Her Telden (25.Haziran.2015)

Her Telden (25.Haziran.2015)

Yayın: 25.06.2015 08:46
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR’İN KURULUŞUNDAN BU YANA,BASINA ORADAN KAMUOYU’NA SIZAN/YANSIYAN YÖNETİM KARARI..
KARDEMİR’İN Kuruluşundan bu yana,yüzlerce YÖNETİM KURULU kararı olsa gerektir,bunların çok tartışmalı olanları bile Basına,oradan KAMUOYU’NA YANSIYAN/SIZAN kararı olmamıştı.
Öncelikle bir konuyu net tespit etmek gerek.
Bu YÖNETİM KURULU kararını ele geçiren,yazarak Kamuoyu ile paylaşan arkadaşımızı/arkadaşlarımızı kutlamamız gerek,zira gerçekten bir Gazetecilik başarısı yakalamıştır/yakalamışlardır.
BU BİR GAZETECİLİK BAŞARISIDIR,KUTLANMASI GEREKİR.
Denilecektir ki,O YÖNETİM KURULU Kararında herhangi bir sakıncalı durum yoktur,Resmi Birimler de bile buna benzer birçok iş ve işlem yapılır/yaptırılır,alınan kararda hiçbir sıkıntılı,sakıncalı durum yoktur,herşey usulüne uygun gelişmiştir.
Olayın böyle bir tarafı da gözden kaçırılmamalı..
Peki KARDEMİR Yönetim Kurulu kararı nasıl sızdırılmıştır,Kamuoyu’na nasıl yansıtılmıştır,işte o nokta KARDEMİR Yönetim Kurulu’nca en ince detayına kadar öğrenilmeli ve gerekli önlemlerin alınması yoluna gidilmeli,gidileceği yolunda bilgilerde gelmeye başladı.
KONU GÖREVDEN ALINANLARA YÜKLENEBİLİR Mİ..?
İyi de,şimdiye kadar KARDEMİR Yönetimince görevden alınan O KADAR ÇOK İSİM oldu ki,hiç böyle bir gelişme yaşanmamıştı,kimse bu yönde bir hareketin içine girmemişti..!!
KURULUŞUNDAN, BU YANA İLK KEZ YAŞANAN BİR OLAY.

KARDEMİR CENAHINDA,KAMUOYU’NA YANSIYAN YÖNETİM KURULU KARARI İÇİN,GÖZLER NEREYE ÇEVRİLDİ..?
Bir İnternet Sitesi’nde yer alan KARDEMİR Yönetim Kurulu kararı,KARDEMİR Yöneticileri tarafından “BUNUN SAKINCALI HİÇBİR YANI,SIKINTILI HİÇBİR TARAFI YOK.BÖYLE YÜZLERCE KARAR ALINMIŞTIR..” gibi değerlendiriliyor.
Ancak,TARİHİNDE İLK KEZ,bir Yönetim Kurulu Kararının Basına yansıması/yansıtılması –bize göre yine/yeniden söylüyoruz bir Gazetecilik başarısıdır,kutlanması gerekir- KARDEMİR Yönetimini ciddi biçimde üzmüş görünüyor.
Bu kararın Kamuoyu’na yansıması/yansıtılması SON OPERASYONLA GÖREVDEN ALINAN bazı isimlerden kaynaklanmış olabilir gibi bir izlenim KARDEMİR cenahında ağırlık kazanmış görülüyor.
Ancak,ÇELİK KONSTRÜKSÜYON İŞİ YAPAN,İstanbul taraflarında ki firmadan söz edilmesi de enteresan ve bu Firmanın KARDEMİR içinde,Yönetim Kurulu Kararlarının yazışmalarla bilgisine sunulduğu,çok küçük,bir çevreden edinmiş olabileceği gibi bir izlenim içinde olanlar var.
Sanıyoruz bu Firma “ELİNDE BÖYLE BELGELER OLDUĞUNU..” çeşitli vesilelerle KARDEMİR Yöneticilerine çıtlatmış “KARŞILIĞI NOKTASINDA BELİRLİ TALEPLERDE DE..!!” bulunmuş.
Kulislerde bunlar anlatılıyor..
OLAY KESİNLİKLE HUKUKA GİDECEK GİBİ DURUYOR..
Yaşanan ve yaşanabilecek gelişmeleri ilgi ile izleyeceğiz..
Ve,kusuru,kabahati olan varsa cezasını çeksin dileğinde bulunacağız.
Bu hamur daha çok su kaldıracak gibi görünüyor.

AK PARTİ 2015-2019 YILLARI ARASINDA YAPACAĞINI VAAT ETTİĞİ “KARABÜK HAVAALANI..” GERÇEKLEŞECEK Mİ…?
Biliyorsunuz AK Parti 2015-2019 Yılları arasında YAPACAĞI İŞLERİ-VAATLERİ bir liste halinde yayınlamıştı,7 Haziran Genel Seçimi öncesinde yayınlanan liste de KARABÜK HAVAALANI DA vardı.
Aslında HAVAALANI OLAYI şimdiye kadar bitmiş olabilirdi ve o zaman ki KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN önünü kesmek adına,bu projenin önünü kestiler.
PEKİ ŞİMDİ YAPILABİLECEK Mİ..?
Henüz KOALİSYON HÜKÜMETİ kurulmadı ve bir HAVAALANI yapımı için hangi Bakanlıklar ETKİLİ/YETKİLİDİR ve bu Bakanlıklar hangi Parti UHDESİNDE kalır,net bir durum yok.
KOALİSYON HÜKÜMETİ kurulunca girişimler başlar herhalde.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bünyesinde HAVACILIK PROGRAMI AÇILDI ve eğer bu proğram sürdürülecekse HAVAALANI gerekiyor bu anlamda HAVAALANI şart.
KARABÜK’E HAVAALANI YAPILACAK MI..?
Biz biraz zor görüyoruz ya,HAYDİ HAYIRLISI..
Keşke Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN önü kesilmeseydi o zaman.
KONU ŞİMDİYE KADAR BİTERDİ,en azından YARIYI GEÇMİŞ olurdu..

KARDEMİR KARABÜKSPOR KONGRESİ’NE KATILMAK İSTEYEN GENİŞ BİR KESİM VAR GALİBA VE ARAYAN İNSANLAR..
Geçtiğimiz gün,akşam saatleriydi,Kayabaşı’ndan çok sevdiğimiz bir kardeşimiz telefonla aradı “ABİ KARABÜKSPOR KONGRESİ HANGİ TARİHTE YAPILACAK..” diye sordu..
SÖYLEDİK KENDİSİNE..
“HAYIRDIR NEDEN SORDUN..” dedik ve birkaç arkadaş oturduklarını,iftar saatini beklerken sohbet ettiklerini söyledi ve “AKLIMIZA GELDİ BELKİ KONGREYE GİDERİZ,TARİHİ ÖĞRENELİM DEDİK..” şeklinde cevap verdi.
11 TEMMUZ GÜNÜ YAPILACAK KONGREYE katılım üst düzey olacak gibi görünüyor,başka arkadaşlar,kardeşlerde “MUTLAKA BU KONGREYE KATILACAĞIZ..” diyenler oldu..
DİLERİZ KARDEMİR KARABÜKSPOR’A yakışan bir olgunlukta Kongre olur,KARABÜKSPOR Karabük toplumunun ortak değeridir ve herkesin üzerine titremesi gereken bir Camiadır.
GÖRDÜĞÜMÜZ KADARI İLE 11 temmuz günü yapılacak Kongre de Kulüp Başkanı olması beklenen Sayın FERİDUN TANKUT Karabük’ü kucaklayacak bir Yönetim yapmak için çalışıyor.
KARABÜKSPOR sosyal dengeleri iyi kurulmuş bir Yönetim ile kurulması için büyük mesafe kazanılan sosyal barışa çok önemli katkılar verebilir/vermelidir de..
KARABÜKSPOR Karabük’ün ortak değeridir..
Üzerine hiçbir biçimde kimse gölge düşürmemelidir..

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNDE,SİYASİ PARTİLERİN,KARABÜK ÖZELİNDE ALDIKLARI OYLAR NEDİR ACABA..?
7 HAZİRAN Genel Seçimlerinde KARABÜK ÖZELİNDE 20 Parti Seçime katıldı ve bu SİYASİ PARTİLER acaba KAÇAR OY alarak Seçimi tamamladılar.
DYP . 198 ANADOLU PARTİSİ : 92,HALK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ : 370,KOMİNUST PARTİ : 34,MİLLET PARTİSİ : 67,HALK VE ADALET PARTİSİ : 76,MERKEZ PARTİ :134,TOPLUMSAL UZLAŞMA REFORM VE KALKINMA PARTİSİ : 720,HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ : 225 LİBERAL DEMOKRAT PARTİ : 163 MHP : 38902,HDP : 1578, MİLLİ İTTİFAK PARTİSİ(SP) : 4698,CHP : 24292, AK PARTİ : 67.540,DSP : 349 YURT PARTİSİ : 69, DEMOKRAT PARTİ : 411. VATAN PARTİSİ : 367,BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 711
7 HAZİRAN Genel Seçiminde 167.789 seçmenden 145.025 seçmen oy kullanmış,kullanılan bu oylardan140.985 oy geçerli kabul edilmiş ve oyların dağılımı,yukarıda yazdığımız şekilde cereyan etmiş.
Biliyorsunuz SEÇİM SONUCU AK PARTİ 1 MİLLETVEKİLİ,MHP 1 MİLLETVEKİLİ çıkartarak tecelli etmişti ve 25 Dönem Milletvekilleri TBMM’DE yeminlerini ettiler..
RESMEN MİLLETVEKİLİ OLARAK ÇALIŞMALARINA BAŞLADILAR..
20 SİYASİ PARTİMİZİN ALDIĞI OYLARIN DAĞILIMI BÖYLE..

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİ ÖNCESİNDE TEMELİ ATILAN,OVACIK MESLEK YÜKSEKOKULU GERÇEKTEN AÇILACAK MI..?
7 Haziran Genel Seçimi öncesinde,BİNASININ TEMELİ ATILAN,Ovacık MESLEK YÜKSEKOKULU gerçekten açılacak mı,zira,temel atma töreninde yapılan konuşmalar bir dizi tedirginlik yarattı.
ÖNCELİKLE BİNANIN YAPILDIĞI YER KONUSU VAR.
Binan yapıldığı alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Üniversiteye devri yapılmamış,yapılması nasıl temin edilecek veya edilebilecek mi,böyle bir sorun var.
Sonra OVACIK’IN TABELA NÜFUSU 600.
YALNIZCA 600
Böyle bir yere YÖK MESLEK YÜKSEKOKULU açılmasına rıza gösterecek mi veya KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Senatosu böyle bir karar aldı mı,alacak mı acaba..
Temel atma töreni esnasında BU YÖNLÜ SIKINTILAR OLDUĞUNU ve AŞILMASI için yoğun gayret gösterildiği söylenmişti,sıkıntılar aşıldı mı,aşılabilecek mi..?
HANGİ DALDA EĞİTİM VERECEK BU MESLEK YÜKSEKOKULU,o nokta da tam belirlenmedi,böylesine belirsizlikler yaşanan bir konu GELECEĞE YÖNELİK nasıl bir resim verecek acaba..?
DİLERİZ BU OKUL KISA ZAMANDA AÇILIR..
OVACIK İLÇESİNİN,BUNA İHTİYACI VAR..
Ancak yaşanan sıkıntılar ve bu sıkıntıları doğuran nedenlere baktığınızda,insan çok fazla umutlanamıyor,çok fazla iyimser bir görüşe sapamıyor,adeta,bu iş olmaz gibi saplantıya bile giriyor.
OVACIK BU SORUNU NASIL AŞACAK ACABA..?

BİR DÖNEM KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ SAYIN FADIL DEMİREL TARAFINDAN GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA ÖNERİ
Bir dönem,Kardemir Genel Müdürü Sayın FADIL DEMİREL tarafından Genel Müdür Yardımcılığı görevine önerilen,Satın Alma Müdürü Sayın AYŞE TÜREYEN bu görevinden de alındı.
Sayın AYŞE TÜREYEN uzun yıllar yaptığı SATIN ALMA Müdürlüğü görevinden de alındı ve KARDEMİR ile ilişkisi kesildi,herhangi bir ilişkisi kalmadı,ancak,belirli kaynaklar bir anda harekete geçtiler vee..!
Sayın AYŞE TÜREYEN ile KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Sayın ÇAĞRI GÜLEÇ arasında ki mail trafiği Kamuoyu’nun gündemine taşınıyor,Kamuoyu bu mail trafiğini öğreniyor,bu ve benzeri yazışmalar,kararlar, Kamuoyu gündemine belirsiz kişilerce Kamuoyu gündemine taşınmaya başladı
Sayın ÇAĞRU GÜLEÇ Sayın AYŞE TÜREYEN için,Dönemin Genel Müdürü Sayın FADIL DEMİREL’İN önerdiği Genel Müdür Yardımcılığı’na engel olan isimlerden birisi olarak biliniyor,Kurum içinde o yönü ile biliniyor.
Hatta bir adım ötesi Sayın FADIL DEMİREL’İN görevden alınması için en ciddi çabayı gösteren KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyelerinden birisi olarak takdim ediliyor,Sayın ÇAĞRI GÜLEÇ.
Kendisi için “Sayın ÇAĞRI GÜLEÇ ZEKİ BİR İNSANDIR.İLERİDE KENDİSİ ALEYHİNE KULLANILABİLECEK YAZIŞMA OLSA ,BUNU YAZMAZ,GİDER BİZZAT KONUŞURDU.İÇERİK OLARAK SAKINCALI BİRŞEY OLMADIĞI İÇİN MAİL ATMIŞ..” yorumları yapılıyor.
Kendisinin hedef seçilmesinin temelinde ise O Genel Müdür Yardımcılığı’nın engellenmesi olabileceği,Sayın ÇAĞRI GÜLEÇ’İN hedefe konulmasında, bu gelişmelerin yarattığı bir çıkar zedelenmesi yatabileceği ileri sürülüyor.
Sonuçta KARABÜK’TE BİR DALGALANMA oldu elbet..
Herkes gerçek sonucun nasıl olacağını merakla bekliyor..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREN SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDEN HABER ÇIKMADI..
Şu an Çarşamba günü ve saat 18.oo KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ görüşmelerinden bir ses çıkmadı.
BİR HABER ALAMADIK.
YAZILARIMIZI BİTİRMEMİZ LAZIM.
KARDEMİR İşveren Temsilcileri ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen Toplu Eş Sözleşme görüşmeleri,dün Ankara’da devam etti ve bu görüşme sırasında iş ücrete gelip/dayanacak şeklinde bilgiler veriliyordu.
ŞU ANA KADAR BİR SES ÇIKMADI..
Saat 14.oo gibi başlayan toplantıdan şu ana kadar bir ses çıkmadı ve bugün bizi arayan,yolda gördüğümüz birçok işçi arkadaş merakla çıkacak sonucu beklediklerini söylüyorlardı.
BİR HABER HENÜZ ÇIKMADI..
Yine ve yeniden bir konuyu hatırlatmakta yarar var..
KARDEMİR İŞÇİSİ HABER ALAMAMAKTAN YAKINIYOR..
Bir yetkili çıksa ve “İŞVEREN ŞUNU VERDİ,BİZ BUNU İSTEDİK..” gibi bir açıklama yapsa ve “2010 GİRİŞLİ ARKADAŞLARIN BU SÖZLEŞME DE POZİSYONLARI ŞU OLACAK..” bilgisini verse,insanların sıkıntıları bitecek.
İŞÇİNİN GAZI ALINMIŞ OLACAK..

AK PARTİ İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ,ÇOK BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLACAĞINA YÖNELİK İDDİA VE YENİ YAPILANMA BEKLEYİŞİ
Dün Siyasal kulisleri çok yakından izleyen ve değerlendiren bir kardeşimiz aradı,AK Parti ile yakından bağı olan geniş bir çevresi vardır ve bu anlamda söylediklerini ciddiye aldık doğrusu.
Bu kardeşimiz Sayın ABDULLAH GÜL yeniden AK Parti’nin başına dönüyormuş,bu nedenle PARTİ TEŞKİLATLARINDA çok önemli bir değişim yaşanacakmış falan gibi görüşler dile getirdi.
BUNLAR OLABİLİR Mİ..?
OLMAMASI İÇİN HERHANGİBİ BİR NEDEN YOK.
O Kardeşimiz Karabük özeli için çok önemli bir görüş dile getirdi “AK PARTİ İÇİNDE HEMEN HERKES Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN İYİ NİYETLİ,FEDAKAR ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN.SANIYORUZ KARABÜK’TE BİR GELİŞME OLMAZ..” falan dedi.
Sayın GÜL AK Parti’nin başına geçer mi,eğer öyle bir durum olursa EYLÜL/EKİM AYLARI İÇİNDE yapılması planlanan AK Parti BÜYÜK KONGRESİ’NDEN sonra 2016 yılı İLKBAHARINDA bir ERKEN GENEL SEÇİM beklemek gerekir herhalde.
Bu kardeşimiz olayları yakından izler,bilgi alır..
Dün bizi arayarak bu kulisleri anlattı,bakalım çıkacak mı..?

7 kişi görüş bildirdi

 1. krdmli

  Sayın Gölbek;
  Ayşe Türeyen hanımın deneyimli ,dürüst ,yetişmiş bir insan olduğunu ve nasıl bir köklü aileden geldiğini KARDEMİR ve Karabük’te herkes çok iyi bilir. Bu yazışmalar da öyle tesadüfi olaylar gibi görünmüyor. KARDEMİR içerisinde çok iyi bilinen olaylardır diye konuşulmakta. Yazışma adreslerine bakar iseniz hepsi şirket uzantılı mail adresleri görünüyor. Tescilli bir şirketin mail adresini dışardan almak herkesin bildiği gibi mümkün değildir diye bilinir. Sizin de belirtiğiniz gibi şimdi ortaya çıkan görüntü Sn Fadıl DEMİREL’in bu gibi olduğu varsayılan karışık işlerin önündeki en büyük engel olduğudur. Ortaya çıkan o ki onun zamanında bu tür işlere müdahillere izin verilmiyordu ki Bu yüzden de dediğiniz gibi Sn. Çağrı Güleç, Sn. Ayşe hanımın terfisini istememiş olabilir. Buna gücü yetip yetmediği ayrı bir konudur. Ayrıca varsayılan bu şekil müdahaleler için rahat alan kalmayışından dolayı Sn Fadıl Demirel’in ayrılmasını istemiş olsa bile herkesin bildiği gibi Sn. Fadıl Demirel fabrika için hedefini tutturmuş, 3 milyon tona çıkartmış ve KENDİSİ ayrılmıştır. Sonrasında ise olanlar ortada ..Bu arada şunu unutmamak lazım kim kendisi için olanı arzu etse de son sözü AMCA söyler….! kişilere olduğundan fazla misyon yüklememek lazım…

 2. YALANCININ MUMU !!!

  TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ” ÇAY SAATİ ”HAVASINDA MI GEÇİYOR NE???

 3. Havaalanı mı?????

  Karabük’e havaalanı mı????Başbakan Karabük mitinginde elverişli arazisi olmayan ,havaalanı yapılabilecek yeri olmayan bir Karabük’ten bahsetmemiş miydi?????Bu AKP il teşkilatı her türlü fizibilitesinin bittiği,her şeyi hazır,sadece yatırım aşamasına evrilmesi gereken bir projeyi resmen ve hileylen başbakandan sakladılar….Rektör hocayı yiyenler,bu ihaneti de yaptılar…Sandığa çakıldılar….

 4. 307 ler katılacagız

  Kardemir Karabükspor kongresine 307 lerden Karabükte kaç kişi kaldıysa katılıcaz.Türk metale üye olmuş geri dönmüş emekli olmuş arkadaşlarda katılırlar.Ahmet abi sana telefon edeni ben biliyorum biz kongreye katılıcaz gerisini bilmeyiz selamlar

 5. alpertunga

  Kardemir de yatırım kararları özelleştirme sonrası hiç bir dönemde genel müdürler tarafından verilmemiştir.Bu kararlar sn Mutullah Yolbulan ve sn. Kamil Gülecin zorlama ve telkinleriyle oluşmuş ve yatırımlar gerçekleşmiştir.
  Ancak sn.Fadıl Demirel bu durumu kendi lehine çevirmiş ve istediği noktaya getirmiştir.Erdemir’den kovulmalarını hazmedememiş ve hem kendilerini ispat ve hemde rant! elde etmek için bu durumu kullanmıştır. ki bu nedenle kardemir’e gönülden bağlı ve kardemir için mücadele etmiş personeli ya uzaklaştırmış ya da işine son vermiştir.Sn Fadıl Demirel hiç bir şeyi tesadüfi yapmamıştır.Sn Ayşe Türeyen’i
  de ileride kullanabilmek için Gn.md.Yrd.olarak teklif etmiştir.Sn.Fadıl Demirel Kardemir’in Gn.müdürü iken bile Erdemir ve Ereğliye yatırım yapan,Kardemiri araç olarak kullanan birisi idi.Yatırım maliyetleri hesabından anlayan birileri ,Maliyetlerin neden yüksek olduğunun
  izahını çok kolay yapabilir.En önemlisi kurumsal bir şirket nasıl, bu konumundan uzaklaştırılıp keyfi idare durumuna getirilir.Sn.Demirelden ders alınmalıdır.

 6. mavi baret

  sayın gölbek neden sürekli sözleşmeydi yeni işçiydi eski işçiydi bunlardan bahsediyorsunuz 3000 tl az geliyor heralde aynı işi yapan mavi baretlileride düşünen vardır inşallah bizler asgari ücret alıyoruz napalım yüksek fırınlarda potalaramı atlayalım birileri bizide düşünsün bunları dile getirin esas çalışan bizleriz o fabrikada elimiz ……de gezmiyoruz bazıları gibi……

 7. toplu sözleşmeme

  Ahmet bey toplu sözleşme ile ilgili gelen haber hiçde tatmin edici oranları önümüze sermedi işveren adeta alay edercesine %4.33 ilk altıay diğer altı aylar enflasyon diyerek adeta alay etmişdir çelik işçisiyle sendikamızın talep ettiği oran tatmin edici düzeylerde bugün ocak 2015 haziran 2015arası enflasyon oranı %6 dersek toplam totelde 2015 yılı 10.58 gibi bir oran 2016 yılı merkez bankası enflasyon beklentisi %6 toplam 2 yıllık işverenin verdiği oran %17 kusur eder. sendikamızın istediği ise 2 yıllık %32 aradaki fark %15 yani uçurum var demek yarı yarıya revize edilse %15 lik pay %25 gibi bir zam demek belediye iş sendikasının imzaladığı sözleşmenin altı demekdir genel başkanımız bunu imzalamaz kanısındayız kendisine yakışan %30 ve üstü bir sözleşmedir o zaman genel başkanımızı genel müdürlükden 9 mayıs temsilciliğine kadar omuzda taşır çelik işçisi genel başkanımızın yanındayız ve talimatlarını beklemekteyiz ucuz işçilik artık kapanmışdır çelik işçisi hak ettiği huzur payını alıp üretim rekorlarını tekrar kırma yolunda bir ivme yakalamalıdır genel başkanın pazartesi günü sözleşme görüşmelerine dahil olacağı konusunda bir bilgi aldık bu nokda son noktadır artık genel başkanın ağzından çıkan her cümle emir telakki edilir yeterki çelik işçisine seslensin yapacağı toplu sözleşme ve miting çelik işçisinin ikinci bir bayramı olur..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”