Her Telden (30.Nisan.2015)

Her Telden (30.Nisan.2015)

Yayın: 30.04.2015 08:32
Paylaş:
A+ A-

ESKİPAZAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN DURSUN BAŞ’IN “FAÇANI BOZARIM..” YOLUNDA Kİ SÖZÜ VE CEVAPLARI..
Eskipazar Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’YE hitaben “FAÇANI BOZARIM..” gibi bir söz etmiş.
“MAKSADINI AŞAN BİR SÖZ..” diye düşündük..
Zira “FAÇANI BOZARIM..” sözü,genellikle ARGO olarak kullanılır ve söylendiği ortama göre küçük değişimler gösterse bile,genellikle argo olarak kullanılır.
Öncelikle Sayın DURSUN BAŞ ile argo pek uyuşmadı.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Sayın DURSUN BAŞ’IN o sözüne müthiş alınmış,cevap verip/vermeyeceği noktasını bilmiyoruz,ancak, Sayın VERGİLİ bir konuyu ısrarla dile getiriyor.
“DURSUN BAŞ SÜLALESİNİN LAKABINI SÖYLESİN..” diyor.
Sayın DURSUN BAŞ’IN sülalesi ne ile anılır,sülalesinin LAKABI nedir bilmiyoruz,ama,Sayın RAFET VERGİLİ bunu dile getirince bizde diğer insanlar gibi merak ettik doğrusu.
Sayın DURSUN BAŞ herhalde bir açıklama yapar.
Olayın bu noktasında,Sayın DURSUN BAŞ’IN bireysel olarak aktif bir yapıda olması,konuşmayı çok sevmesi ve akıcı konuşması AK Parti içinde de,kendisi için “ESKİPAZAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI..” lakabı ile anılmasına yol açıyordu.
AK Parti içinde geniş bir kesim Sayın BAŞ’I böyle tanımlıyordu.
Konuşmayı sevmesi,akıcı konuşması bu kez bir sorun yarattı sanki..!!

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI,KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN ŞAHİN “HANGİ HİZMETLERİ ENGELLENMİŞ..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Ankara’da bazı hizmetlerinin engellendiğini öne sürüyor ve görüldüğü kadarı ile,bunun Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile bağlantısı olduğu yolunda da,mesajlar veriyor.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN bu iddiaları duymaması,kendisine bu iddiaların intikal ettirilmemesi mümkün değil elbet ve Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu nokta da “HANGİ HİZMETLERİ ENGELLENMİŞ..” diye soruyor.
Sayın ŞAHİN “BİZE KAÇ SEFER GELMİŞ,ŞU NOKTALARDA DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR DEMİŞ..” diye soruyor ve “BİZİM KARABÜK’E GELEN HİZMETLERİ ENGELLEMEMİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ..” görüşlerini dile getiriyor.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük Belediyesi’nin mali durumu içinde “BİZ RAFET BEYE SORDUĞUMUZDA,PARA İHTİYACIM YOK.DUALARINIZ YETER ŞEKLİNDE CEVAP VERMİŞTİ..” anlamında ifadeler kullanıyor.
Sayın RAFET VERGİLİ,para noktasında,CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN son ziyaretinde de “HER HANGİ BİR PARASAL SIKINTI ÇEKMEDİKLERİNİ ANLATTI..” yolunda yaygın bir kanaat var.
Sayın RAFET VERGİLİ,engellenen hizmetleri noktasında TCDD ARAZİLERİNİ gösteriyor ve yapılan bir protokoldan söz ediyor,sanıyoruz bu konuda daha detaylı bilgileri Kamuoyu ile paylaşacaktır..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN kendilerinden bir şey istenmediğini söylüyor ve bu nokta da “KARABÜK BELEDİYESİ BİZDEN YALNIZCA DUA İSTEDİ..” görüşlerini dile getiriyor.
Sayın VERGİLİ ise,hizmetlerin engellendiği görüşünde.

“CHP İLE MHP OYLARI,KENDİ PARTİLERİNE KİLİTLENİR,YEREL SEÇİMDE Kİ GİBİ KAYMALAR OLMAZSA,AK PARTİ 2-0..”
Dün Büromuzu ziyarete ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ Kardeşim geldi,uzun süre sohbet ettik Karabük Seçimleri için “AK PARTİ’NİN BİR OY KAYBI YAŞAYACAĞINI TAHMİN EDİYORUM..” dedi.
Sonra da “ANCAK,SONUÇ YİNE 2-0 OLUR..” görüşünde.
“OY KAYBI İLE 2-0 NASIL OLUR..” diye sorduk.
“CHP OYLARI İLE MHP OYLARI,KENDİ PARTİLERİNDE KİLİTLENİR,OY KAYMASI OLMAZSA,AK PARTİ SEÇİMİ 2-0 ALIR..” görüşlerini dile getirdi.
“EĞER,YEREL SEÇİMLERDE CHP SEÇMENİ,MHP ADAYINA OY VERMEMİŞ OLSA,MHP’NİN SEÇİM KAZANMASI MÜMKÜN OLUR MUYDU..” diye sordu.
Buradan yola çıkarak “AK PARTİ 2-0 YAPMAYA YAKIN..” dedi
Bunları söyledikten sonra da “ANCAK AK PARTİ,ESKİ HAVASINDAN ÇOK UZAK.O HEYECANLI,HERKESİN CANLA BAŞLA KOŞTURDUĞU BİR POZİSYON YOK..” değerlendirmelerini yaptı.
“OY KAYMALARI OLMAZSA 2-0 OLUR..” dedi.
Önemli bir Siyasetçi,bu değerlendirmeleri yaptı..

FİLYOS LİMANI SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN GÜNDEMİNDE VE ALT YAPISI DAHİL YAP/İŞLET/DEVRET MODELİ..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,dün sabah saatlerinde KARABÜK BASINI ile kahvaltı da bir araya gelmiş.
BİZE HABER VEREN OLMADIĞI İÇİN KATILAMADIK.
Haberimiz saat 11.00 gibi oldu,Genel Yayın Yönetmenimiz Sevgili METİN KAYA Büroya gelince haberimiz oldu,sanıyoruz bir iletişim kopukluğu oldu ve bu yüzden katılamadık.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çok önemli bir konuya açıklık getirmiş ve FİLYOS LİMANI noktasında,CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile bir görüşme yaparak,bu yatırımın YAP/İŞLET/DEVRET modeli ile KARDEMİR’E verilmesini temin etmeye çalışacağını söylemiş.
BU GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞME.
Biliyorsunuz,daha önce Dünya Bankası kaynakları da kullanılarak ALT YAPI Tesislerinin yapımı ihale edilmişti,yapılan ihalenin başına gelmeyen kalmadı ve daha da uzayacak galiba.
KARDEMİR BU LİMANI YAPMAYA TALİP.
O zaman/zaman kaybına gerek yok denilerek TAMAMININ KARDEMİR’E ve YAP/İŞLET/DEVRET Modeli ile verilmesi yoluna gidilmesi düşünülüyor galiba ve işte o nokta da Sayın ŞAHİN konuyu CUMHURBAŞKANIMIZ ile görüşecek..
Dileriz YAP/İŞLET/DEVRET modeli çıkar,zaman kaybedilmez.
KARDEMİR bu işe şiddetle talip zira..

CHP İÇİNDE SİYASET YAPAN BİR KARDEŞİMİZ “SAFRANBOLU VE YENİCE İLÇELERİNDEN PARANTESİ AÇTIK..” DEDİ..
CHP İçinde önemli görevleri olan bir Kardeşimizle karşılaştık dünü ve bize “CHP OLARAK SAFRANBOLU VE YENİCE İLÇELERİMİZ SEÇMENLERİNE YOĞUNLUK VEREREK,PARANTEZİ AÇTIK..” dedi.
“NASIL YANİ..” diye sorduk “BUGÜN SİZİN GAZETENİZDE VARDI,SAFRANBOLU’NUN TOPLAM 41.894,YENİCE’NİN TOPLAM 16.946 SEÇMENİ VAR.BİZ SÜREKLİ BURALARDA ÇALIŞMA YAPTIK/YAPIYORUZ..” dedi.
Bu iki İlçemizden yola çıkarak SEÇİM PARANTEZİNİ açtıklarını söyledi ve “ŞİMDİ YAVAŞ/YAVAŞ,KARABÜK MERKEZE GELİYOR VE BURAYA BÜTÜN GÜCÜMÜZLE AĞIRLIK VERMEYE HAZIRLANIYORUZ..” dedi.
Bu nokta da,sanki küçük bir ayrıntıymış gibi söyledi ama,bize göre hayli önemli bir konuydu “BİLİYORSUNUZ KARABÜK MERKEZ DE SAFRANBOLU KÖKENLİ ÇOK AZ SEÇMEN VAR,AMA,YENİCE KÖKENLİ 15 BİN CİVARINDA SEÇMEN BULUNUYOR..” dedi.
Sonra da YENİCE İlçesinde yaptıkları çalışmaların Karabük Merkezinde de ses vereceğinden söz etti ve “YAPTIĞIMIZ HİÇBİR ÇALIŞMA KARA BALTA USULÜ DEĞİL.BELİRLİ BİR SİSTEM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ..” iddialarını dile getirdi..
CHP YAKINDA MERKEZ SEÇMENİ İLE BULUŞUYOR..
MERKEZ SEÇMEN CHP’LİLERİ MERAKLA BEKLİYOR..

KARABÜK’ÜN TOPLAM 167.789 SEÇMENİNİ,128.773 SEÇMENİ BELEDİYE HUDUTLARINDA,39.016 SEÇMEN KÖYLERDE..

KARABÜK Seçmeni,7 HAZİRAN günü toplam 688 sandıkta oy kullanacak ve bu işin OY KULLANMA yönü,peki DEVLETE KAÇA MAL OLUR bu Seçim Karabük’te..?
688 SANDIK GÖREVLİSİNE PARA VERİLECEK..
Acaba DEVLETE KAÇA MAL OLUR Kİ..?
Bu olayın bir yönü..
Şimdi bu 167.789 seçmenin 128.773 nün BELEDİYE HUDUTLARI içinde (yani Mahallelerde,şehir merkezi sayılan yerlerde..) 39,016 seçmenin ise KÖYLERDE OY KULLANDIĞINI düşünün.
SİYASİ ÇALIŞMALARIN AĞIRLIĞI NASIL OLMALI gibi bir karara buradan doğru varın ve Siyasi Partiler Köylerde vakitlerini az geçirip BÜTÜN AĞIRLIKLARINI MAHALLELERE verirler herhalde.
Kaldı ki ;KÖY SEÇMENİ üzerinde AK Parti’nin İL ÖZEL İDARE ve İL GENEL MECLİS çalışmaları nedeni ile ciddi bir ağırlığı var,bunu görmek,hissetmek mümkün..
Karabük’ün en az seçmeni 2.734 kişi ile OVACIK İlçemizde.
En fazla seçmen ise 89.148 kişi ile KARABÜK MERKEZDE.
Yani TOPLAM SEÇMİNİN yüzde 55 kadarı MERKEZDE..
O nedenle MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Karabük Merkezi’ni HALLAÇ PAMUĞU gibi atacaklardır,Toplam OYLARIN yüzde 55 kadarı Karabük Merkezinde..
ÇALIŞMALAR O NEDENLE MERKEZDE YOĞUNLAŞIR..
Siyaset Kurumu MERKEZE ODAKLANIR herhalde..

KARDEMİR ÇALIŞANLARI ARASINDA “ESKİ/YENİ GİBİ BİR AYIRIM BAŞLARSA YAZIK OLUR..” VE BİR TOPLANTI İSTEĞİ
Dün birkaç KARDEMİR Çalışanı ile görüştük ve baktık ki hepsinin ağzında da “ESKİ/YENİ İŞÇİ AYIRIMINA YÖNELİK..” sözler,bu yönlü söylemler.
YENİ İŞÇİLERDEN KASIT 2010 YILINDA GİRENLER..
Bir işçi kardeşimiz “BENİM 15 YIL ÇALIŞARAK ALDIĞIM PARAYI,BU ARKADAŞLAR 5 YILDA ALDILAR,BANA YETİŞTİLER..” diyerek bir eleştiri de bulundu.
O Böyle eleştirince,bizde kendisine “İŞÇİ ARASINDA Kİ BÖLÜNME ÇOK TEHLİKELİ..” dedik ve şaka ile karışık “İŞÇİSİN SEN İŞÇİ KAL..” diyerek “ÇIKARINIZ/TASANIZ ORTAK OLMALI.İŞÇİNİN,DİĞER İŞÇİNİN ALDIĞINDA GÖZÜ OLURSA YANLIŞTIR..” falan dedik.
Sanki YENİ İŞÇİLERİN halen Tarafsız aracı da olan SÖZLEŞMEDEN YARARLANMALARINI istemiyor gibi bir halleri vardı ve doğrusu şaşardık kaldık.
Bir işçi kardeşimiz ise “BELEDİYE İŞÇİSİNİN ALDIĞI ZAMMI ALIR MIYIZ..?” dedi ve biz cevap vermeden “BİRAZ DAHA FAZLA ALACAĞIMIZI ÜMİT EDİYORUZ..” falan dedi.
Yani beklenti “İKİ YIL İÇİNDE YÜZDE 26-30 CİVARI..”
Bu arada “GENEL BAŞKAN KARABÜK’E GELİP,İŞÇİ İLE BİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPMALI..” diyen kardeşimiz oldu ve ŞUBE Yöneticilerinden biraz yakındı.
Bir diğer arkadaşımız ise “BU İŞ GENEL SEÇİMİ GEÇER,SEÇİMDEN SONRAYA SARKAR..” gibi ifadeler kullandı ve bize de biraz öyle geliyor sanki.
KARDEMİR Çalışanları BİRLİK İÇİNDE olmalı,yoksa kaybederler..
Bizim acizane söyleyeceğimiz bu.

KARABÜK TİCARET/SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN VE SAYIN HAKAN ŞENTÜRK..
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ve Başkanvekili Sayın HAKAN ŞENTÜRK Karabük açısından çok verdikleri İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için büyük bir gayretin içindeler.
BU ARADA Karabük ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE,TOBB Tarafından yaptırılacak MESLEK LİSESİ içinde belirli bir mesafenin alındığına ilişkin bilgiler veriyorlar.
İSMETPAŞA Bölgesinde yapılacak İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için,yaklaşık 11 ayrı birimden,ayrı Bakanlığın ilgili birimlerinden izin alınması gerekiyor ve bu işlemlerin bitme noktasında olduğu haber veriliyor.
Bu nokta da Karabük’ün en büyük şansı Karabük Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın CANER ÖZCAN’IN bu konularda çok iyi yetişmiş bir eleman olmasında yatıyor.
Sayın CANER ÖZCAN yıllar içinde kendisini çok iyi yetiştirdi ve Ülke genelinde ki 270-280 Organize Sanayi Bölge Müdürü arasında seçkin bir yeri var.
İSMETPAŞA noktasında Karabük’ün en büyük şansların birisi Sayın CANER ÖZCAN ile bu işi sürekli izleyen/kovalayan Sayın TUNCAY ÖZCAN,Sayın CANER ÖZCAN olsa gerektir..
KONU BELİRLİ BİR AŞAMAYA GELDİ GALİBA.

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN DURMUŞ YALÇIN “ UMDUĞUMUZUN ÇOK ÜZERİNDE DESTEK GÖRÜYORUZ..” DİYOR
Dün MHP Karabük Milletvekili Adayı Sayın DURMUŞ YALÇIN ile bir süre görüştük,Sayın DURMUŞ YALÇIN çok önemli bir cümle kurdu ve “BEN SİYASETÇİ DEĞİLİM.BU SÖZLERİMİ SİYASETÇİ SÖZÜ OLARAK ALMAYIN..” diyerek.
“BU KADAR SICAK,BU KADAR BÜYÜK DESTEK GÖRECEĞİMİZİ HİÇ TAHMİN ETMEZDİM..” dedi ve gittikleri her yerde seçmen kendilerini bağrına basıyormuş.
“MAHALLELERDE,EV TOPLANTILARIMIZDA MÜKEMMEL BİR İLGİ VAR..” dedi ve Sayın DURMUŞ YALÇIN bunları söylerken yanında olan MHP İl Başkanı Sayın BURHANETTİN ARSLAN’DA aynı görüşleri verdi.
Birkaç kez yazdık.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Siyasete iyiden iyiye ısınmış.
Ancak,gittikleri yerlerde ilgi gördüklerini söylerken,bunları SİYASETEN SÖYLEMEDİĞİNE yüzde yüz inanmak gerek,zira bu nokta da Siyaset yapmadığı besbelli Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN..
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’YE göre ise “BİR MİLLETVEKİLLİĞİ GARANTİ,MHP OLARAK İKİNCİYİ ÇIKARTMAK İÇİN ÇABA HARCIYORLAR..”
Sayın VERGİLİ bunların söylüyor.

20 kişi görüş bildirdi

 1. Kimmiş o Siyasetçi

  Sayın Gölbek size AKP 2-0 alır diyen Siyasetçi kimmiş acaba.Peki bende Büronuza gelip 8 Haziran günü CHP 1 MHP 1 dersem yazarmısınız.Bu 2-0 sonucu hiç olmayacak birşey.Son günlerde AKP gelen büyük tepkiler sonucu Milletvekili Adaylarından birini sokağa seçim çalışmasına bile çıkaramıyordu hastaydı estikti köstekti diye açıklamalar yaptırıyor.
  Ben bir siyasetçiyim seçim sonucu CHP 1 MHP 1 herkesin haberi olsun

 2. Emekci

  Toplu Sözleşmeden eski işçi de yeni işçi de yararlanır eski yeni diye bir ayrım olmaz herkes saat ücreti ve kademesine göre toplu sözleşmeden yararlanır yok 15 yıllık işçiymiş yok 5 yıllık işçiymiş böyle bir ayırım olmaz bu ayırımı yapan cahil kesimdir ona bakarsan 2010 yılında işe giren arkadaşların çoğu üniversite veya yüksek okul mezunu o zamanda tolu sözleşme tahsile göre yapılsın sayın gölbek sen kafası çalışan birisin bu şekilde konuşan cahillere bunları anlat

 3. SEÇİM SONUCU

  7 HAZİRAN AKŞAMI ALINACAK SONUÇLAR,GEÇERLİ OY SAYISI 145.000
  CHP 43.500
  MHP 41.000
  AKP 39.500
  MİLLİ İTTİFAK 11.000
  HDP 3.OOO
  DİGERLERİ 7.000
  SONUÇ CHP 1 MHP 1

 4. ENERJİ

  Eski ve Yeni işçi kavramından en çok etkilenen, uzun yıllar da ciddi ücret farkıyla düşük maaş alan dünün yeni, şimdinin eski işçileridir. Yani 96-97 girişli arkadaşlarımız. Yapılan Toplu sözleşmelerde hep farklı uygulamalarla karşı karşıya bırakılmıştır. “Biz ne zaman eski işçi olacağız?” düşüncesi yıllardır süregelmiştir. Haklı düşünceleri vardı, aynı işi yapmalarına rağmen hatta ki daha fazla sorumluluk almalarına rağmen alt sınıftan muamele gördüler. Şimdi ise” kim ne işi yapıyorsa, hangi kademeyi almışsa o ücret alınacak” deniyor.
  Aslında doğrusu da bu. Burası özel sektörse, profesyonel yapıdan bahsediliyorsa kim ne işi yapıyor, ne kadar katkı sağlıyorsa ücreti de o boyutta olmalı. Tabi ki doğal olarak 96-97 girişlilere yazık olmadı mı?
  Ama artık birşeyler değişmeli, ben eskiyim diye değil, ben geliştim ve artık ustayım diyebilen hak etmeli.
  Burası öyle bir okul ki, ne fakülteler ne de ihtisas alanları buradaki iş potansiyelini, kavratamaz insana.

 5. şükür

  patronum ne ücret verirse razıyım. isterse hiç vermesin. yeni işçi arkadaşlar kafanıza hiç takmayın böyle şeyleri. bizler ezildik en azından sizler ezilmeyin. kazancınız yeter ki bereketli olsun. işinize sahip çıkın. aranızdaki (eski-yeni) parazitlere izin vermeyin.

 6. 1 MAYIS

  yarının 1 mayıs olduğundan çelik iş senkidasının haberi var mı?
  varsa bile uyduruk laflarla yine geçiştirecekler mi?
  recep ve ulvi ye sormak lazım 1 mayısın anlamını… ama nerden bilecekler ki??

 7. Ali Çetin

  Sayın Gölbek, bugün Ahmet Davutoğlu yine açıklama yaptı. Taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair. Bu konuyu da gündeme getirirseniz sevinirim. Yalnız ben Ak Parti’nin taşeron işçiler üzerinden siyaset yapmasına, taşeron işçileri salak yerine koymasına karşıyım. Hatırlarsanız çok yakın 2009 yerel seçimlerinde de çok sıkça dile getirdikleri bu konuda hala bir gelişme olmamıştır. Aksine daha da kötü noktalara gelmiştir. Ak Parti artık bıraksın bu taşeron işçi kadro muhabbettini de icraat yapsın. Lafla peynir gemisi yürümez diyenler kendileriydi. Kaç yıldır her seçim döneminde yaptıkları bu açıklamalardan sıkıldık artık.

 8. MAVİ ATEŞ

  HABER TÜRK GAZETESİNİN SPOR SAYFASINI OKUDUM VE İNANAMADIM. KARABÜK SPORUN NEDEN KÜME DÜŞMEK ÜZERE OLDUĞUNU RESMEN YAZMIŞLAR. MİLYON EUROLUK YENİ ALDIKLARI FUTBOLCUNUN BELGELERİNİ KAMUOYUNA SUNAMAYAN BİR KULÜBÜ YAZMIŞLAR VE NE YAZIK Kİ BU KULÜPDE KARABÜK SPOR…. ADAM YAZMIŞ Kİ NE YAZMIŞ… BU PARALAR İNDİRE GANDİ OLDU YAZMIŞ Kİ BAHSETTİĞİ PARA DA 9 TRİLYON… SİYASİLER BU KONUYLA İLGİLİ NE SÖYLECEKLER…? GAZETELER NE YAZACAKLAR..? KARABÜKLÜLER.0 KARABÜK SPORU ÇOK SEVİYORUM DİYENLER BU 9 TRİLYON İÇİN NE DİECEKLER??? YOKSAAA….. HİÇ BİR OLMAMIŞ GİBİ HERŞEY OLAĞANMIŞ GİBİ Mİ DAVRANACAKLAR. OYSA BU PARAYA BURSA SPORDAN FERNANDAO ALINIRDI. BASIN SÖZCÜSÜ BELGELERLE BİRLİKTE DERHAL AÇIKLAMA YAPMALI… SİZLERİ BEKLİYORUZZ…

 9. ÇELİK İŞ

  ÇELİK İŞ İN 1 MAYIS I KUTLAMA METNİNİ YEMİNLE EZBERLEDİM. ALLAH AŞKINA DEĞİŞTİRİN ARTIK ŞU METNİ. HABİRE AYNI LAFLAR AYNI ŞEYLER… BUNLARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN NE YAPTINIZ ALLAH AŞKINA.. ALTINIZDA AUDİ ARABA 15BİN MAAŞ GEL KEYFİM GEL SONRA 1 MAYISTA YAPIŞTIR BASIN BİLDİRİSİNİ KUTLANDI SAY… EEYY KENDİLERİNİ SENDİKACI ZANNEDENLER SENDİKACILIR TABİPLERDE KAFA ÇEKMEK DEĞİLDİR.

 10. tonyukuk

  göreve gelirken bir havayla,bir şaşaayla gelen bu arkadaşlar; Nevzat Şahin gibi adam gibi adama çamur atmaya kalkmışlardı.Yok 3 ton lokum alınmış,yok gereksiz harcamalar yapılmış.Bir yığın zırva.Bundan yola çıkarak da akılları sıra mali disiplin getirdiler, CEO lar getirdiler, iş yapanı işten çıkarıp, işine gelenleri işe aldılar. Ucuz kahramanlıkta sınır tanımayıp istanbul’dan maç öncesi stad görevlilerine dağıtmak üzere peynirli sandviç getirdiler. Meğer bu ucuz kahramanlıklar bazı şeyleri perdelemek içinmiş. Peynirli sandviçten 9 lira kar ettiler, ama habertürkün yazdığı 9 trilyonu bakalım nasıl açıklayacaklar.Allah herzaman yolubuldurmaz,bazen yolu şaşırtıverir.
  Sportif başarı konusuna ise hiç girmeyelim.Bu takım düşse de kalsa da bu yönetim derhal istifa etmelidir. Ulusal bir basın yayın organında böylesine rezil,aşağılık bir haberle gündeme gelmek Karabükspor gibi mazisi temiz kulübe ağır gelir.
  Düşün bu şehrin yakasından. Bu takım 3.lige düşsün,sorun değil.Ama gurur duyacağımız,seveceğimiz,taraftarın arasına girebilen, şehrin nefret etmediği insanlar yönetimde olsun.

 11. SENDİKACILAR

  OSMAN NURİ BAL BAŞKANIMAZA 1 MAYISIMIZI İÇTEN SAMİMİ DUYGULARIYLA KUTLADIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ. EMEĞİ VE EMEKÇİYİ RUHUNDA YAŞAYAN İNSANLARDAN SENDİKACI OLUR.ŞU KADAR HİSSE SENEDİM VAR, BİR DÜZİNE DAİREM VAR DİYEREK BURJUVA ÖZENTİSİ OLAN İNSANLARDAN SENDİKACI HİÇ OLMADI OLMAYACAK.. İŞÇİNİN ÇOCUĞU OKUYACAK DİYE BİŞEY YOK DİYENLERDEN DE SENDİKACI OLMADI OLMAYACAK. O İNSANLARA HERŞEYİ HARAM EDİYORUZ. OSMAN BAŞKANA DA HER DAİM YANIMIZDA OLDUĞU İÇİN DUA EDİYORUZ

 12. kulüpp

  nevzatın da ne nane olduğunu biliyoruz. adam gibi adam lafı hiç uymamış. gazetecilere ödenen maaşlardan lokumlardan arabalarına aldıkları benzinlerden hiiiiiiiiiiiç bahsetmeyelim al birini vur öbürüne… bu dönemlerin çok kirli olduğu gözüküyor.

 13. AKPARTİLİ

  BİR AKPARTİLİ SEVDALISI OLARAK ÜZÜNTÜMÜ BELİRTMEK İSTİYORUM.BEŞBİNEVLER KARABÜKÜN EN KALABALIK BİR MAHALLESİ VE BURDA BİR SEÇİM BÜROSU ACILIYOR VE ACILIŞI YAPAN PARTİMİN 2.Cİ ADAMI SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN BEY BU DEGERLİ BÜYÜGÜM BURDA BU KADAR SAYISI OLDUKCA AZ TEŞKİLAT VE COK AZ MAHALLELİ TARAFINDAN KARŞILANIYOR . AH BENİM GÜZEL PARTİM BU SEÇİMDE NEDEN HEYCAN YOK NEDEN BUKADAR AZ KATILIM OLUYOR BUNDAN COK ÜZÜLÜYORUM.BURDA ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM BU SEÇİM GERCEKTEN ZOR 2 MİLLETVEKİLİ BÖYLE OLURSA HAYAL .PARTİMİN COK İYİ CALIŞMASI LAZIM BİRAZ HEYCANLI OLMAK LAZIM AMA BÖYLE KURU HEYCAN BİZİ ÜZER VE 1 TANE VEKİLİ MUHALEFETE HEDİYE ETMİŞ OLURUZ.

 14. İŞ AKDİ FESİH

  SAYIN BAŞKAN VERGİLİ HABERİNİ OKUDUM DİYORSUNKİ DEMİR ÇELİK FABRİKALARINDAN 400 KİŞİ ATILDI M.ALİ ŞAHİN ARABULUCULUK YAPMADI DİYORSUN.SEN O DÖNEMBELEDİYE BAŞKANI OLARAK NE YAPTIN ŞEHREMİNİ OLARAK UCUZ SİYASET YAPMAYALIM.ŞİMDİ AKLIN BAŞINA GELİYOR SEÇİM ZAMANI EN AZINDAN BİZ SENDEN BİZE SAHİP ÇIKMANI İSTERDİK.HADİ ÖBÜRLERİ ÇIKAR VE MENFAAT PEŞİNDE KOŞUYOR.ÇÜNKÜ BUNUN ÖRNEKLERİ VAR .EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ERDEMİR YÖNETİMİNE VESENDİKASINA YILLARCA KÖK SÖKTÜRDÜ.BUNU SİZDE YAPABİLİRDİNİZ AMA NEYAZIK Kİ YAPMADINIZ.AMAYİNEDE VİCDANINIZ SIZLIYORSA ODA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BU VEBALİN ALTINDAN BAŞTA M.ALİ ŞAHİN OLMAK ÜZERE KİMSE HESABINI VEREMEYECEK…

 15. İŞ YERİ TEMSİLCİM

  SAYIN GÖLBEK BUGÜN ÇELİK İŞ KARABÜK ŞUBESİNİN UTANÇ GÜNÜDÜR YARINDA ÖYLE OLACAK YANİ 1 MAYIS DA İŞÇİ BAYRAMINDA BU GÜN ALDIGIMIZ BİR HABERLE ÖZELLİKLE YÜKSEK FIRIN SİNTER ÇALIŞANLARI OLARAK ŞOK YAŞADIK OYLARIMIZLA SEÇDİGİMİZ İŞ YERİ TEMSİLCİMİZİ GÖREVDEN ALMIŞLAR YERİNE SEÇİM DE ONUN YARISI KADAR BİLE OY ALAMAYAN ANKARA GENEL MERKEZ DE UZAKDAN KUMANDA İLE ÇALIŞAN BİR ARKADAŞI ATAMIŞ ABİSİ ODA HEP ATAMAYLA GELDİGİ İÇİN GÖREVLERE SENDİKACILIK DEYİNCE ATAMA SANIRLAR BU HAKYERLER SANDIK NEDİR BİLMEZLER SANDIKDAN NASIL BİR İRADE İLE ÇIKILIR BİLMEZLER SADECE ATAMA YOLUNU İYİ BİLİRLER BUNLAR İŞYERİ TEMSİLCİLİK SEÇİMLERİNDE REKOR OYLA SANDIKDAN CIKAN BU ARKADAŞI GÖREVDEN ALMAK İŞÇİYE YAPILAN EN BÜYÜK BİR İHANET OLARAK KARABÜK ŞUBESİNİN TOZLU ARŞİVLERİNDEKİ YERİNİ ALMIŞDIR SAYIN ŞUBE BAŞKANIM NASIL İMZALADIN BU KARARI DA GÖREV DEN ALDIN BU KARDEŞİMİZİ GELECEGİN SENDİKACISI OLARAK GÖRÜLEN BU ARKADAŞ NE YAPMIŞ ALLAH AŞKINA TEMSİL ETTİGİ İŞ ARKADAŞLARI İÇİN CANINI DİŞİNE KATMIŞ MÜCADELE ETMİŞ YILMAMIŞ BOYUN EGMEMİŞ ADETA YIRTINMIŞ BÜTÜN GÖREVLERİNDE VE HER GİRDİGİ DEMOKRATİK SEÇİMLERİ FARK ATARAK KAZANMIŞ GENEL MERKEZDEN BASKI YAPARAK GÖREVDEN ALDIRAN NE YAPMIŞ ALLAH AŞKINA BİR DEMOKRATİK SEÇİM Mİ KAZANMIŞ SENDİKACILIK MI YAPMIŞ O TÜRKÜCÜ HAKYER SEN NASIL İMZLADIN HİÇ Mİ KALEMİN TİTREMEDİ İMZA ATARKEN HADİ YANINDAKİ O SÖZLEŞMELİ FORMEN DANIŞMANININ NE KALEMİ TİTRER NEDE YÜREGİ SADECE ÇIKACAGI YERE ÇIKDI GÖREVDEN ALINAN KARDEŞİMİZ SAYESİNDE ONUN İŞÇİNİN YANINDA BİR HÜKMÜ YOK ZATEN GEREK DE YOK ONUN İÇİN AYRILAN ZAMANA YAZI DA YAZMAYA ONU YÜKSEK FIRIN SİNTER ÇALIŞANI ÇOK İYİ BİLİYOR O SÖZLEŞMELİ FORMENLERİN ADAMINI KOZMİK ODACILARI BASKICILARI FAKAT YANLIŞ YAPTINIZ BU GÜN KAZANMIŞ GİBİ GÖRÜNSENİZDE İŞÇİNİN GÖNLÜNDE YER ALAN BU TEMSİLCİ ARKADAŞIMIZ YARININ BÜYÜK SENDİKACILIGININ ADIMINI ATMIŞDIR İLLAKİ ANLATACAGI ANILARI OLMASI LAZIM GELİR BÖYLE BÜYÜK SENDİKACILARIN SADECE BİR ANI YAŞATTINIZ O KADAR YİNE SANDIKDAN ÇIKAR YİNE SANDIKDAN ÇIKAR NE YAPARSANIZ YAPIN SANDIDAN EN ÇOK OY ONA ÇIKAR SİZ 100 SEFER GÖREVDEN ALIN SANDIK ONUN ADINI SÖYLER YÜKSEK FIRIN SİNTER ONU GÖRMEK İSTER BU İŞ BU KADAR BASİT YETERKİ SANDIK GELSİN ÖNÜMÜZE DEMOKRATİK SEÇİM OLSUN KİMLERİ SECERİZ BİR GÖRÜN YARIN 1 MAYIS GELİN ONURLU BİR ŞEKİLDE İSTİFA EDİN ŞUBE OLARAK SANDIGA GİDİN ÇIKIN SANDIKDAN TAMAM KİMİ GÖREVDEN ALIRSANIZ ALIN AMA BU ŞEKİL GÖREVDEN ALMA SADECE HAKYERLERE YAKIŞIR ONU DA YAPMIŞLAR KENDİLERİNE YAKIŞANI BİZE BAYRAMI YAŞATIN KOYUN SANDIGI BAKIN KİM KİMİ GÖREVDEN ALIYOR TOZLU RAFLARA KİMLER GİRİYOR BİR GÖRÜN BAKALIM AMA NERDE SİZDE O YÜREK SEÇİLEMİYECEGİNİZİ BİLDİGİNİZ İÇİN DEMOKRATİK BİR SEÇİMLE BU TÜR YOLLAR SİZİ PAKLAR AMA ASLA ÜYENİZİN GÖNLÜNDE AKLAMAZ …GENEL BAŞKANIM CENGİZ BAŞKAN EN HAYIRLI YAPACAGIN İŞ DEMOKRATİK SEÇİMDİR KARABÜK ŞUBE İÇİN BAŞKA ÇARELER FAYDA ETMEZ SOSYAL DEMOKRAT BİR SAHSİYET OLARAK YAKIŞANI BUDUR SANA…..SAYGILARIMLA

 16. KARABÜKLÜ

  8 HAZİRAN SABAHI UYANDIĞIMIZDA SÜPRİZZZZZZZZZZZZZZ CHP-1 MHP-1 OLARAK MİLLETVEKİLİ ÇIKAR BUDA KAPAK OLUR……..

 17. TAŞ YAPI

  SAYIN AHMET GÖLBEK TUNCAY ÖZCAN HAKKINDA YAPTIĞIM YORUMLARI NEDEN SİLİYORSUNUZ GELİN GÖRÜN 200 EVLERDE YAPTIKLARINI APARTMANIN KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZEMEYEN DÜZGÜN İNŞAAT YAPAMAYAN VERDİĞİ SÖZLERİ TUTAMAYAN TİCARET ODASI BAŞKANLIĞIMI YAPACAK ORGANİZE SANAYİMİ KURACAK BIRAK ALLAH AŞKINA BU KADAR KÖTÜ İNŞAAT GÖRMEDİM HARAM OLSUN VERDİĞİM PARA
  BEN ÇALIŞ PARA BİRİKTİR VER ŞÖYLE YAPACAM BÖYLE YAPACAM SONUÇ ORTADA

 18. TAŞ YAPI

  BENİM YAZDIĞIM YORUMLARI SİLMEYİN AHMET GÖLBEK TUNCAY KANDIRMASIN KİMSEYİ

 19. NEDEN

  NEDEN BENİM YORUMLARIM SİLİNİYOR AHMET BEY
  TUNCAY BEY MİİSTEDİ

 20. Mavi Ateş

  Karabükspor’un şu saatten sonra kurtulabilmesi için en az 5 maç galibiyet alması gerekiyor ki bu bile yetmeyebilir. Rize, Eskişehir ve Sivas maçlarını içeride, Balıkesir ve Erciyes maçları dışarda kesinlikle alınmalı. Bursa maçından alınabilecek 1 puanla ligde kalınabillir. Ama bu çok zor bir ihtimal olacak. Yönetim acilen gitmeli. Ticaret odası, Belediye, Kardemir, gibi kuruluşlardan oluşacak bir ortak yönetim oluşturulmalı. Basından Ahmet Gölbek abimiz bu yönetimin içinde muhakkak olmalı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.