Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (5.Ağustos.2015)

Yayın: 05.08.2015 08:31
Paylaş:
A+ A-

SİYASİ PARTİ İL/İLÇE TEŞKİLATLARI “OLASI BİR GENEL SEÇİME HAZIR MI..?” YOKSA “YAZ TATİLİNE Mİ ÇIKTILAR..?”
Ankara’da AK Parti ile CHP arasında KOALİSYON KURMA çalışmaları sona geldi,kurulacak mı/kurulmayacak mı,bu nokta da kurulma ihtimalinin ZAYIF oluşundan söz edenlerin sayısı çok/çok fazla.
Daha sonra AK Parti MHP Koalisyonu denemesi yapılır mı..?
ERKEN SEÇİM daha güçlü bir ihtimal haline geldi.
Peki SİYASİ PARTİ İL/İLÇE Teşkilatları olası bir ERKEN GENEL SEÇİME hazırlar mı,AK Parti en azından Toplantılarını sürdürüyor ve geçtiğimiz günlerde Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile İnkum’da karşılaştık “BİZ HAZIRIZ..”ifadelerini kullandı.
AK Parti şu hali ile olası bir ERKEN GENEL SEÇİME en hazır Parti gibi görünüyor ve Teşkilatları olası bir ERKEN GENEL SEÇİM için her an hazır durumda.
MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN Karabük’e geldiğinde –ki çok sık geliyor- mutlaka İL Başkanı veya O İlçenin İlçe Başkanı ile ziyaretlerde bulunuyor,İlçeleri,Köyleri geziyor.
CHP Başta olmak üzere diğer Partiler de pek hazırlık görünmüyor,ayrıca,CHP önümüzde ki İlçe ve İl Kongreleri için hazırlıklara başlamış durumda..
BİR ERKEN SEÇİM İHTİMALİNİN OLDUĞU üzerinde duran çok geniş bir çevre var,böyle bir Seçim Ülkemize ne getirir,ne götürür veya Siyasi tablo ne kadar değişiri,şimdiden bir şeyler söylemek oldukça zor.
Siyasi Partiler YAZ TATİLİNDEN çıkmak zorunda artık.

OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİM,MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN YENİ İSİMLER GETİRECEK Mİ,ÖZEALLİKLE AK PARTİ İÇİNDE..!!
Olası bir ERKEN GENEL SEÇİM yapılırsa MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI kimler olur acaba,özellikle AK Parti içinde yeni isimlerin çıkabileceği üzerinden yola çıkan çevreler var.
Örneğin Sayın AHMET ERORHAN ismi gündeme gelir mi,örneğin Dr.Sayın HAYATİ DEMİR isminin böyle bir girişim için hazır olduğuna işaret edenler var,MEDİKAR Hastanesi Doktorlarından Sayın HAYATİ DEMİR ciddi bir oy potansiyeline sahip olarak görülüyor/gösteriliyor.
Örneğin MÜSİAD Şube Başkanı Sayın AHMET NUR şansını deneyebilir gibi bir izlenim var,bunu birçok çevrenin ortak yargısı olarak görüp ,duymak mümkün.
AK Parti içinde BELEDİYE BAŞKANLARINDAN bazılarının içinden Milletvekili Aday/Adaylığı ve Adaylığı geçtiği biliniyor,ancak,olası bir ERKEN GENEL Seçim de bu şansını deneyen Belediye Başkanı olur mu..?
7Haziran Genel Seçimleri öncesinde AK Parti Milletvekili Aday/Adayı olarak mücadeleye giren ve KARABÜK’TE ÇOK GENİŞ BİR ÇEVRENİN MUTLAKA ADAY GÖSTERİLİR beklentisi içinde olduğu Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL yeniden şansını deneyecektir mutlaka.
Sayın OSMAN KAHVECİ ne düşünür dersiniz..?
MHP İçinde en belirleyici faktör Sayın RAFET VERGİLİ.
Milletvekili Aday/Adayı olmayacak gibi duruyor ve olayı bir şarta bağlayarak “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN KARABÜK’TEN ADAY OLURSA,BENDE MUTLAKA ADAY OLURUM..” gibi görüşler veriyor..
ERKEN SEÇİM YENİ İSİMLER GÜNDEME GETİRİR Mİ..?

KARABÜK VE SAFRANBOLU ÇÖPLÜKLERİ “SIK/SIK YANIYOR,PİSLİK SAÇIYOR..” VE KATI ATIK BERTARAF TESİSİ..!!
Karabük ve Safranbolu ÇÖPLÜKLERİ sık/sık yanıyor,yanmasının ötesinde,adeta,PİSLİK SAÇIYOR,insanların can güvenliğini tehlikeye atıyor,ancak,bir türlü SORUN ÇÖZÜLEMİYOR..
MAÇ VALİ GÖRDÜ BU SORUN..?
Neden KAÇ VALİ GÖRDÜ diye soruyoruz biliyor musunuz,KARÇEV isimli bir BİRLİK kuruldu ve ÇÖPLÜKLER SORUNUNU BU BİRLİK kanalı ile çözecek Karabük,BİRLİK Başkanı DÖNEMİN VALİSİ,Yönetiminde ise BELEDİYE BAŞKANLARI var.
MARANGOZUN MERDİVENİ OLMAZ HESABI..
Dönemin Valisi KARÇEV Başkanı,O Dönem BELEDİYE BAŞKANLARI BirlikYönetim Kurulu Üyeleri,ancak,sorun bir türlü çözülemiyor veya KARÇEV bu sorunu çözemiyor..
KARÇEV 2006 YILINDA KURULDU..
O Tarihten bu yana KATI ATIK BERTARAF TESİSİ yaptırılamadı ve KARÇEV adına MAZERET ÜREATME REKORLARI kırıldı,ancak ,ne yazık ki BAŞARI BİR TÜRLÜ yakalanamadı..
SAFRANBOLU ÇÖPLÜĞÜ YANIYOR..
KARABÜK ise hergün 150/160 ton ÇÖPÜ ASİT KÖYÜ sakinlerinin TEPESİNE/TEPESİNE döküyor ve isteyen gitsin ASİT KÖYÜ’NDE bir sağlık taraması yapsın bakalım,ORTANA NELER ÇIKACAK..?
Biz bu konuları ok yazdık,çok dile getirdik..
SONUÇ SIFIRA/SIFIR ELDE VAR SIFIR…!!

DEMİR PİYASALARINDA “MÜTHİŞ BİR TEDİRGİNLİK VAR..” VE MALİ DENETİMLER,PİYASALARDA BATAN FİRMALAR..
Demir Piyasalarında,ciddi bir tedirginlik var ve bunun nedeni olarak İSKENDERUN KAYNAKLI naylon fatura taramaları ile bu piyasaları ciddi biçimde sallayan BATAN FİRMALAR olayı gösteriliyor.
DEMİR PİYASALARINDA CİDDİ BİR DENETİM YAŞANIYOR..
Veya böyle bir beklenti hüküm sürüyor..
İSKENDERUN KAYNAKLI bir dizi gelişmenin KARABÜK’TE DENETİM RÜZGARLARININ esmesine/eseceğine dikkat çekeliyor ve bu yollara tevessül edenlere göz açtırılmayacağı/açtırılmaması gerektiği üzerinde duruluyor.
ÖTE YANDAN BATAN BİR FİRMA OLAYI VAR..
Çok önemli İHALELER ALMIŞ olan bir FİRMA büyük miktarda MADDİ HASARLA BATMIŞ ve bu batışta KARABÜK’LÜ DEMİR Piyasaları etkilenmiş..
KİMİNİN 3 MİLYON,KİMİNİN 2.5 MİLYON ALACAĞI VAR.
BATAN FİRMA CİDDİ MADDİ HASARLAR YARATMIŞ..
Hatta,bu nedenle ekonomik sıkıntıya giren Firmalardan söz ediliyor..
Böyle bir TEDİRGİNLİK yaşıyor DEMİR PİYASALARI..

ÇİN HALK CUMHURİYETİ,DÜNYA VE ÜLKEMİZ “DEMİR PİYASALARINI SARSMAYA DEVAM EDİYOR..” VE İDDİALAR..
Dünya üzerinde 1 milyon 550,1 milyon 600 bin ton civarında DEMİR ÜRETİLİYOR ve bunun 800 ile 850 milyon tonluk bölümünü ÇİN HALK CUMHURİYETİ kendi başına üretiyor.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ Dünya ve Ülkemiz DEMİR PİYASALARINA ucuz KÜTÜK DEMİR veya ÜRÜN veriyor,olay böyle olunca da DÜNYA ÜLKELERİNİN bu sektörde,adeta,DİZLERİNİN BAĞI çözülüyor..
ÜLKEMİZDE BUNDAN ETKİLENİYOR..
ÇİN HALK CUMHURİYETİ Devleti İHRAÇ EDİLEN kütük demire yüzde 25 oranında VERGİ uygulaması yapıyormuş galiba ve buradan KÜTÜK DEMİR alanların,KÜTÜK DEMİR değil 4×4 tabir edilen ürün FATURASI aldıkları sonra AÇIK DENİZLERDE konşimento değiştirdikleri gibi bir dizi iddialar öne süren çevreler var.
BU KONULAR İLGİLİ BİRİMLERE DE AKTARILMIŞ SANIYORUZ..
Bir gelişme beklentisi var.
BU GELİŞME OLUR MU,olursa Ülke Piyasalarında fiyatlar artar.
Olmaz ise durum gittikçe sıkıntılı bir hale girer..

KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ SAYIN OSMAN KAHVECİ VE SAYIN DURMUŞ YALÇIN İLE ÇÖPLÜKLER SORUNUNA BAKIŞ
Bu Yörenin ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUNU yıllardır yapılıp/bitirilemeyen KATI ATIK BERTARAF Tesisi olsa gerektir,sürüp gelen bu sorun İNSAN SAĞLIĞINI tehdit ediyor..
İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR..
Şimdi desek ki,AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ ile MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN bu soruna el atarlar mı,bu sorunun üzerine giderler mi..?
PEK FAZLA GİDEMEZLER HERHALDE..
Sorunu çözecek olan KARÇEV’İN Başkanı Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU,Yönetiminde ise AK Parti Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY ile MHP Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ bulunuyor..
KİMİ/KİME ŞİKAYET EDECEKLER..?
Şimdi Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NU iki Vekil birden HALKA ŞİKAYET ETMİŞ olsalar,BU SORUN KAÇ VALİ GÖRDÜ ve esas itibarı ile VALİ İLE BİRE/BİR İLGİSİ olmayan da bir konu…!!
Yönetiminde AK PARTİLİ Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY var,Sayın OSMAN KAHVECİ olayın o noktasında BİRAZ DURAKLAR herhalde ve olayın üzerine ciddi biçimde gitmeyebilir..!!
KARÇEV Yönetiminde MHP’Lİ Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ var ve MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN olayın bu noktasında BİRAZ DURAKLAR herhalde..!!
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ,KARABÜK’ÜN ACİZLİĞİDİR..
YILLARDIR YAPILAMAYIŞI BU ACİZLİKTENDİR..!!
Başka bir izah tarzından söz edilebilir mi..?

KARABÜKLÜLER 70 GÜN ÖNCESİNİ HATIRLAYIN,BİR DE,KARABÜK’ÜN BUGÜNÜNE BAKIN FARK KORKUTMUYOR MU..?
KARABÜKLÜLERE BİR SORUMUZ VAR,70 gün öncesini lütfen hatırlamaya çalışın,birde bugüne bakın,ARADA Kİ FARK SİZLERİ KORKUTUYOR MU/KORKUTMUYOR MU..?
70 GÜN ÖNCE NE UMUTLAR YEŞERİYORDU..!!
İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluyordu,GÜNEY KORE HEYETİ geliyor buralarda tetkikler/temaslar yapıyordu ,Karabük’ün en temel sorunlarına EL ATILIYORDU..
FİLYOS LİMANI OLAYI TAMAMDI..!!
Peki birde ŞİMDİYE BAKIN ALLAHAŞKINA..
Ortalıkta UMUT VAR MI..?
Hepsini Bir kenara bırakın KARABÜK-BARTIN KARAYOLU noktasında bir ilerleme,bir gelişme var mı,yoksa KARAYOLLARI bu olaya da SAFRANBOLU-KASTAMONU ÇEVRE YONU gözü ile mi bakıyor.
4 AYDIR 200 METRE TAMİRATI BİTİRİP YOLU AÇAMADILAR..
KARABÜK-BARTIN Karayolu’na da aynı mı bakıyorlar..?
Karabük yaşayanları BİRAZ BUNLARI DÜŞÜNÜN..
Ne yazık ki ÇOK SAHİPSİZ BİR GÖRÜNTÜSÜ VAR KENTİN..!!

MÜBAREK “KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE ET FİYATLARININ ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ..” VE LOKANTALARIN DURUMU
Mübarek KURBAN BAYRAMINA doğru dolu/dizgin gidiyoruz ve bu arada da ET FİYATLARINDA önlenemez bir yükseliş yaşıyoruz,bu yükseliş DURDURULAMIYOR..
KIYMANIN KİLOSU KAÇ LİRA OLDU DÜŞÜNÜN..?
Geçmiş yıllarda bir KİLO KIYMA PARASINA 4 litre benzin alınabiliyordu,şimdi BİR KİLO KIYMA PARASINA 6-7 litre benzin almak imkanı var ve ET FİYATLARI BÖYLESİNE uçmuş..
LOKANTA İŞLETMECİLERİ FERYAT EDİYORLAR..
Haklılar feryat etmekte ,zira, “ZAM YAPSALAR MÜŞTERİLERİ AZALIYOR,TEPKİ GÖSTERİYOR.ZAM YAPMASALAR ALTINDAN KALKILACAK BİR MALİYET DURUMU YOK..”
ET FİYATLARI NEDEN BU KADAR YÜKSELİYOR..?
Yeterli üretimin olmadığından elbet.
Özellikle YÖREMİZ HAYVANCILIĞI İÇLER ACISI.
Yöremizde ki HAYVANCILIĞIN GEÇMİŞİNİ iyi bildiğimiz için,içimizin acıdığını söylememizde hiçbir sakınca yok.hep yazdık,hep yazarız 1963-1964 yıllarında,yalnızca EFLANİ İLÇEMİZDE 83 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVAN varlığı vardı.
Şimdi TÜM KARABÜK’TE 50 BİN VAR MI ACABA..?
Eflani Yöneticileri,kanaat önderleri HAYVANCILIK değil,TURİZMİ GELİŞTİRELİM gibi akıllara zarar bir yola giriyorlarsa ET FİYATLARI elbet bu denli yükselir.
Her ne hal ise artık,ET FİYATLARI CAN YAKIYOR..
LOKANTA İŞLETMELERİ feryat ediyorlar..

KARDEMİR FABRİKALARININ OLMADIĞI BİR KARABÜK’Ü DÜŞÜNEBİLİR MİSİNİZ,ÖRNEĞİN KOCAELİ SEKA’SIZ BÜYÜDÜ
Boş bir zamanınızda KARDEMİR FABRİKALARININ olmadığı,yazarken bile içimiz acıyor ama bir ekonomik felaket olduğunu kapandığını düşünerek,Karabük’ün KARDEMİRSİZ KALDIĞINI lütfen bir düşünün..
BÖYLE BİRŞEYİN OLMASI ELBET Kİ ÇOK ZOR..
Ama olmaz da değil..
Örneğin KOCAELİ geçmiş yıllarda SEKA KAĞIT FABRİKASI ile anılırdı,KOCAELİ denildiğinde akıllara SEKA KAĞIT FABRİKALARI gelirdi,öyle değil mi..?
Şimdi SEKA KAĞIT FABRİKASI,park oldu,bahçe oldu,çocuklar için oyun parkı,aileler için oturup nefes alacak bir mekan haline geldi veya getirildi..
KOCAELİ NÜFUSU ise BİR MİLYONU AŞTI..
ALLAH KORUSUN KARDEMİR TESİSLERİNİN olmadığı bir KARABÜK bunu becerebilir mi,bunu başarabilir mi,yoksa KÜÇÜK BİR KASABA haline mi gelir..?
Bir kez “ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR..” olayını yaşadı KARDEMİR..
Bir boş zamanınızda KARDEMİRSİZ bir KARABÜK düşünür müsünüz..?
Karabük nasıl bir yer olur acaba..?

6 kişi görüş bildirdi

 1. HOŞ GELDİN ABİ

  AHMET ABİ HOŞGELDİN.YENİDEN YAZMAN NE KADAR GÜZEL.SAYENDE KARABÜKÜ ÖĞRENİYORUZ.KARABÜKÜN NABZININ NASIL ATTINI BU KÖŞEDEN ANLIYORUZ.
  ABİ HOŞGELDİN.BİZİ BÖYLE YALNIZ BIRAKMA LÜTFEN.HOŞGELDİN

 2. KARDEMİRSİZMİ

  SAYIN GÖLBEK KARDEMİRSİZ BİR KARABÜKÜ DÜŞÜNÜN NE DEMEK YANİ,KARDEMİR 3 NİSAN 1937 YILINDAN DÜNYA DURDUKÇA DURACAK BİR FABRİKA VE DAHADA GELİŞECEK.HEP YAZMIYORMUSUN YATIRIMLAR YAPILIYOR DİYE BUNLAR NEDEN YAPILIYOR SÜS İÇİN DEYİL KARDEMİRİ GELECEYE TAŞIMAK İÇİN.KARDEMİRSİZ BİR KARABÜK ÇERKEŞ-GEREDE-ARAÇ GİBİ OLUR TABİ.DOGRUSU SANA YAKIŞTIRAMADIM BU YAZIYI BELKİ İNSANLARIN DÜŞÜNCEYE SEVKETMEK İÇİN YAZMIŞSINDIR AMMA GİNEDE SANA YAKIŞTIRAMADIM

 3. Selim Demir

  Ahmet Bey Kardemirsiz Karabük Olmaz diyorsun, doğrudur. Ancak Kardemir yaşayacak,olmayacak diye insanlar da ölmesin.ne oldu sinter yatırımı,sabahları bakın Kardemir bacalarına,Allah korkusu varsa yüreklerde geleceği düşünen bir nebze sağduyu varsa İnsanlarda, doğruyuda görmeliyiz. İnsansak doğruyu söylemeliyiz. Evet Kardemir yaşasın ama onlar yaşarken yani birileri yaşarken Karabüklü İnsanlar ölmemeli efendi. Ne sekası, ne alaka sen seka diye şaka yazacaktın sanırım.

 4. tonyukuk

  Kardemirsiz bir karabükü düşünür hale geldik demek. 2003-2009 yılları arasında şaha kalkan,2009-2013 yılları arasında bırakılan mirası yiyen, 2013 den sonra çöküşe geçen ve şu an bazı şeyler saklanmaya çalışılsa da kötü durumda olan bir şirketten bahsediyoruz. Demekki yönetim kurulunun bir genel müdür konusunda yapacağı yanlış tercih, bir şirketi batma noktasına getirebiliyormuş.Tabi olay genel müdürle de bitmiyor. eteğinde getirdiği beş para etmez adamlar, yandaş müteahhitler, onuru kırılan-çalışma şevki kırılan kardemirin gerçek sahipleri, her devirde yönetime yakın olmak için binbir takla atan işbilmez ünite yöneticileri,kendi arasında sıkıntılar yaşayan basiretsiz bir yönetim, daha düne kadar hiçbir işine karışmadığı,her dediğini sorgulamadan yaptığı bir genel müdürü şimdi mahkemeye veren bir şirket, yanlış personel politikaları,genel müdür değiştiği halde hala görevlerinde kalabilen işbilmez takımı,yalakalık,umursamazlık,bilgisizlik, dedikodu,ispiyon,iş barışının yok olması….daha sayayım mı. Bu şirketin yaşaması mümkün mü? yazık bu şirkete,yazık bu şirkete ümit bağlayanlara,yazık bu şirkete güvenip evlenip-çoluk çocuk sahibi olanlara,yazık karabük esnafına,yazık karabük insanına.2002 de ortamı da artık bulamazsınız. İstanbul Yaklaşımı kapsamına alınıp kurtarılan bir kardemir bir daha böyle bir mucize beklemesin. Çünkü artık herkes kendi derdinde,herkes kendini kurtarma derdinde.Kimsenin önceliği şu an kardemir değil.sesini ne başbakana ne cumhurbaşkanına duyurabilirsin. Alıp o çok sevdiğin ereğli tayfasıyla yürüyüş yaparsın kardemir kapanmasın diye, şirketi için herşeyini vermeye hazır karabük insanından artık bir şey bekleme.Onlarda yürüyecek şevk bırakmadın çünkü

 5. 307

  BANA DÜNYAYI VERSELER BİR KARINCANIN AĞZINDAKİ DANEYİ AL DESELER ALAMAM, Hz Ali. BİRİLERİNİN AHI ÇIKAR AHESTE AHESTE,.

 6. ortametraj

  tonyukuk süper yazmışsın kardeşim. Kardemiri resmen gözgöre göre batırılacak umursamaz olmayan yönetim kurulunun elinde . AHMET BEYYYY ne olur ÇİNNNNNNNN BASKISI filan demeyin artık CİNNET GEÇİRECEK ARTIK AKLI BAŞINDAKİ AZ SAYIDAKİ KARDEMİR MÜHENDİSİ FORMENİ İŞCİSİ. sadece bu haftaaa kaç yeni müdürlükkkkk oluşturuldu ? araştırın bakalım. KAYNAKKKKKKKK AKTARMAYA DEVAMMM CANCANLIIIII kadrolara yağma hasanın böreği bitmedi vatandaşşşş gellll

  akbankın orda yoldan geçen herhangi bir kardemirliye sorun lütfen bu hafta açılan müdürlük ve direktörlükleri.

  ya şu kardemiri inanın sadece alt gurup seviyorrrrrrrrr buna inanınnnnn .

  He aklıma gelmişken bi fikir vereyim ya mesela LOJİSTİK MÜDÜRLÜĞÜ nüde ikiye ayıralım mesela
  İÇ LOJİSTİK MÜDÜRLÜĞÜ- DIŞ LOJİSTİK MÜDÜRLÜĞÜ diye :)) ağlanacak halimize sinirden güler olduk

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ticari araç pazarına TEMSA Finans takviyesi

Yayın: 23.09.2023 08:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – TEMSA ve ALJ Finans, Türk ticari araç pazarında tüketicilerin finansmana erişimini kolaylaştıracak TEMSA Finans uygulamasını hayata geçirdi.

TEMSA'dan yapılan açıklamaya nazaran, TEMSA'nın Türkiye'deki tüm otobüs ve midibüs yetkili satıcılarını kapsayan muahede kapsamında, müşteriler, TEMSA markalı otobüs ve midibüs alımlarında banka kredisi dışında bir alternatife sahip olacak.

Otomotiv kredisi başta olmak üzere, tüketicilere farklı alanlarda sunduğu finansman paketleriyle 2023 Haziran prestijiyle Türkiye'de 2,3 milyar TL'lik bir kredi büyüklüğüne sahip olan ALJ Finans ve TEMSA ortasındaki iş birliğiyle TEMSA Finans markasıyla hayata geçen uygulama, TEMSA müşterilerinin ticari araç finansmanına bayi üzerinden erişimi hızlandırıp kolaylaştırırken, banka dışı farklı bir finansman alternatifi sunacak.

Geçen ay içinde pilot uygulamalarına başlayan ve 25 Eylül prestijiyle TEMSA'nın Türkiye'nin dört bir yanında bulunan otobüs ve midibüs yetkili satıcılarının tümünü kapsayan ağda TEMSA Finans markasıyla uygulamaya başlanan iş birliği, TEMSA markalı otobüs ve midibüs alımlarında kullanılabilecek.

Tüketici, süreçler sırasında anlık olarak krediye erişebilecek. Böylelikle kimi vakit kesimdeki hareketliliği olumsuz formda etkileyen uzun kredi tahsis süreçlerinin önüne geçilecek. Ayrıyeten TEMSA müşterilerine, bankalardaki kredi limitleri dışında yeni kredi limiti oluşturulacak.

– “TEMSA Finans ile müşterilerimize, sürecin her anında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEMSA Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, müşteri odaklı düşünmenin TEMSA ekosisteminin temelinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu yaklaşımı araçların dizaynından satış süreçlerimize, pazarlamadan satış sonrası hizmetlerimize kadar kararlı formda uyguluyoruz. ALJ Finans ile hayata geçirdiğimiz bu muahede da bu yaklaşımımızın net bir göstergesi. TEMSA Finans ile birlikte biz aslında müşterilerimize, sürecin her anında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Çok geniş bir eser gamı ile müşterilerimizin muhtaçlıklarını karşılıyoruz. Artık onlara finansman konusunda da farklı bir alternatif sunuyoruz. Başka yandan, biz müşterilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırarak, aslında hem ticari araç dalında bir hareketlilik yaratılmasına hem de müşterilerimizin filolarını yenilemelerine ve bu sayede çok daha çevreci araçları yollara çıkarabilmelerine imkan sağlıyoruz. Bu kapsamda, TEMSA Finans'ın yalnızca bir finansman projesi olarak değil, dokunduğu farklı alanlarla bir sürdürülebilirlik ve mobilite projesi olduğuna inanıyoruz.

Türkiye, uzun yıllardır Avrupa'nın en kıymetli ticari araç üreticisi unvanına sahip. Üretim tarafındaki bu gücümüzü, ülkemizin ve insanımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara daha konforlu ve daha inançlı tahliller sunmak için kullanmayı kesimin öncelikli sorumluluğu olarak görüyoruz. Bugün fabrikalarımızda, çoğunlukla yerli teknolojilerle üretmeyi başardığımız yeni jenerasyon birçok aracımızı günlük hayatlarımızda daha çok görebilmemiz için finansman alternatiflerinin çoğaltılması da büyük değer taşıyor. TEMSA olarak, bu üzere uygulamalarla burada üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye ve tahlilin bir modülü olmaya uğraş ediyoruz. Bu kapsamda, bu alandaki deneyimi ve finansal gücüyle yanımızda olan, bu projeyi Türk ticari araç kesimine bir katkı olarak gören ALJ Finans’a da teşekkürlerimi sunuyorum.”

ALJ Finans Genel Müdürü Volkan Döşoğlu ise marka olarak uzmanlaştıkları otomotiv kredilerinde segment yelpazelerini genişletmek istediklerini aktararak, “Finansal deneyimlerimizi otomotiv dalının tüm paydaşları ile paylaşmak istiyoruz. TEMSA ile gerçekleşen bu iş birliği bizim için başka bir değer taşımakta. TEMSA ile ticari araç finansına başlıyoruz. Ayrıyeten, bir markanın tahlil ortağı olmak da bizi ayrıyeten şad ediyor. ALJ Finans olarak bu tıp iş birliklerimizi daha da arttırmak marka portföyümüzü genişletmek isteğindeyiz.” sözlerini kullandı.