Her Telden (29 Nisan 2021)

Her Telden (29 Nisan 2021)

Yayın: 28.04.2021 22:58
Paylaş:
A+ A-

SAFRANBOLU TOKATLI MEZARLIĞINDA Kİ MESCİT,BUGÜN CAFE/RESTORAN,YARIN UFAK/UFAK İÇKİ SERVİSİ BAŞLAR MI, NE DERSİNİZ OLUR MU?
Safranbolu TOKATLI Köyü mezarlığında bulunan,vefat edenlerin defin işlemleri sırasında Kuran okunan,namaz kılınan BİR MESCİT ilave inşaat yapılarak MESCİTLİKTEN çıkartılmış,CAFE/RESTORAN haline getirilmiş.
Sonra KÖY MUHTARLIĞI İHALE İLE KİRAYA VERMİŞ.
Burayı alan KİRACI FİRMA veya Kişi, ileri de UYGUNSUZ İŞLER OLUR,ÇALINMA/GÖTÜRME işleri olur diye MEZARLIĞI DEMİR KAPI yaptırarak kapatmış iyi mi..?
Dün bir Kardeş “ABİ BUGÜN CAFE/RESTORAN,YARIN UFAKTIN/UFAKTAN İÇKİ SERVİSİNİN BAŞLAMAYACAĞINI KİM GARANTİ EDEBİLİR..” falan dedi ve çok yakında ki YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU’NA dikkat çekti.
İŞİN BİR İLGİNÇ YÖNÜ DAHA VAR..
Köylü bu işi SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞI’NA,olmadı KARABÜK VALİLİĞİ’NE Şikayet etti mi/etmedi mi,olayın önemli bir yönü de burası ve eğer şikayet edildi SONUÇ ALINAMADIĞI ise yazık olmuş demektir..!!
SAHİ,SİYASET KURUMU,BU İŞLERLE HİÇ İLGİLENMİYOR NEDEN ACABA..?
Köy sakinleri MEYDAN KAVGASI YAPIYOR,orta yerde SİYASET KURUMU YOK..!!
İktidarı-Muhalefeti ile SİYASET KURUMU orta yerde yok,NEDEN ACABA..?

SAFRANBOLU TOKATLI KÖYÜ SAKİNLERİ ARASINDA MEYDAN KAVGASI OLUYOR,REZALETİN BİNİ/BİR PARA,SİYASET KURUMU GÖRMÜYOR MU
Hep yazıyor hep söylüyoruz,eğer bir İl veya İlçe de SİYASET KURUMU pasifse,SİYASET KURUMU sessizse,O YERLEŞİM BİRİMİ her türlü haksız/hukuksuz işlere gebedir..
BAKIN SAFRANBOLU TOKATLI KÖYÜ’NDE YAŞANANLARA..
Böyle bir şey olabilir mi,BİR MESCİT kapatılıp,Üstelik MEZARLIĞIN GİRİŞİNDE Kİ bir Mescit kapatılıp CAFE/RESTORAN haline getirilebilir mi ve bunlar yapılırsa SİYASET KURUMU böyle sessiz kalabilir mi yahu..
Orada SİYASET KURUMU,ya uyuyordur veya yapılanlardan YARAR UMUYORDUR,görmezden gelmesi için mutlaka bir gerekçesi vardır SİYASET KURUMU’NUN öyle değil mi..?
Dün bir Kardeşimiz “ABİ KARABÜK’ÜN TÜM İLÇELERİ,ETKİLİ/YETKİLİ MAKAMLAR KARŞISINDA EŞİT.AMA BİR İLÇEMİZ VAR Kİ O HEPSİNDEN DAHA EŞİT..!! “ şeklinde ince bir gönderme yaptı..
Bir de “EĞER BU İŞ EFLANİ’DE OLSAYDI,CHP İLÇE BAŞKANI-İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI-SP İLÇE BAŞKANI KIYAMET KOPARTIRDI.SAFRANBOLU SİYASETİ AYAKTA UYUYOR..” dedi,iyi mi..?
Safranbolu tokatlı köyü herkesin dilinde, gündeminde..

SON GÜNLERDE,BATAN/BATIRILAN,YURT DIŞINA KAÇANLARIN OLDUĞU “KRİPTO PARA MIDIR,BİTCOİN MİDİR..?” ve KARABÜK’ÜN DURUMU
Son günlerde BATAN/BATIRILAN Bitcoin midir,Kripto Para mıdır,her neyse,ÜLKEMİZİN EN BAŞ GÜNDEM Maddelerinden birisi bu konu ve olay KARABÜK’TE DE yankı buldu elbet..
Bir KARDEŞİMİZ/DOSTUMUZ bize sordu..
“BU BİTCOİN MİDİR,KRİPTO PARA MIDIR,HER NE HALT İSE..” dedi ve daha sonra da “BURALARDA KARABÜK’LÜLERİNDE PARASI VAR MIDIR BEN ÇOK MERAK EDİYORUM..” diye sordu.
Her halde vardır..
Bu tür yatırım araçlarının,birçok çeşidi varmış galiba.
BATAN/SIKINTIYA GİREN iki tanesi deniliyor,diğerleri çalışmalarına devam ediyormuş sanırız ve olayın tam bu noktasında EMEKLİ BİR MEMUR KARDEŞ geçen günü sohbet ederken “ABİ BENİMDE BÖYLE BİR YATIRIMIM VARDI.ŞİMDİ ÇIKTIM GÖZÜM KORKTU..” dedi.
“ALLAH BİN BEREKET VERSİN,İYİ DE PARA KAZANDIM..” dedi..
Oradan yola çıktığınız da KARABÜK’LÜLERİN BU TÜR yerlerde yatırımı olduğunu görüyor,öğreniyorsunuz,İnşaallah kimsenin maddi kaybı olmaz ama iki firmanın patlaması gelecek için İŞARET FİŞEĞİ DE sayılmalı yani..
NE DERSİNİZ..?

ÖNCE Kİ GECE “KARDEMİR İŞÇİLERİNİN,ÖNDERİ KONUMUNDA OLAN BİRKAÇ KARDEŞ ARADI ve İNTERNET SAYFASINA GİREMİYORUZ..”
Önce ki gece,KARDEMİR İşçilerinin önderi,konumunda olan birkaç Kardeş aradılar telefonla ve “ABİ SİZİN İNTERNET SAYFASINA GİREMİYORUZ ARIZA MI VAR..” dediler..
Gerçekten bir/iki gün bir sıkıntı yaşadık,şimdi düzeldi.
O Kardeşlere sıkıntı yaşadığımızı,düzelme olduğunu anlattık ve bazı Kardeşler girebiliyor,bazı Kardeşler giremiyorlarmış,bizi arayan Kardeşler ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Karabük Şubesi’nde YAPISAL BİR DEĞİŞİM isteyenlerdi ..
Özellikle HER TELDEN Köşesini sürekli izlediklerine değindiler..
Hemen tamamı tanıdığımız,bildiğimiz,çok sevdiğimiz,önem verdiğimiz Kardeşlerdi,kısa bir telefon sohbetimiz,muhabbetimiz de oldu kendileri ile.
ANLADIĞIMIZ KADARI İLE KARDEMİR’DE KULİSLER SÜRÜYOR..
Delege seçimlerinin tarihi belli değil,ama,kulisler sürüyor/sürdürülüyor.
Bunu gördük.

DÜN ESKİ BİR SENDİKACI KARDEŞİMİZ “KARDEMİR İŞÇİSİ YAPILAN O GÜZELİM SÖZLEŞMEYİ ÖZÜMSEMEDEN,DELEGE KULİSİNE DALDI..” DEDİ
Dün yolda karşılaştığımız ve çok önemsediğimiz eski bir Sendikacı Kardeşimle ayaküzeri sohbet ettik ve söz Sendikadan açılınca “BENİM BİR KONU DİKKATİMİ ÇEKİYOR..” dedi.
Daha sonra da “GEREK Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,GEREKSE MESAİ ARKADAŞLARI,KARABÜK ŞUBE YÖNETİMİ GÜZEL BİR SÖZLEŞME İMZALADI, ANCAK,İŞÇİ SÖZLEŞMENİN GÜZELLİĞİNİ,HUZURUNU,RAHATINI,AİLE SAADETİNİ TAM ÖZÜMSEYEMEDEN,SÖZLEŞMENİN TADINI ÇIKARTAMADAN..” dedi.
Ve ; “KISIMLAR,KISIMLARDA ÇALIŞANLAR PALDIR/KÜLDÜR DELEGE KULİSLERİNE DALDILAR veya DALDIRILDILAR.OYSA Kİ SÖZLEŞME TARTIŞILIP NASIL,HANGİ ŞARTLARDA,BÖYLE BAŞARILI BİR İŞ BAŞARILDI OLAYI TARTIŞILMADI BİLE.BİRDEN,DELEGE KULİSLERİNE GİRİLDİ,SÖZLEŞME UNUTULDU..” dedi.
Gerçekten O Kardeş çok/çok haklı,biz hiç bunu düşünmemiştik iyi mi..?
OYSA NE GÜZEL SÖZLEŞMELER YAPILDI,değil mi..?

GEÇTİĞİMİZ GÜN,AK PARTİ ve TİCARET SANAYİ ODASI’NDA ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞ İKİ KARDEŞ ; “TSO BİNASI TARTIŞILMALI…”
Geçtiğimiz günler de AKBANK yanında ki geleneksel köşemizde oturuyorduk,AK Parti içerisinde,hatta ve hatta, TİCARET ve SANAYİ ODASI Yönetim kademelerinde çok önemli görevler üstlenmiş,çok değer verdiğimiz İKİ DOSTUMUZ,KARDEŞİMİZ uğradılar yanımıza.
Bir süre sohbet ettik.
Hemen yan taraftan İNŞAAT GÜRÜLTÜSÜ gelince,sohbet TİCARET ve SANAYİ ODASI’NIN İnşaatına döndü,bilindiği gibi KARABÜK BELEDİYESİ ile TSO bir inşaat yaptırıyorlar.
O Kardeşler “BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ,MÜTHİŞ ZEKİ BİR İŞ YAPTI.İNŞAATIN ALT KATINDA Kİ DÜKKANLARI ALDI ve NERESİNDEN BAKARSANIZ BAKIN 50-60 MİLYON LİRALIK MÜLK KAZANDI..” dediler.
Sayın RAFET VERGİLİ’NİN aynı yeri satışa çıkarttığına dikkat çektiler ve “İYİKİ O SATIŞ OLMADI.ŞİMDİ O SATIŞ BEDELİNİN BİRKAÇ MİSLİ PARA KARABÜK BELEDİYESİ KASASINA GİRECEK.MÜTHİŞ ZEKİ ve TİCARİ BİR KAFA İLE HAREKET ETTİ,İŞİ KOTARDI..” görüşlerini dile getirdiler..
Galiba Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI’NA üst katlar veriliyormuş ve O Kardeşlerden birisi “KARABÜK’TE BİRİNCİ KATLARDAN SONRA İŞ YAPAN,PARA EDEN YER VAR MI.MESELEYE BÖYLE BAKINCA,TSO BU İŞTEN HAYLİ ZARARLI ÇIKTI SAYILABİLİR..” falan dediler..
Çok ilginç görüşler dile getirdi bu Kardeşler..
Bu arada,TSO’NUN İnşaat için parasal kaynak arayışına da dikkat çektiler..
KARABÜK TSO,KARABÜK’ÜN BİR KURULUŞU ve yardım etmek gerek dediler..!!

DÜN,KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ,AVRUPA YEREL PARLAMENTO ÜYESİ OLARAK,ÇOK ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI..
Dün,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile çok kısa bir görüşmemiz oldu,görüşme gerçekten çok/çok kısa sürdü,zira,Sayın VERGİLİ bilindiği gibi AVRUPA YEREL PARLAMENTO Üyesi olarak,Ülkemizi temsil ediyor..
ON LİNE Sistem ile PARLAMENTO TOPLANTISI’NA katılması gerekti ve bu arada da GÜNDEMLERİNİN ÇOK YOĞUN Olduğunu söyledi Sayın VERGİLİ..
KIBRIS DAHİL OLMAK ÜZERE,ÇOK ÖNEMLİ KONULAR VARMIŞ..
Bilgisayarın başında AVRUPA YEREL PARLAMENTO Üyesi olarak görüşmelere katılmıştı ve gündemlerinde ki maddeleri tartışıyorlardı,biz yanından ayrıldık Sayın VERGİLİ’NİN.
Dünya ne kadar küçüldü değil mi..?
BİLGİSAYAR BAŞINDA,DÜNYA ÜLKELERİ İLE TOPLANTI YAPILIYOR..
En azından AVRUPA ÜLKELERİ ile dün toplantı vardı iyi mi..?

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE,KARABÜK’Ü ZİYARET EDEN “CHP MİLLETVEKİLİ HEYETİNDEN..” NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER ve EFLANİ..
Hatırlarsınız,geçtiğimiz haftalar da,CHP MİLLETVEKİLİ HEYETİ Karabük’e gelmiş ve gelen bu Heyette yer alan Milletvekilleri İLÇELERE DAĞILMIŞLARDI..
CHP HEYETİ,ÇOK OLUMLU İZLENİMLERLE ANKARA’YA DÖNDÜLER.
Bu Heyette yer alan isimlerden birisi olan CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ Sayın ÖMER FETHİ GÜRER,Eflani İlçesi’ne gitmişti ve burada yaptığı temaslar ve gezi ile ilgili çok olumlu geri dönüşler geliyordu bizlere.
Dün CHP İlçe Başkanı Sayın AHMET AYTAÇ,Sayın ÖMER FETHİ GÜRER’İN Eflani sorunlarını TBMM’NDE gündeme getirdiğine ilişkin,Sayın GÜRER’İN verdiği YAZILI SORU ÖNERGELERİNİ göndermiş bize.
Sayın ÖMER FETHİ GÜRER Eflani sorunlarını Tarım,Milli Eğitim,Adliye,Milli Savunma Bakanlıkları başta olmak üzere BİRÇOK BAKANLIĞA YAZILI SORU ÖNERGESİ olarak vermiş,cevap bekliyor..
TARIM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olayını yıllardır,yazar, söyleriz..
KİFAYETSİZ MUHTERİSLERE bir türlü anlatamamıştık bu konuyu..

KARABÜK’ÜN TOPLAM NÜFUSU BİNDE 19.7 ORANINDA DÜŞMÜŞTÜ VE GENÇLERİN DURMADIĞI BİR KENT Mİ OLDU KARABÜK, NÜFUS YAŞI..
Karabük’ün nüfusu 2020 yılına göre binde 19.7 civarında düştü,şu an Karabük nüfusu 243 bin dolaylarında geziniyor ve bu düşüşün temel nedeni hakkında herkes bir şeyler söylüyor,düşünüyor elbet.
KARABÜK,artık,ESKİ KARABÜK DEĞİL.
GENÇLER KARABÜK’TE DURMUYORLAR..
Dursalar ne yapacaklar ki,İŞ,AŞ ALANI sıfıra yakın,SOSYAL YAŞAM ise tam anlamı ile dibe vurmuş,GENÇ NÜFUSU Karabük’te tutacak en küçük bir unsur yok sayılır..
KARABÜK’ÜN ÇOK YAŞLI BİN NÜFUSU OLUŞTU..
243 BİN Kişinin yaşadığı bir Kentte,50 bini aşkın emekli olursa ve bu emekli kesimi AİLE FERTLERİ ile çarparsanız,KARABÜK NÜFUSUNUN YAŞI hakkında bir bilgi edinirsiniz mutlaka..
Haaa..! Lafın burasında 40 BİN CİVARINDA DA İLKÖĞRETİM ve ÜSTÜ ÖĞRENCİMİZ VAR diyebilirsiniz,olayın bu tarafı da bir gerçek ve öyle bir pencereden baktığınızda da İŞGÜCÜ olan,ÇALIŞMA DÖNEMİNDE olan nüfus yok demek mümkün.
GERÇEKTEN BU İŞ ÇOK ÇARPIK YANİ.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN ilgili birimlerine TEZ KONUSU BİLE OLABİLİR yani.

75 kişi görüş bildirdi

 1. Yorumcubaşı

  Safranbolu’daki köylülerin kavgasında ölüm ve ciddi yaralanmalar olabilirdi.Vatandaşlar gereken yerlere şikayetlerini ve dertlerini iletmişler ama Ne Kaymakamlık,ne Emniyet,ne de Orman idaresi konu ile gereğince ilgilenmediği ve kulağının üstüne yattığı anlaşılıyor.Valinin bu kuruluşların ifadesini alması gerekir.

 2. İŞÇİ EN ÖNCELİKLİ DEĞERİMİZ

  Sağdan ablukaya alırım,Soldan ablukaya alırım diyerek,Bu günlere kadar geldiniz.
  Bu kez işçinin oyunu sandığa yansıtmadan başka bir hesap kitap yok.
  Seçimleri kazanmak için işçinin sandıkta kullanacakları oya ihtiyaç var.
  Seçimleri kazanabilmek için kulis faaliyetleri önemli,işçi bunları izliyor, analiz ediyor ve oyunu kullanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.
  Seçimleri belirleyecek “Hesaba hiç bir zaman katmadığınız,Sahada yanlız bıraktığınız” Değerlimiz olan işçi sandığa gelecek olan.
  İşçinin kullandığı oyu çantada keklik olarak görürsen ne kadar değerli olduğunu hissettirmez isen beklenmedik bir zamanda patlar ve cevabını alırsın sandıkta.
  İşçi kararını vermiş,seçimini yapmış anlaşılan çok büyük bir farkla, Değişimi yapacak sandıkta.
  Herşey herkezin gözü önünde oluyor,gizli saklı bir çalışma yok ama görmek istemez isende kör olursun baka kalırsın.
  Bu yaşalınanı anlamak için,telefonla aranılan,yanına gidilen çalışanların,Ben kesinlikle bu işlere girmiyeceğim,Benim kendime göre doğrularım var, Kenan YILMAZ,ın listesini destekliyorum,Onla beraberim dediği zaman bile yenilgiyi hâlâ kabul etmemeyi nasıl anlar çalışanlar acaba…!
  Şimdi işçi Değişim hareketinin başarılı olacağını resmen sözleriyle ifadeleriyle konuşarak belli ediyor.
  Tüm bunlarda gizli saklı olmuyor gayet demokratik bir tavırla hepsi de herkezin gözünün önünde oluyor.
  Neden böyle oldu diye sormak gerekir bazı zaman?
  İste o an Başını iki avucunun içine alıp düşünürsün;
  Sandığa girecek olan oyu kullanacak olan işçiyi unutmuşum yanlız bırakmışım diye…..!

 3. İstanbuldan Eflenili

  Gofura görsün siyaset nasıl yapılıyomuş o tek tek basaraktan bade süzerekten gımgım gırıdaraktan Eflenide kimseye selam vermeye bile tenezzül etmeyerekten gezsin bakın elinoğlu siyaseti nasıl yapıyo Efleni Efleni olalı TBMM de böyle masaya geldimi gofura sen bi kibir anıtı insanlara yüksekten bakan bi zavallısın baskı yap insanları canından bıktır insanları bıktır Efleniden gitmesine sebep ol sonrada Efleni neye küçülüyo de.Gör işte Siyaset nasıl yapılıyomuş helal olsun CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaça eskiden CHP ilçe başkanları gofuranın paralı askeri gibiydi o ne derse onu yaparlardı bunlarıda unutmadık heralde

 4. Eflanililer Teşekür ederiz

  Nigde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bey ye Teşekür ederiz.Eflani CHP ilçe baskanında teşekür ederiz.Kanayan yara , sahipsiz gibiydi eflanide iktidarı temsil edenler.Orman müdürlüğü kuracak deyi 18 aydır halkı yanıltıyorlar, Partibaskanıiktidarın orman deposu konusunda yanıltı Enerjisa arabası geliyordu bundada yanıltdı, kurumlar giderken de 0/078 İktidara oyveren ilçe böylemi olması gerekir CHP ilçe başkanı kadar olamıyorlarburadakiler..eflanide bir kaymakama güçleri yetmiyor,halka tepeden bakan,insanlara ceza ile korkutan, bu kaymakam geleli eflanide sıkıntı oldu malesef halka çok yukleniyor.giden kaymakamları aradıyor… Demeki Eflani için ugrasan muhafet patisi var. brova.

 5. Ah Safranbolu

  Safranbolu tokatlı köy mezarlığında mescid kafeye çevriliyor Ķöylü muhtar ve yakınları meydan muhasebesi yapıyor. Olay basına yansıyor. Hayret kimseden ses seda yok. Safranbolu muhalefet partilerinden ses seda yok. Malum siyasiler “CAMİLERİN ahır yapıldı ” yalanını yıllarca kıllandılar ama “Mezarlıktaki mescidin kafeteryaya çevrilidi” diye basın yazıyor ses seda yok iyimi .

 6. işçikrdmr

  Ulvi başkanım sonuna kadar senin yanında ve arkandayız. Fışır fışır eden serseri tiplere pabuç bırakacak değiliz. Kendilerine fazla güveniyorlar ama aklı başında olan işçi kardeşlerim de bunların boş olduğunun farkına varıyor. Bu güne kadar ben kendim dahil senin kimseye boş vaat verdiğini görmedim. Sen sessiz kaldığın sustuğun için bunlar kendini güçlü sanıyor öyle gösteriyorlar. Allah büyük hakkın ödenmez ama nankör arkadaşlarımız da çok var tabii. Neymiş efendim çoluğunu çocuğunu işe sokmuş? Yahu bunu yapmayan mı var allah aşkına hangi sendikacı yapmadı ki işçiler formenler de çocuğunu işe sokuyor torpil arıyor buluyor herkesin ki normal de senin ki mi anormal??? HER NEYSE SÖZÜN ÖZÜ DE ŞU Kİ 11 YILDIR ŞUBE BAŞKANI OLAN VE ARKASINDA AĞASI PAŞASI OLMADAN SİYASİ PARTİ OLMADAN GENEL BAŞKAN YALAKASI HİÇ BİR ZAMAN OLMADAN BU KADAR UZUN KARABÜK ŞUBE BAŞKANLIĞI YAPAN TEK KİŞİSİN! bu görevler elbet gelici geçici sen de o koltuktan inersin tabi ama işte öyle yada böyle BU BİR BAŞARI HİKAYESİDİR. ÇEKEMEYENLER ANTEN TAKABİLİR İYİ GELİR…

 7. ÇAKIR

  SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZIN GÜNDEMLERİNİN YOĞUN OLDUĞUNU, AVRUPA YEREL PARLEMENTO ÜYESİ OLARAK ,GÜNDEMLERİNDEKİ MADDELERİ TARTIŞIYORLARMIŞ,SAYIN BAŞKAN BİRDE KARABÜKÜN GÜNDEMİNE DÖNSEDE KARABÜKÜN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ NOKTASINDA BİRAZ GAYRET ÇABA SARFETSE,ÇÜNKÜ KARABÜKTE BELEDİYECİLİK ANLAMINDA SIFIR NOKTASINDA OLAN SAYIN BAŞKAN,KARABÜKTE GENÇLERİN NEDEN DURMADIĞI APAÇIK ORTADA DEĞİLMİ,KARABÜK MERKEZDE OTURACAK DİNLENİLEBİLECEK DOĞRU DÜZGÜN BİR BANK, BİR PARK VARMI ALLAH AŞKINA,EMEKLİLER BİLE AKŞAMA KADAR GEZİYORLAR ANCAK OTURABİLECEK BİR OTURAK DAHİ BULAMADIKLARINDAN KÖS KÖS EVLERİNE DÖNÜYORLAR.AYRICA KARABÜKÜN ORTA YERİNDE DURAN ESKİ YIKILAN BELEDİYE BİNASININ YERİNE NİYE İNŞAAT YAPTIRIP KARABÜKÜ BETONDAN GEÇİLMEZ BİR YERE DÖNDÜRÜYORSUN,BURAYA ÇOK GÜZEL BİR ÇAY BAHÇESİ ,HAVUZ VE PARK YAPILABİLİRDİ,KARABÜKTE YAŞAYAN EMEKLİLERDE DAHİL VATANDAŞLARIMIZ BURADAN ÇOK GÜZEL BİE ŞEKİLDE FAYDALANABİLİRDİ,ANCAK YOK BÖYLE BİR ŞEY ŞEHRİN TEK CADDESİNİN HER TARAFINI BETONA BOĞACAK KARABÜK HALKI NEFES ALAMAYACAK,KARABÜKÜN MERKEZİ DE BU NEDENLE ÖLÜ BİR ŞEHRİN MERKEZİNE DÖNÜŞECEK,BİZLERDE BUNDAN ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIZ DEĞİLMİ, YAZIK ÇOK YAZIK TABİKİ KARABÜKÜN GENÇLERİ KARABÜKTE DURMAZ,KARABÜKTEN BİR AN ÖNCE KAÇMAYA ÇALIŞIR.ÇÜNKÜ İŞ YOK,AŞ YOK, SOSYAL HAYAT YOK,ESNAFIN DURUMUDA ORTADA DÜKKANLAR KAPANMIŞ,İNSANLAR ÇARESİZ DEVLETİMİZ ZORDA OLAN ESNAF VE İŞSİZ KARDEŞLERİMİZE BU KRİZ ORTAMINDA YARDIMLARINI ESİRGEMEYECEKTİR İNŞAALLAH.

 8. Genel merkez

  Öz çelik iş sendikamızın saygıdeğer genel başkanı ve genel başkan yardımcıları.sesimize kulak verin.kardemir işçisi kararını vermiş durumda.bundan sonrası kısır cekismeden ibaret olacaktır.isciyi aylarca polemik içerisinde bırakmayınız.fabrikada ikicilik, otekicilik,ayrıştırıcılık çıkmadan sevgi saygı hoşgörü ve ortaya koyduğumuz domokrasi çerçevesinde seçimler bir an önce yapılmalı herkes işine gücüne bakmalıdır.

 9. İşçiler diyelim ki

  İşçi arkadaşlar diyelimki delege seçimlerinde
  GENEL MERKEZ YAKIN OLANLARIN DELEGE ADAYLARI BEYAZ LİSTE
  KİME MUHALEFET OLDUKLARI BELLİ OLMAYAN
  ORTALIKTA GEZENLERİN LİSTESİ MAVİ LİSTE
  O zaman kısımlarda işçiler kime oy verirler bi düşünün işçiler Genel Başkanı,Genel Merkez Yönetimini (Recebin durumunu bilmem) seviyor aldıkları hakları takdir ediyor.
  O zaman nolur kimler kazanır.

 10. Soylesemmi

  Işçikrdmr rumuzlu kardeşim arkadaşım çok ayıp. “Nankörler ” ne demek. Hiçbir işçi kardeşlerimizi nankörlükle suçlayamazsın bu bir. Tüm sendikacılar ( Türkiş;Hak-iş; Disk sendika yöneticileri) ve şube yöneticileri işçi kardeşlerimizin alın teriylen geçinirler. 1200_ 1500 santigrat derecede çalışan bir işçiye nankör diyebilirsin. Bilmiyorum görevin nedir ama çok çok üzüldüm. Bede bir çalışanım. Emeğin çalışmanın alın terinin ne olduğunu iyi bilirim. Yazık çok yazık.

 11. Edepli

  İscikrdmr rumuzlu şahsiyet.sen nasıl kardemirde seçme ve seçilme hakkının peşinde koşan emekçilere serseri dersin.sende hiç utanma arlanma yokmu.bu nasıl bir ayrıştırma.baskanina seranat yazacağına ona şöyle de kısmına girsin iscisiyle tanissin.sahada varlığını hissettiren başkan istiyoruz.merhamete ihtiyacımız yok.isci hak ve menfaatlerini savunacak başkan istiyoruz.

 12. ŞEYTANIN TORUNU

  Çelikhane kurnazı;
  Şeçimden bu kadar korkacağını düşünemedik.
  Siyasi parti toplantısında, pandemi var seçimmi olurmuş,seçim yapılmasın demeye utanmıyormusun.
  Sen bu sendikaya seçimle gelmedinmi neden bu kadar korkuyorsun.

 13. karabukspor

  sayin ahmet abi
  kamuoyunda basinda karabukspordan magdur olanlar kurtuldu gibi algi olustu.fakat magduriyetler devam ediyor vergiler 2 taksit odendi sgk. 2 taksidi odenmedi yapilandirma olusmadi magdurlar tedirgin yarin sgk ikinci taksit odemesi son gunu bu odenecekmi bir bilginiz varmi magdurlarin mahkemeleri devam ediyor kalici bir cozum varmi magdurlar 2 ayda bir nasil odenecek diye diken ustunde izdiraplari devam ediyor.

 14. Zavallılar

  Oğlum sizin sahada hiçmi gücünüz yok hepiniz 10 senedir sendikacılık yapıyorsunuz niye çıkıpta kendi adınızı konuşamıyor kendi adınıza oy isteyemiyorsunuzda hala genel merkez sizi kurtaracak diye bekliyorsunuz.Yok öyle bedavaya sendikacılık sandık kurulacak emekçiler oylayacak siz kaybedeceksiniz.sizi kimse kurtaramaz.Birgünde çıkın işçi bizimle diyebilin bırakın genel merkez ayaklarını bitmişsiniz adam çıktı tek başına bu yolu işçi ile yürüdü siz ondan bundan medet ummaya devam edin. Atı alan üsküdarı geçti size geçmiş olsun. Kenan başkana hayırlı olsun

 15. gerçeklerçokacı

  işçikrdmr rumuzlu arkadaş dediklerin çok doğru ama bir yeri atlamışsın. asıl başarı bir önceki gün olan köşe yazısında ki K.Y ‘ın r.a abisi sayesinde ki başarı hikayesidir. lütfen dikkatle inceleyelim:) BAŞARI R.A’DAN GEÇER ONUN ELİNİ TUTUP KAPISINDA YATIP KEDİ OLURSANIZ BELKİ BİR GÜN SİZ DE KILINIZI KIPIRDATMADAN OTURDUĞUNUZ YERDEN HAVADAN İNEN 14. KADEMEYİ GÖREBİLİRSİNİZ! (ancak rüyanızda görürsünüz tabi ki kardeşlerim:))))

 16. Ayağa düşen tayfa

  biriniz KENAN YILMAZ ile fotograf cektirenleri arayıp kademesiyle tehtit edersiniz biriniz pandemi var seçim mi olur dersiniz digerleri secime daha cok var der ama telefonla listelerine yazmak icin aramadıklari işçi kalmaz karabükün en büyük sivil toplum kuruluşunun düştüğü hale bakarmısınız 25 yildir kardemirde calisan 11 yildir görevde olan degerli baskanlar kisimlarinda liste yapamazken hala bu işçiyi yeniden temsil etme hayalleri kuruyorlar işci degisim istiyor karabük değişim istiyor BURDAN GENEL BAŞKANIMIZA VE GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZA SESLENIYORUM bunlar sendikamıza zarardan baska hic birsey vermiyor KİMSENİN CANI YANMADAN SECİMI BİR AN ÖNCE YAPIP HERKESIN İSİNE ODAKLANMASI GEREKIYOR KARDEMIRDE EMEKCI ADINA DÜZELTILMESI GEREKEN O KADAR COK SEY VAR Kİ SESİMİZE KULAK VERIN VE İKİ TARAF İCİNDE EN HAYIRLI OLAN SECIMLERIN BİR AN ÖNCE YAPILMASI

 17. işçikrdmr

  “soylesemmi” ve “edepli” rumuzlu arkadaşlar konuyu saptırmayalım. ben işçiler nankördür mü demişim iyi okuyun? BAZI nankör arkadaşlar da var tabi dedim bunda ne var? edepli isimli şahsiyet sana gelince emekçilere serseri demedim ben sen okuduğunu anlayamıyorsun galiba. ben k.y ve yanındaki bi kaç kişi için dedim onu. onlar emekçi değil ki. emekçiye saygı sonsuz. seranat da yazarım istediğimi yazarım sizinkiler kenan başkanınıza yazarken hiç rahatsız olmuyorsunuz da biz yazınca neden iğne batmış gibi zıplıyorsunuz hayırdır.??? o kadar paragraftan bir kaç kelimeyi cımbızla tutup çekiyorsun(işine geleni) sonra da bana mı laf ediyorsun.. Biz başkanımızı gayet hissediyoruz zaten bir sorunumuz olduğunda kendisini aradığımda “banane” diyecek hali yok o da görevini yapıyor bizi savunuyor

 18. Arsız

  İşçiye nankör diyen utanmaz arlanmaz şeref yoksunu.sizin işçiye bakışiniz bu işte.adam yedi ceddini ise koymuş oğluna pikap uzmanlığı almış adama ne var bunda herkes çocuğunu ise koyuyor diyorsun.aymaz herif şu an kardemirde 150/200 emeklisi gelmiş çocuğunu ise koymak için yirtinan çalışan var.baskanin bunlar için ne düşünüyor acaba.bir girişim yapmış mi?.isci evladı için kan ağlıyor.ortada bir nankörlük varsa malum sahsiyetlerin işçiye yaptığı nankörlük vardır.bu işçi hakaretlerinizi unutmayacak hesabını sandıkta soracaktır.bundan emin olun.siz hakaretlere devam edin ve korkmaya devam edim.son perde çok yaklaştı.

 19. İşçi

  İŞÇİKRDMR rumuzlu alt çene nasıl bir yaklaşım bu biz emekçilere hakaret ediyorsun nankör kimmiş fabrikamızın büyümesi ve evimize helal lokma getirmek için gece gündüz demeden 8 – 8 mesaiye geliyor hafta tatili kullanmadan çalışıyoruz siz gibi fitne fesat yan gel yat yapmıyoruz. İşçi sizi neden istemıyor şimdi daha iyi anlaşıldı..biz ekmeğimizin ve bize sahip çıkacak genç başkan adayının peşindeyiz.. Siz neyin peşindesiniz onu anlamadık ( KOLTUK mu )

 20. İŞÇİYE NANKÖR DİYEN EDEBSİZ

  Allah ıslah etsin seni…!
  Alın terini akıtarak, gece gündüz demeden pandemi sürecinde işe her gün gelen eviyle işi arasında gönül bağı kurmuş işçiye “NANKÖR” demek hangi düşünce fikir ve zihniyetle örtüşürki.
  Allah ıslah etsin…!
  Allah ıslah etsin…!
  Bu mübarek Ramazan ayında.

 21. allah size akıl versin

  Telefon başında oturup peş peşe yorum attığınız yorum saatlerinden belli. ben işçiye NANKÖR mü demişim okuduğunuzu anlayacak zekanız yok sizin. Ulvi başkan için 11 yılda ne yaptı diyen kişiye BAZI nankörler de var tabii dedim. Bundan daha normal ne olabilir? ben işçiye nankör falan demedim ordan bi kelimeyi alıp onu mu yazıyorsunuz sizi sizi uyanıklar. ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN.

 22. Soylesemmi

  Işçikrdmr rumuzlu arkadaşım bede çalışan bir kişiyim. Yine ” bazı nankör arkadaşlar var ” diyorsun. Birde diyorsunki konuyu saptırma. Çalışan alın terleten birine böyle nankörler demen benim zoruma gitti. Ha şunuda söyleyeyim nankörler dediğin insanlar ASALAK gibi onun bunun sırtından geçinemiyor . Alın terini ekmeğine katık ediyor. Unutma seçim biter insanlık baki kalır.

 23. Pikap uzmanı

  İşçikrdmr rumuzlu pikap uzmanı burada yazılan gerçekler zorunamı gitti sen şimdi tadını çıkar bulunduğun yerin.işçinin üzerinden bir yere gelen işe giren sonrada çıkıp burada işçiye nankör diyen utanmaz Kenan Yılmaz bizim başkanımızdır Emekli gidecek

 24. Hepsini Allaha havale ediniz

  Sendikacımı bu muhteremler kendi menfaatleri için her kesimi kullanmaya çalışıyorlar bu şube başkanı ve yönetimini hepsini paket yapalım sandığın dibine gömelim bunların hiç birisi işçi için uğraşan değil tamamen kendi menfaatini düşünen şahıslar hiç birisine güvenmeyin sadece alttaki yalaka takımına iş veriyorlar bu sendikanın huzurunu 4 tane sendijacıyız diyen şahıslar sizler bu sendikanın huzurunu bozuyorsunz bırakın artık bu işçinin yakasını bir tane adam gibi emrullah var çalışan gerisi boş

 25. çıldırrr

  ÇEKEMEYEN ANTEN TAKSIN SEÇİMDE GÖRÜŞÜRÜZ ARKADAŞLAR :)))) ANTİ-DEMOKRATİK SEÇİMLERE BAYILAN K.Y ŞİMDİ DEMOKRATİK SEÇİM OLACAK DİYE SEVİNİYOR. NE MUTLU BİZE BİZİM DE İSTEDİĞİMİZ DEMOKRATİK OLMASI ZATEN. SEÇİM GÜNÜ BEKLENTİLERİNİZ PISSS OLACAK ALLAH BÜYÜK. SEÇİMDEN SONRA YİNE YORUMLAŞIRIZ .

 26. İNCELEYENİŞÇİ

  HEPİNİZE HAYIRLI GÜNLER İŞÇİ KARDEŞLERİM . BİR SÜREDİR OYUMU HAKİKATLİ KULLANAYIM DİYE HERŞEKİLDE BU SEÇİM İŞİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUM . YA KARDEŞİM YAPMAYIN İŞÇİYİ NE SANIYORSUNUZ SİZ ANLAMIYOR MUYUZ BİZ ULVİCİLERİN VE KENANCILARIN BURAYA YORUM ATTIĞINI . AMA K.Y EKİBİNDEKİ ARKADAŞLAR TEMSİLCİLİKTE TOPLANIP BURALARA YAZILAR YAZMAK , FOTOĞRAF PAYLAŞMAK, VE MEVCUT ŞUBE BAŞKANININ AİLESİ HAKKINDA SALLAMAKTAN BAŞKA TUTUNACAK DALLARI OLMADIĞINI GÖRÜYORUM . BİRAZ ARAŞTIRDIM MEVCUT ŞUBE BAŞKANININ AİLESİNE VE ŞAHSINA SALLARKEN KENDİ SAVUNDUĞUNUZ BAŞKAN ADAYININ GEÇMİŞİNİ DE ARAŞTIRDINIZ MI ? K.Y NASIL KARDÖKMAKTA BİR MÜTAİT İŞÇİSİYKEN SONRA DAİMİYE GEÇİP (buraya kadar herşey normal) DAHA SONRASINDA MERKEZ BAKIM 14.kademe MARANGOZLUK ÜNVANINI NASIL ELDE ETTİ KAÇ GÜN MARANGOZLUK YAPTIDA BUNA HAK KAZANDI HANGİ DEMOKRASİ BUNU AÇIKLAR . BU OLAY DÖNGÜSÜ SİZCE HANGİ ADELETİ TEMSİL EDER ? KARŞI TARAFI ELEŞTİRİRKEN BİRDE KENDİ SAVUNDUĞUN BAŞKAN ADAYINA BAKMAK LAZIM .

 27. Koş koş

  Ne koştu adam Bee 😉 sanki arabulucu
  Sakallının morali bozuk koş emeklinin morali bozuk koş pikap uzmanının morali bozuk koş Kenan başkanın morali bozuk koş herkesin derdine koşar oldu.diğer yazımda dediğim gibi ama paylaşılmadı Cemiill i göreve atayan recep başkan onaylayan genel başkan bence recep başkan cemil i bir kere arasa yeter. Ha Bi de cemil göreve geldiğinde ilk tebliğ edip arayan kim acaba bunu da bilmek lazım.hakkını yememek lazım dön gelll koş gel sen bu işi kaptın cok iyi işler başardın

 28. Boş isler tmslcisi ceml

  Cemil yalayarak geldigin temsilciginde sonu geliyor
  Kurtarsin bakalim seni sakalli abin yada gtunden ayrilamdidigin formen abin gerci oda donmus size sirtini gucun kenandan yana oldugunu gorunce :)))

 29. Kademe

  Hiç bir bakım grubunda 16. Kademe yokken kenan çıktı merkez bakıma bir sürü 16-14-12 aldı siz naptınız yeni kademe sistemi bu yapabileceğimiz bir şey yok. Bende elektrik bakımcıyım saha elektrikte 16 varda bizde niye yok.Helal olsun aslan başkanıma 14. Kademe anasının ak sütü gibi hakkıdır

 30. Makina bakım sakallıyı bekliyor

  Sakallı kurban kessin bugün ilk defa onu seven biri çıktı.ihanetin kitabını yazar kitabınıııı

 31. Anonim

  Bencede ulvi başganı kaldırın sakallıyı şube başkanı adayı olarak çıkarın ama yüksek fırınlarda 1 delege çıkarabilirse:))

 32. Sen kimsin

  İşçikrdmr sen kimsin de işçiye nankör serseri diyorsun yazıklar olsun. Pikap uzmanlığımı yapıyorsun orasını anlamadık öyle bir kısım da mı var.? Kaç senedir topraktan çelik üretiyoruz alın teri akıtıyoruz Bi kademe alamadık. Bu torpil nerden geliyor

 33. Boş işlere cvp

  Kardeş demişsinki yalayarak Geldiğin temsilcilik kurtarsın seni sakallı peşinden ayrılmadığın formen demişsin o da seni sattı demişsin
  Birincisi birileri cemil e sallarken belliki sende nemalanmaya çalışan Birisin
  Diğer sallayanlar bu ağızdan hiç konuşmadı onlar sen gibi amatörce sallamadı hakaret etmedi sen onlar ile birlikte yazan adam değilsin. Bu cocuk ne yaptı size koşturmaktan milletin derdine çare bulmaktan ama takdir ediyorum onu belliki onu saflarına çekmek istiyorlar

 34. Şampiyonlar Ligi

  İsimlere bak be Kenan Yılmaz Davut Tutucu Ali Kaplan İsa Aydın Gürcan Barlas İsmail Yetimoğlu Ramazan Tefenli Osman Çelik Hidayet Büyükdoğan Celal usluoğlu Osman Ünal Şevki Bulut Yalçın Özçelik Şampiyonlar ligi gibi. Öbür tarafı saymaya gerek yok işçi sevmiyor zaten

 35. Sinter

  Çalıştıgın eski yerdeki tek kademeyi subeci sıfatını kullanarak alıp yagın tozun içinde çalışan biz işçilerin makine bakımda hakkını yiyerek kademeyi kendine neden aldın acaba sakallı.yukarıda Allah var hak adalet var sandıkta o kademenın hesabını biz oy olarak sana soracagız.

 36. Kapsamdışı

  Adam kendi ağzıyla demiş formen gücü görünce Kenan yılmaz tarafına geçmiş diye o formen oy mu kullanıyormuşda gücün tarafına geçmiş yada neyse onu demicem ağır olur istifa eder gider 😉
  Lütfen sizden ricam 96 dan bu tarafa ne sendikacılar gördüm hiç biri bu kadar olmadı böyle ağır şeyler konuşmadılar yapmayın böyle şeyler

 37. Hayal dünyası

  İnceleyenişçi hayal dunyasında yasıyorsunuz farkındamısınız acaba bunun.Biraz olsun teşkilatcılık ogrendi iseniz üzerinize düşen istifa edip istenmediğiniz yerleri terk etmektir.Buralardan sahte rumuzlar ile insanlara iftira atmaya çalışmak yerine secimi kaybettiğinizi kabul ederek bence çekilmenizdir.Kenan yılmaz başkanımız sayesınde kendimizin kıymetli oldugunu gördük.gece gündüz biz emekçilerin sorunlarını çözecegim diye ugrasan kenan başkanımızın sonuna kadar arkasındayız siz gibi koltuk savası degil biz emekçi kardeslerimize nasıl hakkını savunuruz mucadelesi veren sayın kenan başkanım sonuna kadar yanındayız yüksek fırın işçileri olarak sonuna kadar bacalardaki ateş sönmedikçe yanında olmaya devam edecegiz

 38. Kadıköylü

  Arkadaşlar ulvi bey ve kenan bey çıkıp adaylıklarını açıkladılar bunlar demokrasi adına güzel şeyler sonuçta bu bir yarış ve biri kazanacak ama siz onların taraftarları olarak bu iki insana kötü sözler söyleyerek sadece ortalığı geriyorsunuz yapmayın etmeyin lütfen ben iki adayıda tebrik ediyorum kazanan kardemir işçisi olsun

 39. İNCELEYENİSÇİ

  HAYAL DÜNYASINDA OLDUĞUMU ZANNEDEN ŞAHIS.BENİM NE BİR KOLTUK BEKLENTİM NE DE BAŞKABİR İSTEĞİM VAR . KİM KİMİ İSTEMİYORMUŞ , KENDİ YALANLARINIZA KENDİNİZİ İNANDIRIYORSUN ÇOK BÜYÜK ŞİZOFRENİK BİR PROBLEM BU . ÇOK SEVDİĞİNİZ K.Y SİZE R.A VASITASIYLA BİR PSİKOLOG AYARLASIN ANKARADAN . UTANMADIN MI BU YAZIYI YAZARKEN KENDİNİ KIYMETLİ HİSSETMİŞSİN .İŞÇİ HERZAMAN KIYMETLİDİR HEMDE EN KIYMETLİ İŞÇİDİR BU KARABÜKTE SENDİKANIN OLUP OLMAMASI İŞÇİNİN KIYMETLİ YADA KIYMETLİ OLMADIĞINI MI ANLATIR BİZE ? ULVİ BAŞKAN HERZAMAN İŞÇİYİ EN ÜST NOKTADA GÖRÜP İŞÇİYİ DAHA ÜST NOKTALARA TAŞIMAK AMAÇLI ÇALIŞMIŞTIR . BU ARADA BANA SAHTE RUMUZ DİYEN ARKADAŞ ADIN HAYAL SOYADIN DÜNYASI İSE SANA BRAVO .

 40. Hayal dünyası

  İnceleyenişçi yere göge koyamadıgınız sube baskanı 11 senedır hangı işçinin derdine care bulmus kac tane işçiyi aramıs kac tane iş yerine gitmiş bir soylesene.işte bu soyledıklerınız gercek dısı oldugu için hayal dunyasında yasıyorsunuz.bu sube baskanı oglunu kızını gelinini kızını nasıl işe soktu bunlara nasıl uzmanlık aldı bunları bir acıklayın.dediğin gibi işçiyi daha üst noktalara tasımak isteyen sube baskanı işçinin kademe sorununu cozmek yerıne bu uzmanlıkları neye karsılık almıs aile bıreylerıne boylemi üst seviyelere tasımaya calısıyor işçinin hakkını aile bireylerıne vererek

 41. Hayal dünyası

  İnceleyenişçi hayal dunyası sizin görmekte oldugunuz rüya için ac tavuk kendıni bugday ambarında sanırmıs ya sizinkide o misal oldugundan hayal dünyasında yaşıyorsunuz neden demokratık secim kararına saygı duymuyor kenan başkanın yanında oldugunu acıkca beyan eden ve bunun da ispatı olarak resım paylasan alınterının mucadelesını veren biz emekcileri arayarak neden gittin niye gittin gibi rahatsız ediyorsunuz.koltuk sevdası yok madem neden emekliliği seneler geçmiş birisi hala o koltugun pesinde evde torun sevmek yerine.11 senedir bu işçiye ne yapmıski kademe sorununu mu cozmus yıpranma sorununu mu cözmüş odasında oturmak dısında tabi ona da ara sıra.sayın sube başkanına yakışan genclere saglık sorunlarını beyan ederek bayragı teslim etmek ve iyi olan kazansın demektir.
  İşçinin 11 yıldır bir derdine derman olmayan sayın sube başkanının yerine, işçi için mücadele veren işçinin sorunlarını cözmek için canla başla ugrasan kenan başkanın yanındayız.

 42. ARKADAŞ SANA GÜLE GÜLE

  ARTIK ADAY OLMAMALISIN…
  İşçinin telefonunu açmazsın,
  İşçiye doğruyu söylemez ,yanlız bırakır, oyun oynanmasına vesile olursun,
  Kutlaman gereken özel günleri atlarsın, Hastası olanı aramaz, derdi olanı sormaz, sıkıntısı olan işçiyi görmezsin.
  Örgüt neymiş, üye kimmiş, delege neciymiş değerini bilmezsin,
  Yanında olanlar görevden alınır ,emekli olur,sesini çıkarmazsın,
  Sandıkta kaybedeceğin seçimi masa başında kazanmak ister, Ali cengiz oyunlarıyla Ankara’nın gözüne girmek için daldan dala taklalar atarsın.
  Aylar yıllar geçer, seçimler gelir geçer, bölgemizin ve şehrin en büyük sivil toplum örgütü şehirde tanınmaz hâl alir umursamazsın,
  Yine hayatında göremeyeceğin koltuğu kaybetmeme adına etrafında harcamadigin adam kalmaz,
  Her neyse…
  Diyeceğim kısaca odur ki;
  Ekmeğini yedik, suyunu içtik, biz ahde vefayı biliriz, o yüzden daha fazlasını yazamadım.
  Seni arkadaş gördük;
  Emeğimizi paylaştık, hatalarında uyardık, elimizden gelen gayreti arkadaşın olarak gösterdik.
  Ama ekibini harcadığın gibi bizi de harcadın.
  Üç kişiyle kurduğun dünyanda, ardını toplayamayan çocukların lafıyla hareket ettin.
  Hatalar ettin ,Öyle sıradan, öyle basit hatalar değil; hepsi planlı-programlı dehşet hatalardı,
  Şimdi gitme vaktin geldi,
  Şimdi teşkilatın değişeceği vakit geldi…
  Bildiğim, işte yukarıda anlattıklarımdır.
  Gerisi, her şeyi bilen, gören, anlayan ve sağduyusu ile çıkışı her daim bulan, başarıyı ve başarısızlığı ödüllendiren sandıktaki oyunu kullanacak işçinin takdirinde.
  Sana Güle güle
  güle güle…….

 43. Hasan Bulut

  Kardemir iş çıkışı demiryolu düzenli olarak tren geçişi icin kapatılıyor. 20_25 dk servisler günesin altinda bekliyor. Mubarek gunde gunaha giriyoruz. Kardemir demiryolu çalışanlarına yemek vermeyi kestiği için bilinçli olarak ddy çalışanlarının is çıkışı kardemir işçilerini mağdur ettiği söyleniyor konuyu arastirabilirmisiniz

 44. Düm kardökmak

  Arkadaşlar bakıyorumda düm merkezleri iyi çalışıyor. Düm nedemek 96 girişler bilir. Yeni işci arkadaşlarda öğrensin dedikodu üretim merkezleri. Yapmayın böyle bırakın herkes işine baksın aldığımız ücretler ortada allaha şükür çok güzel maaşlar alıyoruz. Kimse kimseyi üzmesin.seçim olur biter. Yine beraber yemek yiyip çay içeceksiniz ahmet kazanmış mehmet kaxanmış önemli olan o değil. Kazanan işçi olacak.yazılanları okuyorum üzülüyorum.kenan yılmaz daha gençsin aktifsin ama acele ediyorsun. Önünde abilerin var onlara destek olmalısın.recep akyel sana çok gaz vermiş anlaşılan ona demelisinki daha zamanı var.gürcan barlas gibi abinize destek olmalısınız hidayet abinize destek olmalısız.nacizane görüşüm.

 45. Olay olay

  Kardökmaktan fabrikanın her kısmına yayılan arkadaşlar kenanın gazına gelmeyin daha sendikacılığı öğrenmesi için kırk fırın ekmek yimesi lazım öyle badigat tipli arkadaşlarını yanına alıpta havalar girmesin. Boyunun ölçüsünü alıverirler haberiniz olsun. Herkes sırasını beklesin. Recep akyel bu sendikayı sen karıştırıyorsun seninde suyun ısınıyor 96 girişli arkadaşlarına sahip çık sen önce çoluk cocukla uğraştırma devrelerini. Seni o ankaraya biz gönderdik. Geri de almadını biliriz.

 46. Aklıselim

  İşçikrdmr rumuzlu arkadaş 1 mayısa 1 kala her kimi desteklerle desteklesin mesaini paylaştığın aynı sofrada ekmek yediğin arkadaşlarına serseri deme haddini nereden buluyorsun.Seçim acilen yapılmalı.

 47. DEVALI GÖKHAN PAŞA

  Devalı gökhan paşa ilk satılan sen oldun galiba listelerde adın bile geçmiyormuş.Hayırdır kardeş öyle söförlük yapmak buyrun padişahım demekle olunmuyormus demek ki sendikacı sonra koyu verirler kapının önüne işte böyle

 48. Merkez bakımcı

  Bi merkez bakımcı olarak ilk defa yazıyorum öyle herşey güllük gülistanlık değil bunu herkes bilsin böyle şeylere gerek yok kimse kimseye boş vaat vermesin. Bizim şuanki temsilcimiz ayranım dökülmesin hesabı öyle ortalıkta dolanıyor işte. Aslına bakarsan devalı paşaya onun yerine temsilcilik sözü verilmiş paşa buralara bakıma tamire geldiğinde görevim hazır yeni temsilciniz benim diyordu anlamadığım şu ki paşa temsilci olacaksa bizimki ne olacak bizimki bunu biliyorsa eğer neden kendine liste yapmıyor yada şubecisi ona nereyi vaat etti vaat etmediyse eğer neden hala bizimle birlikte elinden görevi alınmış o zaman. Kendi kısmında çalışmıyormuş zaten başka kısımlarda insanları arayıp diğer kısımların adaylarını destekleyin diyormuş yazık ya olmaz böyle şeyler o zaman sen paşaya devir teslim yap şimdiden Bi de gerçekten biz rahatsızız gelip gidip üstümüze adam salmayın sandıkta merkez bakım istediğiniz gibi çıkmaz buna eminim aslında kendi şubecim olarak sevinirim senin almanı ama yanındaki adamlar çok başka be yeğenim olmaz onlarla tahsilatcı gibi

 49. Kara cahil

  Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”herkes kendısı gibi herkesı koltuk pesınde sanır olmus koltuktan daha onemli seyler var insanların unuttuğu dostluk gibi.

 50. Kolay olacak kolay

  Olay olay rumuzlu teyyare Kenan Yılmaza destek veren emekçiye 1 mayıs emek ve dayanışma gününde bile utanmadan lakap takıyorsun. İşçiye değer verseydınız bu hallerde olmazdınız. İşçiye lakap takan nankör serseri diyenleri istemiyoruz. değişim diyoruz..
  Değişim de kolay olacak hemde çok kolay

 51. Vay devalı toprağım

  Vay devalı toprağım vay ben tahmin etmiştim seni satacaklarını neyse sağlık olsun bence 2 tarafa da çalışma çekil kenara yerel seçimlere hazırlan sana Safranbolu belediye başkanlığı yakışır deva partisi kurucu üyesi devalı gökhan paşa geliyor belediye ye deva katmaya geliyor deriz toprağım

 52. Düm kardökmak a cvp

  Ben kardökmaka yeni girdim kardemir çalışanı ne kadar maaş alır bilmem ama çok şükür bizler çok güzel paralar alıyoruz ben dışarıda bu kadar saat çalışmayla bu kadar parayı hiç alamadım herşey çok güzel sendika çok güzel paralar aldı bize sendikayı da yeni tanıdım daha ama çok iyi birşey olduğu kanaatine vardım
  Sözleşme dedikleri şeyi bizim çalışma süremiz sanıyordum ben işte bukadar uzağım ama şöyle bir gerçek var bizde öyle bir sendika temsilcisi var ki bizim yanımıza gelip iki kelimeyi bir araya getiremiyor bu parayı kabul etmiyoruz diyor sizler daha fazlasını alacaktınız ama olmadı bu kabul edilebilen birşey değil ben bunun oranlarını açıklamam size diyor. Sözleşmeyi bu çirkin mi yapıyor yoksa sendika yönetimi mi yapıyor. Bi de bizleri tehdit ediyor tabiki işimizden olmaktan korkuyoruz ama sandıkta biz bu artisti istemiyoruz

 53. Düm kardökmak rumuzlu arkadaş

  Kardeşim hidayete kadar destek olacak adammı yok Allahını seversen sendikada bir işe yaramaz yağmurda yarışamaz kimseye karışmaz oraya nasıl gittiyse gitmiş bence yukarıya değilde işçileğe dönmesi gereken sendikada kimseye bir yardımı bir fonksiyonu olmayan bir adam hidayet

 54. Kara cahil

  Uzunnnnnnn covitten kurtuldun galıba senide devaya bekleriz…..

 55. Ayağa düştünüz

  Bütün kardemir ve karabük kaybettiğinizi görüyor biliyor artık iyice ayağa düştünüz kart basma saatleri önünde millete yalvarıyorsunuz bize oy verin diye ama işçi yüzünüze bakmıyor bile.delege listelerinizi bile oluşturamıyorsunuz. İşçiye önce seçim olmayacak seçimler yine tek liste yapılacak genel başkan bizi istiyor dediniz olmadı kenanı ve ekibini görevden alacak dediniz olmadı siyasetçiler bizi destekliyorlar dediniz olmadı işveren bizi destekleyecek dediniz olmadı şimdi … gibi ortada kaldınız. Temsil ettiğiniz işçiden başka herkese heryere sığındınız ama olmadı. Bir günde çıkıpta işçi bizimle diyemediniz İşçi bizimle biz bu işi işçiyle başaracağız diyen kenan ve ekibi görünen o ki çok büyük bir galibiyetle sizi tarihe gömecek. Çok büyük kaybedeceksiniz. Siz yine çıkmayan candan ümit kesilmez hesabı bizi o kurtaracak bu kurtaracak diye bekleyin durun. Atı alan üsküdarı geçti hayırlı uğurlu olsun

 56. Hadi ordan

  İşçiyle başarmışlarmış hangi işçi sizi sevdi sizle yola çıkıyor liste çıkarmak için her kısımdan 1 er 2 şer kişiye makam vaadi Verdiniz onlardan başka çalışan yok size. Ama tebrikler cok güzel algı operasyonu yapıyorsunuz medyanın gücünü sosyal paylasım sitelerinin gücünü kullanıyorsunuz yoksa kimse sizinle birlikte değil herkes sizinleymiş gibi algı yapıyorsunuz 25 yıldır emekçiyim ben şimdiye kadar işçi olarak kimseyi şubeye göndermedim şubeci olacak adamı genel merkez tartar bakar aklıselim mi akıllı mı buradaki sözleşme zamanında içinden çıkabilir mi taslak nasıl hazırlanır becerisine diksiyonuna bakar o da onlarda yok hiç birinde yok. Yalanla dolanla zorla paylaşım yapmaya gerek yok

 57. Haddeci

  Ya kardeşler nasıl bir mevkii nasıl bir makam bu işler zaten içeride hiç işçilik yapmamış bir adam var ortada geri döneceğini anladı işini sağlama almak için genel merkeze yalakalık yapıyor şube başkanlığını ıstiyor.sen değil miydin genel başkanın yüzüne baka baka toplantıyı terk eden istemezük diye baş kaldıran. Bence başkaldıranın başını padişah kendi keser

 58. Kontini haddehane

  Bana sadece şunu açıklasınlar oyumu Kenan başkandan yana kullanacam ( delege olmayan ona oy veremiyor bu biline) sorum şu
  Birgün hidayet abi tesise geldi bir önceki gün Kenan başkan hidayet abiyi meydan dayağıyla baştemsilik bahçesinde dövmüş hemde iyi dövmüş (bunu yanındaki diğer yetim anlattı bize) tesiste hidayet abi bize dediki herşeyin zamanı gelecek ben bunu onun yanına komam helal olsun abi komadın. Nasıl oldu la o laflardan sonra Kenan başkana biat ettin onun kulu oldun. Bunu bana açıkla Kenan başkan a açık açık çalışacağım

 59. Esercik

  Hizmet ve biat etmek kul olmak için kaç para aldın bence arkadaşlarına itiraf et de onlarda bilsinler

 60. Ezdi Geçti

  Ulvi 3 orada 5 burada diye basın açıklaması yapıyordu ama gördükki 1-4 ten büyükmüş. Adam ezdi geçti hepinizi tek başına helal olsunnnnnnnn

 61. UZUNNN

  Cemill koşşşş H.A incinmişş. Abisinin diksiyonu ne de güzel ya bülbül gibi şakıyor mübarek çok iyi anlaşıyorlar masa başında. Kafam güzel alttan al abisii.

 62. Birleşen ünite

  Bizim temsilci H.A akşamları kafayı çok çekip sosyal medyadan ona buna sallıyormuş. Sonrada salladığı adamlar bizim temsilci H A arayıp neler neler dıyorlarmış. Bizimki de hemen R yapıp geri vites abim kardeşim sana demedim yanlışlık oldu falan filan dıyormuş. Böyle şeyler hiç hoş değil daha neler duyacaz

 63. Tecrübeli başkan

  Suskunluk soylu bir meydan okumadır, ama soysuz insanlara işlemez

 64. Kalkan Tren

  Biz karşı taraftan bir tek mustafa kılıç ve cemile saygı duyuyoruz kalpleri gönülleri bizimle bunu biliyoruz diğerlerini tanımıyoruz hepsi sendikal çöplüğe gidecek ve tarihteki yerlerini alacak

 65. Sarı ciyan

  Sarı ciyan acayip deşifre oldun bir daha bilesin istedik.istedigin ilgiyi goreceksin.

 66. O KOLTUKLAR BABANIZIN MALI DEĞİL....!

  O koltuklar babanızın malı değil……!
  Çalışanların gündemindeki çözüm bekleyen sorunlarıyla önce ilgilenin,
  Birinin Tek derdi etrafındaki üç kişinin ikisini terfi atlatıp yanına almak,
  Elde kalan biride çanta ve şoför olarak kullanmaya devam etmek,
  Unutulanlar ne?
  Yanlarında yıllarca bir görüntü bile vermediği çalışanların sorunları,
  Bu sorunlar atılmış bir köşeye…..!
  Ben bu koltuğu bırakmam, üçün ikisinide buraya taşırım.
  Ya diğer beraber oldukları;
  Bir tanesi var arkasından salladığı Yanlızkurt,dan medet uman Kın,ına girmeyen kiliçdan faydalanmaya calıșan
  Öbürü tarife gerek yok içi dışı bomboş sağdan ablukacı soldan ablukacı Arkadaşın en kötü gününde Beșyüzmetre mesafeye, bırak yanına gitmeyi, Bir telefonu açmayı çok gören,
  Diğeri zaten gündemde hiç yok sevgi tüyü olmayan ahdevefayı bilmez bisikletli
  Evet beraber olanlar;
  Konuşulanları duymuşlar kendi aralarında (liste bile yapamıyorlar, listelerini yapmak için biz uğraşıyoruz bide rüyalarında o koltuklarda tekrar oturma görünecek onlara biz varken)…..
  Anlaşılan içeride yangın başlamış.
  Sağdan say tutmuyor,
  Soldan say tutmuyor,
  Geçtiğimiz günlerde uzun yıllar görev yapan abi anlatıyor.
  “Vallahide satar,billahide satar,sata,sata geldi buralara”bakalım beraber yürüyenler satıldıklarını nerede anlayacaklar hep beraber yaşayıp göreceğiz.
  Bu tablo çalışanların geleceğini düşünmeyenlerin tablosudur.
  Birbirlerine koltuklar ikram ediyorlar, sanki babalarının tapulu malıymış gibi.
  Birde başkente gitmenin utanmadan hayali kuruluyor.
  Sen önce o koltuğun hakkını vereceksin, sana oy verenlerin hakkını gözetleyeceksin.
  Son olarak diyeceğim;
  (Üzülerek ifâde edeyimki “İNCİNMİŞSİNİZ” kaybettiğinizi kendinizde biliyorsunuz)
  Her zaman işin kolayına kaçıp krizlerden beslenerek geldiğiniz O koltuklar bile “DEVREDİLECEĞİNİ” ve tekrar gelmenizin “İMKANSIZ” olduğunu çok iyi biliyor.

 67. Dava

  Mahkeme kapılarına hazır olun.benden söylemesi.

 68. ÇOK YAZIK SİZLERE...!

  Sizin bildiğiniz,Gerçeği herkes biliyor aslında;
  Tabiki kaybettiğinizi…!
  Seçimde kazanmak için,her yolu mübah gördünüz ama sonuçta elde edemediniz, yaptığınız bütün propagandalar kucağınızda kaldı.
  Veeeeeee…
  Koltukları kaybetmenin ruhsal sonuçları sizlerde ağır travmalar oluşturdu,
  Hepinizin birbirinize karşı güvensizliği ve şüpheleri oluştuğunu biliyoruz
  Davranışlarınızı paronaya dönüştürerek yazılara yansıtmaya bașlamıșsınız.
  Oturduğunuz o koltuklarin sizi taşımadığını anladiniz gün,başarısızlığınız Aklınızıda öldürmüş….
  Koltukları kaybetme korkunuz psikolojinizi bozmuş anlıyoruz.
  Biliyorum ne yazsam bir kulağınızdan girip diğerinden çıkacak.
  Ama,aması var bideee…
  Sahada olmadığınızı, kaybettiğinizi çalışanlar,hatta en yakınlarınız anlattığı zaman,sizlerde ne sonuçlar yarattığını,dertlerinizi döktüğünüz arkadaşlarınızdan biliyoruz.
  Artık tarihe karışacağınız”TEŞKİLATIN DEĞİŞECEĞİ” vakit yaklaşıyor
  Ve herkes biliyor kaybettiğinizi…..
  Yazık,
  Yazık,
  Çok Yazık,
  ÇOK YAZIK SİZLERE………!

 69. MerkezBakımcılar

  Sanmayın burası k.y nin bizim sandığın sonucunda hepiniz şaşıracaksınız çünkü biz atıp tutanlara iftira atanlarla değil adam gibi duruşu olan başkanın yanındayız ilk defa yazıyorum buraya ve buraya K.y lehine yazanların hepsi aynı şeyleri yazıyor ve hep sallıyor bunu biliyoruz

 70. AlınTERİ

  ORTADA REKABET ETMEYİ GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK ÇÜNKÜ BİZ KİMSEYLE RAKİP VEYA DENK DEĞİLİZ , REKABET DEDİĞİN DENGİNLE YAPILIR BİZİM ALTIMIZDAKİ BİZE SALLAYANLARLA İŞİMİZ OLMAZ, UNUTMAYIN ÇÖMEZLER DOĞRU DUVAR YIKILMAZ. SİZİ SEVİYORUZ ULVİ BAŞKAN VE EKİBİ SAYGILAR

 71. Merkez bakım

  Merkez bakımda delege çıkarabilmek için 1 tane adam bulabildinizmi burada hayali yorum yapanlar:)

 72. Gara Taksin

  Gara Taksinide ortaya çıkarmıştınız delege listesi yapacak diye.tek başına kaldı yanına bir adam bulamadı gara taksin yapıversenize adama liste niye yapayalnız bıraktınız

 73. Merkez gümbür gümbür

  Merkezbakımcılar rumuzlu yazdıklarına sesli gülüyoruz 🙂 🙂 🙂
  Seni BAŞKAN yapacağız KENAN YILMAZ

 74. Tren gelir hoş gelir

  Diğer ekiptekiler ile anlaşamadıklarını fikir ve düşüncelerinin tam zıt olduklarını biliyoruz. Gönlü ve kalbi bizimle olan arkadaşlara selam olsun.

 75. Zafer

  Değerli dostlar kıymetli arkadaşlar biz bu yola çıkarken Kenan başkana güvenimiz tam olarak çıktık inşallah başaracağız ve işçi arkadaşlara daha iyi kazanımlar elde edeceğiz hiç kimse kimseye çamur atmasına gerek yok biz diyoruz ki hizmet bizim işimiz.rabbim hayırlısıyla bize nasip etsin diyerek işçi arkadaşlarımızın güvenini boşa çıkarmayacağıma sendikaya sendikacılığı işçinin sendikacıyı hissetmesini sağlayacağız kucaklayıcı ve herzaman işçinin yanında olacağız saygılar sevgiler hürmetler

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta deprem nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:36
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle kentte yarın eğitime 1 gün ara verildi.

Vali Numan Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, depremden sonra hızlıca harekete geçtiklerini belirtti.

Yaptıkları değerlendirme sonrası okulları tatil etme kararı aldıklarını bildiren Hatipoğlu, “Yarın itibariyle il genelinde okullarımızı tatil ediyoruz.” dedi.

Evlerinde kalmak istemeyen vatandaşlara spor salonları ve yurtları açacaklarına işaret eden Vali Hatipoğlu, “Yine aldığımız tedbirler kapsamında Tokat'ta bulunan yurtlarımızda, kapalı spor salonlarımızda hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Evlerinde kalmak istemeyecek vatandaşlarımızı kapalı spor salonlarında yine Yeşilyurt'ta bulunan, Sulusaray'da bulunan spor salonlarında gerekli tedbirleri alarak misafir edeceğiz. Tekrar geçmiş olsun diyorum.” diye konuştu.