Her Telden (4.Mayıs.2016)

Her Telden (4.Mayıs.2016)

Yayın: 04.05.2016 10:03
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR-KARABÜK ÜNİVERSİTESİ-İŞKUR ORTAK PROJESİ,BİRAZ HEDEFİNDEN SAPTI MI VE ÖĞRENCİ KRİTERLERİ..!!
İŞKUR Müdürü Sayın COŞKUN GÜVEN gerçekten çok üretken ve çalışkan bir Müdür,mesai arkadaşları ile birlikte çok ama çok verimli bir dizi işe/eyleme imza atıyorlar.
ÖNCELİKLE ÇOK İYİ NİYETLİ BİR ÇABA İÇERİSİNDELER.
Biliyorsunuz,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Bölümü öğrencileri arasından BAŞARILI ÖĞRENCİLER tespit edilecek ve bunlar KARDEMİR’DE çalıştırılacaklardı.
İŞBAŞINDA EĞİTİM gibi ve çok verimli olacak bir proje bu.
ASGARİ ÜCRETTEN para ödenecek bu öğrencilere ve gelecekte İŞLERİ DE hemen/hemen garanti olacaktı,BU PROJE AYNEN yürürlükte ,ancak,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ olayın BAŞARILI ÖĞRENCİLER boyutunu görmezden geldi sanıyoruz.
Bu proje kapsamına BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN yerine,geriden dersi olanlar ve pek başarılı sayılmayacak ÖĞRENCİLER verildi ve böylesi bir projeye gölge,ne yazık ki,ÜNİVERSİTEDEN düştü.
ÖĞRENCİ BELİRLENİRKEN,HANGİ KISTASLAR KULLANILDI..?
Ve ; bu kadar önemli bir proje,öğrenci seçimi sırasında uygulanan kriterler nedeni ile TOPAL ÖRDEK konumuna düşürüldü,anlamak hayli zor,çözmek hayli zor..
İŞKUR Müdürlüğü projesi BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRMEK gibi,böylece Öğrencileri BAŞARIYA YÖNLENDİRMEK gibi,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ cazibe merkezi yapmak gibi bir dizi YÜKSEK HEDEFE yönelmişti.
ÖĞRENCİ SEÇİMİ projeyi biraz gölgeledi,ne yazık..

HAYIRDIR İNŞAALLAH “AZİZ YILDIRIM İSMİNİ..” KARABÜK ÖZELİNDE ÇOK DUYAR OLDUK VE BU AZİZ YILDIRIM…
Hayır olur İnşallah,son birkaç gün içinde Sayın AZİZ YILDIRIM ismini Karabük’te çok duyar olduk,ancak,FENERBAHÇE Kulüp Başkanı Sayın AZİZ YILDIRIM değil bu duyduğumuz isim.
Sayın AZİZ YILDIRIM Karabük’e gelecekmiş..
KARDEMİR KARABÜKSPOR maçını izlemeye,KARDEMİR KARABÜKSPOR’DAN Futbolcu transfer etmeye değil,çok daha başka bir amaç için Karabük’e gelecekmiş Sayın AZİZ YILDIRIM.
Şu an itibarı ile İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığını da anlattılar Sayın AZİZ YILDIRIM’IN ve Karabük’e geliş nedeni görev ile ilgili,yolunda bilgiler veriliyor.
Ülkemiz Sayın AZİZ YILDIRIM ismini FENERBAHÇE Kulübümüzden biliyor tanıyor,oysa,başka AZİZ YILDIRIM isimli insanlarda var demek ki..
DİLERİZ HAYIRLARA VESİLE OLUR..
Karabük’te Sayın AZİZ YILDIRIM ismini çok duyar olduk..
Ancak ; bu duyumlar,pek,SPOR CAMİALARINDAN GELMİYOR..
Daha çok SİYASET DÜNYASINDAN neşet ediyor..
Dileriz HAYIRLARA YOL AÇAR..

“GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK PROJESİ..” ÜLKEMİZ TARIMINI,HAYVANCILIĞINI KALKINDIRIR MI VE KÖYE DÖNÜŞLER..
GIDA/TARIM/HAYVANCILIK Bakanlığı müthiş bir projeyi uygulamak üzere girişim başlattı ve GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK PROJESİ kapsamında başvurular alınıyor.
30 BİN LİRA HİBE PARA VERİLECEK..
Elbet para nakdi olarak GENÇ ÇİFTÇİLERE verilmeyecek,bunun yerine eğer GENÇ ÇİFTÇİ PAYVANCILIK YAPACAĞIM diye beyanda bulunursa,30 bin lira karşılığı kendisine HAYVAN VERİLECEK..
ZİRAAT YAPACAĞIM şeklinde beyanda bulunursa,kendisine ekipman,tohumluk velhasıl ne gerekiyorsa,ONLARIN FATURASI karşılığı para ödenecek..
KARABÜK’TE YOĞUN BAŞVURU VAR..
Şu an itibarı ile BİN CİVARINDA GENÇ ÇİFTÇİ başvuru yaptı.
Sayının biraz daha artabileceği yolunda bilgiler veriliyor ve başvurulardan sonra,kurulacak bir KOMİSYON KANALI ile başvurular gözden geçirilerek HAK KAZANANLAR açıklanacak..
“ŞU AN İTİBARI İLE 150-200 KİŞİYE VERİLEBİLİR..” gibi değerlendirmeler yapılıyor,bu sayının artması için SİYASİ İRADENİN biraz gayretli olması gerektiğine de işaret ediliyor elbet.
GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK Köye dönüşü sağlar mı..?
Veya GENÇLERİN KÖYDE KALMASINA vesile olur mu..?
Temel amaç ; üretimin arttırmak,nüfusu köylerde tutmak..

BUGÜN KULLANILAN KARABÜK-BARTIN KARAYOLU “TURİZM YOLU OLARAK KORUNUP..” ESAS YOL YORTANDAN..!!
Siz bakmayın AK Parti’nin 1 KASIM GENEL SEÇİM vaatleri arasında yer alan “KARABÜK-BARTIN KARAYOLU TÜNEL GEÇİŞLİ OLARAK,YENİDEN ELE ALINACAK..” sözlerine.
Bir de “KARABÜK DENİZE KAVUŞACAK..” mecazi anlatımına..
Evet KARABÜK DENİZE KAVUŞACAK belki,ancak TÜNEL GEÇİŞLİ ve bugün kullanılan KARABÜK-BARTIN Karayolundan olmayacak bu iş..
YORTANPAZARI-HASANKADI-KOZCAĞIZ güzergahından BARTIN’A bağlanacak Karabük ve hatırlayanlar vardır,biz bu güzergahı çok önce ki yıllarda yazdık,gündeme getirdik.
Hatta o zaman bir Karabük Milletvekili bizi telefonla arayarak “BUNU NEREDEN ÇIKARTTIN.DURUP/DURUP ORTAYA BİRŞEYLER ATMA ALLAHAŞKINA..” gibi yarı şaka/yarı ciddi sitem etmişti.
Bugün kullanılan KARABÜK-BARTIN KARAYOLU gerekli düzenlemelerle “TURİZM YOLU OLARAK..” hizmette olacak,ancak,ticari anlamda,diğer yol kullanılacak..
MESAFELER HEMEN/HEMEN AYNI..
İkinci Güzergahta rampa ve ağır kış şartları yok..!!

KARABÜK VALİLİĞİ İLE İL ÖZEL İDARESİ,YEŞİL MAHALLEDE Kİ BİNAYA TAŞINDIĞI ZAMAN,O CİVAR HAREKETLENİR..
Karabük Belediyesi eski Başkanlarından Sayın HÜSEYİN ERER,dün Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundu ve hasret giderdik,uzunca bir sohbetimiz oldu kendisi ile.
YEŞİL MAHALLEDE bulunan ve Sayın HÜSEYİN ERER’İN Başkanlığı döneminde yapılan Binanın Karabük VALİLİĞİ ile İL ÖZEL İDARESİ tarafından kullanılacağı haberlerine çok sevindiğini söyledi.
“ÇOK/ÇOK İYİ OLMUŞ..” dedi.
Sayın HÜSEYİN ERER o binanın uzun süre boş tutulmasını yanlış bulduğunu söylerken,KARABÜK VALİLİĞİ ile İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterli tarafından kullanılacak olmasını da,o ölçü de isabetli bulduğuna işaret ediyor..
“O CİVAR HAREKETLENİR,YENİ BİR ÇEHRE KAZANIR..” diyor..
Gerçekten,Valilik ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği’nin O BİNAYA TAŞINMASI çevreyi hareketlendirir mi,bize göre de hareketlendirir öyle ya Valiliğe günde kaç yüz,kaç bin kişi gelir..
İL ÖZEL İDARESİ’NE kaç yüz kişi gelir/gider,binleri bulur..
O talihsiz bin nihayet kullanıma giriyor..

BİRKAÇ İŞADAMI DOSTUMUZ “2017 TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMİNİ KONUŞUYORUZ, POZİSYON BELİRLİYORUZ..”
Dün bir kardeşimizin işyerinde birkaç İŞADAMI/TÜCCAR kardeşimizle karşılaştık,daha doğrusu arkamızdan bağırdılar zorunlu olarak yanlarına uğradık.
“ABİ GÖRMEDEN GİDİYORSUN..” dediler,gerçekten görmemiştik kendilerini ve oturduk bir süre sohbet ettik “BİR SÜRE ÖNCE SENDE YAZMIŞTIK.2017 TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLERİNİ KONUŞUYORUZ..” dediler.
DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPIYORLARMIŞ.
Kendilerine çalışmalarında başarılar diledik,ancak,biraz erken başlamadınız mı diye sorduk “YOK ABİ TAM ZAMANI ŞİMDİDEN KENDİ MESLEK GRUBUMUZU,DİĞER MESLEK GRUPLARINI GÖZDEN GEÇİRİYORUZ..” gibi bilgiler verdiler.
İçlerinde MECLİS ÜYESİ olan kardeşimizde olmasına karşın “BU TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİSİNDEN VE YÖNETİMİNDEN PEK MEMNUN DEĞİLİZ..” gibi değerlendirme yaptılar.
Bir kardeşimiz “ÇALIŞMALAR İŞ YAPMAYA DEĞİL,BEYZADELERİN KENDİLERİNİ TANITMAYA VE KENDİ REKLAMLARINI YAPMAYA YÖNELİK..” gibi çok çarpı bir değerlendirme yaptı.
Biz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetiminin BİRŞEYLER YAPMA/YAPABİLME KAYGISI İLE GELİŞMELERE ASILDIKLARI yolunda ki gözlemlerimizi anlattık.
Katiyen kabul etmediler ve “ÇALIŞMA YOK ŞOV VAR..” gibi bir dizi eleştiri getirdiler ve bizimle aynı fikirde olmadıklarını,net bir dille ortaya koydular..
2017 YILI ÇEKİŞMELİ GEÇECEK DEMEK Kİ..
TSO SEÇİMLERİNİN KULİSLERİ ŞİMDİDEN BAŞLAMIŞ..
O sohbetimizde bunu gördük,bunu hissettik..

MHP GENEL BAŞKAN ADAYLARINDAN SAYIN MERAL AKŞENER “AĞUSTOS AYINDA ERKEN GENEL SEÇİM OLABİLİR..”
Tam bir karmaşanın içine yuvarlanan MHP içinde,gezileri büyük ilgi gören Genel Başkan Adaylarından Sayın MERAL AKŞENER önemli bir iddia gündeme getirdi..
“AĞUSTOS AYINDA ERKEN GENEL SEÇİME GİDİLEBİLİR..”
Bu görüşlerini şartlara bağladı elbet.
MHP OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI YAPILMAZSA dedi..
BAŞKANLIK SİSTEMİ TBMM’DEN GEÇMEZSE dedi..
Sayın MERAL AKŞENER,bu şartların tahakkuk etmesi halinde Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN Ülkeyi bir ERKEN GENEL SEÇİME götürebileceğini söyledi.
PEKİ BİR ERKEN GENEL SEÇİM OLURSA Karabük Siyaseti ne yapar acaba,AK Parti böyle bir Erken Genel Seçimini yata/kalka 2-0 yapar,hem de çok yüksek bir oy ile 2-0 yapar.
Bu arada AK Parti içinde “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN,YENİDEN MİLLETVEKİLİ OLMAYACAĞINI BEKLEYEN,BUNA YÖNELİK GÖRÜŞ VEREN,GÖRÜŞ DİLE GETİREN ÇEVRELER VAR..” böyle bir gelişme olabilir mi acaba…?
YOKSA BAZI KESİMLERİN GÖNLÜ MÜ BÖYLE İSTİYOR.
Ancak,şurasını herkes iyi bilmeli,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN olmadığı bir AK Parti Karabük Milletvekili Listesi,Karabük’te sıkıntılar yaşar,pek öyle aman/aman Siyasi prim yapmaz.
PARTİ KARABÜK ÖZELİNDE BİRLİĞİNİ SAĞLAYAMAZ.
Sayın ŞAHİN olmayabilir diyenlerin,gönüllerinden öyle mi geçiyor..

“SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ İÇİN HERHANGİ BİR GİRİŞİM VAR MI..” YOKSA BU FİKİR BİR FANTAZİ Mİ ..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT tarafından ortaya atılarak,gündeme sokulan “SAFRANBOLU SANAT FAKÜLTESİ İÇİN HERHANGİ BİR GİRİŞİM VAR MI..?”
Bir üniversite nasıl kuruluyor..?
Veya SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ’NİN yol haritası nasıl olacak,gerekli girişimler ne zaman başlayacak acaba,zira,böyle bir ÜNİVERSİTE SAFRANBOLU için çok ama çok önemli.
CHP SAFRANBOLU İLÇE ÖRGÜTÜ BU İŞİ BENİMSEMİŞ.
SAFRANBOLU’DA örneğin TİCARET ve SANAYİ ODASI,örneğin ESNAF ODASI,örneğin ŞOFÖRLER ODASI gibi SİVİL İNİSİYATİF Grupları bu nokta da hiç fikir beyan etmediler..!!
MHP İLÇE TEŞKİLATI BU KONUDA NE DÜŞÜNÜR ACABA..?
CHP İLÇE ÖRGÜTÜ SÜREKLİ AÇIKLAMALAR YAPIYOR..
SANAT ÜNİVERSİTESİ’NİN KURULMASINI İSTİYOR..
Örneğin SAFRANBOLU BELEDİYESİ ne düşünür acaba..?
AK Parti İlçe Teşkilatı ile Belediyenin düşünceleri çok önemli..

BİR YANDAN “ERKEN SEÇİM SÖZLERİ..”,SEÇİM ZAMANLARI “ÜLKE BARAJI ÇOK YÜKSEK SÖZLERİ..” GİRİŞİMSİZLİK..!!
İyi izleyin,bir yandan ERKEN GENEL SEÇİM sözleri ediliyor,öte yandan SEÇİM SÜRECİ BAŞLAYINCA,tüm Siyasi Partiler sanki ağız birliği etmişçesine “ÜLKE GENELİNDE UYGULANAN YÜZDE 10 BARAJI ÇOK YÜKSEK..” yakınması dile getiriyorlar.
SÖYLEYİN LÜTFEN BÖYLE OLMUYOR MU..?
Peki SEÇİM BARAJINI DÜŞÜRMEK İÇİN NE YAPILIYOR..?
Hiçbir şey yapılmıyor,gerçekten çok yüksek olan YÜZDE 10 LUK SEÇİM BARAJINI düşürmek için kimsenin kılı kıpırdamıyor,adeta,kimse böyle bir konu için kılını kıpırdatmıyor..
BİR GİRİŞİM VAR MI,SİZ GÖRÜYOR MUSUNUZ..?
Diyelim ki TBMM GRUBU BULUNAN PARTİLERİN YÜZDE 10 BARAJI HESABINA GELİYOR,peki TBMM dışında kalmış Siyasi Partilerden böyle bir talep.böyle bir istek var mı..?
BUNU DA GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİL…!!
Aslında MHP ve HDP Seçim Barajını düşürmek için harekete geçseler,KENDİLERİ AÇISINDAN hiç mi hiç fena olmaz,geleceğe yönelik Siyasi yatırım yapmış bile sayılabilirler..
BU KONU ÜLKE SİYASETİ AÇISINDAN ÖNEMLİ DEĞİL Mİ..?
Galiba değil ki,kimsenin umursadığı bile yok..!!

4 kişi görüş bildirdi

 1. Ramazan AYDEMİR

  Başarılı öğrencilere yer vermeyen bir anlayış akrep gibi kendini sokar. Ülkeyede faydası olmaz. Hakka,hukuka,adalete uymadan kriter belirlenmeden yapılan seçimde görev alanların bana göre cenaze namazı bile kılınmaz. Karabük Üniversitesini Türkiye’ya örnek gösteriyoruz. Yara alan bir üniversite konumunda görmek istemiyorum.

 2. malazgirt

  İyi ya öğrenci seçimindeki kriterler tam da kardemire yakışmış. Onun adamı,bunun yakını,x partinin üyesi veya üyenin çocuğu, oralı-buralı-şuralı v.s. v.s. Ne bekliyordunuz ki kardemirden.içine edilmiş bir personel politikası,yalakalıkla onun bunun adamı olarak, kardemir için değil birileri için mesai harcayarak belirli makamlara gelmiş, kardemir dışında iş bulamayacakları konusunda herkesin hem fikir olduğu acınası ünite yöneticileri, çamlıktaki ingiliz mezarlarının yanına gömülecek ikinci emekliliği gelmiş ama bugüne kadar kardemire ne verdiği konusuna kimsenin cevap veremediği “efendim-efendimci” abiler,teknik altyapı ve donanımdan uzak-devrin gerektirdiği şartlara göre hareket eden,devrin kalıbının şeklini alan teknik elemanlar v.s. v.s.Öğrenciler her kim tarafından belirlendiyse onlarda kardemirin bu yapısını bildikleri için öğrenciler sıkıntı çekmesin diye kriterlerini kardemire göre ayarlamışlar.

 3. Hissedar

  Bence Kardemir’e öğrencilerin başlaması iyi olur. Kan gelir can gelir yenilik gelir. Öğrenciler için de iyi olur. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bu öğrencilerin referansla birilerinin seçimiyle gelmeleri de bence çok anormal bir durum değil. Türkiye’nin gerçekleri bu. Yeter ki bu öğrenciler bu referansları nedeniyle , yeteneklerini , çalışma azimlerini en önemlisi de şahsiyetlerini kaybetmesinler. Şahsiyetsiz , vasıfsız büyük yönetici abi ablalarını örnek almasınlar. O efendim efendimci şahsiyet fakiri varlıklar gibi memleketin yüz karası olmasınlar. Hizmeti alnı kara efendilerine değil , Kardemir’e , Karabük’e ülkeye ve dolayısıyla da kendi geleceklerine yapsınlar. Vatan sevgisini kaybetmeden , koltuk ve maaş bağımlısı olmadan, bilgi ve birikimlerini geliştirmek için çabalasınlar.
  Bu da benden abi tavsiyesi.

 4. Karabüklü

  Öğrenci seçimlerinde uygulanan yöntem tam Kardemir’e yakışmış diye yorumlamış malazgirt adlı yorumcu. Beklediğiniz ne ki beyler? Farklı bir şey olabilir mi zaten? O şirket yönetimsel anlamda arabesk bir taşra şirketi olmaktan öteye geçemiyor. Yapılan tesis yatırımları , harcanan paralar , büyümeye ve teknolojiye yapılan yatırımlar her zaman bu arabesk taşra zihniyetli satış ve yönetim tarzının gölgesinde kalıyor. Halbuki adam gibi yönetilse yapılan yeni yatırımlarla parlayan bir yıldız olacakken bu yönetim şekliyle hep bir kara duman bulutunun içinde kalıyor. Ne yazık . Bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri artık son demlerinde ama. “Winter is coming”. O bakan bu bakan şu bakan , o savcı şu savcı bu savcı , o danışman , bu danışman şu danışman , o gazeteci , bu gazeteci , şu gazeteci hangi biriyle baş edip saçıp savurmaya devam edeceksiniz hala? Nereye kadar? Herkesin bir fiyatının olmadığını yakında canlı olarak izleyeceğiz inşallah.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.