Her Telden (31.Ağustos.2015)

Her Telden (31.Ağustos.2015)

Yayın: 31.08.2015 08:30
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK SİYASETİNDE İKİ İSİM SÜREKLİ GÜNDEM DE “PROF.DR SAYIN UYSAL,BELEDİYE BAŞKANI SAYIN VERGİLİ..”
Karabük’te,nereye giderseniz/gidin,hangi Siyasetçi ile konuşursanız/konuşun,sürekli iki isimden söz edilir,“Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL BU DEFA ADAY YAPILIR MI..?” diye sorulur.
“Sayın RAFET VERGİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MI..” diye sorulur,bu iki ismin dışında,hemen/hemen HİÇ KİMSE,bir başka isim için MERAKLANMAZ.
Hemen/Hemen hiç kimse,mesela “HASAN BU DEFA ADAY YAPILIR MI,MUHARREM ACABA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLUR MU..?” diye sormaz..
BU TESPİTİMİZE İYİ DİKKAT EDİN..
İnsanlar bu iki ismin SİYASİ DENGELERİ etkileyeceğini bilir.
Gerek Sayın RAFET VERGİLİ,gerekse Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL Karabük ve İlçelerinde çok ciddi OY POTANSİYELİ olan iki isimdir ve insanlar hemen bu iki isim hakkında bilgi almaya çalışırlar.
BU İKİ İSİM,KARABÜK’TE SİYASİ FENOMEN HALİNE GELMİŞTİR.
Şimdi buradan yola çıkarak “KEŞKE KARABÜK Sayın RAFET VERGİLİ GİBİ,Sayın BURHANETTİN UYSAL GİBİ BİRKAÇ SİYASET YAPAN,SİYASETE YATKIN İSİM DAHA ÇIKARTABİLSE..”
Bunu yapabilse,KAZANAN KARABÜK OLUR..
Kesinlikle kazanan Karabük olur..

KARABÜK İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ VE KARABÜK İL GENEL MECLİS ÇALIŞMALARI,KIRSAL KESİM OYLARI
Karabük ÖZEL İDARE GENEL Sekreterliği ile Karabük İL GENEL MECLİS çalışmaları hayli olumlu gidiyor ve bu kanallarla yapılan tüm çalışmalar AK Parti lehine yazılıyor.
KESİNLİKLE AK PARTİ LEHİNE YAZILIYOR..
Öyle olmasa,AK Parti KARABÜK ve İLÇELERİNİN KIRSAL KESİMİNDEN yüzde 70 lerin üzerinde oy alabilir mi,AK Parti Karabük Merkez ve İlçelerin kırsal kesimlerinden yüzde 70-75 arasında oy alıyor.
DEMEK BİR MEMNUNİYET VAR..
Veya İL GENEL MECLİS ÜYESİ olarak görev yapan MHP ve CHP Üyeleri KENDİ PARTİLERİNİ iyi temsil edemiyorlar,kendi Partilerine İL GENEL MECLİS çalışmalarını anlatamıyorlar.
Karabük İl ÖZEL İDARE Genel Sekreteri,aldıkları birçok teknik malzeme içinden TAŞ KIRMA Makinesine büyük önem veriyor ve bu yıl 6 milyon lira civarında tasarruf yaptıklarını söylüyor.
TAŞ KIRMA MAKİNESİNİ TAŞIYORLAR,mobil bir makine aldılar,nerede ihtiyaç duyulursa,oraya götürüyorlar ve NAKLİYEDEN çok önemli tasarruf yapıyorlar.
ÖZETLERSEK Şayet İL ÖZEL İDARESİ çalışmaları AK PARTİ hanesine yazılıyor,KARÇEV’İN bir iş becerememesi de AK Parti’ye darbe vuruyor elbet..
Bu iki iş SİYAH ile BEYAZ gibi adeta..

ÖRNEĞİN KARABÜK’TE,SAĞLIK SEKTÖRÜ VATANDAŞI MEMNUN EDEREK,AK PARTİ HANESİNE KAZANÇ YAZIYOR MU.?
Hani dedik ya,İL ÖZEL İDARE Çalışmaları kırsal kesimde büyük bir memnuniyet yaratıyor ve o nedenle KARABÜK KIRSALINDA AK Parti yüzde 70 lerin üzerinde oy alıyor.
OLAYA BU PENCEREDEN BAKTIĞINIZ ZAMAN,örneğin SAĞLIK SEKTÖRÜNDE yaşananlar AK Parti hanesine nasıl yansıyor acaba kazanç olarak mı yansıyor,kayıp olarak mı yansıyor..?
BUNUN ÖLÇÜMÜNÜ YAPMAK MÜMKÜN DEĞİL ELBET..
Ancak AK Parti 2009 YEREL SEÇİMLERİNİ neden kaybetti,en büyük etken neydi diye düşünürseniz,2014 YEREL SEÇİMLERİNİ veya 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE Kİ bir Milletvekilliğini neden kaybetti diye düşünürseniz BİR İPUCU yakalayabilirsiniz..
O seçimlerde hep hastane/hastaneler konuşulmuştu..!!
Yine Örneğin MİLLİ EĞİTİM Bünyesinde yaşananlar..!
Gerçi,MİLLİ EĞİTİM İl Müdürlüğü görevine Sayın ALİ KÖSE’NİN atanması ile birlikte o hoyrat,o abuk/subuk tavırlar görülmüyor artık ,ama,VELİLERİ SOKAĞA DÖKEN tavırlar SİYASETEN NASIL YANSIMIŞTIR..?
KARÇEV ise başlı/başına bir skandal..
ÇUVALLA PARALAR HARCANDI,BAŞARI/BECERİ YOK..!!
Halen ÇÖPLÜKLER Karabük gündeminin en mutena yerinde duruyor..
AK Parti BUNLARIN ÖZELEŞTİRİSİNİ yapar mı acaba..?

MHP NASIL BİR LİSTE İLE 1 KASIM GENEL SEÇİMİNE GİRER DERSİNİZ VE MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN…
MHP 1 Kasım Genel Seçimine nasıl bir MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ ile gider acaba,Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN kendi Adaylığını Genel Merkez kararına tevdi etti.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Aday olup/olmayacağını net bir biçimde ortaya koymadı ve “GENEL MERKEZ ADAY OLACAKSIN DERSE ADAY OLUR,SEÇİLMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARIM..” gibi açıklamalarda bulunduğu anlatılıyor.
Kendisinden veya Danışmanlarından bilgi alamıyoruz.
Danışmanları veya Danışmanlarından bazıları,şimdiye kadar hiç görmediğimiz,tanık olmadığımız biçimde bir yerlerle kavga ediyorlar,ağır ifadelerle bir yerlere saldırıyorlar ve doğrusu böyle bir şeye şimdiye kadar hiç şahit olmamıştık.
HER NE HAL İSE ARTIK..
MHP 7 HAZİRAN Genel Seçiminde MİLLETVEKİLİ çıkartarak bir ÇEKİM MERKEZİ oldu ve bu anlamda MİLLETVEKİLİ Aday/Adayı olmak isteyen çok sayıda isim çıkar diye düşünüyoruz.
Örneği MHP Karabük eski Milletvekili Sayın İLHAMİ YILMAZ ne düşünüyor acaba,bir ara Ankara Milletvekili Adaylığı için çalışmalar yapıyor gibi haberler çalınmıştı kulağımıza.
Sayın İLHAMİ YILMAZ Karabük Adayı olabilir mi..?
MHP Karabük’te nasıl bir Liste ile Seçime gidecek dersiniz..

CHP ÜLKENİN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE 7 HAZİRAN ÖNCESİNDE YAPILAN ÖNSEÇİMDEN ÇIKAN LİSTE İLE SEÇİME GİRİYOR..
CHP Ülkenin büyük bölümünde 7 HAZİRAN öncesinde yapılan MİLLETVEKİLİ BELİRLEME ÖNSEÇİMİ ile 1 Kasım Genel Seçimine gidiyormuş,Karabük’te de böyle mi olacak acaba..?
“KARABÜK LİSTESİ YENİDEN YAPILACAK..” sözleri var.
Bunun gerekçesi olarak gösterilenler ilginç.
“LİSTE BİRİNCİSİ OLARAK SEÇİME GİREN Sayın CEVDET AKAY KİMSEYE GÖRÜNMEDEN,KARABÜK’Ü TERK ETMİŞ..” bu anlamda kimseye Allahaısmarladık falan dememiş,kimse ile helalleşmemiş.
“KARABÜK’E YENİ LİSTE YAPILACAK..” diyorlar..
Tabi,bunları anlatanlar,Sayın CEVDET AKAY’IN yeniden BİR SEÇİM MÜCADELESİNE girip/girmeyeceği noktasında pek bir bilgisi yok ,kendisi de CHP Genel Merkezinde ADAYLIĞININ SÜRMESİ İÇİN GİRİŞİM YAPIYOR MU/YAPMIYOR MU sağlıklı bir haber gelmiyor.
CHP KİMLERLE MÜCADELEYE GİRECEK ACABA..?
Sayın CEVDET AKAY,Sayın MUSTAFA AKAY devam edecekler mi..?
YENİ BİR GENEL MERKEZ LİSTESİ Mİ GELECEK..?

AK PARTİLİ KARDEŞLER “ABİ OSMAN KAHVECİ-BURHANETTİN UYSAL SIRALAMASI YANLIŞ,ÖYLE BİRŞEY YOK…”
Geçtiğimiz gün,bazı AK Partili kardeşlerin “ABİ AK PARTİ LİSTESİ BELLİ OLDU BİLE OSMAN KAHVECİ BURHANETTİN UYSAL İSİMLERİNDEN OLUŞAN BİR LİSTE İLE SEÇİME GİDİLECEK..” şeklinde bilgiler vermişlerdi.
Cumartesi günü,yine AK Parti içinde Siyaset yapan birkaç arkadaşla oturduk konuştuk,sohbet ettik “O LİSTE YANLIŞ.ÖNCELİKLE Sayın BURHANETTİN UYSAL HENÜZ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMEDİ BİLE..” dediler.
“PEKİ SİZCE NASIL BİR LİSTE OLACAK..” diye sorduk.
Öncelikle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN niyetine atıf yaptılar ve “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN KARABÜK ADAYI OLURSA KESİN BİRİNCİ SIRA BELLİ DEMEKTİR.İKİNCİ SIRAYA Sayın MEHMET CEYLAN,Sayın OSMAN KAHVECİ,Sayın BURHANETTİN UYSAL İSİMLERİNDEN BİRİSİ OLUR..” gibi yaklaşımlar getirdiler.
Bu arada 12 Eylül günü yapılacak BÜYÜK KONGREYE işaret ederek,İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR birkaç gündür Ankara’da bu KONGRE hazırlıkları için temaslar yapıyordu,kendisinde taze bilgiler vardır gibi sözler ettiler.
Sohbet ettiğimiz kardeşler “ŞU AN AK PARTİ İÇİN,LİSTEDE Kİ İSİMLERDEN ÇOK.BU SEÇİMİ NASIL 2-0 ALABİLİRİZ HESABI ÖNEM TAŞIYOR..” dediler.
7 HAZİRAN hatalarını sürekli gözden geçirdiklerini ve bu hatalara yeniden düşmemek istediklerini söylüyor AK Partililer ve en ilginci “ŞU AN SEÇMEN VE AK PARTİLİLER PEK SEÇİM HAVASINA GİRMEDİ.SEÇMENİ AYAĞA KALDIRMAK ÖNEMLİ..” gibi tespitler yaptılar..
GERÇEKTEN ÖYLE.
Dikkat ediyoruz seçmen “ BU SEÇİM NASIL SONUÇLANIR FALAN GİBİ..” bir arayışın içindedeğil,hatta seçmen henüz GENEL SEÇİM havasına bile girmiş değil.
AK Parti 2-0 olayına odaklanmış.
Hazırlıklarını buna göre yapıyor.

EĞER TOKİ “EMEKLİLER İÇİN KONUT YAPACAKSA..” KARABÜK BELEDİYESİ İLE YAPTIĞI PROTOK YERİ EN İYİSİ..
TOKİ Emekliler için konut yapacağı yolunda bazı açıklamalar yaptı ve bunun üzerine YURDUN BİRÇOK YERİDE,uyanık müteahhitler EMEKLİLERİ bularak ellerinden talep almaya başladılar.
KARABÜK’TE İŞ DAHA CİDDİ BİÇİMDE ELE ALINDI.
EMEKLİLER DERNEĞİ KARABÜK ŞUBESİ devreye girdi,Ankara’da bir dizi temaslar yaptı ve KARABÜK EMEKLİLERİ için konut yapımı gündeme geldi.
PEKİ YUR NERESİ,ARAZİ BULUNDU MU..?
Henüz bunların sağlıklı bir cevabı yok,bize göre TOKİ ile KARABÜK BELEDİYESİ arasında yapılan KENTSEL DÖNÜŞÜM bağlamında ele alınacak olan HADDANELER BÖLGESİ,yani İSTASYON MEYDANININ arka kısmında kalan araziler en ideali.
KARABÜK BELEDİYESİ bu nokta da HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLAR herhalde ve KENTSEL DÖNÜŞÜM için gerekli anlaşmalara varıldı zaten.
EMEKLİLER İÇİN KONUT BURALARA YAPILAMAZ MI..?
Yoksa BİNLERCE KONUTLUK yer bulmak,bunun İMARA UYGUN hale getirilmesi falan hayli sıkıntılı bir süreç yaşanır,ancak,hazır TOKİ ile KARABÜK BELEDİYESİ buralar için protokol imzalamış iken düşünülürse iyi olur.
EMEKLİLER KONUT ALMAK İÇİN HAYLİ İSTEKLİ..
Bu nokta da kuyruklar oluşuyor Dernekte.

TÜRKİYE 2016 YILINA NASIL BİR HÜKÜMET İLE GİRECEK,BİR KOALİSYON OLURSA,BUNU HANGİ PARTİLER KURAR..
1 KASIM GENEL SEÇİMLERİNDEN nasıl bir sonuç çıkacak,TÜRKİYE 2016 YILINA NASIL HÜKÜMET ile girecek,yapılan Kamuoyu araştırmaları,genellikle KOALİSYON işaret ediyor.
NASIL BİR KOALİSYON OLABİLİR..?
HANGİ PARTİLER KOALİSYON ORTAĞA OLARAK BİR ARAYA GELİR ve Ülkemizi Yönetecek HÜKÜMETİ kurarlar acaba veya bir Parti TEK BAŞINA İKTİDARA gelebilir mi..?
BUNLAR GERÇEKTEN ÖNEMLİ SORULAR..
Bakın 7 HAZİRAN SEÇİMLERİ 4 Partiyi TBMM’NE yolladı,ama,bir KOALİSYON HÜKÜMETİ çıkmadı,Erken Seçim için KOALİSYON gibi bir Hükümet kuruldu.
BU BİR KOALİSYON DEĞİL ZORUNLULUK HÜKÜMETİ..
2016 YILINDA NASIL BİR HÜKÜMETLE YÖNETİLECEĞİZ..?
Demek ki HEYECANLI SİYASAL YAŞAM bitmeyecek,sürecek.
SEÇİM BİTECEK,KOALİSYON MU,TEK BAŞINA Hükümet mi..?
Bunları konuşacağız.

KARABÜK’TE EN BÜYÜK “SOSYAL BARIŞ..” 2010 YILININ YARALARINI SARMAK,İŞTEN ATILANLARI GERİ ALMAKTIR..
Geçtiğimiz günlerde BİR SANAYİCİ kardeşimiz ile BİR SİYASETÇİ kardeşimizin bulunduğu ortamda sohbet ediyorduk,siz bir ara 2010 yılında ki SENDİKAL MÜCADELEYE geldi.
O MÜCADELE SIRASINDA İŞİNDEN OLANLARA GELDİ.
Ortam bir anda işinden olan 307 veya 400 e yakın insanın,büyükçe bölümünün emekli olduğuna,bir bölümüm kendi işini kurduğuna,bir bölümün kendi işini kurduğuna geldi.
“GERİDE 100-150 KİŞİ YA VARDIR,YA YOKTUR..” denildi.
KARDEMİR bunları geri alsa “EN BÜYÜK SOSYAL BARIŞ SAĞLANMIŞ,TEMİN EDİLMİŞ OLUR..” gibi bir görüş ortaya atıldı,olur mu olmaz mı bilmek zor,ancak,olması KARABÜK TARİHİNDE BİR DEVRİM GİBİ OLUR.
MÜTHİŞ BİR SEMPATİ HALKASI OLUŞUR..
GÖZLÜ GÖRÜLÜR,ELLE TUTULUR BİR DOSTLUK/MUTLULUK/GELECEĞE YÖNELİK ETLE/TIRNAK GİBİ BİR MUHABBET ORTAMI GELİŞİR..
Keşke böyle bir gelişme olsa.
Geri gelmek isteyenlere bir imkan sağlansa..
OLUMLU ETKİSİ,UMULANDAN ÇOK/ÇOK FAZLA OLUR..
Keşke,keşke bu olsa,bunu yapabilseler.

5 kişi görüş bildirdi

 1. ÖĞLEBELİ

  Karabük’ün en güzel panaromasına sahip Öğlebeli’nin hatırlanması adına yapılabilecek en güzel proje Emekliler Derneğinin öncülüğünde yapılacak olan TOPLU KONUT PROJESİNİN buraya yapılmasıdır…..Uygun yer vardır,şehirle iç içe güzel bir konumuyla kamuoyunun dikkatine sunulur………

 2. KARABÜKLÜ

  AHMET ABİ SOSYAL BARIŞIN SAĞLANMASI SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ANCAK 2010 YILINDA SENDİKAL SEBEPTEN HİÇ UĞRUNA İŞ AKİTLERİNE SON VERİLMİŞ BENDE DAHİL MAĞDUR OLMUŞ ARKADAŞLARIMIZ ADINA EN BÜYÜK MUTLULUK OLUR.BİZLER KARDEMİRİ SEVEN İNSANLARIZ.YILLARCA HİZMET ETMİŞ İNSANLARIZ HER ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYAN İNSANLARIZ FEDAKAR İNSANLARIZ.GEÇMİŞE SÜNGER ÇEKİP SİLBAŞTAN BAŞLAYABİLİRİZ.SİZLERDE ÖNCÜLÜK YAPARSANIZ NEDEN OLMASIN TÜM MAĞDUR ARKADAŞLARIM ADINA.SAYGILARIMLA…….

 3. YAZIK

  2010 yılında yaşanan sendikal mücadelede iş akitleri fesh edilen arkadaşların dönüşleri, sosyal barışı sağlayacağı görüşü devamlı gündemde tutulmaya çalışılıp, bir olgu oluşturma çabası var. 2010 yılından bu yana karşı sendikanın oyunuyla oynayan, yapmayın bunlar hak almaya değil ortalığı karıştırmaya geldi diye yalvaran bizlere yaptıklarını kim, nasıl unutacak. Tazminatlarını alıp giderlerken, normal yolla emekli olanları bile aptallar siz durdunuz da ne oldu, derken Kardemir’e dinamit atanlar mı şimdi sosyal barışı sağlayacak. Hey Ahmet hey, siz inanıyor musunuz acaba, siz ki yalvardınız, yapmayın dediniz. İçlerinde gerçekten dürüst ve pisipisine gidenler de var, ancak nasıl ayırabileceksin ki. Bu milletin kaybı ve vebali arkalarından gittikleri kahramanlardır. Bulsunlar ve Sosyal Barış orada var. Sımsıkı sarılsınlar.

 4. Anonim

  bıde sahın dıkılıtasa sorun evler arabalar bızler bedel odedık sahın beyde odedımı sayın golbek cok farklı soylentıler dolasıyo ortalıkta zamanı gelır o da ortaya cıkar bızler ekmegımızden olurken bırılerı ıyı goturmus

 5. kanyon

  KANYON KÖPRÜ NOLDU BİLEN VARMI YOKSA BALON HABER MİYDİ İHALE FELAN AHMET BEY BİLGİ İSTİYORUZ

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Leapmotor International’daki yetki süreci tamamlandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, Leapmotor International'daki yetki sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, Leapmotor ile gerekli tüm yetkileri tamamladığını ve yüzde 51/49 hisseyle Stellantis liderliğinde ortak girişim olan Leapmotor International'ın kuruluşunun gerçekleştiğini açıkladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, kullanıcılara beklentilerin ötesinde rekabetçi ve teknoloji odaklı elektrikli otomobiller sunabileceklerini belirterek, “Leapmotor International'ın kurulması, dünya genelindeki önemli pazarlarda, Çinli markalarla rekabet edecek ileri teknoloji ürünü batarya elektrikli otomobil modelleriyle küresel ısınma sorununun çözümüne yardımcı olma noktasında geleceğe dönük atılmış önemli bir adım.” değerlendirmesinde bulundu.

Tavares, Leapmotor'un büyümesini desteklemek ve ortaklar için değer yaratmak üzere satış kanallarını artırmak için Tianshu Xin liderliğinde güçlü bir ticari ve endüstriyel strateji oluşturduklarını kaydetti.

Leapmotor Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jiangming Zhu da Leapmotor ve Stellantis arasındaki ortaklığın, Çin'in akıllı elektrikli otomobil endüstrisinin küresel entegrasyonunda yeni bir sayfa açacağını ifade etti.

Ortaklığın iki şirket için de üst düzey verimlilik sağlayacağını belirten Zhu, “Leapmotor'un ileri teknolojileri ve ürünleri ile Stellantis'in denizaşırı kanallar, hizmetler ve pazarlama alanlarındaki desteğinden yararlanarak, tüm dünyadaki kullanıcıların Leapmotor ürünlerinin üstün niteliklerini ve sürüş özelliklerini deneyimlemelerini umuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Leapmotor International, Eylül 2024 itibarıyla Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda, İspanya, Portekiz, Belçika, Yunanistan ve Romanya olmak üzere Avrupa'da faaliyete geçecek. Şirket, yıl sonuna kadar 200 satış noktasına ulaşacak.

Dördüncü çeyrekten itibaren de Hindistan ve Asya Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika'da genişlemeyi planlayan şirket, bu kapsamda ilk olarak T03 ve C10 modelleri piyasaya sürülecek ve gelecek üç yıl içinde her yıl en az bir yeni model tanıtacak.

A segmentinde yer alan T03 modeli, B segmenti seviyesindeki iç hacmi ve 265 kilometre WLTP menziliyle kentsel kullanımda öne çıkıyor.

C10 ise 420 kilometre WLTP menzili ve E-NCAP'tan aldığı 5 yıldız ile dikkati çekiyor. Model, tam donanımlı ve aile odaklı bir D segmenti model olarak öne çıkıyor.