Her Telden (29.Nisan.2015)

Her Telden (29.Nisan.2015)

Yayın: 29.04.2015 08:32
Paylaş:
A+ A-

HAYDAAA..! YÖK GENEL KURULU “İKİ YILDIR EĞİTİM VEREN.” KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİNİ KAPATTI
TUTUN KELİN PERÇEMİNDE..!!
YÖK GENEL KURULU,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN iki yıldır eğitim veren TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümünü kapattı ve orada iki yıldır eğitim gören ÖĞRENCİLER PERİŞAN edildi..
Bilindiği gibi Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Rektörlüğü döneminde açılan KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİ bölümü iki yıldır eğitim veriyordu.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ CAZİP KILAN BÖLÜMLERDEN birisi olarak gösterilen TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümünün YÖK Genel Kurulu tarafından kapatılması TAM BİR SÜRPRİZ oldu..
TIP MÜHENDİSLİĞİ’NİN gelecekte TIBBİ CİHAZLARIN Ülkemizde üretilmesi,İLAÇ SANAYİİ’NİN dışa bağımlı olmaktan kurtarılması gibi niyetlerde kurulduğu biliniyordu.
ŞİMDİ KAPATILIYOR.
YÖK GENEL KURULU NEZDİNDE,bazı Büyük Üniversitelerin LOBİ YAPIP/YAPMADIĞI,Genel Kurulu etkilemek üzere bir dizi çalışma içinde olup/olmadıkları da tartışılıyor..
KARABÜK SİYASET KURUMU BU OLAYA NE DİYECEK..!!
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİ KAPATILIYOR..
Karabük SİYASETİ BİR TEPKİ VERECEK Mİ acaba..?

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “TIP MÜHENDİSLİĞİNDEN SONRA KAPATILMA SIRASI..” RAYLI SİSTEMLER,OTOMOTİV’DE Mİ.
İki yıldır eğitim veren KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümü YÖK Genel Kurulu tarafından kapatıldı ve burada İKİ YILDIR EĞİTİM ALAN Öğrenciler ne olacaklarını bilmeden bir beklentiye girdiler.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİ KAPATILDI.
TIP MÜHENDİSLİĞİ bölümü ile “İLERLEYEN SÜREÇTE..” Ülkenin TIBBİ CİHAZLAR,İLAÇLAR noktasında DIŞ ÜLKELERE bağımlı olmasının ÖNÜNE GEÇMEK niyeti yatıyordu,vardı..!!
YÖK GENEL KURULU TIP MÜHENDİSLİĞİNİ KAPATTI..
Bunun için YÖK GENEL KURULU nezdinde LOBİ ÇALIŞMASI yapanlar oldu mu acaba,sanmıyoruz ama,insanın aklına da böyle bir ihtimal gelmiyor değil doğrusu..!!
Şimdi sırada HANGİ BÖLÜMLER VAR ACABA..?
TIP MÜHENDİSLİĞİ bir ilkti,Ülke genelinin bir ilkiydi..
RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ GİBİ,OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ GİBİ bir ilkti ve YÖK GENEL KURULU tarafından kapatıldı ,şimdi,Rektör Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT adeta kucağında bulduğu bu konuyu çözmek için çaba harcayacak.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “FAZLA MI İLERİ GİTMİŞTİ..?”
“TIRPANLANMASI MI GEREKİYORDU..?”
AK PARTİLİLER BU KONULARA NE DİYECEKLER ACABA..?

VALİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU “YAPILAN İŞLERİN SAĞLAM VE GÜZEL OLMASI..” GEREKTİĞİNİ VURGULAMIŞ..
Karabük Valisi Sayın ORHAN ALİMOĞLU İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında “İLİMİZDE ÇOK ÖNEMLİ İŞLERİN YAPILMAYA DEVAM EDİLDİĞİNİ..” vurgulamış.
ÇOK HAKLI Sayın VALİ.
Bunu söyledikten sonra da “YAPILAN İŞLERİN SAĞLAM VE GÜZEL OLMASI..” gerektiği üzerinde görüşler dile getirmiş Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU ve bu görüşlere katılmamak mümkün mü..?
Sayın Vali yüzde yüz doğru görüşler dile getirmiş..
Keşke bu görüşlerine “YAPILAN İŞLER SAĞLAM VE GÜZEL OLMALI..” görüşünden hemen sonra “BİR DE İŞLER ZAMANINDA BİTMELİ,HİZMETE ALINMALI..” görüşlerini dile getirseydi,diye geçti içimizden.
Bunu düşünürken 8 yıldır bir türlü bitirilemeyen,AKIBETİ HAKKINDA net bir bilgi verilmeyen KATI ATIK BERTARAF TESİSİ aklımıza gelmedi değil,gerçekten aklımıza geldi.
Ama MİLLİ EĞİTİM HİZMET BİNASI’NI DA unutmadık..
YÜZME HAVUZU 10 YILI GEÇMİŞTİ..
KELTEPE KAYAK MERKEZİ 20-25 YILLIK BİR RÜYA.
Bunları çoğaltmak mümkün elbet..

EFLANİ YAĞLICA KÖYÜ CİVARI “KUVARS KUMU HAZIRLAMA TESİSİNDEN..” ZARAR GÖRECEK GİBİ DURUYOR…
Geçtiğimiz gün EFLANİ YAĞLICA Köyü sakinlerinden birkaç kardeşimizle sohbet ettik “KUVARS KUMU HAZIRLAMA TESİSİNDEN ÇIKAN TOZ,BU CİVARDA Kİ BİTKİ YAPISINI ÇOK OLUMSUZ ETKİLEYECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR..” dediler.
Zaten çıkan tozdan ağaçların üzerin bembeyaz olmuş..
Kısa süre içinde ORMANIN BELİRLİ BÖLGELERİ bembeyaz olmuş YAĞLICA KÖYÜ civarında ve O TESİSİN KURULDUĞU alan eski tarihlerde İNSANLARIN PİKNİK YAPTIKLARI yerlerdi.
ZÜMRÜT GİBİ BİR YERDİ ORALAR..
Çevre Köylerden gelenler PİKNİĞE GELENLERE satış yaparlardı ve bu düzen gün geçtikçe gelişiyor,ekonomiye dönüyordu KUVARS KUMU HAZIRLAMA Tesisi kuruldu..
BU TESİSİN EFLANİ’YE HİÇBİR YARARI YOKMUŞ.
NAKLİYESİNİ YAPMAK İÇİN EFLANİ KAMYON VE TIR SAHİPLERİ bir Kooperatif kurmuşlar,ama,nakliyeyi almaya güçleri yetmemiş böyle bir durum da yaşanmış yani..
EFLANİ’DE BİR ÇEVRE DERNEĞİ YOK..
KARABÜK ÇEVRE DERNEĞİ bu konu ile ilgilenir mi acaba..?
Sayın BÜNYAMİN COŞKUN’A bir ara sorarız elbet..
EFLANİ YAĞLICA KÖYÜ sakinleri hayli dertliler..

SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE DOLAŞAN “AVRASYA İSİMLİ ANKET FİRMASININ..” İL/İL ÇIKAN ANKET SONUÇLARI
Geçtiğimiz günlerde ULUSAL GENİŞLİKTE Yayın yapan bir gazete de çıkan AVRUSYA ARAŞTIRMA Şirketi’nin bin anketi,diğer bazı gazetelerde de çıkmış sanıyoruz.
AVRASYA ARAŞTIRMA ŞİRKETİ İL/İL SONUÇ ÇIKARTMIŞ.
Bu İLLERİN ARASINDA Karabük’te var elbet..
Çıkan sonucu biz yazmayalım..
Ancak SOSYAL PAYLAŞIM Sitelerinde çıkan sonucu paylaşan çok sayıda insanın olduğu belli ve eğer bu paylaşımlar yaygınlaşırsa, özellikle MUHALİF görünen SEÇMEN bir Partiye yığılabilir..
VERİLEN SONUÇ HAYLİ ENTERESAN..
ENTERESAN ve OLABİLİRLİK yüzdesi hayli güçlü..
AVRASYA ARAŞTIRMA Şirketi,verilen rakamlara göre 5 bini aşkın denek ile görüşmüş,yaptığı görüşmelerden sonra çıkan sonuçları İL/İL YAYINLAMIŞ,bunu gören insanlar SOSYAL PAYLAŞIM Sitelerinde bunları paylaşıyorlar..
KARABÜK SONUCU ÇOK/ÇOK ENTERESAN ve OLABİLİR..

167.789 SEÇMEN,KARABÜK GENELİNDE Kİ 688 SANDIKTA OYUNU KULLANACAK VE BÜTÜN HAZIRLIKLAR TAMAM..
7 Haziran Pazar günü Karabük’ün 167.789 seçmeni,Köy ve Mahallelerde kurulu 688 sandıkta oylarını kullanarak,Karabük’ün iki Milletvekilini seçecekler.
SEÇMEN DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE..

İLÇE ADI                         MAH.SEÇ.                   KÖY SEÇ.                      TOP.
EFLANİ                                    1.574                           5.548                       7.122
ESKİPAZAR                            5.088                           4.867                       9.955
MERKEZ                                80.125                           9.023                    89.148
OVACIK                                       456                           2.278                      2.734
SAFRANBOLU                      32.646                           9.238                   41.884
YENİCE                                    8.884                           8.062                    16.946

T O P L A M                         128.773                         39.016                   167.789

KARABÜK’ÜN SEÇMEN DAĞILIMI BU.
Dikkat ederseniz Karabük KIRSALINDA SEÇMEN OLDUKÇA AZ ve bu seçmenin büyük bölümü de AK Parti yönünde oy kullanacaktır gibi bir beklenti hüküm sürüyor.
BU OYLARIN DAĞILIMI SİZCE NASIL OLABİLİR..?
Önemli olan,konunun bu yanı elbet..

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN “ÇOK ÜZÜLDÜM…”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,dün Karabük’e geldi,kendisine bizde HOŞGELDİNİZ dedik ve kucaklaştık.
“AHMETCİĞİM DÜN AKŞAM ÇOK ÜZÜLDÜM…” dedi.
BEŞİKTAŞ-KARDEMİR KARABÜKSPOR maçını kastetti.
“O SON DAKİKA GOLÜNE GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLDÜM..” dedi ve “SON SANİYE İÇİNDE OLACAK İŞ DEĞİLDİ VE OLDU İŞTE..” diyerek kısaca duygularını dile getirdi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN oldum olası SIKI BİR KARABÜKSPOR’LU olarak bilinir ve gerçekten de öyledir,bizi görünce hemen konuyu açtı ve KARABÜKSPOR adına çok üzüldüğünü söyledi.
Bu nokta da AK Parti KARDEMİR KARABÜKSPOR ile çok yakın ilgili demek mümkün,örneğin Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL ile birlikte Yöneticilik yaptık ve hiç değilse 50 bin kilometre yolculuğumuz vardır.
Özellikle ADANA DEMİRSPOR ve ADANA Deplasmanlarında çektiğimiz sıkıntıları kolay/kolay unutmamız mümkün değildir,Sayın SEDAT NAMAL ile oralarda büyük baskılara maruz kaldığımız olmuştur.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN hemen KARABÜKSPOR dedi.
KARABÜKSPOR dileriz bu yıl hiç kimseyi üzmez..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ VE TARAFSIZ ARACI ÖNERİSİ
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDE uzlaşma sağlanamadı ve konu Tarafsız aracı kurumuna gitti.
TARAFSIZ ARACI ÖNERİSİNİ VERDİ Mİ..?
Henüz vermediği biliniyor.
Dün AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ ile ayak üzeri bu konuyu görüştük,kendisi “HENÜZ BİZE İNTİKAL EDEN BİR KONU YOK..” dedi.
Daha sonra da “EĞER ÜZERİMİZE DÜŞEN BİRŞEY OLURSA MUTLAKA YARDIMCI OLURUZ.ANCAK,ŞU ANA KADAR TARAFLARDAN BİZE AKSEDEN BİR KONU YOK..” ifadelerini kullandı.
Bu arada KARDEMİR İşçilerinin İŞ TARİFLERİNDEN hayli sıkıntılı olduğu da gözleniyor ve bu nokta da yeni/köklü bir iş tarifi yapılarak Formen,Sözleşmeli gibi noktalara yeni bir açılım getirilebilir mi..?
Bizim gördüğümüz getirilmesi çok yararlı.
Bir diğer konu da,2010 GİRİŞLİ İŞÇİLERE verilen haklar ve bu işçilerin “10-15 YILLIK İŞÇİ DÜZEYİNE GETİRİLMİŞ OLMASININ..” bir kesimde yarattığı rahatsızlık.
Yeni SÖZLEŞMEDEN 2010 girişliler yararlanacak mı..?
Bu noktada da bir tahammülsüzlük görülüyor.

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,AK PARTİ SAFLARINDA GEDİKLER AÇMAK ÇABASI İÇİNDE..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,öyle ince Siyaset izliyor,öyle açıklamalar yapıyor ki,AK Parti bunlara cevap yetiştirmek için çaba harcıyor.
HASTANELER GÜNDEM OLDU.
MARZİNC GÜNDEM OLDU.
Şimdi HİZMETLERİM ENGELLENDİ noktasından,sanki Sayın METMET ALİ ŞAHİN’İ hedef almış gibi bir görüntüsü var,Sayın RAFET VERGİLİ’NİN Siyasi söylemlerini o yöne çevirmiş bir hali var.
İşin bir başka yönü daha var..
“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK,BENİM HİZMETLERİM ENGELLENDİ..” diyor arkasından da “BENDEN ÖNCE Kİ BELEDİYENİN DE,ENGELLENMİŞ OLABİLİR..” gibi bir yaklaşım getiriyor.
Burada görünen ; AK Parti saflarında gedikler açmak.
Sayın RAFET VERGİLİ sürekli saldırıyor,AK Parti ise cevap yetiştirme çabası içinde ve sürekli müdafa yapıyor,kendini savunma gayreti içinde.
7 HAZİRAN TARİHİNE KADAR BÖYLE SÜRECEK GİBİ.

10 kişi görüş bildirdi

 1. yazık

  karabük üniversitesinin önemli bir mühendisliği kapatılıyor,üstelik iki yıldır eğitim veren ve öğrencisi olan.Bu nasıl bir başıboşluktur.Bu nasıl bir sahipsizliktir.Bu karabük üniversitesi için de büyük bir prestij kaybıdır.İşler bu aşamaya gelene kadar büyükkkkkk siyasetçilerimizin nasıl haberi olmadı,veya başka bir deyişle adam yerine konulmayıp bir fikirleri alınmadı. karabük bu işte;sahipsiz,kaderine terk edilmiş,enseye vur lokmayı al.Siz birbirinizi yemeye devam edin. Birbirinize laf sokarak siyaset yapmaya devam edin.Yarın ahmet beyin söylediği gibi raylı sistemler vs. de kapandığında çıkıp bir kelime etmeyin.Siz vergiliyle uğraşın,kardemirin sözleşmesiyle uğraşın,hastane kapatmakla uğraşın.seçim zamanı yaklaştıkça ortalıkta boy gösterin,çarşıya pazara inin,en sevimli hallerinizi takınıp pozlar verin.nasıl olsa karabük halkı tepkisiz,sessiz.kardemir biryerlerde tutunamayan,aynı yerden 2 kez atılan adamların çiftliği olsun.siz ses çıkarmayın.Bu adamlar yedi sülalesini kardemire sokup, 350 karabük çocuğunu işten çıkarsın, siz ses çıkarmayın.kardemirin 95 müteahhitinden 80 i ereğliden gelsin,siz ses çıkarmayın. 80 tl lik skal işini 250 tl .ye karabük dışından gelen firmaya peşkeş çeksinler,adamlar 1,5 senede 60 trilyon fatura kesip,köşeyi dönüp gitsin( o da genel müdür değişikliği sayesinde yoksa 10 yıllık sözleşmesi boyunca kendi skalımız için 600-700 trilyon para ödeyecektik) ,Allahtan Genel müdür değişti.Karabükspor 15 hafta önceden küme düşmeye aday takım olsun,siz ses çıkarmayın. Boşverin birileri babalarının takımı gibi oynasınlar karabüksporla.Kucalara,şuna buna trilyonlar ödensin.karabük ulusal basında rezil olsun,boşverin nasıl olsa MHP li şefik dizdarı engellediniz,ona prim yaptırmadınız.Boşverin siz 10 senede havuz yapın, 5 senede stad yapın, 30 senede filyos limanı yapın,kastamonu,çankırı,bartın yatırımcı çekerken boşverin karabüke kardemir yeter,siz teşvikle falan uğraşmayın.siz vergili ile uğraşın,o sizin çapınızda çünkü.diğer işler sizin çapınızı aşar.O yüzden de böyle üniversitenin bir bölümünü sana bilgi verme gereği duymadan budayıverirler.Boşverin seçim yaklaştı; siz şirin pozlar verin

 2. AK PARTİLİ

  OSMAN KAHVECİYLE SEDAT NAMAL KAPATILAN BU BÖLÜMLERİ YAKINDA AÇARLAR.MEHMET ALİ ŞAHİN BEYİN TALİMATIYLA HAREKETE GEÇERLER KAPATILAN BÖLÜMÜ AÇARLAR KAPATILACAK BÖLÜMLERİDE DURDURURLAR.TİMURÇİN BEYDE KARABÜKTEN DOGRU ONLARA DESTEK VERİR.SİZ 30-35 BİNLİK BİR ÜNİVERSİTEYE HAZIR OLUN BEYLER.43 BİN KİŞİLİK ÜNİVERSİTE KARABÜK SİYASETÇİSİNE BÜYÜK GELDİ 30 -35 BİNLİK ÜNİVERSİTEYE HAZIR OLUN HER YIL ÖĞRENCİ SAYISI AZALIR ARTIK

 3. ÜNİVERSİTE KÜÇÜLÜRMÜ

  AHMET BEY YAZDIKLARINIZI DİKKATLE OKUDUM.BANA ÖYLE GELİYORKİ BUNLAR KARABÜK ÜNİVERSİTEYİ KÜÇÜLTECEKLER.BURHANETTİN HOCANIN YAPTIKLARINI KORUYAMAYACAKLAR.DEDİGİNİZ GİBİ ÖTEKİ BÖLÜMLERDE KAPATILIRSA KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİN CAZİBESİ ÇEKİCİLİĞİ KALMAZ.YAZIK OLUR YAZIK ETTİLER.ŞİMDİ MEHMET ALİ ŞAHİN ÇÖZSÜN BUNLARI BAKALIM.BU AKP LİSTESİNİ YAPMAYI BİLDİYİNE GÖRE BU SORUNLARI ÇÖZMEYİ BAŞARACAKTIR HERALDE.

 4. MÜDÜRÜM MÜDÜRÜM

  YENİ GENEL MÜDÜR GELDİKTEN SONRA KARDEMİR DE NE DEĞİŞTİ?
  YENİ GENEL MÜDÜR ESKİDEN TANIDIĞI KISIM MÜDÜRLERİNİN BAŞARI VEYA BAŞARISIZLIĞINA BAKIYOR MU?
  YOKSA BAZILARI MÜDÜRLE ARAM İYİ EREĞLİ DEN İYİ TANIŞIRIZ DİYEREK GÜNÜNÜ GÜN EDECEK Mİ?
  YENİ GENEL MÜDÜR BUNLARA MÜSEADE EDECEK Mİ? EDİYOR MU?
  FADIL BEYİL BEYİN HER SÖYLEDİĞİNE DOĞRU DİYENLER ŞİMDİ AYNISINI UĞUR BEYE DE ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN YAPIYOR MU?
  BURADA PEK BİŞEY DEĞİŞMEYECEK GİBİ GÖZÜKÜYOR….. AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE… YİNE GEMİSİNİ YÜZDÜREN YÜZDÜYO..

 5. Emekci

  Kardemir İşçileri İle İlgili Olarak Bir diğer konu da,2010 GİRİŞLİ İŞÇİLERE verilen haklar ve bu işçilerin “10-15 YILLIK İŞÇİ DÜZEYİNE GETİRİLMİŞ OLMASININ..” bir kesimde yarattığı rahatsızlık. diyorsun ne rahatsızlığı sayın Gölbek 2010 girişli işçiler eski işçilerle aynı işi yapmıyomu herkes kademesi karşılığı maaşını alır halen daha eski yeni ayrımcılığı yapıyosun ne demek 2010 girişli işçiler toplu sözleşmeden yararlanacakmı diyosun ne alaka yararlanacak tabiki toplu sözleşme bütün çalışan kardemir işçisini kapsar ve bütün çalışanların saat ücretlerine ve kademelerine göre yansıtılır

 6. adam gibi adamlar

  fadıl beyin yanlışlarına yanlış diyebilecek yüreği olanlar,daha başka deyişle adam gibi adam olanlar, bana heryerde ekmek var ben doğru bildiğimi söylemekten asla kaçınmam diyebilenler şu an çok farklı yerlerde.Onları sakın ha Kardemirde aramayın,bulamazsınız.Onlar kurumsal şirketlerde,üst düzeylerde yöneticilik yapıyorlar.İsimlerini tek tek saymaya gerek yok. fadıl demirelin önünde diz çöken,şekilden şekile girenler ise şimdi onun arkasından atıp tutuyorlar.Meydan boş,cesaret geldi arkadaşlara.hatta konuşmalarında fadıl diye bahsediyorlar. onların derdi yeni genel müdürle arayı iyi tutmak. kardemirde bu işler kolay, genel müdürlük binasında boy göster, sürekli yorgunmuş gibi görün, genel müdür sahaya çıkınca sen de peşinden git oralarda önemli teknik konular görüşüyormuş pozları takın, cumartesi bir gelip görün genel müdür binaya girince sen fabrikadan ayrıl, genel müdüre yakın olanları tespit edip sen de onlara yakın ol hatta yakın ne kelime biat et,altındaki pırıl pırıl mühendisleri ez, onlara eziyet et,kendini onlara alem-i cihan gibi göster,onların fikirlerine değer verme sen yine git formenlerden bilgi al.Sendikacı gelince ayağa kalk, o gidince arkasından saydır. Genel müdür ne derse tasdikle. genel müdürler hiç yanlış yapmaz felsefesiyle hareket et. gereksiz adamlara komşuluk,ahbaplık hatırına sözleşme uzat.Rakip gördüklerini,bilgisi-tecrübesi karşısında ezildiklerini bir şekilde ekarte et (notu düşük ver,olsun bitsin) ,herkese şirin görün, bel ki birgün lazım olur düşüncesini benimse.Bunlar bazı ufak tiyolar.Hoş gerçi bu tiyoları bilmeyen yok zannedersem.hatta daha birçoklarını. sayın genel müdürüm buraya kadar ki bölüm latifeyle karışık kardemir gerçekleri idi. Ama bundan sonra söyleyeceklerim gayet ciddi; kardemirde personel ve iş ilişkilerinde en büyük sıkıntı yalakalık kültürü,ahbap çavuş ilişkisi. bu yalakalık kültürünün kökünü kazımadıkça işiniz çok zor.Allah yardımcınız olsun,sizden çok şey bekliyoruz.

 7. Aydın

  Karabük üniversitesindeki o bölümlerin kapatılma olayı engellenmesin bende Ak Parti’ye bu sefer oy verirsem şerefsizim. Koskoca Profesörü yediniz. Yediğiniz yetmiyormuş gibi üniversiteyi küçültmeye çalışıyorsunuz. Madem kapanıyor 2 yıl önce bu bölümü Amerika mı açtı? Bu izni Yök vermedimi? Şimdi niye kapatılıyor? Rektör hocam Burhanettin bey’e bir bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Hocam iyiki sizi aday yapmamışlar. Yeminle söylüyorum bu Karabük siyaseti insanı maymun eder. Siz bu maymunluğun içinde yer almadığınız için çok mutluyum. Allah yolunuzu açık etsin. Kadir şinaslık bilen bir ile gidin. Karabük için yaptıklarınızı bir başka il de yapsanız heykelinizi dikerlerdi. Ama büyük dediğimiz bazı kişileri aşamadınız.

 8. Mehmet78

  Sayın yönetici kapanmayacak bu haberi kaldırın YÖK sehven alınan kararı iptal etti. Karabük Üniversitesine danışın çünkü Karabük Tıp mühendisliğinin tanıtımını iyi yaparsak çalışkan başarılı gençler Karabük ve dışından bu bölümü tercih ederler. Eğitim kalitemiz artar Kendi Tıbbi Cihazlarımızı üretir hale geliriz. Desteklerinizi Kamuoyu ile birlikte bekleriz. Bu iptal kararının alınmasına vesile olan Başta Cumhurbaşkanımıza Başbakanımıza ve Karabük Milletvekilleri ve AK Parti İl ve İlçe Başkanlıklarına Kamuoyona şükranlarımızı borç biliriz.
  Ayrıca Başbakanımız 23.05.2015 Cumartesi günü saat:13.30 da biz hiçbir bölümü kapatmayız. Açtığımız Tıp Mühendisliği Bölümünü hiçte kapatmayız “İçiniz rahat olsun”dedi. Bu yazıyı düzeltin veya yorumcu olarak yeni güzel haberleriniz bekliyoruz. Saygılarımla

 9. onurç.

  Az önce okulla konuştum yok öyle bir şey kulaktan dolma bilgilere aldanmayın diyor.

 10. kayserili

  hangisi için yok öyle bir şey ben bu bölümü tercih edeceğim sıralaması görünmüyor bu ne anlama geliyor

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu