Her Telden (4.Mayıs.2015)

Her Telden (4.Mayıs.2015)

Yayın: 04.05.2015 10:02
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ESKİ REKTÖRÜ PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL’IN 70 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ BİTTİ Mİ..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN ortaya koyduğu bir vizyon vardı,bir hedef vardı,bir düşünce vardı.
BUNUN TEMELİNDE “İLKLERİ BAŞLATAN BİR ÜNİVERSİTE..” noktası önemli yer tutuyordu anladığımız kadarı ile,ilkleri başlatan ve bu doğrultuda yürüyerek 70 BİN ÖĞRENCİSİ olan bir KARABÜK ÜNİVERSİTESİ hedefi vardı.
ŞU AN ÖĞRENCİ 43 BİNLERİ BULMUŞTU..
Sayın BURHANETTİN UYSAL Rektörlük görevinden ayrıldı,Siyasete soyunda ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ hedefleri de,anladığımız kadarı ile REVİZE EDİLMEYE BAŞLANDI.
Şimdi Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL döneminde KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN yaptığı atılım,kaydettiği büyüme,yakaladığı çizgi,ne yazık ki “HORMONLU GÖRÜLÜYOR..” bunun ORGANİK HALE GETİRİLECEĞİ..” yolunda görüşler var.
43 BİN ÖĞRENCİ,BİR SÜRE SONRA DAHA AŞAĞILARA İNER Mİ/İNDİRİLİR Mİ sorusu Karabüklünün kafasında kıvrılmaya başladı ,Karabük insanının yüreğinde ki telaşa,sıkıntıya döndü..
TIP MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ KAPATILDI ÖRNEĞİN..
Şimdi soru ; BAŞKA HANGİ BÖLÜMLER KAPATILACAK..?
TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümünün kapatılması,İKİ YILDIR bu bölümde okuyan, 245-250 öğrenciyi ilgilendirdiği kadar BU BÖLÜME gelip yepyeni bir tercihle geleceğe hazırlanmak isteyecek YÜZLERCE öğrencinin de önünü kesmiş oldu..
Şimdi sırada hangi bölümler var..?

PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL DÖNEMİNDE,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ “HORMONLU MU BÜYÜMÜŞ..” KÜÇÜLME.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Rektörlüğü döneminde,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HORMONLU MU BÜYÜMÜŞ,şimdi bu büyüme terk edilerek ORGANİK KÜÇÜLMEYE Mİ geçilecek..?
“KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HORMONLU BÜYÜDÜ..”
43 BİN ÖĞRENCİ DÜZEYİNE ÇIKTI,özellikle geceleri,PIRIL/PIRIL PARLAYAN BİR ÜNİVERSİTE ve bunlar olayın görsel tarafı,ancak kimi çevreler “BU HORMONLU BİR BÜYÜMEYDİ..” diyebilirler,galiba diyorlar da..!!
İLKLERİN ÜNİVERSİTESİ,böyle olduğu için,Ülke genelinde ki 180 ÜNİVERSİTE içinde TERCİH EDİLME noktasında,işte o yüzden üst basamaklarda yer alıyordu..
Şimdi ORGANİK KÜÇÜLME DÖNEMİNE girilir mi..?
Örneğin TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümü gibi bir İLK,YÖK Genel Kurul kararı ile kapatıldı,şimdi sırada hangi İLKLER VAR acaba ve bunlar kapatıla/kapatıla HORMONLU BÜYÜDÜĞÜ iddia edilen KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,organik küçülme sürecine girecek mi..?
Örneğin RAYLI SİSTEMLER Mühendisliği kapatılır mı,eğer kapatılırsa,İSMETPAŞA METAL/RAYLI SİSTEM İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi düşüncesi ne olur..?
BAKIN SİSTEM NEREDEN NERELERE SAVRULACAK..!!
Tek bir söz ; BURHANETTİN HOCA HAKKINI HELAL ET..
Bu YÖREYE ÇOK HAKKIN GEÇTİ HELAL ET..

ESKİPAZAR/İSMETPAŞA ORGANİZA SANAYİ BÖLGESİ,METAL/RAYLI SİSTEMLER/MAKİNE ÜZERİNE OLACAK/OLACAKTI
Biliyorsunuz Sayın SEDAT NAMAL,Sayın TİMURÇİN SAYLAR tarafından uzun süre üzerinde çalışılan ESKİPAZAR/İsmetpaşa Organize Sanayi Bölgesi,BELİRLİ YATIRIMLARA AĞIRLIK VERECEKTİ.
METAL/RAYLI SİSTEMLER/MAKİNE İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ kurulacaktı burada,işin ağırlığını RAYLI SİSTEMLER oluşturacaktı,TCDD’YE yönelik ekipmanların üretilmesine yönelik olacaktı.
Böyle olması için KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,RAYLI SİSTEMLER Mühendisliği bölümü,bu ORGANİZE SANAYİ Bölgesi’nin EĞİTİM ALMIŞ ALT YAPISINA ciddi biçimde güveniliyordu.
Nasıl ki TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümünün BU YÖREYE TIBBİ CİHAZLARIN YAPIMI,İLAÇ SANAYİ gibi bir dizi yatırımı çekeceğine inanılıp/güvenildiği gibi,RAYLI SİSTEMLER Mühendisliği bölümüne de OSB noktasında güveniliyordu.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ RAYLI SİSTEMLER Mühendisliği bölümü YÖK Tarafından kapatılabilir mi,TIP MÜHENDİSLİĞİ gibi bu bölüm de kapatılabilir mi..?
OLABİLİR ELBET,ZİRA O BÖLÜM DE BİR İLK..
Statik düşünce kalıpları,bu ilkleri reddedebilir elbet,NEDEN OLMASIN..!!
O zaman İSMETPAŞA’DA kurulacak OSB büyük darbe almaz mı..?

KARDEMİR BÜNYESİNDE ÇALIŞAN “TAŞERON İŞÇİLERİ…” ÖRNEĞİN TÜRK METAL SENDİKASI’NIN GÜNDEMİNDE Mİ…?
KARDEMİR Bünyesinde 1500-2000 civarında TAŞERON İŞÇİSİ var ve bu işçiler adına TOPLU İŞ SÖZLEŞME yapmak gibi bir yetkinin ÖNÜ AÇILDI veya AÇILIYOR..
Bu işçileri ÇELİK-İŞ SENDİKASI MI ALACAK..?
Yoksa TÜRK METAL SENDİKASI MI ÜYE YAPACAK..?
Bu işçiler SENDİKALI olacaklar ve ilgili ALT İŞVEREN gidecek KAMU İŞVERENLER Sendikası’na üye olacak,daha sonra İŞÇİ Sendikası ile KAMU İŞVEREN Sendikası TOPLU İŞ SÖZLEŞME masasına oturacaklar..
Bizim bildiğimiz TÜRK METAL Sendikası’nın KARABÜK TEMSİLCİLİĞİ halen çalışmalarını yürütüyor,TAŞERON İŞÇİLERİ için bir çabanın,bir gayretin içinde olmaları ihtimali hayli güçlü..
ÇELİK-İŞ Sendikası da KARDEMİR bünyesinde ki TAŞERON İŞÇİLERİNİ rakip Sendikaya kaptırmak istemez elbet,bu süreçte muhatap KAMU İŞVEREN Sendikası olduğu için ALT İŞVERENLER DE böyle bir konuya müdahil olmazlar..
BAKALIM İŞÇİYİ HANGİ SENDİKA ÜYE YAPACAK..
Yakında çalışmalar hız kazanabilir..
Bu YÖNLÜ ÇALIŞMALAR hız kazanabilir..
Hangi SENDİKA bu mücadele de daha aktif olacak,görürüz..

ÖRNEĞİN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN,BELEDİYE-İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBESİ AYLARDIR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR..
TAŞERON İŞÇİLERİNİN statüsünde çok önemli değişimler yaşanacak ve TAŞERON İŞÇİLERİ artık SÖZLEŞME YAPACAKLAR,bunun önü açıldı,yakında SÖZLEŞMELER başlar.
Biliyorsunuz BELEDİYE-İŞ Sendikası HİZMET İŞKOLUNDA çalışmalarını yürütüyor ve bu anlamda BELEDİYELER-HASTANELER ve RESMİ KURUMLARDA Hizmet alımı sureti ile ÇALIŞAN/ÇALIŞTIRILAN TAŞERON İşçileri için ciddi bir ÜYE YAPMA kampanyası yapıyor.
7 HAZİRAN SONRASI KAMPANYA Resmen Üye kayıtlarını yapmaya başlayacak şekle büründürülecek,bu anlamda BELEDİYE-İŞ Sendikası Şube Başkanı Sayın İLHAMİ YILMAZ üye kayıtları noktasında büyük mesafe almış bulunuyor.
Sayın İLHAMİ YILMAZ Sendikacılığı gereği gibi yapıyor,hayatın hiçbir alanında Sendikacılığı “BOL MAAŞ,AZ ÇALIŞMA..” gibi gören tiplerden değil Sayıl YILMAZ..
TAŞERON İŞÇİLERİ üzerinde aylardır çalışma yapıyor..
Şimdi gelelim sade de,TAŞERON İŞÇİLERİ yakın bir gelecekte TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ yapınca,ortaya yepyeni ve bu işçilerin çalışma standartlarını belirleyecek,kadrolarını belirleyecek çok önemli gelişmeler yaşanacak.
Daha sonra DAİMİ KADROLARI VERİLECEK falan..
TAŞERON İŞÇİLERİ şimdi Sendikal bir arayış içindeler..

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN CEVDET AKAY “SEÇMENİN ÇOK OLUMLU,ÇOK SICAK YAKLAŞIMI VAR..”
Biliyorsunuz,HER TELDEN Köşesinde cumartesi günleri yazı çıkmıyor,o nedenle,CHP Milletvekili Adayı Sayın CEVDET AKAY’IN Cuma günü Büromuzu ziyaret etmesini,ancak bugüne yazıyoruz.
Sayın CEVDET AKAY Önseçimden bu yapan İLELERDE ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINA işaret eden “KARABÜK MERKEZİNDE Kİ ÇALIŞMALARIMIZ,BU HAFTA ORTASINDAN İTİBAREN BAŞLAYACAK..” diyor.
Şimdiye kadar Safranbolu,Yenice,Eflani,Eskipazar ve Ovacık İlçelerinde çalışmalar yaptıklarına işaret ediyor Sayın CEVDET AKAY ve bu hafta ortasından itibaren KARABÜK MERKEZE ağırlık vereceklerine işaret ediyor.
“MÜKEMMEL BİR İLGİ VAR..” diyor..
“DAHA ÖNCE,ÖZELLİKLE AKP’YE OY VERMİŞ,GENİŞ BİR SEÇMEN KİTLESİ,BU KEZ SİZE,YANİ CHP’YE OY VERECEĞİZ..” diyor,şeklinde bilgiler veriyor.
“ÖZELLİKLE EMEKLİLERE,DİNİ BAYRAMLARDA VERECEĞİMİZ BİRER MAAŞ TUTARINDA Kİ İKİ İKRAMİYE,MÜTHİŞ İLGİ GÖRÜYOR..” bilgilerini veriyor.
Bilhassa emekliliğini köyünde geçiren insanımız bu konuya çok duyarlı,bunu Eflani,Ovacık,Eskipazar,Yenice,Safranbolu köylerinde bizzat görüp/yaşadık şeklinde bilgiler veriyor.
CHP Milletvekili Adayı Sayın CEVDET AKAY bir başka konuya ağırlık vererek “TAŞERON İŞÇİSİ OLARAK TABİR EDİLEN,GENÇ KARDEŞLERİMİZE YÖNELİK,CHP’NİN VERDİĞİ KADRO SÖZÜ,BİNLERCE TAŞERON İŞÇİSİNE CAZİP GELDİ..” diyor..
TAŞERON İŞÇİLERİ CHP’YE EĞİLİM DUYUYORMUŞ..
Sayın CEVDET AKAY çok iddialı sözler ediyor..
“GÖRECEKSİNİZ CHP OYLARI,ADETA,PATLAMA YAPACAK..”
“BU SEÇİM CHP’NİN SEÇİMİ OLACAK..” diyor..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR VE “BU SEÇİMİ 2-0 ALACAĞIMIZ KESİN..” ŞEKLİNDE Kİ SÖZLERİ..
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR “7 HAZİRAN AKŞAMI SONUÇLAR BELLİ OLDUĞUNDA AK PARTİNİN BU KENTTE SEÇİMİ 2-0 ALDIĞINI HERKES GÖRECEK..” diyor..
AK Partililerin bütün hedefi,OY ORANINI 10 Ağustos Cumhurbaşkanı Seçiminde alınan yüzde 64.5 oyun altına düşmemek gibi,takdim ediliyor.
AK Parti bu hedefi gerçekleştirmek amacı ile çalışıyor.
Seçime bütün gücü ile yükleniyor.
AK Parti Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ Mahalle/Mahalle geziyor,kısa süre içinde Sayın SEDAT NAMAL geçirdiği ağır soğuk algınlığını üzerinden tamamen atarak,çalışmalara çok aktif biçimde katılacak.
En önemlisi Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük’e sürekli gelmeyeceği,Sayın ŞAHİN Karabük’e geldiği an çalışmalarda,seçmenin tavrı da değişiyor hareketlenme başlıyor.
Karabük’te AK Partililerle MHP Lİ Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ arasında ki tartışmalarda büyüyerek artıyor ve Sayın VERGİLİ bu noktada “ENGELENDİĞİ İDDİASINI” hemen her yerde iddia ediyor.
Bu arada AK Parti’nin tüm kadroları Sayın RAFET VERGİLİ’YE yükleniyorlar,Milletvekillerinin dışında İL/İLÇE Başkanları,Yöneticileri tam kadro Sayın VERGİLİ’YE yükleniyorlar..
AK Parti 2-0 hedefinden milim şaşmamış,o hedefe kilitlenmiş.

BU HAFTADAN İTİBAREN AK PARTİ İLE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI ARASINDA Kİ TARTIŞMAYA CHP’DE KATILACAK..
Hep birlikte görüyoruz,Karabük Merkezinde,şu ana kadar 7 HAZİRAN Genel Seçimi için MHP’Lİ Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile AK Partililer arasında bir tartışma yaşanıyor.
BÜYÜK BİR SİYASİ MÜCADELE YAŞANIYOR..
Sayın RAFET VERGİLİ bir dizi suçlamalar getiriyor “HASTANELER..” diyor, “MARZİNC..” diyor,”HİZMETLERİMİ ENGELEDİNİZ..” diyor,AK Partililerden cevaplar geliyor..
BİR KONU DİKKATİMİZİ ÇEKİYOR..
Sayın RAFET VERGİLİ,adeta,TEK BAŞINA MÜCADELE veriyor,ne MİLLETVEKİLİ ADAYLARI,ne TEŞKİLATLARDAN bu tartışmaya karışan,katkı veren var.
Ancak,AK Parti kanadından TOP YEKÜN BİR KARŞILIK ALIYOR,Milletvekilleri,Adayları,İl Başkanı,İl Yönetim Kurulu Üyeleri,Merkez İlçe Başkanı ve Yöneticileri HEP BİRLİKTE KARŞILIK VERİYORLAR.
Bu arada Sayın VERGİLİ çalışlar,temel atma gibi nedenlerle hemen hergün vatandaşla birlikte oluyor,şu ana kadar herhalde 10 bini aşkın insan karşısında bu eleştirileri dile getirmiştir.
Bu tartışmalara HAFTA İÇİNDEN İTİBAREN CHP’DE dahil olacak elbet,şimdiye kadar İlçelerde olan CHP artık KARABÜK MERKEZ SEÇMENİ karşısına çıkıyor.
TARTIŞMALARA CHP’DE GİRECEKTİR HERHALDE..

“EĞER CHP İLE MHP ARASINDA KİTLESEL OY KAYMALARI OLMAZSA,AK PARTİ KARABÜK’TE SEÇİMİ 2-0 ALIR..” İŞİ..
Geçtiğimiz günlerde yine yazdık,SİYASET YAPMIŞ,SİYASETİ İYİ İZLEYEN,ANALİZ EDEN bir dostumuz,yine/yeniden aynı şeyleri söyledi,yine/yeniden aynı iddiaları dile getirdi.
“CHP İLE MHP ARASINDA KİTLESEL OY KAYMALARI OLMAZSA,AK PARTİ KARABÜK’Ü 2-0 YAPAR..” dedi,bu iddiasını tekrar etti ve bir konuyu daha tekrar etti.
“AK PARTİ OYLARINDA DÜŞÜŞ VAR.BUNU GÖRÜYORUZ.ANCAK CHP VE MHP OYLARINDA BİR KAYMA OLMAZSA,YİNE SONUÇ 2-0 OLUR..” diye ısrarlı analizini sürdürdü.
“EĞER CHP,YEREL SEÇİMDE,MHP ADAYINA 10-12 BİN CİVARINDA OY VERMESEYDİ,MHP KENDİ OYLARIYLA BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİREBİLİR MİYDİ..?” iddiasını tekrarları.
“ŞİMDİ BEN AK PARTİ DE SİYASET YAPSAM,MHP’Yİ BIRAKIR,RAFET VERGİLİ’YE CEVAP VERMEYİ BİR KENARA KOYAR SÜREKLİ CHP’YE YÜKLENİRİM,CHP’Yİ ELEŞTİRİRİM..” gibi yaklaşımlar getirdi..
“NEDEN ÖYLE YAPARSIN..” diye sorduk “CHP SEÇMENİ,MHP’YE OY VERİYOR.AMA MHP SEÇMENİ BU KONUDA AK PARTİ TARAFINA KAYMAYA DAHA MÜSAİT.CHP YAPILACAK ELEŞTİRİ,MHP LİLERDEN DESTEK ALABİLİR..” falan dedi.
O DOSTUMUZUN GÖRÜŞLERİNE SİZ NE DERSİNİZ..?
Bir fikriniz var mı..?

11 kişi görüş bildirdi

 1. YURT YATIRIMI

  SAYIN GÖLBEK ÜNİVERSİTEDEKİ ÖĞRENCİ SAYISI AZALIRMI BİR KÜÇÜLME OLURMU.BAKIN BEN YURT YATIRIMI YAPACAĞIM.EGER ÖYLE OLACAKSA HİÇ BAŞLAMAMAK EN İYİSİ.GALİBA 43 BİN ÖĞRENCİDE KALMAYACAK DAHA AŞAGIYA İNDİRİLECEK.
  YURT YAPMAKTAN VAZMI GEÇSEM NE DERSİN SAYIN GÖLBEK

 2. AK PARTİ 2-0 YAPARMIŞ

  TİMUÇİN SAYLAR RÜYA GÖRÜYOR GALİBA.AK PARTİNİN 2-0 YAPMASI İÇİN BALIK KAVAGA ÇIKMALI SENİN SANDIK BAŞINA YAZDIKLARININ YÜZDE 50 Sİ AKP’YE OYVERİRSEM NE OLAYIM DİYO.SANDIK BAŞINA ÜÇ BEŞ LİRA ALMAK İÇİN YAZILDIKLARINI KENDİLERİNİ SANDIK BAŞINDAN GELECEK ÜÇ BEŞ LİRAYA MUHTAÇ EDEN AKP YE OY VERMİCEKLERİNİ SÖYLEYEN ÖYLE ÇOK SANDIK BAŞI GÖREVLİSİ VARKİ.TİMUÇİN SAYLAR HAYAL GÖRÜYOR RÜYA ALEMİNDE

 3. SAPINA KADAR ÜLKÜCÜ

  EVET RAFET VERGİLİ BEY,DURSUN ALTIPARMAK HER PARTİYİ DOLAŞTI DEDİN KARŞI ÇIKTIN,ŞİMDİ BU DURMUŞ YALÇINI NASIL İZAH EDECEKSİN.DURMUŞ YALÇIN YEREL SEÇİMLERDE AKP İÇİN EVİNDE TOPLANTILAR YAPMIŞ MI YAPMAMIŞ MI.
  ŞİMDİ GERÇEK MHP’LİLERİN VEFA BORCUYLA CHP’YE OY VERMESİNİN ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL KALMADI CHP’LİLER NASIL YEREL SEÇİMDE MHP YE OY VERDİLERSE,ŞİMDİ MHP ADAYI OLANLAR NASIL ÇÖZÜMCÜ AKP’YA ÇALIŞTILARSA,ÇAKMA ÜLKÜCÜLERE KARŞI,GERÇEK ÜLKÜCÜ VEFALI ÜLKÜCÜ CHP’YE VEFASINI ÖDEYECEK AKP’Lİ ADAY DURMUŞ YALÇINA DEYİL,CHP Lİ ADAYA OY VERECEK

 4. SENDİKASYON

  SAYIN GÖLBEK ÇELİK İŞ KARABÜK ŞUBESİNİN TAŞERON İŞÇİLERİ SENDİKALI GİBİ BİR DERDİ OLMAZ AMCA GEREGİNİ YAPAR ONLARIN DERDİ İŞÇİNİN OYU İLE SEÇİLEN TEMSİLCİYİ GÖREVDEN ALIRLAR ATAMA İLE TEMSİLCİ ATARLAR ADINADA GÖREV DEGİŞİKLİGİ DERLER BOY BOY RESİM ÇEKTİRİRLER YORUMLARA DA PATRON MU OLDUN DİYE YAZDIRIRLAR ONLAR BU İŞDEN ANLARLAR SADECE KOLTUKDA SELFİ ÇEKERLER KENDİ KENDİLERİNE BORSA SÖZLEŞMELİ FORMEN SÖZLEŞMESİ UZATMA FALAN FİLAN BAŞKA DERTLERİ YOKDUR BU ZATİ MUHTEREMLERİN VARSADA İŞÇİNİN HABERİ OLMAZ MALİSEF ANKARADAKİ YÜRÜYEN CEKET HAKYER SENARYOYU YAZAR AŞAGIDAKİ TAKLACILARDA OYNAMAYA ÇALIŞIR KİM ROLÜNÜ İYİ OYNARSA TEMSİLCİ OLARAK ATANIR SEÇİLMEZ ATANIR BU ŞUBE BÖYLE İŞLERİ GÖTÜRÜR HEPSİNİN EMEKLİLİGİ GELMİŞ EMEKLİ DAHİ OLMUŞ EMEKLİ MAAŞI DAHİL PROFESYONEL SENDİKACI MAAŞI DAHİ ALIRLAR ÜSTÜNE DAHA DA DOYMAZLAR VAZGEÇMEZLER ENTRİKADAN İŞLERİ BU DUR BUNLARIN İŞÇİ İLE İLGİLİ HİÇ BİR PLANI YOKDUR BİR ZAMANLAR KOMİTE ÜYELERİNİ SEÇTİLER HAKYERDE VARDI İŞLERİNDE SIK SIK BİR ARAYA GELECEKDİLER NE OLDU EN SON TOPLANTI 2,5 YIL ÖNCE OLDU SÖZLEŞME ÖNCESİ İŞÇİYE BEKLENTİ VE TALEP ANKETİ YAPACAGIZ DİYE SÖYLEDİLER ONA GÖRE SÖZLEŞMEYE OTURACAGIZ DEDİLER NE OLDU OTURDULAR AMA KALKAMADILAR MALİSEF GENEL BAŞKANIN LİDERLİGİNİN MİRASINI YİYORLAR ŞU AN GENEL BAŞKANDA İSKENDERUNLA MEŞGUL İŞÇİNİN KAFASI KARIŞIK BİR BELİRSİZLİK DİR DEVAM EDİYOR SAYIN GÖLBEK KISACA BU ŞUBENİN TAŞERON GİBİ BİR SORUNU OLMAZ DAHADA GİRMEZLER BU İŞLERE- KARÇELDE – BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALDILAR KAÇ KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKDILAR YARI YOLDA BIRAKDILAR BUNLAR YEŞİL ÇALIYA DOLANDILAR DA KURTULAMADILAR KARÇELDE AMCA YETİŞDİ İMDATLARINA FİRMANIN İŞAKDİNİ FESETTİ İŞÇİ İŞİNDEN OLDU BÖYLE KURTULDULAR YEŞİL ÇALIDAN BUNLARIN EN İYİ BİLDİGİ İKİ ŞEY VARDIR BİR İYİ KORKU YAYARLAR İKİ KÖTÜ ATAMA YAPARLAR PARDON ÜÇ TANEYMİŞ İYİ ADAM SATARLAR SAYGILARIMLA…

 5. bozkurt

  Karabük ve Safranboluda ne kadar ülkücü yakınım tanıdığım varsa hepsi bu Durmuş Yalçın-akp ilişkisinden son derece rahatsız ve bu kez mhp’ye oy moy yok diyorlar. Ben de bundan önceki seçimlerde mhp’den başka bir partiye oy vermemiş bi seçmen olarak galiba bu kez kararımı değiştireceğim. Şu an gerek başta emekliye ve taşeron işçilere yaptığı vaatleriyle gerekse de önseçim gibi demokrasiye en çok yakışan uygulamayla aday belirlemesi sayesinde chp’ye oy vermeyi düşünüyorum. Durmuş Yalçın yerel seçimde akp’ye hizmet etti. Chp ise mhp’yi destekledi. Şimdi siz söyleyin, mhp’ye faydası dokunan Durmuş Yalçın mıydı yoksa chp miydi? Bu mantıkla chp’ye oy verirsem de içim rahat edecek.

 6. Anonim

  Sayın moderatör, 1 mayıs tarihli yazdıklarınıza istinaden aşağıdaki yazıyı size gönderdim ama yayınlamadınız. Sistemde problem olabilir düşüncesi ile tekrar gönderdim yine yayınlamadınız. Ne oldu size tarafsızlığınızı mı yitirdiniz. Kaldı ki bunun tarafla ilgisi yok. Ortaya sadece bir realite koydum. Şimdi tekrar gönderiyorum. Üstelik kopyala yapıştır yaparak daha önce yazdığım şekliyle. Eh artık takdir sizin.

  Sayın Gölbek,
  İki hususa değinmeden edemeyeceğim. Birincisi hurdacılar sitesinin mimarı seversiniz sevmezsiniz Hüseyin Erer’dir. O alanı H. Erer belirlemiş ve kamulaştırma hafriyat düzenleme işini o başlatmıştır. Sonuçta fikir onun fikridir.
  İkinci konu ise il koordinasyon kurulu toplantısıdır. Başkalarını eleştirirken kendimize bakmamız gerekir. Bölge müdürlerini eleştiriyoruz. Onları ben savunacak değilim ama bölgede birçok ilden sorumlular. Karabük onlar için diğer illerden biri. Fakat kendi ilinden sorumlu olan Belediye Başkanı Rafet Vergili 6 yıl boyunca “bir kez olsun” il koordinasyon toplantısına katılmış mıdır? Yoksa her defasında teknik olmayan başkan yardımcısını mı göndermiştir? O halde adamları eleştirmek hakkını nerden buluyoruz?
  Önce iğneyi kendimize batıracağız, sonra çuvaldızı başkasına batıracağız. Sen eğer kendi il koordinasyon kurulu toplantısına gitmezsen başkası niye gelsin ki? Sen kendi sorunlarına eğilme konusunda gerekli hassasiyeti göstermediğin imajını verirsen aynı cevabı alınca hiç bozulmayacaksın.

 7. gerçekler diyorki

  sayın gölbek belediye iş sendikasıyla kardemir taşaron işcisi ile toplu sözleşme yapması veya üye yapması bile söz konusu olamaz iş kolları farklı daha 1 ay önce anayasa mahkemesi çelik işe verilen hava iş kolundaki kademe işcilerinin tekrar hava iş sendikasına vermedimi oyüzden söz konusu bile olamaz çelik iş sendikasıda belkide agustos ayında barj altı kalıp tarih olabilir t metal sendikası temsilciligi neden kapatılmıyor sanıyorsuz.

 8. üç hilalim ülkümdür

  Adıma yakışır bir yorum yapmayacağım için üzgünüm. şu ana kadar yorum yapmakla yapmamak arasında gidip gelmiştim ama şimdi yukarıda yazılanları okudukdan sonra bütün küskünlüğümle partime, DURMUŞ YALÇIN ın yerel seçimlerde AKP ye çalıştığını bilip bilmediğini , biliyorsa hangi güvenle böyle bir kişiyi aday gösterdiğini soruyorum.
  Bu durumda bir çok MHP li arkadaşımın düşündüğü gibi oyumun rengi ve yönü değişecekdir çünkü kaç dönemdir tabiri caizse anamızı ağlatan bir partiye hizmet veren , dinimizi ayaklar altına seren , kutsal kitabımız her şeye alet eden parti için çalışan DURMUŞ YALÇIN a oy verilmeyecektir.

 9. Fabrika Müdürü

  FABRİKA MÜDÜRÜ NE İŞ YAPAR ?

  Amerika’nın büyük üretim şirketlerinden biri­nin yönetim kurulu üyeleri, kâr-zarar hesap­larını incelerken, fabrikalardan birisinin müdürü­nün maaşı dikkatlerini çekmiş. Maaşı bir miktar düşürmenin mümkün olabileceğini düşünmüşler ve içlerinden iki kişi seçerek, fabrika müdürünün ne yaptığını incelemelerini ve daha sonra bu ko­nuda karar verilmesini kabul etmişler. Seçilen iki kişi, bir sabah habersizce fabrikaya gitmiş ve fab­rika müdürünün odasına girmişler. Gördükleri manzara şu olmuş: Fabrika müdürünün elinde kahve fincanı, ağ­zında piposu, ayakları masanın üzerinde etrafa halka halka duman yaymakla meşgul… Masanın üzerinde ne bir dosya, ne bir parça kâğıt, hiçbir şey yok.Bir müddet kendisi ile oradan buradan konu­şan heyet üyeleri bu müddet zarfında müdürün hiç bir isle meşgul olmadığını ve yalnız bir kaç basit telefon konuşması yaptığını görmüşler.
  Heyet aldığı intibadan memnun İdare Meclisine fabrika müdürü denilen zatın yanında bulundukları üç küsur saat zarfında hemen hemen hiçbir şeyle meşgul olmadığını ve bu bakımdan böyle basit bir iş için verilen yıllık 100.000 dolardan en aşağı üçte iki nispetinde bir tasarruf sağlanabileceğini söylemiş. Tabii fabrika müdürü bu indirmeye razı olmamış, işten ayrılmış.
  Yeni maaşla çalışmayı kabul eden bir çok istekli arasında bir zat yeni fabrika müdürü tayin edilmiş. Üç aydan sonra idare meclisine gelen imalat istatistiklerinde az, fakat dikkati çekecek kadar bir düşme başlamış, fabrika müdürü yenidir, tabii bu kadar acemilik olur demişler.
  Altıncı ayın sonunda üretim ve kar istatistik eğrisi bir hayli düşmüş. Hatalı üretim miktarı ise artmış. Eski heyet azaları yeni fabrika müdürünü odasında ziyaret etmişler. Adamcağız kan-ter içinde, bir elinde telefon, öteki eli evrak imzalamakla meşgul, başıyla gelenlere oturmalarını işaret etmiş. Gelen giden o kadar çok ki, adamla doğru dürüst konuşmaya bile imkân bulamamışlar.
  Heyet üyelerinde oluşan görüş şu olmuş: “Böyle canla başla uğraşan bir adam işin başında olduğu müddetçe işlerin düzelmemesi için hiçbir sebep yoktur, biraz daha bekleyelim”.
  Yılsonu gelmiş. Her yıl kâr eden fabrikanın bilânçosu zararla kapanınca yönetim kurulu üye­leri birbirlerine girmişler. Bu işi yeniden incele­mek üzere aralarından başka iki kişiyi seçmişler. Yeni heyet, müdürün odasına değil, fabrikanın içi­ne girmiş. Gördükleri manzara şu: İnsanlar işleri­nin başında bekleşiyorlar. Niçin belediklerini sor­duklarında ise aldıkları cevap; “Özel bir döküme başlayacağız. Fabrika müdürü, kendisi gelmeden işe başlamamamızı söyledi, biz de kendisini bekli­yoruz. Herhalde elektrik atölyesinden bir türlü ayrılamadı.”
  O sırada heyet üyelerinin gözleri, yaşlı bir ustabaşına takılmış. Adamı bir kenara çekmişler ve fabrikanın eskiye göre daha kötü çalışmasının ne­denleri konusunda fikrini sormuşlar. Yaşlı ustaba­şı, içini dökme ihtiyacını uzun zamandır hisset­miş olacak ki; “Baylar,” demiş. “Eski müdürümüz ayrıntı ile uğraşmaz, ileriye dönük planlar yapar, işi bize bırakır, biz de normal koşullarda onu rahat bırakırdık. Ancak aniden ve içinden çıkamayaca­ğımız bir sorunla karşılaştığımızda ona başvurur­duk. Bilirdik ki, o bizim sorunumuzu çözecek. O gerçek fabrika müdürü idi. Güler yüzlüydü, pipo­sunu içer, bizimle şakalaşır, hepimiz için düşünür­dü. Şimdiki müdür de dürüst, iyi niyetli, hatta çok daha çalışkan bir insan. Fakat hiçbirimize inan­mıyor, her işi kendisi yapmak istiyor. Yani o, bizim yerimize ustabaşılık yapıyor. Tabii biz de amele ça­vuşu oluyoruz. Haydi neyse, buna da aldırmıyo­rum da, fabrika müdürlüğü boş kalıyor. Elinde pi­posu, ileriyi görmeye çalışan, önlemler alan, düşü­nen adamın yerinde hiç kimse yok.
  Eski fabrika müdürünü tekrar işin başına ge­tirmek isteyen yönetim kurulu, bir yıllık acı dene­yimden sonra eski müdürü ziyarete gitmiş. Müdür, deniz kıyısındaki evinin bahçesinde muz ağaçları­nı sularken karşılamış misafirlerini. “Geleceğinizi biliyordum. Hoş geldiniz” demiş. Patronlar sük­lüm püklüm durumu açıklamışlar. “Ama” demiş­ler, “biz haklıydık, sen tüm gün odanda dışarıyı seyrediyor, arada işçilerle sohbet ediyor, pek de ça­lışmıyordun.”
  Eski müdür gülümsemiş ve anlatmış: “Döndüğünüzde benim odamın penceresinden dışarı bakarsanız fabrikanın bacasını göreceksi­niz. Ben gün boyunca fabrikanın bacasını izler­dim, ne zaman dumanda bir azalma olsa, bir prob­lem olduğunu anlar, fabrikaya iner, problemin se­bebini bulur, çözer, birimler arası koordinasyo­nu sağlar ve odama giderdim. Duman düzenli ve iyi çıktığı zamanlar ise ufka bakar ve kurumla il­gili yeni projeler yürütür ve hangi birimlerde neler yapmamız gerektiğini düşünür, yıllar sonrasını planlardım’ demiş.

 10. Üç Mektup

  Sayın Gölbek
  Üniversitenin hormonlu büyüdüğüne dair eleştiri yapanlar eminim ki bölümlerin açılması, kontenjanların artırılması için güle oynaya imza atan kişiler olduğuna adım gibi eminim. Galiba aşağıdaki hikaye bu duruma o kadar uygun ki, bu eleştirileri yapanların okumasını tavsiye ederim.

  Sadrazam ve Üç Mektup ( Yazar :Murat ÇANKAYA)

  Eski sadrazam koltuğunu kaybeder ve yenisine devrederken, makam odasının köşesindeki kasayı göstererek, “Ola ki ileride başın sıkışır, işte o zaman seni rahatlatacak öğütlerimi içinde bulacağın üç zarf var o kasada; ancak senden ricam odur ki, mektupları üzerinde yazılı sıraya göre açıp okuman” der… Yeni koltuğa oturmuş olan sadrazam heyecan içerisindedir ki, eski sadrazamın bu sözlerine pek kulak bile vermez. Ancak, bir süre sonra yönetimde bazı zaaflar gün yüzüne çıkar: Eleştiriler artar, halk huzursuz olmaya başlar.

  Yazının devamı
  http://www.gazetepasinler.com/yazar-59-hasankale_sadrazam_ve_uc_mektup.html

 11. işçi

  fabrika müdürü rumuzlu arkadaş,aynı kardemir müdürlerini tarif etmişsin.onlarda hep ileriye dönük planlar yaparlar; koltuk nasıl korunur,yönetim değişince nasıl manevra yapılır.Onlar puro içmez ama genel müdürlük binası alt katında bir araya gelip sigara içerlerdi.Gerçi şu an ekibin bir kısmı dağıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.