DOLAR 18,8116 0.01%
EURO 20,4382 -0.29%
ALTIN 1.164,52-0,15
BITCOIN 4358330,56%
Karabük
11°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (3.Haziran.2016)

ABONE OL
3 Haziran 2016 08:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EMEKLİLERE VERİLEN “UCUZ KONUT SÖZLERİ..” EMEKLİLERE VERİLEN “ENDİŞE ETMEYİN GEREKİRSE BİNLERCE KONUT YAPILIR..” SÖZÜ
Karabük’te EKİM 2015 Tarihlerini hatırlayın,BİNLERCE EMEKLİ UCUZ KONUT HAYALİNE sokulmuştu/kapılmıştı,bu konu için yapılan toplantılara BİNLERCE EMEKLİ katılmıştı..
HENÜZ BİR SES ÇIKMADI..
SAFRANBOLU’DA 426 KONUT YAPILACAKTI..
Daha sonra da KARABÜK’TE SOĞAN TARLASI olarak bilinen yer gündeme alınacak ve oraya KONUTLAR YAPILACAKTI,Karabük Emekliler Derneği SÜREKLİ HAZİNE YERİ arıyordu,yeni KONUTLARIN YAPIMI için.
GELİŞMELER,DERİN BİR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ..
EKİM 2015 GÜNLERİNDE EMEKLİLERE SÖZLER VERİLMİŞTİ..
Deniliyordu ki “KİMSE ENDİŞE ETMESİN.GEREKİRSE BİNLERCE KONUT YAPILIR,EMEKLİLER İÇİNDE KONUTU HAK EDENLERİN HİÇBİRİ MAĞDUR EDİLMEZ..”
ŞİMDİ DERİN BİR SESSİZLİK YAŞANIYOR..!!
Sessizlik yaşanırken,EMEKLİLERİN ÇOK CİDDİ BİR TEPKİ içinde olduklarını da görmek gerek,”NE OLACAK BU İŞİN SONU..” diye soran emeklileri duymak/görmek gerek.
VERİLEN,ONCA SÖZ,TUTULACAK MI/TUTULMAYACAK MI..?

EKİM 2015 TARİHLERİNDE,EMEKLİ KESİM MÜTHİŞ HEYECANLI VE UMUTLUYDU,BİR TEK SAYIN RAFET VERGİLİ “YAPILAMAZ..” DİYORDU
EKİM 2015 Günlerini iyi hatırlayın,BİNLERCE EMEKLİ nasıl heyecanlı,BİNLERCE EMEKLİ nasıl umutluydu,kendileri için UCUZ KONUT ÜRETİLECEKTİ,o zaman bunlar konuşuluyor,sözler veriliyordu..
EMEKLİLER UMUT İÇİN BANKA KUYRAKLARINA GİRİYORDU.
Şimdi olayın tam bu noktasında bir hatırlatma yapmak gerek “EMEKLİLER İÇİN UCUZ KONUT HAKKI İÇİN NELER GEREKTİĞİ EMEKLİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ TARAFINDAN İNSANLARA ANLATILDI/ANLATILIYORDU..”
Buna rağmen BANKALARDA PARA YATIRMA KUYRUKLARI OLUYORDU.
Bütün bunlar yaşanırken,EMEKLİLERİ BU YÖNLÜ SÖZLER VERİLİRKEN,bir tek Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ciddi uyarı yapıyor ve “EMEKLİLERİ YAPILMASI ADETA MÜMKÜN OLMAYAN İŞLERLE UMUTLANDIRMAYIN.SİYASET İÇİN KULLANMAYIN..” diyordu..
“BU PROJENİN UYGULANMA ŞANSI YOK..” gibi ifadeler kullanıyordu,bu yönlü açıklamalarda bulunuyordu,zaman Sayın VERGİLİ’Yİ haklı çıkartacak gibi duruyor.
Sayın RAFET VERGİLİ HAKLI ÇIKACAK GİBİ DURUYOR..
Baksanıza EN KÜÇÜK BİR İLERLEME YOK bu olay için..
Yoksa,var da BİZE Mİ HABER VERİLMİYOR…?

AK PARTİ “İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI CUMARTESİ GÜNÜ VALİ NAFİZ KAYALI MERKEZİNDE..” VE KATILIM ÇOK GENİŞ OLACAK..
AK Parti,kendisi ile yarışmaya çalışan,hiçbir Partiye benzemiyor ve çalışmalarını SİYASETİN GEREĞİ ne ise o platforma oturtmuş biçimde yürütüyor/yapıyor.
O NEDENLE GİRDİĞİ HER SEÇİMİ KAZANIYOR..
Ak Parti KARABÜK İL DANIŞMA MECLİSİ Toplantısı cumartesi günü yapılacak ve MİLLETVEKİLLERİ,BELEDİYE BAŞKANLARI,İL/İLÇE BAŞKANLARI,İL/İLÇE KADIN KOLLARI,GENÇLİK KOLLARI TEMSİLCİLERİ katılacaklar bu toplantıya.
AK PARTİ,SİYASETİ/SİYASET GİBİ YAPIYOR…
Bir de diğer Partilere bakın Allahaşkına,kendi iç sorunlarını,kendi iç kavgalarını SEÇMENE SİYASET diye yutturmaya kalkıyor,o zamanda AK Parti girdiği her seçimi silip/süpürüyor
AK Parti,üzerinde gerekli veya gereksiz şeklinde ciddi tartışmalar yapılabilecek,Parti içi değişimleri kolayca ve hiçbir sıkıntıya yol açmadan yapıyor,birde diğer Partilere bakın..
MAHKEMELER,PARTİ İÇİN MUHALEFETLER FALAN..
AK Parti bütün bunları tereyağından kıl çeker gibi hallediyor..
Neyse ; YARIN AK PARTİ DANIŞMA MECLİSİ TOPLANIYOR..

MHP OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI,PARTİ’NİN TEPELERİNİ İLGİLENDİRDİĞİ KADAR,PARTİ TABANINDA Kİ TEŞKİLATLARI DA İLGİLENDİRİYOR
Ülke Siyaseti şu an itibarı ile MHP OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI’NA KİLİTLENDİ denilse yeridir doğrusu,öncelikle GENEL SİYASET Kurultay sonucunu bekliyor ve bir dizi adımlar BU SONUCA GÖRE ATILACAK görüntüsü var.
PARTİ İÇİ GELİŞMELERDE,KURULTAY SONUCUNA belirlenecektir elbet,OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI kazanan ekip,TEŞYKİLATLAR üzerinde mutlaka ama mutlaka belirli düzenlemeler yapacaktır..
ZATEN GENEL MERKEZ YÖNETİMİ BAZI TEŞKİLATLARI KAPATTI.
Muhalif olduğu gözlenen Teşkilatlar kapatıldı.
Kapatılmayan,ancak,bu aşama da SAFINI NET BELİRLEMEYEN,adeta,İKİRCİKLİ DAVRANAN bazı Teşkilatlar üzerinde de düzenlemelerin yapılacağı beklenmelidir.
Bu anlamda MHP KARABÜK TEŞKİLATLARI NE OLUR ACABA..?
4 KURULTAY DELEGESİ VAR KARABÜK’ÜN..
1 DELEGE Sayın AKŞENER lehine İMZA VERMİŞ sanıyoruz.
Bir DELEGE İMZA VERİP geri çekmiş yolunda söylemler var..
Siyaset Dünyası ve MHP İçi KURULTAY sonucunu Bekliyor..

ÜLKE GENELİNDE VE KARABÜK ÖZELİNDE “İNŞAAT SEKTÖRÜ,KONUT SATIŞLARININ DURMASI İLE SIKINTIYA GİRER Mİ..?” BANKALAR..
Karabük Özelinde İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ çok sıkıntılı günlerin beklediğine ilişkin bilgi veren çevreler var,bu çevreler KONUT SATIŞLARINI dibe vurdu olarak gösteriyorlar,KONUT SATIŞLARI büyük ölçü de durdu görüşlerini veriyorlar.
Bu nokta da çok önemli kaynaklar “ASLINDA KONUT SEKTÖRÜNE KARŞI DOYGUNLUK TÜM ÜLKEMİZDE VAR.KARABÜK’E ÖZGÜ BİR OLAY DEĞİL..” gibi değerlendirmelerde yapıyorlar..
Olayın bu noktasında BANKALARIN DA KONUT ÜRETİMİ YAPAN İnşaat Firmalarına karşı bakışlarının değiştiğini iddia eden çevreler var ve deniliyor ki “BANKALAR KREDİ VERMEKTE NAZLANIYORLAR,VERDİKLERİ KREDİLERİ İSE GERİ ÇAĞIRMAYA BAŞLADILAR..”
Sektör daralmaya başlamış anlayacağınız.
BİR DİZİ ÖNLEM ALINMAZSA DARALMA FELAKETLERE DÖNER Mİ..?
“EVET DÖNER/DÖNEBİLİR..” diyenlerin sayısı sürekli artıyor..!!

CUMALİ POYRAZ RUMUZU İLE YORUM YAZAN BİR OKURUMUZ “FİLYOS LİMANI’NDAN HABER VAR MI..?” DİYE SORUYOR,VAR MI..?
İnternette yayınlanan HER TELDEN yazılarına belirli konular için yorum yazan CUMALİ POYRAZ isimli/rumuzlu bir Okurumuz FİLYOS LİMANI konusunu merak etmiş.
“BİR AY İÇİNDE KAZMA VURULACAK..” denilmişti.
Bunu hatırlatıyor ve HABER VAR MI diye soruyor..
Bilindiği gibi,Sayın BİNALI YILDIRIM Henüz ULAŞTIRMA/DENİZCİLİK/HABERLEŞME Bakanlığı yapıyordu ve 45-50 gün önce Karabük’e geldi,bir dizi ziyaretlerde bulundu.
O SÜREÇTE BAZI SÖZLER VERDİ Sayın YILDIRIM.
Bunlardan birisi de,Bölgemizi,Yurdumuzu çok yakından ilgilendiren FİLYOS LİMANI Yatırımı olmuştu ve bu konuda Sayın BİNALİ YILDIRIM Zonguldak’ta bir açıklama yaparak “BİR AY İÇİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK,KAZMA VURULACAK..” demişti.
BU ANLAMDA AÇIKLAMA YAPMIŞTI..
Şimdi Sayın CUMALİ POYRAZ gibi ALT YAPI Çalışmaları hakkında bizimde merakımız var,çalışmaların başlaması için ŞANTİYE Mİ kuruluyor,hazırlıklar mı yapılıyor acaba..?
YOKSA HERŞEY ANNEN DURUYOR MU..?
Bu konuda herhangi bir açıklama yok,acaba,yeni bir sorun mu çıktı..?
Yoksa çalışmalar başlayacak mı..?

VALİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU’NUN MERKEZE ALINMASI,DOĞRUSU,İÇİMİZE SİNMEDİ VE ARDINDA BIRAKTIĞI İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER.
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU son Kararname ile MERKEZ VALİLİĞİNE alındı ve samimiyetle söylememiz gerekirse,bu Kararname içimize sinmedi doğrusu.
ŞİMDİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER ÖKSÜZ GİBİ KALACAKLAR.
Evet Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU,İNSANLARLA GEZİP/DOLAŞARAK PEK FAZLA samimiyet/ilişki kurmadı belki,ancak,geceleri İHTİYAÇ SAHİBİ aileleri evlerinde ziyaret ederek gönül almayı hiç mi hiç ihmal etmedi.
Görevi boyunca KENTİMİZDE OKUMA ALIŞKANLIĞI geliştirmeye büyük gayret gösterdi,gittiği her yere hediye olarak bir kitap getirmeyi ise asla ve asla ihmal etmedi.
Tespit ettiği/ettirdiği İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİ hiç kimseye hissettirmeden GECE EVLERİNDE ZİYARET ETTİ ve onlara İHTİYAÇLARI çerçevesinde hediyeler götürdü,gönüllerini aldı,yardımcı oldu..
Sayın ORHAN ALİMOĞLU ve değerli Ailesi bunları yaparken,gözlerden o kadar uzak durmaya çalıştı ki,bu özelliğini KARABÜK’TE bilen ALİMOĞLU Ailesi’nin bu yönünü bilen ÇOK AZ İNSAN VARDIR bu Kentte.
Elbet sürekli kalmayacaktı Sayın ALİMOĞLU..
DOĞRUSU YA,MERKEZ VALİLİĞİ,şahsen bizim içimize hiç mi hiç sinmedi..
Kendilerine HAKLARINI HELAL ETMESİNİ diliyoruz.
Uzun ve bereketli bir ömür sürmelerini diliyoruz.

“KIRSAL KESİM GENÇLERİNE 30 BİN LİRA KARŞILIKSIZ HİBE VERİLMESİ İÇİN..” TOPLAM 918 BAŞVURU OLDU VE 128 GENÇ ALACAK..
Bir süre önce BAŞVURULAR SÜRÜYOR şeklinde duyurduğumuz “KIRSAL KESİM GENÇLERİNE 30 BİN LİRA KARŞILIKSIZ ÜRETİCİ DESTEĞİ VERİLMESİ PROJESİ İÇİN..” Karabük Özelinde 928 gencin başvuru yaptığı biliniyor.
ÇOK CİDDİ BİR RAKAM BU..
928 GENÇ İNSAN “BANA MADDİ DESTEK VERİN,BEN KIRSAL KESİMDE ÜRETİM YAPAYIM..” anlayışı ile başvuru yaptı ve bunların bir bölümü HAYVANCILIK,bir bölümü ZİRAAT yapmak üzere harekete geçti.
BUNLARIN İÇİNDEN 128 GENCE BU HİBE DESTEK VERİLECEK.
SAYI BİRAZ DAHA ARTTIRILABİLİR Mİ..?
HAYVANCILIK YAPMAK İSTEYENLERE,bu 30 bin lira maddi destek MADDİ OLARAK VERİLMEYECEK ve hangi alanda hayvancılık yapmayı düşünüyorsa,TİĞEM’DEN hayvanlar alınıp kendisine teslim edilecek..
ZİRAAT YAPMAK isteyenlere ise makine/ekipman/tohumluk desteği verilecek,ZİRAAT için gereken ne varsa onlar verilecek,yani bu alanda da MADDİ DESTEK eline verilmeyecek.
SONRA DENETİMLERİ YAPILACAK ELBET..
DESTEK ALANLAR,aldıklarını paraya çevirip,parayı çarçur etmeyecek.

YENİ VALİMİZ SAYIN MEHMET AKTAŞ’I ZORLU BİR SÜREÇ BEKLİYOR VE KARABÜK’ÜN CİDDİ SORUNLARI İLE BUNLARIN ÇÖZÜMLERİ
Karabük Valiliği görevine atanan Sayın MEHMET AKTAŞ,sanıyoruz önümüzde ki hafta içinde görevine başlayacaktır,kendisini çok zorlu bir sürecin beklediği kesin.
KARABÜK,ADETA,SORUN/SORUNLAR YUMAĞI..
Öncelikle HASTANE SORUNU VAR..
O SÜREÇTE TCDD ARAZİLERİ HALLEDİLEBİLİR Mİ..?
FİLYOS LİMANI OLAYINA MUTLAK KATKISI OLACAKTIR..
EMEKLİ KENTİ KARABÜK VE EMEKLİ KONUTLARI OLAYI..
Bir çırpı da akla gelen bu sorunlara ilave edilebilecek daha bir yığın sorun vardır ve en önemlisi SİVİL DEMOKRATİK KURULUŞLARIN Karabük’e bakışı,Karabük’ü sahiplenişi olayı elbet.
SESSİZ,FİKİRSİZ DURMAYI YEĞLERLER HEP.
Örneğin Dönemin Valisi Başkanlığında işleri YÜRÜTEMEYEN KARÇEV ve KATI ATIK BERTARAF TESİSİ olayı bile başlı/başına bir skandal sayılmalıdır..
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’I zorlu bir süreç bekliyor
Dileriz çok başarılı hizmetler üretecektir Vali Sayın AKTAŞ.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • hayret

  hayret ahmetbey 3 gündür yazmıyorsunuz neden acaba halbukusi kardemir hakkında okadar yazılacak konular varki size gelmiyormu veya bi arkadaşınız yanınıza gelip sohbet etmedimi veya size telofon açmadımı.ne oluyor ahmetbey kardemirde demirci esnafı perişan cepni bile bu sebepten battı diyorlar neden sizden ses sedayok gercekler adı altında yazan arkadaşımızın dedikleri gercekmi acaba,

 • Dillerinde Yalan

  Evet,Karabük’te AKP’nin ateşine odun ,değirmenine su taşıyan yandaş bir Emekliler derneği bulunamaz….Seçim sürecinde mantar gibi türeyen bir paravan toplu konut projesi…..Şu zamanlamaya bir bakın,şovlar gırıla gidiyordu………İnsanların umutlarını pazarlayanların,cennetten huri ayarlayanların ellerinde kuran,dillerinde yalan……………..”Hayret “rumuzuyla yazan vatandaş,sizler 8000 emeklinin umutlarını çaldınız………

 • hayret

  hayretler içersindeyim ,
  sanki emekliye konut projesi sadece Karabük’ te yapılacaktı da yapılmıyor gibi yazıyorsunuz. En yakın Bartın’da yapılacaktı ne oldu bitti de biz mi bilmiyoruz. Ülkeyi yöneten siyasiler yapacağız dediler dernekler öncülük etmeye çalıştı. Suçu üyeme faydam olur diye dertsiz başlarına dert açan dernekler mi oldu. Bartın’da ,Kastamonu’da , Mersin’de ,Trabzon’da yapıldı da Karabük es mi geçildi. Zaten eskiden beri Karabük’ün huyudur hemen kötülemek karalamak..
  sorarım size Karabük’te aktif olarak çalışan bir şeyler yapmaya çalışan 3 tane dernek sayın da görelim. SAYAMAZSINIZ

 • OLTAYA GELEN SAZANLAR

  Toplu Konut mağdurları veya toplu konut aldatmacasına oy verenlere “EŞŞEKSEN BİNENE KIZMAYACAKSIN,DEĞİLSEN DE SIRTINDA TUTMAYACAKSIN”…………Oltaya gelen SAZANLARIN çok olduğu ARAÇ ÇAYI kurusunnnnnnnnnnnnnnnn.

 • KANDIRMACA TOPLU KONUT

  EMEKLİLERE UCUZ KONUT PROJESİ Mİ YOKSA EMEKLİLERDEN OY ALMA PROJESİ MİYDİ?????? SORUNUN CEVABI SÜREÇ İÇİNDE ORTAYA ÇIKIVERDİ…79 MİLYONLUK TÜRKİYE’DE 45 BİN TOPLU KONUT YAPILACAĞI AÇIKLANDI ONUN DA % 10’U KARABÜK’E YAPILACAKTI GÜYA……………BUNA KARGALAR DA GÜLER….ORTALIK YALAMA,YANDAŞ VE GÜNDELİK ÇIKARLARINI DÜŞÜNEN İNSANLARLA DOLMUŞ…BİR TUTAM OTU GÖSTERİP ORAYA PALDUR KÜLDÜR GİDEN BİR SÜRÜ PSİKOLOJİSİ…BİRAZ AĞIR OLDU ANCAK TEŞBİHTE DE HATA OLMAZ……SONUÇ OLARAK BUGÜNLERDE GEÇER ANCAK OLAYA ÇANAK TUTAN YALAYICILAR İYOT GİBİ AÇIĞA ÇIKAR VE TARİHİN ÇÖP SEPETİNDE YERLERİNİ ALIRLAR…….KANDIRILMAK,ENAYİ YERİNE KONULMAK,GÜDÜLMEK………..NE DEMİŞLER ,KESER DÖNER SAP DÖNER BİRGÜN HESAP DÖNER………….

 • Ahmet yazınızda kısmen konut talep eden kesim ile arz eden kesimin sorunlarını iki başlık altında yazmışsınız, hangisi acaba haklı ve gerçek sorunlar. Banka artık burada kredi vermeyi değil verdiği krediyi kişinin ödeyebilme ve ödeyemediği zaman konuta el koyduğumda kaçtan satarım, v.b gibi riskleri değerlendiriyor. Siyasetçinin sözü vicdana kalmış artık, ne zaman gerçekleştirir seçime yakın, yada sallar.
  Bir kesim verilen sözlerle “ucuz demiyorum” normal fiyatalar ile konut beklerken, üretici de sıkışıklıktan bahsediyor peki sorun ne talep edenler mi, üretici mi, haklı? gazeteci olarak bir konutun m2 maliyeti nedir ve satış fiyatları nedir arada faiş fiyat (yüksek kar var mıdır) bunlarında araştırıp istatistiksel olarak paylaşırsanız zaten doğru gerçek ortaya çıkacaktır. Diğer illerde toki bir çok kentsel dönüşüm yaparak adete şehrin tüm çarpık yerleşim yerlerini değiştirdi, maalesef ilimizde bu durum tam olarak gerçekleştirilmedi. bir nedeni var elbet çoğu vatandaş inanın sebebini çok iyi biliyor…

 • İsci

  Ahmet abi cevre yolundan haber varmı.ortaya birşey atılıyor.gerisi gelmiyor.şehir içi trafik her gün dahada kötulesiyor.saygılar.

 • AKP İL TEŞKİLATI

  SN.GÖLBEK BU AK PARTİ İL TEŞKİLATININ SON TOPLANTISI GALİBA.GÖREVDEN ALINACAKLARMIŞ.AK PARTİ İL TEŞKİLATININ GÖREVDEN ALINACAĞIN HAKKINDA HEMEN HERKES BİŞEY SÖYLÜYOR.BİRİNE İNANMA İKİSİNE İNANMA BİNİNE İNANMA AMA ATEŞ OLMAYAN YERDENDE DUMAN ÇIKMAZ HERALDE.BU SON TOPLANTILARI OLABİLİR.BAK ARKASINDA DURMAYA GAYRET ETTİKLERİ VALİ GÖREVDEN MERKEZE ALINDI.BUNNARIN HİÇBİR GÜCÜ FONKSİYONU KALMADI.İYİ GÜNLER


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Beşiktaş

  19 +16 38
 4. Başakşehir

  19 +10 37
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.