DOLAR 18,8158 0.05%
EURO 20,4917 -0.03%
ALTIN 1.167,100,07
BITCOIN 4318720,08%
Karabük
11°

KAPALI

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Her Telden (25.Ocak.2016)

ABONE OL
25 Ocak 2016 08:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VALİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU,BÜROMUZA BİR NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU VE UZUN SÜRELİ SOHBETİMİZ..
Geçtiğimiz Cuma günü Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu ve çok keyifli bir sohbetimiz oldu,çok yararlandığımız bir sohbet oldu..
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU Kültürel birikimi müthiş bir insan.
Masamızın üzerinde ki kitaplardan MESNEVİ dikkatini çekti Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NUN,okuyor musun diye sordu,bizde içimize bir darlık geldiğinde,sıkıntılı bir durumumuzda bir süre okuyup rahatladığımızı anlattık.
Sayın Vali Mevlana Celaleddin Rumi başta olmak üzere,birçok dil ehli,fikir ehli,kültür/kanaat ehli insandan örnekler verdi,deyişler dile getirdi ve gerçekten çok/çok yararlandığımız bir sohbet oldu..
Osmanlı Döneminden,O Dönem Yönetiminin çeşitli dini,etnik gruplara yaklaşımının olumlu olmasından İmparatorluğun yüzyıllarca devam ettiğinden söz etti,örnekler verdi.
Bizde kendisine MESNEVİ ile kendimizde çok ciddi değişimler yaşadığımızı anlattık ve daha önce bize yönelik aslı/astarı olmayan,yalan yanlış bir dizi iftira niteliğinde eleştirilere cevap vermeye çalışırdık,artık gülüp/geçiyoruz,yolunda bilgiler verdik.
Hazreti Mevlana’nın “BİZİ BİLEN BİLİR-BİLMEYEN KENDİ GİBİ BİLİR..” sözünü “EDEPLİ EDEBİNDEN SUSAR-EDEPSİZ BEN SUSTURDUM SANIR..” sözünü REHBER edindiğimizi anlattık.
Gerçekten müthiş keyifli bir sohbet oldu..
Vali Sayın ALİMOĞLU’NUN kültürel düzeyine erişmek zor..
Müthiş bir kültürel birikimi,insani yanı var..

KARDEMİR “BELKİ DE TARİHİNİN EN KARANLIK GÜNLERİNE DOĞRU YELKEN AÇTI VE YÖNETİMİN GELECEĞİ..”
KARDEMİR belki de “TARİHİNİN EN KARANLIK GÜNLERİNE DOĞRU YELKEN AÇTI…” olayın bu noktasında YÖNETİM İÇİ BİR SIKINTI OLDUĞU Kamuoyu’na yansıdı..
1 KASIM ÖNCESİNDE BAŞLAYAN BİR SIKINTI VAR..
Aslında 1 KASIM öncesinden de çok önceleri yaşanan bir olayın yansıması yaşandı,Karabük’e 3 Kişilik bir CHP Milletvekili Heyeti gelmiş ve KARDEMİR’İ gezmek istemişti..
KARDEMİR’E ALINMADILAR,GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİ..
1 KASIM Genel Seçimleri öncesinde de,SİYASETİN KARDEMİR’E GİRİP/GİRMEMESİ noktasında sorunlar yaşandı ve bu sorun bir Yönetim Kurulu Üyesi’ne maledildi gibi bir hava doğdu.
O SIRADA KARDEMİR’E ALINDIĞI İDDİA EDİLEN yeni işçiler,yeni elemanlar olayın üzerine adeta TÜY DİKEN gelişmeleri tetikledi ve gerek SİYASİ İRADE DE,gerekse KARDEMİR Yönetiminde önemli reaksiyonlar baş gösterdi.
Şimdi,KARDEMİR Yönetim Kurulu içinde de bir kopukluk olduğu Kamuoyu’na yansıdı,Yönetim Kurulu’nda İSTİFA veya GÖREVDEN ALINMA gibi bir dizi konu üzerinde durulduğuna ilişkin görüşler,bilgiler sızdırılıyor..
KARDEMİR TARİHİNİN EN SORUNLU GÜNLERİNİ YAŞIYOR..
Kamuoyu’na sızan bilgiler bu yönde..

“CEVHERDEN ÜRETİM YAPAN TESİSLER PARA KAZANIYOR,KARDEMİR NEDEN ZARAR EDİYOR..” YOLUNDA SÖZLER..
Siyasi kulislerden,Siyasetçilerden iyi haber alan çevreler,Basın Mensupları,BİR BAKAN’A ATFEN çok önemli bir görüşün dile getiriyorlar ve iddiaya göre O Bakan “CEVHERDEN ÜRETİM YAPAN TESİSLER PARA KAZANIYOR,KARDEMİR NEDEN ZARAR EDİYOR..” şeklinde görüşler açıklamış.
BAKAN BEYİN BU GÖRÜŞÜ ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ..
O zaman KARDEMİR YÖNETİMİ’NİN tamamına ve Profesyonel kadroya dikkat etmek gerekir,KARDEMİR’İN bir/iki kişi yüzünden zarar etmesi mümkün değildir elbet.
KARDEMİR Yönetimi ve Profesyonel kadrosu yetersiz demektir..
“CEVHERDEN ÜRETİM YAPAN TESİSLER PARA KAZANIYOR,KARDEMİR ZARAR EDİYORSA..” o zaman duruma daha geniş bir perspektiften bakmak gerekmez mi..?
2015 Yılı Bilançoları henüz Kamuoyu’na yansımadı..
Ancak ; YÜKLÜ BİR ZARAR BEKLENTİSİ HAKİM..
Eğer bir Sayın Bakan “CEVHERDEN ÜRETİM YAPAN TESİSLER PARA KAZANIYOR,KARDEMİR NEDEN ZARAR EDİYOR..” gibi bir görüşü dile getiriyorsa,o zaman ÇOK KÖKLÜ ÖNLEMLER alınacak anlamı çıkmaz mı..?
Diyoruz ya,KARDEMİR çok sıkıntılı günler geçiriyor..

KARDEMİR ÇALIŞANLARINDA ÇOK CİDDİ BİR TEDİRGİNLİK VAR VE TELEFON EDENLER ; “ÜCRETSİZ İZİN OLUR MU..?”
KARDEMİR’DE Çalışan kardeşlerimizle zaman/zaman görüşüyoruz,yolda/izde karşılaşıyoruz görüşüyoruz,ayrıca telefonla arayan kardeşler oluyor..
KARDEMİR ÇALIŞANLARINDA MÜTHİŞ BİR TEDİRGİNLİK VAR.
Kamuoyu’na yansıyan “ÜCRETSİZ İZİN OLABİLİR..” şeklinde ki haberler KARDEMİR çalışanlarını müthiş tedirgin ediyor ve bunun olup / olmayacağı hakkında bilgi almaya çalışıyorlar..
KARDEMİR EKONOMİK ANLAMDA SIKINTI YAŞIYOR herhalde ve buna ilişkin Kamuoyu’na yansıyan haberler var,eğer böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa sonuçları elbet Karabük açısından hoş bir durum çıkartmaz ortaya.
Dün bir grup KARDEMİR işçisi ile karşılaştık,ayak üzeri sohbet ettik ve “ABİ SENDİKADAN HİÇBİR HABER,HİÇBİR BİLGİ GELMİYOR.EN AZINDAN BÖYLE SÖYLENTİLER VAR DOĞRU DEĞİLDİR,İNANMAYIN GİBİ BİR AÇIKLAMA BİLE YOK..” dediler..
SENDİKADAN BİLGİ GELMİYOR olayında ısrar ettiler..
Bir işçi kardeşimiz “ABİ EĞER KARDEMİR ZARAR EDİYORSA,HİÇ SUÇU/GÜNAHI OLMAYAN KESİM BİZ İŞÇİLER.ÜRETİYOR ,ÜZERİMİZE DÜŞENİ DÖRT/DÖRTLÜK YERİNE GETİRİYORUZ..BİZİM NE SUÇUMUZ VAR..” dedi.
Diğer işçilerde o arkadaşlarını onayladılar..
Karabük sıkıntılı bir sürece doğru yuvarlanıyor..
Bunun FATURASI ELBET BİR YERLERE ÇIKAR,ama nereye..!!

“ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN GELEN UCUZ DEMİR ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ PERİŞAN EDİYOR..” YOLUNDA Kİ SÖZLER..
İki/üç gün önce KARDEMİR noktasında çok etkili bir isim aradı ve yaşanan olaylar hakkında birçok bilgiler verdi “ÇİN,ÜLKEMİZ DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNÜ PERİŞAN EDİYOR..” dedi.
“ONLARIN SATTIĞI FİYATA,BİZ KARDEMİR’DE ÜRETEMİYORUZ,ÜRETİM MALİYETİMİZ ONLARIN SATIŞ FİYATINDAN DAHA YÜKSEK..” şeklinde bilgiler verdi.
SİYASET KURUMU ile temas kurmaya çalıştığını/çalıştıklarını anlattı ve “EĞER SIKINTILAR VARSA,BUNLARI ÇÖZERİZ.ZATEN BU ANLAMDA ÇÖZÜM ÖNERİMİZİ İLGİLİLERE İLETTİK..” şeklinde bilgiler verdi.
“KARDEMİR,KARABÜK’ÜN OLMAZSA/OLMAZI.ALLAH KORUSUN KARDEMİR’İN BAŞINA KÖTÜ BİRŞEY GELİRSE HEPİMİZ ALTINDA KALIRIZ.HEPİMİZ BUNUN VEBALİNİ ÇEKERİZ..” şeklinde görüşler dile getirdi.
“OLAY KÖTÜ BİRŞEY AŞAMASINA KADAR DAYANDI MI..?” diye sorduk “BU SEKTÖRÜN YAPISI BÖYLE,ŞALTERİ İNDİRİP ÜRETİME ARA VERDİK DİYEMEZSİNİZ Kİ.ZARAR SÜRER,BİR YERDE TIKANIRSINIZ..” yolunda bilgiler verdi..
Bir sözü dikkatimizi çekti “BU VEBALİ KİMSE ÖDEYEMEZ..” sözü..
Doğru YÜZBİNLERCE İNSANIN VEBALİ,GELECEĞİ VAR..
YEŞİL MAHALLEDE BULUNAN VE MÜLKİYETİ KARABÜK BELEDİYESİ’NİN OLAN BİNA VE YAPILACAK OLAN MASRAF..
Mülkiyeti Karabük Belediyesi’nin olan Yeşil Mahallede ki bina KARABÜK VALİLİĞİNE verilecek,bina önce Hazineye devir edilecek oradan da Valilik olarak kullanımı sağlanacak.
BİNA YILLARDIR KULLANILMIYOR..
TABANINDA 10-15 SANTİM KADAR SU OLDUĞU SÖYLENİYOR..
Dileriz temelleri yıpratmamıştır..
BİNANIN KULLANIMI İÇİN BÜYÜK MASRAF GEREKİYOR..
Bu masrafı Karabük Belediyesi mi yapacak,yoksa TIP FAKÜLTESİ için KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NE tahsis edildiği için,masraflar ÜNİVERSİTEDEN Mİ istenecek..?
HER NEYSE ARTIK..
Geçtiğimiz gün Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulunan Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NA bir ara sorduk olayı,baktık Vali Sayın ALİMOĞLU bu tür iş konularına girmek istemiyor,ziyaretini sohbet bağlamında tutuyor,bizde üstelemedik.
Dün MEDİKAR Hastanesinde ki bir ziyaretten dönerken,baktık O BİNA İÇİNDE TAMİRAT/TADİLAT başlamış ve dileriz kısa süre içinde biter ve VALİLİK O BİNAYA taşınır..
Bilindiği gibi KARABÜK BELEDİYESİ DE yeni binasına taşındı,şimdi merak edilen husus,eski BELEDİYE BİNASININ ne yapılacağı ve nasıl değerlendirileceği.
ESKİ BİNA BAKALIM NASIL KULLANILACAK..?
“ÖĞRENCİ YURDU YAPILSIN..” DİYEN BİLE VAR
Yakında belli olur..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI GÖREVİNE,ASALETEN ATAMA ÇOK İŞİ ÇÖZMEZ Mİ DERSİNİZ..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NİN asaleten atanmış Dekanı yok,geçici görevle atanan Prof.Dr.Sayın ABDURRAHMAN EKSİK bu işi geçici görevlendirme ile yürütüyordu.
SANIYORUZ DEKANLIĞI BIRAKTI/BIRAKACAK.
Zira KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ve TIP FAKÜLTESİ Hastanesi,adeta bir sorunlar yumağı ve bırakın haftanın bir günü Karabük’e gelip bu sorunları çözmeyi,her saat Karabük’te görevin başında olsanız,yine zor.
Prof.Dr.Sayın ABDURRAHMAN EKSİK Karabük’ün çocuğu ve öyle olduğu için olayın önünü tıkamamak adına geçici görevi bırakmışta olabilir ve böyle yaptı ise kendisine şükran duymak gerekir.
KBÜ Şirinevler Hastanesi’nde birçok PROFESÖR ÜNVANLI Hekim görev yapıyor ve bunların içinden,BİRKAÇI SÜREKLİ Karabük’te ikamet ediyorlar..
DİĞERLERİ KISA SÜRE KALIP GİDİYORLAR..
KBÜ Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi,eğer YALNIZCA EĞİTİM/ARAŞTIRMA olayında kullanılabilse,ÜLKE GENELİNDE ses getirecek işlere imza atacak gibi görünüyor.
Ancak AFİLASYON diye adlandırılan DEVLET Hastanesi görevi ile de meşgul olması HASTANEYİ DÜZENSİZ hale getiriyor,ne yazık o hale getiriyor..
O NEDENLE KARABÜK’E DEVLET HASTANESİ ŞART..
Mutlaka bir DEVLET HASTANESİ olmalı Karabük’te.
Bakın SAFRANBOLU DEVLET Hastanesi ne güzel hizmet veriyor..
Karabük’e DEVLET HASTANESİ ŞART artık..

KARDEMİR GİRİŞİNDE BULUNAN KARAYOLU GÖBEĞİNE YENİ DÜZENLEME VE KARAYOLLARININ ÇALIŞMASI..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN geçtiğimiz günlerde,çok önemli bir girişimlerinden söz etti.
“KARDEMİR GİRİŞİ DÜZENLENECEK..” dedi.
KARAYOLLARI Genel Müdürü,daha önce Kastamonu Bölge Müdürü olarak görev yaptığı için bu Yöreyi yakından bilen bir Bürokrat ve KARDEMİR girişini de iyi biliyor elbet.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN “KARABÜK TRAFİĞİNDE Kİ ARAÇ SAYISI SON 10 YIL İÇİNDE,28 BİN SAYISINDAN 60 BİN SAYISINA ULAŞMIŞ BULUNUYOR.MUTLAKA YENİ ÖNLEMLER ALMAMIZ LAZIN.YOKSA TRAFİK SIKIŞIKLIĞI OLUR..” anlamında konuştu
Bu yönde bilgiler verdi.
Bu konuyu TBMM Çalışmaları sırasında Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL ile paylaştıklarını ve Karabük’ün geleceği için BU KAVŞAKTA esaslı düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti.
GALİBA BİR ALT GEÇİT YAPILACAK..

KARABÜK’ÜN GELECEĞİ İÇİN “UMUTLU OLMAYI GEREKTİREN NELER VAR..?”,BİR DÜŞÜNÜN SİZCE NELER VAR..?
Karabük bizim için özellik arz eden bir Kent ve bu nokta da elbet vazgeçilmezimiz,Siyasi İktidar KARABÜK’Ü BİRAZ DAHA kalkındırmak biraz daha yatırım almak,iş,aş,istihdam alanı açabilmek için mücadele veriyor.
KARABÜK’ÜN GELECEĞİ SİZCE NASIL ŞEKİLLENECEK..?
BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ..?
KARABÜK’ÜN GELECEĞİ NASIL ŞEKİLLENECEK..?
Örneğin OLMAZSA OLMAZIMIZ noktasında gördüğümüz KARDEMİR pek iyi durumda değil,hiç kimse BİRŞEY OLMAZ CANIM diyerek OMUZ SİLKİP yürümek durumunda değildir..
Bakın KARABÜK ÜNİVERSİTESİ öğrenci sayısı açısından geldiği/gelebileceği noktayı yakalamış ve “50 BİN ÖĞRENCİ BANDINDA KALACAĞINI AÇIKÇA..” söyleyen bir eğitim Kurumu olmuştur.
Yani artık büyümeyecektir..
Peki KARABÜK NE İLE BÜYÜYECEKTİR..?
Bizce bir umut İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ galiba..
Örneğin SİZİN BU NOKTADA Kİ UMUDUNUZ nedir..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (18)
 • atılanların ahı

  Kardemrden atılalı 5 yıl geçti maaşımızı ortalama 2500 le çarpsak 5 yıl 60 ay yapar = 150’000tl yapar, yıllık 1000 tl kömür desek 5 yıl 5000 tl yapar, bayram ikramiyeleri yılda top. 1000 tl desek 5 binde o, sigortadan zararımızı da siz hesaplayın, bunların birde emekli aylığına yansıyacak işin içinden çıkmak zor, şimdi bu fabrikanın yaşaması için gerektiğinde ücretsiz izin kullanan, gerektiğinde % 0 zamlara imza atan, gerektiğinde % 42 haklarından feragat etmiş olan, bu fabrika bizim deeyip yaşayıp güclenmesi için altınını arabasını satıp hisse alan bu memleketin çocuğunu işten atarsan çoluk çocuk göz yaşı döktürürsen Allah iyi demez, indiriverir böyle şahıı, siz önce bu insanların zararını bi telafi edin onlarla bir helaleşin bakalım hakkını helal eden varmı? ymymlığı bırakın.

 • devlet

  Kırdıkları yumurta kırkı geçince nihayet devlet olaya el atma gereği duydu, ve ben sana burayı bir tl ye vermişsem kırize girdiğinde 90 milyon dolar borcunu silmişsem, devlet olarak her sıkıştığında hiçbir kuruluşa yapılmayacak şekilde önünü açmışsam, sana 750 milyon dolar zarar etsin, türlü entirikalarla diğer demir işi yapanları ezsin, hisse yatırımcısının yatırımını dipletsin, işe gelmeyen gelip ne iş yaptığı belli olmayan kendi yalama takımına ses çıkarmazken, tertemiz çalışan fabrikasının yaşaması için gerektiğinde ücretsiz izinlere çıkan 400 e yakın adamı işten atsın, Eskipazara ve köylere giden vardiyaları kaldırsın, fabrikanın teminatı olarak kurulan vakfı yandaş sendkayla ortadan kaldırsın, hilli ihaleler yapsın, kendi şrktne mal aktrsın ve fabrkayı altından kalkamayacağı borca sokup çeketini alıp gitsin diye vermedim dedi, NİHAYET.

 • ESKİ KARDEMİRLİ

  YİNE SÖYLEMİŞTİM DİYECEGİM YÖNETİMİN HÜKÜMETLE ARASI AÇIK İLERİ TARİHLERDE ÇOK ŞEYLERİN DEGİŞECEGİNİ YAZMIŞTIM.ALLAH BÜYÜKTÜR .BU SENDİKA YALANCI DÜZANBAZ İŞCİYİ HİÇE SAYAN BİR SENDİKA BUNU TAMAMEN ORTADAN KALDIRALIM TARİHE GÖMELİM DEDİGİMİZDE BİZLERE GÜLDÜLER BİZDEN ÖNCE SENDİKA DEGİŞTİREN ŞEREFSİZLER GERİ DÖNMÜŞLER BİZİM İŞTEN ATILMAMIZA SEBEB OLMUŞLARDI BİZLER ONLAR İÇİN ANKARALARA YÜRÜMÜŞ İŞTEN ATILMALAR OLMASIN SENDİKADA DAYÖNETİMDE BİRLİKTE ÇALIYORLAR SUÇ BUNLARDA DEDİGİMİZDE BİZLER YALANCILIKLA ŞEREFSİZLİKLE HATTA PKK LIYA YAPILMAYAN YAKIŞTIRMA VATANA İHANET ETMİŞ GŞBİ SUÇLAMALARDA BULUNMUŞLARDI ALLAH BÜYÜKTÜR 4-5 AY ÜÇRETSİZ İZİNLER ÇIKARLA İNŞALLAH İŞTEN ATILIRLAR ONLARIN YERİNE İŞCİ ALIRLAR DA ONLAR BİZİM DÜŞTÜGÜMÜZ DURUMUN 10 KATI KÖTÜ DURUMA DÜŞERLER İSTEMEYENİN GÖZÜ ÇIKSIN YOL GÜL VE YÜCEL AİLELERİ ONLARA SAHİP ÇIKARLAR.ONLAR YÖNETİMDEN GİDERLERKEN İNŞALLAH KARDEMİREDE KİLİT VURUP GİDERLER KRD ONLARINDIYA ŞİMDİK NEDEN BİZİ KURTARIN DİYORLAR YÖNETİMİN BAŞINDAKİLERİN PARSIMI YOK ÖDESİNLER BAKALIM BORÇLARI,

 • KARABÜKLÜ

  EMANETE İHANET EDENLER MUTLAKA HESAP VERECEKLERDİR……………….

 • MAHDUM

  MAHDUMLARININ MEDİKAR İCRAATLERİ DE ÇOK AYRI BİR KONU.

 • HİSSEDAR

  SN MALAZGİRT SORMUŞ BU ARKADAŞ NASIL MEYDANI BU KADAR BOŞ BULDU DİYE? CEVAP ŞU: KENDİLERİNDEN ÇOK DAHA BÜYÜK GÜCE SAHİP BÜYÜK ORTAK MEYDANI BİLE BİLE BOŞ BIRAKTIĞI İÇİN. BU ŞİRKETTE KÜÇÜK ORTAĞA BİAT EDEN RAPOR VEREN DÜNYA KADAR ÇALIŞAN VAR. PEKİ BÜYÜK ORTAĞA? OLANLARI DA KAYBETTİLER ZATEN. APTALLIKLARINA DOYMASINLAR.

 • malazgirt

  kardemir yönetimi ile ilgili yapılan haberlerin eksiği var,fazlası yok olduğunu aşağı yukarı herkes biliyor.Peki mahdumların, özellikle bir tarafın mahdumunun yönetime girmesi ve aşırı şişkin egosuyla,şımarıklıklarıyla,bana birşey olmaz tavrıyla bugün gelinen noktada baş aktör olduğuna da hemfikiriz. Yaklaşık 6 ay önce satınalmadan 3 kişinin görevden alınmasıyla ortaya dökülen bu mahdumun kirli çamaşırlarının çok az bir kısmı bile kentte infial yaratmaya,siyasilerin,hatta Bakan düzeyinde yetkililerin dikkatlerinin Kardemire çevrilmesine yetti. Peki bu arkadaş meydanı nasıl bu kadar boş buldu.Diğer yönetim kurulu üyeleri neden bundan rahatsızlık duyup zamanında bu yağız delikanlıyı veya babasını uyarmadı.Bu nasıl bir şirket kardeşim. Bu şirketin kapanmaması için veya özelleşme sonrası dönem dönem yaşadığı krizler esnasında çalışanların,yöre halkının nasıl tekyürek olduğu,nasıl ekmek kapısını sahiplendiği,bir kentin nasıl ayaklandığını unuttunuz mu? Şimdi o günleri hatırlayıp hiç mi vicdanınız sızlamıyor. 750 milyon dolar borç yaparken,300 trilyon zarar yazarken aklınız neredeydi. Sen bana dokunma,ben sana dokunmayayım yuvarlanıp gidelim düşüncesiyle nereye kadar gideceğinizi sanıyordunuz. Suç duyurusunda bulunduğunuz önceki genel müdür “her kes kendi pisliğine baksın,benim ağzımı açtırmasınlar” dediğinde hiç mi hicap duymadınız. Zaten insan içine çıkamaz, 2-3 korumayla gezerken şimdi nasıl insanların yüzüne bakacaksınız. Ücretsiz izinler başlayıp,borçlar döndürülemez hale geldiğinde ne diyeceksiniz,ne diyebileceksiniz. 2002 den sonra bankalara borç,kredi batağına girmiş , daha yeni yeni toparlayan hatta çoğu hala borç içinde olan çalışanlara ne diyeceksiniz.Hanginiz çıkıp durumu izah edebilecek.Koskoca yönetim kurulu üyelerinin,büyük sanayicilerin, şirketleri ilk 100 lerde yer bulan sizlerin itibarı ne olacak,güvenilirliği ne olacak.Öncelikli alımlarla elde ettiğiniz kazanç,servetiniz itibarınızı geri almaya yetecekmi.Yazık ettiniz velhasıl şu şirkete,şu yöreye bahtı da adı gibi kara olan Karabükümüze.

 • HİSSE SAHİBİ

  Kardemrde incelenmesi gereken çok şeyler olduğuna inananlardanım, ÇALIŞANLAR VAKFININ ne amaçla ve kimler ne karşılığında çalışamaz duruma sokuldu, bu vakıf T.Metalin yetkili olduğu Ereğlide mükemmel şekilde işliyor hiç bir sorun çıkmazken çalışanlara hem çalışırken hem emekli olduklarında ikinci bir tazminat ve ikinci bir emekli maaşı yararı sunarken neden Kardemrde hiçbir işe yaramıyor, bu fabrikanın yöre insanına verildiğinde bir teminat görevi olan bu vakıf yetkili sanduka tarafındanmı niye pasifiye edildi, bu sandukacıların o dönemden bu dönemlere kazandıkları incelenmesi gerekmezmi? bir ara paralel olayı dile getirildi varmıydı yokmuydu, Zamanını en gelişmiş tezgahlara sahip denilen boru fabrikası niye modernize edilmeyip kapatıldı ve hurda fiyatınamı kimlere verildi, yönetimdekilerde boru sektöründe iş yapan varmı? 28 hadde ve bir sürü sökülen yer hurda fiyatına dışarıyamı gitti niye ve kimlere? niye kimsenin haberi yokken 5 dakikalık kanpanyalar yapılıyordu, 5 dk lık kanpanyalardan yararlananlar kimlerdi yararlanamayanlar kimlerdi, kimler verdiği siparişi yarın alıyordu kimler parasını yatırdığı halde 6 ay sonra alıyordu, bu işlerden toplamda Kardemrin toplam zararı ne kadar, Neden hisse senetleri el değiştirdikten sonra hiç yükselmedi, amaca ulaşıldığı içinmi? 350 den fazla yöre insanı işçi sendika değiştirdi diye işten atıldı, işveren için o sendika bu sendika niye bu kadar fedakar insanların aşından edcek kadar fark ediyor işin içinde başka kirli şeylermi vardı, Hani o sendka % 42 leri istiyor % 42 leri verirsek batarız diyorlardı 2010 da niye %42 leri ve artı %20 den fazla zam verildi, %42 yi verecektinizde niye % 42 yi isteyen sendika gelmesin diye 350 garibanı attınız niye kendinizi yırttınız, o zamanki sanduka başkanı tankt bu işçiye ahım var %10 bile vermem diyordu bu işçi bunun için gitti bunu biliyordunuz ve işinize geliyordu,ve tankt u siz insanlar küfür edr gibi hala Karabük sporun başına tutuyorsunuz hiççççç sevilmediğini bile bile, ne kadar vazgeçilmez karınız oldu bu adamdan merak ediyorum ve bu sebepten işten atılanlara ne kadar kötü niyet tazminatı ödenerek bu fabrika ve artı ne kadar avukatlık masrafı ödenerek artı zarar ettirildi, hisse sahiplarinin bunu bilme hakkı vardır herhalde…….

 • karabüklü

  Eğer Kardemir yönetimi ile ilgili yapılan haberler doğruysa giderlerken Engin Altan Düzyatan’ı almadan gitmesinler:) O tutunacak dal birilerini ispitleyecek kimse bulamazsa naapar?

 • tarık

  kardemir yönetimi nasıl siyasete destek vermemiş karabükte herkez biliyor güleç ailesinin MHP verdigi destegi 3 tane müdür benim emrimdemi DR.adem kar da benim hastahanemde doktor ya ben neye acıyorum yine bunun faturasını çalışana keserler ondan korkuyorum bunun faturası artık yönetime kesilir İNŞALLAH

 • KARABÜKÜN GELECEYİ

  SAYIN GÖLBEK KARABÜKÜN GELECEYİ İÇİN UMUTLU OLMAK İSTERİM AMMA BUNUN HAYAL OLDUNUDA BİLİYORUM.KARDEMİRİN DURUMU ORTADA 2016 YILI EKONOMİSİ BERBAT GEÇİCEK GİBİ BAKSANIZA BİR İSTİKRAR YOK.ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ SAYISINI DONDURDU YENİ BİR YATIRIM GELMİYOR BUNLARI ALT ALTA YAZINCA KARABÜKÜN GELECEYİ İÇİN UMUTLU OLMAYA İMKAN VARMI BENCE YOK.

 • yok artık

  Eğer geçmiş dönemde bir yanlış varsa ve Mehmet Yanmaz Beyin yaptığı işlerle ilgili söylenenler doğruysa o dönemde de aynı yönetim yok muydu? Yöneticimiz uyuyor muydu?

 • nakLiyat

  Merhaßa Ahmet ßey.Şuan için Kardemirin siyasetle arası bozuk,yada yönetimdeki iki kişi ile yol ayrımında gibi sözler basında yerini almış durumda..Kardemir 2014 ve 2015 yılından cevher ve maden alacağı var.Yani parası ödenmiş cevher ve madeni var.Sanırım buda yaklaşık birbuçuk milyon ton.yani bir buçuk milyon ton cevher ve madenin parası ödenmiş.Sahada birmilyondan fazla cevher ve maden bulunmaktadır..Peki nedir bu kaos ortamını çıkarmak?…neden şirket zarar açıklıyor..Bu müfettişler tarafından incelenmelidir.Sanırım FADIL DEMİREL Zamanında mehmet yanmaz beyle birlikte yapılan ihalelere bakmak lazım.Bunları incelerlerse sorunun büyük bölümü ortaya çıkar.Diğer taraftan Kardemirin Nakliyat babındaki ihalelerinede bir bakmak lazım..Gelelim işçi kesimine..Ücretsiz izin…İşçi belkide hiçbir fabrikadaki işçinin yapmadığı kadar fedakarlık yapmıştır fabrikasına..her seferde işçi üzerinden çözüm üretmeyi bıraksınlar..Şayet bu fatura yine işçiye çıkarsa bu sefer işçi fabrikanın girişinde geleni gideni taşa tutar.Fedakar işçinin sabrını zorlamasın kimse..Ne siyaset ne sendika nede işveren…İşçi Üstüne düşeni fazlası ile yapıyor..Siyasete gelince ise Ne Ak Parti ne Mhp Ne chp fabrikada siyasete bulaştırmasın çalışanları..Yeter artık işçinin üstünden yazılanlar konusulanlar…

 • ADNAN

  Karabük Şehri geçmişte DÇ fabrikasıyla maksimum büyüme oranını yakalamış ve durağan duruma geçmişti.Buna Karabük Üniversitesiyle Karabük Üniversitesiyle yeni bir ivme katılmıştı.Ancak bu konuda da öğrenci sayısı maksimum seviyeye ulaştı.Zaten Türkiye öğrenci oranlamasına bakıldığında bunun üzerine çok fazla çıkma olanağı da kalmamış görünüyor.Belki biraz da turizm potansiyelini geliştirerek büyüme sağlanabilir.
  Ama asıl olan sanayi ve ticaretle büyüme kazanmaktır.Bunun sağlanması için de organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi gerekir.Bir de gerçekler var.Arazi darlığı, ticaret potansiyeli ve 100 bin nufusu ile Karabükü Kayseri konya antep mi yapacağız.Bu çok ileri bir hayal olur.Kendi kulvarında en iyisine talip olmak gerçekçilik olur.Havaalanı olsun evet ama Çaycuma havaalanına 80 km kastamonuya 120 km ankaraya 220 km.Mesela Kastamonu’dan günde bir gidiş ve dönüş 2 sefer var. istanbula.Makul ve ekonomik değil ülke için.
  Zararın neresinden dönülürse kardır.Yeşilmahalledeki binayı yıkalım gitsin.Vebali de Rafet bey yüklensin.Yerine adam gibi bir devlet hastanesi yapılsın.Ulaşımı da kolay.Her iki yoldan bağlantısı da var.

 • hak yerini bulsun…

  Günaydın,

  Herkese hayırlı haftalar dilerim.

  Ahmet Bey, siz görmüş geçirmiş ve bilgi birikimi gayet iyi olan bir gazetecisiniz. Size bir soru sormak istiyorum. Yönetim kurulu üyeleri arasında 3 milyon TL tutarında küçücük bir ihaleye dahi tenezzül eden üyeler varken bu fabrikanın sonunun aydınlık olabileceğine siz inanıyor musunuz? Eğer çekirdek tanesi kadar bir inancınız varsa bunu bizlere aktarın lütfen. Bu konuda yanılmayı arzu ederim. Ortalama 200.000 kişiyi etkileyen bir potansiyelden bahsediyoruz burada. Eğer bu ekmek teknesi zora girerse ki şuanda çok büyük zorluklar içerisinde yoluna devam etmeye çalışıyor. Keza kan kusan yönetim kızılcık şerbeti içiyoruz diyemiyor dese de kimse inanmıyor. Kim ödeyecek bunca işçinin bunca taşeronun vebalini? Bunca yolsuzluk sonucu kazanılmış haram para mı kurtaracak yönetimdeki bazı üyeleri? Kocaman bir ekmek teknesi olan Kardemir’in vebalini kime yükleyelim Ahmet Bey? Şirketin tüm varlığını sömürenlere mi yoksa çıkarları uğruna hakkı söylemekten vazgeçenlere mi? Siz söyleyin şimdi işler bu noktaya gelmişken sizin umudunuz nedir? Devlet sabi sübyanın rızkını Kardemir’e aktarıp bir kez daha çalınanları yerine mi koysun? Yoksa tüm yönetimin mal varlığına el koyup hakkından fazlasını cebine indiren varsa bu fazlalığı Kardemir’e iade mi etsin? Bu ülkede hakkın yerini bulduğu günleri görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz. Hepinize helal kazanç dilerim.

 • krdmd

  Kardemir zararı kağıt üstünde azaltabilmek için çeşitli değerlemeler ve muhasebe kayıtları yöntemlerinden faydalanabilir ama bunlar gerçek zararı ve nakit akışını değiştirmez. Piyasalar da zaten yapılan açıklamaları böyle algıladı. 2016 yılı için Kardemir’in en büyük sıkıntısının nakit akışı olacağı öngörülüyor. Bu nakit akışı sorununu bir şekilde çözebilseler bile (ki bu da bu ekiple çok zor) , maalesef sektördeki satış fiyatları, Çİn etkisi , Kardemir’in mevcut maliyet yapısı ve ödenmesi gereken döviz bazındaki borçları ile kısa ve orta vadede kar etmesi de mümkün gözükmüyor. Hele hele bu taşra yönetimi zihniyeti , şımarık junior yönetim kurulu üyeleri , bağımsız ama bağımlı ve gerçek misyonlarını yerine getirmedikleri düşünülen bağımsız yönetim kurulu üyeleri, Kardemir’den çok kendi şirketlerini ve şahıslarını düşündükleri değerlendirilen yönetim kurulu üyelerinden oluşan bu çok çeşnili yönetim kurulu ve bunlara her durumda memnuniyetle geçit veren profesyonel yöneticiler ile hiç ümit vermediği piyasalarda konuşuluyor. Kaldı ki son yıllarda hem yatırımlar anlamında hem personel politikası anlamında yapılan çoook yanlışlar olduğu artık Kardemir içinde değil bütün çelik piyasasında konuşuluyor. Siyasi anlamda ise zaten yanlış ata oynandı. Menfaat ilişkileri nedeniyle muhalefet partiye sempatizanlık yapılırken ne şiş yansın ne kebap zihniyetiyle iktidar partisine de yakınmış izlenimi verilmeye çalışıldı. Ama şapka düştü kel göründü. Maalesef sizin de dediğiniz gibi zor günler gelmiş gibi görünüyor. Dileğimiz bu önemli Kuruluşun çok daha iyi yönetilerek bu ülkeye, Karabük’e , çalışanlarına , yatırımcılarına büyük katma değerler sağlayarak üretime devam etmesidir. Bu şirket bu yönetim şeklini hak etmiyor.

 • KARDEMİR İŞİNE DİKKAT EDİN

  KARDEMİR İÇİN ÇIKAN/ÇIKARTILAN TARTIŞMALARA DİKKAT EDİN.KARDEMİRİN BATIŞINI SİYASET BİZE YARDIMCI OLMADI,SİYASET BİZİM ARAMIZI AÇTI,SİYASET BİZİM BİRLİĞİMİZİ BOZDU OLAYINA TAŞIMAK İÇİN ÖZEL BİR ÇABA VAR.NEYMİŞ KARDEMİR YÖNETİMİNDEN İKİ KİŞİYİ SİYASET İSTEMEZMİŞ.ORASI ÖZEL ŞİRKETTİ HANİ SİYASET ORAYA KARIŞAMAZDI YÖNETİMEMİ KARIŞIYOR YOKSA ÖYLE SÖYLENTİLER ÇIKARTARAK MUHTEMEL KÖTÜYE GİDİŞİ SİYASETEMİ YÜKLEMEK İSTİYOLAR SİYASETEMİ FATURA ETMEK İSTİYOLAR.

 • Kul Ahmet

  Kurumsallaş(tırıl)mayan Kardemir bu noktaya bağıra bağıra geldi. Görüyorsunuz Rahmi Koç, şirketi (iyi bir eğitimden sonra) oğlu Mustafa Koç a bırakıp kenara çekilmiş, gözlemiş. Yeri geldiğinde danışılacak akil kişi olarak kendini konumlandırmış. Allah rahmet eylesin Mustafa Koç da işi ceo larına bırakarak hedefledikleri misyon-vizyon çerçevesinde denetleyici role bürünmüş. Gelelim Kardemire, hükümetin bile rahatsız olduğu söylentilerinin çıktığı (ki hükümete yakın kaynaklardan teyit alınmadıkça yazılamayacak) rahatsızlıklıkların olduğu bir yapı ile ancak buraya kadar gelinebilirdi. Görünen o ki yönetimdeki bazı isimler için önceliğin Kardemir mi yoksa kendi şirketleri mi olduğu ile ilgili yabana atılamayacak iddialar ve rahatsızlıklar hükümete kadar yansımış durumda. Emekçi kardeşlerimizin sitemleri haklı, onların dışında gelişen sebeplerden ve birilerinin yanlış kararlarından doğan eza cefayı niye onlar çeksin ki ? Global ekonomik sistemin bir türlü toparlanamadığı günümüzde kardemirin (bir iki kişinin -olduğu iddia edilen- ihtirasları nedeniyle) kötü yönetilme gibi bir lüksü yok. Bakın iş yatırımın kardemir ile ilgili yayınladığı son hisse raporundan bir alıntı ;
  2015 performansı beklentilerin çok altında oldu. Kardemir 1Ç15’te Ocak 2015’te devreye giren yüksek fırınla ilgili yaşanan verim kaybı ve göreceli olarak yüksek maliyetli demir cevheri alımları nedeniyle beklentilerin çok uzağında finansal tablolar açıkladı. VAFÖK marjı 2Ç15 itibarı ile iyileşmeye başaldı ancak şirket 3Ç15 finansallarının ardından tüm sene için daha önce paylaştığı %13-14 VAFÖK marjı hedefini %10-12 bandına çekmek zorunda kaldı (9A15 VAFÖK marjı %11 olarak gerçekleşti).
  2016 yılı için VAFÖK marjı beklentimiz olan %14 önceki yıla göre 2 puan iyileşmeye işaret ediyor. Biz bu marj tahmininin düşen çelik fiyatlarına rağmen artan kapasite kullanım oranı, satış hacmi ve verimlilik artışı sayesinde karşılanabileceğini düşünüyoruz. Ancak filmaşin yatırımının olumlu katkısının göreceli olarak değerlemeye daha geç dahil olduğunu öngördüğümüz ve satış hacmi beklentimizi aşağı çektiğimiz İNA ve benzer şirket çarpanlarına dayalı yeni hedef değerimiz %5 yukarı potansiyele işaret ediyor. Kardemir hisseleri 2015T ve 2016T FD/VAFÖK çarpanlarına göre sırasıyla %29 ve %1 primli işlem görürken beklenen net zarar sebebiyle P/E çarpanı bulunmamaktadır. Bu nedenle hisse için tavsiyemizi TUT’tan SAT’a çekiyoruz.
  (yatırım tavsiyesi değildir)


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Başakşehir

  19 +10 37
 4. Beşiktaş

  18 +13 35
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  19 -1 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.