Her Telden (7.Eylül.Pazartesi)

Her Telden (7.Eylül.Pazartesi)

Yayın: 07.09.2015 08:37
Paylaş:
A+ A-

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLACAĞI İLERİ SÜRÜLEN SAYIN HASAN GEMİCİ “DIŞIMDA GELİŞEN BİR OLAY…”
Geçtiğimiz cumartesi günü Telefonla bizi arayan Devlet eski Bakanlarından Sayın HASAN GEMİCİ “BENİM DIŞIMDA BİR DİZİ OLAY GELİŞMİŞ VE BENİM CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLABİLECEĞİM YOLUNDA HABERLER ÇIKMIŞ..” dedi.
“BU KONUDA SİZİN GAZETENİZDE DE YAZILARIN ÇIKTIĞINI ÖĞRENDİM..” şeklinde açıklama yapan Sayın HASAN GEMİCİ,bu tür bir düşüncesinin olmadığına dikkat çekti.
Bu konuda düşüncelerini yazmamızı rica etti ve “BENİ SEVEN,PARTİYE OLAN BAĞLILIĞIMI BİLEN BAZI ARKADAŞLARIM OLAYI GÜNDEME TAŞIMIŞLAR.KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM,AMA,BÜTÜN GELİŞMELER BENİM DIŞIMDA CEREYAN ETMİŞ..” dedi.
Kendisine “BAKIN PARTİ BAĞLILIĞINDAN SÖZ EDİYORSUNUZ.NEDEN ADAYLIKTAN KAÇINIYORSUNUZ..!” diye soruduk ve o zaman Aday olmanız gerekmez miydi yolunda bir soru yönelttik.
“ÖRGÜTLERDEN,İL ÖRGÜTÜ BAŞTA OLMAK ÜZERE,İLÇE ÖRGÜTLERİ OLMAK ÜZERE BÖYLE BİR TALEP GELMİŞ OLSA VEYA OLSAYDI,ELBET Kİ KAÇINAMAZDIM..” yolunda cevap verdi.
Sonra da “İL BAŞKANIMIZ Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,İSTİFA EDEREK ADAY/ADAYI OLDU.ERDOĞAN BEY BENİM SEVDİĞİM TAKDİR ETTİĞİM BİR KARDEŞİMDİR.ADAYLIK HAKKIDIR.ERDOĞAN BEYE RAĞMEN ADAY OLMAM YAKIŞIZ KAÇARDI..” bilgisini verdi.
Devlet eski Bakanlarından Sayın HASAN GEMİCİ,böyle bir girişiminin olmadığına ilişkin düşüncelerini tekrarlayarak “BU SÜREÇTE SİZİN GAZETENİZDE DE,HAKKIMDA OLUMLU YAZILAR ÇIKMIŞ.BUNA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM.BENİM BÖYLE BİR DÜŞÜNCEM YOK.BU KONULARI DA KAMUOYU’NA AÇIKLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..”yolunda açıklamalarda bulundu..
Sayın HASAN GEMİCİ CHP Karabük Adayı değil,özeti bu.

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN CEVDET AKAY “GENEL MERKEZİMİZDEN İZİN İSTEDİM,BU SEÇİMDE YOKUM..”
7 HAZİRAN Genel Seçimine CHP Karabük Milletvekili Adayı olarak giren Sayın CEVDET AKAY,Gazetemizi telefonla arayarak “ HAFTA İÇİ CHP GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜM..” dedi.
CHP Genel Merkez Yöneticilerinin “KARABÜK LİSTESİNİN AYNEN 1 KASIM SEÇİMİNE GİREBİLECEĞİ YOLUNDA BİLGİ VERDİKLERİNE İŞARET EDEN..” Sayın CEVDET AKAY,kendilerinden izin istedim açıklamasını yaptı.
“1 KASIM GENEL SEÇİMİ İÇİN,CHP GENEL MERKEZ YETKİLİLERİNDEN İZİN İSTEYEREK.BU SEÇİME YENİ İSİMLERLE GİRMENİN DAHA YARARLI OLACAĞI YOLUNDA DÜŞÜNCELERİMİ ANLATTIM..” bilgilerini veren Sayın CEVDET AKAY beni anlayışla karşıladılar yolunda da görüşler dile getirdi.
“1 KASIM GENEL SEÇİM ÇALIŞMALARI SIRASINDA,İHTİYAÇ DUYULUR VE ÇALIŞMALARA KATILMASI İSTENİRSE..” buna seve/seve uyacağına da işaret eden Sayın CEVDET AKAY “BİZ CHP GELENEĞİNDEN GELEN BİR AİLEYİZ..” hatırlatmasını yaptı.
“ADAYLIĞIMIN DEVAM ETMESİNİ İSTEYEN CHP GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİNE,ŞU SAATTEN SONRA BUNUN CHP’YE ZARAR VERMESİNDEN ENDİŞE ETTİĞİMİ BELİRTTİM,YENİ İSİMLERLE SEÇMEN KARŞISINA ÇIKILIRSA,CHP’NİN DAHA İYİ SONUÇ ALABİLECEĞİNE İLİŞKİN BİR KANAAT OLUŞTURULDUĞUNU SÖYLEYEREK İZİN İSTEDİM..” bilgilerini verdi..
CHP KARABÜK’TE YENİ BİR LİSTE İLE GİDİYOR..
Sayın CEVDET AKAY bu Seçim için izin istemiş,kabul edilmiş.

GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ,AK PARTİ İLE BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR İLE BİR SÜRE SOHBET ETTİK..
Geçtiğimiz Cuma günü AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile bir süre sohbet ettik ve “BİZİM İL TEŞKİLATI DÖNEMİNDE YAŞADIĞIMIZ HAREKET,HİÇBİR TEŞKİLAT DÖNEMİNDE OLMAMIŞTIR..” dedi.
“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAŞADIK,BİR GENEL SEÇİM GEÇİRDİK,CUMHURBAŞKANIMIZ ZİYARET ETTİ KARŞILADIK,BAŞBAKANIMIZI KONUK ETTİK,ŞİMDİ İKİNCİ GENEL SEÇİMİ YAŞAYACAĞIZ..” şeklinde bilgiler verdi.
Arada ki KONGRELER sürecine değinmedi dahi..
Böylesine hareketli,böylesine dolu/dolu bir dönemi KISA SÜRE İÇİNDE YAŞADIKLARINI anlattı ve “ADETA NEFES ALMA FIRSATI BULAMADIK..” dedi.
AK Parti,Karabük’te 2-0 yapmaya çok yakın şeklinde görüşler ileri süren İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’A “MHP’DEN ADAY OLAMAYIP AK PARTİDEN ADAY OLAN İSMİ SORDUK..”
“BUNLAR ÇOK ÇİRKİN İDDİALAR.ÖYLE BİRŞEY OLABİLİR Mİ.BU İDDİALARI ORTAYA ATANLAR İSPATLAMAZLARSA MÜFTERİDİRLER,HAİNDİRLER.HİÇ İTİBAR EDİLMEYECEK SÖZLER..” şeklinde,hatta,daha ağır cevaplar verdi.
“KURNAZLIK,AKLIN DÜŞMANIDIR DERLER.SİYASİ KURNAZLIK YAPMAK AMACI İLE BU TÜR SÖYLENTİLERİ ÇIKARTIP YAYMAK İSTEYENLER EN BÜYÜK ZARARI KENDİLERİNE VERİRLER,AKILSIZLIK YAPARLAR..” sözlerini etti.
KARABÜK’Ü 2-0 ALACAKLARINI TEKRARLADI..
IRMAK-ZONGULDAK ARASINDA YAPILAN “TCDD SİNYALİZASYON ÇALIŞMALARININ SONUNA GELİNDİ..” ANCAAAK..!!
TCDD Genel Müdürlüğü tarafından IRMAK-ZONGULDAK hattı üzerinde SİNYALİZASYON çalışması yapılıyor ve çalışmaların sonuna gelindiği yolunda bilgiler veriliyor..
Ancak bir dizi TEKNİK AYRINTI işi geciktiriyor.
Örneğin YENİ HAT ÜZERİNDE ÇALIŞTIRILACAK VAGONLAR başlı/başına bir sorun oluyor ve TÜNELLERE uyum noktasında büyük veya küçük gelmek gibi bir sıkıntıdan söz eden çevreler var.
TÜNEL GİRİŞLERİNE KONULAR SİNYAL LAMBALARI sorun olabilir,vagondan başını çıkartanlara çarpabilir bilgisini veren ve “ONUN İÇİN VAGON SEÇİMİNE..” dikkat edilmesi gerekir bilgilerini verenler var.
TREN SEFERLERİNİN BAŞLAMASI YILBAŞINI GEÇER Mİ..?
Evet geçer görünü dile getirenlerin olduğu kadar,pek geçmeyeceği yolunda bilgi veren çevrelerin olduğunu da hatırlatmak gerek ve Karabük ile Zonguldak seferlerinin başlaması heyecanla bekleniyor.
BEKLENMESİNE/BEKLENİYOR DA,SORUNLAR BİTMİŞ DEĞİL.
Yüklenici Firma YÜK TAŞIMACILIĞI nedeni ile kaybettiği zamanı kazanmak isteyecek mi ve bu nedenle süre uzatımında bulunmak gibi bir yola gidecek mi dersiniz..?
IRMAK-ZONGULDAK TCDD HATTINA BÜYÜK YATIRIM YAPILDI..
Açılış için biraz daha bekleyeceğiz galiba.

ANKARA’DA GÖREVLİ,SİYASET İLE ÇOK YAKINDAN İLGİLİ,BİR KARDEŞİMİZİN MHP ÜZERİNE TESPİTİNİ YAZMIŞTIK…
Geçtiğimiz günlerde yine yazdık,ANKARA’DA Görevli,Siyasetin içinde değil göbeğinde mesai sarfeden bir kardeşim 7 HAZİRAN Genel Seçiminde MHP’NİN KARABÜK OYLARININ ANALİZİNİ yapmış.
“MHP 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE,AK PARTİDEN 14 BİN CİVARINDA OY ALMIŞ..” dedi ve bunları İlçe/İlçe çıkarttıklarını,çok titiz bir analiz sonucu bunu gördüklerini anlattı.
MHP Karabük’te AK Parti’den 14 bin oy almış.
Bunları anlattıktan sonra “MHP KARABÜK’TE CHP’DEN 2 BİN CİVARINDA OY ALMIŞ..” tespitlerine vardıklarını söyledi ve “HER İKİ PARTİ DE OYLARINI MHP’DEN GERİ ALABİLİR Mİ..?” diye sordu..
MHP ÖZELLİKLE SAFRANBOLU’DA AK Parti’den çok büyük oy devşirmiş ve adeta MHP’YE BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ Safranbolu kazandırmış..
BU TESPİTLERİ YAPTI O KARDEŞİMİZ..
Peki bu kez ne olabilir..?
O GİDEN OYLAR YERLERİNDE KALIR MI DERSİNİZ..?

EMEKLİLER İÇİN TOKİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN KONUTLAR İÇİN BAŞVURU SAYISI 5 BİNİ GEÇMİŞ VE YER..
EMEKLİLER Derneği Karabük Şubesi EMEKLİ ÜYELERİ için TOKİ’YE ucuz fiyatlı konut yaptıracağını açıkladı ve emekli kesimde bir dalgalanma,bir hareketlenme oldu.
Dernek Karabük Şube Başkanı Sayın CELAL BULUT başvuru sayısının 6 bini geçtiğini açıkladı ve bu insanlar şimdi BÜYÜK UMUTLA bu konutların yapımını bekleyecekler..
ÇOK GENİŞ ARAZİLER GEREKİYOR.
5 BİN KONUT kat sayısı fazla bile tutulsa ÇOK GENİŞ ALANLARA yapılır ve bu anlamda EMEKLİLER DERNEĞİ ucuza mal edebilmek amacı ile HAZİNE ARAZİSİ peşinde olacağına göre iş biraz süre alabilir.
KARABÜK’TE 5 KONUT ALACAK BÜYÜKLÜKTE HAZİNE ARAZİSİ ZOR BULUNUR,zira,KARDEMİR KARABÜKSPOR için Tesis yapmak üzere ARAZİ ARADIĞIMIZDA fazla büyük yerlerin olmadığını görmüştük.
BİR HEVESLE 103 DÖNÜM YER BULUNMUŞTU..
Sonra ondan da vazgeçildi ve KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN,hayal ettiği FUTBOL AKADEMİSİ ve ALT YAPI TESİSİ olayı öylece yüzüstü kaldı..
Neyse konumuz o değil..
5 KONUTUN SIGACAĞI BİR HAZİNE ARAZİSİ ÇOK ZOR.
Dileriz bu genişlikte Hazine Arazisi bulunabilir..
Ancak,KARABÜK EMEKLİLERİ bu konut olayına gerçekten çok/çok büyük ilgi gösterdi ve öyle sanıyoruz ki gelecek zamanda bu iş ciddi biçimde izlenecektir.
EMEKLİLERİN KONGRELERİ BU İŞ ÜZERİNE OLUŞACAKTIR..
Dileriz bu iş süratle halledilir..

5 BİN VEYA DAHA FAZLA KONUT YAPMAK İÇİN HAZİNE ARAZİSİ BULMAK HAYLİ ZOR VE HADDANELER BÖLGESİ..!!
EMEKLİLER Derneği Karabük Şubesi EMEKLİLER için KONUT YAPTIRACAĞINI açıklayınca,Karabük’te çok ciddi bir hareketlenme ve heyecanlanma oldu.
Dernek Şube Başkanı Sayın CELAL BULUT şu ana kadar 5 bini aşkın başvuru yapıldığını söylüyor ve bu gerçekten çok ama çok büyük bir rakam.
BU BÜYÜKLÜKTE BİR İNŞAAT ALANI SORUN OLACAKTIR..
Özellikle EMEKLİ için UCUZA GELMESİ noktasında,HAZİNE ARAZİSİ tercih noktası edilecek sanıyoruz,O BÜYÜKLÜKTE BİR HAZİNE ARAZİSİ hayli zor.
GERÇEKTEN HAYLİ ZOR..
O nedenle KARABÜK BELEDİYESİ ile TOKİ arasında KENTSEL DÖNÜŞÜM Kapsamında görüşmeleri yapılan HADDANELERİN KENT DIŞINA çıkartılması olayı gündeme alınabilir mi..
EMEKLİLER İÇİN KONUTLAR O GENİŞ ALANLARA YAPILABİLİR Mİ,zira baktığınızda sözünü ettiğimiz alanlar çok/çok geniş ve eğer yasal anlamda sıkıntı olmazsa 5 bin konut değil 15 bin konut sığar oralara.
Böyle bir konu üzerinde durulabilir mi..?
Durulması yararlı olabilir mi..?

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI “TEMAYÜL YOK.GENEL MERKEZ MÜLAKATI YOKHEYECAN YOK..”
AK Parti Milletvekili Aday/Adaylarının büyük bölümü,7 HAZİRAN Genel Seçimi Aday Belirleme sürecinde ki hareketliliği aradıklarını söylüyorlar..
TEMAYÜL YOKLAMASI YOK diyorlar
GENEL MERKEZ MÜLAKATI YOK diyorlar..
Öyle olunca BAŞVURULARIMIZI YAPTIK BEKLEYİP DURUYORUZ gibi konuşarak “HAREKETSİZ BU DÖNEM HEMEN HEPİMİZİ ATIL HALE GETİRDİ..” gibi yaklaşımlar gösteriyorlar..
Bir tek heyecanın “PARTİ İÇİNDE OLDUĞUNA KESİN OLARAK BAKTIKLARI..” dedikodular olduğuna dikkat çekiyorlar ve “BAZI AK PARTİLİLER HİÇBİRİMİZE YAKIŞMAYAN SÖYLENTİLER ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORLAR..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar..
Yalan haberler yayarak “ADAY/ADAYLARINDAN BAZILARINI YIPRATMAYA ÇALIŞMAK BİZİM PARTİMİZDE HİÇ OLMAZDI.ŞİMDİ BÖYLE DAVRANANLAR VAR VE BUNLARIN KİM OLDUKLARI,DİĞER PARTİLERLE ORTAK YAPIM YIPRATMA FİLMLERİ ÇEVİRDİKLERİ HEPİMİZ TARAFINDAN BİLİNİYOR..” gibi çok ama çok çarpıcı değerlendirmeler yapanlarda var.
AK PARTİ İÇİNDE ÇOK SAYIDA ADAY/ADAYI VAR..
Söyledikleri “HEPİMİZDE GENEL MERKEZ KARARI BEKLİYORUZ..” sözü.
Daha önceleri böyle olmuyormuş..

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI BU AKŞAM SAAT 17.00 YE KADAR BAŞVURULARINI YAPACAKLAR
CHP Milletvekili Aday/Adayları bugün saat 17.00 ye kadar Parti Genel Merkezi’ne başvurularını yapmış olacaklar,Karabük açısından şu ana kadar bir tek Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN Aday/Adaylığı söz konusu oldu.
Galiba Sayın başka Aday/Adayı ismi duyulmadı.
Veya bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı..
İki Bayanın Milletvekili ADAY/adaylığı İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞI ŞEKLİNDE HABERLER ÇIKMIŞTI ancak şu ana kadar bu noktada da herhangi bir bilgi alınamadı.
Sayın HASAN GEMİCİ Aday/Adayı olacak gibi bir beklenti yayıldı ve Sayın GEMİCİ bir açıklama yaparak,böyle bir düşüncesinin olmadığına dikkat çekti ve bu yönlü bir çalışma içinde olmadım gibi aktarımlarda bulundu.
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KİMLER OLUR..?
Sayın CEVDET AKAY bir açıklama yaptı “BEN YOKUM..” dedi.
Genel Merkezden bu yönlü izin aldığını söyledi..
CHP 1 Kasıma hangi isimlerle yürüyecek acaba..?

5 kişi görüş bildirdi

 1. HANDAN

  CHP Hasan Gemici ile büyük bir sıçrama yapacaktı. Yani, seçimleri kazanacaktı. Halkta karşılığı olan bir isimdi. Örgütlerin bu öngürüye sahip olamamaları yine kaybettirecek. Aynen geçtiğimiz seçimde olduğu gibi.

 2. temayüle ne gerek

  AKP Temayülmü neyse ondan yapmamış adaylar heyecanlanmıyormuş.7 haziranda yaptılar ya,esas temayülü halk yapıyor 7 haziranda halk temayülü yaptı AKP 1 çıkarabildi.Onud 2 nci sıradaki aday benim oylarla Osman bey gitti AKP oylarının en az 50 bini bana verilen oylar Osman kaveci bana verilen 50 uyla vekil seçildi diyor bu sefer ne olacak acep..

 3. chp adayları

  Şu anda chp’de bir tek Erdoğan Dinçel aday gözüküyor. Cevdet Akay izin almışmış bunlar hikaye.erdoğan dinçel birinci sıra adayıyla olmaz dedi. Bunun alt yapısını yaptı. Bu partiye, halkla kaynaşabilen adaylar lazım. onu da ne yazıkki örgüt kabul etmiyor.

 4. Ali Özdemir

  Sedat namal için yazan arkadaş, Osman Kahveci olmasaydı o oy da alınmazdı. Sedat Namal halka üstten baktı, teşkilattakilerle sürekli tartışma yaşadı. Tüm programlarda en çok Osman Kahveciyi gördük. Sedat o gazla seçilirim dedi ama seçilemedi. 2 cümle konuşup mikrofonu Osman Beye uzatmıyormuydu sanki. Herkes herşeyin farkında. Boşuna birbirimizi kandırmayalım.

 5. ADAY OLMICAKMIŞ

  AHMET ABİ BAZEN ÖYLE İŞLER YAPIYORSUNKİ SENİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUM.CEVDET AKAY GENEL MERKEZE GİTMİŞ ADAY OLMICANI SÖYLEMİŞ SENDE BUNU YAZMIŞSIN.YOK BİRDE ADAY OLSAYDI YANİ.NE YÜZLE GELİP ADAY OLICAKTI.MİNİBÜSÇÜLER ONU ADAY YAPARLARMIYDI.KİMSEYE ALLAHAISMARLADIK DEMEDEN KAÇIP GİDEN BU ADAM SENİN SÜTUNLARINA HEÇ YAKIŞMAMIŞ BE AHMET ABİ VALLAHA BİLLAHA YAKIŞMAMIŞ.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.