Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (8.Eylül.2015)

Yayın: 08.09.2015 08:29
Paylaş:
A+ A-

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI SAYIN AHMET ERORHAN “BİZİ İKTİDAR YAPAN KURULUŞ FELSEFEMİZDİ..
AK Parti Karabük Milletvekili Aday/Adayı Sayın AHMET ERORHAN “BU PARTİYİ TEK BAŞINA İKTİDAR YAPAN KURULUŞ FELSEFEMİZDİ.HALKIMIZ KURULUŞ FELSEFEMİZE HEP/HER ZAMAN DESTEK VERMİŞTİR…” dedi.
Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulunan Sayın AHMET ERORHAN,AK Parti ne zaman ki “FABRİKA AYARLARINDAN,DİĞER BİR DEYİMLE KURULUŞ FELSEFESİNDEN TAVİZLER VERMEYE BAŞLADI,SEÇMEN 7 HAZİRANDA PARTİYİ UYARDI..” tespitlerinde bulundu.
Kendisinin AK Partinin KURULUŞ DÖNEMLERİNDEN bu yana AKTİF BİÇİMDE hareketin içinde olduğuna işaret eden Sayın AHMET ERORHAN Karabük Milletvekili Aday/Adaylığı sırasında gerek AK Partililerden,gereksi Karabüklülerden çok yakın ilgi gördüğünü söylüyor.
“HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM..” diyor.
Ülkenin şu sıkıntılı günlerinin aşması için “BİR PARTİNİN TEK BAŞINA İKTİDAR OLMASININ..” önemine işaret eden Sayın AHMET ERORHAN “AK PARTİ DIŞINDA,HİÇBİR PARTİNİN TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAK GİBİ BİR ŞANSI YOK..” görüşlerine yer veriyor.
“BU SIKINTILARI,TEK BAŞINA İKTİDARA GELEN BİR AK PARTİ ÇÖZEBİLİR.BİZ BUNUN İÇİN GECE/GÜNDÜZ ÇALIŞMAK VE ÜLKEYİ DÜZLÜĞÜ ÇIKARTMAK ZORUNDAYIZ..” diyen Sayın AHMET ERORHAN bunun için çalışmak zorunda olduklarına işaret ediyor.
Karabük İl ve İlçe Teşkilatları ile yaptığı görüşmeleri anlatan Sayın AHMET ERORHAN “TEŞKİLATLARIMIZ ÇOK KALİTELİ İSİMLERDEN KURULMUŞ.GÖREVLERİNİN NE KADAR AĞIR,SORUMLULUK İSTEDİĞİNİ BİLEN KADROLARIMIZ VAR..” diyor.
Çok çalışkan,üretken verimli Belediye Başkanlarına sahip olmaktan büyük mutluluk duyduklarına değiniyor ve bütün Belediyelerin halkın 24 saat hizmetinde olduğuna vurgu yapıyor.
Sayın AHMET ERORHAN dolu/dolu bir Siyasetçi gerçekten..

MHP MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN “YENİDEN ADAY OLDUM VE BAŞVURUMU GERÇEKLEŞTİRDİM..”^DİYOR..
7 HAZİRAN Genel Seçiminde MHP Karabük Milletvekili Seçilen Sayın DURMUŞ YALÇIN yeniden ADAY/ADAYLIĞI başvurusunu yaptı ve aday/adayı olacak/olmayacak tartışmasını bitirdi.
ŞİMDİ TOP MHP GENEL MERKEZİNDE..
7 HAZİRAN Genel Seçiminden bu yana KAÇ GÜN GEÇTİ ve MHP Genel Merkezi Sayın DURMUŞ YALÇIN’I ne ile değerlendirecek acaba,yıllar sonra MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞ gelmiş,diğer Milletvekilleri gibi hiçbir çalışması olmamış.
“SİZ İYİ MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTINIZ.VERİMLİ BİR DÖNEM GEÇİRDİNİZ..” diyerek yeniden değerlendirme imkanı yok,zira,hiçbir Milletvekili gibi Sayın DURMUŞ YALÇIN’DA çalışma imkanı bulamadı.
Veya “KARDEŞİM DÖNEMİNİZ İÇİNDE ÇOK CİDDİ PARTİSEL YALPA YAPTINIZ,PARTİYİ ZORA SOKAN,KONUŞMA VE EYLEMLERDE BULUNDUNUZ.SİZİ BİRAZ DİNLENDİRELİM..” denilecek herhangi bir şeyde olmadı.
Öte yandan Sayın MUSTAFA DURSUN temelden gelen bir ÜLKÜCÜ,bu anlamda ÜLKÜCÜ HAREKETİN yetiştirdiği bir Siyasetçi,ağzı laf yapıyor,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN gibi bir Siyasetçinin memleketinde Belediye Başkanlığı kazanmış bir isim.
MHP Genel Merkezi Sayın MUSTAFA DURSUN’A ne diyecek..
Sayın OSMAN AYDIN yine BU HAREKETİN İÇİNDEN gelen bir isim..
Sayın MUSTAFA ÖZATA,Yerel seçimi kıl payı kaybetmiş bir isim..
Sayın AYHAN AKBAŞ 7 Haziran Genel Seçimine ADAY OLARAK girmiş bir isim ve MHP Genel Merkezi Aday değerlendirmesi yaparken gerçekten çok zorlanacak gibi görünüyor.
Bakalım nasıl bir liste ile çıkacak MHP Genel Merkezi.

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARININ BAŞVURU SÜRESİ DÜN AKŞAM SAAT 17.00 İTİBARI İLE DOLDU …
1 Kasım Genel Seçimleri için CHP Milletvekili Aday/Adaylarının BAŞVURU SÜRESİ dün akşam saat 17.00 itibarı ile sona erdi ve Resmi açıklama bugün/yarın yapılacak mutlaka.
KARABÜK’TE KİMLER BAŞVURU YAPTI..
CHP Karabük Milletvekili olmak için Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti,Eğitimci GÜLSÜM BENİÇ noktasında verilen bilgiler var,ancak,Sayın BENİÇ henüz bir açıklama yapmadı.
Sayın GÜLSÜM BENİÇ CHP Milletvekili Adayı olacak şeklinde bilgiler var,ancak,henüz ne CHP,ne de Sayın GÜLSÜM BENİÇ bu nokta da bir açıklama yapmadı.
CHP İÇİNDE BAŞKA ADAY/ADAYLARI KİMLER.?
Sanıyoruz,bu konuda,bugün/yarın CHP Adına resmi bir açıklama yapılır herhalde,aslında CHP Karabük Milletvekili Aday/Adaylığı için daha fazla sayıda başvuru bekleniyordu.
Sayın HASAN GEMİCİ ve Sayın ERDOĞAN DİNÇEL isimleri gündeme gelince,niyetinden geçirenlerin biraz geride kalmış olması ihtimalinden söz eden çevreler var.
CHP İÇİNDE BUGÜNLERDE BİR AÇIKLAMA YAPILIR.

HAKKARİ DAĞLICA VEYA DİYARBAKIR VEYA HERHANGİ BİR İL/İLÇE ŞEHİT HABERLERİ İNSANIN İÇİNİ YAKIYOR..
8 HAZİRAN Tarihinden bu yana,çok önemli gelişmeler yaşanıyor ve TIRMANAN/TIRMANDIRILAN TERÖR sürekli can alıyor,kan döküyor,insanın için yanıyor.
NE OLACAK BU İŞİN SONU DERSİNİZ..?
Dün DAĞLICA KARAKOLUNA YAPILAN BASKIN..
ŞEHİT DÜŞEN SUBAY,ASTSUBAY,ER,ERBAŞLAR..
Ne olacak bu işin sonu..?
ŞEHİT OLAN POLİS MÜDÜRLERİ,POLİSLER..
Ne olacak bu işin sonu..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN çok çarpıcı bir açıklamada bulundu ve “ÇÖZÜM SÜRECİNDE SİLAH DEPOLANMIŞ SİLAH DEPOLAMIŞLAR..” şeklinde ifadeler kullandı
İYİ DE,BU ÜLKENİN İSTİHBARATI NE YAPMIŞ O ARADA.
Ne olacak bu işin sonu..
Çocuğu,kardeşi,eşi,oralarda asker polis olanları bir düşünün..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR “BİZ İKTİDARA VE KARABÜK’Ü 2-0 KAZANMAYA TALİBİZ..” DİYOR..
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile geçtiğimiz günlerde uzunca bir süre sohbet ettik “KARABÜK’Ü 2-0 ALACAĞIZ.GELEN KAMUOYU ANKETLERİ BUNU GÖSTERİYOR..” görüşünde.
Sayın SAYLAR bunları söylerken “ALLAH AŞKINA BİR BAKIN.CHP ve MHP BİZ TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLACAĞIZ GİBİ BİR ŞEY SÖYLÜYOR MU.BÖYLE BİR UMUTLARI VAR MI..” şeklinde sorular soruyor.
AK Partililer bu dönem KAPI/KAPI GEZECEKLER,ayrıca sıkmadık el bırakmayacaklar gibi bilgiler veren Sayın TİMURÇİN SAYLAR 2-0 yapacakları ihtimaline kesin gözü ile bakıyor.
“GELEN ANKETLERDEN BUNU ANLIYORUZ..” diyor.
Aday/Adayları hakkında çıkartılmak istenen söylentilere çok şiddetle tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Parti kadrolarından bu tür söylentilerin çıkamayacağına işaret ediyor.
“DIŞ KAYNAKLAR BUNLARI TETİKLİYOR GALİBA..” dedi.
“ANCAK,KİMSE BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ..” dedi.
“KİM NE YAPARSA YAPSIN,SONUÇ 2-O OLACAKTIR..” diyor

KARABÜK’ÜN YETERİNCE DEĞERLENDİREMEDİĞİ,KIYMETİNİ/DEĞERİNİ BİLEMEDİĞİ DEV ŞAİR CİNAZOĞLU….
Karabük’ün yeterince değerini bilemediği,kıymetini,güçlü sanatını değerlendiremediği DEV ŞAİR HÜSEYİN AVNİ CİNAZOĞLU hakkın rahmetine kavuştu.
ŞİMDİ GÖZYAŞI DÖKEN ÇOK.
ŞİMDİ ÜZÜLEN “BÜYÜK ŞAİRDİ..” DİYEN ÇOK.
Yıllar önce,KARABÜK’TE YILIN SANATÇISI seçimi yapılıyordu,biz oyumuzu Rahmetli HÜSEYİN AVNİ CİNAZOĞLU’NDAN yana kullandık ama olmadı.
BİR BAŞKA DEV SANATÇIMIZ KAZANDI.
Karabük’te ŞİİR DENİLDİĞİ zaman güçlü isimler vardır,GÜÇLÜ ŞAİRLER vardır,ancak,Karabük’te şiir denildiğinde akıllara hemen gelen ÜÇ İSİM VARDIR..
Rahmetli İBRAHİM YILDIZ
Rahmetli HÜSEYİN AVNİ CİNAZOĞLU.
Allah ömrünü uzun etsin Sayın TAHSİN ŞENTÜRK..
Sevgili Kardeşimiz,dostumuz Sayın TANSİN ŞENTÜRK müthiş bir Şairdir,kelimelerle dans eder,duygu Dünyası çok geniş bir insan olduğu için SANATIN içinde hep vardır,hep olacaktır.
KARABÜK BU İSİMLARİ YETERİNCE TANITAMADI..
Ne yazık ki,bunu hiç birimiz yapamadık.
Sevgili HÜSEYİN AVNİ CİNAZOĞLU yaşamı ile şiirleri ile toplumsal tutumu ile çok önemli bir isimdi ve çok önemli bir isim olarak aramızdan ayrıldı gitti.
NURLAR İÇİNDE UYUSUN.

AK PARTİ BÜYÜK KONGRESİ CUMARTESİ GÜNÜ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR VE YENİ KADROLAR ŞEKİLLENECEK..
AK Parti BÜYÜK KONGRESİ bu cumartesi günü çalışmalarına başlayacak ve şu ana kadar Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN dışında bir başka Genel Başkan Adayı görünmüyor.
YÖNETİM KADROLARI NASIL YAPILACAK..?
Bilindiği gibi ÜÇ DÖNEMLİKLER için bir dizi yeni gelişme sağlanmıştı ve o gruba girenlerin bir bölümü,HAKLARI OLMASINA karşılık MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI için başvuruda bulunmamışlardı.
PARTİ KADEMELERİNDE GÖREVLER VERİLEBİLİR deniliyor.
PARTİ BU İSİMLERE TESLİM EDİLİR GÖRÜŞLERİ VAR.
Bilindiği gibi KARABÜK MİLLETVEKİLLİĞİ DE yapmış olan Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Milletvekilli için Aday olmadı,ancak,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çapında ki bir SİYASETÇİNİN,AK Parti tarafından gözardı edilemeyeceğini öne süren çok sayıda insan var.
Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN başta olmak üzere birkaç deneyimli isime ADAY OLMALARI için baskı yapabilir görüşünde olan çevrelerde var.
BÜYÜK İLLERDEN BİRİSİNDEN ADAY YAPARLAR diyen geniş bir çevre var ve eğer Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN yeniden Milletvekili olacaksa,keşke Karabük Milletvekili olsa.
KARABÜK SİYASETEN ÇOK GÜÇLÜ OLURDU..

SİYASİ PARTİLER 1KASIM GENEL SEÇİMİNE “PARASIZ GİRECEKLER VE HENÜZ 7 HAZİRAN SEÇİM BORÇLARI…!!”
Maliye Bakanlığı SİYASİ PARTİLERE verilmesi gereken HAZİNE YARDIMLARINI 7 Haziran Genel Seçim öncesinde verdiği için,yeni yardım verilmeyeceğini açıkladı.
PARTİLER 1 KASIM SEÇİMLERİNE PARASIZ GİRECEK.
Hatta BİRÇOK PARTİNİN 7 Haziran Genel Seçimi öncesinden kalan BORCU OLDUĞU gibi haberler bile dolaşıyor ortalıkta ve Parti GENEL merkezlerinin bunları temizlemekle meşgul olduğunu söyleyenler var.
ALLAH MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA KOLAYLIK VERSİN.
Zira BÜTÜN YÜK ADAYLARIN CEBİNE BİNECEKTİR.
Bu arada PARTİ GENEL MERKEZLERİNİN finansman bulabilmek için ZENGİNLERİN KAPISINA dayanacağı belli,bu arada BANKA KREDİSİ peşine düşen ve alacakları HAZİNE YARDIMINI teminat gösterecek Partilerde olacaktır.
PARTİLERDE KESİNLİKLE PARA YOK.
Bırakın parası olan SİYASİ PARTİLERİ bir kenara,BAZI PARTİLERİN 7 Haziran Genel Seçimlerinden borçlu çıktıkları bile besbelli,bunları ödeyebilmek için çalıştıkları besbelli.
O nedenle PARTİLER PARALI ADAYLARI TERCİH EDERLER Mİ..?

6 kişi görüş bildirdi

 1. MUHALEFET

  “Sayın AHMET ERORHAN,AK Parti ne zaman ki “FABRİKA AYARLARINDAN,DİĞER BİR DEYİMLE KURULUŞ FELSEFESİNDEN TAVİZLER VERMEYE BAŞLADI,SEÇMEN 7 HAZİRANDA PARTİYİ UYARDI..” tespitlerinde bulundu.” Aslında asıl şimdi Fabrika ayarlarına döndü ve kaybetti. Zamanında “Bizim için Demokrasi amaç değil, araçtır” diyen kim? 400 milletvekili alınca ne olacak? sadece bu iki soruyu sorgulasa millet, yeterli. Biraz samimi ve dürüst olun, fabrika ayarlarına döneceğinize, ilkeli ve samimi siyasete dönün, yeter.

 2. Yeni Oyun

  Ahmet Erorhan bazılarının kurduğu yeni oyunun aktörüdür.Sedat Namal Çankırı bölgesinin adayı olarak geçen seçim tutmayınca yeni birini sahaya sürdüler.Bu oyunun en büyük fikir babası İl Başkanı Timuçin Saylar’dır.18 bölgesinden İl Başkanlığı belirleme sürecinde kendisi ile ortak hareket ettiği Ahmet Erorhan ı sahaya sürmüş ve hatta Genel Merkez de onun için bizzat kulis yapmaktadır.Ancak unuttuğu bir şey var.Başkanın kulis yaptığı Ahmet Erorhan aday yapılmaz.Bunu hep beraber göreceğiz.İl Başkanı bu seçimde Rektör -Ahmet Erorhan listesine oynamıştır.Onun unuttuğu şey Ahmet Erorhan’ın en güçlü olduğu Hüseyin Erer’in aday olduğu seçimde ve en son kendisinin İl Başkanı olduğu süreçte Tayyip Erdoğan tarafın
  dan neden vize alamadığının perde arkasını görememesi ve okuyamamasıdır.
  Ben İl Başkanına acıyorum .Şaşkın ördek gibi.En son 7 eylül günü AK Parti Genel Merkezine aday adaylarının durumunun tartışılacağı ve hangi adayı istiyorsunuz anketine çağrılan Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları arasında bile bir birlik sağlayamamış ve herkes ayrı telden çağrılarak farklı isimler yazmışlardır.Böyle birlik içinde olmayan herkesin farklı kişilere angeje olduğu ortamda birlik ve beraberlik değilde ayrımcılık olacağı aşikardır.
  BENİM SİZE TAVSİYEM HALKI DİNLEYİN OSMAN KAHVECİ ADAY YAPILMASIN ORMAN BAKAN YARDIMCISI OLSUN.MEHMET CEYLAN ZATEN İKİLİ İLİŞKİLERİ NEDENİYLE MUHTEMELEN CEVDET YILMAZ’IN BAKANLIĞINDA BAKAN YARDIMCISI OLUR.MEHMET ALİ ŞAHİN ZATEN PARTİNİN EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ.O ZAMAN REKTÖR VE YANINA BİR YENİ İSİM YAZALIM.BUNDAN KİM KAZANIR,ELBETTE KARABÜK.SEDAT NAMAL’IDA İL BAŞKANI YAPALIM KARABÜK’Ü UÇURURUZ.YOKSA YUKARIDA BAHSETTİĞİM ARKADAŞLAR TOPLUMDA YIPRANDILAR.HEPSİNİNDE EMEĞİ VAR İNKAR ETMİYORUZ AMA YUMURTALARI TOKUŞTURMAK YERİNE BU İNSANLARIN ENERJİSİNİ KARABÜK İÇİN BİRLEŞTİRELİM.AKLIN YOLU BİR

 3. işte kazanacak liste

  AK PARTİ KARABÜK’TE BURHANETTİN UYSAL -MUZAFFER ATILKAN LİSTESİ 2-0 YAPACAK LİSTEDİR.7 NİSAN’DA BU İKİ İSİM MAĞDUR EDİLMİŞ VE HALKIN BEKLEDİĞİ İSİMLERDİR.BIRAKIN BU KEZ HALKIN İSTEDİĞİ İKİ İSME ŞANS VEREELİM

 4. KARABÜKLÜM

  SİZ HİÇ OKÇULUK NASIL YAPILIR BİLİRMİSİNİZ.OKÇULUKTA AMATÖR OLANLARI ÖNCE TAHTA OKLARLA DEFALARCA 25 METREYE ATTIRIRRLAR.DAHA SONRA PROFESYONELLERİ 75 METREYE ÇELİK OKLARLA ATTIRIRLAR .YILLARCA SÜREN BU ÇALIŞMALRIN SONUCUNDA İYİCE PİŞENİ KADROYA ALIRLAR.ŞİMDİ AK PARTİ MUHTEMEL ADAY ADAYLARINI OKÇULUĞA UYARLAYALIM
  1-MEHMET ALİ ŞAHİN
  OKÇULUKTA EN UZMANI.75 METRELİK ÇELİK OKLARLA ATABİLEN BU İŞİN MİLLİ SPORCUSU.AMA KENDİSİ KARABÜK TAKIMINDA OLMAK İSTEMİYOR.ANCAK KARABÜK TAKIMININ BELİRLEYİCİSİ.ONUN KARŞISINDA İDMANDA BİLE DİĞER ADAY ADAYLARI BIRAKIN OK ATMAYI AYAKLARI TİTRİYOR.KENDİSİ HEM TAKIMDA OLMAK İSTEMİYOR HEMDE YENİ OKÇU YETİŞTİRMEK GİBİ DERDİ YOK.GALİBA KENDİSİ EFSANE OLARAK KALMAK İSTİYOR
  2-OSMAN KAHVECİ
  YILLARDIR OK TAŞIDI,TAHTA OKLARLA ÇALIŞTI.SONRA ÇELİK OKLARLA 75 METREYE ATIŞLAR YAPTI.TAKIMADA GİRDİ.TEK ŞANŞIZLIĞI AYNI TAKIMDA BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI MEHMET ALİ ŞAHİN’İN GÖLGESİNDE KALDI.BAŞARILARI MEHMET ALİ ŞAHİN E BAŞARISIZLIKLARI KENDİSİNE YAZIYOR.EN ÖNEMLİSİ SEYİRCİYE YAŞI DOLAYISIYLA SEMPATİK GELMİYOR
  3-MEHMET CEYLAN
  ARA ARA BU TAKIMA DAHİL EDİLEN 75 METRE YE ÇELİK OKLA ATABİLEN BAŞARILI BİR SPORCU.KENDİSİ İÇİN EN BÜYÜK ŞANSIZLIK OLARAK MEHMET ALİ ŞAHİN’İ GÖRÜYOR.ONUN OLMADIĞI BİR TAKIMDA KENDİSİNİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İN POZİSYONUNDA GÖRÜYOR.ANCAK SEYİRCİ DESTEĞİ YOK.BU DEFADA KADROYA GİREMEZSE JUBİLE YAPMASI KAÇINILMAZ
  4-SEDAT NAMAL
  25 METRE ATIŞLARDA YILLARCA TAHTA OKLARLA ÇALIŞTI.TORPİLLE 75 METREYİ ÇELİK OKLARLA ATABİLİR DİYEREK TAKIMA ALINDI.ELİNDE EN SON MODEL VE KALİTELİ OK TAKIMI VARKEN ŞANSINI İYİ KULLANAMADI.HOCA TEKRAR BİR ŞANS VERİRMİ BİLİNMEZ ANCAK KENDİSİNİ ŞANSLI GÖRÜYOR.SEYİRCİ İSE BU KİŞİNİN TAKIMDA OLMASI KONUSUNDA TEDİRGİN.HATTA 7 NİSAN DA KADROYA GİRMESİ DİĞER SPORCULARI HUZURSUZ ETTİ TAKIMDA VARLIK GÖSTEREMEDİ.BUNUN HAKKINDA KARAR VERİCİLER TEKRAR KADROYA GİRMESİ KONUSUNDA TEDİRGİN
  5-BURHANETTİN UYSAL
  HEP YILDIZ ADAYI OLARAK GÖSTERİLDİ.SEYİRCİYE SEMPATİK GELİYOR.ANCAK KADRO KURANLAR BİR TÜRLÜ ASİL KADRODA DÜŞÜNMEDİ.SEYİRCİ BASKISIYLA KADROYA ALINMASI MUHTEMEL ADAYLARDAN.25 METRE TAHTA OKLARLA ATIŞ KONUSUNDA PİŞTİ.ANCAK HENÜZ 75 METRE ÇELİK OK ATIŞLARI KONUSUNDA NE YAPACAĞI MEÇHUL.SEYİRCİYE HOŞ GELEN HAREKETLERİ VAR.BU KEZDE KADROYA GİREMEZSE HEM TAKIMI HUZURSUZ EDECEK HEMDE KENDİNE OLAN ÖZGÜVENİ KAYBEDECEK
  6-ÖMER AYAR
  BU İŞİN ÇEKİRDEĞİNDEN YETİŞTİ.OK TAŞIDI,25 METRE TAHTA OKLARLA 11 YILDIR ÇALIŞIYOR.75 METRE ATIŞLAR İÇİN TAM PİŞERKEN TALİHSİZ SAKATLIK GEÇİRDİ.UZUN YILLAR KADROYA GİRMESİ BEKLENİRKEN SAKATLIĞI ONU SIKINTIYA SOKTU.SEYİRCİYE PEK SEMPATİK GELMİYOR.KADROYA GİRMESİ İÇİN ORTAM MÜSAİT GÖRÜNMÜYOR
  7-CUMHUR ÜNAL
  UZUN YILLAR 25 METRE KONUSUNDA PİŞTİ.75 METRE ATIŞLARA YENİ BAŞLAMIŞKEN ANİ BİR KARARLA TAKIMA DAHİL OLDU.SEYİRCİLERE SEMPATİK GELİYOR BELKİ AMA SEÇİCİ HEYET VERİLEN ŞANSI İYİ DEĞERLENDİREMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR.75 METRE ATIŞLARDA TAHTAYI TUTTURUYOR AMA İSABET ORANI ZAYIF
  7-DİĞERLERİ
  25 METRE ATIŞLARDA PİŞMİŞ BİRKAÇ İSİM OLAMAKLA BERABER 75 METRELİK ATIŞ KONUSUNDA TECRÜBELİ DEĞİLLER.İÇİNDEN SÜPRİZ YAPIP KADROYA GİRECEK İSİMLER OLABİLİR AMA BU SENE LİGDE GÖSTERİLECEK BAŞARISIZLIK ÇOK RİSKLİ OLDUĞUNDAN KADROYA DAHİL ETMEK ÇOK RİSKLİ.İÇİNDE İLERKİ YILLARDA KADROYA GİREBİLECEK İSİMLER VAR AMA ÇOK ÇALIŞMALARI LAZIM
  BAZILARI İSE 25 METRE TAHTA OKLARLA ATIŞA YENİ BAŞLAMIŞ DURUMDA.
  BAKALIM TAKIM NASIL OLACAK.KURULACAK TAKIM İYİ SONUÇ ALMAZSA TEKNİK KADRONUN KOMPLE DEĞİŞECEĞİ KESİN OLDUĞU GİBİ UZUN YILLAR BU TAKIM ŞAMPİYON OLAMAZ.ÇÜNKÜ MORAL MOTİFASYON KALMAZ

 5. ak partili

  ak partili olarak benim gönlümden geçen burhanettin uysal-mehmet ceylan yahutta mehmet ceylan ahmet erorhan o zaman 2-0 olur

 6. GERÇEK KARABÜKLÜ V.P.

  AK PARTİDE KİM ADAY OLSUN ONU SORUYORSUNUZ İLK ÖNCE ESKİ TARHLERE GİDİP BİR HATIRLIYALIM KARABÜKLÜNÜN ÇOCUĞUNUN YANINDA KİMLER OLMUŞ. BİLİYORSUNUZ KARABÜK KARDEMİRDE BİR SENDİKA ÇEKİŞMESİ OLMUŞTU VE BU SÜREÇTE A SENDİKASININ FABRIKADA Kİ İŞÇİLERİNİN BİR GÜNLÜK YEVMİYELERİNİ ALIP ONLARI MEMNUN EDEMEMESİ YÜZÜNDEN B SENDİKASIDA BU DURUMU İYİ KULLANIP İŞÇİLERİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZI ÜYE YAPMIŞTI VE ORTALIK KARIŞTI NETİCEDE FABRIKADAN ANAYASAL HAKLARINI KULLANDIKLARI İÇİN ÇEŞİTLİ BAHANELER ÜRETİLEREK A SENDİKASININ DEDİĞİ KİŞİLERİ FABRIKA YÖNETMİ 350, 400 KİŞİNİN İŞ AKİTLERİNİ FESH ETMİŞTİ. BURADA SUÇLU OLAN İŞCİLER DEĞİLDİ YÖRE SİYASETCİLERİ İDİ. BU ÇOCULARI TOLAYIPDA BU SENDİKA İLE KARABÜK BİR YERE GİTMEZ BU SENDİKADAKI ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ BUNLAR OLSUN SİZDE TERBİYESİZLİK ETMEYİN OTURUN OLDUĞUNUZ YERDE NE BİÇİM SENDİKASINIZ HERKESİ KÜSTÜRMÜŞSÜNÜZ DİYEN OLMADI SUÇU HERKES BİZİM KARABÜKLÜ ÇOCUKLARIMIZA VERDİLER AMA SENDİKALARA VERMEDİLER VE BU SÜRECİ SİYASETCİLER AKP,CHP,MHP PARTİLERİ HEPSİDE BİR BEYANATLARI YOK ORTAK BİR TAVIRLARI OLMADI ORASI ÖZEL BİR ŞİRKET BİZ KARIŞAMAYIZ DEDİLER YALANDANDA OLSA MİLLETİN ÇOCUKLARI İLE DALĞA GEÇMEK İÇİN MİLLETVEKİLLERİNİN,BELEDİYEBAŞKANININ VE DİĞER PARTİLERİN UFAK TEFEK GALE ALINMAYACAK AÇIKLAMALARI OLDU SADECE KARABÜKLÜLERLE DALĞA GEÇTİLER! . AMA DALGA GEÇMİYEN KARABÜKLÜDEN FAZLA KARABÜKLÜ OLAN BİRİ VARDI KARABÜKDE ÖNÜNE GELEN FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİREN PLANLAMAYI İYİ YAPAN KARABÜKÜN ÖNÜNÜ AŞAN HERKESİN ÇOK SEVDİĞİ ÇALIŞKAN BİRİ PRF.BURHANETTİN UYSAL HOCA KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİ KISA ZAMANDA NEREDEN NEREYE GÖTÜRDÜ ŞİMDİ HERKES ONUN ÇALIŞKANLIĞININ ÜRÜNÜNÜ HERKES YİYOR O KARABÜKDE MİLLETVEKİLİĞİNİ TEK HAK EDEN KİŞİDİR .ONUN ÇALIŞKANLIĞI OLMASAYDI ŞİMDİ KARABÜKÜN TABELASINDA 113.000 DEĞİL BELKİ 50.000-60.000. BİN YAZACAKTI ŞİMDİ YALAKALIK ZAMANI DEĞİL HAKKI OLANI HAK EDENE VERME ZAMANIDIR. 350 -400 KİŞİYE ACIMAYAN KARABÜKLÜLERDEN HAYIR GELMEZ GELİN BU DEFA BU ADAMI KÜSTÜRMEYİN AKP YÖNETİCİLERİ ADAMA SAHİP ÇIKIN BİRAZ MADDİYATI BIRAKINDA KARABÜKÜ DÜŞÜNÜN.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank