Her Telden (23.Nisan.2015)

Her Telden (23.Nisan.2015)

Yayın: 23.04.2015 08:30
Paylaş:
A+ A-

ÇEŞİTLİ YERLERDE ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİNDE HEM SENDİKA SEVİNCİ VAR,HEM İŞTEN ATILMAK KORKUSU..
BELEDİYE-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBE Başkanı Sayın İLHAMİ YILMAZ çok önemli bilgiler verdi ve “TAŞERON İŞÇİLERİNİ SEÇİM SONRASINDA SENDİKAMIZA ÜYE YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ..” dedi.
Sayın İLHAMİ YILMAZ bu konuda çok önemli bilgiler verdi ve “TAŞERON İŞÇİLERİ SENDİKALI OLACAKLAR,HEMEN SONRASI TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK VE ÜCRETLERİNE ZAM ALACAĞIZ..” şeklinde özetlenebilecek görüşler dile getirdi.
Özellikle HASTANELERDE ÇALIŞANLAR çok ilgili görünüyorlar,TAŞERON İŞÇİSİNİN,yoğun çalıştığı yerlerin başında HASTANELER geliyor,HASTANE işçileri bu konu ile çok ilgililer.
HEMEN HER YERDE TAŞERON İŞÇİSİ VAR..
Bu işçiler SENDİKALI OLACAKLAR,daha sonra KAMU İŞVEREN SENDİKASI ile TOPLU SÖZLEŞME masasına oturacaklar,sonrasında MAAŞLARINA ZAM ALACAKLAR.
BELEDİYE-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBE Başkanı Sayın İLHAMİ YILMAZ bu konu ile uzunca bir süreden bu yana ilgilendiklerini,işçi arkadaşlarla görüştüklerini anlatıyor.
“SEÇİM SONRASI ÜYE KAYITLARINA BAŞLAYACAKLAR..”
Örneğin KARDEMİR bünyesinde ne kadar Taşeron işçisi var.
VE ;ÇELİK-İŞ Sendikası bu işçilerle ilgileniyor mu..?
BELEDİYE-İŞ Sendikası bu konuda ciddi mesafe almış..

İYİ DİKKAT EDİN..7 HAZİRAN SEÇİMİNDEN SONRA BELEDİYE-İŞ SENDİKASI BÜTÜN RESMİ BİRİMLERDE OLACAK…
7 HAZİRAN Genel Seçimine,yalnızca “KİM SEÇİLİR..” noktasından kilitlendik ve insanlar “O SİYASİ PARTİDEN ŞU/ŞUNLAR,BU SİYASİ PARTİDEN ŞU/ŞUNLAR..” noktasında bakıyorlar Genel Seçime.
BUNUN DIŞINDA,ÖNEMLİ GELİŞMELERDE OLACAK..
Örneğin,hemen/hemen BÜTÜN RESMİ KURUM ve KURULUŞLARDA TAŞERON İŞÇİSİ çalışıyor ve bu işçiler HİZMET ÜRETİYOR bir Firmanın yanında çalışıyor görünüyorlar.
CHP BUNLARA KADRO VERECEĞİNİ SÖYLÜYOR.
Ayrıca TAŞERON İŞÇİLERİ en kısa süre içinde TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ yapmaya başlayacaklar ve bu konuda BELEDİYE-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBESİ bu işçileri ÜYE YAPMAK için çok önemli çalışmalar gerçekleştirmiş.
Yani,Genel Seçimlerden hemen sonra BELEDİYE-İŞ Sendikası BÜTÜN RESMİ KURUM ve KURULUŞLARDA OLACAK,üyeleri vasıtası TÜM RESMİ KURUM ve KURULUŞLARDA olacak..
HASTANELERDE OLACAK,ÜNİVERSİTE DE OLACAK..
VALİLİKTE OLACAK,NÜFUSTA OLACAK..
Nerede TAŞERON HİZMET İŞÇİSİ VAR,orada Belediye-İş Sendikası olacak ve Belediye-İş Sendikası,uzun süreli çalışmalarının karşılığını bu yolla alacak..
TAŞERON İŞÇİLERİ,SÜRATLE TOPLU SÖZLEŞMEYE GİDİYOR..
BAYIR MAHALLE MUHTARI SAYIN MEHMET ÖZEN VE “150 YATAKLI DEVLET HASTANESİ,BURAYA YAPILSIN..” GÖRÜŞÜ
BAYIR MAHALLE Muhtarı Sayın MEHMET ÖZEN ile karşılaştık geçtiğimiz günlerde ve “150 YATAKLI BİR HASTANE PROJESİ VAR VE BEN BU HASTANENİN,ESKİ HASTANE YERİNE YAPILMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUM..” dedi.
BU YÖNDE GÖRÜŞLER VERDİ.
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ’DE,bize yazılı bir açıklama yaparak “ARAŞTIRMA HASTANESİ 150 YATAKLI REVİZE BLOK İNŞAATI YER SORUNU ÇÖZÜLDÜĞÜNDE DERHAL İHALE EDİLECEKTİR..” şeklinde görüşler dile getirmişti.
O BÖLGE HASTANE BÖLGESİ.
“ARAZİ DURUMU ELVERİŞLİ,BUYURUN ORAYA YAPIN.ZAMAN KAYBINA HİÇ GEREK YOK..” demek mümkün,böyle görüş dile getirenlere,böyle söyleyenlere “ SİZ KARIŞMAYIN BU İŞLERE Mİ..” derler acaba..?
BAKIN HASTANE TARTIŞMALARI VAR.
Bu tartışmalarla birlikte BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ’NİN bulunduğu bu alana 40 YATAKLI AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI Hastanesi düşünüldüğü ihale aşamasında olduğu biliniyor.
Hatta AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ ile birlikte ve “EĞER REKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ İLE..” gündemden kalkmadı ise DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ düşüncesi olduğu da biliniyor..
Eğer FAKÜLTE OLMAZSA,HASTANE YAPILAMAZ MI..?

“O HADDANELERİN ARASINDA HASTANE OLUR MU..?” SÖZLERİ “ARTIK GÜNDEMDEN KALKIYOR..” ZİRA HADDANELER
BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ için yıllar yılı “ORADA HASTANE OLUR MU.HADDANELERİN ARASINDA HASTANE Mİ OLUR..” şeklinde sözler edilirdi.
O SÖZLER ESKİ GÜCÜNÜ KAYBETTİ..
O civarda ki bir HADDANE KAPANDI,diğerleri de BİR/BİR KAPATILACAKLAR ve o civar KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGESİ olarak imara açılacak.
BU,YEREL SEÇİM SIRASINDA SÖZÜ VERİLEN BİR OLAY…
“HADDANELER ŞEHİR DIŞINA ÇIKARTILACAK..” sözünü tüm Belediye Başkan Adayları vermişti ve örneğin YOLBULAN Haddanesi ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE gitti bile.
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ “150 YATAKLI REVİZE BLOK İÇİN YER SORUNU AŞILDIĞINDA..” diyor ve YER SORUNU HAKKINDA HİÇBİR BİLGİ VERİLMİYOR..
HASTANE/HASTANELER OLAYI TARTIŞILIYOR..
Hatta işin içine GALOŞLAR BİLE GİRDİ yani..!!
150 yataklı hastane ve YER SORUNUNUN AŞILMASI..!!
Olaya böyle bakınca “ÖMRÜMÜZ YETER Mİ..” demek mümkün..
Hazır yer var ama..!!

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN DURMUŞ YALÇIN “HASTANE KONUSUNDA DÖNEMİN BAŞBAKANINI YANILTTILAR..”
MHP Milletvekili Adayları Sayın DURMUŞ YALÇIN ve Sayın AYHAN AKBAŞ düş Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundular ve Sayın DURMUŞ YALÇIN Siyasete gerçekten ısınmış ve çok iyi Siyaset yapıyor.
Kendisinin,Abisinin İSTASYON olarak bilinen ve bir zamanlar Karabük’ün kalbinin/nabzının attığı mıntıkada büyüyüp/yetiştiğini söyleyerek oradan BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ konusuna girmesi Siyasete gerçekten adapte olduğunu gösteren en büyük örnekti.
“YEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE,KARABÜK’E GELEN DÖNEMİN BAŞBAKANI,BUGÜNÜN CUMHURBAŞKANI Sayın ERDOĞAN’I YANILTTILAR,BAYIR MAHALLE VE BEŞBİNEVLER HASTANELERİ KAPATILMAYACAK DEDİRTTİLER..” diyor.
Daha önce Sayın RAFET VERGİLİ,Hastanelerin kapatılacağını belgeleri ile açıkladığı zaman “KENDİSİNİ YALANCILIKLA SUÇLAYIP ÜSTÜNE/ÜSTLÜK BİR DE PANKART ASTIRDILAR..” diyor ve bugün gelinen noktaya işaret ediyor..
Sayın DURMUŞ YALÇIN ve Sayın AYHAN AKBAŞ seçim gezilerini sürdürüyorlar,ESNAFLARI/İŞYERLERİNİ dolaşıyorlar,seçmenin desteğini istiyorlar..
HASTANE OLAYINDA YAPILAN YANLIŞLARI ANLATIYORLAR.
MHP Bu seçimde gerçekten müthiş çalışıyor.

150 YATAKLI HASTANE,MEVCUT İMAM/HATİP LİSESİ BOŞALTILARAK,O ALANA MI YAPILACAK,EĞER ÖYLEYSE…!!
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ,Karabük’e 150 YATAKLI BİR HASTANE yapılacağına ilişkin bilgiler vermişti ve bunun için YER SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE ÇALIŞILDIĞINI anlatmıştı.
YER SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLÜR ACABA..?
Ayrıca,yer noktasında alternatif olarak,mevcut İMAM/HATİP LİSESİNİN bulunduğu alan düşünülüyor galiba,eğer öyleyse YANDI GÜLÜM KETEN HELVA demek mümkün.
ZİRA O İŞ YILLARI ALIR..
AK Parti İktidarı HASTANE/HASTANELER konusunda bağışlanamayacak büyüklükte yanlışlar/hatalar yaptı.AK Parti İktidarına bu hatalar bu yanlışlar yaptırıldı.
NE YAZIK Kİ YAPTIRILDI..!!
YENİ GÜÇLENDİRİLMİŞ,YENİ ELDEN GEÇMİŞ HASTANE YIKTIRILDI,yerine bugün ki Hastane yaptırıldı,oysa BİRÇOK SEÇENEK YER VARDI..
Neyse,şimdi ŞİRİNEVLER HASTANESİ eğer 150 yatak daha ilavesi ile büyütülecekse,İMAM/HATİP LİSESİ’NİN bulunduğu alana doğru büyütülecek,bunun da yıllar alacağı besbelli..
Veya ;BİR BAŞKA YER BULUNACAK..
O ZAMANDA TÜM MUHTARLAR AYAĞA KALKACAKTIR elbet.
Peki BU KONULARA BÜROKRATLAR nasıl yaklaşıyorlar acaba..?
ONLARIN ÖNERİLERİ NEDİR..?

ÖRNEĞİN,KARABÜK VALİSİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU “150 YATAKLI REVİZE HASTANE BLOKU İÇİN NE DÜŞÜNÜR..?”
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ,bize bir süre önce yazılı bir açıklama yollayarak “150 YATAKLI REVİZE BLOK YAPILACAĞINI..” belirtmiş ve bu HASTANENİN YAPILMASI ile rahatlama olacağı mesajlarını vermişti.
Ancak ; Sayın OSMAN KAHVECİ bu konu için bir rezerv koymuş ve “YER SORUNU ÇÖZÜMLENDİĞİNDE İHALESİ DERHAL YAPILACAK..” demişti.
SORUP/SORUŞTURUYORUZ..
YER KONUSUNDA BİR İLERLEME OLMADIĞI gibi acı bir gerçekle karşı/karşıya kalıyoruz ve “PEKİ BU YERİ HANGİ BİR BULUP SAĞLIK BAKANLIĞINA ÖNERECEK..” diye sorup/soruşturuyoruz.
“KİMSE NET BİR CEVAP VEREMİYOR..”
Örneğin Karabük Valisi Sayın ORHAN ALİMOĞLU bu konu hakkında ne düşünür,bir yer bulunması için ilgili birimleri harekete geçirir mi ve bir YER BULUNMASININ ÖNÜNÜ AÇAR MI..?
SAĞLIK SEKTÖRÜNDE birçok birim var,elbet bütün birimlerin,etki/yetki alanı farklıdır,ama,örneğin KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ Genel Sekreterliği,SAĞLIK İL Müdürlüğü veya bir başka birim BU YER HAKKINDA BİRŞEYLER düşünür/yapar mı..?
YER SORUNU ÇÖZÜLÜRSE HASTANE YAPILACAK..
İyi de YER SORUNUNU KİM/HANGİ BİRİM ÇÖZECEK..?
Sayın OSMAN KAHVECİ veya AK Parti bu konuya eğilmeli mi..?

KARDEMİR,ELDEN/TİTİZLİKLE İZLEDİ VE İMAM/HATİP OKULU/KÜLLİYESİ OLAYINI BELİRLİ AŞAMAYA GETİRDİ..
Biliyorsunuz Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın OSMAN KAHVECİ’NİN gündeme getirdiği ve Yenişehir ÇAMLIK BÖLGESİ’NDE yapılacak bir İMAM/HATİP OKULU/KÜLLİYESİ projesi var.
KARDEMİR BU İŞİ TİTİZLİKLE İZLEDİ VE SONUÇ gelmek üzere,bu yerin bütün işlemleri tamamlandı ve şimdi Tapu olayı var,o nokta da halledildiğinde Karabük Belediyesi’ni İNŞAAT RUHSATI için başvuru yapılacak.
İŞ O AŞAMAYA KADAR GELMİŞ/GETİRİLMİŞ.
KARDEMİR kesimi,olayı öylesine titiz,öylesine ciddi biçimde ele almış ki,özellikle Ankara noktasında Kültür/Tabiat Varlıkları Korumu Kurulu noktasında YERİN DOSYASI elden takip edilmiş.
ÖYLE OLMASA YILLAR SÜRECEK BU İŞLEMLER.
Bilindiği gibi protokol KARDEMİR ile MİLLİ EĞİTİM arasında yapılan protokol gereği İMAM/HATİP OKULU/KÜLLİYESİ inşaatlarını da KARDEMİR yapacak.
BU NOKTA DA,GELİŞMELER ÇOK/ÇOK İLERLEDİ..
KARDEMİR bu işe özel bir önem vererek,işi sonuca yaklaştırıyor..
Son İKİ/ÜÇ AYLIK içinde KARDEMİR işi çözme noktasına getirdi..
İMAM/HATİP için BİNA ARAYANLARA önemle duyurulur..!!
Artık KİMSEYİ RAHATSIZ ETMESİNLER olur mu..?

KARABÜK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE SAYIN ALİ KÖSE’NİN ATANMASI VE İMAM/HATİP OKULU/KÜLLEYE…
Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Sayın ALİ KÖSE’NİN atanması ile ÇAMLIK Bölgesi’ne yapılacak olan İMAM/HATİP Okulu ve Külliyesi olayının hızlandığına dikkat çekiliyor.
Sayın ALİ KÖSE bu olayı KARDEMİR noktasında da titizlikle ve yakından izlemiş,KARDEMİR kadroları ise dosyanın biran önce tamamlanıp yer TAPUSUNUN süratle çıkması/devri için,gelişmeleri elden izlemiş.
KARABÜK BELEDİYESİ ise ne yapılması gerekirse,en süratli biçimde yapmış/hazırlamış/süratle muhataplarına vemiş,anlayacağınız Karabük bu nokta da tam anlamı ile bir birlik,takım oyunu sergilemiş.
Demek olaylar GEÇMİŞTE BÜYÜK HİZMETLERİ olan insanlar hakkında yazılan abuk/subuk yazıları paylaşmakla değil hizmete kendini vermekle çözülüyor..
BUNUN ZEMİNİNİ HAZIRLAYARAK ÇÖZÜLÜYOR..
Yoksa bilgisayar başında yalan/yanlış,abuk/subuk yazıları paylaşarak HİZMET ÜRETİLEMİYOR,bakın kısa süre içinde İMAM/HATİP OKULU ve KÜLLİYESİ İNŞAATLARININ başlanacağı noktaya doğru bir gidiş oldu.
Bu zemin Sayın ALİ KÖSE’NİN Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanması ile başladı dersek yalan mı olur,demek işler biraz ilgi biraz titizlik gösterilince çözümleniyor..
KLAVYE SİYASETİ YÜRÜTEREK ÇÖZÜMLENMİYOR.

4 kişi görüş bildirdi

 1. beşbinevler

  150 Yataklı hastane 60 bin nüfuslu BEŞBİNEVLERE yakışır.Safranbolu nüfusu ne kadar Eflani nüfsu Yenice nüfusu Eskipazar nüfusu ne kadar oralarda hastane olacak Beşbinevlerde olmayacak.Bu adilmi

 2. bülbül

  şirinevler hastanesi dışarıdan bakınca seni yakıyor içeri girince hasta ve hasta yakınını yakıyor nasıl mı? bir emar çektireceksiniz 2,5-3 ay sonra ya, bir ultrason çektireceksiniz 1 ay sonraya gün veriliyor. hastasınız ayakta durmaya mecaliniz yok. ama hastanede yatak olmadığından bekleyeceksiniz. yada bir tanıdığınızı devreye koyacaksınız. yoğun bakım tam bi REZALET dışrıya hastayı görmek için konan tv ekranı çalışmaz. her hasta yakını her gün hastasını görmek için yoğun bakıma girer. hastaların çoğu iddi ediyorum ENFEKSİYONDAN ölmektedir. benimde yakınım buna dahildir. çünkü önüne gelen yoğun bakıma girip çıkmaktadır.bunu milletvekili osman kahveciye de anlatmamıza rağmen hiç bir ilerleme olmamıştır. ama bu millet bu hastanelerin bu rezi,lliği yüzünden onları başta ben olmak üzere SANDIĞA GÖMECEKLERDİR. onlar daha bunun farkına bile varamamışlardır. sizlerde bu konuyu günlerce yazmanıza rağmen hiç bir ilerleme olmamıştır

 3. MARZİNC KİMİNLE ORTAK

  RAFET VERGİLİ MARZİNCE ORTAK OLMADIĞNI AÇIKLAMIŞ O ZAMAN KİM ORTAK ONUDA SÖYLESİN.OSMAN KAHVECİ BURAYI BİR ZAMAN KAPATTIRDIYDI.O ZAMAN KİMLE KARŞILIKLI SUÇLAMALAR YAPMIŞTI OSMAN KAHVECİ.RAFET VERGİLİ ÖYLE BİR YERDEN VURDUKİ BU İŞ AKP NİN BAŞINI YER KARABÜKTE.
  SİLKELE ŞUNLARI BAŞKAN SİLKELE.BUNLAR KÖPEKSİZ KÖYDE DEYNEKSİZ GEZEN TAKIMIYDI.ŞUNLARI İYİCE BİR SİLKELE RAFET BAŞKAN.SANA DENEBİLECEK TEK SÖZ YOK ALLAŞKINA SİLKELE ŞUNLARI

 4. SİYASETÇİ

  KARABÜKTE CHP 1 MHP1 OLUR.GERİSİ HAYALOLUR.BU TARİHİ UNUTMAYIN BİR KENARA NOT ALIN……

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Basketbol: Haftanın programı

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde 27, Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi'nde ise 33. hafta karşılaşmaları oynanacak.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamaya göre, liglerde haftanın programı şu şekilde:

– Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

Yarın:

13.00 Pınar Karşıyaka-Reeder Samsunspor (Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka)

15.30 Onvo Büyükçekmece Basketbol-Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket (Gazanfer Bilge)

18.00 Bahçeşehir Koleji-Galatasaray Ekmas (Ülker Spor ve Etkinlik)

14 Nisan Pazar:

13.00 Anadolu Efes-Beşiktaş Emlakjet (Sinan Erdem)

18.00 Bursaspor İnfo Yatırım-Manisa Büyükşehir Belediyespor (Tofaş)

15 Nisan Pazartesi:

18.00 Darüşşafaka Lassa-Aliağa Petkimspor (Darüşşafaka Ayhan Şahenk)

20.30 Türk Telekom-Fenerbahçe Beko (Ankara)

– Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi

Bugün:

17.00 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor-Eseneler Erokspor (Kurtdereli)

Yarın:

13.00 Sigortam.net-Alagöz Holding Iğdır Basketbol (BJK Emlakjet)

14.45 Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler-Fenerbahçe Koleji Novotel (Gölbaşı)

16.30 Bornova Belediyesi Karşıyaka-MKE Ankaragücü İkon Menkul (Altındağ Atatürk)

18.15 OGM Ormanspor-Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor (M.Sait Zarifoğlu)

14 Nisan Pazar:

14.00 Gaziantep Basketbol-Kapaklıspor (Karataş Şahinbey)

15.45 Pizza Lazza Haremspor-Mersin Büyükşehir Belediyespor (Şehit Mustafa Özel)

17.30 Semt77 Yalovaspor-Finalspor (90.Yıl)

15 Nisan Pazartesi:

16.00 Çayırova Belediyespor-Konyaspor (Çayırova)