DOLAR 18,8317 0.01%
EURO 20,2882 0.52%
ALTIN 1.140,510,49
BITCOIN 428149-2,01%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (29.Ocak.2016)

ABONE OL
29 Ocak 2016 09:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,YENİ YÖNETİM ŞEKLİ İLE,KARABÜK YATIRIMCISININ YENİDEN YAPILANMASINI GETİRİR Mİ.?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,Karabük açısından çok ama çok önemli,bu önemin SOSYAL AYAĞI var,bu önemin YATIRIM/YATIRIMCI AYAĞI var ve ÜNİVERSİTE bünyesinde yaşanan gelişmeler çok yakından izleniyor.
KARABÜK GELİŞMELERİ TİTİZLİKLE İZLİYOR..
Dün bizim İnternet Sitesi’ne MEMLEKET SEVDALISI rumuzu ile yorum gönderen bir okurumuz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bünyesinde yaşandığını iddia ettiği çok önemli gelişmeleri yazmış..
KARABÜK YATIRIMCILARI,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN gelecekte 65-70 bin öğrenciye ulaşacağını düşünerek YATIRIM yapıyorlar,YATIRIM yapmayı planlıyorlardı..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT bu rakamların yakalanmayacağına işaret ediyor ve “BUGÜN Kİ 50 BİN ÖĞRENCİ BANDININ KORUNACAĞINA..” dikkat çekiyor.
Öğrenci kontenjanlarının buna göre düzenleneceğini söylüyor Rektör Sayın REFİK POLAT,Öğrenci sayısının artmasına YÖK sıcak bakmıyor gibi mesajlar veriyor.
Mevcut ÖĞRENCİ SAYISI muhafaza edilecekmiş..
“BÜYÜME-KÜÇÜLME SÖZ KONUSU DEĞİLMİŞ..”
Herkes kendisini buna göre planlasın/ayarlasın..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ yakından izleniyor..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ VE KARABÜK’ÜN 237 BİN NÜFUSU İLE 1995 YILINDA Kİ 240 BİN NÜFUSU YAKALAYAMAMAK
Karabük 6 Haziran 1995 tarihinde İL OLDUĞU zaman 240 bini aşkın nüfusu vardı,aradan 21 YIL GEÇTİ ve Karabük henüz İL OLDUĞU zaman ki nüfusunu yakalayamadı.
21 YIL ÖNCE Kİ NÜFUSUNU YAKALAYAMADI..
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulmamış,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 50 bin ÖĞRENCİSİ ile NÜFUS ARTIŞINI tetiklememiş olsaydı,KARABÜK’ÜN NÜFUSU şu an için 210-220 binlerde seyrederdi..
Hani bazı çevreler “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ İÇİN 30 BİN ÖĞRENCİ İDEALDİR..” falan diyorlarmış/demişler ya,eğer öğrenci sayısı o kadar kalsaydı,KARABÜK ŞU AN 210-220 binlerde seyrederdi..
AK Parti HÜKÜMETLERİNİN Karabük’e elbet birçok hizmeti olmuştur,ancak,EN BÜYÜK HİZMETİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ve KURUCU REKTÖRLÜĞE Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN atanmasıdır..
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulmamış olsaydı veya ÇEVRE ÜNİVERSİTELER gibi ÖĞRENCİ SAYISI 18-20 binlerde kalsaydı KARABÜK’ÜN DURUMU gerçekten çok sıkıntılı olurdu..
Rektörlük görevine Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL değil,bir başka ve “KÜÇÜK OLURSA YÖNETMESİ KOLAY OLUR..” gibi bir anlayışta olan isim Rektörlük görevine getirilmiş olsaydı KARABÜK’ÜN DURUMU çok sıkıntılı olurdu..
Bakın 21 YILDIR ÜNİVERSİTE Kurulmuş,bu kadar büyümüş olmasına rağmen KURULUŞ ZAMANINDA Kİ NÜFUSUNU yakalayamadı bu Kent..
ÜNİVERSİTE BÖYLESİNE katkı yapmasına rağmen yakalayamadı..!!

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN,YENİDEN KARABÜK’E GELDİĞİ ZAMAN,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN gerek Başbakanlığı döneminde,gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde Karabük’e geldiği zaman konuşmalarını KARDEMİR ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ üzerine kurardı.
HAKLI OLARAK,BU İKİ KURUMU ÖNE ÇIKARTIRDI.
KARDEMİR’İN kurtarılmasında,ayağa kaldırılmasında büyük emeği,rolü olduğu için,daha sonra ki gelişmelerde, KARDEMİR Yönetimi tarafından yapılan yatırımlar için,bu konuya çok büyük bir vukufiyet ve hassasiyetle övgü dolu sözler ederdi..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN Karabük noktasında KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NE müthiş bir duyarlılığı olduğu Karabük’te ve başka yerlerde yaptığı konuşmalarla,hep/her zaman gündeme gelmiştir.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ HEP ÖRNEK GÖSTERMİŞTİR.
HEP BAŞARILI GÖRMÜŞ VE GÖSTERMİŞTİR.
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu konularda hep duyarlı olmuştur,özellikle,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE yaşanan BÜYÜME,yaşanan EĞİTİM KALİTESİ,Karabük’e KATKISI hep övgüsünü almıştır.
Yeniden KARABÜK’Ü ziyaret ettiğinde bu iki konu yine gündeminde olacak mıdır ve KARDEMİR konusunda eski görüşlerini tekrar dile getirecek midir,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ konusunda BÜYÜYOR/GELİŞİYOR/TERCİH EDİLİYOR gibi görüşlerini dile getirecek midir..?
CUMHURBAŞKANI Sayın ERDOĞAN Karabük’e mutlaka gelir..
Geldiğinde bu iki konu için neler söyleyecektir acaba..?

TOBB BÜNYESİNDE “TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK VE DIŞ METALLER SEKTÖR BAŞKANLIĞI..” VE ÇİN BASKISI, SORUNLAR..
Demir/Çelik Sektörü çok sarsıntılı günler geçiriyor ve Sektörün Hükümet Programında yer alan bir dizi önlemin süratle ele alınması ile nefes alabileceği üzerinde duruluyor.
TOBB Bünyesinde kurulu olan SEKTÖR MECLİSİ geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaparak,sektörün sorunlarını,bu sorunların giderilmesini ele aldı,önlemler üzerinde duruldu,şeklinde bilgiler veriliyor.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ BASKISI ÖNCELİKLİ KONU..
Tüm Demir Çelik sektörünün ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN getirtilen ve Ülkemizde ki satış fiyatının, ÜLKE ÜRETİCİLERİNİN maliyetinin bile altında, pazarlanan ürünlerden fevkalade olumsuz etkilenildiği üzerinde fikirler dile getirildiği belirtiliyor.
Öte yandan İHRAÇ KAYDI ile İTHAL EDİLEN kütük demirlerin işlendikten sonra İHRAÇ EDİLMEYİP,İÇ PİYASALARA pazarlanması da gündeme getirilerek “BU KONULARIN SÜRATLE ELE ALINMASI GEREKTİĞİ..” üzerinde de durulduğu belirtiliyor.
SEKTÖRÜN sorunları üzerinde görüşler dile getiren MECLİS ÜYELERİ,ortaya çıkan olumsuz havanın başta bankalar olmak üzere sektör açısında pek güvenli olmayan bir algı yarattığı üzerinde de görüşlerin dile getirildiğine işaret ediliyor.
Demir/Çelik Sektörü çok sıkıntılı günler geçiriyor.
Çözüm noktası olarak ÇİN ürünlerine VERGİ esas alınıyor..
“GÜMRÜK VERGİSİ YÜZDE 10-15 ARTSIN SORUN KALMAZ..” deniliyor.

KARDEMİR BÜYÜK UMUTLAR BAĞLADIĞI “FİLMAŞİN HADDANESİNİ BİRKAÇ AY İÇİNDE DEVREYE ALIYOR..”
KARDEMİR Yönetimi ve Profesyonel kadrosunun büyük umutlar bağladığı FİLMAŞİN HADDANESİNİ birkaç ay içinde devreye alıyor ve KATMA DEĞERİ yüksek ürünler üretmeye başlayacak.
FİLMAŞİN HADDANESİNİN devreye girmesi ile kaliteli ürünler üretilecek ve PİYASALARIN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞU bu ürünlerin fiyatı YUVARLAK UZUN ürün fiyatlarından çok daha yüksek olacak.
KARDEMİR Yönetiminin ve KARDEMİR Profesyonel kadrosunun FİLMAŞİN HADDANESİNİN devreye girmesi ile EKONOMİK anlamda rahat nefes alma imkanı bulacaklarına da vurgu yapılıyor.
FİLMAŞİN HADDANESİ imalatı ile ilgili olarak “5.YÜKSEK FIRIN YAPIMI NEDENİ İLE 2014 YILINDA BELİRLİ GECİKMELER YAŞANDI.ANCAK 2015 YILI İÇİNDE YAPILAN PLANLAMAYA UYGUN GİDEN BİR ÇALIŞMA TEMPOSU YÜRÜYOR..” bilgileri veriliyor.
Anlayacağınız KALİTELİ ÜRÜN SÜRECİNE GİRİLİYOR.
PİYASALARDA TALEBİ ÇOK OLAN KALİTELİ ÜRÜN..
KARDEMİR ekonomik rahatlamaya doğru yol alıyor..

KARDEMİR HAKKINDA AÇILAN TÜM DAVALARI KAZANDI,ANCAK, “YAYINLANAN TAM SAYFA İLANLARIN ALGISI..”
Dün yine yazdık,geçmiş süreçte KARDEMİR Aleyhine birçok davalar açılıyordu,sonra da,BU DAVALAR SÜRERKEN,genellikle açılan davalar üzerinden Gazetelere TAM SAYFA İLANLAR veriliyordu.
ZEHİR ZEMBEREK İTHAMLAR İÇEREN İLANLAR..
Süreç içinde görüldü ki KARDEMİR ALEYHİNE AÇILMIŞ TÜM DAVALARI KAZANDI,O DAVALAR BERAAT KARARI İLE SONUÇLANDI.
Ancak verilen TAM SAYFA İLANLAR bir algı yaratmış demek.
Öyle olmasa,özellikle ANKARA’DA çok etkin çevrelerin “KARDEMİR HAKKINDA ÇOK OLUMSUZ KONUŞTUKLARINI..” hiç kimse KARABÜK’E/KARABÜKLÜLERE SERVİS EDEMEZDİ,buna cesaret edemezdi.
HÜKÜMET içinden,HÜKÜMETE YAKIN ÇEVRELERDEN Karabük’e bazı kaynaklar “ÖYLE SÖZLERİ SERVİS EDİYORLAR Kİ..” bu anlamda insan “ATEŞ OLMASA/DUMAN ÇIKMAZ..” diye düşünmeden edemiyor..
KARDEMİR AÇILAN TÜM DAVALARI KAZANDI..
AÇILAN TÜM DAVALAR BERAATLE SONUÇLANDI..
Yani KARDEMİR Yönetiminin HAKSIZ REKABET YAPMADIĞI,Türk Ticaret Yasalarına uygun davrandığı MAHKEMELERCE TASTİK edilmiş,ONAYLANMIŞ oldu..
Ancak,MAHKEMELERİN bu yönlü kararı,belirli çevrelerce,bir türlü benimsen iyor,içselleştirilmiyor ve “KARDEMİR’DE DÜZENİN SAĞLIKSIZ YÜRÜDÜĞÜNE İNANAN,BUNU SÖYLEYEN..” hatırı sayılır bir çevre var.
KARDEMİR şimdi KARŞI DAVA AÇMA aşamasında..
Ancak,İLANLARIN YARATTIĞI ALGI silinebilecek mi..?

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.SAYIN REFİK POLAT YÖK NEZDİNDE BÜYÜK MÜCADELE VERDİ..
Nedendir bilinmez,YÖK KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN Öğrenci sayısını düşürmek için,çok ciddi baskılar yaptı ve bu baskılar,çeşitli zeminlerde ve zamanlarda açıkça dile getirildi,yapıldı.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT’IN “ÖĞRENCİ SAYISININ AZALTILMASI İSTEĞİNE KARŞI ÇOK CİDDİ BİR DİRENİŞ GÖSTERDİĞİ..” anlatılıyor.
Sayın POLAT ÇOK CİDDİ BİR DİRENİŞ GÖSTERMİŞ.
Sonuçta YÖK Öğrenci sayısının azaltılmasından vazgeçerken,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Sayın REFİK POLAT’TA Öğrenci sayısının çoğaltılması talebinden vazgeçmek zorunda kalmış.
“ÖĞRENCİ SAYISI 50 BİN BANDINDA KALACAK..”
Olayın tam bu noktasında KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Akademik Birimlerinden bir bölümünün de ÖĞRENCİ KONTENJANLARININ düşürülmesi yönünde TAVIR GELİŞTİRDİĞİ DE bilinen bir gerçek.
BİR BÖLÜM AKADEMİK BİRİMLER Öğrenci kontenjanlarının düşürülmesi taleplerini yüksek sesle dile getirip bunu istemişler,örneğin bir bölüme 100 öğrenci kontenjanı yerine “HAYIR 25 KONTENJAN VERİLSİN..” talepleri yapılmış.
Rektör Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT ciddi bir direniş göstermiş.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 50 BİN BANDINDA DEVAM EDECEK.
Yatırım yapacak olanlar bu gerçeği hiç mi hiç unutmasınlar..

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE “GÖNDEREN RUMUZU İLE YORUM GÖNDEREN BİR OKURUMUZ..” SENDİKAYI UYARMIŞTI..
Geçtiğimiz günlerde GÖNDEREN Rumuzu ile YORUM YOLLAYAN bir Okurumuz ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN gelen UCUZ KÜTÜK DEMİR veya MAMÜL DEMİR noktasında ÖRGÜTLÜ SENDİKANIN dikkatini çekmişti.
“BU KONUDA SENDİKA NEDEN SESSİZ KALIYOR..” şeklinde görüşler dile getirmişti ve O Okurumuz doğrusunu isterseniz YERDEN / GÖĞE KADAR haklıydı.
SENDİKACILIK elbet yalnızca İŞYERİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ değildir,olmamalıdır,İŞYERİNİ/İŞYERLERİNİ zora sokabilecek bir dizi uygulamalara karşı çıkılması da gerekir herhalde.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ ucuz ürün satarak SENDİKANIN ÖRĞÜTLÜ olduğu işyerlerini zora sokuyor ise,İŞYERLERİNİ zora sokuyor ise ÖRGÜTLÜ İŞÇİ GÜCÜNÜN bu noktada sesini yükseltmesi gerekmez mi..?
Sonuçta O İŞYERİ ÇALIŞANLARININ MAAŞINI VEREMEZ DURUMA DÜŞÜRSE bundan zararı Sendika/Sendikalar da görmez mi,bu nokta da işçi zarar görmez mi..?
ÇELİK-İŞ Sendikası neden sessiz kalıyor ki..?
İYİ HAZIRLANILMIŞ BİR SES VERME EYLEMİ YAPILMAZ MI..?
Yapılırsa hayli sempatik olabilir böyle bir ses verme eylemi.

AK PARTİ SAFRANBOLU İLÇE BAŞKANI SAYIN AHMET GÜNEŞ VE İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ VE AĞIR SUÇLAMALAR..
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ile Yönetim Kurulu’nun istifası TESADÜFEN AYNI döneme denk geldi.
Sayın Başbakan Partili Belediye Başkanlarına hitaben “EŞİNİZİ-İŞİNİZİ-EVİNİZİ DEĞİŞTİRMEYİN..” şeklinde bir mesaj vermişti ve elbet o mesaj TÜM PARTİ YÖNETİM KADEMELERİNE yönelik bir mesaj olarak algılandı.
Tam bu mesajın sonrasına AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ile Yönetim Kurulu görevlerinden istifa ettiler ve bu durum akıllara ACABA BİRŞEYLER Mİ TESPİT EDİLDİ,GÖREVLERİNDEN ALINDILAR kuşkusunu getirebilir.
KESİNLİKLE BÖYLE BİRŞEY YOK DİYE BİLİYORUZ.
Sayın AHMET GÜNEŞ istifa ederken “ADRESİ NET BİÇİMDE BELLİ..” ve Genel Başkan Sayın DAVUTOĞLU’NUN koyduğu ölçülere uygun bir açıklama yaparak BİRİLERİNİ SUÇLADI..
Birilerini dediğimiz Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY elbet..
Sayın AHMET GÜNEŞ çok ağır suçlamalarda bulunmuş ve PARALEL YAPI olayından girmiş,İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK gibi KİŞİLERE RANT SAĞLAMAK gibi ağır eleştiriler dile getirmiş.
Bu eleştirilere karşılık Sayın NECDET AKSOY ise “GÖRÜŞ FARKLILIĞINDAN ..” söz ederek bir durum değerlendirmesinde bulunmuş ve eleştirilere cevap vermek işine girmemiş.
AK Parti Safranbolu’da yeniden yapılandırılacak..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (25)
 • yatırımcı

  Kardemir bu kadar zarar ederken neden hala Karabük Belediyesine ait bir eğitim derneğine bağışta bulunuyor? Bunu bir yetkili yatırımcılara açıklasın lütfen. Kar ederken bu tür bağış ve yardımları anlıyoruz da zarar ederken ne bağışı bu? bağış yapacak durum mu var?

 • hisseliye

  Kardemir üç ailenindir demiş hisseli adlı yorumcu. Kendisinin ortak olduğu bir şirket olsa o şirketin % 90 ‘ı kendisinin olsa % 8’i de bu üç ailenin olsa bu şirket de bu üç ailenindir diyecek mi acaba? Bu üç ailenin toplam sermayede hisse oranı yüzde onun altındadır . Gidin en son genel kurul kayıtlarından bakın. İkincisi de madem Kardemir’in bu üç ailenin olduğuna inanıyorsunuz kimse dert etmesin o zaman bu üç aile Kardemirin borçlarını rahat rahat ödeyecek güçtedir. Ödeyiverirler borçları olur biter. Sahiplik bunu gerektirir değil mi?

 • Şaşılacak şeyler

  Kardemrde 3 ayrı bilirkişi Kardemr haksız rekabet yapmıştır diyor, 4. bilirkişi yapmamıştır diyor adamlar beraat ediyor, adaletmi bu? Akla kara kadar basit bir olay 350 mahkemeleri 5 yıldır bitmiyor. adaletmı bu? 2665 İşçiden 2150 si karşı sendikaya geçiyor, karşı sendika kazanamasın diye 350 adam atıp 1200 yeni adam alıyorlar Mahkme yetkiyi hala eski sendikaya veriyor, Adaletmi bu?, İşten atılanlarn tazminatları eksik yatırılıyor, ama mahkme öyle demiyor. adaletmi bu? Yıpranma alması gereken atılanlar dahil yarıdan fazlası yıpranmadan faydalanamadığı söyleniyor, doğru ise hak mı bu adaletmi bu? OLAY haksız rekabet davasından kurtrarırsnız diye vaad ettiklerinin yerine gelmmiş olması olmasın,? kimininde uydubuydu borcu yatırma sözü mü ne? Kimin hatasıyki bu her dediklerine tamam diyen her türlüsüne göz yuman büyük abimi ne? Adaletten Kalkınmadan bahsedip, adaletin A sının yanından geçmeyip en sonunda kalkınıyorum derken kakalandığını anlamakmı bu? daha neler neler işin doğrusu inşallah İLAHİ ADALET yakın zamanda tecelli edecek, Not. Ahmet abide halla gazetelere verilen ilanların Kardemre verdiği olumsuz etkilerden bahsederek yönetimi koruyacam diye NİYE İSEuğraşsın durn.

 • neon

  KARDEMİR A.Ş KÖTÜ YÖNETİLEREK MADDİ VE MANEVİ ZARARLARA UĞRATILMIŞTIR.KİM OLURSA OLSUN KARDEMİR ÜZERİNE OYNAYANI ANKARA da DEVLET BÜYÜKLERİMİZ KALEMİNİ KIRMALIDIR.

 • Karabük Düşmanı

  Yazmaya başlamışken şunlarada değinmeden geçmeyelim.Aşağıda otopark yönetmeliği ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

  Otopark Yönetmeliği’nin amacı nedir?

  Otopark Yönetmeliği’nin amacı; yerleşme yerlerinde araçların yol açtığı trafik sorunlarının çözümü için otopark yapılmasını gerektiren bina ve tesislerin neler olduğunu, otopark ihtiyacının miktar, ölçü ve diğer şartlarının tespit ve giderilme esaslarını, 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 5 inci maddesinde tanımlanan (ulaşım sistemlerini ve problemlerinin çözümünü gösteren) imar planlarına uygun olarak düzenlemektir. İstanbul İl sınırları içerisinde uygulanır.

  Otopark Yönetmeliği neden değişti?

  Müteahhitler inşaat izni alırken bina projesinde otoparka da yer veriyor. Yapı Denetim Şirketi, Proje Müellifi ve Şantiye Şefi doğrudan sorumlu olduğu için inşaat sürecinde bir değişiklik yapılamıyor. Ancak inşaat tamamlanıp Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) alındıktan sonra, yetkili kişilerin sorumlulukları ortadan kalkıyor. Suistimal de işte bu aşamada gerçekleştiriliyor. Otopark olarak ayrılan bu yerler daire veya dükkana dönüştürülüyor. O aşamadan sonra bu kanunsuzluğa belediyenin müdahale edebilmesi için, ya birilerinin ihbar etmesi veya bölgeden sorumlu mıntıka mühendisinin bizzat tesbit etmesi gerekiyor.

  Hiç gazetelerde yapılan evlerde neden otopark yok diyen bir yazı yada niçin vergi dairesi müteahhitlere KDV iadesi yapar diyeni de görmedim.

  Ya da Kardemirdeki yetkili sendikanın patronun değil işçinin sendikası olması gerektiğini söyleyeni de görmedim .

 • hisseli

  Kardemir 3 ailenindir arkadaş, işçinin olma şansı hiç yok işçinin olsaydı 350 adam atılırken nerdeydiniz.

 • Karabük Düşmanı

  Karabük gazetelerinde bir günde dar gelirli için emekli için memur için yada Kardemir işçisi için bir yazı okurmuyum acaba.Varsa yoksa zengini nasıl memnun ederizin mücadelesi.Üniversite öğrenci sayısı artarken neden yurtkur kapasitesi artmıyor diye yazı okumadım.Neden çünkü Karabük zenginleri yurt ya da ev yapıyorlardı onların işi tıkırında idi gerisi lafı güzaf.Ya da kira ve konut fiyatları neden bu kadar arttı diyeni hiç okumadım.İnşaat metrekare birim maliyeti 500-750 lira olmasına rağmen neden satış fiyatları 2.000 lira civarında diyeni de hiç görmedim çok şükür.Bu kadar öğrenci çok asgari ücretle çalışanlar kenar mahallelerde bile 500 liradan az kiraya ev bulamıyorlar yazık insanlar maaşlarının yarısını barınmaya harcıyorlar ne olacak bu insanların hali daha bunun mutfak masrafı, giyim yakacak, eğitim giderleri var diyeni de . Çünkü onlar garibandı , sesi çıkmıyordu; çıksa da duyan yoktu.Ha bir de Kardemiri yöneten ailelere kendinizi düşündüğünüz kadar Kardemiri de düşünün Kardemir e mal alırken ya da satış yaparken kendi şirketlerinizi değil uygun olanı hesaplı olanı tercih edin diyeni ya da Kardemir işçisinin maaşı düşük diyeni de görmedim .Ya da mesela Karabükspor alt yapısından hiç futbolcu yetişmiyor buralarda çalışan arkadaşlar ne iş yapar diyeni de .Sayın Karabük gazete sahipleri ve de değerli köşe yazarları biraz da bunlardan bahsetseniz ; belki bir işe yaramayacak nasıl geldiyse öyle gidecek ama en azından siz vebalden kurtulmuş olursunuz ne dersiniz.

 • Detaylı bakış

  Kardedemir nasıl yönetiliyor ? şimdi güleçlerden,yolbulanlardan bahsediliyor,eger yanlış yonetıldıyse bunun sorumlusu sadece guleçler olamaz !!! yönetım kurulu denılen bir sey var her kişinin verılen kararlarda,yapılan alımlarda,alınan hızmetler hepsinin imzası var madem çağrı güleç ticaret yapmış diyorlar yaptıgı tıcaetı karsılaştırsınlar bakalım !!!

  Mutullah yolbulan kaç yasında ? ve saglık durumu nasıl ? Ankarada M.ali Beyle yapılan toplantılarda asıl bunlar konusuldu.

  1- mehmet Ali Bey AKP karabuk yonetımı Kardemirden seçim masraf paralarını ıstemısmıdır ??? kardemir ödemişmidir ? neden niçin ödememiştir? M ali Bey neden Kardemire Güleçlere cephe almıştır.!!!
  2-Yöremizin haber yapan gazetecileri tv leri uyduya geçsin diye Kardemirden 300.000 tl talep etmişmidir ? alamayınca m. ali beyın destegiyle ve arkasına saklanarak neden medya uzerınden saldırıya geçmiştir.
  3- karabuknethaber sitesinin sahibi Ergün BASKAYA su anda asıl işi nedir ? m ali beyın basın danısmanıdır kendisi !!! dikkat edelim her iki gazeteci m ali beyın ismini zikrederek Güleç ailesi ve Kardemir aleyhine yazı yazıyorlar.

  Amaç bellidir : Birileri bu hayattan göçmeden ,tek basına Kardemiri ele geçirmeye çalışıyor,ama şimdiden görüyorumki siyasi destegide alsa yanına bilmediği göremediği buz dagını unutuyor malesef ….

  Yukarıdaki kısaca yorumlamaya calıştıklarım Mısır ülkesinin basına gelenler gibidir…. biraz araştırılırsa kolayca gözükebilir.

  Kardemir Yolbulan ,Yücel,Güleç Ailelerinin değildir,Kardemir bizim yani emekçilerindir.

 • M.ÜNVER

  Karabük Üniversitesi ile niye bu kadar ilgileniyorsunuz ki. Öncelikle bir üniversitenin gelişmesi zamanla olacak bir olgu. Bakın dünyanın ülkemizin iyi üniversiteleri asır devirmiş olanlardır. Hiç bir şey kısa zaman da değerli olmaz. Değerli olduğunu zannettikleriniz de sabun köpüğü gibidir zaten.

 • Yiğit

  Kardemir işçisini ücretsiz izine çıkaracak yiğit göremiyorum yıllardır yetti bunların krizi yönetim kardemiri batıracak en alt tabaka ücretsiz izine çıkacak yok yaa

 • madur

  kardemirde olup bitenler bi tesadüf degilse kardemirde mahkeme harcamaları olarak gösterilen 10 milyon para.acaba nereye gitti. m orhanın açtıgı davalaramı 2010 yılında yaşanan yetki mahkemesinemi 30 kadar işcinin açtıgı fark davasınamı gitti bu devletin hiçmi yürekli savcısı yok bu paralar nereye ödendi.3.5 lira degilki bu 10milyon lira mahkemelere giren tüm hakimlerin bundan önceki mal varlıgı ile şimdiki mal varlıgı incelnmeli inşallah yürekli bir savcı çıkarda bunlara hesabını sorar.

 • Karabüklü

  Mehmet Ali Beyin 4,5 milyona mı ihtiyacı var? Bence doğru değildir bu iddia ama Eğer iddia doğruysa bari Kardemir’den değil de cebinizden vereydiniz be? Yazık diil mi? Sonra da çıkıp ücretsiz izin filan diyosunuz.

 • BUNLAR

  BUNLAR M ALİ BEYİN BİLE BAŞINI DERDE SOKABİLECEK TEHLİKEDE İNSANLAR. ZAMANINDA ETİBANK MÜDÜRÜNE DE YALAN YANLIŞ İŞLER YAPTIRIP ADAMI İŞİNDEN ETMİŞLERDİ.

 • Kul Ahmet

  Kaderimizi belirleyen tercihlerimizdir. Bazen galip gelecek diye bir tarafa meyil edersin ama kaybedersin. Biraz da samimi olmak lazım, perde önünde Ak parti benim partim deyip perde arkasında başka parti ile hareket edersen sonuç bu olur.
  Sayın Mehmet Ali Şahin’in Kardemir’e katkısını kimse tartışmaz herhalde. Uçurumun kenarında, uçuruma bir adım mesafede idi Kardemir 2000 lerin başında. İşte o Mehmet Ali Şahin’e ve Ak Parti ye vefa göstermeyip parayla her şeyi halledebileceğini zanneden, kerameti kendisinden bilip hem Ak partili gözükürüm hem de arkasından yapacağımı yaparım diyenler kaybetmiştir. Öyle Murat Orhan’ın iki demeci ile hükümetin bu kanaate vardığını düşünmek de çok zorlama bir iddia gibi geldi bana. Devleti idare edenlerin duyum ile hareket ettiklerini söylemek biraz haksızlık olmuyor mu sizce de ? Bundan sonrası sadece zaman meselesidir …

 • haddane

  Biz de yönetim kurulu üyeleri için ödenen uçak biletleri bedellerini merak ediyoruz . çok dedikodu var da bu konuda. bu kadarına tenezzül etmemişlerdir diyoruz biz de .

 • mahdum

  bu adam medikarda da bi sürü insanı mağdur etti. inşallah yaptıklarını bulur.

 • Cumali POYRAZ

  Sayın Ahmet abi, TUİK verilerine göre Genel sağlık durumu,sağlık altyapısı ve imkanlarının yeterliliği, sağlık hizmetlerinden memnuniyet açısından yaşam kalitesiyle doğrudan ilgili olan sağlık boyutu endeksinde Isparta’dan sonra en yüksek değeri Bolu aldı. Bugüne kadar yaptığım yorumlarda haklılığım ortaya çıktı. Karabük 26.sırada.

 • hisse sahibi

  Kardemrdeki olaylar çok çok derin ancak hiçbir şey çıkmaz, a……. s. Kadı hesabı, Olaylar M.Ali Şahine kadar gidiyorsa eğer, birtürlü üstünü örterler, o 4.5 milyon M.Ali Şahinin avukatlık bürosuna gitti ise ve 3 tane bilirkişi burda haksız rekabet var derken son bilirkişinin yok demesi ile bunlar beraat edebiliyorsa ve A hmet Gölbek abimiz bu kadar kötü yönetim varken herkes hemen hemen bu görüşte iken hala bu yönetimi koruyacam diye çabalıyorsa bu işlerde bizlerin bilgisini aşacak şekilde demektir, çıkarsa herkesn açığı kirli ilişklri ortaya çkar onun için muhtemelen üstünü kapatırlar, inşallah tüm haksıslıklar bir an önce ortaya çıkar, kimin ne olduğu belli olur,

 • Hisse

  Ben yukarıdaki yoruma takılı kaldım. Bekir Eren (BAĞ)IMSIZ üye değil mi ? Yani bağımsız bir gözle Kardemir Yönetim Kurulu’nun icraatlerini SPK ve devlet adına denetlemesi gerekir değil mi? Eğer yukarıdaki iddia doğruysa ……. Cümlenin sonunu getirmeye dilim varmadı. İnşallah iddia doğru değildir diyelim.

 • Hisse

  Sn Mehmet Ali Şahin bunların Belediyeye destek olmuş olduğunu biliyordur. Neden muhalif parti destekçilerine destek olsun ki? Çok inandırıcı gelmedi. Eğer olduysa da gerçekten çok çok ilginç. Yazık etmiş. Ahmet Bey okuyucularının adına nolur bir sorun da birileri bir açıklasın bu iddialar doğru mu değil mi? Kafamız karıştı.

 • memleket sevdalısı

  Sayın GÖLBEK Karabük üniversite si yönetimi ve rektörü öğrenci sayısını azaltmada YÖK ü mazeret gösteriyor bu asla öyle değil şimdi sorarım size aynı YÖK e rağmen EFLANİ ye OVACIK a YENİCE ye EZKİPAZAR a yüksek okul açılmadı mı açılması konusunda YÖK karar almadı mı? Naçar kalındığı noktada sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bey cumhurbaşkanı nezdinde müdahale etmedi mi gerekli kararları çıkartmadı mı ? Bu şehrin elindeki en büyük lokomotif olan Karabük üniversitesine sahip çıkması lazım yarınları bu şehirde olmayacak zatlar bu şehri düşünmez bu şehirden para kazanıp devletten maaş alıp 500 km ötede emeklilik için ev alıp yatırıp yapanlar bu şehri düşünmezler bizler HAKKIN Rahmetine kavuşuruz bu şehrin toprağında geride çocuklarımız torunlarımız yine bu şehirde yaşar ALLAH aşkına elimizdeki en büyük değerlerimizden biri olan Karabük üniversite mize sahip çıkalım……

 • krdmd

  Bu haberler yayıldıkça yayılmaya başladı. İstanbul’da çelikçilerin bankacıların aracı kurumların dilinde dolaşıyor. Herkes Karabükten kimi tanıyorsa arayıp bir şeyler öğrenmeye çalışıyor ne olup ne bitiyor diye. Karabük’le hiç ilgisi olmayan siyasetçilere ulaşmış bilgiler Karabük’te neler oluyor diye birilerine sormaya çalışıyorlar. Korkumuz odur ki bunlar gitse de Kardemir’den Kardemir itibarını nasıl geri alacak? Bu noktaya getiren yeni yetmeleri Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Bu Karabük bu Kardemir bu vefakar çalışan (yandaş maşalar hariç) , Kardemire güvenen yatırımcı hak etti mi ya bunları?

 • vatandaş

  Bir başka haber kanalında çıkan haber aşağıdadır. Millet mahkeme kararlarına nasıl inansın Ahmet Bey

  “Son günlerde Karabük Basınında KARDEMİR A.Ş. yönetiminin Hükümet ile yol ayrımında olduğu yönündeki haberler ağırlık kazanmaya başladı.

  Yolbulan, Güleç ve Yücel aileleri için 13 yıldır yönetimde bulundukları KARDEMİR A.Ş.’de ‘artık yolun sonuna geldiler mi?’ sorusunu şimdi herkes birbirine sormaya başladı. AK Parti 2002 yılında ilk göreve geldiği zaman, KARDEMİR’in 90 Milyon TL borcunun amme alacaklarını silmiş, bankalara olan borcunu da yapılandırmıştı ve şirket yönetimine önemli destek veriliyordu. Hatta Yolbulanlar’ın Kayserili olması nedeniyle, o dönemin Başbakanı ve daha sonra Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ün hemşeri desteği şemsiyesi uzun yıllar konuşuldu.

  KARDEMİR’i 13 yıldır yöneten Yolbulan, Güleç ve Yücel aileleri ne oldu da şimdi hükümet ile yol ayrımına geldi. Kimine göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Güleç ailesinin ciddi sıkıntılar yaşadığı iddiası var, kimilerine göre ise KARDEMİR Yönetiminin yıllarca KARDEMİR’den rant elde ettikleri iddiası var. Karabük basınında yer alan bazı haberlere göre, Sanayi Bakanının KARDEMİR gibi cevherden üretim yapan tesislerin zarar etmediğine dikkati çektiği ve şirket yönetiminin rant elde etmesinden rahatsızlık duyulduğu yer alıyor. 2002 Yılında 90 Milyon TL olan borcun 2016 yılında 750 Milyon Dolar’a çıktığına da dikkat çekiliyor.

  KİLİT İSİM MEHMET ALİ ŞAHİN Mİ?

  Karabük Basınında ilk yer alan “KARDEMİR ile Hükümet Yol Ayrımında mı?” haberi, ipin ucunu gösterdi. Haberden hemen sonra KARDEMİR yönetimi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e çeşitli yollardan mesajlar göndermeye başladı. Bir iki gün geçmeden Mutullah Yolbulan’ın oğlu, Mustafa Yolbulan Sayın Şahin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Edindiğimiz bilgilere göre AK Parti’nin iki numaralı ismi Sayın Şahin, Mustafa Yolbulan’a rahatsızlıklarını dile getirdi ve özellikle Kamil Güleç ile oğlu Çağrı Güleç’ten duyulan rahatsızlıkların da altını çizdi. Çağrı Güleç’in KARDEMİR ile olan ticari ilişkilerinde sınırı aştığı iddia edilse de şu an fısıltı ile konuşulan bir başka iddia daha var.

  RAHATSIZLIK, ANKARA’DAKİ HUKUK BÜROSU VE BEKİR EREN Mİ?

  KARDEMİR A.Ş Yönetimi, KAPTAN D.Ç’nin eski satış müdürü Murat Orhan’ın açtığı haksız rekabet davasında, üç bilirkişinin aleyhlerinde olmasına rağmen ve kesin davayı kaybettiler gözü ile bakılırken, son olarak alınan dördüncü bilirkişi raporuyla şu an bilemediğimiz nedenlerden dolayı davayı kazandılar. Mahkeme sonuçlanmadan önce yine bir basında KARDEMİR A.Ş’nin hukuk giderleri olarak 4.5 Milyon TL para ayırdığı ve bu paranın nereye gideceği sorgulanmıştı. İşte bir iddiaya göre bu para Sayın Şahin’in avukat oğlunun da ortak olduğu hukuk bürosuna aktarıldığı yönünde bilgiler yer alırken bu iddiaları ise KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Eren ismi güçlendiriyor.

  Neden? Diye sorulacak olursa, cevabını hemen verelim…

  Avukat Bekir Eren, Mehmet Ali Şahin’in avukat oğlu Cem Şahin’in ortağı olduğu hukuk bürosunun üç kurucu ortağından birisi…

  Sanırım iddialara dayalı tablo yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte tam bu noktada KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç’in oğlu Çağrı Güleç’in yakın çevresine bu konulara dayalı söylemleri ve bu söylemlerin Sayın Mehmet Ali Şahin’in kulağına gittiği iddia ediliyor.

  Anlaşılan o ki KARDEMİR A.Ş.’de meydana gelen olaylar ilerleyen günlerde daha ilginç ve karmaşık bir hal alacak gibi duruyor.”

 • Karabük

  Kardemir kalite ürün üretecek inşallah . O yerden yere vurulan yatırımlar neticesinde . De hangi kaliteli ekiple pazarlayacak o ürünleri acaba?

 • safranbolu tamam

  AKP Safranbolu tamam İl ne zaman gider.Sedat namal burlarda olduna göre yakında AKP İl teşkilatı abbas yolcudur


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.