Her Telden (26.Mayıs.2015)

Her Telden (26.Mayıs.2015)

Yayın: 26.05.2015 08:38
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK MÜKEMMEL BİR TESİS KAZANIYOR VE MEDİENS FİTNESS VE SPA TESİSİ,KULE PARK’IN ALTINDA AÇILACAK
Dr.Sayın KÜRŞAT YILMAZ ile Dr.Sayın EBRU OSMANAĞAOĞLU,Karabük’e mükemmel bir tesis kazandırmanın,son aşamasına gelmişler ve MEDİENS FİTNESS-SPA TESİSİ tek kelime ile HAYAL GİBİ yer oluyor.
AÇILIŞI BİR AYI BULABİLİR..
Ancak MEDİENS TESİSİ tek kelime ile mükemmel.
FİTNESS Salonu var,içinde ki aletler tek kelime ile çağın en ileri teknolojisi ile üretilen aletler,TÜRK HAMAMI,BUHAR ODASI,TUZ ODASI gibi çok önemli bölümleri var.
Dr.Sayın KÜRŞAT YILMAZ ile Dr.Sayın EBRU OSMANAĞAOĞLU tarafından hizmete alınması için,yoğun bir gayretin içinde oldukları tesise ÜYELİK İÇİN ŞİMDİDEN YOĞUN BİR BAŞVURU olduğu bilgileri veriliyor.
YÜZME HAVUZU dahil öylesine bölümleri var ki..
İç Mimar Sayın SEVİNÇ YURTTAŞ’IN gayretleri,mimari zevki ile MEDİENS TESİSLERİ Karabük’ü çekim ve cazibe merkezi olmaya aday ve açıldığında bunu herkes görecektir.
KULE PARK İnşaatlarının altında İKİ KATLI olarak dizayn edilen MEDİENS FİTNESS ve SPA Tesisi,doğrusunu isterseniz Karabük standardını zorlamış,aşmış,bu anlamda BU KENT için müthiş bir yenilik olacak.
BİR AY SONRA AÇILIŞA HAZIR OLACAK..
KARABÜK’E ÇAĞ ATLATACAK BİR TESİS YAPILIYOR..
Yakında hepimiz birlikte göreceğiz Tesisi.

ORDU-RİZE ARASINDA “DENİZİ DOLDURARAK YAPILAN HAVAALANI,ELBET HEPİMİZİN YÜZAKI..”,PEKİ YA KARABÜK..?
AK Parti Hükümetleri HAVAALANI yapım noktasında net bir başarı yakaladılar ve Ülkemize artık HAVAYOLU’NU hem seyahatler bağlamında ,hem nakliye bağlamında yaygın biçimde kullanıyor.
BU NOKTADA BÜYÜK GELİŞMELER YAŞANDI..
BU NOKTADA BÜYÜK GELİŞMELER YAŞANIYOR..
Örneğin KARADENİZ BÖLGESİ’NDE Havaalanı yapmaya uygun arazi bulunamayınca,ORDU-RİZA arasında HAVAALANI YAPIMI için DENİZ DOLDURULDU ve çağdaş bir Havaalanı yapılarak kısa süre önce hizmete alındı.
BUNUNLA,ELBET HEPİMİZ SEVİNİYORUZ,GÖNENÇ İÇİNDEYİZ.
Buradan yola çıkıp Karabük’e gelirsek,durum nedir..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN bir önce ki Rektörü Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Havaalanı noktasında çok önemli ve çok akılcı/gerçekçi bir projesi vardı..
NE YAZIK Kİ,o zaman,TAKOZ KOYANLAR olmuştu..
Peki KARABÜK’E HAVAALANI YAPILACAK MI..?
Sakın kimse YER BULURSAK YAPACAĞIZ demesin..
Burada DOLDURULACAK DENİZ YOK..
Ama,istenirse UYGUN ARAZİ var ve bulunmuştu..

SEÇİMLERE,ŞUNUN/ŞURASINDA 12 GÜN KADAR BİR SÜRE KALDI VE HALEN KARARINI VEREMEMİŞ GENİŞ BİR KİTLE…
Dün tandon bağlarımızda ki bir sıkıntı için doktora gidecektik,bizi almaya gelecek aracı beklerken,Karabük Cemiyet/Sendika/Siyaset yaşamında uzun yıllar görev almış,şu an emekli olan bir kardeşimize rastladık.,
HAL/HATIR SORMALARDAN SONRA,o kardeşimiz “YA, ARKADAŞ,BEN ÖMRÜMDE BÖYLE BİR SEÇİM ORTAMI GÖRMEDİM NE HEYECAN VAR.NE BEN ŞURAYA OY VERECEĞİM DİYEN İNSAN VAR..” dedi.
Seçime 11-12 gün kalmış insanlar halen kararsız gibi bir yaklaşım gösterdi ve “BİLİNSİN BEN ESKİ DP-AP/DYP GELENEĞİNDE UZUN YILLAR SİYASET YAPTIM.ŞU AN KARARSIZIM..” ifadelerini kullandı.
Etrafında ki arkadaşlarının da kararsız olduğundan söz etti.
Peki dedik “GÖNLÜNÜN ÇEKTİĞİ BİR PARTİ YOK MU..” diye sorduk,çok net bir cevap verdi “AK PARTİ HARİÇ,HEPSİ DE OLUR..” dedi.
“NEDEN AK PARTİ HARİÇ DEDİN..” diye sorduk,”DAHA ÖNCE AK PARTİ’YE OY VERDİM AMA ARTIK ASLA OY VERMEM..” dedi, “NEDEN..” diye sorduk “YA KARDEŞİM HAKARETİN ÖTESİNDE BİRŞEY SÖYLEMİYORLAR..” falan gibi görüşler dile getirdi.
EN ÖNEMLİSİ “KARARSIZ ÇOK İNSAN VAR..” SÖZÜ..
Biz de,aynı kanaati paylaşıyoruz..
“ÇOK GENİŞ BİR KARARSIZ SEÇMEN VAR..!!”

“BOŞADIĞIN KADININ TOPUĞUNA BAKMAYACIKSIN..” SÖZÜNDEN, “O KADINI SANA YENİDEN YAMAYALIM..” NOKTASI
Karabük ne kadar enteresan bir Kent yarabbi,burada ki İNSAN İLİŞKİLERİNİ çözmek,analiz etmek gerçekten çok zor,hatta mümkün değil derseniz pek yanlış olmaz..
YAKIN ZAMANDA YAŞANAN BİR GELİŞME..
KARABÜK SOSYAL YAŞAMINDA çok önemli bir yeri olan SİVİL DEMOKRATİK İNİSİYATİF Kuruluşu için,görevi bırakan bir insan için “BOŞADIĞIN KADININ TOPUĞUNA BAKMAYACAKSIN..” sözleri edilmişti..
Şimdi durum değişmiş..
“BOŞADIĞIN O KADINI SANA YENİDEN YAMAYALIM..”
Olay bu noktaya geldi/gelmek üzere..
Aklımızın almadığı “BOŞADIĞIN KADININ TOPUĞUNA BAKMAYACAKSIN..” diyerek “ONDA, YENİDEN GÖZÜN OLURSA ,BUNA KİMSE HOŞ BAKMAZ.KİMSE DE HOŞ KARŞILAMAZ..” mesajı verilmek istenmedi mi..?
İŞE BAKIN ALLAHAŞKINA..!!
Bunlar ne tür ilişkilerdir,bizim aklımız almıyor ve insanlar nasıl böyle zikzaklı tavırların içinde olabiliyorlar,nasıl böyle “DAN/DÜNDÜR..” gibi bir mantığın esiri olarak tavır geliştiriyorlar..
Demek bir hikmeti kerameti var bu işlerin..

METAL İŞÇİSİ DİRENDİ/DAYANDI VE BİRLİKTELİĞİNİ HİÇBİR NOKTA DA BOZMAYARAK AYLIK 1000 LİRE EK ZAM ALDI
METAL İŞÇİLERİ çok önemli bir eyleme imza atarak,Basına yansıdığı kadarı ile,ADETA YENİ BİR SÖZLEŞME YAPMIŞLAR ve aylık 1000 lira civarında zam almışlar.
BU DOĞRU İSE MÜTHİŞ BİR OLAY..
Şimdi buradan yola çıkarak,KARDEMİR noktasına geliyoruz ve bilindiği gibi KARDEMİR’DE henüz TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ bitmedi ve ilerleyen süreçte bitirilecek gibi görüşler var.
TABANDA İŞÇİNİN RAHATSIZLIĞINDAN SÖZ EDİLİYOR..
TABANDA işçi rahatsız olunca,bunun,durgun bir suya atılan taşın çıkarttığı dalgalar gibi,HALKA/HALKA genişleyeceği belli elbet ve taban sıkıntı yaşıyorsa,bu TAVANADA DA bir nokta da yansır mutlaka..
TAVANDA ANLAŞMAZLIKLAR ÇIKAR/ÇIKABİLİR..
İş süreç içinde yaka/paça kavgalara kadar varır/dayanır..
ÇOK İLGİNÇ GÜNLERİN EŞĞİNDE MİYİZ/NEDİR..?
Gelişmeleri iköşemizden izliyoruz,bakalım neler olacak..?

KARDEMİR KARABÜKSPOR NOKTASINDA ATILACAK YANLIŞ BİR ADIM,KARABÜK’TE ONULMAZ YARALAR AÇABİLİR..
KARDEMİR KARABÜKSPOR,Yönetim Kurulu,Olağanüstü Kongre kararı almış ve şu an itibarı ile Kamuoyu’nda Sayın HİKMET FERİDUN TANKUT ile Sayın İSMAİL AYGÜN ismi dolaşıyor.
Sayın HİKMET FERİDUN TANKUT,daha önce KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulüp Başkanlığı yapmış,emeği geçmiş bir isim,ancak,şu an itibarı ile SENDİKAL YAŞAMINI sonlandırmış bir isim.,
O nedenle SENDİKAL YAPI ile uyum sağlayabilecek mi.,.?
SENDİKAL YAPI eski Genel Başkanlarından Sayın HİKMET FERİDUN TANKUT’UN Kulüp Başkanlığına sıcak bakacak mı,işte olayın bu noktası çok ama çok önemli.
İKİLİ İLİŞKİLER,ÜÇ AŞAĞI,BEŞ YUKARI BİLİNİYOR..
O nedenle de SENDİKAL YAPININ fazla sıcak olduğunu sanmak saflık olur denebilir,hele/hele,geçmiş yıllarda yaşanan bir KANCA Ticaretten,Rahmetli ENVER KAYA’NIN üyeliği gibi haberler işe tuz/biber ekebilir..
Öte yandan,Karabük’te VERGİ REKORTMENLERİ arasında yer alan HADDECİ Sayın İSMAİL AYGÜN’ÜN aday olabileceği varsayımı üzerinde duralar var.
Sayın İSMAİL AYGÜN böyle bir olaya Valilik,KARDEMİR Yönetimi,Sendikal yapı,taraftarlar ile görüşmeden girmeyecek kadar deneyimli ve birikimli bir insandır.
BU YÖRENİN YETİŞTİRDİĞİ BİR SANAYİCİDİR..
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulüp Başkanlığı için “ELBET BU TAKIMI YERDE,KİMSESİZ BIRAKMAYIZ..” noktasından hareketle “ADAY OLABİLİRİM..” gibi konuşmuş olabilir..
Bir yanlış KARABÜK’TE ONULMAZ YARALAR AÇAR..
Biz bu konuda yeniden bir uyarıda bulunalım…!!

KARABÜK’TE KURULAN “SOSYAL BARIŞ..” VE 2010 YILININ BİR DİZİ “FİGÜR İSİMLERİNİN HATIRLATILMASI..” OLAYI..
Karabük 2010 Yılında çok önemli bir SENDİKAL MÜCADELE yaşadı ve bu anlamda SOSYAL BARIŞ müthiş bozuldu,insanlar bir/birlerine kötü gözle bakmaya başladılar..
BİZ O DÖNEM CİDDİ OLAYLARIN ORTASINDA KALDIK.
HEM DE CİDDİ OLAYLARIN İÇİNDE KALDIK..
Sonra YETKİ OLAYI çözüldü,Sayın ALİ CENGİZ GÜL ÇELİK-İŞ Genel Başkanlığı görevine geldi ve SOSYAL BARIŞIN temini için çok önemli adımlar attı.
SÜREÇ İÇİNDE SOSYAL BARIŞ TESİS EDİLDİ..
Kurulan SOSYAL BARIŞ yeniden bozulur,zedelenir mi..?
İnsanlar 2010 yılını geride bırakmak istiyorlar,aradan geçen 5 yıllık süreç,o SENDİKAL MÜCADELENİN yarattığı travmaları yavaş/yavaş unutturuyor/unutturuyordu..
Yeniden hatırlanması/hatırlatılması çok sakıncalı..
Emin olun çok sakıncalı..
Ogünler şahsen biz ciddi sıkıntılar çektik,bu sıkıntıları kimsenin adamı,kimsenin dostu,arkadaşı olduğumuz için değil,inandığımız bir TÜZEL KİŞİLİK adına çektik.
Bizim gibi sıkıntı çeken başkaları da oldu..
Bir mücadeleyi sırtlayanlar oldu,hepsi de UNUTULDU iyi mi..?

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA UYUŞMAZLIKLA SONUÇLANAN SÖZLEŞME VE İŞÇİNİN HALİ
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve şu aşamada UYUŞMAZLIKLA sonuçlanan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ hakkında İŞÇİYE BİLGİ verilmeyişinden çok büyük şikayet var.
KARDEMİR ÇALIŞANLARI BİLGİ VERİLMEYİŞİNDEN yakınıyor.
“HANGİ AŞAMADAYIZ BİLMİYORUZ…” diyorlar.
Öte yandan,belirli işçi kesimleri “BİZDE Mİ BURSA/KOCAELİ İŞÇİLERİ GİBİ KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESELİM.BİZE BUNU MU YAPTIRMAK İSTİYORLAR..” gibi serzenişlerde bulunuyorlar.
SÖZLEŞME HAKKINDA BİLGİ VERİLMİYORMUŞ..
Bize bunları anlatanlar “NE GENEL MERKEZ,NE ŞUBE,NE TEMSİLCİLERDEN BİLGİ ALAMIYORUZ.NEDİR BU İLGİSİZLİK BİR TÜRLÜ ANLAM VEREMİYORUZ DOĞRUSU..” diyorlar..
Bu nokta da önemli bir görüş “BİZDE Mİ,BURSA-KOCAELİ İŞÇİLERİ GİBİ KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESELİM.BUNU MU İSTİYORLAR..” sözlerini sık/sık kullanıyorlar.
Görünen O ki,taban ile tavan arasında ciddi bir iletişim kopukluğu var ve tabanda ki işçiler BİLGİ ALAMAMAKTAN,KENDİLERİNE BİR BİLGİ VERİLMEYİŞİNDEN anormal biçimde rahatsızlar.
“SÖZLEŞME NE OLDU..” diye bize soruyorlar.

13 kişi görüş bildirdi

 1. İŞÇİYE BİLGİ VEREN YOK

  AHMET ABİ İŞÇİYE BİLGİ VEREN YOK.KARDEMİRDE ANORMAL BİR DURUM VAR.YENİ İŞÇİLER,ESKİ İŞÇİLER,TEMSİLCİLER,SENDİKACILAR BÖYLE BÖLÜNMELER VAR.KİMSENİN KİMSEDEN HABERİ YOK.İŞÇİLERE BİLGİ VEREN YOK.TEMSİLCİLERE SORUYORUZ ONLARDA BİRŞEY BİLMİYORLAR SENDİKACILAR ZATEN YENSİN İÇİLSİN BORSA OYNANSIN HAVASINDA.
  BURSA UŞÇUSU EN İYİSİNİ YAPTI.TÜRK METAL SENDİKASINI SİLKELEDİ ATTI.BURDA BİZE ÇELİK-İŞ SENDİKASINI SİLKELEYİN ATIN MESAJIMI VERİLİYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.YAPILANLAR AYIP.İNSAN İŞÇİYE BİLGİ VERMEZMİ BÖYLE SENDİKACILIKMI OLUR.SABIR TAŞI ÇATLAMAK ÜZERE BUNLARI İŞİN SONUNU DÜŞÜNMÜYOLAR

 2. YENİCELİLER PLATFORMU

  BU YORUMUMU SEÇİME KADAR BU SİTEYE ATACAĞINM

  iLÇELERİN ELİNE BAZEN FIRSATLAR GEÇER.EĞER BU İLÇE FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRİRSE KAZANIR.AKSİ TAKDİRDE O İLÇENİN SİYASİ OLARAK GELECEĞİ OLAMAZ.7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE İKİ TANE HEMŞEHRİMİZ BİR PARTİNİN LİSTESİNDE YER ALIYOR.EĞER YENİCE OLARAK BUNDAN SONRAKİ SEÇİMLERDE VARLIĞIMIZI İSPAT ETMEK VE PARTİLERİN YENİCE’Yİ DİKKATE ALMASINI İSTİYORSAK BU SEÇİMDE HANGİ PARTİLİ OLURSAK OLALIM CHP’DE OYLARIMIZI BİRLEŞTİRELİM
  BURADAN YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI’YA SESLENİYORUZ.SENİN MENFAATLERİN YENİCE’NİN MENFAATLERİNDEN ÜSTÜNMÜ?İLÇEDE BİR KORKU İMPARATORLUĞU OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORSUN.İKTİDAR PARTİSİNİN BELEDYE BAŞKANISIN.YENİCELİLER AK PARTİ ADAY ADAYLIĞI SÜRESİNDE İLÇEMİZDEN SERDAR AKÇA VE HACER AYAN ADAYKEN ESKİPAZAR’LI SEDAT NAMAL’I DESTEKLEMENİ VE HATTA ÖZEL BİNANA TARAFSIZLIĞINI BOZARAK BU ADAYIN BÜYÜK BOY POSTERİNİ ASMANI UNUTMADI,UNUTMAYACAK.
  SEDAT NAMAL’LA NE TÜR BİR ÇIKAR İLİŞKİN VARDIR,BİLEMEYİZ.ANCAK BİZLER YENİCE TOPLUMUNU BU SEÇİMDE KENDİ ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ.YENİCELİ ADAYLAR DURURKEN BAŞKA PARTİLERE VERİLECEK HER OY ASLINI İNKAR HATTA İHANETTİR.
  HAYDİ YENİCE ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI….

 3. Yenice_fırsat_yakalamıştı

  Yeniceliler zamanında Erol Karan’ı seçtirdi de ne oldu? Erol Karan’ı kaç kişi hatırlıyor memlekette?
  Yenice’de çakılı kaç çivisi var?

 4. KARABÜKSPORLU

  FERİDUN TANKUT GİTSİN ADIYAMANSPORA BAŞKAN OLSUN.NEDİR BU YA HER SEFERİDE YA BİR ADIYAMANLI YADA BİRS KARSLI EMANETÇİ GÜNDEME GELİYOR.DÜŞÜN ARTIK KARABÜKÜN YAKASINDAN.YILLARCA ASALAK GİBİ YAŞADINIZ KARABÜKÜN KANINI EMDİNİZ.

 5. kel_vatandaş

  Tamam ulan yeniceli, sen gafanı yorma, bak bende sennen aynı gafadayın, bundan sonra herkes kendi hemşerisine oy versin, eskibazarlı esgibazarlıya, ovacuklu ovacukluya, eflanılı eflanılıya, safranbolulu safranbluluya, emme kimse kendi ilçesinden dışarı çıkmasın, sadece eskere gitmek için çıksın.

 6. VATANDAŞTAN

  KARABÜKSPORUN BAŞINA İSMAİL SÜRMEN OSMAN NURİ BAL GİBİ KARABÜKSPORU BİLEN GEÇMİŞTE BAŞARILAR SAĞLAYAN VE TAKIMI HALKLA BÜTÜNLEŞTİREBİLEN BU TARZ KİŞİLER GELMELİDİR.FUTBOL CAMİASINDA BİR GRAM AĞIRLIĞI OLMAYAN ADAMLAR KULÜBÜ NE HALE GETİRDİ.FERİDUNUN TESADÜFEN 300 FUTBOLCU ALDIKTAN SONRA GELEN GEÇİCİ BAŞARISIDA KİMSEYİ ALDATMASIN

 7. BALIK KAVAĞA ÇIKAR

  İSMAİL SÜRMEN KARABÜKSPORDA GÖREV KABUL ETMİYOR OSMAN NURİ BALIN HİÇ ŞANSI YOK ONUN İÇİN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPMAYIN.İŞİ BÖYLE FANTAZİLERLE CIVITMAYIN.KARABÜKSPOR CIVITMAYACAK KADAR ÖNEMLİ BİR KURUM.MUSTAFA YOLBULAN DEVAM ETMELİ VE YİYİT DÜŞTÜYÜ YERDEN KALKAR DEYİP,TAKIMI TEKRAR SÜPER LİGE ÇIKARMALI.ÖYLE BAŞARISIZ OLDUM BEN YOĞUM DEMEK İNSANIN ŞANINA YAKIŞMAZ.

 8. BALIK KAVAĞA ÇIKAR

  cıvıtan sensin arkadaşım zaten bu iki isim karabük spora fazla gelir uçar bu takım uçaaaarr…
  takım küme düşmüş borcun ne kadar olduğu belli değil ama senin neyin peşinde olduğun çok belli…

 9. has harabüklü

  Burhanettin hoca Karabük için gece gündüz çalıştı havaalanı projesine takoz koyanlar bugün Karabüklü olduklarını söyleyerek oy istiyorlar hiç utanmıyorlar mı acaba?Gerçekten Karabük’ün hayrını mı istiyorlar yoksa saltanatlarının devamını mı ortada.

 10. Dikkat.

  Ordu ile Rize arasında Giresun ve Trabzon var. Nasıl o kadar denizi doldurmuşlar. Yoksa sözünü ettiğiniz Or-Gi havaalanı olmasın. Ordu – Giresun… Selamlar.

 11. işçi

  TAVANDA ANLAŞMAZLIKLAR ÇIKAR/ÇIKABİLİR..
  İş süreç içinde yaka/paça kavgalara kadar varır/dayanır..(yazı Sayın GÖLBEK’ten alıntıdır) Sayın GÖLBEK,her şeyi bilip yazmamanız bir gazetecilik kültürü ! olsa gerek.Toplu sözleşme dönemi içerisinde olduğumuz ve anlaşma sağlayamadığımız şu günlerde maalesef sendikamızın yetkili kurulları,yukarıda belirttiğiniz,hiç bir şartta tabanın kabul etmediği ve anlam vermeye yakıştıramadığı bir tutum içerisinde.Hadi oldu birbirinize girdiniz,size sormazlar mı,ne için bu kavga,neyin mücadelesi,kimin için,neyin kavgası diye.Eminim taban haricinde sizin için dert değil bu kavga,ama bilmelisiniz ki bizler size bizim hakkımızı savunun,emek en yüce değer yazısı sadece slogan değil gerçek sendikacıların yemini olmalı diye oy verdik.Yazık ve çok zavallıca ki sizler sadece koltuk ve taraf olabilmek adına birbirinize girdiniz,eminim gücü yetenler görevde kalacak ve kendince gururuyla görevine devam edecek,ama unutmayın bu şanlı sendika sizlerden ibaret değil ve biz asıl emekçilerin aidatlarıyla,biz çalışanların inancıyla DÜNDE,BUGÜNDE DİMDİK AYAKTA OLACAKTIR,YETER Kİ SİZLER BİRAZ GURURLU VE ONURLU OLUN,GEREKTİĞİNDE İSTİFANIN BİR BAŞLANGIÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN….

 12. işçi

  TAVANDA ANLAŞMAZLIKLAR ÇIKABİLİR,
  İş süreç içinde yaka/paça kavgalara kadar varır/dayanır..(yazı Sayın GÖLBEK’ten alıntıdır) Sayın GÖLBEK,her şeyi bilip yazmamanız bir gazetecilik kültürü ! olsa gerek.Toplu sözleşme dönemi içerisinde olduğumuz ve anlaşma sağlayamadığımız şu günlerde maalesef sendikamızın yetkili kurulları,yukarıda belirttiğiniz,hiç bir şartta tabanın kabul etmediği ve anlam vermeye yakıştıramadığı bir tutum içerisinde.Hadi oldu birbirinize girdiniz,size sormazlar mı,ne için bu kavga,neyin mücadelesi,kimin için,neyin kavgası diye.Eminim taban haricinde sizin için dert değil bu kavga,ama bilmelisiniz ki bizler size bizim hakkımızı savunun,emek en yüce değer yazısı sadece slogan değil gerçek sendikacıların yemini olmalı diye oy verdik.Yazık ve çok zavallıca ki sizler sadece koltuk ve taraf olabilmek adına birbirinize girdiniz,eminim gücü yetenler görevde kalacak ve kendince gururuyla görevine devam edecek,ama unutmayın bu şanlı sendika sizlerden ibaret değil ve biz asıl emekçilerin aidatlarıyla,biz çalışanların inancıyla DÜNDE,BUGÜNDE DİMDİK AYAKTA OLACAKTIR,YETER Kİ SİZLER BİRAZ GURURLU VE ONURLU OLUN,GEREKTİĞİNDE İSTİFANIN BİR BAŞLANGIÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN….

 13. REMINGTON

  AHMET ABİ SÖZLEŞME KONUSUNDA VE BURSA İŞÇİSİ İLE BAGLANTI KURMAK KENDİ HAKKINI KENDİN ARAMAK ARTIK SEKTÖREL BİR ANLAYIŞ KAZANMAK ÜZERE DERSEK PEKDE YANILMAMIŞ OLURUZ İŞ O BOYUTA GİDİYOR SENDİKACILARIN BARONLAŞDIGI BİR DÖNEMDE ARTIK BAŞKA YOL KALMIYOR EMEKCİYE- SENDİKACILARA BİR BAKALIM İŞÇİNİN ÇALIŞDIGI İŞYERLERİNE UGRAMAZ OLDULAR SEN DAVET EDERSEN GELİRLER ZAR ZOR ODA SENİN YEMEK YEDİGİN YEMEKHANEYE GELMEZLER SENİN GİTTİGİN KAHVEYE GELMEZLER GİTTİGİN PAZARA GELMEZLER TESADÜF ESERİ GÖRÜRSEN AYAK ÜSTÜ NE ALA PROFESYONEL SENDİKACILIK ÜCRETİ BU GÜN AKLIN MANTIGIN KABUL ETMEDİGİ DÜZEYLERDE BU ÜCRETİ ALAN MUTLAK BİR SINIF BİLİNCİ KENDİ KENDİNE OLUŞTURUR VE BÖYLEDE OLUYOR SEÇME SEÇİLME VE ATAMA DA ELLERİNDE OLDUGUNDAN AMATÖR DÜZEYDE SENDİKACILIK YAPAN LAR İSE MUTLAK ONLARIN AGZINDAN ÇIKACAK SÖZE GÖRE TAVIR ALMAK ZORUNDA KALIYOR İŞÇİNİN NE İSTEDİGİNİN NE TALEP ETTİGİNİN BİR HÜKMÜ YOK MALİSEF ÇÜNKÜ SİSTEM YUKARDAN KURULUYOR VE DİZAYNIN İÇİNDE OLABİLMEK İÇİN MUTLAK UYMAK ZORUNDASIN YOKSA İŞÇİNİN TALEBİ ÜZERİNDEN SENDİKACILIK YAPMAN DEMEK GÖREVDEN ALINIP BİR BAŞKASININ HEMEN YERİNİ ALMASI DEMEK OLDUGU İÇİN AMATÖR DÜZEYDE DE KENDİ İÇİNDE DE BİR SINIF OLUŞUYOR AMAÇ ACABA ÜST SINIFA ÇIKARTILLARMI SINIFI GEÇERMİYİM O MAAŞI ALABİLİRMİYİM NEFSİ KISA SÜREDE OLUŞUYOR KAFA BU İŞLERLE MEŞGUL OLANIN GELDİGİ GERÇEK SINIFI UNUTMASI GAYET NORMAL ÇÜNKÜ ŞUNU BİLİYOR YUKARSI DEMOKRATİK SEÇİM YAPMAZ BİNDİGİ DALI KESMEZ YUKARDA BİR İKİ YÖNETİCİ TERS DÜŞÜP YERİ BOŞALIRSA BEN DE ÇIKARSAM TERS DE DÜŞMEZSEM KOLAYINAN DA İNMEM AŞAGI DİYOR GELDİGİ YERİ UMURSA MIYOR EMEKÇİ SINIFINA GELİNCE YASAL HAKLARINI ÖZGÜRCE HİÇ BİR DÖNEM KULLANAMAZ KISMEN KULLANMA HAKKI VARDIR ÜST SINIFLAR ÖYLE UYGUN GÖRÜR YAPTIGI İŞİN KADROSUNDA ÇALIŞAMAZ HİÇ BİR ZAMAN İŞVEREN VE ÜST DÜZEY SENDİKACI ÖYLE UYGUN GÖRÜR ÇALIŞAMAZSIN ÇÜNKÜ ONLARIN ELİNDE KOZDUR KADRO GÖSTERİRLER AMA VERMEZLER HİÇ BİR ZAMAN HAK ETTİGİN ÜCRET LE ÇALIŞAMAZSIN HEP YOKSULLUK SINIRI ALTINDA KALMAN İCAP EDER İŞVEREN ÖYLE UYGUN GÖRMÜŞDÜR PROFESYONEL ZİHNİYET KARŞI GİBİ GÖRÜNÜR AMA HİÇ BİR ZAMAN FAZLA DİRETMEZ ÜCRET BAZINDA İŞVEREN LE KÖTÜ OLMAYAYIM DİYE ODA SERMAYEDEN ÇEKİNİR İLERDE SIKINTI YAŞATIR DİYE BU İKİ Lİ PRES ORTASINDA KALAN EMEK SINIFININ KENDİ HAKKINI ARAMASI GAYET MANTIKLI BIRAKIN ONLAR MEVKİ MAKAM İÇİN YUMRUK YUMRUGA BİRBİRLERİYLE KAVGA ETSİN GÜN GELİR İŞÇİ BİR HAL ÇARESİNE BAKAR

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.