Her Telden (21.Temmuz.2015)

Her Telden (21.Temmuz.2015)

Yayın: 21.07.2015 09:06
Paylaş:
A+ A-

KOALİSYON KURULUR VE ÇALIŞMALARINA BAŞLARSA,HANGİ BAKANLIKLAR AK PARTİ YÖNETİMİNDEN ÇIKAR..?
Ramazan Bayramı geçti,şimdi KOALİSYON KURMA çalışmaları hız kazanacak demektir ve bir KOALİSYON HÜKÜMETİ kurulur,kısa süre içinde çalışmalarına başlarsa ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER olacak demektir.
Örneğin HANGİ BAKANLIKLAR EL DEĞİŞTİRİR..?
Hangi BAKANLIKLAR,artık AK PARTİ tarafından yönetilmez ve KOALİSYONUNU diğer ortağının yönetimine geçer,o Bakanlıkların ALT KADROLARINDA neler değişir.
Örneğin SAĞLIK,örneğin MİLLİ EĞİTİM,örneğin AİLE/SOSYAL POLİTİKALAR ve şuan aklımıza gelmeyen bazı Bakanlıklar Koalisyon Hükümetinin DİĞER ORTAĞI Partiye kalırsa NELER GELİŞİR bir düşünün..?
13 Yıllık AK Parti İKTİDARINDA Koalisyonun,diğer ortağının elinde olacak BAKANLIKLARDA kadrolaşan,BÜROKRATLAR her halde belirli sıkıntılar yaşayacaklardır..
PARTİ MÜDÜRÜ olmayıp DEVLET Müdürü olanlar rahat.
Onlara kimse bir şey demez elbet.
Ancak DEVLETİN Müdürü,DEVLETİN Bürokratı gibi davranmayıp PARTİNİN Müdürü,PARTİNİN Bürokratı gibi davrananlar,öyle bir çizgi üzerinde yürüyenler mutlaka sıkıntı yaşarlar..
Veya,kolayını yaparlar..
YENİ YÖNETİME SÜRATLE AYAK UYDURUP,UYUM SAĞLARLAR..!

KARABÜK’ÜN,YİNE,3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTAN BİR SEÇİM BÖLGESİ HALİNE GELMESİ İÇİN, KAÇ BİN SEÇMEN GEREK..
Biliyorsunuz,KARABÜK daha ÖNCE Kİ YILLARDA 3 Milletvekili çıkartan bir SEÇİM BÖLGESİYDİ ve daha sonra,ne yazık ki,BİR Milletvekilimiz başka İllere kaydı.
ŞU AN İTİBARI İLE 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIYORUZ.
Peki Karabük’ün yine/yeniden 3 Milletvekili çıkartan bir SEÇİM BÖLGESİ haline gelmesi için,KAÇ BİR SEÇMENE DAHA İHTİYAÇ var acaba..?
KARABÜK YENİ YATIRIM ALAMIYOR.
BİR TEK ÜNİVERSİTESİ Karabük’e GÖÇ ALDIRIYOR,okumaya gelen öğrenciler,bu öğrencilerin yarattığı sirkülasyon ile yeni işyerleri açılıyor ve nüfus bir parça bu döngü de artıyor.
BUNUN DIŞINDA BİR YATIRIM ALAMIYOR..
Karabük 7 Haziran Genel Seçimlerinde,yaklaşık 94 BİN SEÇMENE BİR MİLLETVEKİLİ çıkarttı,buna karşılık,BİRÇOK İL ÇOK DAHA düşük seçmen sayısı ile Milletvekili çıkarttı.
Peki 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTSA NE OLUYOR..?
O Zaman AK Parti,MHP,CHP BİRER MİLLETVEKİLİ çıkartıyor..
7 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI BÖYLE ÇIKTI zira.
KARABÜK yine/yeniden 3 Milletvekili ne zaman çıkartır..?

ÖRNEĞİN KARABÜK BELEDİYESİ,KARABÜK NÜFUSUNA KAYIT OLAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YEMEK VEREMEZ Mİ.?
Karabük’ün yine/yeniden 3 Milletvekili çıkartan bir SEÇİM BÖLGESİ olması için KAÇ BİN NÜFUSA veya SEÇMENE İHTİYAÇ var ve bu SEÇMEN NASIL temin edilebilir..?
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KARABÜK’E KAYIT OLMUYORLAR ve Adrese Dayalı Nüfuslarını geldikleri İllerde/İlçelerde tutuyorlar ,bu GENÇLER Karabük nüfusuna nasıl alınabilir..
MUTLAKA BİR CAZİBE YARATMIK LAZIM..
Örneğin EDİRNE BELEDİYESİ aynı sorunla karşılaşınca,ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE belirli bir para ödemesi yapıyordu,yine örneğin KARABÜK BELEDİYESİ,yemek veremez mi..?
Adrese Dayalı Nüfus Kaydını Karabük’e alan ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE,günde ÜÇ ÖĞÜN YEMEK verilemez mi veya buna benzer bir CAZİBE YARATMAKTA yarar olmaz mı..?
BU OLAYIN BİRDE SİYASAL İZDÜŞÜMÜ VAR ELBET..
2 MİLLETVEKİLİ çıktığı zaman BİR PARTİ bu 2 Milletvekilliğinin İKİSİNİ DE ALMAK gibi bir ihtimali taşıyor,gerçi geçmiş yıllarda AK Parti Karabük’ü İKİ SEÇİMDE 3-0 yapmayı başarmıştı,ancak şu konjonktürde bu hayli zor.
Yani,olayın SİYASAL İZDÜŞÜMÜ DE var..
Karabük ne zaman 3 MİLLETVEKİLİ çıkartır..?

AK PARTİ 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNİ MASAYA YATIRMIŞ VE 20 İL ADAY BELİRLEME HATASINDAN KAYBETMİŞ..
AK Parti Genel Merkezi 7 HAZİRAN Genel Seçimlerinde yaşanan yüzde 10 civarında ki OY KAYBI olayını analiz etmiş ve 20 İL özelinde ADAY BELİRLEME YANLIŞI yüzünde oyların düştüğü gerçeğine varılmış.
BU 20 İL HANGİLERİDİR ACABA..?
Örneğin BU 20 İL İÇİNDE KARABÜK VAR MIDIR..?
Sanıyoruz AK Parti Genel Merkezi MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN (kazananlar/kaybedenler dahil..),İL/İLÇE Teşkilatlarından birer RAPOR İSTEMİŞTİR/ALMIŞTIR
Muhtemeldir ki,alınan bu raporlarda/yazılarda,KAYBEDEN Milletvekili Adayları İL/İLÇE TEŞKİLATLARINI suçlamışlardır,çalışmadıkları iddialarını dile getirmişlerdir..
TEŞKİLATLAR NELER YAZDILAR ACABA..?
Yine bazı İLLERDE,örneğin İL YÖNETİMLERİ,Merkez İlçe ve diğer İlçe Yönetimlerini çalışmamakla suçladılar mı veya BELEDİYE Başkanlarını çalışmamakla suçladılar mı..?
AK PARTİ oy kaybını ciddi biçimde masaya yatırmış..!!
KARABÜK İÇİN NELER YAZILI/ÇİZİLDİ ACABA..?
Karabük’te OY DÜŞÜŞÜ,nasıl değerlendirildi dersiniz..?
Peki bu düşüş gelecek bir SEÇİM İÇİN neler getirebilir..?

CUMAYANI KÖYÜ “KARAYOLUNU KAPATTI..” VE KAZALARA KARŞI “ÜST GEÇİT VEYA ALT GEÇİT YAPILSIN..” DEDİ..
CUMAYANI Köyü yine trafik sıkıntısı yaşadı,meydana gelen trafik kazasında ölenler oldu ve Köy sakinleri ÇİLEDEN ÇIKTILAR yolu bir süreliğine trafiğe kapattılar..
GEÇMİŞ YILLARDA DA YAŞANDI BU GELİŞMELER..
CUMAYANI Köyü sakinleri haklı..
Sürücüler,ayaklarını gazdan kesmeden KÖYÜN İÇİNDEN geçen yolu giriyorlar ve ölümlü,maddi hasarlı kazalara meydan veriyorlar,daha önce ki yıllarda alınan önlemler fazla sonuç vermedi.
KÖY SAKİNLERİ ALT veya ÜST GEÇİT İSTİYORLAR..
Bize göre,yapılacak bir ÜST GEÇİT pek kullanışlı olmaz,zira CUMAYANI Köyü aynı zamanda HAYVAN BESİCİLİĞİ YAPANDA bir KÖY ve aralıklı olarak yapılacak İKİ/ÜÇ ALT GEÇİT randıman verir,kazaların önüne geçer..
CUMAYANI KÖYÜ ÖZELLİĞİ OLAN BİR KÖYÜMÜZ..
Buna göre bir dizi önlemin süratle alınmasında büyük yarar var..
Köy sakinlerinin talebi çok zor karşılanacak bir şey değil..

ÇİN HALK CUMHURİYETİ,ARKASINDA KENDİ DEVLETİNİN DE DESTEĞİ İLE,DÜNYA DEMİR/ÇELİK PİYASALARINA…!!
ÇİN HALK CUMHURİYETİ arkasında kendi Devletinin de desteği ile ve özellikle DEMİR/ÇELİK PİYASALARINA toz attırıyor,ucuzluk yapıyor ve piyasaları karmankarış ediyor.
BUNUN ETKİLERİ ÜLKEMİZDE DE GÖRÜLÜYOR.
Şimdi çok enteresan bir gelişme yaşandığına dikkat çekiliyor ve bir kesim İTHAL KÜTÜK DEMİRDEN alınan yüzde 22.5 oranında ki GÜMRÜK VERGİSİ YÜKSELTİLSİN istiyor.
Bir başka kesim ise HAYIR DÜŞÜRÜLSÜN,hatta ve hatta,SIFIRLANSIN istiyor ve bunlar genellikle ÜLKE GENELİNDE Kİ büyük Haddecilerin talepleri olarak takdim ediliyor.
Örneğin ARK OCAKLARI VAR ve buralarda HURDA KULLANARAK üretim yapıyorlar,bu ürettiklerini çok geniş kapasiteli olan KENDİ HADDANELERİNDE eziyorlar,nihai ürün haline getiriyorlar.
ARK OCAĞI KAPATMAK KOLAY,şalteri indirir kapatırsınız.
Daha sonra şalteri kaldırır üretime geçersiniz.
Ama,bir ENTEGRE DEMİR/ÇELİK Fabrikası öyle mi..?
Ülkenin ENTEGRE DEMİR/ÇELİK Fabrikalarını KÜTÜK DEMİRDEN alınan GÜMRÜK VERGİLERİNİ sıfırlayarak sıkıntıya sokmak,bu yola gitmek kısa vadede çıkarlarına gibi görünüyor,ancak uzun vadede ne olur..?
ÇİN HALK CUMHURİYETİ kütük demiri ucuzlatarak TÜM PİYASALARI darmadağın etti ve TÜRKİYE DE bundan çok olumsuz biçimde etkileniyor..
ŞANGAY BEŞLİSİ Ülkeler,bu piyasaları darmaduman ettiler..
Hele bir de GÜMRÜK VERGİLERİNİ düşürtebilirlerse..!!
O zaman seyredin kepazeliği..!!
YÜZYILIN RÜYASI “FİLYOS LİMANI OLAYI,YENİDEN ÇIKMAZA GİRDİ..” KARDEMİR KENDİ İSKELESİNİ KULLANABİLSE
Yüzyılın rüyası olan FİLYOS LİMANI yeniden çıkmaza girdi ve yapılan ALT YAPI İHALESİ iptal edildi veya edilmek üzere,olay tam bu nokta da,o nedenle gelecek için umut vaat etmiyor.
KARDEMİR’İN ŞİDDETLE LİMANA İHTİYACI VAR.
Bilindiği gibi mülkiyeti KARDEMİR’İN olan FİLYOS BELDESİ içinde bir İSKELE var ve KARDEMİR gerekli izinleri alabilirse,biraz DENİZİ DOLDURARAK,İSKELE BOYUNU uzatarak,bunu kullanmak istiyor.
60-70 BİN TONLUK GEMİLERİN YANAŞABİLECEĞİ..
BÖYLE BİR hale getirmek istiyor O İSKELEYİ..
KARDEMİR’İN bu nokta da belirli sıkıntıları var elbet,gerekli izinlerin alınması noktasında belirli sıkıntıları var ve bizim bildiğimiz BELEDİYE gerekli izinleri veriyor,ancak geri de kalan izinler ne olacak..?
Bunun için SİYASİ ve GÜÇLÜ BİR DESTEK gerekiyor..
Bu destek nasıl sağlanacak..?
İşte zurnanın/zırt dediği yer burası,bu destek nasıl sağlanacak..?
FİLYOS LİMANI seçeneği gündemden kalkmak üzere..
KARDEMİR,İSKELESİNİ barı kullanabilse,sorunu biraz çözülebilir..

AK PARTİ,7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİ ÖNCESİNDE “FİLYOS LİMANI VE BAĞLANTILI OLARAK İSMETPAŞA OSB..” DEMİŞTİ
AK Parti 7 HAZİRAN Genel Seçim sürecinde FİLYOS LİMANI ve buna paralel olarak İSMETPAŞA İHTİSAS Organize Sanayi Bölgesi olayını çok dillendirmiş,çok kullanmıştı.
HATIRLAYIN,GÜNEY KORE HEYETİ GELMİŞTİ..
Heyet İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ yapılacak alan da bir dizi gözlem yapmıştı ve OTOMOTİV SANAYİ için bir niyetleri olduğunu belirtmişlerdi..
ÖNCE,FİLYOS LİMANI GÜNDEMDEN DÜŞTÜ/DÜŞÜYOR..
Sonrasını yazmaya insanın eli bile varmıyor,ama,zorunluluktan yazmak durumundayız ve O Organize Sanayi Bölgesi kurulsa bile,FİLYOS LİMANI ile paralel olmadığı için,ÖLÜ YATIRIM şeklinde kalır herhalde.
BU İKİ YATIRIM,birbiri ile paralel giden iki olay,peki bunlardan BİR TANESİ AKAMETE UĞRARSA,gerisi ne olur belli,Karabük’ün bu sorunlarını SİYASETEN KOVALAYACAK bir irade gerekiyor elbet.
Şu an,bu gelişmeler kaderine bırakılmış gibi görünüyor..
Ancak,bu iki konu Karabük’ün kaderi olmaya namzet,hatta kaderi.
Dileriz bu işleri izleyenler olur ve sonuca bağlanır..
Yoksa Karabük’ün işi hayli zor..

SAYIN SÜLEYMAN KOÇALİ SEVGİLİ EŞİNİ,SAYIN İSMAİL SÜRMEN İSE SEVGİLİ KAYINVALİDESİNİ KAYBETTİ VEEE..
Çok uzun yıllara dayanan dostluğumuz,arkadaşlığımız bulunan Karabük Belediyesi eski Meclis Üyelerinden Sayın SÜLEYMAN KOÇALİ geçtiğimiz günlerde sevgili eşi EMİNE hanımı toprağa verdi.
Allah mekanını cennet etsin.
Rahmetli olan EMİNE KOÇALİ,aynı zamanda Karabük’ün önde gelen Cemiyet ve Ticaret Adamlarından Sayın İSMAİL SÜRMEN’İN Sevgili kayınvalidesi idi.
Sayın İSMAİL SÜRMEN,AK Parti İl Yönetiminde bulundu,AK Parti Belediye Meclis Üyeliği yaptı ve çevresinde iyi bir AK Partili olarak bilinir.
Ne yazık ki cenazede AK PARTİ hiç temsil edilmedi..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ cenazeye katıldı,CHP İl Başkanı Sayın EERDOĞAN DİNÇEL cenazeye katıldı,ancak,ne yazık ki AK Partiden kimse yoktu.
Sayın İSMAİL SÜRMEN tertemiz yürekli bir insandır..
Mutlaka kırılmıştır,üzülmüştür..
KOÇALİ ve SÜRMEN Ailelerine tekrar baş sağlığı diliyoruz.
İnşallah merhumenin mekanı Cennet olur..

13 kişi görüş bildirdi

 1. AK PARTİNİN KARABÜK KAYBI

  SAYIN GÖLBEK,AK PARTİNİN KARABÜKTE OY KAYBI BELLİDİR.ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE ÇOK BÜYÜK BİR HATANIN YAPILDIĞINI HERKES BİLİYOR BU GERÇEYİ HERKES GÖRÜYOR.BÖYLE BİR LİSTEYİ KİMİN HAZIRLADIĞI BELLİ.EYER BİR ERKEN GENEL SEÇİM OLURSA AK PARTİ BÖYLE BİR HATAYI BİR DAHA YAPMAZ.ANCAK OSMAN KAHVECİ BEYDE YENİDEN ADAY YAPILMAZ HERHALDE.SEDAT NAMALIN DA BİR DAHA ADAY OLMASI İHTİMALİ SIFIR.O ZAMAN BURHANETTİN UYSAL YANINA BİR İSİM DAHA BULARAK AK PARTİ LİSTESİNİ KURABİLİR.ÖYLE OLMAZSA BU SEFER AK PARTİ 1 MİLLETVEKİLİ BİLE ÇIKARAMAZ.YAZINIZ İYİ OLMUŞ HERKES ŞAPKASINI TAKKASINI ÖNÜNÜ KOYUP DÜŞÜNSÜN ARTIK

 2. Balon Patladı

  Seçim öncesi parlatılan projeler ve adaylar….Bir yanda Filyos ,diğer yanda Eskipazar İhtisas Organize sanayisi ve Serbest Bölgesi patentiyle yıldızı parlatılan Sedat Namal,öte yandan havaalanı projesiyle ,üniversiteyle yarışa giren rektör Burhanettin Uysal….Daha yarışın başında elenen proje ve Rektör hoca oldu…karabük’ün siyaset büyüğü böyle buyurmuş…Sedat Namal ve bu ikilinin ortaklığı karabük kamuoyuna damgasını vurdu…GÜDÜK lakabıyla bilinen yöre milletvekil ise bölgesine kattığı KELTEPE kayak projesiyle yarışa son anda eklendi…..SONUÇ:projeler ve AKP kaybetti….Filyos ,kamu ihale kurumu tarafından iptal edildi,Avrupa Birliği Hibe blokajları kaldırılmadı..Eskipazar projesi ise kasaba organize sanayine çevriliverdi……..BALON PATLADI….

 3. Terörle Dans

  Terörle dans devam ediyor,ne figürler,figüranlar var pistte…Esad’a karşı her türlü şeytanla yatağa girenler,teröristleri kendi evinde görür olup ülkemizi yataklığa çevirdiler…REYHANLI katliamını da unutmadık…İktidar pisliğe batıyor….Bu kirli savaşa hayır diyor,sorumluları lanetliyoruz…

 4. DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ

  SAYIN GÖLBEK ÇELİK SEKTÖRÜNDEKİ KRİZ VE LİMAN KONUSU GERÇEKDEN CİDDİ BOYUTLARA ÇIKARSA CİDDİ TEDBİRLER ALMAK GEREKİR İŞVEREN TARAFINDAN SİYASİ TEDBİR ÇOK ZOR GİBİ İŞVEREN HOYRATCA DAGITTIGI MÜDÜRLÜKLERİ -BAŞMÜHENDİSLİKLERİ -GÖZDEN GEÇİRMELİDİR HOLDİNGLERDE BİLE BU KADAR MÜDÜRLÜKLERE RASTLAYAMAZSINIZ FAKAT NE İŞ DİRKİ BURDA OLDUKCA FAZLA ALDIKLARI MAAŞLAR İSE DUDAK UÇUKLATAN CİNSİNDEN YÖNETİM VE ALT ŞEMA YENİDEN DÜZENLENMELİDİR FAKAT NE İŞDİRKİ TEDBİR ALINMASI GEREKİRKEN SÖZLEŞMELİ FORMENLERE YAPILAN %40 LIK ZAM İŞÇİYİ ŞOKE ETMİŞDİR VE SOSYAL HAKLARDA CABASI DAHA YENİ KÖMÜR PARALARI VEYA KAGITLARINI ALMIŞLARDIR BU NE PERRİZ DİYESİ GELİYOR İNSANIN İŞÇİ YAPTIGI İŞİN ALT KADROLARINDA ÇALIŞIRKEN SÖZLEŞMELİ FORMENLİK GİBİ-MÜDÜRLÜKLERİN ÇOGALTILMASI GİBİ HOYRATCA İŞLER ÇELİK İŞÇİSİ TARAFINDAN HAYRETLERLE İZLENİYOR GENEL BAŞKANDANDA BİR SES ÇIKMADI PERSONEL REJİMİ İLE İLGİLİ MİTİNGDE SADECE SÖZLEŞME ORANLARINI AÇIKLAYIP- 80 İHTİLALİ- YENİ İŞÇİLER- İSDEMİR GİBİ SÖZLERDEN FIRSAT KALMADI PERSONEL REJİMİNE SORDUGUMUZDA TEMSİLCİLERE HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR DİYORLAR İYİ Kİ O SÖZLERİ EZBERLEYEBİLMİŞLER NE HAZIRLIKMIŞ BİR TÜRLÜ BİTMEDİ AMA BAŞ MÜHENDİSLIKLER MÜDÜRLÜKLER SÖZLEŞMELİ FORMENLİKLER DE ÇALIŞMA ANLIK ŞEKİLDE HALOLUYOR SAYIN GÖLBEK İŞÇİLER FALAN MUTLU DEGİL SÖZLEŞME ORANLARINDAN ÇALIŞMA KOŞULLARINDAN BİR DEGERSİZLİK VAR ÜZERİMİZDE BU DEGERİ AİDAT ÖDEDİGİMİZ SENDİKA BİLE BİZLERE ÇOK GÖRÜYOR SEÇME SEÇİLME HAKKINI BİLE ÇOK GÖREN ZİHNİYET YAZDIGI SENARYOYU DİRETİYOR ÖNÜMÜZE ONUN İÇİN ÇALIŞANLARI UMUTSUZLUGA FAZLADA YAZILARINIZLA İTMEYİN BENCE SU MECRASINDA AKAR MUTLAK BİR ÇÖZÜM YOLU BULUNACAKDIR ZATEN İÇERDE MUTLU OLMAYAN ÇALIŞANLAR BİRDE BU TÜR HABERLERİ DUYUNCA DEMORALİZE HALE GELİYOR SİZ GAZETECİLİK GÖREVİNİ YAPIYORSUNUZ FAKAT DUYDUGUNUZ İŞÇİ MUTLU HABERLERİ O KADAR DOGRU DEGİL MUTKU OLAN KESİM VAR TEMSİLCİLER GİBİ YÜKSEK MAAŞ ALAN ŞUBE YÖNETİCİLERİ GİBİ BAŞ MÜHENDİSLER GİBİ MÜDÜRLER GİBİ VE DE EMEKLİ OLMUŞ HALA ÇALIŞMAK İÇİN TAKLA ATAN SÖZLEŞMELİ FORMENLER GİBİ BU GRUP GAYET MUTLU DİGER ÇOGUNLUK DİKEN ÜSTÜNDE ÇALIŞIYOR MOBBİNG HAT SAFALARA ÇIKMIŞ EN UFAK HATALARDAN BİLE BÜYÜK OLAYLAR ÇIKARMAK İSTEYEN ZİHNİYETLER BOŞ DURMUYOR MALİSEF İŞÇİLİGİN ÇİZGİSİ KAPALI KAPILAR ARDINDA BELİRLENİYOR ARTIK ŞEFFAFLIK KALMADI İÇERDE PERSONEL REJİMİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİDİR ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR GİBİ SÖZLER ARTIK BIKTIRDI BİR AN ÖNCE ESKİ İŞÇİLER OLARAK HAK ETTİGİMİZ KADROLARA YERLEŞMEK İSTİYORUZ BU MOTİVASYON YENİ BİR İVME KAZANDIRACAKDIR ÇALIŞMA HAYATINA SAYGILARIMLA…

 5. KARDEMİR

  kardemir de toplu sözleşme bitti. kardemir 88 trilyon zarar açıkladı.
  dilden dile dolaşan kısım müdürlerinin maaşları ne kadar?
  söylenenler doğruysa bu rakamlar çıkgınlık boyutunda…
  kardemir de gerekliliği tartışılan bir çok müdürlük açıldı, kardemir dışında hiçbir tecrübesi olmayan 10-12 yıllık mühendisi müdür yaptılar.
  şimdi kardemir hissedarı olarak soruyorum
  genel müdür, genel müdür muavinleri ve çok sayıdaki kısım müdürleri ne maaş alıyor? ve vergi diliminden kaynaklanan kesintileri kardemir mi karşılıyor?
  lütfen bunları açıklayınız..
  çünkü söylenen rakamlar inanılır gibi değil!
  sonra 88 trilyon zarar ettik diyorsunuz….
  bu zararı üretenler mi ettirdi? yoksa yönetenler mi ettirdi?
  bilmek istiyoruz…

 6. KARABÜKSPOR TARİHİ

  SAYIN GÖLBEK FERİDUN TANKUTUN BAŞKANLIĞINA ÇOK DOLAYLI YOLLARDAN TEPKİ GÖSTERDİN KARŞI ÇIKTIN.ŞİMDİ SESİN ÇIKMIYOR.NİYE ACABA,KARABÜKSPOR TARİHİNDE KULEPARKTAN LOJMAN TUTULDUNU DUYDUNMU HİÇ.KARABÜKSPORDA NELER OLUYOR KURULAN 13 KİŞİLİK YÖNETİM KURULU NEYİN FARKINDA.SEZGİN DIRAVACI HAKKATEN DELİKANLIYMIŞ BU İŞE GİRMEDİ.KULEPARKTA TUTULAN LOJMAN ALINAN SIFIR VE PAHALI EŞYALARA KİMİN İÇİN.SAYIN GÖLBEK BUNLARI EN İYİ SEN BİLİRSİN O ZAMAN NİYE YAZMIYORSUN.YOKSA FERİDUN BAŞKANINA KIYAMIYORMUSUN.

 7. BİRBİLEN

  KARABÜKSPOR TARİHLİ VATANDAŞ BU ZAMANA KADAR FUTBOLCULAR NERLERDE EVLER KİRALANIP OTURTULMUŞ HERHALDE BİLMİYORSUN HEPSİ VİLLALARDA OTURUYORLARDI ŞİMDİ DAİREDE OTURMALARI NEDEN GARİBİNİZE GİTTİKİ.MALİYETLERİN DAHA DÜŞÜK OLMASI VE KARABÜKSPORUN KAR ETMESİ IYI DEGİLMİ. BENCE FERİDUN BAŞKAN EN İSABETLİ KARARI VERMİŞTİR BENCE BU COK DAHA ÖNCEDEN YAPILMALIYDI. KULE PARK HEM ŞEHİR İÇİNDE OLMASI HEMDE STADA YAKIN OLMASI .KULUBE YAKIN OLMASI COK GÜZEL BİR KARAR OLMUŞ FERDUN BAŞKANIN BÖYLE İSABETLİ BİR KARAR VERDİKLERİ İÇİN AYRICA TEBRİK EDİYORUM.KULE PARKDA DAİREM YOK AMA HERHANGİ BİR İLGİMDE OLMAMASINA RAGMEN KARABÜKDE KONUT SEKTÖRÜNDE MUKEMMEL BAŞARILI BİR ESER OLDUGUNU GÖRÜYORUZ BURAYI KİM YAPTIYSA TEBRİK ETMEK İSTERİM BÖYLE GÜZEL PROJELERE İHTİYACI VAR KARABÜKÜN.

 8. BİR BİLMEYEN

  KENDİNE BİR BİLEN DİYEN ARKADAŞ BAŞKANA KULÜP BÜTÇESİNDEN EV TUTULDUĞUNU HİÇ DUYDUNMU SEN.FUTBOLCULARA TUTULUYOR O TAMAM.EYER O EV BAŞKANA TUTULDUYSA KİRASINI (HERALDE AYLIK 1250 VEYA 1500 LİRA..) KULÜP VERİCEKSE BU SENCE DOĞRUMU BAY BİRBİLEN.EŞYALARI KİM ALDI ACABA.BİRDE BAŞKANA ARAÇ TAHSİS EDİLİRSE YEMEDE YANINDA YAT.FUTBOLCU PROFESYONEL BAŞKAN YARI PROFESYONEL İSTERMİSİNİZ BİRDE MAAŞ BAĞLASINLAR.HELAL OLSUN BU YÖNETİME,YÖNETİM UYUMA BAŞKANINA SAHİP ÇIK

 9. kanyon

  sayın refet vergili kanyon park ve araç çayı projesine neden başlamıyor.ahmet bey bilginiz varsa yazarmısınız 2 sene oldu hareket yok seçim öncesi tabela asarak kurnazlık mı yapılıyo yoksa karabük halkı kandırılıyor mu

 10. kadraj

  ya Ahmet bey kardemir yağma hasanın boregı once ereglı gurubu şımdı ısdemır gurubu yiyor.patronlarda başka yerden yiyor delirmemek elde değil 40 tane mudur 4 başmudur yatırım kordınatöru sanırsın kardemır sabancı holdıng.bı mudurun maaşı kaç para be netten alıyorlar bıde.ben sölım ortalama mudur maaşı 10 mılyar net bşmudur 15 mşlyar net.allahtan korkmaz sıkılmazlar kardemırı ye babam ye .

 11. kadraj

  araştırın bakalım yatırım 2 muduru denen murat aksoy sorumluluk sahası ıcındekı hangı yatırım alanına kaç kez gıtmıs 6 ayda.masa başı gelsın maıller gıtsın maıller toplantı ayakları gelsın 12 mılyar netttt ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh be yağma hasanın boregı

 12. mm

  kkk

 13. ikibilen

  Fadıl Demirel bu fabrikaya büyük zarar verdi, hizipcilik, gammazcılık, adam kayırma hep onun marifetleri, kendisi gitti ama malesef halen daha onun getirdiği adamların ve onlarin yalakalarının borusu ötüyor. Bunları yeni genel müdür ve ekibi iyi değerlendirmeli.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Futbol: Haftanın programı

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Trendyol Süper Lig'de 32, Trendyol 1. Lig'de 30, TFF 2. Lig'de ise 35. hafta maçları oynanacak. TFF 3. Lig'de 28. hafta ve Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde de 27. hafta mücadeleleri yapılacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre profesyonel liglerde haftanın programı şu şekilde:

– Süper Lig

Bugün:

20.00 Trabzonspor-EMS Yapı Sivasspor (Papara Park) (Ev sahibi takım seyircisiz)

Yarın:

13.30 Kasımpaşa-TÜMOSAN Konyaspor (Recep Tayyip Erdoğan)

16.00 MKE Ankaragücü-Gaziantep FK (Eryaman)

19.00 Yukatel Adana Demirspor-Mondihome Kayserispor (Yeni Adana)

19.00 Beşiktaş-Yılport Samsunspor (Tüpraş)

14 Nisan Pazar:

13.30 Siltaş Yapı Pendikspor-RAMS Başakşehir (Pendik)

16.00 Çaykur Rizespor-Bitexen Antalyaspor (Çaykur Didi)

16.00 Atakaş Hatayspor-İstanbulspor (Mersin)

19.00 VavaCars Fatih Karagümrük-Fenerbahçe (Atatürk Olimpiyat)

15 Nisan Pazartesi:

20.00 Corendon Alanyaspor-Galatasaray (Alanya Oba)

– Trendyol 1. Lig

Bugün:

20.00 Manisa FK-Eyüpspor (Manisa 19 Mayıs)

Yarın:

13.30 Ankara Keçiörengücü-Gençlerbirliği (Aktepe)

16.00 Boluspor-Ümraniyespor (Bolu Atatürk)

19.00 Altay-Ahlatcı Çorum FK (Alsancak Mustafa Denizli)

14 Nisan Pazar:

13.30 Tuzlaspor-Göztepe (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

16.00 ASTOR Enerji Şanlıurfaspor-Teksüt Bandırmaspor (11 Nisan)

19.00 Kocaelispor-Bitexen Giresunspor (Yıldız Entegre Kocaeli) (Ev sahibi takım seyircisiz)

15 Nisan Pazartesi:

17.00 Erzurumspor FK-Sakaryaspor (Erzurum Kazım Karabekir)

20.00 Adanaspor-Bodrum FK (Yeni Adana)

– TFF 2.Lig

Beyaz Grup:

Yarın:

15.00 Turkish Oil Yeni Mersin İdman Yurdu-Nazilli Belediyespor (Mersin)

15.00 Esenler Erokspor-Bursaspor (Esenler Erokspor)

15.00 Karacabey Belediyespor-Ankaraspor (Karacabey M.Fehmi Gerçeker)

14 Nisan Pazar:

14.00 1461 Trabzon FK-Bucaspor 1928 (Ortahisar Yavuz Selim)

15.00 Zonguldak Kömürspor-Adıyaman FK (Karaelmas K.Köksal)

15.00 Kırklarelispor-Serik Belediyespor (Kırklareli Atatürk)

15.00 AcnTURK Sigorta Vanspor-Altınordu (Van Atatürk)

15.00 Diyarbekirspor-Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri (Diyarbakır)

15.00 Hes İlaç Afyonspor-Ankara Demirspor (Zafer)

Kırmızı Grup:

Yarın:

15.00 Menemen FK-İskenderunspor (Menemen İlçe)

15.00 Sarıyer-Düzce Cam Düzcespor (Yusuf Ziya Öniş)

14 Nisan Pazar:

15.00 Denizlispor-Motolux 68 Aksaray Belediyespor (Denizli Atatürk)

15.00 Somaspor-Uşakspor (Soma Atatürk)

15.00 Alagöz Holding Iğdır FK-Belediye Derincespor (Iğdır Şehir)

15.00 GMG Kastamonuspor-Amed Sportif Faaliyetler (Gazi)

15.00 İnegölspor-Karaman FK (İnegöl İlçe)

15.00 Fethiyespor-Isparta 32 Spor (Fethiye İlçe)

15.00 Anagold 24Erzincanspor-Kuzey Marmara AŞ Arnavutköy Belediyespor (Erzincan 13 Şubat Şehir)

-TFF 3. Lig

1. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Gümüşhane Sportif Faaliyetler-Aliağa Futbol (Gümüşhane Yenişehir)

15.00 Ayvalıkgücü Belediyespor-Kırıkkalegücü Futbol SK (Ayvalık Hüsnü Uğural)

15.00 Mardin 1969 Spor-Kepezspor (Mardin 21 Kasım)

15.00 Tarsus İdman Yurdu-Edirnespor (Tarsus Burhanettin Kocamaz)

15.00 Malatya Arguvan SK-İnegöl Kafkas SK (Arguvan İlçe)

15.00 Artvin Hopaspor-Karabük İdman Yurdu (Arhavi İlçe)

15.00 Küçükçekmece Sinop SK-Talasgücü Belediyespor (Küçükçekmece 100. Yıl)

2. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Pazarspor-Turgutluspor (Pazar İlçe)

15.00 Amasyaspor-TPAO Batman Petrolspor (12 Haziran)

15.00 Amber Çay Eynesil Belediyespor-Ergene Velimeşespor (Eynesil İlçe)

15.00 Sapanca Gençlikspor-Silifke Belediyespor (Sapanca Atatürk)

15.00 Hacettepe 1945 SK-3Gen Holding Elazığspor (Etimesgut Belediyesi Atatürk)

15.00 Kemerkent Bulvarspor-Karşıyaka (Bulvar Mimar Kubilay Köse)

15.00 Efeler 09 Spor-Anadolu Üniversitesi (Ahmet Yaşar Kocabıyık)

3. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Darıca Gençlerbirliği-Kuşadasıspor (Darıca İlçe)

15.00 Merkür Jet Erbaaspor-Onvo Ağrı 1970 SK (Erbaa İlçe)

15.00 Büyükçekmece Tepecikspor-Akhisarspor (Tepecik Şenol Güneş)

15.00 Bornova 1877 Sportif Yatırımlar-Belediye Kütahyaspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

15.00 Fatsa Belediyespor-Silivrispor (Fatsa İlçe)

15.00 Sivas Dört Eylül-Karatay Termal 1922 Konyaspor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu)

15.00 Osmaniyespor-Bayburt Özel İdarespor (7 Ocak)

4. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Armoni Alanya Kestelspor-Orduspor 1967 (Alanya Milli Egemenlik)

15.00 Muş 1984 Muşspor-Siirt İl Özel İdaresi (Muş Şehir)

15.00 23 Elazığ FK-Sultanbeyli Belediyespor (Elazığ Doğukent)

15.00 Nevşehir Belediyespor-Güneş Holding Çankaya SK (Nevşehir Gazi)

15.00 İdaş Çatalcaspor-Sebat Gençlikspor (Çatalca İzzettin)

15.00 Bursa Yıldırımspor-Bitexen Adana 1954 FK (Minareli Çavuş Spor Tesisleri)

15.00 Balıkesirspor-Tokat Belediye Plevnespor (Balıkesir Atatürk)

– Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi

14 Nisan Pazar:

12.00 Bitexen 1207 Antalyaspor-Fatih Vatanspor (Zeytinköy 2 numaralı saha)

12.00 Bitexen Adana İdmanyurduspor-Trabzonspor (Muharrem Gülergin Futbol Sahası)

12.00 Ataşehir Belediyespor-Doğuş Gold Gaziantep Asyaspor (İBB Esatpaşa)

13.00 Fenerbahçe Petrol Ofisi-Amed Sportif Faaliyetler (Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri)

13.00 ALG Spor-Wulfz Fatih Karagümrük (Batur)

13.30 Hakkarigücüspor-Beşiktaş JK United Payment (Merzan Şehir)

14.00 Karadeniz Ereğli Belediyespor-Beylerbeyi SK (Şehit Vefa Karakurdu)

14.00 Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET-Galatasaray (Osmanlı)