DOLAR 18,8116 0.01%
EURO 20,4382 -0.29%
ALTIN 1.164,52-0,15
BITCOIN 4350520,29%
Karabük
11°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (22.Nisan.2016)

ABONE OL
22 Nisan 2016 10:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK’ÜN EN ESKİ VE GÜZİDE YERLEŞİM YERLERİN BİRİSİ OLAN “İSTASYON CİVARI..” LİME/LİME DÖKÜLÜYOR..
Karabük’ün en eski ve en güzide yerleri arasında görülen/gösterilen İSTASYON CİVARI adeta lime/lime dökülüyor,bu civarda ki işyeri sahipleri hayli dertli.
ŞİMDİ BİR UMUT BELİRDİ..
İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI YAPILACAK.
Geçtiğimiz gün AK Parti Karabük İl Başkanı ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ile DERYA RESTAURAT’TA karşılaştık,o sıra CADDE ESNAFLARI bir Heyet halinde geldiler ve Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile bir görüşme yaptılar.
Sayın SAYLAR,YEREL Yönetim kanalı ile gelmesi gereken hizmetler noktasına hiç girmedi,ancak,İKTİDAR kanalı ile gelmesi gereken bir dizi hizmet için,anında ilgililere telefon etti ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ talebinde bulundu.
İSTASYON CADDESİ’Nİ bir nebze olsun kurtaracak olan İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ Hizmet binası,çok ciddi bir aşamaya gelmiş bulunuyor ,yakın bir gelecekte ihale ediliyor,yapımı başlıyor.
İŞKUR İl Müdürü Sayın COŞKUN GÜVEN bürokratik açıdan bu binayı adım/adım izliyor,AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ve ÇEVRE/ŞEHİRCİLİK Bakan Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN Siyasi açıdan olayı en yakın biçimde izliyorlar.
İSTASYON CİVARI,İŞKUR ile hareketlenir..
YAYA KALDIRIMLARI böyle de kalsa hareketlenme olur..
İSTASYON ESNAFLARI dört gözle bu binayı bekliyorlar.

MİMAR SİNAN MÜHENDİSLER BİRLİĞİ,KARABÜK ŞUBESİ VE YARD.DOÇ.DR SAYIN MUHARREM DÜĞENCİ..
MİMAR SİNAN MÜHENDİSLER BİRLİĞİ Karabük Şube Başkanı Yard.Doç.Dr.Sayın MUHARREM DÜĞENCİ çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını anlattı.
KARABÜK’ÜN BUNA ÇOK İHTİYACI VAR..
Özellikle MİMAR SİNAN gibi bir dehanın BİLGİ KIRINTILARINA Karabük’ün çok ihtiyacı var ve bu ihtiyacı çevrenizde ki İMARA veya YAPILAŞMAYA Baktığınızda net biçimde görürsünüz.
SEFERTASI GİBİ ÜST/ÜSTE DİZİLMİŞ,estetik kaygılarından yoksun bir YAPILAŞMA/İMAR anlayışına karşın, MİMAR SİNAN gibi bir dehanın bilgi kırıntıları estetik kırıntıları bile yeter Karabük’e
Sayın MUHARREM DÜĞENCİ önümüzde ki Pazar günü FSM ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK Bölüm Başkanı SUPHİ SAATÇİ ile İnşaat Mühendisi Sayın M.KÜRŞAT EROL’UN konuşmacı olarak geleceklerini anlatıyor.
Safranbolu SUNAL TÜLBENTÇİ Öğretmenevi Salonunda etkinlik.
Programdan önce bir kahvaltı verilecek.
Daha sonra PROGRAMA GEÇİLECEK.
Sayın MUHARREM DÜVENCİ ve birlikte çalıştığı arkadaşları,Karabük’e,Safranbolu’ya MİMAR SİNAN’I yeniden hatırlatacak,yeniden bu büyük dehayı anlattıracaklar..
Emeği geçenleri kutluyoruz.

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR ; “GELEN HİZMETLERLE İLGİLİ İKİ ÇARPICI ÖRNEK VERDİ..”
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile önce ki gün tesadüfen karşılaştık ve beraberinde bulunan Sayın SERDAR DERELİ,Sayın ALİ ERORHAN,Sayın MURAT BELLEK ve Sayın HAKAN EREN ile uzunca bir süre sohbet ettik.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR Partiiçi gelişmeler hakkında bilgiler verirken “BAZI ÇEVRELER,PARTİİÇİNDE BUNALIM,KAOS YARATARAK,BİZİ YIPRATMAK İSTİYOR..” anlamında ifadeler kullandı.
“KİMSE BİZE AYAR VERMEYE KALKMASIN,BAŞARILI OLAMAZ..” gibi görüşler dile getirerek,esas enerjilerini Partiiçi çekişmelere değil,Karabük’e hizmet noktasında yaşanan çalışmalara ayırmaya çalıştıklarını anlattı.
Sonra da İKİ ÇARPICI ÖRNEK VERDİ..
Sayın SAYLAR “BAKIN,BİZDEN ÖNCE KARABÜK KÖYLERİNDE YILLIK 20-25 KİLOMETRE YOL ASFALTLANIYORDU.BİZİM DÖNEMİMİZLE BİRLİKTE,BU RAKAM YILLIK 125 KİLOMETREYE,BU YIL İSE 250 KİLOMETREYE ÇIKTI/ÇIKACAK..” dedi.
“DSİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ,KARABÜK’E YILLIK 3-4 MİLYON LİRA YATIRIM YAPIYORDU.BİZİM DÖNEMİMİZDE BU RAKAM MİSLİ/MİSLİNE ARTTI 35-40 MİLYON LİRAYI BULDU..” bilgilerini verdi.
Tam anlamı ile bir “ALAN HAKİMİYETİ SAĞLADIK..” dedi.
“BİZ MAKAMLARA GİDİYORUZ,BUNDAN YÜKSÜNMÜYORUZ,ZİRA KARABÜK İÇİN TALEP YAPIYORUZ.KAPILARI AŞINDIRIYOR,HİZMET İSTİYORUZ..” şeklinde bilgiler verdi Sayın SAYLAR..
Sonra da “ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN-TAVAF YAPMAYA FIRSAT VERSELER..” diyerek “BİRİLER ALTIMIZI OYMAK İÇİN ÇABA HARCAMASALAR,HİZMETE DAHA ÇOK ZAMAN AYIRIRIZ..” gibi ince göndermelerde bulundu.
Sayın SAYLAR ve arkadaşları HİZMET YAPMAYA gayretli.

“KARABÜK DÜŞMANI..” RUMUZUNU “İRONİ OLSUN DİYE..” KULLANDIĞINI SÖYLEYEN BİR OKURUMUZ VE BİR KONU..
Gazetemiz İnternet sayfasına “KARABÜK DÜŞMANI..” rumuzu ile yorumlar yollayan bir Okurumuzun,BU RUMUZUNU doğrusu ilk zamanlar bizde hayli yadırgamıştık,bize de ters gelmişti.
Daha sonra O Okurumuz bunu İRONİ OLSUN diye kullandığını açıkladı ve o zaman kendisine hak verdik,yorumları hep KARABÜK lehine KARABÜK yararına ama KARABÜK DÜŞMANI rumuzunu kullanmasında ki gerçeği anlamıştık.
O OKURUMUZ MÜHENDİSLER KULÜBÜNÜ YAZMIŞ..
Hatta yazmamış,adeta,GÖZÜMÜZE SOKMUŞ,zira belki yıllardır MÜHENDİSLER KULÜBÜ Karabük gündemine gelmemişti,canım tesis adeta ÇÜRÜMEYE TERK edildi.
KARABÜK TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR VARDIR BU KULÜBÜN.
Bakın YENİŞEHİR İŞÇİ LOKALİ ne kadar güzel çalışıyor/çalıştırılıyor,adeta prıl/pırıl hale geldi/getirildi,MÜHENDİSLER KULÜBÜ aynı olmaz mı/olamaz mı..?
Tamam KARDEMİR KENDİ ÇALIŞTIRMASIN..
Ama en azından KİRAYA VERİLEREK çalıştırılabilir..
Okurumuz bunu hatırlatmış,yüreğine,beynine sağlık..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR “KARAYOLLARI KASTAMONU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İYİ YOLDA..”
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,bir eleştirimize açıklık getirdi ve “KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ O ESKİ ANLAYIŞTA DEĞİL,İŞLERİNİ HAYLİ HIZLANDIRDI..” şeklinde bilgiler verdi.
KARABÜK-KASTAMONU arasında SU BASKINI ile göçen yerin GECİKME İHTİMALİNDEN söz etmiştik ve daha önce ki bazı işlerden örnek vererek “BAKALIM YOLU NE ZAMAN HİZMETE ALABİLECEKLER..” gibi eleştiriler dile getirmiştik.
Bu eleştirilerimize açıklık getirdi Sayın SAYLAR..
“YOL ÜZERİNDE YAŞANAN GÖÇÜK HAYLİ SIKINTILIYDI.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BURASININ MAYIS AYI İÇİNDE HİZMETE ALINACAĞINI KONUSUNDA TEMİNAT VERDİ..” gibi açıklamalar yaptı..
Daha sonra da “BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE YAŞANAN DEĞİŞİM,İŞLERİN HIZLANMASINI GETİRDİ..” dedi ve sık/sık Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek KARAYOLLARINA VERDİKLERİ önemi anlattıklarına işaret etti.
KARAYOLLARI İŞLERİNİN HIZ KAZANDIĞINI söyledi..
“YENİ GÜZERGAHLAR İÇİN ÇALIŞMALAR VAR..” dedi.

ÜLKEMİZ DEMİR/ÇELİK PİYASALARINDA YAŞANAN KARMAŞA VE FİYATLARIN YÜKSELMESİ İÇ TALEBİN PATLAMASI
Ülkemiz Demir/Çelik piyasalarında ciddi bir karmaşa yaşandığına ilişkin görüşler var,İÇ ÜRETİMİN,İÇ TALEBİ karşılamadığına ilişkin değerlendirmeler var.
VAR OĞLU VAR..
Ancak,son gelişmelerden KARDEMİR bir anda kazanca geçti gibi,FİYATLAR ÇOK CİDDİ BİÇİMDE arttı ve bu artaş KARDEMİR’E çok olumlu geldi,KARDEMİR’E adeta nefes aldırdı.
BİRKAÇ AY ÖNCESİNİ BİR DÜŞÜNÜN..
KARDEMİR noktasında nasıl KARAMSAR BİR HAVA VARDI,bu havayı bir düşünün,şimdi bu hava dağıldı,aydınlık bir gelecek beklentisi hüküm sürmeye başladı.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN gelen mallara karşı ÖNLEMLERİN ALINMASI talebi bile,eskisi kadar duyulmuyor,bakın daha önce Ülkenin ÇELİK İTHALATI 11 milyon ton,ÇELİK İHRACATI 19 milyon ton civarında seyrediyordu.
Ne zaman ki ÇELİK SEKTÖRÜNDE karmaşa ve ÇİN BASKISI baş gösterdi ÇELİK İTHALATI 20 milyon tona tırmanırken,ÇELİK İHRACI ise 17 milyon tonlara geriledi.
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın KAMİL GÜLEÇ,bu gelişmeler hakkında yaptığı açıklama ile İÇ ÜRETİMDE DE çok ciddi gerilemeler olduğuna dikkat çekmişti.
İÇ ÜRETİM gerilerken,İÇ TÜKETİM artmaya başladı ve bu durumdan KARDEMİR faydalanıyor ve FİYATLARIN CİDDİ BİÇİMDE artış göstermesi KARDEMİR’E nefes aldırıyor..
Daha İKİ AY ÖNCE neler konuşuluyordu değil mi..?
Şimdi AYDINLIK BİR GELECEK için umutlar arttı.

BİZ AVUKAT SAYIN KENAN DURSUN’UN AYRILIŞINI “350 LİRALAR DAVASI İLE İLİŞKİLİ GÖRMÜŞTÜK..” ÖYLE DEĞİLMİŞ
Biliyorsunuz,birkaç ay önce Avukat Sayın KENAN DURSUN,KARDEMİR Avukatlığından ayrıldığını açıklamıştı ve Ankara Barosu’na kayıtlı Sayın KENAN DURSUN’UN ayrılışını biz 350 LİRALAR DAVASI ile bağlantılı olabilir gibi yorumlamıştık.
ÖYLE DEĞERLENDİRMİŞTİK.
ÖYLE DEĞİLMİŞ,BAŞKA GEREKÇELERİ VARMIŞ..
Şimdi YİGİT rumuzu ile bize yorum yazan bir Okurumuz var ve sürekli 350 LİRALAR DAVASININ ne olduğunu soruyor,bilindiği gibi bu dava YARGITAY GENEL KURULUNA gitti.
Sorduk/soruşturduk.
KARDEMİR İşvereni ile bir bölüm KARDEMİR İşçisi arasında ki bu 350 LİRALAR DAVASININ YARGITAY GENEL KURULU’NUN arşivlerinde olduğu bilgisini aldık.
YANİ HENÜZ DAVAYA BAKILMAMIŞ.
Ne zaman bakılacağı da,şu an itibarı ile bilinmiyor,meçhul.
350 LİRALAR DAVASI ARŞİVDE DURUYOR..
Bu bilgiyi muhatapları ile paylaşalım istedik..

CHP KARABÜK İL BAŞKANI AVUKAT SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL’İN AÇIKLAMALARI GÜNDEMİ SARSIYOR,MHP SESSİZ..!!
CHP Karabük İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL Partisi adına bir dizi açıklamalar yaptı ve doğrusu Karabük’te ciddi biir hava yarattı,çokta olumlu karşılandı.
CHP İL BAŞKANI öncelikle KATI ATIK BERTARAF Tesisi noktasına girdi ve şu zamana kadar BAŞARILAMAYIŞI/BECERİLMİŞ OLMAMASINI eleştirdi.
Sonra da “HARCANAN 1.2 MİLYON LİRANIN..” hesabını sorarak “BU PARALAR NERELERE HARCANDI,AÇIKLAMA YAPILSIN..” dedi.
CHP İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN eleştirilerinden KARABÜK BELEDİYE Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’DE nasibini aldı ve öncelikle KENT MEYDANI noktasında eleştiriler getirdi Sayın DİNÇEL.
Sonra ATATÜRK ANITI’NI HATIRLATTI..
Özellikle KENT MEYDANI hakkında ettiği KENT ÇUKURU sözleri,çevrede ki esnaflardan ve bir bölümü vatandaştan büyük ilgi gördü,bu tanımlama hayli tuttu.
ATATÜRK HEYKELİ noktasında ise çeşitli öneriler getirilmeye başlandı ve bu önerilerin en ilgici Sayın NAZIM ÇAPRAZ’DAN geldi ve ATATÜRK ile birlikte Karabük DEMİR/ÇELİK Fabrikalarının kurulmasını isteyen Dönemin Mareşalleri,Başbakanı ve Atatürk’ün bir kombinasyonda birleştiği bir HEYKEL ÖNERDİ..
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL açıklama yapıyor gündemi sarsıyor..
MHP Sessiz/Suskun ve Karabük bağlamında adeta yok gibi..

25.DÖNEM MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN,ADETA,MHP TABANINA TERCÜMAN OLUYOR..!!
Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan 25.Dönem Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN adeta MHP Karabük TABANINA TERCÜMAN OLAN görüşler dile getirdi.
“MHP’NİN KARABÜK’TE YAŞADIĞI BU SESSİZ,BU SUSKUN DURUMA AKIL ERDİREMİYORUM.NEDEN KARABÜK’E KARŞI KAYITSIZ KALIYORLAR ANLAM VEREMİYORUM..” şeklinde değerlendirmeler yaptı Sayın DURMUŞ YALÇIN.
Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN ziyaretinden birkaç gün önce Caddede,Sokakta gördüğümüz birçok MHP’Lİ kardeşimizde bize aynı yakınmaları dile getirmişlerdi.
Hatta “BU SESSİZLİK UMRE MUTABAKININ BİR GEREĞİ Mİ..” diyen MHP’Lİ kardeşimiz olmuştu ve “NEDİR O UMRE MUTABAKATI..” diye sorduğumuzda bir şey söylememişti,açıklama yapmamıştı.
Bunu Sayın DURMUŞ YALÇIN’A sorduk “BİR UMRE MUTABAKATINDAN SÖZ EDİLİYOR,NEDİR BU..” diye “EMİN OL BİLMİYORUM,HİÇBİR BİLGİM YOK..” demişti..
Her ne hal ise artık..
Burada önemli olan MHP’NİN Karabük’te TÜM TEŞKİLATLARI İLE SESSİZLİĞİ,KARABÜK SORUNLARINA karşı SUSKUN durması hiçbir konuya girmemesi.
MHP’LİLER HAYLİ RAHATSIZ BU DURUMDAN..
Bu konu O Kesimi hayli rahatsız ediyor..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (9)
 • 307 sendika mağdurları.

  1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI Geliyor, Kutlayacak olanlara hatırlatalım dedik, Bizler 2010 dan bu tarafa hiçbir bayramı layıkıyla kutlayamadık ta. Yinede Allaha çok şükür.

 • karabük düşmanı

  SAYIN AHMET GÖLBEK MÜHENDİSLER KULÜBÜ İLE İLGİLİ YORUMUMU BEĞENMİŞ , EKSİK OLMASIN. NEDEN KARABÜK DÜŞMANI RUMUZU İLE YAZDIĞIMA DA YER VERMİŞ SATIRLARINDA VE YORUMLARIMIN KIARABÜK İÇİN , KARABÜK LEHİNE OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞ SAĞ OLSUN.KEŞKE KARABÜK DE Kİ ÇARPIK YAPILAŞMAYA VE HAKSIZ KAZANÇLARA SEBEP OLAN KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDEKİ AŞIRI ÖĞRENCİ SAYISI ARTIŞI VE SEBEP OLDUĞU ÇARPIK YAPILAŞMA HAKKINDAKİ YORUMLARIMA VEYA KARDEMİR DE Kİ RANT İÇİN YAPTIĞIM YORUMLARA DA DEĞİNEBİLSE. YA DA KARABÜK İLERİ GELENLERİNİN VE SİYASİLERİNİN HEMEN HEMEN HEPSİNİN NASIL MÜTEAHHİTLİK YAPTIĞINI VE KARABÜK E HİZMET YERİNE KENDİ TİCARETLERİNE HİZMET ETTİKLERİ HAKKINDAKİ YORUMLARIMA.VE YA EN SON KARABÜK SOKAKLARINDAKİ TRAFİK SORUNU ÇÖZMEYEN BATTI ÇIKAMADI KONUSUNDAKİ YORUMLARIMA VEYA OTOPARK SORUNUNA . MESELA OTOPARK ÜCRETİNİ ÖDEMEK İSTEMEYEN BİRİNİN KANUNİ BİR YAPTIRIMLA KARŞILAŞIR MI DİYE SORDUĞUM SORUYA CEVAP BULABİLSE.

  HADİ BAŞKA BİR KONUYA GEÇELİM.BİLİNDİĞİ GİBİ KARABÜK DE Kİ YURT SORUNUNA ÖZEL SEKTÖRE İHALE EDİLEN VE ÖNÜMÜZDE Kİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA YETİŞECEK OLAN YURTLAR İLE ÇÖZÜM BULUNMAYA ÇALIŞILIYOR.TABİ Kİ ÇOK GEÇ KALINDI , HALK ARTAN KONUT FİYATLARI VE KİRA BEDELLERİ YÜZÜNDEN ÇOK ZOR DURUMDA KALDI.ŞU DA İYİ BİLİNSİN Kİ ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLERE EVİNİ KİRAYA VEREBİLMEK İÇİN ESKİ KİRACISINI EVİNDEN ÇIKARAN 100.YIL MAHALLESİNDEKİ EV SAHİPLERİ İNŞALLAH YAKINDA KİRACI BULAMAYACAKLAR.NEYSE KONUMUZA DÖNECEK OLURSAK ÖNÜMÜZDEKİ EĞİTİM YILINDA YAKLAŞIK 10-12 BİN KİŞİLİK YURT ÖZEL SEKTÖR TARAFINDAN AÇILACAK.BİLDİĞİM KADARI İLE DEVLETDEN ÖĞRENCİ BAŞINA 175 TL ALACAKLAR.ŞİMDİ GELELİM ASIL SORUYA KARABÜK BELEDİYESİNİN BALIKLAR KAYASINDA Kİ ÇEBİOĞLU REZİDANSIN ARKASINDA YAPMIŞ OLDUĞU VE YURTKUR A KİRAYA VERDİĞİ YURTLAR VARDI.O YURTLARIN TOPLAM KAPASİTESİ 1.500 -1.600 KİŞİ KADARDI.KİŞİ BAŞI 175 TL GİBİ SIFIRDAN YURT YAPMAYA DEĞER BİR KAZANÇ VARKEN NEDEN BELEDİYEMİZ YURTLARI YURTKUR A SATTI.

  SAYIN GÖLBEK SİZİN GİBİ YILLARINI MESLEĞE VERMİŞ BASIN MENSUPLARININ GÖREVİ BİRAZDA BUNLARI SORMAK DEĞİL Mİ.MUTLAKA TİCARİ KAYGILARINIZ OLACAK BEN KARDEMİRİ,BELEDİYEYİ ELEİŞTİRİRSEM REKLAM GELİRİM AZALIR GİBİ.FAKAT DAHA CESUR OLMALI VE KARABÜK ÜN GERÇEK SAHİPLERİ OLAN HALKIN HAKLARINI SAVUNSANIZ.HA GAYRET BİRAZ DAHA CESARET LÜTFEN.

 • kısakadraj

  KAPSAMMMM DIŞINA ZAMMM İSTİYORUZ AHMET ABİ ZAMMM.MADEM FİYATLAR UÇUYOR HADDEHANE DE ÜRETİME GEÇTİ KAPSAM DIŞINA ZAMMM VE MÜDÜR ALTI VE MÜDÜR ÜSTÜ ARASINDA ÜCRET AYARLAMASI İSTİYORUZ.ÜCRETLERİ MÜDÜR ALTI VE ÜSTÜ İSKENDERUN VE EREGLİDE Kİ GİBİ DENGELİ İSTİYORUZ . İSKNDERUN VE EREĞLİ ÜCRETTE DE REFERANSIMIZ OLSUN VİCDAANINIZ VARSA.BİZİMDE AİLEMİZ VARRR

 • emekli

  Bendeniz; ,bu parti kurulduğundan beri oy veren bir emekliyim.Son seçim de eşimle oyumuzu kullanıp çıkarken iki büyük son model mercedes geldi içinden de partinin yeni il başkanı ve yanındaki zengin müeahhitler ve sanayiciler indi,adamlarda bir hava bir kibir gözleri sadece orada partinin elemanlarını görüyor bize göz ucuyla bile bakmıyorlardı.Zenginler kulübü gibiydiler ama bizim partimiz kurulduğunda böyle değildi son model arabalarla gezip insanlara hava atmazdı galiba dedim herkes artık ortama uyum sağlamış.
  Yukarıda bir arkadaş yazmış ya bu arkadaşta kasıntı yok diye, onun için yazdım.

 • Karabük 78

  Arkadaşlar tonyukuk ve remiğton diye yorum yazan arkadaşların yorumunu göremez oldum, güzel yazıyorlardı, yorumlarını tekrar görmek isterdik.

 • Gönderen

  3. haddehanede ilk deneme üretimi gerçekleştirilmiş. Kardemir’e, Karabük, memlekete hayırlı olsun…
  İnşaallah bir an önce demiryolu tekerlek fabrikasını da işletmeye alırlar. Yapamazlar, edemezler, Kardemir’i çok borçlandırdılar diyenler oldu ama, tünelin sonunda ışık da görnümeye başladı.
  Borç olmadan yatırım yapmak çok zor. Kardemir’i borçlandırmakla suçlayanlara pamuk eller cebe biraz sermaye katın, ortak olun da yatırım yapalım deseler kıyı bucak kaçarlar. Yatırımlar yapılmasa Kardemir sıradan bir haddehane olarak kalacaktı. Entegre tesisler de dökülecekti. Kapısına kilit vurmak için gün sayılırdı…..

  Hükümet ile arası iyi değil, rayları satamıyorlar deniliyordu. 2015 yılı sene sonu faaliyet raporuna göre meğerse geçen sene ray satışında rekor kırılmış….

 • Kuldan utanmak Allahtan Korkmak

  AK Parti İl Başkanı konuşmasının hiçbir yerinde eski Yönetim demiyor.Birtek yerde DÖNEMLERİNDE EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞTIKLARINA İNANIYORUM diyor.Hani bir laf vardır KULDAN UTANMAZSAN ALLAHTAN KORK diyerek,eski Yönetim diyenlere bu sözü hatırlatmak lazım.Timuçin Saylar hiçbir yerde eski Yönetim demiyor.Eski Yönetimi suçlamıyor.Köy yolları neden zorunuza gitti.2013-14 yıllarında yapılan köy yolları asfaltı,Özel İdare makine parkı ile şimdi yapılan asfaltlama aynı mı,makine parkı aynımı.Karabük İl Genel Meclisi yıllar yılı verimli çalışabildimi.Şimdi çalışıyor işte.Geçmiş dönemde birilerinin eşine yer makam beyendirmekten asfalt çalışması yapılmadıki.
  Arkadaşlar AK Parti İl Başkanı çalışkan insanlarla iyi ilişki kuran Partisini iyi temsil eden,kasıntı olmayan bir insan,bırakın böyle içeriyi olmayan suçlamaları adam Karabüke hizmet etsin.Gölge etmeyin yeter

 • Yeter Artık

  Ak Parti il başkanını anlamak mümkün değil. Ben böyle bir siyaset görmedim. Siyaseti kime karşı yapıyorsunuz. Başkanın konuşmalarına bakıyorsunuz yok eski yönetim, yok yeni yönetim…. Eski yönetim Ak Partili değil de kara partili miydi. Yok 25 km yolmuş da, yok 125 km imiş, yok DSİ ile şöyle çalışılmış da böyle çalışılmış.

  Her halde diğer partilere söz söylemeye niyeti olmayınca kendi partisi içinden muhalefet yaratmaya çalışıyor. Sana İstasyon caddesinin kaldırımları soruyorlar: Şu çok iyi diyalogda olduğunu “SİVİL İNİSİYATİF GİRİŞİMLER”e bir şeyler söyleseniz de vatandaşın serzenişine çare olsanız. Şu şehir içi trafiği ile ilgili iki cümle laf etseniz de belki “SİVİL İNİSİYATİF GİRİŞİMLER” harekete geçer de bir çorbada tuzunuz bulunur.

  Konuşmak istemiyordum ama iyice canımı sıkmaya başladı diye yazmak zorunda kalıyorum: ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYI BIRAKIN DA VATANDAŞA ODAKLANIN. Kimsenin sizinle uğraştığı filan yok. Kadrolarınıza sahip çıkın da paralel yapı gibi cep telefonlarına kaydettiğiniz fotoğrafları göstermek zorunda kalıp zafiyetinizi belli etmeyin. Teşkilat iç konularını teşkilat içinde çözün. Ak partide nerede görülmüş teşkilat konularının vıcık vıcık ortalıkta konuşulduğu. Kimi kime şikayet ediyorsunuz. Siz bu partinin KARABÜK İL BAŞKANI “DEĞİL” misiniz?

  Bir yanda Ak Parti belediye başkanı Necdet beye isnat ettiğiniz şeyler var, tüm bu sorunların sebebi o olsa adam meclisinde sıkıntı yaşamaz. Yeni kurduğun Safranbolu teşkilatı idare et. Belediye başkanını karşına alacağına koru. Eski yönetime laf edeceğine içindeki çatlakları onar. Muhalefet işini gerçek muhalefetle yap, kendince oluşturduğun hayali muhalefetle değil.

  Sizin bahsettiğiniz alan hakimiyetine biz baskı dünyası diyoruz. Sizin alan hakimi olarak sözünü ettiğiniz, A sendikasına sırtınızı çevirmek, B sendikasına da gülücükler dağıtmak mı? Kendi belediye başkanınızla kavga edip diğer belediye başkanı ile kol kola olmak mı? Emniyetle didişmek hastanede at koşturmak mı? Bir insanın çevresine bir kaç kişi kümelenince etrafını iyi göremez, körleşir. En kötüsü de kendisini başarılı sanmaya başlamasıdır.

  Saygılar.

 • Muharrem Düğenci

  Sn Gölbek,
  Mimarisi ile Safranbolumuzda, Türk Mimarisinin medar-ı iftiharı Mimar Sinan anmak ve anlamaya çalışmak derneğimizin ismine de yaraşır bir görev olarak gördük. Mimar Sinanın ismini yaşatan üniversitende Rektör Yardımıcılığı yapmış, akademik çalışmalaraını Mimar Sinan ve Türk kültür hayatına adamış ve bu konuda birçok eseri olan Prof. Dr. Suphi SAATÇİ’yi Safranboluda ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Hocamız ayrıca 23 Nisan Ctesi saar 20:30 da Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda Tüm öğrencilerimize ve halkımıza açık Mimar ve Mühendis KOCA SİNAN isimli sunum yapacaktır.
  Başta şahsınız ve gazetenize programınıza yer verdiğiniz için teşekkür ederim
  Saygılarımla
  Muharrem DÜĞENCİ
  Mimar Sinan Mühendisler Birliği Karabük Temsilcisi
  http://www.msmb.org.tr


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Beşiktaş

  19 +16 38
 4. Başakşehir

  19 +10 37
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.