Her Telden (25.Nisan.2018)

Her Telden (25.Nisan.2018)

Yayın: 25.04.2018 08:57
Paylaş:
A+ A-

ŞOFÖRLER OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANI SAYIN AHMET KARABACAK,MHP MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLARAK BAŞVURU YAPIYOR..
Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın AHMET KARABACAK,24 Haziran seçimlerinde MHP Karabük Milletvekili Aday/Adayı olarak başvuruda bulunacağını açıkladı.
Sayın AHMET KARABACAK,uzun yıllar Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak,başarılı hizmetler veren bir isim olarak biliniyor ve gerek kendi Başkanı olduğu camiadan,gerekse çevreden gelen istekleri kırmayarak MHP Milletvekili Aday/Adayı olacağına işaret etti.
Bu arada,Sayın AHMET KARABACAK “BİZİM ALDIĞIMIZ MHP ve OCAK TERBİYESİ GEREĞİ,EĞER Sayın RAFET VERGİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İSTERSE,SEVE/SEVE BİZ ÇEKİLİRİZ..” görüşlerini de dile getirdi.
Kendisinin Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile bu konuda bir görüşme yaptığına dikkat çeken Sayın AHMET KARABACAK,Sayın VERGİLİ’NİN şu an itibarı ile, herhangi bir niyeti olmadığı izlenimini aldığına da dikkat çekti.
Ancak,yine de Sayın RAFET VERGİLİ’NİN bu yola çıkması halinde,hiç tereddüt etmeden ve seve/seve feragat müessesesini çalıştıracağı mesajlarını da verdi.
Öte yandan Karabük İL GENEL MECLİS Üyesi olarak hizmet verdiği dönemlerde,kendisi ile birlikte bu görevi üstlenen Sayın ALİ TEKİN’İN DE böyle bir niyet taşıdığına işaret eden Sayın KARABACAK,bu nokta da Sayın TEKİN’İN henüz bir açıklama yapmadığına da dikkat çekti.
MHP İÇİNDE TÜM GÖZLER Sayın RAFET VERGİLİ’YE ÇEVRİLMİŞ DURUMDA.

CHP KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN ABDULLAH ÇAKIR ; “PARTİ 24 HAZİRAN SEÇİMİNDE HEM KARABÜK,HEM ÜLKE GENELİNDE BAŞARACAK…”
Dün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan CHP Karabük İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR,24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nin önemine değinerek “YA TEK ADAM REJİMİNE veya DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEME OY VERİLECEK..” dedi.
MUHALEFETİN TEK ADAM REJİMİNE GEÇİT VERMEYECEĞİNE DİKKAT ÇEKTİ..
CHP Karabük İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR,Karabük’te “HEM YEREL SORUNLARI KOVALIYORUZ,HEM DE ÜLKENİN GENEL SORUNLARINA KARŞI DUYARSIZ DEĞİLİZ.BU ANLAMDA CHP HEM ÜLKE GENELİNDE,HEM KARABÜK ÖZELİNDE BAŞARILI OLACAKTIR..” dedi.
Kendisinin Milletvekilliği falan gibi bir düşüncesi olmadığının altını çizen Sayın ABDULLAH ÇAKIR bu anlamda gelen sorulara “BEN DÖRDÜNCÜ SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYI UMUYORUM..” gibi esprili cevaplar verdiğini de söyledi.
CHP İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR,Karabük’ün hizmet fakiri bir Kent olarak,gerekli sıçramayı yapamadığını söyleyerek “ NE YAZIK BU KENDİ,ŞU AN GÖREV BAŞINDA OLAN SİYASETÇİLERİ HAK ETMİYOR.HİÇ HİZMET ALAMIYOR..” gibi ifadelerde kullandı.
24 Haziran SEÇİMLERİ için MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI olmak isteyenlerin,önümüzde ki günlerde “PARTİYE BAŞVURU YAPACAĞINI..” söyleyen CHP Karabük İl Başkanı “BU SEÇİMLERE EN GÜÇLÜ BİR KADRO İLE GİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ..” dedi.
CHP Karabük İL BAŞKANI çok umutlu görüşler dile getiriyor..

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN ; “24 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE ADAY OLMAK ÜZERE İSTİFA EDİYOR..”
ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKAN Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN,24 Haziran Genel Seçimlerinde KARABÜK MİLLETVEKİLİ Aday/Adayı olmak üzere,bugün ki görevinden yarın itibarı ile istifa ediyor.
Sayın MEHMET CEYLAN iki dönem BAKAN YARDIMCILIĞI yaptı ve Ankara Mahfillerini bu anlamda çok iyi tanıyor,nerelerden nasıl hizmet alınacağı noktasında çok önemli birikimler ve deneyimler edindi.
Geçmişte de,Belediye Başkanlığı,Milletvekilliği yaptığı da dikkate alınırsa,edindiği deneyim gerçekten çok üst düzeyde,Karabük böyle bir insanı TBMM’NE göndererek,en azından hizmet akışını hızlandırabilir elbet.
Gerçi,önümüzde ki dönem itibarı ile TBMM’NİN eski fonksiyonel hali hayli tırpanlanmış olacak,ancak,yine de Sayın MEHMET CEYLAN çapında ve birikiminde,deneyiminde bir Siyasetçiye sahip olmak Karabük açısından büyük artı yazacaktır.
Sözü özü,Sayın MEHMET CEYLAN YARIN İSTİFA EDİYOR..
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLARAK YARIŞTA VAR..
Dileriz başarılı bir sonuç alacaktır..

YEREL ANLAMDA “BİZ ANKET YAPIYORUZ..” GİBİ BİR GEREKÇE İLE “TOPLUMSAL YÖNLENDİRME OLAYI..” YASAL MIDIR,CEZASI VAR MIDIR…?
Yerel anlamda “BİZ ANKET YAPIYORUZ,,” gibi bir gerekçe ile yola çıkmak “TOPLUMSAL YÖNLENDİRME YAPMAK..” yasal mıdır,bunun cezası var mıdır..?
ORTA YERDE ANKETÇİ BOLLUĞU VAR.
Bunlar toplumsal manipülasyonlar yapıyorlar,bazı çıkarlar karşılığı KİMİ İNSANLARIN DEĞERİNİ YÜKSEK TUTMAYA çalışırken,kimi insanları da düşük kalibreli gösteriyorlar..
ANKETÇİLİR BİR YASAL DAYANAĞI OLMAYAN KONU MUDUR..?
O zaman,önüne gelen ANKET YAPIYORUM diyerek,kafasının kızdığı isimleri YERİN DİBİNE sokabilir ve bunun vebalini/günahını düşünmeyen insanlar için çok kolay bir popülerlik ortaya çıkartmaz mı..?
ULUSAL GENİŞLİKTE YAYIN YAPAN TELEVİZYON KANALLARINDA DA buna benzer gelişmeler görmek mümkün,BİLMEM NE ANKER FİRMASI öyle çalışmalar yapmış ki,insanın gözleri fal taşı gibi açılıyor..
Resmen YÖNLENDİRİCİLİK,toplumsal manipülasyon..
BUNUN YASAL BİR KARŞILIĞI OLMALI HERHALDE.
Yoksa hoş olmayan gelişmeler ve toplumsal kandırmalar çıkar ortaya..
Öyle olmaz mı..?

VALİLİK,24 HAZİRAN CUMHURBAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDEN ÖNCE,”YEŞİL MAHALLEDE Kİ BİNAYA TAŞINIRSA..” SİYASETE ETKİSİ..
Karabük Valiliği,YEŞİL MAHALLEDE bulunan ve Karabük Belediyesi tarafından yaptırılıp,9 yıldır kullanılamadığı için HARAP OLAN ve yeniden elden geçirilmeye çalışılan TALİHSİZ ÖDÜLLÜ BİNAYA ne zaman taşınacak.
TAMİRATINA MİLYONLARCA LİRA PARA HARCANIYOR..
Hiç kullanılmadan HARAP HALE GELDİĞİ için,tamiratına MİLYONLARCA LİRA para harcanıyor,yapılan tamiratlar/restorasyonlar son aşamaya gelmiş galiba.
VALİLİK MAYIS ORTALARINDA FALAN TAŞINACAK O BİNAYA.
Taşınmasına taşınacakta,vatandaş bundan dolayı BÜYÜK SIKINTI YAŞAYACAK elbet ve 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE çekilen bu sıkıntının mutlak bir SİYASİ ETKİSİ OLUR..
Peki,böyle bir etki SİYASİ OLARAK HANGİ CENAHA YANSIR..?
HANGİ SİYASİ PARTİ,vatandaşın çekeceği sıkıntının,yakınma adresi olur..?
İnsanlar,YEŞİL MAHALLEYE gidip/gelirken “ÇEKTİĞİMİZ BU SIKINTI AK PARTİ YÜZÜNDEN Mİ..” diye düşünürler,yoksa,”BELEDİYE BAŞKANI BU BİNAYI KEŞKE BAŞKAN BİR İÇİN KULLANMIŞ OLSAYDI DA,BU SIKINTIYI ÇEKMESEYDİK..” diye mi düşünürler..
BU İŞİN BİR SİYASİ YANSIMASI MUTLAKA OLUR/OLACAKTIR..!!

VALİLİK,YEŞİL MAHALLEDE Kİ O ÖDÜLLÜ TALİHSİZ BİNAYA TAŞINDIĞINDA,HANGİ İL MÜDÜRLÜKLERİ DE TAŞINACAKLAR VE SIKINTILI DURUM..
Valilik Yeşil Mahalle de bulunan ÖDÜLLÜ TALİHSİZ BİNAYA taşınınca,Valilik ile birlikte HANGİ İL MÜDÜRLÜKLERİ DE o binaya gidecekler acaba ,örneğin NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ DE gidecek mi..?
Biliyorsunuz NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNİN İŞ HACMİ ÇOK ARTTI..
ŞOFÖR EHLİYETLERİ,PASAPORT,gibi ek birçok hizmet NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNCE yapılacak ve bu gibi hizmetlerin DEFTERDARLIĞIN İLGİLİ BİRİMLERİ ile,PTT ile sıkı bağları var..
PARA YATIRMAYA KARABÜK’E GELECEKSİNİZ..
Minibüslerin işleri müthiş artar elbet..
Ancak,Karabüklü vatandaşların da SIKINTILARI O ÖLÇÜ DE artar..
O nedenle,KARABÜK YAŞAYANLARI olarak yatıp/kalkıp,Karabük Valisi Sayın KEMAL ÇEBER’İN üzerinde durduğu KARABÜK VALİLİK BİNASI olarak YENİŞEHİR ATATÜRK ANITI’NA yepyeni bir VALİLİK SARAYI yapılması için dua edelim.
KARABÜK VALİLİSİ MAYIS ORTALARINDA YEŞİL MAHALLEYE TAŞINIYOR..
Belki de,TAHMİN EDİLEN NEDENLERLE taşınma işlemi biraz geciktirilir..
Biliyorsunuz O BİNA,AK Partiye bir YEREL SEÇİM KAYBETTİRMİŞTİ..!!

KASTAMONU VİLAYETİNİN TAM ORTASINDAN GEÇEN “KARAÇOMAK DERESİ NE KADAR GÜZEL DÜZENLENMİŞ..” KARABÜK’ÜN ARAÇ ÇAYI..!!
Yaşı biraz ilerlemiş olanlar,eğer KASTAMONU VİLAYETİNE geçmiş senelerde gittilerse,KARAÇOMAK DERESİNİ hatırlarlar/bilirler,tam bir pislik yuvası halinde,tam bir çirkinlik abidesi gibiydi.
AYNI BİZİM ARAÇ ÇAYI GİBİYDİ KARAÇOMAK DERESİ..
Şimdi ne kadar nefis düzenlemişler yarabbi.
Yıllardır o pis,o çirkin KARAÇOMAK DERESİ pırıl/pırıl ve KASTAMONU Vilayetine gelenlerin içi açılıyor adeta,etrafını düzenlemişler,o ucube görüntüler gitmiş,yerine iç açıcı enfes bir düzenleme yapılmış..
Ne diyelim “DARISI BİZİ ARAÇ ÇAYI’NIN BAŞINA..!!”
Aslında ARAÇ ÇAYI noktasında NE PROJELER SUNULMUŞTU Karabük yaşayanlarına,YEREL SEÇİMLER sırasında sunulan o projelere,insan kıyıp bakamıyordu bile,emin olan bakmaya kıyamıyordu insan.
MEĞER HEPSİ BİRER HAYALMİŞ O PROJELERİN..!!
Gidin bir bakın bakalım ARAÇ ÇAYI kenarına,DERE YATAĞINDA eski yatak,atılmış somya,otomobil lastiği gibi her türlü pisliği görmeniz mümkün,öyle değil mi..?
AH BENİM TALİHSİZ KARABÜK’ÜN AH,SANA YAZIK OLUYOR…!!

AK PARTİ KARABÜK DİSİPLİN KURULU BAŞKANI SAYIN MUSTAFA ÇELENLİ,BU GÖREVİNDEN İSTİFA EDEREK,MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK..
Karabük’ün iyi yetişmiş SİYASET ADAMLARININ başında gelen Sayın MUSTAFA ÇELENLİ,görevli bulunduğu AK Parti DİSİPLİN KURULU Başkanlığı görevinde istifa ediyor..
Sayın ÇELENLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK..
Sayın MUSTAFA ÇELENLİ,çok iyi yetişmiş,kendisini çok/çok iyi yetiştirmiş,bir isim ve dilerik AK Parti Karabük Milletvekili Listelerinde kendisine yer bulur,kendisine yer verilir..
Sayın ÇELENLİ uzun yıllar D.ÇELİK LİSESİ’NDE öğretmenlik yaptı ve Karabük’te çok geniş çevresi olan,bunun yanı/sıra kimse ile kontr bir durumu olmayan,hemen herkesin sevip/saydığı bir isim.
DİLERİZ AK PARTİ KENDİSİNE GEREKLİ İLGİ/DESTEK ve YERİ VERİR..
Karabük açısından bir kazanç olur..

İSTANBUL’DA YAŞAMINI SÜRDÜREN EFLANİLİ GENÇLER “KÖYLER ARASIN FUTBOL TURNUVASI DÜZENLİYORLAR..” BU MÜTHİŞ BİR OLAY..
Dün KARDEMİR KARABÜKSPOR Eski Yöneticilerinden Sayın ABDULLAH ADATEPE telefon etti,aradı, “İSTANBUL’DA YAŞAYAN EFLANİLİ GENÇLER EFLANİ KÖYLERİ FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEMİŞLER..”
Müthiş bir olay değil mi..?
Böylece hem gençler kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar,hem HEMŞEHRİLERİ İLE TANIŞIYORLAR,hem de EFLANİ adını duyuruyorlar,çok/çok MÜTHİŞ bir olay, gerçekten MÜTHİŞ BİR olay doğrusu.
17/18 MİLYONLUK BİR MEGA KENTTE,küçük bir İlçenin gençleri bunlar.
EFLANİLİLER İstanbul’da oldum/olası birlik/bütünlük içindedirler,sık/sık geceler düzenleyip bir araya gelirler,ancak,genç bir kesimin EFLANİ olayını bir FUTBOL TURNUVASINDA sürdürmesi müthiş bir gelişme.
FUTBOL TURNUVASI BÜTÜN HEYECANI İLE SÜRDÜRÜLÜYOR..

15 kişi görüş bildirdi

 1. Vatana millete hizmet aşkıyla

  Yahu vatana millet hizmet aşkıyla yanıp tutuşan ne kadar vatan evladı varmış.Bu kadar yetişmiş vatan evladı varda bu Karabük niye gün ve gün kıçın kıçın gidiyor.Bu kadar yetişmiş vatan evladı kendini Milletvekili olarak hebaya etmeye hazık amma velakin Karabük kıçın kıçın gidiyor niye acaba.
  Çıkın yiyitler çıkın Karabük sizden hizmet bekliyor

 2. Emin Güneş

  CHP’nin Adaylarına biriside bayram Karadağ olur

 3. İŞALLAH bAYRAM kARADAĞ OLUR

  İNŞALLAH BAYRAM KARADAĞ CHP ADAYI OLUR.CHP LİLER DÜRÜST PARTİSİNDEN HİÇ SAPMAMIŞ.ARKASINDA İŞÇİ MAAŞINDAN BAŞKA GELİRİ OLMAMIŞ PARTİSİNE SADIK BİR ARKADAŞIMIZDIR İŞALLAH CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLUR.BEN VARSAM CHP İÇİN ÇALIŞIRIM YOKSAM CHP BENİ İLGİLENDİRMEZ DEMEYEN MÜCADELECİ BİR ARKADAŞIMIZDIR.İŞALLAH CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLUR GENEL MERKEZDE ONU BİRİNCİ SIRAYA KOYAR.İŞALLAH BÖYLE YAPARLAR

 4. Vedat Şahin

  CHP
  Cevdet Akay’ın aday olduğu seçimleri unutmadı
  borçları unutmadı
  Mustafa Eren adayken Erdoğan’ı unutmadı.
  Işçi ama adam gibi chpli.
  Bayram yapar

 5. Chp

  Chp her seçimde sağdan oy getirecek aday arıyor
  Alın size Mutaasıp CHP li
  Üstelik Hacca da gitmiş biri
  Bence Bayram Karadağ başarabilir.
  Denemeye değer.

 6. İşçi ama mı?

  İşçi ama ne demek ? Milletvekili halkın çoğunluğunu oluşturan işçiden çıksın zaten, bu işvereni zengini kendine yontmaya alışmış adamları milletvekili yapma modası niye var bu memlekette?
  Milletvekili ;
  İşçiden olsun ,
  Köylüden olsun ,
  Memurdan olsun
  Mühendisten olsun
  Ama işverenden olmasın

 7. Cevdet Temiz

  Arkadaşım Herkes tutturmuş Cevdet Akay geçen seçimde borç taktı gitti diye niye yalan yanlış konuşuyorsunuz.
  Cevdet Akay ın kimseye bir kuruş borcu yok Isterseniz il başkanımız Abdullah Çakır â sorun o bunlara ayrıntılı cevap verir.
  Boşuna adamı yıpratmayın.
  Sevsenizde sevmesenizde aday Cevdet Akay olacak

 8. Eren erdim

  Kimse kusura bakmasın Karabük iline siyaseti tıkanmıştır.Milletvekili adaylarına bakın yeni isim var mı
  Hep daha önce aday olan milletvekili olan yada olamayan isimler yazık
  Karabük de yeni aday yok.
  Bayram başkanın işi zor hem işçi hem karşısında Cevdet Akay Erdogan Dinçer gibi işadamı avukat parababaları var.
  Bayram işçi tabiki işi zor

 9. Proje

  Bütün millet vekil aday adaylarımız Karabüke Yeni bir hastane sözü verebilecek mi söz verseler bile yapılırmı ahmet bey

 10. Anonim

  24 Haziran seçimleri yaklaştıkça miltvekili adayları ile ilgili fısıltılar oldukça artmaya başladı.CHP Genel merkezinin Karabük için, bölgemizin değerli evladı,duruşu ile takdir toplamış,her alanda aktif
  Eğitimci,edebiyatçı Metin Çengel ile teklif götüreceği dolaşan söylentiler arasında.Uzun Yıllar Yenice İlçe Milli Eğitim mÜDÜRLÜĞÜ yaptı.Yenicespor ve Yenicecebecisporunda Kurucularından.

 11. Anonim chp

  Allâh lillah aşkına kim bu Metin çengel 65 yaşını devirip Devletin emekli ettiklerinden mi.
  Biraz gerçekçi olun devlet emekli ediyor chp milletvekili mi yapıyor.
  Yenicenin tek adayı Cevdet Akay Aslan gibi yenice evladı.
  Biz Cevdet Akaya sahip çıkacağız onu yediremeyecegiz.
  Metin çengel bidahaki sonbahara…..

 12. AK PARTİ LİSTESİ

  1: MEHMET CEYLAN 2:MUSTAFA ÇELENLİ 3:EMİN DEMİR İSTEYENLE İSTEDİĞİ İDDAYA GİRERİM.MEHMET ALİ ŞAHİN ADAY OLMAYACAK MEHMET CEYLAN LİSTE BAŞI İKİNCİ SIRA MUSTAFA ÇELENLİ ÜÇÜNCÜ SIRA EMİN DEMİR OLACAK BUNU BÖYLE BİLSİN HERKES

 13. kamuoyu

  Bunları seçsen ne olur?
  Parlementer sistem bitmiş bu memlekette.
  Hangi milletvekilinin veya bakanın etkinliği kaldı ki.
  Ne heyecan bıraktılar, ne de heves. Sen sen adaysın bitti. Biz de usulen oy veririz.

 14. işçi

  Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde Taşeron işçiler olarak hala maaş farklarımızı alamadık

 15. karabüklü

  MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE PARTİLER MİLLETVEKİLİ SAYISINA GÖRE MİSALEN 2 KATI VEKİL ADAYLARINI BELİRLEYİP SEÇMENE İÇLERİNDEN DİLEDİKLERİNİ SEÇME YETKİSİNİ VERMELERİ GEREKİR. YOKSA BEN ŞUNLARI SEÇTİM SEN BENİM SEÇTİĞİME OY VER OLMUYOR. BEN BELKİ İLK İKİ SIRAYI İSTİYORUM AMA ÜÇÜNCÜYÜ İSTEMİYORUM , BENİM YERİME NEDEN KARAR VERİYORSUN.ZATEN ÜÇ-BEŞ YILDA BİR ANCAK MÜHÜR BİZİM ELİMİZE GEÇİYOR BIRAKIN DA TADINI ÇIKARALIM , BENİ TEMSİL EDECEK VEKİLİ BEN SEÇEYİM ARKADAŞ. SİZ NİYE KARIŞIYORSUNUZ.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.