Her Telden (29.Eylül.2015)

Her Telden (29.Eylül.2015)

Yayın: 29.09.2015 08:28
Paylaş:
A+ A-

SİYASİ PARTİLER “PROGRAMLARINI AÇIKLIYORLAR VE ÜLKENİN GELECEĞİ BURADA YATIYOR ELBET..” EKONOMİ..
Siyasi Partiler 1 Kasım Erken GENEL SEÇİMİ için PROGRAMLARINI AÇIKLAMAYA BAŞLIYORLAR ve insanları esas ilgilendiren,bu anlamda SEÇMENİ EN ÇOK ETKİLEMESİ gereken bu programların olması elbet.
Ancak,PROGRAMLAR NE DERECE ETKİLİ OLUYOR..?
7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE,CHP’NİN açıkladığı EMEKLİLERE İKİ MAAŞ DİNİ BAYRAM İKRAMİYESİ ile ASGARİ ÜCRET artışı ve TAŞERON İŞÇİLERİNİN SENDİKALI olması ne kadar etkili oldu..?
CHP PROGRAMINI AÇIKLAYINCA çok geniş kesimler,adeta,DİKKAT KESİLDİLER ve CHP’NİN ilk kez bu kadar ağır bir ekonomik programla seçmen karşısına çaktığında HEM FİKİR oldular.
SONUÇ NE OLDU..?
CHP 43 Milyon civarında oyun kullanıldığı 2011 Genel Seçiminde yüzde 26 oranında ve 11 milyon 155 bin civarında oy almışken,ses getiren O PROGRAMLA GİRDİĞİ 7 HAZİRAN 2015 Genel seçiminde ne oy aldı iyi dikkat etmek gerek..
47.5 Milyon oyun kullanıldığı 2015 Genel Seçiminde CHP yüzde 24.95 oranında ve 11.5 milyon oy aldı,o kadar iddialı program CHP’YE ne yazık ki bu kadar oy getirdi,yani CHP’DE gerileme yaşandı.
SEÇMEN,PARTİ PROGRAMINA NE KADAR ÖNEM VERİYOR..?
Buna dikkat çekmek için CHP üzerinden yürüdük..
Programı HERKES BEĞENDİ,seçmen OY VERMEDİ..!!

HAZIR SÖZ “PARTİ PROGRAMI VE CHP’NİN POZİSYONUNDAN AÇILMIŞKEN.”HERKES CHP’Yİ BEĞENİYOR,OY VERMİYOR
Hazır söz PARTİ PROGRAMLARINDAN söz açılmışken,7 Haziran Genel Seçim öncesinde CHP Programını açıkladığı zaman hemen herkes beğenmişti,hatta,BUNLARIN PARASINI NEREDEN KARŞILAYACAKLAR tartışması bile yapılıyordu.
BURADAN YOLA ÇIKARAK,BİR GÖZLEMİMİZİ YAZALIM.
Seçmen,gerek 7 Haziran 2015 Parti Programını,gerekse 7 Haziran Genel Seçim sonrasında CHP’NİN aldığı tutumu,yapıcı yaklaşımı beğenip ,takdir ediyor,bunu açıkça dile getiren çok geniş bir kesim var.
Ancak ;TAKDİR EDİYOR,OY VERMEYİ DÜŞÜNMÜYOR..
Veya SEÇMEN TAKDİRİ SÜRATLE DEĞİŞMİYOR..
Bunu net bir biçimde gözlemlemek mümkün,seçmen CHP’YE OY VERMEKTE gerçekten çok nazlı davranıyor,PROGRAMINI BEĞENİP takdir ediyor,7 Haziran sonrası tutumunu BEĞENİP takdir ediyor,ancak,sıra OY VERMEYE geldiğinde oldukça nazlı davranıyor.
Bakın CHP 7 Haziran Genel Seçiminde DİNİ BAYRAM ÖNCESİNDE EMEKLİLERE BİR MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ gibi bir açıklamada bulundu,bildiğimiz,tanıdığımız yüzlerce,belki binlerce emekli HEYECANLANDI,UMUTLANDI,ancak CHP’YE oy vermedi.
HATTA CHP OYLARI,hem Ülke genelinde,hem ÇOK YOĞUN EMEKLİNİN yaşadığı Karabük’te düştü,TAŞERON İŞÇİLERİ yine öyle veya ÇOK YOĞUN ASGARİ ÜCRETLİNİN yaşadığı Karabük’te bunlar yaşandı,değil mi..?
Olayın bu noktasında SİYASETİ şekillendiren BAŞKA UNSURLAR giriyor devreye demek ki,BEĞENMEK,TAKDİR ETMEK Siyaseten yetmiyor seçmene demek ki..
SİZCE ÖYLE DEĞİL Mİ..?

“KARABÜK SEÇMENİ AKILLIDIR,ÜLKENİN BİRİNCİ PARTİSİNİN,İKİNCİ ADAMINA MAHÇUP OLMAK İSTEMEZ…”
1 Kasım Erken Genel Seçimi KARABÜK ÖZELİNDE NASIL SONUÇLANACAK acaba,olayın bu noktasında AK Partililer “KESİNLİKLE BU SEÇİMİ 2-0 ALIRIZ..” görüşündeler.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu nokta da KARABÜK SEÇMENİNE çok güvendiklerini söylüyor ve “KARABÜK SEÇMENİ AKILLIDIR,UYANIKTIR,HİZMETİN NEREDEN GELECEĞİNİ İYİ BİLİR,VERDİĞİ OY İLE MAHÇUP OLMAK İSTEMEZ..” diyor.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bir olaya dikkat çekiyor ve “AK PARTİ DIŞINDA HİÇBİR PARTİ İKTİDARA GELECEĞİNİ SÖYLEYEMİYOR.HİÇBİR PARTİNİN BİRİNCİ OLMAK GİBİ BİR İDDİASI YOK..” iddialarını öne sürüyor.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu görüşten yola çıkarak “TEK BAŞINA İKTİDARA GELMESİ BEKLENEN AK PARTİNİN,ÜLKENİN BİRİNCİ PARTİSİNİN,İKİNCİ ADAMI OLAN Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN BULUNDUĞU,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ BUGÜN Kİ ŞAŞAALI DURUMUNA GETİREN PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN BULUNDUĞU AK PARTİ LİSTESİ 2-0 KAZANACAKTIR..” görüşünde.
Buna kesinlikle inanmış Sayın TİMURÇİN SAYLAR..
“İYİ AMA,ÇOK AĞIR ELEŞTİRİLERE NE DİYECEKSİNİZ..” dediğinizde de “YEL KAYADAN NE ALIR.BİZ HİZMETLERİMİZLE SEÇMEN OY İSTİYORUZ,İSTEYECEĞİZ.KURU SÖZLERLE DEĞİL..” şeklinde cevaplar veriyor..
AK Partililer SEÇİMİ 2-0 ALACAKLARINA inanıyorlar..
Bu inançlarını gerçekleştirmek için çalışıyorlar..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “1 KASIM SEÇİMİNDE,MHP EN AZ 45 BİN OY ALIR..” GÖRÜŞÜNDE
1 Kasım Genel Seçimleri için,MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ belli olduğu gün Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile bir süre görüşmüştük.
MHP,KARABÜK’TE EN AZ 45 BİN OY ALIR DİYORDU.
Sayın RAFET VERGİLİ AK Parti Listesine ise,ilginç bir yaklaşım getirerek “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ÇALIŞMALARA KATILIRSA PEK FAYDASI OLMAZ,HATTA,TAM TERSİNİ DÜŞÜNMEK BİLE MÜMKÜN..” gibi bir anlayış içinde görünüyordu.
Zaten gelişen süreçte,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E çok ciddi eleştiriler getirmeye başladı Sayın RAFET VERGİLİ ve öyle görünüyor ki,bu eleştirel tavrını da sürdürecek gibi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN tansiyonu düşürmek yoluna gidiyor,Sayın VERGİLİ’NİN eleştirilerine bire/bir karşılık vermemek yolunu seçiyor,ancak,Sayın VERGİLİ o ağır eleştirilerini sürdürüyor
Bu süreçte Sayın RAFET VERGİLİ’NİN çeşitli açıklamalarından,bize söylediği 45 BİN OY BEKLEYİŞİNİ revize ettiğini görüyoruz ve oy beklentisini 50 bin OYA ÇIKARTTIĞINI görmek mümkün.
Bize o görüşmemizde “15 EKİM GÜNÜ,SİZE SEÇİM SONUCUNU VE BEKLEDİĞİMİZ OYU DAHA NET SÖYLEYEBİLİRİM..” gibi bir ifade kullanmıştı..
Sanıyoruz anketler yaptırıyor/yaptırıyorlar..

“MHP 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE AK PARTİDEN 14 BİN OY ALDI İSE,BU SEÇİMDE 25 BİN OY ALIR..” YAKLAŞIMI..
Dün MHP’Lİ birkaç kardeşimizle karşılaştık sohbet ettik ve “BUGÜN YAZDIĞINIZ,BİR YAZIYI OKUDUK.7 HAZİRAN SEÇİMİNDE AK PARTİDEN,MHP’YE 14 BİN OY KAYDIĞINI YAZMIŞSINIZ..” dediler.
“EVET YAPILAN BİR ÇALIŞMA BUNU SÖYLÜYOR..” dedik.
“7 HAZİRAN SEÇİMİNDE AK PARTİDEN 14 BİN OY ALDIYSAK,1 KASIM SEÇİMİNDE EN AZ 25 BİN OY ALACAĞIZ..” gibi bir yaklaşımın içinde gördük MHP’Lİ kardeşleri.
“ÇÖZÜM SÜRECİ SONUNDA YANAN YÜREKLER,ATEŞ DÜŞEN EVLER,HİÇ Mİ ETKİ YAPMAYACAK SANIYORSUNUZ BAKIN BU SEÇİMDE,AK PARTİDEN EN AZ 25 BİN OY ALACAĞIZ..” gibi iddialarda bulundular.
Bu Genel Seçimde Karabük’te BİRİNCİ ÇIKMAKTAN söz ettiler.
MHP’Lİ kardeşlerimiz hayli iddialı sözler ediyorlar,özellikle ŞEHİTLER noktasına duyarlı davranıyorlar,AK Partiyi ÇÖZÜM sürecinden ve o süreçte SİLAH YIGMAK noktasında eleştiriler getiriyorlar..
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN hizmetlerini anlatıyorlar.
AK PARTİ’NİN engellemelerine karşın bu hizmetler yapıldı görüşündeler.

KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN’IN “BEN SİYASETİ BIRAKMADIM,SİYASET BENİ BIRAKTI..” ESPRİSİ
MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN ile bayramlaştık,telefonla bayramlaştık ve halen MHP Karabük Milletvekili olan Sayın DURMUŞ YALÇIN’A “SİYASETİ BİR SÜRELİĞİNE DE OLSA BIRAKTINIZ GALİBA..” dedik.
Güldü ve “SİYASETİ BEN BIRAKMADIN,SİYASET BENİ BIRAKTI..” dedi.
Yaptığı espri çok hoş oldu doğrusu.
Gülüştük Sayın DURMUŞ YALÇIN ile Siyasetin içinde ki bir Aileden geldiği için Siyaseti bırakmayacağı gibi bir mesaj verdi Sayın YALÇIN ve öyle sanıyoruz ki,önümüzde ki süreçte Siyasete devam edecek.
BUNU DA AÇIK/SEÇİK SÖYLÜYOR ZATEN.
Daha önce kendisine “SENSİZ BİR SEÇİME GİRERSEK MİLLETVEKİLİ ÇIKARTAMAYIZ..” şeklinde ifadeler kullanılmış,daha sonra bu ifadelere rağmen,YENİ ARAYIŞLARA girilmiş.
Yeni bir durum yaratılmış..
Sayın DURMUŞ YALÇIN ileri de Siyaset yapacağını açıkça söylüyor ve bugün ki durum içinde “MHP’NİN BAŞARILI OLMASI İÇİN HER ÇALIŞMANIN İÇİNDE OLURUM.ANCAK,BU YÖNDE,EN AZINDAN ŞU ANA KADAR BİR TALEP,BİR TEKLİF GELMEDİ..” gibi yaklaşım gösteriyor..
Kendisinin bir dizi anketler aldığını ve MHP’NİN Karabük’te çok yüksek bir oy oranı ile birinci Parti olarak 1 Kasım Genel Seçiminden çıkacağına anlatıyor.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Politika yapmayacağını ve BU KELİMENİN KÖKÜNÜN çok yüzlülük olduğu için “BEN ÇOK YÜZLÜ OLAMAM,O NEDENLE POLİTİKA YAPMAYACAĞIM.ANCAK SİYASETE DEVAM EDECEĞİM..” diyor..
Sayın YALÇIN ile bir süre sohbet ettik.

2010 YILINDA YAŞANAN SENDİKAL MÜCADELE VE İŞLERİNE SON VERİLEN KARDEMİR ÇALIŞANLARININ TALEBİ..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sırasında İŞLERİNE SON VERİLEN işçilerin bir talebi var ve “KARDEMİR BİZİ İŞE GERİ ALSIN..” diyorlar.
Bunu Sayın RAFET VERGİLİ’DE dile getiriyor.
Birkaç kez yazdık,İŞLERİNE SON VERİLEN KARDEŞLERDEN ziyaretimize gelenler oluyor,tek/tek gelenler oluyor,Heyetler halinde gelenler oluyor ve taleplerini bizim aracılığımızla duyurmak istediklerini söylüyorlar.
“KARDEMİR BİZİ İŞE GERİ ALSA,TOPLAM 50-60 KİŞİ İŞE GERİ DÖNER..” diyorlar,ancak,şurası somut bir gerçek ki,bunun toplumsal barış,sosyal dayanışma açısından aklın alamayacağı kadar etkisi olur..
HALEN ÇALIŞANLAR ÜZERİNDE DE MÜTHİŞ ETKİSİ OLUR..
Mükemmel bir etkisi olur..
Dileriz bu kardeşler işyerlerine kavuşurlar,barış,dostluk,kardeşlik içinde üretime katkı verirler ve bizi esas duygulandıran ne oldu biliyor musunuz..?
Bir kardeşimiz “ABİ BEN PİYASADA AYLIK 5 BİN LİRA KAZANSAM BİLE,KARDEMİR’İN VERECEĞİ 2500 LİRAYI TERCİH EDERİM.O VARDİYA ARABALARININ ARKASINDAN BAKARKEN İÇİNDEM GEÇENLERİ KİMSE TAHMİN EDEMEZ..” dedi.
İşte olayın özeti bu..

FENERBAHÇE KULÜP BAŞKANI SAYIN AZİZ YILDIRIM’IN ÇOK HAKLI SÖZLERİ VE KARDEMİR KARABÜKSPOR PROJESİ..
FENERBAHÇE Kulüp Başkanı Sayın AZİZ YILDIRIM çok önemli bir açıklama yaptı ve dileriz,bu açıklaması yerde kalmaz gerçekleştirilir ve Sayın YILDIRIM’IN yaptığı o açıklama,aklımıza KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN bir projesini getirdi.
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN o dönem Teknik Direktörü olan Sayın TOLUNAY KAFKAS çok önemli bir proje üzerinde duruyordu ve Sayın AZİZ YILDIRIM’IN dile getirdiği “FUTBOL AKADEMİSİ KURALIM..” görüşünü dile getiriyordu.
BUNUN İÇİN GENİŞ BİR ARAZİ BULUNMASI ŞARTTI..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN unutulmaz katkıları ile HAMZALAR MEVKİİ’DE 103 dönüm bir arazi TAHSİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ve arazinin bazı sıkıntılarının KARABÜK BELEDİYESİ’NCE çözümü noktasında da sözler alındı.
Sayın TOLUNAY KAFKAS detaylı bir çalışma ile “FUTBOL AKADEMİSİ İÇİN GEREKLİ PROJELERİ..” çıkarttı ve olay tam aşamaya geldiğinde KARDEMİR KARABÜKSPOR Yönetiminde ki bazı unsurlar BİR BAŞKA PROJEYE kaydılar..
Ne yazık ki HERŞEY DARMADAĞIN OLDU/EDİLDİ..
Sayın AZİZ YILDIRIM’IN açıklaması bize bunları hatırlattı..
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN “FUTBOL AKADEMİSİ PROJESİ..” öylece kaldı ve geleceğe yönelik bu kadar şık,bu kadar verimli olacağı besbelli bir proje geri bırakıldı/bıraktırıldı..
KARABÜKSPOR kendisine ait bir TESİSTEN edildi ne yazık ki..
Kendisinin bir TESİSİ olacaktı Kulübün,olmadı/oldurulmadı..

EMEKLİLER DERNEĞİ KARABÜK ŞUBESİ VE “EMEKLİLERE KONUT YAPILMASI YOLUNDA HEYECANIN DURULMASI..”
Dün Gazetemiz İnternet Sitesine gelen yorumlara göz gezdirdik ve çok içerikli yorumların gönderildiğini gözlemledik,hele bir tanesi çok ama çok dikkatimizi çekti..
EMEKLİLERE UCUZ KONUT YAPTIRILACAKTI..
Bu nokta da BÜYÜK BİR HEYECAN FIRTINASI ESTİ,sonra heyecan fırtınası dindi,şimdi pek fazla gündeme gelmiyor/getirilmiyor bu konu,acaba,YAPTIRILABİLECEK Mİ..?
5-6 BİN CİVARINDA BAŞVURUDAN SÖZ EDİLİYORDU..
Böylesine geniş bir projenin hayata geçmesi gerçekten mümkün mü..?
TOKİ BÖYLE BİR PROJEYE BAŞLARSA,elbet kısa süre içinde bitirir,ancak olayın çok sıkıntılı yönleri var ve bunların başında da ARAZİ OLAYI geliyor elbet..
O GENİŞLİKTE ARAZİ NEREDEN BULUNABİLİR..
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN FUTBOL AKADEMİSİ düşüncesi zamanından iyi biliyoruz ki,KARABÜK’TE O GENİŞLİKTE hazine arazisi yok,şahıslardan Kamulaştırma büyük paralar gerektirir.
DÜN BU YOLDA BİR YORUM GÖNDERİLMİŞ..
BİZE DE ENTERESAN GELDİ O YORUM..

13 kişi görüş bildirdi

 1. Anıtını dikeceğim ....

  VERGİLİ EMEKLİLER CEMİYETİ BAŞKANINA”—Sen, bırak 7000 bin konutu ,700 yüz konut yap,sözveriyorum Karabük’e anıtını yapacağım ” dedi.

 2. 307 mağdurları

  Hiç uğruna iş akitlerimiz fes edidi.Karabükteki sosyal barış ancak işe geri dönüşler sayesinde olur.vesile olanlara başta Ahmet abi olmak üzere selam ve saygılarımızı
  iletiriz.ayrıca her konuşmasında bizleri haksız
  yere atıldığımızı dile getiren sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergiliye ve yardımcı olacak
  büyüklerimize saygılarımızı sunarız.

 3. yarım veya sıfır

  akp iktidarı döneminde, karabük halkına verilen sözlerden bir çırpıda aklıma gelenleri düşündüm. baktımki hepsi de ya yarım kalmış, ya sıfır noktasında yada olanı da bozmuş. buna rağmen hala bu halk akp’ye mecbur muamelesi görüyor. öğrenilmiş çaresizlik midir nedir? filyos limanını her seçim öncesi hatırlayıp en kısa zamanda yapacağız derler, nerde hani? havaalanı yapıyorlardı, nerde hani? serbest bölge varda biz mi görmüyoruz? teknoloji bölgesi yapıldı da bizim mi haberimiz olmadı? “bayır mahalledeki hastane yıkılmayacak, ben ne dersem o” diyen sayın akp genel başkan yardımcısına hatırlatmak isteriz, mevcut devlet hastanemizden, 5000 evlerdeki hastanecikten de olmadık mı? keltepe tesislerini gözümüz kör olduğu için mi göremiyoruz? üniversiteye çocukları yığdınız, bir sürü bölüm açtınız, doğru dürüst hoca yok, çocukların barınma sorunu çözülmediğinden şehrin en büyük gelir kalemi fahiş kiralar haline geldi, yalan mı? karabükspor futbol akademisi olarak bahsettiğiniz projede hiç adım atılmadığından halkın çoğunun haberi bile olmadı ki! çekilin, kore’liler geliyor, akp ayarladı bile, karabük’e yatırım getirecekler! köy yollarımız londra asfaltı maşallah! çöp tesislerimiz o kadar modern ki… pardon, ne dediniz? çöp tesisimiz hiç mi yok?!? daha devam edecektim ama aklıma gelenler hep moralimi bozuyor, vaz geçtim.

 4. KARABÜK 307

  Kardemirden o dönem atılanlar ve aileleri gerçekten dışardan tahmin edilmeyecek kadar zor dönem geçirdik, bizzat kendim askari ücretle sabah sekiz buçuk akşam dokuz 12 saatten fazla askari ücretle çalışmak zorunda kaldım, birdaha sendikamı tövbe Allah tövbe, Sözümüzden dönmüş olmama uğruna bu çileleri çektik, yinede Allaha çok şükür bana yakışan sözümde durmaktı ben sözümde durdum ne diyelim sözünde durmayanlar, sözünden dönüp 15 yıl beraber çalıştığı arkadaşını satıp hısım akrabasını işe koyma uğruna, kademe alma uğruna, davasını satanlar ve işçinin bu temiz davasını işverenle hesaplaşma olarak bizi kullananlar utansın, biz bunun bedelini çok ağır şekilde ödedik ve ödemeye devam ediyoruz, birgün bitermi bitmezmi yoksa biz mi biteriz Allah bilir, Ahmet abime bizim derdimizle detlendiği için teşekkür ediyoruz, yalnız Karabükte basın olarak diğer abilerimizden, Valimizden ve siyasi partilerimizden de destek bekliyoruz, hepsine şimdiden çok teşekkür.

 5. Dikersin inş

  Sayın Gölbek,

  Bu TOKI işini biraz aydınlatmak lazım. Burda emekliler derneğinin yaptığı bu süreci hızlandırmaya çalışmaktır.Siz de takdir edersiniz ki bu işler bi anda olacak işler değildir. Emekliler derneği emekli ev sahibi olsun diye elinden geleni yaparak talep toplayarak süreci hızlandırmaya çalışmaktadır. Sonucta evleri yapacak olan TOKİ’dir. Ayrıca 5000 başvuru geldi diye 5000 konut yapılacak diye de bir sey yoktur.böyle bir şeyi beklemek cahilliktir.

  Gelelim Rafet Vegili’nin yaptığına.Kendisi eleştirir Mehmet Ali Şahin Karabuğe gelecek hizmetleri engelliyor diye, ama emekliler derneğinde “Ben bu işte yokum,benden yardım beklemeyin” der rest çeker. Hani noldu vatandaşı düşünme.

 6. Yorumcu

  Bir arkadaşımız Sn.Vergili’nin emekliler derneğine ben bu işte yokum benden yardım beklemeyir der gibi rest çektiğini yazmış. Böyle bir resti ne zaman söylemiş ne zaman çekmiş bir açıklayın hele. Laf ola beri gele. Bir laf atıyorsanız ortaya bunun detayını getireceksiniz. Kimse emeklinin, garip gurabanın üzerinden şov yapmaya kalkışmasın. Ayrıca Rafet Vergili’nin Tokiye yardım etmek veya etmemek gibi bir tasarrufu olamaz. Toki nin kendi kanunları, imar düzenlemeleri vs. var. Belediye ile alakası ne? Yer tahsisinden bahsediyorsanız belediyenin böyle bir yeri mi var? Yapacaksa hazine arazileri üzerine yapacak. Buyursun yapsın Rafet bey de heykelini diksin. Şov yaparak insanların umutlarıyla oynamanın anlamı varmı?

  Sn. İl başkanı Saylar’a gelince. Neymiş Akp nin en güçlü adayının boynunu Karabük halkı bükmezmiş. Valla Ovacık büktükten sonra Karabük hayli hayli büker. Kimse kusura bakmasın bu seçimlerde yine oyum Mhp ye. Durum şu anda 1-1 ama 1. olacak parti belli değil.

 7. Emeğe Saygı

  TOKi’nin emekliye ucuz ev yaptığı yerler var, özellikle doğuda. Biraz araştırırsanız bulursunuz.Burda da güzel şeyler yapılmaya çalışılıyor.Sonucta derneğin yaptığı talep toplamak. Toki talep sayısı kadar kime ev yapmış bu zamana kadar. TOKi kuralarını herkes duymuştur.Öyle ya da boyle yapılmaya çalışılan güzel bir proje güzel bir hizmet var. Buna destek olmak gerekirken siyasi şovlara gerek yok.
  He şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Rafet Bey, o bahsedilen cümleyi sarfetmiştir.Kesin bilgidir.Önce bir araştır Yorumcu arkadaş.

  Ayrıca deniliyor ki 1.parti belli değil. 7 Haziran’da Karabuk’te Ak parti 67bin oy almış MHP ise 38bin . Bu durum değişecek yani 1 Kasım’da.Bu soyleminiz gerçekten komik olmuş.

  Dilerim Toki burada ev yapar.Dilerim sayısı ne olursa olsun ihtiyac sahibi emeklimizin bir evi olmuş olur.Bu işi şov olarak gören sizler de buyuk bir hata yaptığınızı anlarsınız.Ama yine MHP’ye ister CHP’ye ister AK PArtiye oy verin.yeter ki emeklimizin evi olsun.Tekrar soyluyorum baltalamak yerine destek olmak gerek bu uğurda.

 8. karabüklüm

  Emeklilere toki konutu sadece emekliler cemiyeti Başkanının kurnazlığından kaynaklanmış ve cemiyete 5-6 binden fazla müracat olmuş ve her müracatcıdan 17 tl bağı alınmış yaklaşık 6000×17=102.000 tl bağış gelir elde etmiş bunun yanında cemiyete üye olmayan emeklilerden coğunuda yeni üye yapma fırsatını bulmuştur.

 9. yazıklar olsun

  karabuklum isimli şahsa yazıklar olsun. Nasıl bir iftiradır oyle. İnsanları karalamayı bilirsiniz.Bir kere araştırın be kardeşim.

  Benim bildiğim ve emin olduğum kadarı ile Muracaat için herhangi bir ücret alınmamıştır, sadece yeni uye olanlardan yılda bir kere şubatta kesilecek 18 tl’lik bir ucret olacaktır.O da yılda bir defaya mahsus olmak üzere yapılır.Adamın yaptırmış olduğu o kadar indirim var zaten herturlu o parayı çıkarabilir emekli.

  Ama bu karabuklum denen şahsiyetin yaptığı terbiyesizlik akıl alır gibi değildir.Bırakalım bu karalama işlerini.

 10. Yorumcu

  Emeğe saygı rumuzlu kardeşim,

  2004 yerel seçimlerinde 1600 oy almış olan Mhp 2014 yerel seçimlerinde 35 bin oy almıştır. Kimsenin oyuna kimse ipotek koyamaz. Sonuçta bu sayılar ve oylar sandıktan çıkıyor. Bana sayılarla örnek vereceğine geçmişte iktidar olup bugün tarihin çöplüğünde olan siyasi partilere de bir bak. Anap’ın geçmişte aldığı oyları da int.den bir zahmet araştır. 67 bin ile 39 bin arasında 28 bin oy farkı var. ikiye böldüğünüzde 14 bin oy. Akp den 14 bin oy kayması olduğunda neler olabileceğini düşünürsünüz umarım. 13 yıldır tek başına iktidar olan Akp nin Karabük’e verdikleri, tüm illere verdikleriyle aşağı yukarı aynı. O zaman 2.numaralı adamınızın ne önemi ve kıymeti var? Bize ne artısı var? Türkiyede devlet hastanesi olmayan tek il olduğumuzu biliyormusunuz? Doğuya yapılan devlet hastanelerine bir bakın? Birde o illerin devlete olan katkısına bir bakın? Karabük bunu hakediyormu?

 11. TACİ78

  Karabüklüm rumuzuyla yazan vatandaş bilmeden insanları karalamak iftira atmak onurlu insanların yapacağı davranışlar değildir.
  Başkanın kurnazlığı demişsin ; Türkiye Emekliler Cemiyetinin (genel merkez) TOKİ ile imzalamış olduğu Türkiye genelinde böyle bir proje vardır. Biraz araştır hemen bulursun. Karabük şube başkanının kurnazlığı Türkiye’de ilk defa bu projeyi Karabük ‘te hayata geçirmek için çaba harcıyor olmasıdır.
  5-6 bin demişsin ama 7 binin üstünde başvuru olduğunu biliyorum. Başvuranların çoğu zaten derneğe üye emekliler. Derneğe üye emekli neden 17 tl daha versin ? Senin bağış dediğin aidat ‘tır. Her derneğin de aidatı vardır.
  Burada yapılmak istenen Türkiye çapında TOKİ ile yapılan anlaşmadan faydalanılarak Karabük’te bir ilki gerçekleştirmek.
  Neden bu kadar saçma sapan ortamlara çekilmek isteniyor anlamıyorum. Zira Karabük’te emekliler için yapılmaya çalışılan güzel şeyler ortada iken.( Medikar hastanesiyle olsun otobüs firmasıyla olsun, marketlerle olsun v.b gibi indirimler )
  Zaten bizim Karabük’ümüzde klasik olan ; kim bir şeyler yapmak isterse önce karalarız sonunu hiç düşünmeden beklemeden.
  Birilerini eleştirirken saygı çerçevesinde eleştirelim, yoksa buralardan herkes herkese hakaret iftira atarsa yarın aynaya bakmaya utanırız. SAYGILAR…..

 12. Düşünür

  Sayın Eski Rektör hocadaki bu hırs ve ihtiras olduğu sürece Sulu kuyuya götürüp herkesi susuz getirir. Sayın Uysalın unuttuğu “Herkesin bir hesabı var, Allahın da hesabı vardır. Kulun hesabı şaşarda Allahın hesabı şaşmaz.” Sayın Uysal Karabükte seveni kadar nefret edeninin olduğunu unutmamalıdır. Bir insanı tanımanın üç yolu var; 1) Birlikte yolculuk edeceksin, 2) Ortak iş yapacaksın, 3) Bir işte birlikte çalışacaksın. Sayın Uysalın şuan birlikte olduklarına bir bakınız; geçmişte yolculuk yaptıklarından kimler var, birlikte çalıştıklarından kimler var. Allah hiç bir kimseyi güç zehirlenmesi hastalığına yakalatmasın, bir insanın başına gelebilecek en büyük beladır.
  Sonuç: Birlikte yola çıktıklarını yolda bulduklarınla değişirsen hem yolunu kaybedersin hem dostunu.
  KARAMANIN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU…..!

 13. Sevki elmas

  Birazda Chp ve onun her dönem adayı olan Erdogan Dincele bakalım ve soralım
  Her dönem adaysınız
  2011 de aday oldunuz hiç çalışmadıniz
  2015 1kasımda secilmek için aday oldunuz..
  Mesela haziran seçimlerinde aldığınız 24 bin ondan az oy alırsanız ne yapacaksınız Siyaseti bırakacak mısınız
  Bu kadar

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.