygun görür.
MUHTARLARIN HEPSİ DE kendi bölgelerini işaret ediyorlar,SAĞLIK TEŞKİLATI’NDA üst düzey Bürokratlar nereyi uygun görüler acaba ve BU SORULARIN CEVABI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR..
Henüz bu nokta NETLİK KAZANMADI,diye biliyoruz..
Karabük’te 13 AY ÖNCE,MEDİKAR ile birlikte 4 HASTANE VARDI,şu an 2 HASTANE var demek mümkün,BAYIR MAHALLE Devlet Hastanesi FİZİK BÖLÜMÜ ile KAPALI PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ hastaları var,tam bir Hastane pozisyonunda değil.
HASTANE OLAYI sıkı bir tartışma konusu olacak gibi görünüyor..
Hatta tartışma başladı bile.

TAŞERON İŞÇİLERİ,CHP VAATLERİNDEN OLDUKÇA ETKİLENMİŞLER GİBİ,BİR GRUP HASTANE ÇALIŞANI İŞÇİ İLE..
Dün bir vesile ile ŞİRİNEVLER Hastanesinde çalışan TAŞERON İŞÇİLERİ ile görüştük,hepsi de AK Parti kanalı ile işe girmişler,bize öyle söylediler..
CHP’NİN TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO VERİLECEĞİ sözünü sordular “ABİ BU OLUR MU,CHP İKTİDARA GELİRSE VE OLASI BİR KOALİSYONA GİRERSE BİZE KADRO VERİR Mİ..?” diye sordular..
Öncelikle “SEVGİLİ KARDEŞLERİM,BUNU CHP İL BAŞKANINA,CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLARINA VE YAKINDA SEÇİM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA SORARSANIZ DAHA İYİ OLUR..” cevabını verdik.
Sonra da “BİR PARTİ EĞER BU VAADİ VERİYORSA,ELBET İKTİDARA GELİNCE TUTMAK ÜZERE VERİR..” gibi birkaç cümle söyledik bu gençlerle ayrıldık.
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN Genel Başkanlığı döneminde,en canlı CHP BU DÖNEM GÖRÜLÜYOR ve önce EMEKLİLER için 2 MAAŞ DİNİ BAYRAM İKRAMİYESİ,daha sonra bu TAŞERON İŞÇİLERİ olayı Karabük’ü dalgalandırdı.
Dikkat edin DALGALANDIRDI diyoruz..
Aslında bu iki vaat KARABÜK’Ü SARSMALI,zira Karabük Toplumsal yapısının temelinde EMEKLİLER ve TAŞERON İŞÇİLERİ çok ama çok geniş bir yer tutuyor.
CHP HENÜZ BUNLARI ANLATMAYA BAŞLAMADI..
Anlattığında çok karşılık bulacak gibi görünüyor..

KARABÜK ÖZELİNDE, “ACABA KAÇ BİN TAŞERON İŞÇİSİ VARDIR..” VE BUNLARIN KADROLARA GEÇİRİLMESİ NOKTASI
Karabük Özelinde ACABA KAÇ BİN TAŞERON İŞÇİSİ vardır ve CHP Seçim Bildirgesinde yer alan “TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO VERİLECEK..” vaadi ne zaman,nasıl gerçekleştirilecek.
GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ KESİN,zira bu insanların,bütün ödemeleri zaten DEVLET TARAFINDAN karşılanıyor,bütün sorun arada ki BİR FİRMAYI,BİR KİŞİYİ kaldırmakta.
BAKIN BU VAAT,görünen/görünmeyen o kadar büyük etkiler yapacak ki,süreç içinde bu birlikte göreceğiz,örneğin bu vaat SENDİKALARI çok ama çok yakından İLGİLENDİRİYOR.
TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO verildiğinden,bunların SENDİKALI OLMASININ önü açılacak ve bitme noktasına gelen SENDİKALAR yeni Üyelerle hayat bulacaklar..
Çok ciddi etkileri olacak.
Karabük özelinde ACABA,KAÇ BİN TAŞERON İŞÇİSİ VARDIR ve bunların KADROLARA GEÇİŞİ ne kadar süre içinde,nasıl sağlanır bu konularda CHP Milletvekili Adayları,CHP Örgütleri kısa süre içinde bilgi vermeye başlarlar sanıyoruz.
Dün bir grup TAŞERON İŞÇİSİ ile görüştük..
“ABİ DETAYLI BİLGİLERİ MERAKLA BEKLİYORUZ..” dediler..
Ciddi bir toplumsal dalgalanma yaratmış CHP’NİN bu vaadi..
CHP’LİLER BU VAADİN İÇİNİ DOLDURURLAR ARTIK..

SAYIN OSMAN KAHVECİ’NİN GİRİŞİMLERİ İLE GÜNDEME GELEN “İMAM/HATİP OKULU/KÜLLİYESİ..” VE YER SORUNU..
Biliyorsunuz geçen yıl MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜ bünyesinde görevli bazı bürokratlar “İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNE YER BİNA BULACAĞIZ..” diye,haddini aşan bir dizi işler yapmışlardı.
ÖĞRENCİLER/ÖĞRENCİ VELİLERİ SOKAĞA İNMİŞLERDİ.
EYLEMLER YAPILMIŞTI.
Allahtan KARABÜK EMNİYET GÜÇLERİ anlayışlı ve Karabük insanı ile özdeş olduğu için BİBER GAZI falan sıkılmamıştı,gerçi eylem yapanlarda demokratik bir tutum sınırında kalmışlardı.
Sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,Sayın OSMAN KAHVECİ’NİN geliştirip gündeme getirdiği bir olaya destek verdi,konu bir başka ve çok daha köklü bir çözüm aşamasına evrildi.
Sayın OSMAN KAHVECİ’NİN girişimleri ile KARDEMİR Yenişehir Çamlık Bölgesi’nden geniş bir alan vermeyi kabul etti bu alana İMAM HATİP OKULU/KÜLLİYESİ YAPILMASI..” gündeme geldi.
Şu ana kadar somut bir gelişme olmadı bu konuda.
Olay ne aşamadadır bilmiyoruz,açıklanmıyor..
Sayın OSMAN KAHVECİ mutlaka konuyu izliyordur..
Zira gündeme kendisi getirmişti.

MHP SEMPATİZANI/ÜYESİ TİCARET YAPAN BİR KARDEŞİM “BANA GÖRE,ŞU AN 3 PARTİNİNDE ŞANSLARI YÜZDE 33..”
MHP Sempatizanı,hatta aktif üyesi bir kardeşim “ABİ BİLİYOR MUSUN,BENİM TAHMİNİM KARABÜK’TE AKP-CHP-MHP AYNI ŞANSA,EŞİT ŞANSA SAHİP..” dedi.
“NASIL YANİ..” diye sorduk “BANA GÖRE ÜÇ PARTİNİN DE MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMA ŞANSI YÜZDE 33,ARTAN YÜZDE 1OYU KAPAN BİR MİLLETVEKİLİNİ KESİN ÇIKARTIR.ZATEN 2-0 OLMASI BANA GÖRE MUCİZE..” dedi.
“MHP ÇIKARTABİLİR Mİ..?” diye sorduk “ABİ DURSUN ALTIPARMAK MHP ADAYI OLSA,KESİN,HEMDE YATA/KALKA BİR MİLLETVEKİLİNİ MHP ÇIKARTIRDI..” tahmininde bulundu.
“DURSUN ALTIPARMAK İSMİ MHP’DE BU KADAR TUTTU MU..?” diye sorduk “ABİ HEMDE NASIL TUTTU.KARABÜK MERKEZ SEÇMENİNDE OLDUĞU GİBİ İLÇELERDE DE DURSUN ALTIPARMAK DÜZGARI VARDI..” dedi.
Sayın DURMUŞ YALÇIN’I sorduk “ABİMİZDİR,TEMİZ BİR İNSANDIR.HAYIRSEVERDİR.AMA SİYASET BAMBAŞKA BİR İŞ ABİ SİYASETE NE KADAR UYUM SAGLAYACAK.BUNU KESTİRMEK GÜÇ..” dedi.
Her ne hal ise artık “ÜÇ PARTİNİN ŞANSI YÜZDE 33..” dedi.
“BENİM TAHMİNİM BÖYLE..” sözlerini ekledi.

KARABÜK’TE,AK PARTİNİN EN ÖNEMLİ ŞANSI,HEM CHP’NİN,HEM MHP’NİN SEÇİME VAR GÜÇLERİ İLE ASILMALARI…
Karabük’te AK Parti’nin en büyük şansı,7 HAZİRAN Genel Seçimine hem CHP’NİN,hem de MHP’NİN var güçleri ile asılmaları olacak gibi görünüyor.
AK Parti 2-0 sonucunu böyle alacak gibi.
Biliyorsunuz 30 MART YEREL SEÇİMLERİNDE,CHP büyük ölçü de MHP adayına oy vermişti ve MHP Belediye Başkan Adayı Sayın RAFET VERGİLİ yüzde 52 oy ile seçimi kazanmıştı.
BU KEZ DURUM ÖYLE DEĞİL.
CHP’LİLER Seçime asılıyorlar,MHP’LİLER seçime asılıyorlar ve her ne kadar CHP “KENDİ PARTİSİNE KÜSKÜN MHP’LİLERİN VE AK PARTİLİLERİN İKİNCİ ADRESİ GİBİ GÖRÜNÜYORSA BİLE, BU ÇALIŞMA TEMPOSU İLE İŞİ ZOR..” demek mümkün.
CHP ŞU AN “FUTBOL DÜNYASINDA YAŞANAN..” bir pozisyonu yaşıyor ve bilirsiniz BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE maçı olsun,bütün GALATASARAY taraftarı BEŞİKTAŞI tutarlar.
GALATASARAY-BEŞİKTAŞ maçı olduğunda da tüm FENERBAHÇE taraftarı BEŞİKTAŞ kazansın ister,şimdi de aynı durumda bir Siyaset yaşanıyor sanki.
MHP İÇİNDE CİDDİ BİR KÜSKÜN GRUBU VAR ve oylarını CHP’YE vereceklerini açık/seçik söylüyorlar.AK Parti içinde de yine çok önemli bir KÜSKÜN GRUBU VAR,onlarda oylarını CHP’YE vereceklerini söylüyorlar.
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ başta olmak üzere MHP’NİN seçimlere çok asılması,YEREL SEÇİMLERDE yaşananların bu Genel Seçimde yaşanmayacağının göstergesi gibi.
CHP Seçime asılıyor,MHP Seçime asılıyor..
AK Parti bundan yararlanıp 2-O yapabilir/yapabilir mi..?

AK PARTİ SAĞLIK VE MİLLİ EĞİTİM NOKTASINDA,GELİŞMELERE MÜDAHİL OLABİLİYOR MU,YOKSA ETKİLİ DEĞİL Mİ..?
Dün Karabük’ü çok iyi tanıyan,bilen ve analiz etme yeteneğine sahip bir dostumuzla oturduk sohbet ettik “AK PARTİ MİLLİ EĞİTİM VE SAĞLIK NOKTASINDA PEK ETKİLİ OLAMIYOR..” dedi.
“NASIL YANİ..” diye sorduk “GEREK MİLLİ EĞİTİM,GEREKSE SAĞLIK BÜNYESİNDE FAZLA ETKİLİ DEĞİLLER.ÖZELLİKLE SAĞLIK NOKTASINDA SORUNLARI OLDUĞUNU BİLİNİYOR..” gibi görüşler dile getirdi.
Sonra da “BİLİYORSUNUZ SAĞLIK NOKTASINDA,KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ EN ÖNEMLİ YER VE BURADA YAŞANAN ATAMALAR ,AK PARTİ İL TEŞKİLATI’NIN ÇOK DIŞINDA GERÇEKLEŞTİ..” gibi görüşler verdi.
“GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞINA BİLE İSTEDİKLEARİNİ ATAYAMADILAR..” şeklinde iddialar dile getirdi “MİLLİ EĞİTİM BÜNYESİNDE DE PEK ETKİLİ DEĞİLLER…” analizini dile getirdi.
“BÖYLE OLMASI DAHA İYİ DEĞİL Mİ..” diye sorduk “AMA BURALARDA YAPILAN YANLIŞLARIN FATURASINI AK PARTİ ÖDÜYOR.O YANLIŞLARI YAPAN BÜROKRATLAR DEĞİL..” şeklinde karşı görüş verdi.
Biz yine de “BÜROKRAT/BÜROKRATLIĞINI,SİYASETÇİ/SİYASETÇİLİĞİNİ YAPMALI..” falan dedik ama,dinletemedik “ OLUR MU CANIM.O ZAMAN HASTANELERİ,BURALARDA YAŞANAN YANLIŞLARI NEDEN AK PARTİLİLERE SORUYORSUNUZ Kİ..!!” diye cevap verdi.
OLAYIN O NOKTASI DA DOĞRU ELBET..
Bakın HASTANELER KONUSU şiddetle tartışılıyor..
AK Parti bu nokta da savunma yapıyor adeta..!!
“BÜROKRATLARA KİMSE SES ÇIKARMIYOR..” diyerek
“HİÇ Mİ ETKİLERİ YOK YANİ..?” diye sordu..

KARABÜK AMATÖR KÜME MAÇLARI BİTTİ VE SON MAÇTA SAFRANBOLU BELEDİYE İLE 100 YIL GSK (MARZİNC..)..
Karabük AMATÖR KÜME ne yazık ki,fazla takımın olmadığı,katılan takımlarında MADDE/MANEVİ anlamda sıkıntılar içinde boğuştukları bir organizasyon görüntüsü veriyor.
ÇOK AZ SAYIDA TAKIM KATILIYOR MÜSABAKALARA.
Bu yıl SAFRANBOLU BELEDİYESPOR ile 100 YIL GSK KULÜBÜ Play-Of maçı oynadılar ve maç son dakikalarda bazı gelişmeler nedeni ile tamamlanamadı.
100.YIL GSK Kulübünü bu yıl MARZİNC Şirketi finanse ediyor.
MARZİNC gerçekten güzel bir düşünce ve anlayışla FUTBOLA DESTEK VERİYOR ve 100.YIL GSK bu Şirketin desteğini alarak mücadele etti,ciddi bir destek aldıkları da hemen belli oldu.
PLAY-OF MAÇLARINA YÜKSELDİLER..
Bu müsabaka sırasında SAFRANBOLU BELEDİYESPOR Kulübü sahadan çekildi,şimdi SON KARARI ASKF verecek ve verilecek kararı tahmin etmekte fazla zor olmasa gerektir.
MARZİNC DESTEĞİ BÜYÜK PRİM YAPTI.
TAKIM ŞAMPİYONLUĞA ADIMININ BİRİNİ ATTI SAYILIR.
Biliyorsunuz YENİCESPOR’U Yaşar Kaptan Çebi Grubu finanse ediyor,bu takım BÖLGESEL AMATÖR KÜME Maçları oynuyor,şimdi de 100 YIL GSK Karabük AMATÖR KÜME maçlarında önemli sonuç aldı..
FUTBOL DESTEK BULUNCA BAŞARIYA KOŞABİLİYOR..
İşte iki örneği gözümüzün önünde.

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE,SAFRANBOLU SEÇMENİ ÇOK ETKİLİ OLACAK VE BU SEÇMENE KARŞILIK OLAN ADAY..!!
Bize göre 7 Haziran Genel Seçiminde SAFRANBOLU SEÇMENİ çok etkili ve bir o kadar da BELİRLEYİCİ olacak ve SAFRANBOLU seçmeni Siyasi Parti Milletvekili Adayları bağlamında TEMSİL EDİLMEYEN bir durumda.
SAFRANBOLU SEÇMENİNE KARŞILIK ADAY YOK.
Siyasi Partiler SAFRANBOLU Seçmenine karşılık olabilecek,bu SEÇMEN E HİTAP EDECEK Milletvekili Adayı göstermediler,şimdi seçmen kendisine en yakın olanı bulmaya çalışacak elbet.
KARABÜK’ÜN EN FAZLA SEÇMENİ OLAN İKİNCİ YER.
Karabük Merkezin büyük sayıda SEÇMENİ var,ondan sonra SAFRANBOLU seçmen sayısı geliyor,daha sonra YENİCE,ESKİPAZAR gibi sıralanıyor SEÇMEN sayıları..
Biz SAFRANBOLU SEÇİM SONUÇLARINI merakla bekliyoruz.
Ayrıca SAFRANBOLU’NUN bir özelliği daha var hatırlarsınız.
ÜLKE ORTALAMASINA YAKIN SONUÇLAR çıkar buradan..

19 kişi görüş bildirdi

 1. OYUN İÇİNDE OYUN

  7 HAZİRANDA SEÇİM YAPMICAZ OYUN İÇİNDE OYUNLARIN SONUCUNU ALICAZ.SAYIN GÖLBEK DEDİYİN AYNEN DOĞRU CHP HEM MHP KÜSKÜNLERİNİN HEM AK PARTİ KIRGINLARININ TOPLANMA MERKEZİ OLDU.AYNEN BEŞİKTAŞ GİBİ OLDU HERKESİN İKİNCİ TAKIMI GİBİ OLDU BİRAZ SESLERİ ÇIKSA AÇIKLADIKLARI PROGRAMLARINI VATANDAŞA ANLATSALAR BİR VEKİLLİKLERİ GARANTİ.MHP İÇİNDE YÜZDE 50 KADAR MHP Lİ PARTİYE OY VERMİCEK.BÜTÜN DERTLERİ RAFET BEYİN GÜCÜNÜ BU YOLLA KIRMAK.AK PARTİDE TİMUÇİN SAYLARIN MÜTAHİTLER TAKIMINI 8 HAZİRAN GÜNÜ PAKETLEMEK İÇİN GENİŞ BİR AK PARTİLİ GURUP OY VERMİCEKLER VE GÖRÜRSÜNÜZ TİMUÇİN SAYLAR TAKIMI 2019 HESABI YAPARKEN 8 HAZİRAN GÜNÜ ABBAS YOLCU OLUR.HERKESE BAKİ SELAMLAR OYUN İÇİNDE OYUN DÖNÜYOR

 2. Cumali Poyraz

  AHMET BEY, GÖRÜYORSUNUZ VE DUYUYORSUNUZ, DURSUN ALTIPARMAK RÜZGARI MERKEZDE DE VAR, İLÇELERDE DE VAR. DURSUN BEY’ÜN ÇOK GÜÇLÜ HAFIZASI VAR. İLÇELERDEN BİR AMCAYI SORSANIZ HATIRLAR VE TANIR, TAM BİR SİYASET ADAMI. MAALESEF MHP KIYMETİNİ BİLEMEDİ. HERŞEY PARA DEĞİL, ADAYLARA BAKIYORUZ, HEPSİ ZENGİN KESİMİ, İŞ YAPACAK KİŞİLER DEĞİL, BİR ADAYIN HER ŞEYİ VAR, AMA SEVGİSİ, SEMPATİSİ OLMAYINCA NEYE YARAR. BİR DUYUMUMU ANLATAYIM. BİRİSİ MV.ADAYINI ARIYOR ANKARA’YA GİDECEM YOL PARASI VERİRMİSİN DİYE, CEVABEN BEN ŞEHİR DIŞINDAYIM DİYOR, NE ZAMAN GELİRSİN DİYOR, BEN GELİNCEYE KADAR SEN GİDERSİN DİYOR. BU ADAY DA ÇOK ZENGİN. YAHU KOY BİR KÖŞEYE İKİYÜZ MİLYAR, İSTEYENE HER GÜN VERSEN 1 AYDA BİTMEZ. NASIL MANTIK BU ZENGİNLERDE ANLAYAMADIM. İŞTE BÖYLE ADAYLARLA YOLA ÇIKILMIŞ. YAZIKLAR OLSUN PARANIN GÜCÜNE, PARA AĞIR BASTI DURSUN BEYİ HARCADILAR.AMA OLSUN O GÜNÜLLERİN SULTANI. HANGİ GEÇMİŞTE BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYE YE GELMİŞTE SEVGİ İLE KARŞILANMIŞ. SEVİLMESE DURSUN BEYİ İYİ KARŞILARLARMI. YOLDA GÖRSELER HEMEN HERKES YANINA KOŞUYOR. DİĞERLERİ BELEDİYE YE BİLİ UĞRAYAMIYOR.

 3. KARDEMİRLİ

  genel müdürümüz geldikten sonra baya umutlanmıştık. ben yaptım oldu herşeyi ben bilirim mantığı herşeyi ereğliden gelenler bilir mantığı gider diye umutlanmıştık.kendiliğinden giden bazı müdürlerin dışında teknik elemanlarla ilgili hiçbir değerlendirme şu ana kadar yapılmadı. kardemirde müdürlerin mühendislerin hepsi çok başarılı. bir tek fadıl bey ve 1-2 yardımcısı başarısızmış. 1 sene önceki gazeteleri açıp bi bakın. şimdi 3 milyon ton üretime çıkmıştık. haddehane yatırımları bitmişti…. ne oldu bunlar??? neden yapılmadı??? ray üretimini soruyoruz kimse oralı değil. yüksek fırını soruyoruz kimse oralı değil. sendika ortada yok. bu müdürler baş mühendisler kaç lira maaş alıyor lütfen bi açıklayın . bu elemanlar başka bi fabrikada bu paranın yarısını alamazlar. çünkü oralarda torpil olmaz verimine bakarlar.ne kadar hurda çektiğine bakarlar. ve daha iyi yapacak olanı bulup getirirler. şu aldıkları maaşları işçi bi bilsin. sendika derin bir uykuda kendi maaşları da dolgun olduğu için uyanası da yok. sizi bilmeyiz ama biz kardemiri çok seviyoruz.

 4. CHP DERİN UYKUDA

  SAYIN GÖLBEK SENDE DOKUNDURUYORSUN CHP NİN SESİ SOLUĞU ÇIKMIYOR.CHP ORTALIKTA YOK.ŞİNDİ İL BAŞKANI BAYRAM OLSA ÇAKMA CHP LİLER NELER YAZARLARDI NE YORUMLAR YOLLARLARDI HANİ NE CHP NİN SESİ ÇIKIYOR NE ÇAKMA CHP LİLER ,CHP ÇALIŞMIYOR DİYE YORUM YOLLUYOR.
  ÇALIŞ CHP Lİ ÇALIŞ..BAKIN ARTIK BAYRAM KARADAG İL BAŞKANI DEYİL.HANİ NE OLUYOR CHP DEN NE SES ÇIKIYOR.SERKAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI DEYİL HANİ NE OLUYOR CHP SESSİZLİGE DALDI.OYSA CHP İLK DEFA BÖYLE KİTLELERE DOKUNAN BİR PROGRAMLA ÇIKTI İÇ VE DIŞ RÜZGARI ARKASINA ALDI.AMA KARABÜKTE CHP YOK.HANİ NERDESİNİZ.

  GENEL MERKEZİMİZ UYUYOR MUUU..?

 5. KUZEYİN YILDIZI

  Herkes bir hesap yapıyor ve yapılan hesapta işine geldiği gibi yapıldığından, genelikle de “evdeki hesap çarşıya uymaz” derler. Son seçimde İktidar partisi “Bu seçim başka seçim” slagonuyla yola çıkmış ve başarılı olmuştur. Asıl bu seçim başka seçim olacak.

  *Halkın zekasını sorgulayan iktidara cevap verilecek
  *Tarih boyunca Düşmanlarımız eksik olmadı ama “Yurtta Sulh, Dünyada Sulh ” ilkesiyle zeki Devlet adamımız, önderimiz ATATÜRK’ün mirası hiçbir zaman bu kadar zedelenmedi.
  *Başkanlık sistemiyle, niyetin nereye gittiği korkusu.
  *Güneydoğu elden gidiyor.
  *Taşeronlaşma aldı başını gidiyor.
  *En çok öğünülen Sağlık Reformu muamma haline dönüştü.
  *IMF’ye borç kapatıldı gibi gözüküyor ama borcumuz daha da büyüyüp, alacaklı değişti, Cari açık büyüdükçe, büyüyor.
  *Ne aldatan olacağız ne de aldatılan sloganını atanlar; Cemaati besleyen ve işbirliği yapanlar şimdi aldatıldık diyor, asıl aldatılan Halk olduğunu gayet iyi biliyoruz.

  Bu millet çok kandırıldı, kandırılınca da dersini verdi. Bulunmaz hint kumaşı değilsiniz. Karabük’de son seçimde M.Ali Şahin ismine son kez şans verilerek ve Orman Genel Müdürlüğü yapmış bürokrat kimliğiyle 2-0 yapılmıştı.
  Şimdi Karabük Halk sizin ne kimliğinizle oy verecek ki?

  Son Yerel Seçimde Muhalefetin eğilmeyen adamı, yüzde 52 ile bunun mükafatını aldı ve Karabük Halkı mesajını verdi.

 6. esentepe

  kim ne derse desin karabükte seçimler akp ile chp arasında geçer.burada MHP liler tercih kullanacak.ya MHP ye oy verip seçimi chp nin en az 10 bin oy gerisinde tamamlayarak akp ye 2-0 yaptıracak yada rafet vergiliye nasıl chpliler oy vererek akp yi devirdilerse aynısını MHP li kardeşler chp ye oy vererek yapacaklar.mhp nin genel seçimlerdeki şansı bir önceki genel seçimle aynıdır.bu yerel seçime benzemiyor.çünkü Safranbolu ve yenicede çok güçlü bir chp seçmeni var.ya chp bir milletvekili çıkarır yada akp 2-0 yapar.sonra tüh demeyelim.mhp lilerin chp lilere 2 dönem belediye seçimlerinden gelen bir vefa borcu vardır.bunu ödemenin günü gelmiştir.

 7. EMEKLİ

  EMEKLİYE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ DİYE CHP BÜYÜK BİR ADIM ATMIŞTIR.BU İKİ MAAŞ İKRAMİYE EMEKLİNİN BİR YILLIK DOĞALGAZ ELEKTİRİK SU TELEFON GİBİ GİDERLERİNİN TAMAMINI HARŞILIYOR.EMEKLİNİN ÜZERİNDEKİ EN ÇOK ZORLANDIĞI FATURA YÜKÜNÜ BİTİRİYOR.HAYDİ EMEKLİ SIRA SENDE.SANA KİM NE VERDİ HEPSİNİ DÜŞÜN SANDIĞA ÖYLE GİT.EMEKLİNİN AYAĞINA GELMİŞ BÜYÜK BİR FIRSAT.

 8. HUUUU CHP NERDESİN

  HUUU CHP NERDESİN SAGMISIN SALİMMİSİN HİÇ SESİN SOLUGUN ÇIKMIYOR NERLERDESİN.CHP ÇOK AVANTAJLI GİRDİYİ BU SEÇİMDEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMAZSA BU İL YÖNETİMİ MERKEZ İLÇENİN YAKIŞIKLI AMMA SİYASETTEN HİÇ NASİBİNİ ALMAMIŞ İLÇE BAŞKANI SİYASETİ ÇOK İYİ BİLDİNİ SANAN SÖYLEYEN İRİ İRİ ADAMLARI ORALARDA DURSANIN SAKIN.
  HUUU CHP GENEL MERKEZİ KARABÜKÜ TAKİP EDİYOMUSUNUZ BİRAZ TAKİP EDİN ALLAŞKINA.AKP İLE MHP ARASINDA BİR MAÇ VAR BİZİM CHP LİLER SEYİRCİ TAM MANASIYLA SEYİRCİ.
  BİRİNCİ ADAY ORTALIKTA YOK İKİNCİ ADAYIN SESİ BİRAZ ÇIKIYOR.NERDESİN CHP İL YÖNETİMİ NERDESİN CHP MERKEZ İLÇE AKP İLE MHP MAÇ YAPIYOR SİZ SEYİRCİ BİLE DEYİLSİNİZ ORTALIKTA YOKSUNUZ
  huuuu chp genel merkezi uyumaaaa

 9. Ali Çetin

  Bu yatak sayısı muhabbeti çok uzadı. Ak Parti’den kimse Eğitim Araştırma Hastanesi 850 yataktır diye demedi. Karabükteki Devlet Hastanelerinin toplam sayılarından bahsetmiştir Eğitim Araştırma Hastanesi ilk açıldığı zaman. Rafet Vergili de ortalığı karıştırmak için, suyu bulandırmak için sanki sadece Eğitim Araştırma Hastanaesi 850 yatakmış gibi muhabbetler yaparak ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Eminim belki de Devlet Hastanesi kapanmayacak pankartlarını astıran da o veya onun ekibinden birileridir. Bunu da gözardı etmeyin. Ak Parti’ye rica ediyorum. Lütfen Rafet Vergili’ye cevap vermeyin. O bildiği gibi konuşsun dursun. Onun amacı belli.

 10. GERMEYİN

  RAFET VERGİLİ KARABÜKTE SİYASİ ORTAMI SANKİ BİRAZ GERİYOR.SÜREKLİ BİR POLİMİK YARATIYOR.KENDİ PROJELERİNDEN TIK YOK.

 11. hastane

  Sayın Başkan yeni hastanenin 440 yataklı olduğunu söylerken acaba neye dayanarak bunu söylüyor.Resmiyette hastanenin 300 yatak olduğunu hastane bürokratları kendine söyleyebilirdi.peki nasıl 440 yatağa çıkıyor.Eğer hastanedeki tekli odaları yatak yetmiyor diyerek yatak ilave ederseniz hastane 600 yataklı da olur.Burada da odalara yatak ilavesi ile hastane 440 yataklı görünmekte.Doktor sayısının çoğaldığından bahsediliyor.Doktor sayısı çok olabilir belki,ancak sağlıklı ve verimli bir şekilde poliklinik yapılamıyorsa bunun iyiliğinden bahsetmek doğru olmasa gerek.Geçmiş dönemlerde sağlıkta yapılan yanlışlar aynen devam ediyor.5000 evler gibi Karabük’ün yarısını barındıran buna yüzüncü yılı da katabiliriz bir yerdeki hastaneyi hangi akla hizmet kapatıyorsunuz.Evet 3 adet eski hastane vardı ve Karabük yeni hastane ve hastaneleri istiyordu.Ancak bu yıkarak ya ad kapatarak değildi.Siz yeni hastane yapıp hizmete açmadan eski hastaneleri kapatırsanız Karabük ve çevresine cevap vermekte zorlanırsınız.Allah gönlünüze göre versin,ancak Karabük size sarı kart gösterecek gibi.

 12. Gönderen

  MHP’liler CHP’ye oy verselerdi, geçen yerel seçimlerde MHP’li Mansur Yavaş Ankara büyükşehir belediye başkanlığına CHP’den aday gösterildiğinde verirlerdi. CHP’liler ve Mansur Yavaş, seçim sonucunda “MHP’liler oy verselerdi Melih Gökçek’i devirirdik. Oy vermediler” diye sitem ettiler…

  MHP’liler yıllarca mücadele ettikleri zihniyete niye oy versinler?

 13. gönderene

  rafet vergilide bundan sonra chplilerden oy almayı unutsun.kendi MHP sinin oyu karabükte kaçmış görelim.mhp nin millet vekili çıkartma şansı karabükte sıfır ihtimal.çıkarırsa chp çıkarır.mhp lilerde seçimden sonra oturup ağlamasın

 14. ANONİM

  CHP NEDEN PİYASADA YOK.CHP NİYE ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR.CHP KARABÜKTE MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMAK İSTEMİYORMU.HALBUKİ CHP ŞİMDİNİN EN GÖZDE PARTİSİ NERDE BU CHPLİLER NERDE BU İL BAŞKANI NERDE BU MERKEZ İLÇE BAŞKANI

 15. Adnan

  Sağlık bakanlığının Üniversite alanındaki hastane arsası hala boş olarak bulunuyor.Kısa vadede Sağlık bakanlığı bu hastaneyi yapar.Tıp fakültesiyle protokol yapılarak işletmeye açılır.Uzun vadede Tıp fakültesi olarak kullanılabilir.
  Kampüs bölgesinde yeni istimlaklar yapılıp tıp fakültesi derslik binası da yine bu alanda oluşturulabilir.Zaten doğru olan da budur.

 16. VATANDAŞ

  sayın gölbek,bu karabük’e kimse hastane yapamaz yaptırmazlar,ne zaman özel hastaneler faaliyet geçti o şehirlerde devletin saglık kurumları ALARM vermeye başladı.isterseniz yolda karşılaştıgınız arkadaşlarınıza sorun ,ilimzdeki (allah yoklugunu göstermesin) özel hastene ortaklarına bir bakın benden iyisini biliyorsunuz .nasıl olduda dört hastaneden ikiye indi.ALLAH SONUMUZ HAYIR EYLESİN

 17. personel rejimi

  kardemirli rumuzlu arkadaşım sınırsız şekilde haklısın yazdığın yazı ve tespitlerin mükemmel daha neler var neler ereglili mütahhit firmalara yaptırdıkları bütün yatırımları yeniden kardemir çalışanları yeniden elden geçirmişler dir baş müdürler korkar müdür korkar baş mühendis korkar mühendis korkar sözleşmeli formeni korkar sadece yanmaz ve fadıl bey korkmaz neden kervan yolda düzülür mantığı ve eregli modeli getirmiş mişlerde 3 milyon tona böyle çıkılırmış herkes de bunu mecburen yedi gibi göründü çünkü o saydığım personel zaten devrin adamları padişahım çok yaşa mantığı bırakın aldığın maaşın yarısı nı başka şirkette almayı iş dahi bulamazlar rağbet kürkedir onlarda hele bir tane eregliden getirdikleri sözleşmeli formen vardı sinteri adam yanmazla mahvetti ödül olarakda fırına gönderdiler orayı da mahvet diye adeta adam küçük dağları ben yarattım edasıyla dolaşdı yıllardır ne bir mühendis baş mühendis müdür baş müdür dur neyapıyorsun sen diyemedi adama adam hala kral ama sesi kısıldı biraz mecburen yeni genel müdür geldi duruldu şu an kesin nasıl kalabilirimin peşinde daha neler neler bu adamlara ne paralar ne maaşlar verildi inanın içimizi sızlatıyor üretim için kalite için yırtınan cefakar çelik işçisine hak görünen zam yüzde 2.33 yazıklar olsun al sana tasarruf gönderin sözleş meli çalışan formen mühendis baş mühendisi müdürleri yap personel rejimini her çalışan yaptığı işin hakkı olan kadronun hesabını versin bakın nasıl bir hava yakalanıyor görün bakalım örnek kademen 10 yaptığın iş kadrosu mecburen 16.kademenin işi yapıyosun bütün işleri başarırsın yaparsın gider iş sözleşmeli formenin tabelasına yazılır ve senin verdiğin fikirle becerdiğin işle kendisini pazarlar ben yaptım der çıkar işin içinden hatalı çıkarsa senin tepene yıkar işi sıyrılır aradan yanına da uğramaz daha nice örnekler vardırki yazılamayan konuşulamayan acilen özüne dönen bir personel rejimine ihtiyaç var mutlak suretle var inanın ne üretim rekorları kırılır cefakar işçi agır sanayi işçiliği nasıl yapılır çok iyi biliyor ama o fırsat tanınmıyor önü kesiliyor malisef – toplu sözleşme var şu an süreç devam ediyor ama işverenin teklifi üzmüşdür işçiyi belediye ve belediye iş sendikasının hizmet sektörü olmasına rağmen yüzde 26.2 zam verirken bizim bu oranın çok üstünde zam almamız gerekir bakıp göreceğiz önümüzdeki zamana patinaj mı yapacaz olduğumuz yerde veya yol mu alacağız yeni ufuklara saygılarımla

 18. Chp mi kaldı...

  Akp 2-0

 19. dt

  her seçim fakir ve ihtiyaç sahibinin üzerinden yürütülüyor,onlar kimsesiz,onlar muhtaç ve en önemlisi onlar hep şükreder,AMA KİME ŞÜKREDER SANA DEĞİL EFENDİ, İNANDIĞINA,ALLAHINA,İMANINA ŞÜKREDER , EFENDİ SANMAKİ SANA ŞÜKREDER VEDE EN ÖNEMLİSİ BÖBÜRLENME,UNUTMA ÇOK ŞÜKÜR SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR ,MADEM BU KADAR GÜÇLÜ EKONOMİN VAR NE İÇİN ADALET BEKLEYEN,KALKINMA BEKLEYEN İNSANLARA HAKSIZLIK EDİYORSUN,milletvekilİ EMEKLİNE 740TL ZAM YAP,YILLARDIR ÇALIŞANA 30TL.50TL ZAMLA GEÇİŞTİR, MEMURUNU,İŞÇİNİ,VEYA DİĞERLERİNİ SÖZDE ENFLASYONA EZDİRMİYORSUN,HADİ YİYORSA BİZLERE DEĞİL ZENGİNLERİNE,MÜSİADA,TÜSİADA,TSO,İSO,TOPÇU,POPÇU,PIRLANTACI,VE DAHA BİLMEDİĞİM DİĞER KESİME,HANİ EKONOMİN ÇOK GÜÇLÜ YA,HANİ SENİN ZAMANINDA 1 KOYUP 5 ALDILARYA ONLARA VAAT VERSENE,ONLARA DESENE,SEN SÜPER ARABAYA BİNİYORSUN AMA ÇEVRTEYİ KİRLETİYORSUN,SENDEN FAZLA VERGİ ALACAĞIM,EY ZENGİN SENDEN DAHA ÇOK DAHA ÇOK VERGİ ALIP FAKİRE VERECEĞİM,DESENE ONLARINDA ÇOCUĞU SENİN HER AKŞAM YEMENE RAĞMEN TADIPTA BEĞENMEDİĞİN YEMEKLERİ YİYEBİLSİN,DESENE SENİN MARKA TAKINTIN YÜZÜNDEN BENİM CARİ AÇIĞIM ARTIYOR,VEYA DESENE SENİN KIŞIN KAYAK EĞLENCENE YAKACAK VERGİSİ KOYDUM,YEMEZLER,YOK SİZLER ALIŞMIŞSINIZ,ZENGİN ÇOCUK YİNE GELECEK BİZİM MAHALLENİN EN GÜZELİNİ ALACAK,GELİN VE BİZİM MAHALLENİN EN DEĞERLİSİNİ ALIN,BİZ BUNA HAZIRIZ,ÇÜNKÜ BİZİM VERECEK BAŞKA NEYİMİZ VAR,OYUMUZMU ÇOKTAN BİZİ…………… BIRAKTINIZ SİZE MECBURUZ..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”