DOLAR 18,8137 0.11%
EURO 20,4155 0.12%
ALTIN 1.157,64-0,27
BITCOIN 430995-3,17%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (24.Mart.2016)

ABONE OL
24 Mart 2016 08:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE GELEN HASTALAR YAKINIYORLARDI,ŞİMDİ HEKİMLER Mİ..?
KBÜ Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi’ne giden hastalar genellikle BİNBİR YAKINMA ile dönüyorlar,hastalar ve hasta yakınları büyük ölçü de yakınma ile dönüyorlar buradan.
HASTANE GÖREVLİLERİ İLE,YANİ..
İÇERİ DE DURUM NASIL ACABA..?
Hastane sık/sık BAŞHEKİM DEĞİŞTİRDİ.
Elbet, HER YİĞİDİN BİR YOĞURT YİYİŞİ hesabından,her gelen BAŞHEKİMİN DE kendisine göre bir çalışma tarzı,tutumu olduğunu ve buna uygun düzenlemeler yapacağını düşününce,ortaya belirli sıkıntılar çıkar herhalde.
BÖYLE SIKINTILAR GELİYOR KULAĞIMIZA.
Yeni BAŞHEKİM özellikle HEKİMLER düzeyinde bir dizi uygulamalar gündeme getiriyor galiba ve bu uygulamalar belirli yakınmaları gündeme taşıyor..
BAŞHEKİMİN bu nokta da KAMU HASTANELERİ GENEL SEKTERLİĞİ ile ilişkilerinde sıkıntı yaşayabileceğini söyleyenlere bile rast gelmek mümkün.
Yeni Göreve gelen BAŞHEKİM kendisine ve kendisini bu göreve getiren İRADEYE BÜYÜK BİR GÜVEN duyuyor olmalı ki,uyarılara,bu noktalarda yapılan telkin ve tavsiyelere pek kulak asmıyor galiba.
KBÜ BİR TÜRLÜ BELİRLİ BİR PLATFORMA OTURMADI..!
Olayın kısa özeti bu.

TAŞERON İŞÇİLERİNİN “KADROYA GEÇMESİ VE SİYASETİN İŞE SOKTUĞU İNSANLAR…” NASIL TUTUM ALACAKLAR..?
SİYASET KURUMU kanalı ile TAŞERON yanına işe giren 740 bin civarında insan KADROLARA GEÇİRİLECEKLER ve bunun yasal düzenlemeleri üzerinde çalışmalar sürdürülüyor.
GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE Gazetemiz Bürosunda birkaç arkadaş sohbet ediyorduk,KBÜ Eğitim/Araştırma Hastanesi’nde çalışan bir/iki insan vardı,uzun yıllardır HASTANE İDARELERİNDE görev yapmış insanlardı.
TAŞERON İŞÇİLERİNDEN YAKINDILAR..
Elbet hepsinden değil,ancak,büyükçe bölümünden yakınarak “BUNLARA İŞ YAPTIRMAK ÇOK ZOR..” gibi yakınma gündeme getirdiler ve “ARKALARINDA SİYASİ İNSANLAR VAR,O NEDENLE FAZLA ÇALIŞMAYA İSTEKLİ DEĞİLLER..” gibi bilgiler verdiler.
Biraz sıkıştıklarında “BEN FALANIN AKRABASIYIM.PARTİNİN DELEGESİYİM..” gibi sözlerle “ABANIN ALTINDAN SOPAYI..” gösteren taşeron işçilerinden yakındılar.
ŞİMDİ TAŞERON İŞÇİLERİ KADROLARA GEÇECEKLER..
Acaba,yine o tarz konuşmalar,o tarz yaklaşımlar olacak mı..?
Hatta orada bulunan UZUN YILLARIN HASTANECİSİ bir kardeş “EMİN OL BİZİM ESKİ ELEMANLAR OLMASA,BUNLARA İŞ/MİŞ YAPTIRMANIN İMKANI YOK..” bile dedi yani..!!
Bundan sonra nasıl davranırlar acaba..?

KARABÜK MERKEZİNE,MUTLAKA BİR “KARABÜK DEVLET HASTANESİ GEREKİYOR..” VE BU NOKTAYA ODAKLANMAK
ŞİRİNEVLER KBÜ EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ gerçekten mükemmel bir bina da hizmete alındı,ancak,iş yoğunluğu,oraya sağlık sorununa çözüm aramak için giden,hemen herkesin yakınmalarına yol açıyor.
ÖYLESİNE BÜYÜK BİR YOĞUNLUK VAR..
GÜNLÜK 6 BİN CİVARINDA HASTA BAŞVURUYORMUŞ.
O zamanda yoğunluktan,hemen herkes yakınıyor,yeterli hizmet alamamak gibi bir olay,sürekli dile getiriliyor,en küçük bir pansuman,bir iğne yaptırmak için gidilen bir yer halinde KBÜ Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi.
OYSA ADI ÜZERİNDE DEĞİL Mİ..?
EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ BURASI..
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ Eğitilecek,birçok hastalık için Araştırma yapılacak,tedavi usulleri,tedavi şekilleri araştırılacak falan,bunun mümkün olmadığı görülüyor işte.
BİRİNCİ KADEME Sağlık Hizmetleri AİLE HEKİMLERİ tarafından yakınmasız,iyi hizmet üretilmesi anlayışı ile sürdürülüyor,İKİNCİ KADEME Sağlık Hizmeti için DEVLET HASTANESİ yok KARABÜK MERKEZİNDE.
ÜÇÜNCÜ KADEME Sağlık Hizmeti EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanelerinde görülüyor,İKİNCİ KADEME Hastane olmayınca bütün yok bu nokta da toplanıyor ve YAKINMANIN BİNİ BİR PARA.
KARABÜK MERKEZİNE DEVLET HASTANESİ ŞART.
Bunun için ÇALIŞMAK,Kamuoyu yapmak şart..

HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM..” TÜRKÜSÜ GERÇEK OLUYOR VE “VALLA,YENGENLE KÖYE DÖNECEĞİZ.” SÖZÜ
Karabük dışında yaşamını sürdüren bir/iki EFLANİ’Lİ HEMŞERİMLE konuştuk,sanki söz birliği etmişler gibi “VALLAHA,YENGENLE BİZİM NİYETİMİZ,KÖYÜ GERİ DÖNÜP,AHİR ÖMRÜMÜZÜ KÖYDE TAMAMLAMAK..” dediler.
BELİRLİ YAŞA GELMİŞ İNSANLAR..
“NE OLDU,KÖYÜ MÜ ÖZLEDİNİZ..” diye sorduk,demek ki insan her yaşta korkup/tedirgin olabiliyor “YOK BE,BURALARDA TERÖR KORKUSU VAR..” dediler.
Terörden korkmamak gerektiğini söyledik..
“SİZ KÖYE GELECEKSİNİZ,ÇOCUKLAR,TORUNLAR NE OLACAK..?” diye sorduk,onların tedirgin olmadıklarını,aslında kendilerinin de böyle bir tedirginlik duymadıklarını anlattılar.
Yine de “EN İYİSİ KÖYE DÖNMEK,ZATEN ÖMRÜMÜZ BİTİNCE,KÖYE GÖMÜLMEYECEK MİYİZ..” falan gibi konuşmalar yaptık hasret giderdik,sohbet ettik.
İnsanlar gerçekten tedirgin oluyorlar demek..
Ve en önemlisi,herkes kendisine yönelik tedirgin oluyor..
Çocuk,torun,sevgisinden çok,insanlar kendisini seviyor demek ki..
Çok dikkatimizi çekti bu durum doğrusu.

HİKMET FERİDUN TANKUT/YAŞAR KAPTAN ÇEBİ TESİSLERİ BOŞALTILIP,HASTANE YAPIMINDA KULLANILINCA…
KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’ne 200-250 YATAK İLAVE yapılacak ve bununla ilgili ARAZİ ARAYIŞLARI sürüyor/sürdürülüyor.
İMAM/HATİP LİSESİ ARAZİSİ GÜNDEM DE.
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN kullandığı HİKMET FERİDUN TANKUT ve YAŞAR KAPTAN ÇEBİ Tesislerinin bulunduğu alanlar gündem de ve buralar işte o 200-250 YATAK HASTANE EK BİNASI olarak kullanılacak.
İMAM HATİP LİSESİ’NE YER BULUNMASI ZOR DEĞİL.
Ancak KARDEMİR KARABÜKSPOR’A yer bulunması olayı hayli zor ve bu nokta da,kimi çevreler SAFRANBOLU’NUN üst kısımlarında ki,BEŞTEPELER BÖLGESİ’NDE bir yerden söz ediyorlar..
KARABÜK’ÜN EN SOĞUK BÖLGESİ GÜNDEM DE YANİ.
Daha başka yer aransa bulunabilir..
Bize göre bulanabilecek en sıkıntılı yer orası.

YAŞA VE YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİ “ÇOCUKLA ÇOCUK OL…” HALI SAHA TURNUVASI VE DESTEKLER…
Günümüz çocuklarını,gençlerini bekleyen ÇOK ÖNEMLİ,ÇOK CİDDİ TEHLİKELER var,örneğin UYUŞTURUCU alışkanlığı,örneğin bu çocukların TERÖR anlayışına sapmaları,bunların en başında gelir.
YAŞA ve YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME Derneği bunlara karşı “ÇOCUKLA ÇOCUK OL..” anlayışı ile 10/15 YAŞ GRUBU HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI düzenlemiş.
NE KADAR GÜZEL VE ALKIŞLANACAK BİR GİRİŞİM.
ÇOK CİDDİ BİR GİRİŞİM BAŞLATILMIŞ.
Olayın tam bu noktasında İL EMNİYET Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER’İN katkılarını anlattılar,ne kadar sevindik ve “Sayın MÜDÜR YİNE KENDİSİNE YAKIŞANI YAPMIŞ..” gibi bir değerlendirme çıktı ağzımızdan.
KARDEMİR belirli sponsorlukları üstlenmiş..
Ayakta alkışlamak gerek bu anlayışı,bu zihniyeti..
Ömrünü Karabük Gençliğine adamış olan Sevgili MEHMET YILMAZ kardeşim anlattı bize,böylesi yararlı,gençlerin beden ve ruh sağlığına yönelik olumlu bir girişim olur,o girişimde Sevgili MEHMET YILMAZ kardeşimizin katkısı olmaz mı..?
Bunu düşünmek bile mümkün değil.
Ancak MAHALLE MUHTARLARIMIZ BİRAZ İLGİSİZ GALİBA.
Oysa ki KARABÜK GENÇLİĞİNİ,KARABÜK’ÜN GELECEĞİ olan çocuklarımızı KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN kurtarmak için düzenlenen böyle bir ORGANİZASYONA destek vermek TÜM MUHTARLARIMIZIN görevi olsa gerektir.
KARABÜK BU ORGANİZASYONU SEFERBER OLMAK ZORUNDA.
Bakın OLMALI demiyoruz,OLMAK ZORUNDA diyoruz..
Hayri Karabük..

YAŞA VE YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİ “ÇOCUKLA ÇOCUK OL HALI SAHA TURNUVASI..” KARABÜK DESTEĞİ…
YAŞA ve YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME Derneği ismini bizde yeni duyduk,doğrusunu isterseniz böyle bir Derneğin varlığından da pek fazla haberimiz olduğunu söylersek,yalan olur.
DERNEK MERKEZİ MAKO İŞHANI 4.KATTA.
YAŞA ve YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME Derneği ÇOCUKLARIMIZI ve GENÇLERİMİZİ kötü alışkanlıklardan korumak,onları spora yönlendirmek için 10-15 YAŞ GRUBU HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI düzenlemiş.
NE KADAR GÜZEL,NE KADAR ANLAMLI BİR DÜZENLEME.
KARABÜK BUNA DESTEK VERMELİ.
Turnuva 23 NİSAN GÜNÜ BAŞLATILACAK.
Böyle bir organizasyona İL EMNİYET Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER destek veriyor,KARDEMİR Halı Saha bedellerinin bir bölümü için Sponsor olmayı kabullenmiş.
O ÇOCUKLARA FORMA,AYAKKABI GEREKİYOR..
KARABÜK BUNLARI BİR BİÇİMDE TEMİN EDER diye düşünüyoruz ve bir çocuğumuzu madde bağımlısı olmaktan uzaklaştırmak,bir çocuğumuzu terörün kucağından kurtarmak NE İLE ÖLÇÜLEBİLİR ALLAHAŞKINA..
Haydi KARABÜK,BU ORGANİZASYONU DESTEK VER..
BU ORGANİZASYON HAYIRLI BİR GİRİŞİM..
Şimdiye kadar pek ilgilenmeyen MUHTARLARIMIZ göreve..
Haydi Karabük..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • 307 sendika mağdurları.

  Sn Osman Kahvecinin Kardemir yönetiminde bağımsız üye olarak atanmasına Kardemirden 2010 da sendikal faliyet bahane edilerek yaptığı ücretsiz izin, % 0 zamma imza, vs gibi fedakarlıklar bir anda silip, mübarek gecelerin sabahıda telefonuna gelen performansınızın düşüklüğü sebebi ile işinize son verilmiştir mesajı ile dünyası yıkılmış bir insan olarak gerçekten çok sevindim, Allah hayırlı uğurlu etsin, Allah memleketinin çocuğunu bu zalimlere ezdirtmesin, ezilmiş olan bizler için inşallah elinden gelen her şeyi yapacağından eminim, Kendisi ile durumumuzu arz ettiğim bir konuşmamda bizlerin son derece haklı olduğunu süreci buralara gelmiş olmasına çok üzüldüğünü durumunuzu ne yapabiliriz konusunda değerledireceğini şartların uygun olduğu yerlede dillendirmeye çalışacağını söylemişti, inşallah biz Kardemir mağduru kardeşlerini unutmaz ve bizlere birkez daha ağabeyliğini yapar, tekrar hayırlı uğurlu olsun.

 • kısakadraj

  AHMET BEY ŞU KARDEMİR DE TANIDIGINIZ ÜST DÜZEY PROFESYONELLLLLLLLLLLLLLLL YÖNETİCİLERE Bİ SORUVERSENİZDE BİZ KAPSAM DIŞI PERSONELE YANİ BASMÜHENDİS MÜHENDİS MEMUR A NE ZAMAN ZAM VERCEKKKKKKKK. MÜDÜRLERRRİNNNNN MAAŞLARI İLE EN YAKIN BAŞMÜHENDİS ARASINDAKİ ÜCRET UÇURUMUUUUUUUUUUUUUUU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR ÇOK SEVDİĞİNİZZZZZZZSEVGİLİ KAMİL GÜLEÇÇÇÇÇ PATRONUMUZZZ.YOKSA BEN MARJİNALLL KARIMA MENFATIME BAKARIM ICERDE ORMANNN KANUNLARI IŞLESİN BENİ İLGİLENDİRMEZMİ DİYOR.

  HEEE BU ARADA SEVECEN BABACAN SOSYALLL DEMOKRAT GENEL MÜDÜRÜMÜZZZZZ NE DİYOR BU ÜCRET UÇURUMLARINA.SEVGİLİ İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ

 • malazgirt

  taşeronların daimiye geçirilmesi,oy uğruna yapılmış bir rezilliktir.Üniversite bitiren milyonlar,KPSS kapılarında binde bir şansla atama beklesin.İlkokul mezunu,cahil takımını devlet bünyesine al.Üstelik bunların çoğu yazınızda da belirtildiği gibi sırtını siyasete dayamış tipler.Taşeronken bile iş yapmayan bu insanlara,daimiye geçtiğinde hiç iş yaptıramazsınız.Bütün devlet kurumlarını bu yüzden büyük bir tehlike bekliyor.Artık iş miş yürümez. İşini yapan,çalışan;Allah korkusu olan insanlar bile bu tipler yüzünden işinden soğur,lanet olsun ben miyim bu ülkenin salağı deyip o da işini yapmaz hale gelecektir. Yazık şu ülkeye,hızla Irak,Suriye gibi cahil,duyarsız,tembel,vatan-millet aidiyet duygusundan yoksun,önüne konanı yeme dışında bir hayat galesi olmayan toplumlar seviyesine iniyoruz.

 • ÖZ KARABÜKLÜ

  O DERNEYİ BENDE BİLMİYORUM.ANCAK YAPTIĞI ORGANİZASYON HAKKATEN ÇOK HAYIRLI ÇOK GÜZEL.EMNİYET MÜDÜRÜ SERHAT BEYİN BUNA DESTEK VERMESİ KARDEMİRİN DESTEK VERMESİ TAKDİRE ŞAYAN.MUHTARLAR NİYE İLGİSİZ KALIYOLARKİ VALİLİK BELEDİYE HERKES BU ORGANİZASYONA DESTEK VERMELİ.DÜZENLEYİCİLERİ TEBRİK EDİYORUM.

 • Gönderen

  Vatan Hastahanesi’nin durumu ne oldu? Hani Eğitim ve Araştırma Hastahanesi’ne verilecekti? Ek bina olarak kullanılacaktı? Hukuki sorunlar çözülemedi mi? Şehrin ileri gelenleri bir el atsalar çözülemez mi? O hastaheneye ve çalışanlarına çok yazık oldu…
  Karabük’te yer sıkıntısı varken hazır bina boş yatıyor. O hastahaneyi ayağa kaldırmanın mutlaka bir yolu yöntemi vardır…
  Karabük’te yer ve bina sıkıntısı yaşanırken yeşil mahallede canım binayı yıllarca çürüdü. Eski Demirçelik Hastahanesi’nin binası bir an önce değerlendirilse bari…..


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  20 +28 48
 2. Fenerbahçe

  20 +28 44
 3. Başakşehir

  20 +12 40
 4. Beşiktaş

  19 +16 38
 5. Adana Demir

  20 +18 37
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  20 +4 35
 8. Kayserispor

  20 +3 29
 9. Konyaspor

  20 +3 27
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. Gaziantep FK

  20 -1 22
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Antalyaspor

  19 -7 21
 15. Giresunspor

  20 -14 21
 16. Hatayspor

  19 -17 20
 17. Kasımpaşa

  20 -17 19
 18. Sivasspor

  20 -9 18
 19. İstanbulspor

  20 -24 15
 20. Ümraniyespor

  20 -13 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.