DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439903-0,59%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (22.Ocak.2019)

ABONE OL
22 Ocak 2019 08:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KENEVİR ÜRETİMİ İÇİN,EFLANİ İLÇESİ’NİN ÇOK SERİ REFLEKSİ VE EFLANİ MESLEK YÜKSEKOKULU BÜNYESİNDE BİR “ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ..”
Biliyorsunuz,Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,Ülkemizde yaygın biçimde KENEVİR EKİMİ/ÜRETİMİ için start verdi ve bu anlamda KARABÜK KENEVİR EKİM alanı içerisinde gösterildi.
Geçtiğimiz gün Karabük Tarım İl Müdürlüğü’nde görevli bir Kardeşimizle konuşuyorduk “KENEVİR EKİMİ KARABÜK’ÜN BAZI YERLERİNDE ZATEN YAPILIYOR..” anlamında bilgiler verdi ve “YENİ DÖNEM ÇOK DAHA İÇERİKLİ OLACAK GALİBA..” falan dedi.
Karabük Kenevir ekim/üretim alanında gösterilince EFLANİ İlçesi çok seri bir refleksle “İLÇEMİZDE BİNLERCE DÖNÜM ALAN KENEVİR EKİMİ YAPABİLİRİZ..” düşüncesi ile öne çıktı.
EFLANİ Belediye Başkanı Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL’DA bu yönde etkin çalışmalar yapıyormuş,Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Sayın MEHMET KARADENİZ ile birlikte gerekli temasları başlatmışlar..
Bu arada Gazetemize her zaman çok içerikli yorumlar yollayan GÖNDEREN Rumuzlu bir Kardeş,çok çarpıcı bir öneri getirerek “EFLANİ MESLEK YÜKSEKOKULU BÜNYESİNDE BİR KENEVİR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ KURULSA ÇOK YARARLI OLUR..” şeklinde yorum yollamış.
Hatta CUMHURBAŞKANI BAŞ DANIŞMANI PROF.DR.Sayın İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN bu konuda yardım bile alınabilir,şeklinde ilaveler de yapmış O Okurumuz..
KENEVİR ÜRETİMİ İÇİN EFLANİ ÇOK SERİ HAREKET ETTİ/EDİYOR..
Bu üretimin SANAYİ NOKTASINA DA göz atmış Eflani,araştırıyor..
İlçe genelinde bir hareketlenme var sanki.

YIKIMI TAMAMLANAN,KARABÜK BELEDİYESİ ESKİ BİNASI İÇİN KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE KARABÜK BELEDİYESİ BİRLİKTE Mİ..?
Biliyorsunuz,YAYALAŞTIRILMIŞ YOL üzerinde ki KARABÜK BELEDİYESİ Eski Binasının yıkımı tamamlandı ve boşalan bu alan için kimi çevreler KÜÇÜK ŞIK FISKIYELİ BİR PARK YAPILSIN görüşünde.
Kimi çevreler İHALE İLE SATILSIN görüşünde.
Bizim kulağımıza ise “BU ALANA,KARABÜK TİCARET ve SANAYİ ODASI İLE,KARABÜK BELEDİYESİ ORTAKLIĞINDA BİR BAŞKA DÜŞÜNCE OLDUĞUNA İLİŞKİN..” bazı duyumlar geliyor.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,aylar önce,bu alan üzerine KARABÜK BELEDİYESİ olarak,alt kısımlarda birkaç İŞ YERİ üst kısımlarda ise herhangi bir firmaya Bürolar vererek yepyeni bir konseptte bina yapılabileceğini anlatmıştı.
Galiba KARABÜK BELEDİYESİ ile TİCARET ve SANAYİ ODASI böyle bir düşünceyi birlikte gerçekleştirecekler,bize bu yönlü bir dizi duyum geldi ve önümüzde ki günlerde olay tam anlamı ile şekillenir.
Bir sorun,o ALAN İÇİNDE Kİ ÖZEL MÜLKLERİN DURUMU elbet.
O iş nasıl aşılacak bakalım..

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN İSMAİL ALTINÖZ “HEDEFİMİZ 7 BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN TÜMÜ İLE İL GENEL MECLİSİ’NİN TÜMÜ…”
AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ,31 Mart Yerel Seçimleri noktasında “HEDEFİMİZ 7 BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN TÜMÜ ile İL GENEL MECLİS ÜYELİKLERİNİN TÜMÜNÜ ALMAK..” diyor.
Bu amaçla BÜTÜN KADROLARIMIZLA SAHAYA İNDİK diyerek,sıkı bir çalışma düzeni içinde,önlerine koydukları hedefi gerçekleştirmeye çalıştıklarına işaret ediyor Sayın ALTINÖZ.
Bu arada özellikle İL GENEL MECLİSİ noktasında bir söylenti var..
Deniliyor ki “AK PARTİ KARABÜK MERKEZ İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN 12 İSİM BAŞVURU YAPTI.ANCAK,BU BAŞVURU YAPANLARIN DIŞINDA DA,İL GENEL MECLİS ÜYESİ İSİMLERİ LİSTE DE OLABİLİR..”
Bu nokta da OLUMLU/OLUMSUZ çok ciddi tartışmalar var.
AK Parti içerisinde çok ciddi tartışmalar yaşandığı kesin..
Süresi içinde 12 isim İL GENEL MECLİS Üyesi olarak başvuru yapmış.
Başvuru yapmayıp “BAŞKAN YAPARSANIZ ADAY OLURUM..” diyenler bile varmış.
Çok ilginç gelişmeler yaşanabilir,iyi izleyin..

ŞİMDİ “SİYASETÇİLER DAHİL,TÜM KARABÜK YAŞAYANLARINA SORALIM..” KARABÜK’E YENİ BİR HASTANE GEREKİYOR MU/GEREKMİYOR MU.?
Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adaylı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN açıkladığı YENİ DÖNEM/YENİ ANLAYIŞ MEGA PROJELER çerçevesi içinde yer alan “SAĞLIK YATIRIMI..” konusunu birkaç kez ele aldık,yazdık.
Sayın VERGİLİ’NİN o yatırımı,KARABÜK’TE EKSİKLİĞİ her aşamada,her kademede,herkes tarafından hissedilen YENİ BİR HASTANE konseptinde ve “BU OLAYI NEDEN SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTUYOR VE KÖPÜRTÜYORSUNUZ..” diyenler var..
Kendilerine cevabımız ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞU İÇİN üzerinde duruyoruz,oluyor..
Şimdi SİYASETÇİLER Dahil herkese soruyoruz KARABÜK’E YENİ BİR HASTANE ŞART DEĞİL Mİ,Şirinevler Araştırma/Eğitim Hastanesi’ne elbet sözümüz yok,iyi hizmet vermeye çalışıyor,ancak,YENİ BİR HASTANE GEREKMİYOR MU Karabük’e..?
Sayın VERGİLİ O PROJESİ ile Karabük’ün bu ihtiyacına cevap veriyor..
SOĞUKSU-YENİ MAHALLE-ATATÜRK-NAMIK KEMAL-BAYIR MAHALLE-KARTALTEPE,Hatta ve hatta KAYABAŞI Mahalleleri böyle bir yatırımı bekliyorlar,gelecek en küçük bir haberi can kulağı ile dinliyorlar..
Bunu SİYASET KURUMU DA söyleyebilir..
“GÜNDEMİMİZDE KÜÇÜK ve ETKİLİ BİR HASTANE PROJESİ VAR..” diyebilir..
KARABÜK BÖYLE BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDE,bunu görün artık.

KELTEPE KAYAK MERKEZİ,BÜYÜK BİR HIZLA SONA DOĞRU GELİYOR VE TELEFERİKLER “DENEME AŞAMASINDA ÇALIŞTIRILIYOR..” YOL OLAYI..
Yıllardır YAPILDI/YAPILACAK şeklinde,adeta,papatya falı açılan KELTEPE KAYAK MERKEZİ artık bitim aşamasına doğru yol alıyor ve geçtiğimiz Pazar günü Gençlik/Spor İl Müdürü Sayın ABDÜLKADİR ÇETİN ile mesai arkadaşları son gelişmeleri görmek için KELTEPEYE çıktılar.
Kendileri ile bir süre sohbet ettik.
Örneğin TELEFERİK HATTI kurulmuş ve DENEME ÇALIŞMALARINA başlatılmış,insansız deneme çalışmalarında.çok enteresandır KUM TORBALARI kullanılıyormuş.
KARAYOLU BÜYÜK SORUN ELBET.
KARAYOLU Yapımı için gerek 6 Milyon liranın 3 milyon lirasının hazır olduğuna ilişkin bilgiler veriliyor ve kalan 3 milyon lira içinde,gerekli sözler verilmiş,yani para hemen/hemen hazır..
Ayrıca KARSIKIŞTIRMA MAKİNESİ olarak,Kastamonu’dan bir makine getirtilmiş ve büyük bir süratle 80 ile 60 santim kalınlığında ki KAR SIKIŞTIRILARAK hizmete hazır hale getiriliyormuş.
Bir de SUNİ KAR OLAYI VAR ve bunun için BİR GÖLET YAPIMI gündem de.
KAYAK MERKEZİ’NE YAKIN MESAFE DE UYGUN BİR GÖLET YERİ VARMIŞ.
KELTEPE KAYAK MERKEZİ hizmete hazır hale getiriliyor..

VALİ SAYIN FUAT GÜREL,GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ,KELTEPE KAYAK MERKEZİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE GÖRDÜ/İNCELEDİ VE SONA DOĞRU
Geçtiğimiz Pazar günü Karabük İl Spor/Gençlik Müdürü Sayın ABDÜLKADİR ÇETİN ve mesai arkadaşları KELTEPE KAYAK MERKEZİ çalışmaları için Bölgeye gidiyorlardı.
ÖĞLENDEN SONRA Vali Sayın FUAT GÜREL’DE Bölgeye gitmiş.
Çalışmaları,gelişmeleri,yapılanları yerinde görmek,incelemek istemiş Vali Sayın FUAT GÜREL ve eksik/gedik ne var ne yok,yapılanları bir kez daha görmüş yerinde Sayın Vali.
YILLARIN KELTEPE KAYAK MERKEZİ SONA DOĞRU GELİYOR..
Karabüklüler KAYAK YAPMAYA HAZIR OLSUNLAR artık.
Yol sorunu da kısa süre içinde çözülür sanıyoruz..
Bu konuda gerekli PARASAL HAZIRLIKLAR tamam sayılabilir..
Rahmetli ŞAFAK ARAR Kardeşim,Hocam,yattığı ebedi mekanında nasıl mutludur bu gelişmelerden ötürü,ruhu nasıl şad olmaktadır,ne büyük emeği geçmiş,ne çalışmaların içerisinde olmuştu..
KELTEPE KAYAK MERKEZİ süratle sona doğru geliyor..

SAADET PARTİSİ,KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MEHMET YÜCE “KARABÜK MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ GÖRÜP/YAŞAYACAK..”
Geçtiğimiz hafta sonu,Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan SAADET Partisi Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın MEHMET YÜCE,hayli enteresan açıklamalarda bulundu..
KARABÜK MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞACAK diyor..
Bu seçimlere iddialı girdiğinin mesajlarını veriyor.
Aynı zamanda İnşaat Mühendisi ve başarılı bir İşadamı olan Sayın MEHMET YÜCE,bu anlamda gelişmelerin hem teorik,hem pratik yanında da olduğunun mesajlarını veriyor.
İNŞAAT MÜHENDİSİ olarak İMAR DÜZENLEMELERİ’NE ve bu düzenlemelerin nasıl yapılması halinde BİR KENTİN ESTETİK ve KEYİFLİ BİR YAŞAM kalitesine ulaşacağına değiniyor.
Öte yandan da bu düzenlemelerin yaratacağı değerleri anlatıyor.
Bu düzenlemelerin,hangi toplumsal katmanlara ne katacağını anlatıyor ve DÜŞÜK GELİR GRUPLARININ ÇIKARINA/YARARI yeni düzenlemeler yapılabileceğinden söz ediyor..
SAADET PARTİSİ Belediye Başkan Adayı Sayın MEHMET YÜCE hayli iddialı.
Uzunca bir süre kendisi ve arkadaşları ile sohbet ettik.

MÜSİAD GENEL KURULU,SAYIN AHMET NUR İLE YOLA DEVAM KARARI ALDI VE KARDEMİR’E, MESÇİER VE ÇAĞ-ÇELİK’E İHRACAT PLAKETLERİ..
MÜSİAD Karabük Şube Genel Kurulu geçtiğimiz Pazar günü yapıldı ve Karabük Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL ile Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İN DE katıldığı Genel Kurul,Sayın AHMET NUR’A Başkanlığa devam kararı verdi.
Sayın AHMET NUR,MÜSİAD ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN SEÇİLDİ.
Bu arada SEKTÖREL BAĞLAMDA Ülkenin en fazla İHRACAT YAPAN ilk 100 Firması arasında yer tutan KARDEMİR’E,MESÇİER Grubuna ve ÇAĞ-ÇELİK Grubuna plaketleri verildi..
Bilindiği gibi KARDEMİR,MESÇİER ve ÇAĞ-ÇELİK Grubu DEMİR/ÇELİK SEKTÖRÜ içinde en fazla ihracat yapan 100 firma arasında,çok ön sıralarda yer tutuyorlar..
Bu nedenle MÜSİAD GENEL MERKEZ Yöneticileri tarafından kendilerine plaketleri takdim edildi ve DEMİR/ÇELİK Sektöründen ilk 100 ihracatçı Firma olarak KARABÜK’ÜN gücü belli oldu.
KARDEMİR/MESÇİER/ÇAĞ-ÇELİK ÖNEMLİ İHRACATÇILAR..

KARDEMİR-MESÇİER-ÇAĞ/ÇELİK FİRMALARI “SOSYAL SORUMLULUK ÇERÇEVESİ İÇİNDE..” ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE “YANIK ÜNİTESİ..” OLAYI
Şirinevler Hastanesi bünyesine YANIK ÜNİTESİ kuruluyor ve bu yatırımı SOSYAL SORUMLULUK Çerçevesi içerisinde KARDEMİR-MESÇİER ve ÇAĞ/ÇELİK Firmaları finanse edecekler.
KARABÜK ve ÇEVRENİN İHTİYACI VARDI..
Çok ama çok önemsenmesi gereken,çok ama çok ihtiyaç duyulan bir yatırımdı ve Ülke demir/çelik ihracatının EN FAZLA ihracat YAPAN İLK 3 FİRMASI bu yatırımı finanse ediyor..
ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE YANIK ÜNİTESİ KURULUYOR..
Bizim bildiğimiz ÇEVRE İl ve İlçelerde böyle bir Ünite yok,Allah vermesin Çevre İl ve İlçelerde bu yönlü bir gelişme olduğunda KARABÜK MERKEZ olacak demektir..
BU ÜÇ FİRMAYA TEŞEKKÜR ETMEK GEREKİR DEĞİL Mİ..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (7)
 • Projeler RANT kokuyor.

  Sayın başkan Vergili paşa dün akşam BRTV’de konuşuyor ve bir şey dikkatimi çekti…Ben,çevre ilçelere Çerkeş’e,Atkaracalara,Kurşunlu belediyelerine de yardım ediyorum…Onlar benden talep ettiler ve ben de yardım ediyorum diyor…Eflani’den,Safranbolu’dan,Yenice belediyelerinden talep geldi de yardım etmedik mi diye açıklamalarda bulunuyor..
  Akıllara zarar açıklamaları duyunca insan kahroluyor…Sen önce kendi mahallelerinde bekleyen yığınla sorun var onları çöz…Git,Öğlebeli’nin İmarını aç,18. maddeyi uygula…Öğlebelini kentsel dönüşüme sok…yaşanabilir hale getir…Biraz kaynak ayırıp yapmak bu kadar mı zor…Öğlebeli sana oy ver miyor mu????İtiraf edeyim ben bile vermiştim ilk seçildiğinde….Şimdilerde artık oy falan yok….Projelerini tek tek incelediğimde gördüm ki RANT kokuyor RANT…Şehrin varoşları bu projelerde hiç yokkkkkkkk.Artık yeter sayın Vergili…..

 • Karabük acil kent meydanı karşısı ve Şehir merkezi ne yakın mahallerindeki görüntü kirliliği ve baca dumanlarından kurtulması gerekiyor.

 • ÇEVRECİ

  Burhanettin UYSALA
  Sayın uysal bu tempoyla gidersen seçimi kaybedersin 1
  İleri ki günlerde ittifak olabilir ve seni harcayabilirler 2
  Araştırın m.h.p resmen RafeT VERGİLİYİ ADAY GÖSTERMEDİ 3
  BİLMEM BUNLAR SANA BİR ŞEYLER HATIRLATIRMI ?

 • istanbul da

  Merhaba Ahmet Bey. Ben İstanbul da yaşayan bir KARABÜK lüyüm burada bazı belediyelerde de “belediye tıp merkeleri” bulunuyor temiz ücretsiz ve çoğu poliklinikler mevcut. bence Karabük e de belediye tarafından yapılacak tıp merkezi faydalı olur.
  Örnek link http://www.ibb.gov.tr/sites/SaglikVeSosyalHizmetler/tipmerkezleri/Pages/SEHZADEBASITIPMERKEZ%C4%B0.aspx

  2. http://www.bakirkoy.bel.tr/kurumsal/mudurlukler/saglik-isleri-mudurlugu/3-birim-yonetmeligi.html

  Saygılarr

 • Proje Rafet be adam

  Hastane projesi Rafet be adam.Sen Ahmet Beye niye sitem ediyosunki.Ahmet bey anlatılanı yahutta düşünüleni söylüyor sen esas Rafet beye söylesene atma Recep din kardeşiyiz diye.Bu yorumunu hiç sevmedim her kimsen.Hedefin yanlış proje sahibi at martini debreli hasan misali atıyor Ahmet beyde gazeteci olarak bunları yazıyor sen Ahmet beye sitem ediyosun.Olmadı yani

 • doktor

  Sayın Gölbek;

  Hastanedeki hastaların istatistiği yapılsa; aile hekimlerine gitmesi gerekenler mi hastaneye gidiyor, aile hekimleri ne kadar dolu?

  Birde bu istatistik den çıkan sonuca göre belki cumayanına küçük hastane yapılır, burda ki hastanenin % 50 yükü azalır.

 • Anonim

  Yeni hastane demek,yeni uzman doktorlar,yeni MR,yeni Laboratuar,yeni temininde güçlük çekilen yetişmiş tıp personeli demektir.Hastanelerdeki doktorları elinde tutamayıp ya Karabük dışına,yada Özel hastaneye kaptırırken yeni hastaneyi kimle dolduracaksın Gölbek ? Senin Mahalleyi başka şekilde değerlendirmenin çarelerine baksana.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  21 +29 51
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  20 +16 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  21 +6 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Gaziantep FK

  21 +2 25
 11. Alanyaspor

  21 -7 25
 12. Karagümrük

  20 +1 23
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Kasımpaşa

  21 -13 22
 15. Sivasspor

  21 -6 21
 16. Antalyaspor

  20 -9 21
 17. Giresunspor

  21 -18 21
 18. Hatayspor

  20 -20 20
 19. İstanbulspor

  21 -23 18
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.