Her Telden (25.Ağustos.2015)

Her Telden (25.Ağustos.2015)

Yayın: 25.08.2015 08:39
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV) BAŞKANI OLAN,DÖNEMİN VALİLERİ, “BAŞARILI OLAMADILAR..”
16.08.2006 Tarihinde,Resmi Gazete de yayınlanarak KAMU TÜZEL Kişiliği kazanan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ bir türlü ÜSTLENDİĞİ Katı Atık Bertaraf Tesisini YAPMAYI BAŞARAMADI.
Kısa adı KARÇEV olan bu BİRLİĞİN Başkanlığını O DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ yürütüyor ve 2006 Tarihinden bu yana gelen Valileri bir hatırlayın isterseniz.
NE YAZIK Kİ BU TESİSİ YAPTIRMAYI BAŞARAMADILAR..
BİRLİK Ana Sözleşmesi/Tüzüğü/Yönetmeliğini,adı artık her neyse,KARÇEV’İN Başkanlığını “O DÖNEM KARABÜK VALİSİ YAPAR..” gibi bir hüküm içeriyor.
BİR KENTİN VALİSİ ile ÇÖPLÜĞÜN ne bağlantısı var ise,KARÇEV Başkanlığını DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ YAPIYOR ve şu ana kadar BİR BAŞARI YAKALANAMADI..
Şimdi BİR ÖNERİ DE BULUNUYORUZ..
KARÇEV Ana Sözleşmesi,Tüzüğü,Yönetmeliği,adı her ne ise,DEĞİŞTİRİLMELİ ve VALİLER bu işten UZAK TUTULMALI,en ideali,en akılcı olanı bu olsa gerektir.
Örneğin DÖNEMİN VALİSİ yerine DÖNEMİN İL BELEDİYE BAŞKANI KARÇEV Başkanı olur gibi bir hüküm konulabilir,böylece hem asli görevi ÇÖP TOPLAMAK,BERTARAF ETMEK olan bir yetkili görevlendirilmiş olur,hem de VALİLER böyle bir sıkıntıdan kurtarılır.
BUNU YAPMAK ZOR OLMASA GEREKTİR..
NE DERSİNİZ..?

KARÇEV BAŞKANLIĞI GÖREVİNE KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ GETİRİLSE,SORUN ÇÖZÜLÜR..
KARÇEV Başkanlığı görevine,birçok yerde olduğu gibi,İL BELEDİYE BAŞKANI olan Sayın RAFET VERGİLİ getirilse,10 yıldır bir türlü çözülemeyen KATI ATIK BERTERAF Tesisi olayı BİR YIL içinde çözülür..
ÖYLE SANIYORUZ Kİ BİR YIL İÇİNDE ÇÖZÜLÜR..
Sayın RAFET VERGİLİ,pratik bir dizi girişim yaparak,bu işi en geç BİR yıl içinde,bilemediniz BİR BUÇUK yıl içinde kesin olarak çözüme kavuşturur..
Bakın,KATI ATIK BERTARAF Tesisi olayı Karabük Valisi Sayın SAİT VAKKAS GÖZLÜGÖL döneminde gündeme geldi,hatta,kendisi ile YER TESPİTİ konusunda ciddi bir anlaşmazlığımız olmuştu.
Daha sonra Rahmetli Vali Sayın CEMALETTİN SEVİM dönemi geldi İŞ BİTİRİLEMEDİ,sonra Vali Sayın CAN DİREKÇİ dönemi geldi İŞ BİTİRİLEMEDİ,sonra yine Rahmetli Vali Sayın CEMALETTİN SEVİM dönemi geldi İŞ BİTİRİLEMEDİ,daha sonra Vali Sayın NURULLAH ÇAKIR dönemi geldi İŞ YİNE BİTİRİLEMEDİ,daha sonra Vali Sayın İZZETTİN KÜÇÜK dönemi geldi İŞBİTİRİLEMEDİ,şimdi Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU dönemi sürüyor İŞ YİNE BİTİRİLEMEDİ..
Bu işi DÖNEMİN VALİLERİNDEN almak ve DÖNEMİN İL BELEDİYE BAŞKANI’NA vermek en akılcı durum değil mi,yine diyoruz ki KARÇEV Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ olsa,bu iş en fazla BİR-BİR BUÇUK yıl içinde bitirilir..
MEVZU HALK SAĞLIĞI İLE BİRE/BİR İLGİLİ..

GENEL SEÇİMDE “BİR KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’Nİ 10 YILDA BİTİREMEDİNİZ.İNSANLAR ZEHİRLENİYOR..” DENİR Mİ.
Safranbolu Belediye Başkanı ve Safranbolu BELEDİYE MECLİSİ öyle bir olayı gündeme taşıdı ve tetikledi ki ERKEN GENEL SEÇİM sırasında bu iş SİYASİ GÜNDEM MALZEMESİ olacaktır.
ZİRA İNSAN SAĞLIĞI CİDDİ TEHLİKE DE.
YILLARDIR DA TEHKİLE ALTINDAYDI SAĞLIK..
2005 Yılının Son aylarında KARABÜK GÜNDEMİNE gelen ve 2006 yılında KAMU TÜZEL KİŞİLİĞİ kazanan KATI ATIK BERTARAF Tesisi yaptıracak olan KARÇEV o zamandan bu yana BAŞARILI OLAMADI..
Şimdi SAFRANBOLU BELEDİYESİ BAŞARILI OLACAK MI..?
KESİNLİKLE BAŞARILI OLAMAYACAĞI ÜZERİNE iddiaya girenler var ve “BAŞARILI OLAMAZ ZİRA 5 MİLYON LİRA GİBİ BİR MALİYETİVAR.BUNUN YANI/SIRA YER SEÇİMİ KONUSUNDA ÇOK ÖNEMLİ SIKINTILAR VAR..” diyen çevreler var.
Buna karşılık KARÇEV Başkanlığı görevine Karabük İL BELEDİYE Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN getirilmesi halinde “BU İŞİN EN GEÇ BİR BUÇUK YIL İÇİNDE TAMAMLANACAĞINI..” söyleyenler var..
Eğer maksat “ÜZÜM YEMEKSE..” yıllardır bitirilmeyen bu işi bitirmek üzere Sayın RAFET VERGİLİ KARÇEV Başkanlığı’na getirilir ve bu iş biter diyen çok geniş bir çevre var.
“MAKSAT ÜZÜM YEMEK DEĞİL,BEKÇİ DÖVMEK..” gibi yaklaşım gösterenler ise “MEVCUT STATÜ DEVAM ETSİN VATANDAŞ SAĞLIĞI TEHLİKE YAŞAMAYA DEVAM ETSİN..” gibi yaklaşım gösteren çevreler var.
Artık ;HESABIMIZA/HESABINIZA HANGİSİ UYARSA..!!

KARABÜK VALİLİK BİNASINDA OLAN YÜZLERCE MEMUR, “OLASI BİR DEPREME KARŞI..” GÜVENSİZ BİR BİNA OLAYI..
KARABÜK VALİLİK Binasının DEPREME DAYANIKSIZ olduğu raporlarla sabit ve eğer MESAİ SAATLERİ içinde şiddetli bir deprem olursa BURADA ÇOK CİDDİ sıkıntılar yaşanacağı besbelli.
YÜZLERCE MEMUR,HİZMETLİ,İŞİ OLAN İNSAN olacak Binada..
ALLAH KORUSUN..
Dün bir işyerinde bu konuyu konuşuyorduk,bir kardeşimiz çok önemli bir tespit yaptı ve “ORADA ÇALIŞAN MEMURLAR,HİZMETLİ PERSONEL,BU BİNADAN ÇIKILMASI İÇİN BİR BASINÇ OLUŞTURMALILAR..” dedi
“NASIL YANİ..” diye sorduk “NASİL OLACAĞI VAR MI ABİ,ŞEFİNE SÖYLEYECEK,MÜDÜR YARDIMCISINA SÖYLEYECEK ,MÜDÜRÜNE SÖYLEYECEK,SÜREKLİ OLARAK TEHLİKE ALTINDA ÇALIŞTIKLARINI DİLE GETİRECEKLER..” dedi
Özetle bunları söyledi o kardeşimiz.
“BÖYLECE BİR BASINÇ OLUŞTURULACAK..” diye bilgiler verdi ve o kardeşimizin tahliline göre,eğer bu basınç oluşturulamazsa,sırf taşınmak nedeni ile YILLARCA O ÇÜRÜK BİNADA kalırlarmış.
ALLAH KORUSUN BİR DEPREM OLURSA ÇOK FENA..
Deprem bu ;GELİRKEN HABER VERMİYOR Kİ..!!

KARABÜK BELEDİYESİ İLE TOKİ ARASINDA GÖRÜŞMELER PROTOKOL İMZALANMASI AŞAMASINA GELDİ VE HADDANE
Karabük’ün ŞEHİR İÇİNDE kalan HADDELER ile ilgili sorunu bitiyor galiba ve gelişmeler bu anlamda hayli umut verici,hayli heyecan verici gidiyor.
KARABÜK BELEDİYESİ ile TOKİ arasında sürdürülen görüşmeler protokol imzalanması aşamasına geldi ve İSTASYON Meydanının arka kısmında kalan HADDANELERİN Şehir dışına çıkmaları,buraların KENTSEL DÖNÜŞÜM içini alınması için protokol imzalanacak.
ÇOK GENİŞ BİR ALAN BURASI..
BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ yanından başlıyor,TCDD Arazilerine,oradan SALI PAZARINA kadar uzanıyor ve üst kısımda ise IŞIK HADDANESİNİ kapsayan bir biçimde yürüyüp gidiyor.
BURALAR KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI KAPSAMINA ALINIYOR.
Karabük açısından çok önemli bir gelişme..
KARABÜK’ÜN TARİHİNİ/TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEK bir gelişme ve Karabük Belediyesi ile TOKİ arasında sürdürülen görüşmeler,iki Kurum arasında protokol aşamasına gelmek üzere.
YEREL SEÇİMLERDE VERİLEN SÖZ TUTULUYOR demek ki.
CHP VE MHP ERKEN GENEL SEÇİME,7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE Kİ LİSTELERLE Mİ GİDECEKLE,BU YÖNLÜ İHTİMAL..
CHP ve MHP Erken Genel Seçime,7 HAZİRAN Genel Seçime gittikleri MİLLETVEKİLİ Listesi ile mi gidecekler,sanki Kamuoyu’na o yönlü bilgiler veriliyor,haberler sızdırılıyor.
O ZAMAN KİMSE BOŞUNA UMUTLANMAMALI..
CHP ve MHP BU İSİMLERLE SEÇİME GİDECEKLERMİŞ..
Peki AK Parti ne yapabilir..?
Karabük Özelinde bu sorunun cevabı çok önemli ve AK Parti Milletvekili Adaylarını değiştirir mi,birisini tutar,birisini değiştirir mi veya her ikisini de değiştirir mi..?
AK Parti içinde ÜÇ DÖNEM ŞARTI kaldırılırsa,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Karabük Milletvekili Adayı olacağı üzerinde fikir yürüten çevreler var.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Karabük Milletvekili Adaylığı,KARABÜK’E ÇOK ÖNEMLİ,ÇOK CİDDİ BİR SİYASİ GÜÇ KATAR ve bu en azından Karabük için çok önemsenmesi gereken bir gelişmedir.
DİLERİZ BÖYLE OLUR ve Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,yine yeniden Karabük Milletvekili Adayı olarak Erken Genel Seçime girer ,Karabük Siyaseten güçlü olur.
Peki SEÇİMİN SONUCU NE OLABİLİR acaba..?
MHP’LİLER sonucun fark etmeyeceğini her aşamada dile getiriyorlar ve beklentileri yine 1-1 olur şeklinde,CHP’LİLER ise 7 HAZİRAN Genel Seçimi öncesinde ÖNSEÇİM ile belirlenen listenin mutlaka değiştirilmesi yönündü fikir veriyorlar.
Bunun için GENEL MERKEZ boyutunda temaslar yapıyorlarmış.
Değişirse NASIL BİR MİLLETVEKİLİ LİSTESİ OLUR..?

AK PARTİ İÇİNDE GELİŞEN “ÜÇ DÖNEMİN KALDIRILMASI-DEĞİŞTİRİLMESİ VE BEKLENTİSİ OLANLAR..” NOKTASI..
Siyasette SAĞ GÖZÜN-SOL GÖZE acıması,şefaati olmaz şeklinde bir kurul olduğu söylenir,şimdi AK Parti içinde yaşanan “ÜÇ DÖNEM ŞARTININ ESNETİLMESİ/KALDIRILMASI/DEĞİŞTİRİLMESİ..” buna uygunu bir resim veriyor sanki.
BEKLENTİSİ OLAN BİRÇOK İSİM MEMNUN DEĞİL.
ÜÇ DÖNEM ŞARTINA takılıp,Milletvekili Adayı olamayanların,şimdi yeniden ADAY OLACAK olmaları,BEKLENTİ İÇİNDE olan birçok insanın önünü kesti..
AK Parti içinde yüz civarında insan ÜÇ DÖNEM ŞARTINDA sıyrılıyorlar ve bunların çok büyük bölümü PARTİNİN EN AĞIR TOPLARI öyle olunca da YENİDEN ADAY GÖSTERİLECEKLER demektir.
BU DURUM KAÇ KİŞİNİN ÖNÜNÜ KESER,BİR DÜŞÜNÜN..
EN AZ BEKLENTİSİ OLAN 70-80 KİŞİNİN ÖNÜNÜ KESER.
Olaya böyle bakanlar olduğu kesin,ancak,bu gelişmeye Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN geçtiğimiz günlerde söylediği “AK PARTİ’NİN FABRİKA AYARLARINA DÖNMESİ OLAYI DA GERÇEKLEŞMİŞ OLACAKTIR..” böylece.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN AK Parti’nin 2FABRİKA AYARLARI BOZULDU..” demişti,böylece bozulan FABRİKA AYARLARI büyük ölçü de yeniden tesis ettirilecektir..
ÜÇ DÖNEM ŞARTINA TAKILAN 100 civarında Siyasetçi vardı ve bunların büyük bölümü yeniden SİYASET YAPMAK hakkını kazanıp sahneye dönerken,bir o kadar BEKLENTİSİ OLAN İNSANDA biraz buruk olacaktır elbet.
Siyaset zor zanaattır..

ERKEN GENEL SEÇİMDE “NAYLON FATURA OLAYI..” “KARÇEV BAŞARISIZLIĞI..” “DEVLET HASTANESİ YAPIMI.”
Ülkemiz artık ERKEN GENEL SEÇİME gidiyor ve yapılacak bir ERKEN GENEL SEÇİMDE yine aynı veya benzer sonuç çıkarsa ne olacağı hakkında sağlıklı bir tahlil görünmüyor.
BİR SEÇİM DAHA MI YAPILIR ACABA..?
ERKEN GENEL SEÇİM sırasında Karabük Siyaseti acaba neyi/neleri tartışır,hangi konuları gündem yaparak üzerinde SİYASET ÜRETMEK yoluna gider.
SİYASETİ İYİ İZLEYEN BİR KARDEŞİMİZ TÜYO VERDİ BİRAZ..
BİİİR “naylon fatura üzerine gidilir..” DEDİ..
İKİİİ “KARÇEV’İN çöp konusunda ki başarısızlığı..” DEDİ.
ÜÜÜÇ “Devlet Hastanesi,Hastane olayı yine konuşulur..” DEDİ.
Daha sonra da,daha ikinci gibi duran konulara değindi,TSO Meclis Başkanlığı filan gibi bir dizi konu üzerinde durarak “MESELA FİLYOS LİMANI İŞİNİN YATMASI ile İSMETPAŞA İHTİSAS O.S.B.OLAYINI UNUTMA..” filan dedi.
Yine SIKI BİR SEÇİM YAŞAYACAĞIZ GİBİ GÖRÜNÜYOR.
Hele/hele Sayın RAFET VERGİLİ sahaya tam inerse..
O zaman ALLAH RAKİP SİYASİLERE KOLAYLIK VERSİN..

“BÜROKRATLAR,GELECEKTE BİR KOALİSYON OLACAĞINI HESABA KATARAK,SİYASETTEN UZAK DURMAYA ÇALIŞIR”
Özellikle Karabük’te SİYASETİ ÇOK YAKINDAN ve İYİ İZLEYEN bir kardeşimizle sohbet ettik,bize birçok tüyo verdi,özellikle ERKEN GENEL SEÇİM sırasında gerek BÜROKRATLARIN,gerekse SEÇMENİN çok SİYASİ GÖRÜNMEMEK isteyeceğini ileri sürdü.
NASIL YANİ diye sorduk.
AK Parti’nin TEK BAŞINA İKTİDAR BÜYÜSÜ BOZULDU,gelecekte bir KOALİSYON OLUR düşüncesi ile BÜROKRATLAR daha mesafeli,daha orta yerde bir tavır sergilerler gibi analizler yaptı.
“SEÇMEN İÇİNDE AYNI ŞEY GEÇERLİ..” dedi.
Seçmenin İKTİDAR OLUR diye baktığı bir SİYASİ PARTİYE YAKIN görünmek için olağanüstü bir gayret göstererek,BELKİ GELECEK SÜREÇTE BİR İŞİME YARARLAR anlayışından hareket ettiğine dikkat çekti.
O nedenle İNANMIŞ/FANATİK Partililerden hariç olan seçmenler daha orta yerde ve her Siyasi Partiye aynı mesafede durmaya gayret ederler diyerek “BEN BUNU UZUN YILLAR YAŞADIM/GÖZLEMLEDİM..” dedi.
Bu analizlerini bir kenara yazacağımızı söyledik.
“SEN KENARA DEĞİL,KÖŞENE YAZ İSTERSEN..” dedi.
Tahlilleri bize de akılcı gelmişti gerçi.
Ama yazıp/yazmamakta kararsızdık,izin verdi yazdık işte..
“AMMA İSİM YOK BİLİYORSUN..” dedi,tamam kardeş,dedik

8 kişi görüş bildirdi

 1. AKP İL/İLÇE BAŞKANI GİBİ

  MİLLİ EĞİTİMDE AKP İL/İLÇE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞAN BÜROKRATLAR NOLACAK BİR FİKRİNİZ VARMI.HELE BAZILARI SENDİKACILIK ADI ALTINDA RESMEN PARTİCİLİK YAPIYOLAR.ATAMALARA KARIŞIYOLAR,ONLARIN DIŞINDA KİMSENİN BİR YERE GELMESİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEYİL.EYER BİR KOALİSYON OLURSA GİNE BU ADAMLAR HACIYATMAZ GİBİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ BAĞLI OLDUĞU PARTİYE YANAŞIRLAR İŞLERİNİ YÜRÜTÜRLER.VEYAHUTTA ÖYLE OLURMU

 2. ANTALYADAN Bİ DANGALAK

  BU KÖŞEYE ANTALYADAN RÜMUZUYLA BİR DANGALAK YAZILAR YAZIYOR.KENDİSİNİ GİBİ DÜŞÜNMEYEN HERKESİ BİDON İLAN ETMİŞ BİRDE 65 YAŞINDA EMEKLİ OLMAYA SÖVÜYOR HERİF.HERALDE ONU 45 YAŞINDA FİLAN EMEKLİ ETMİŞYER.LAN BİDON KAFALI ESAS SENSİN.ÖYLE OLMASAN ERKEN EMEKLİ OLMAYI SAVUNMAZSIN DANGO.SICAK VE NEM SANA DOKUNMUŞ.ADAM GİBİ YAZ ONA BUNA HAKARET EDEREK YAZMA SANADA HAKARET EDEREK YAZARLAR TAMAMMI ANTALYADAN BİDON DANGO

 3. işsiz metalci

  ne guzel bı dunya boyle gel 400 kısıyı ekmegınden et bı acıklama bıle yapma ey turk metal nerde verdıgınız sozler sahın dıkılıtas senınde tuzun kuru dayreler yapmıs jıpler almıssın barı sen bı acıklama yap haram olsun hakkımız sende bu olayın pesını bırakma bu kadar ucuzmu bu ısler

 4. işçi kok

  2010 yılında bıze donek dıyenler kımmış donek gördunuzmu sayın golbek senın ıcınde demedıgını bırakmadı bu ınsanlar noldu sımdı ıscıyı dusman ettıler bırbırlerıne nıye bırakıp kactılar verselerdı mucadelelerını bızde acaba gıtsemıydık turk metale dıye fıkır alısverısınde bulunuyoz arkadaslarla demekkı bız dogrusunu yapmısız ama ne olursa olsun yazık oldu bu ıscıye daha 350 davasından bahsedıyo metalcı arkadaslar demekkı ordanda bısey cıkmıycak anladılar cekıp gıttıler bır ıkı gun konusulur unutulur demıslerdır bu ısın sorumluları bu ınsanların hakkını nasıl odıyecekler mahserde doru yazmıs arkadas bu ıs bu kadar ucuz olmamalıydı davalar bıter gelır adam gıbı bı acıklama yapar bız ustumuze dusenı yaptık ıscı boyle ıstedı der helallesır gıdersın ama metal yonetıcılerıde haklı hangı yuzle gelecekler

 5. Anonim

  ucuz tabı bu kadar ıste bız kendımız bı araya gelemedık o surecte recayı baskanı yanlız bırakıp yavuzun şahının pesınden gıdenler yavuza şahıne sorun nolacak sımdı dıye recayı baskanın gıtmesı ıcın mucadele veren o arkadaslar nerde asıl konusulması gereken budur bırazda kendımızde suc aramamız gerekmıyomu arkadaslar demedımı toplantılarda baskan uye olun durun gerısını hallederım bazı arkadaslar naptı yer vaadı makam vaadı verdı bırılerıde ınandı basladılar sucu bucu olmaya ısler kotu gıdıncede recayı bırakıp kactı oylemı kargalar guler bır yıl gece gunduz bır adam pesınde bızler kosarken recayı baskan yanımızda degılmıydı daha ne yapacaktı bu kadar entırıkanın ıcınde

 6. LAN ARKADAŞ HALENMİ

  LAN ARKADAŞ HALENMİ RECAİ BAŞKAN BE.HALENMİ RECAİ YANDAŞLIĞI.ARTIK BIRAKIN BU ADAMI.EKMEYİMİZE KAN DOĞRAYAN BU ADAMI BIRAKIN ARTIK.ONUN YÜZÜNDEN SÜRÜNÜYOZ.HALEN YOK YALNIZ BIRAKMIŞIZ YOK SAHİP ÇIKMAMIŞIZ.BUNU SÖYLEYENİ ALLAH ÇARPAR BİLADER.AİLEMİZİ DAĞITTIK.GELİCEMİZİ KARARTIK.DAHA NE YAPSAYDIK.BİRDE ÖNÜNDE DOMALSAMIYDIK YANİ.DAHA NE YAPTIK O BİZE NE YAPTI 400 AİLEYİ PERİŞAN ETTE YUVALARI YIKTI.BİRİDE ÇIKMIŞ YALNIZ BIRAKTIK FİLAN MASALLARI ANLATIYOR

 7. Ayıp Ayıp...

  ANTALYADAN Bİ DANGALAK ve LAN ARKADAŞ HALENMİ rumuzuyla yazan iki kişi eğer aynı kişi değil ise, aynı mantalitede iki kişi.. Buraya yazılan her yorumun yüzlerce hatta binlerce kişi tarafından okunduğunu unutuyorlar galiba. O argo kelimeler ne öyle? 65 yaş ile ilgili söyledikleri? Yok Recai Başkan konusunda yaptığı yorumlar.. Ayıp be kardeş. Aynı argo sözleri ismini kullanarak yazamıyorsan böyle rumuzlarla da yazmamalısın. Gerçekten çok ayıp. Emeklilik yaşına gelince, araştır bak. Sn.Bakan Faruk Çelik Rp milletvekili iken mecliste emeklilikle ilgili bir konuşma yapmıştı. Dönemin Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Yaşar Okuyan’a karşı. Emeklilik yaşı 60 olmasıyla ilgili kanun teklifi geldiğinde “Bu insanlar mezardamı emekli olacak demişti.” Aynı konuşmayı yapan Faruk Çelik yıllar sonra bakan oldu ve emeklilik yaşını 65’e yükseltti. Sanırım bu ülkede hayat standardı çok gelişti. Ortalama ömür 100 yaşına çıktı. Bir ayıp da Sn.Bakan’a. Bir ayıpta buna destek verenlere. 45 yaşında emekli olsun demiyoruz insanların. Ama 65 yaş da çok çok fazla.

 8. Yorumcu

  Vergili Karçevin değil hiç bir şeyin başkanı olmaz. İl koordinasyon kuruluna bile katılmayan vergili hiç bir zaman sıkıntılı konularda taşın altına elini sokmamıştır. Valiyle hangi toplantıda karabük için bir araya gelmiştir. Devletle beraber çalışmayı sevmez.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Futbol: Haftanın programı

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Trendyol Süper Lig'de 32, Trendyol 1. Lig'de 30, TFF 2. Lig'de ise 35. hafta maçları oynanacak. TFF 3. Lig'de 28. hafta ve Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde de 27. hafta mücadeleleri yapılacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre profesyonel liglerde haftanın programı şu şekilde:

– Süper Lig

Bugün:

20.00 Trabzonspor-EMS Yapı Sivasspor (Papara Park) (Ev sahibi takım seyircisiz)

Yarın:

13.30 Kasımpaşa-TÜMOSAN Konyaspor (Recep Tayyip Erdoğan)

16.00 MKE Ankaragücü-Gaziantep FK (Eryaman)

19.00 Yukatel Adana Demirspor-Mondihome Kayserispor (Yeni Adana)

19.00 Beşiktaş-Yılport Samsunspor (Tüpraş)

14 Nisan Pazar:

13.30 Siltaş Yapı Pendikspor-RAMS Başakşehir (Pendik)

16.00 Çaykur Rizespor-Bitexen Antalyaspor (Çaykur Didi)

16.00 Atakaş Hatayspor-İstanbulspor (Mersin)

19.00 VavaCars Fatih Karagümrük-Fenerbahçe (Atatürk Olimpiyat)

15 Nisan Pazartesi:

20.00 Corendon Alanyaspor-Galatasaray (Alanya Oba)

– Trendyol 1. Lig

Bugün:

20.00 Manisa FK-Eyüpspor (Manisa 19 Mayıs)

Yarın:

13.30 Ankara Keçiörengücü-Gençlerbirliği (Aktepe)

16.00 Boluspor-Ümraniyespor (Bolu Atatürk)

19.00 Altay-Ahlatcı Çorum FK (Alsancak Mustafa Denizli)

14 Nisan Pazar:

13.30 Tuzlaspor-Göztepe (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

16.00 ASTOR Enerji Şanlıurfaspor-Teksüt Bandırmaspor (11 Nisan)

19.00 Kocaelispor-Bitexen Giresunspor (Yıldız Entegre Kocaeli) (Ev sahibi takım seyircisiz)

15 Nisan Pazartesi:

17.00 Erzurumspor FK-Sakaryaspor (Erzurum Kazım Karabekir)

20.00 Adanaspor-Bodrum FK (Yeni Adana)

– TFF 2.Lig

Beyaz Grup:

Yarın:

15.00 Turkish Oil Yeni Mersin İdman Yurdu-Nazilli Belediyespor (Mersin)

15.00 Esenler Erokspor-Bursaspor (Esenler Erokspor)

15.00 Karacabey Belediyespor-Ankaraspor (Karacabey M.Fehmi Gerçeker)

14 Nisan Pazar:

14.00 1461 Trabzon FK-Bucaspor 1928 (Ortahisar Yavuz Selim)

15.00 Zonguldak Kömürspor-Adıyaman FK (Karaelmas K.Köksal)

15.00 Kırklarelispor-Serik Belediyespor (Kırklareli Atatürk)

15.00 AcnTURK Sigorta Vanspor-Altınordu (Van Atatürk)

15.00 Diyarbekirspor-Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri (Diyarbakır)

15.00 Hes İlaç Afyonspor-Ankara Demirspor (Zafer)

Kırmızı Grup:

Yarın:

15.00 Menemen FK-İskenderunspor (Menemen İlçe)

15.00 Sarıyer-Düzce Cam Düzcespor (Yusuf Ziya Öniş)

14 Nisan Pazar:

15.00 Denizlispor-Motolux 68 Aksaray Belediyespor (Denizli Atatürk)

15.00 Somaspor-Uşakspor (Soma Atatürk)

15.00 Alagöz Holding Iğdır FK-Belediye Derincespor (Iğdır Şehir)

15.00 GMG Kastamonuspor-Amed Sportif Faaliyetler (Gazi)

15.00 İnegölspor-Karaman FK (İnegöl İlçe)

15.00 Fethiyespor-Isparta 32 Spor (Fethiye İlçe)

15.00 Anagold 24Erzincanspor-Kuzey Marmara AŞ Arnavutköy Belediyespor (Erzincan 13 Şubat Şehir)

-TFF 3. Lig

1. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Gümüşhane Sportif Faaliyetler-Aliağa Futbol (Gümüşhane Yenişehir)

15.00 Ayvalıkgücü Belediyespor-Kırıkkalegücü Futbol SK (Ayvalık Hüsnü Uğural)

15.00 Mardin 1969 Spor-Kepezspor (Mardin 21 Kasım)

15.00 Tarsus İdman Yurdu-Edirnespor (Tarsus Burhanettin Kocamaz)

15.00 Malatya Arguvan SK-İnegöl Kafkas SK (Arguvan İlçe)

15.00 Artvin Hopaspor-Karabük İdman Yurdu (Arhavi İlçe)

15.00 Küçükçekmece Sinop SK-Talasgücü Belediyespor (Küçükçekmece 100. Yıl)

2. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Pazarspor-Turgutluspor (Pazar İlçe)

15.00 Amasyaspor-TPAO Batman Petrolspor (12 Haziran)

15.00 Amber Çay Eynesil Belediyespor-Ergene Velimeşespor (Eynesil İlçe)

15.00 Sapanca Gençlikspor-Silifke Belediyespor (Sapanca Atatürk)

15.00 Hacettepe 1945 SK-3Gen Holding Elazığspor (Etimesgut Belediyesi Atatürk)

15.00 Kemerkent Bulvarspor-Karşıyaka (Bulvar Mimar Kubilay Köse)

15.00 Efeler 09 Spor-Anadolu Üniversitesi (Ahmet Yaşar Kocabıyık)

3. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Darıca Gençlerbirliği-Kuşadasıspor (Darıca İlçe)

15.00 Merkür Jet Erbaaspor-Onvo Ağrı 1970 SK (Erbaa İlçe)

15.00 Büyükçekmece Tepecikspor-Akhisarspor (Tepecik Şenol Güneş)

15.00 Bornova 1877 Sportif Yatırımlar-Belediye Kütahyaspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

15.00 Fatsa Belediyespor-Silivrispor (Fatsa İlçe)

15.00 Sivas Dört Eylül-Karatay Termal 1922 Konyaspor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu)

15.00 Osmaniyespor-Bayburt Özel İdarespor (7 Ocak)

4. Grup:

14 Nisan Pazar:

15.00 Armoni Alanya Kestelspor-Orduspor 1967 (Alanya Milli Egemenlik)

15.00 Muş 1984 Muşspor-Siirt İl Özel İdaresi (Muş Şehir)

15.00 23 Elazığ FK-Sultanbeyli Belediyespor (Elazığ Doğukent)

15.00 Nevşehir Belediyespor-Güneş Holding Çankaya SK (Nevşehir Gazi)

15.00 İdaş Çatalcaspor-Sebat Gençlikspor (Çatalca İzzettin)

15.00 Bursa Yıldırımspor-Bitexen Adana 1954 FK (Minareli Çavuş Spor Tesisleri)

15.00 Balıkesirspor-Tokat Belediye Plevnespor (Balıkesir Atatürk)

– Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi

14 Nisan Pazar:

12.00 Bitexen 1207 Antalyaspor-Fatih Vatanspor (Zeytinköy 2 numaralı saha)

12.00 Bitexen Adana İdmanyurduspor-Trabzonspor (Muharrem Gülergin Futbol Sahası)

12.00 Ataşehir Belediyespor-Doğuş Gold Gaziantep Asyaspor (İBB Esatpaşa)

13.00 Fenerbahçe Petrol Ofisi-Amed Sportif Faaliyetler (Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri)

13.00 ALG Spor-Wulfz Fatih Karagümrük (Batur)

13.30 Hakkarigücüspor-Beşiktaş JK United Payment (Merzan Şehir)

14.00 Karadeniz Ereğli Belediyespor-Beylerbeyi SK (Şehit Vefa Karakurdu)

14.00 Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET-Galatasaray (Osmanlı)