Her Telden (8.MART.2016)

Her Telden (8.MART.2016)

Yayın: 08.03.2016 08:33
Paylaş:
A+ A-

4 MART TARİHLİ YAZIMIZA “DÜNYADAN BAKIŞ..” RUMUZU İLE YORUM GÖNDEREN BİR OKURUMUZUN TESPİTLERİ..
4 Mart gün ki yazımıza “DÜNYADAN BAKIŞ..” başlığı ile çok detaylı bir yorum yollayan Okurumuz “DÜNYA ÇELİK SEKTÖRÜNÜ..” ele almış ve enfes bilgiler vermiş.
DÜNYA ÜZERİNDE YAŞANAN GELİŞMELERİ ANALİZ ETMİŞ.
Daha sonra ÜLKEMİZ ÇELİK SEKTÖRÜNE girmiş,Sektörde yaşananları ele alarak “2015 YILINDA YURTİÇİ TÜKETİMİN,ÜRETİMİ GEÇTİĞİNE TANIK OLUYORUZ..” gibi değerlendirmeler yapmış.
“İTHAL EDİLEN 14 MİLYON TON NİHAİ ÜRÜNÜN ALT BİLEŞENLERİNİ İNCELEDİĞİMİZDE,YURTİÇİNDE ÜRETİMİ OLMAYAN CİDDİ MİKTARDA,SADECE ÜÇ ÜRÜN SÖZ KONUSU.DİĞERLERİ YURT İÇİNDE ÜRETİLEBİLİR DURUMDA..” bilgilerini vermiş.
“YURTİÇİ TÜKETİM,ÜRETİMİ GEÇTİ..”
Bu sözlerin çok önemsenmesi gerek ve öyle olduğu için SON BİRKAÇ HAFTADIR DEMİR/ÇELİK ÜRÜNLERİNİN FİYATLARI CİDDİ BİR ARTIŞ GÖSTERMİŞ BULUNUYOR..
Sanıyoruz 100-150 Lira civarında bir artış söz konusu.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN yapılan ithalata rağmen tüketim,üretimi geçti ve fiyatlar o nedenle yükseliş trendine girdi,bu duru KARDEMİR açısından sevindirici bir gelişme elbet..
“DÜNYADAN BAKIŞ..” Rumuzu ile yorum gönderen Okurumuz uzun ve detaylı analizler yapmış,2015 yılının Çelik Sektörü açısından hem Dünya da,hem Ülkemiz de UNUTULMAYACAK İLKLERE SAHNE olduğunu dile getirmiş.
UZUN ve DETAYLI BİR ANALİZ YAPMIŞ OKURUMUZ..

KARDEMİR,MALİ GENEL KURULU NİSAN AYI SONUNA DOĞRU YAPILACAK VE “YÖNETİM KURULU SEÇİM MADDESİ..”
KARDEMİR Mali Genel Kurulu NİSAN AYI sonuna doğru yapılacak ve bazı çevreler “BU GENEL KURUL GÜNDEMİNE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN YENİDEN SEÇİMİ MADDESİ KONULABİLİR..” iddialarında bulunuyorlar.
KARDEMİR YÖNETİM KURULU DEĞİŞEBİLİR Mİ..?
Bu soruya yönelik olarak “EVET DEĞİŞEBİLİR..” yaklaşımı içinde olan çevreler var ve işin en enteresan tarafı “DEĞİŞİM ORTAKLARIN İRADESİNDEN ÇOK,SİYASETİN İRADESİ İLE..” gerçekleşecek iddiasının dile getirilmesi.
Yani “SİYASET KURUMU YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN BİR/İKİ İSMİNDEN RAHATSIZ,BUNLAR DEĞİŞEBİLİR..” gibi bir baskı ile “DEĞİŞİKLİĞE GİDİLEBİLİR..” iddialarında bulunuyorlar.
KARDEMİR GİBİ DEVASA BİR ŞİRKETTE,Siyaset Kurumu etkili olmak isteyebilir,hatta etkili de olabilir,ancak,olayı uzun vadeli düşündüğünüzde bu çok tehlikeli bir riski üstlenmek anlamını da taşır.
Özellikle 1999-2002 Yıllarında yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra,KARDEMİR’DE İŞBAŞINA gelen YÖNETİM KURULU Üyelerinin HAKİM HİSSEDARLARI arasında,yaşanabilecek bir ayrılık,KARDEMİR açısından büyük risk anlamı taşır.
NİSAN AYI SONLARINI MERAKLA BEKLEYECEĞİZ..
Dileriz “OLGUNLUK/AKLI SELİM..” Hakim olur..
Bir RİSK ORTAMINDAN HERKES KAÇINIR..

“KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN,KARABÜK’E ÇOK BÜYÜK KATKISI OLMUŞTUR..” SÖZLERİ VE PROF.DR.SAYIN UYSAL..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü ve AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,TBMM’DE konuşarak KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN KARABÜK Kentine olan katkısından söz etti.
Hep yazıyoruz,her platformda söylüyoruz.
Eğer AK Parti Hükümetleri KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ kurmamış olsalardı,eğer AK Parti Hükümetleri KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü görevine Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’I getirmemiş olsalardı,kısaca. “KARABÜK YANMIŞTI.”
Hiç lamı/cimi yok “KARABÜK YANMIŞTI..”
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KURULMAMIŞ OLSAYDI gibi bir varsayımın konuşulacak,üzerinde durulacak bir yanı bile yok,eğer öyle bir gelişme olsaydı KARABÜK YANMIŞ,BİTMİŞTİ..
Eğer KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulduktan sonra Rektörlük görevine,DİĞER BİRÇOK ÜNİVERSİTEDE OLDUĞU gibi,büyümekten korkan,gelişmekten kaçınan,verimli çalışmaktan uzak bir REKTÖR GÖREVE getirilmiş olsaydı “KARABÜK YANMIŞ,BİTMİŞTİ..”
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü görevinde Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL öyle bir çalışma düzeni kurdu,öylesine verimli çalıştı ki,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bugünlere geldi.
Yoksa ÇEVRE ÜNİVERSİTELER gibi 18-20 bin ÖĞRENCİ ile kalırdı KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ve bunu da KALİTELİ EĞİTİM vermek ile izah ederdi belki..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,KARABÜK’Ü AYAĞA KALDIRDI..
Karabük insanı kendisine minnettar olmalıdır..

İSMETPAŞA METAL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ VE TCDD’NİN GELECEKTE YAPACAĞI ATILIMLAR NOKTASI..
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN geçtiğimiz hafta içinde,düzenlenen Basın ile Kahvaltı sırasında çok ilginç açıklamalarda bulundu.
İSİM VERMEDEN İLGİNÇ GÖNDERMELER YAPTI..
Örneğin “TİCARET VE SANAYİ ODASI ŞOV YAPMA YERİ DEĞİLDİR..” gibi bir ifade kullandı ve buna bağlı olarak da “İSMETPAŞA METAL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN KURULUŞ DİLEKÇESİNİ BEN VERDİM..” açıklamasında bulundu..
KONUŞULMUŞ,ANCAK,HİÇBİR GİRİŞİM YAPILMAMIŞ.
Sayın TUNCAY ÖZCAN bunu söyledi..
Kurulabilirse İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için yepyeni alternatifler çıkar mı/çıkabilir mi,bakın ULAŞTIRMA Bakanı “TCDD ÖNÜMÜZDE Kİ 10 YIL İÇİNDE 40 MİLYAR DOLAR YATIRIM PLANLIYOR..” açıklamasında bulundu..
YABANCI ORTAKLARLA,Ülkemiz İŞ ÇEVRELERİNİN ortaklıklarından söz etti Sayın BİNALİ YILDIRIM ve böyle bir kompozisyonda Karabük İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ neden yer almasın ki.
Kaldı ki,BU YÖRELER DEMİRYOLU kavramına uzak Yöreler değil,örneğin ÇANKIRI İlinde KARDEMİR ile YABANCI Ortakların kurduğu bir Şirket vardı ve anılan bu Şirket DEMİRYOLUNDA kullanılacak malzemeler üretiyordu.
İSMETPAŞA olayına bir parça da bu pencereden bakmak yararlı olur.

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN NECDET AKSAY,CHP İLÇE BAŞKANI SAYIN İBRAHİM AYHAN,SUÇ DUYURUSU
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ,bu görevinden EKİBİ İLE BİRLİKTE,istifa ederken,özellikle Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY’U hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.
Sayın AHMET GÜNEŞ’İN bu açıklamalarını dayanak alan CHP SAFRANBOLU İlçe Başkanı Sayın İBRAHİM AYHAN’DA Cumhuriyet Savcılığı’na SUÇ DUYURUSUNDA bulunmuştu.
İKİ SİYASETÇİ ARASINDA CİDDİ BİR MÜCADELE VAR.
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,CHP İlçe Başkanı’nın yaptığı suç duyurusu için “DELİ SAÇMASI..” gibi bir tabir kullanmış sanıyoruz.
CHP İlçe Başkanı Sayın İBRAHİM AYHAN,Belediye Başkanı Sayın AKSOY’UN bu sözlerine “İDDİANIN TEMELİ 7 YIL BOYUNCA BİRLİKTE SİYASET YAPTINIZ Sayın AHMET GÜNEŞ’İN SÖZLERİ YATIYOR..” diyor..
“7 YIL DELİ SAÇMACILIĞI MI OYNADINIZA..” getiriyor işi..
SİZCE BU NOKTA DA KİM HAKLI ALLAHAŞKINA..?

SAFRANBOLU TURİZMİ GERİ Mİ GİDİYOR NEDİR,OYSA Kİ EMİTT FUARININ EN GÖZDE STANDI SAFRANBOLU’NUNDU..!!
Yazılıp/çizilenlere bakarsanız SAFRANBOLU TURİZMİNDE bir geriye gidiş var,2014 yılına göre,2015 yılı gelen turist sayısında önemli bir düşüş olduğundan söz ediliyor.
NEDEN BÖYLE OLUYOR ACABA..?
Oysa ki EMİTT FUARLARINA GİDİLİYOR..!! FUAR ALANINDA en fazla gezilen/ziyaret edilen SAFRANBOLU STANDI oluyor,dönüp bakıyorsunuz GELEN TURİST sayısında azalma olduğundan söz ediliyor.
ATILAN TAŞ ÜRKÜTÜLEN KURBAĞAYA DENK GELMİYOR MU..?
Safranbolu noktasında bir şeylerin TERS GİTTİĞİ muhakkak,ancak,neyin ters gittiğinin tespiti gerek,bunun için ciddi bir çalışma gerek,yoksa gelecek daha kötü olabilir.
BİRŞEYLER TERS GİDİYOR SAFRANBOLU’DA..!!
BUNU SİYASETEN DE SÖYLEMEK MÜMKÜN..!!
Bakın AK Parti KARABÜK’TE EN BÜYÜK YATIRIMI Safranbolu İlçesine yaptı sayılır,bu İlçe insanları GÜNLERCE/HAFTALARCA SU BULAMIYORLARDI,şimdi AK Parti İKTİDARA İLK GELDİĞİNDE BU SU SORUNUNU HALLETTİ.
ÖYLE OLMADI MI..?
Ama bakıyorsunuz 1 Kasım Erken Genel Seçimlerinde KARABÜK İLÇELERİ arasında en düşük oy oranda SAFRANBOLU’DAN OY ALDI AK Parti..
Şimdi AK PARTİ TEŞKİLATI değiştirilecek,halen açıklanmadı..
O OLMAZ/BU OLMAZ diye İPE UN SEREN Mİ VAR..?
Özetle SAFRANBOLU’DA BİR SORUN VAR DA acaba ne..?

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI SAYIN MUHİTTİN YILMAZ ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI VE DESTEK..
Türkiye SAKATLAR Derneği Karabük Şubi BAŞKANI Sayın MUHİTTİN YILMAZ çok önemli bir adım attı ve kendisine,bu adımına mutlak destek verilmeli..
EMNİYET BAŞTA OLMAK ÜZERE..
HERKES DESTEK VERMELİ.
Efendim olay şu,YAYALAŞTIRILMIŞ YOL ÜZERİNDE,Karabük’ten gelen insanlar ENGELLİLER FALAN diyerek Dergi satıyorlar ve bu insanların tamamı genç.
SIRNAŞIKLIK BUNLARDA,YILIŞIKLIK BUNLARDA..
Ve,en önemlisi GENÇ BAYANLARA,HANIMLARA YANAŞARAK Dergi satmaya çalışıyorlar,sırnaşık hareketlerde bulunuyorlar,galiba iki yıl kadar önce Çevre Derneği Başkanı Sayın BÜNYAMİN COŞKUN ile biz neredeyse başımıza iş alıyorduk.
Kaldı ki O KİŞİ ENGELLİ DERGİ DE satmıyordu..
Başka yayınlar satıyor,genç kızlara,hanımlara sırnaşır vaziyette BAZI KİTAPLARI satmaya çalışıyordu,şimdi,buradan yola çıkarak ilerleyen süreçte VAHİM OLAYLARIN çıkabileceğine net bir dille söylememiz gerek.
Bu insanlar gerekli izinleri de alarak satış yapıyorlarmış.
Sayın MUHUTTİN YILMAZ’IN görüşüne kulak verilmeli..
Yoksa istenmeyen olaylar çıkabilir..!!

GERÇEKTEN ÇOK MUHTEŞEM OLMUŞ YENİ BELEDİYE BİNASI,BELEDİYE İLE KARABÜK’Ü SANKİ AYIRDI VE BİR GEÇİT..
Karabük Belediyesi,Menderes Caddesi üzerine yapılan ve gerçekten mükemmel olmuş YENİ BİNASINA taşındı,taşınmasına taşındı,ancak,bu gelişme sanki KARABÜK ile KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ biri/birinden ayırdı.
Ya yeni olduğundan insanlar alışamadı..
Veya gerçekten KARABÜK İLE BAĞI zayıfladı Belediyenin.
Bilmiyoruz yapılabilir mi..?
KARABÜK BELEDİYESİ yeni binası ile YAYALAŞTIRILMIŞ YOL bir geçit ile bağlanmalı,bu BELEDİYE ile KARABÜK arasında ki bağı gerçekten çok güçlendirecek gibi görünüyor.
YENİ BİNA GERÇEKTEN ÇOK MÜKEMMEL OLMUŞ.
Tek eksik yönü,sanki Karabük’e arkasını dönmüş gibi,sanki Karabük ile bağının olmadığı gibi duruşu,eğer YAYALAŞTIRILMIŞ YOL ile bir geçit bulunarak bağ kurulabilirse,o mükemmellik Karabük yaşayanlarınca daha içselleştirilecek.
BÖYLE BİR UYGULAMA SAĞLANABİLİR Mİ..?
Sağlanması gerçekten çok ama çok yararlı olacak gibi görünüyor..

MHP KARABÜK’TE NEDEN SESSİZ,MHP KARABÜK’TE NEDEN HİÇBİR KONUDA GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLAMIYOR,SEBEP NE..?
Dün MHP’Lİ bir Kardeşimizin üzüntülerini kısaca yazmıştık,o yazımız üzerine başka MHP’Lİ Kardeşlerimizle de görüş alışverişinde bulunduk,hepsi de büyük üzüntü içindeler..
“KISA SÜRE İÇİNDE TOPARLANAMAZSAK KÖTÜ..”
Söyledikleri tek olay bu.
MHP’NİN ÜLKE GENELİNDE yaşadığı krize işaret ediyorlar,olayı bununla bırakmıyorlar “MHP KARABÜK’TE NEDEN SESSİZ..” diye soruyorlar..
MHP’Lİ BİR KARDEŞİM çok enteresan bir söz etti ve “BİZİM PARTİMİZ KİMİN ADINA BU KADAR SESSİZ..?” diye sordu,sonra da güldü,başka bir şey söylemedi..
“MUTLAKA BİRİLERİNİN ADINA MHP KARABÜK’TE SESSİZ KALIYOR..” bu sözlerinin altını çizdi,sonra da “BAK ABİ BU SÖZÜMÜ YAZ.İLERDE AÇIKLAYABİLİRİM..” dedi..
Sonra “CHP İL BAŞKANI SEVGİLİ ARKADAŞIM ERDOĞAN DİNÇEL GİBİ,YERİ/YERİNDEN OYNATIRIM DİYE BÜYÜK KONUŞMAM AMA,MHP’NİN KARABÜK’TE KİMİN ADINA BÖYLE SESSİZ KALDIĞINI AÇIKLARSAM,BİRİLER SIKINTIYA GİRER..” gibi sözler etti..
MHP KARABÜK’TE GERÇEKTEN SESSİZ/SUSKUN.
GEREKÇESİNİ BİLMEK GİBİ BİR ŞANSIMIZ YOK ELBET
O MHP’Lİ Kardeşimiz bildiğini iddia ediyor..!!

12 kişi görüş bildirdi

 1. Hissedar

  Acaba hangi risk o bir iki üyenin orada hala oturuyor olmasından daha büyük olabilir? Siyaset karışmasın diyenler niye devletten aman diliyor o zaman? İşine gelince karışsın işine gelince karışmasın. Oh ne ala. Devlet de bu yağma düzenine seyirci kalsın. Ortaklar arasındaki ayrılık risk misk doğurmaz. iki yönetim kurulu üyesi mu ihya ediyor şirketi? Olsa olsa diğer üyeler belki paçayı sıyırır.

 2. yorumcu

  Kardemir genel kurulunda seçim olsa da olmasa da bazı üyeler orada kalsa da kalmasa da bu günler bazı üyelerin iyi günleri daha galiba . Türkiye’nin dış politikası gibi. O kadar çok düşman edinmişler ki yıllardır hangi cephede savaşacaklarını bilemez durumdalar gibi. Allah insanı yalnız bırakmasın ama Allah’ın adaleti şaşmaz. Yani neymiş ? Para ile saadet bir yere kadarmış. Ne olmalıymış? İnsanda açgözlülük, kibir , haset, hazımsızlık, şımarıklık, bencillik, acımasızlık, kurnazlık değil insan sevgisi, ticari ahlak , adalet, tevazu, vefa, dürüstlük ve birazcık daha akıl olmalıymış. Arkasında hangi siyasetçi hangi örgüt olursa olsun önce adam olmak lazımmış. Ne demişler insana yaslanma ölür, ağaca yaslanma kurur, duvara yaslanma yıkılır.

 3. Gönderen

  Demir fiyatları yükseliyor ama bu arada demir çelik üretiminde en büyük maliyet kalemlerinden biri olan demir cevheri fiyatları da yükseliyor. Demir cevheri yılbaşından bu yana %60’dan fazla değer kazandı. Kardemir ocak ayındaki düşük fiyatlardan bağlantı yapamadıysa büyük bir fırsatı kaçırmıştır. Yöneticiler 70 dolarlardan uzun vadeli bağlantı yapıldığı için düşük cevher fiyatlarından faydalanamadıklarını söylemişlerdi. Bu sefer de tersi olursa pek iyi olmaz…..

 4. karabük düşmanı

  SAYIN AHMET GÖLBEK YİNE SUYA SABUNA DOKUNMADAN YAZMIŞSINIZDA YAZMIŞSINIZ MAŞALLAH.KARDEMİR DE DÖNEN DOLAPLARI EN İYİ BİLENLERDENSİNİZ FAKAT GENEL GEÇER İFADELERE DEVAM.
  SAYIN VEKİL BURHANETTİN UYSAL KONUŞMA YAPIYOR KARABÜK ÜNİVERSİTESİ İYİ Kİ VAR İYİ Kİ EMSALİ ÜNİVERSİTELERİN EN AZ 2-3 MİSLİ FAZLA BÜYÜDÜ MANASINA GELEN İFADELER AMA ÜNİVERSİTE İLE PARALEL BÜYÜMEYEN YA DA KARABÜK ZENGİNLERİ MÜTEAHHİTLİK YAPSIN DA ZENGİNLİKLERİNE ZENGİNLİK KATSIN DİYE BÜYÜTÜLMEYEN YURT KUR UN YURT KAPASİTESİ NEDENİ İLE ARTAN KİRALAR NEDENİ İLE İNİM İNİM İNLEYEN DAR GELİRLİDEN BAHSETMEK YOK.NEDEN BAHSEDESİN Kİ ONLAR GARİBAN ONLARIN SESİ OLUNCA ELİNİZE NE GEÇECEKTİ YA DA TİRAJINIZA YA DA REKLAM GELİRLERİNİZE NE FAYDASI OLACAKTI DEĞİL Mİ SAYIN GÖLBEK.
  KARABÜK BELEDİYE BAŞKANINA YEŞİL MAHALLEDE ZATEN BELEDİYE BİNASI VAR NEDEN 10 YILDIR BİNAYI ÇÜRÜMEYE BIRAKTIN NEDEN YENİ BİNA YAPTIN HEM YEŞİL MAHALLEYE GİDİLMİŞ OLSAYDI ŞEHİRCİLİK İÇİN ÇOK İYİ OLACAKTI ŞEHİR 3 SOKAK ARASINDA KALMAYACAKTI DİYEMEDİNİZ SAYIN GÖLBEK.HEM BELEDİYE YEŞİL MAHALLEYE GİTSEYDİ O BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİRDİ NİYE DİYEMEDİNİZ SAYIN GÖLBEK.

  AH SAYIN GÖLBEK SİZ DE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ Kİ BASIN DOĞRULARI YAZMAYINCA BAŞKA BİR DEYİŞLE YANLIŞLARI GİZLEYİNCE TOPLUM GERÇEKLERİ ÖĞRENEMİYOR SAYIN GÖLBEK.

 5. Çok biliyosun

  Karabük düşmanı nickli arkadaşım tabi belediyeyi Oraya yaptıran belediye Başkan’ı istersen bi araştır derim belediyeyi oraya kim yapmış hem yeşilmahalleye yapılan binaya geçmediyse ne olmuş Adam il genel meclisi toplantısında konuştu Başkanlığının ilk zamanlarıydı AKP’liler O binaya otur dediler ben oturmam alış veriliş merkezi yaparım Oray’ı belediyeye aylık getirisi olur dedi peki sence kim yaptırmadı bunu yapılsaydı kentsel dönüşüm olmayacakmıydı orada bilip bilmeden sallamayın

 6. haklısın kardeş

  AHMET bey işine gelenleri yazar konuşur işine gelmeyenleride hiç bahsini açmaz. tam düzenin adamı. sen çokyaşa patişahım misali ahmetbey bu yaştan sonra size hiçbirşey olmaz birazçık viçdanlı olunda kamu oyunu bildiklerinizle aydınlatın halk yanlışı dogruyu ayırabileçek kapasitede.daha önceleri safranbolu çalışanlarının maaşları hakkında bir yazı yazılmıştı hiç gündeme bile almadın senin gasetecilik basın anlayışın bumu neden karabük belediyesinde olmuyorda akp belediyelerinde oluyor onlara dahamı az ödenek geliyor bilmek isteriz.kardemir yönetimininde çelikiş sendikasınında suyu iyice ısındı hre halde .yinemi tms geliyor acaba sendikacılar kısımlar ziyarete başlamışlar korkmayın yönetim deyişmeyince onlar gelmezler ilk önce yönetim.

 7. işkembecimisin nesin

  Karabük düşmanı arkadaş işkembeci filanmısın nesin.Karabük Üniversitesi öğrencileri Türkiyenin en rahat yurt bulan öğrencileri kiralar gerilemeye başladı.Şimdi 5 bin kişilik KYK yurdu daha devreye giricek.Bilip bilmeden konuşuyosun atıyosun.Ayrıca Ahmet Gölbeke laf söylerken günaha giriyosun.Adam senin aklına gelen gelmeyen ne varsa yazdı çizdi.Sen boşuna laf kalabalıgı yapıyosun.Ögrende öyle yaz boşuna milletin kafasını bulundırma

 8. HİSSE SAHİBİ

  Ahmet amcam hakim hissedarlar arasında yaşanacak bir ayrılık Kardemir açısından büyük risk demişsin, Allah aşkına bu adamları bulunmaz hint kumaşı olarak falan mı görüyorsun, Türkiyede adı duyulmayan adam düyada en zenginler sınıfına nereyle girdi, kendi haddanesiyle değildir herhalde?, bunlar bu kadar kazanıp zenginlerken neden göz bebeğimiz bu kadar borca battı.

 9. renk

  HİSSEDAR YORUMCU ARKADAŞIM AĞZINA SAĞLIK YORUMUNA YÜREKTEN KATILIYORUM.YÖNETİM OLARAK ŞİRKETİ ZARARA SOKUN İŞİN İÇİNDEN SIYRILMAK İÇİN DE BİZE DEVLET SAHİP ÇIKSIN YOK ÖYLE KARDEŞİM.NERDE PROFÖSYONEL EKİBİNİZ VARDI NE OLDU.ZARAR ETTİRİYORSANIZ MAAŞDA ALMAYIN.YAPAMIYORSAN BIRAKMASINI BİLİN BİRAZ……

 10. Hissedar

  Çelik fiyatları yükselişte. Demir cevheri fiyatları da yükselişte. Hatta demir cevheri fiyatlarında en yüksek artış oranı gerçekleşerek referans demir cevheri fiyatları 63-64 USD/Ton seviyelerine geldi. Kardemir ise zararı az göstermek için mevzuatlardaki bütün açık noktaları kullanarak neredeyse bütün kozları oynuyor. Amortisman yöntemi , gayrimenkul değerlemesi vs vs. sadece tahmin ettiklerimiz. İki sene önce bağlanıp da ne hikmetse hala tüketilemeyen pahalı cevher muhabbetinin de artık geçerliliği kalmamıştır herhalde. Zira iki sene önce bağlayıp da bu pahalı cevheri hala tüketmedilerse başka hikmetler aramak lazım bunun altında. Kağıt üzerinde senaryolar tamam da bu borçlar acaba nasıl ödenecek? Yatırımlar vaktinde tamamlanmadı ki kendini geri ödemeye başlasın. Kaldı ki çok özel bir haddehane olan filmaşin haddehanesini ha deyince doğru düzgün çalıştıracak ekip nerede. Bakkaldan çakkaldan çıkıp da gelen işçiler varmış bu haddehanede. Finansman ihtiyacı için tahvil çıkarma, kredi kullanma vs gibi yöntemler finansman zararını artırarak günü kurtarmaktan başka ne işe yarayacak? Köklü önlemleri , uzun vadeli stratejileri ne Kardemir’in acaba? Rayda verimlilik iddia edildiği gibi çok mu düşük? Ortaklar arasında gerçekten ihtilaf var mı? Kreditörler gerçekten sorun yaratıyor mu? Bütün bu ve bunun gibi konuları kamuoyuna anlatacak bir yetkilisi yok mu Kardemir’in? Bir genel müdür çıkar saçma sapan açıklamalar yapar. Yok kimse merak etmesin önlemlerimiz var yok biz personel almasak zarar etmeyecek miydik , vs vs. Bir yk üyesi basın açıklaması yapar nereden baksan elle tutulacak bir cümlesi yok. Hikayelerde bile bir bütünlük olur bu hepten fossss. İtibar edilecek kıymet verilecek bir açıklama yok. Varsa yoksa merak etmeyin. Etmeyelim bakalım da bu Kardemir’e güvenip yatırım yapan yatırımcıyı kim ikna edecek?

 11. karabük düşmanı

  ÇOK BİLİYOSUN RUMUZLU ARKADAŞ BENİM BELEDİYE BAŞKANI İLE HİÇ BİR SORUNUM YOK.ESKİSİNİDE YENİSİNİDE ARAŞTIRACAK DEĞİLİM , O İŞİ YAPACAK YETKİLİLER VARDIR . DÜNYANIN HER YERİNDE ŞEHİR MERKEZİNİ GENİŞLETMEK İÇİN UĞRAŞILIR.ŞEHİR MERKEZİ GENİŞLERSE TRAFİK SORUNU AZALIR DİĞER BÖLGELERDE GELİŞİR.KARABÜK OLARAK BİZ NE YAPIYORUZ ELİMİZDEN GELSE KARABÜK MERKEZİNE KAT ÇIKACAĞIZ.TÜM ŞEHİR MERKEZİ 3-5 DÖNÜMLÜK YERE SIKIŞMIŞ DURUMDA.TAMAM ŞEHİR ZAMANINDA YANLIŞ PLANLANMIŞ BUNUN İÇİN ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ AMA DEVAM EDEN YANLIŞLARI DA SÖYLEYELİM.BELEDİYE BİNASINA TAŞINMAMAK YANLIŞ BİR POLİTİKADIR.BATTI ÇIKTI DA ÖYLE HATTA ESKİ BAŞKANIN ESKİ KÜTÜPHANE VE NİKAH SALONU OLAN BİNAYI EVKUR A SATMASI DA YANLIŞ AMA YEŞİLMAHALLEYE TAŞINMAYAN BELEDİYENİN ŞEHİR MERKEZİNE YENİ BİNA YAPMASIDA YANLIŞ.PARTİZANLIK YAPMAYIN .BEN YANLIŞ YAPAN HERKESİ DİLİM DÖNDÜĞÜNCE ELEİŞTİRDİM DAHA ÖNCEKİ YORUMLARIMA BAKABİLİRSİNİZ.
  GELELİM İŞKEMBECİMİSİN NESİN RUMUZLU ARKADAŞA . ARKADAŞIM SEN MARSTA FALAN MI YAŞIYORSUN YOKSA MÜTEAHHİT YA DA YURT İŞLETMECİSİ FALANMISIN.KARABÜK ÜNİVERSİTESİ NE ZAMAN KURULDU ALLAH AŞKINA VE NE KADAR HIZLI BÜYÜDÜ BUNU İNSANLAR BİLİYOR.YAHU 5000 EVLERDE DOĞALGAZDA YOKTU YAKIT PARASINA EVLER KİRAYA VERİLİYORDU.SONRA KİRALAR 3 KATINA ÇIKTI.PEKİ MAAŞLAR 3 KATINA ÇIKTI MI HAYIR.BIRAKIN BU İŞLERİ LÜTFEN .300 LİRA OLAN KİRALAR 800-900 HATTA BİNLİ RAKAMLARA ÇIKMADIMI.3-4 YIL ÖNCE DEVLETİN ÇIKARMIŞ OLDUĞU BİR KANUN SEBEBİ İLE ÖZEL SEKTÖR YURT BİNASINI YAPIYOR KİŞİ BAŞI KALACAK ÖĞRENCİ SAYISINA GÖRE DEVLETE KİRAYA VERİYOR DA YURT KAPASİTESİ O YÜZDEN ARTTI VE DAHA DA ARTIYOR.BİRDE ÜNİVERSİTE MEZUN VERMEYE BAŞLADIĞI İÇİN VE AÇILACAK BÖLÜM KALMADIĞI İÇİN ÖĞRENCİ SAYISI ARTMIYORDA ONDAN KİRALAR GERİ GELİYOR.YOKSA ÜNİVERSİTENİN İLK YILLARINDA KAYDINI DONDURUP GİDEN ÖĞRENCİ HABERLERİNDEN GEÇİLMİYORDU.SAYIN AHMET GÖLBEK İ ELEŞTİRMEME GELİNCE BEN KENDİSİNİ TANIRIM VE SEVERİMDE FAKAT BU ELEŞTİRMEME ENGEL DEĞİL ARKADAŞ.

  3 KURUŞLUK ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ UĞRUNA ELEŞTİRİLERİME HAKARET EDEREK KARŞI ÇIKMAYIN KARŞI FİKİRLERİNİZ VAR SA ONLARA YER VERİN.BEN AK PARTİ YÖNETİMİNİ DE ELEŞTİRDİM, KARABÜKSPORU DA , KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİ DE , MESELA ÖZELLİKLE ŞİRİNEVLER MAHALLESİNİ GÜNEŞ GÖRMEZ, YEŞİL ALANSIZ ÇOCUK PARKI VE OTOPARKI OLMAYAN HATTA KALDIRIMI BULUNMAYAN BİR YER OLMASINA MÜSAADE ETTİKLERİ İÇİN KARABÜKTE 30-40 YILDIR GÖREV YAPAN BELEDİYE BAŞKANLARINI DA ELEŞTİRDİM VE DEDİM Kİ ŞU ANDA DA 100.YIL MAHALLESİ AYNI DURUMLA KARŞI KARŞIYA.ÖYLE BOŞ SÖZLERLE ÇIKMAYIN KARŞIMA SAYGILARIMLA İYİ GÜNLER DİLERİM .

 12. Adnan

  Karabük’ü öğrenciyle büyütme durumu zaten en tepe noktaya ulaşmıştır.Bundan sonraki süreç durağan süreç olur.Nedeni ise Türkiyede ÖSYM kontenjan sayısı liseden mezun olan öğrenci sayısından daha üst seviyeye çıkmıştır.Takip edenler bunu görür.Bu tüm üniversiteler için böyledir.
  İkinci durum ise Karabük gibi genç üniversiteler hep üzerine koyarak yollarına devam etti.Ama burada şimdi yoğun bir mezun öğrenci verme aşamasına geçilecek.Dolayısıyla bütün genç üniversitelerde olduğu gibi gelen giden dengesi de oluşacaktır.Sayısal artış doğal olarak azalacaktır.Bunu böyle akılcı görmek lazım.Lise mezunlarının da her geçen yıl artış göstermediğini de düşünmek gerekir.Yatırımcıların da bunu hesap etmesi gerekir.Ayrıca devletin KYK yoluyla yapmış olduğu hamlelerde önemlidir.Belki KYK nın kendi yurtları dışındaki işletmelerde barınan öğrencilere de yemek desteği vermesi mevcut işletmeleri canlı tutabilir.Dolayısıyla buralarda barınma maliyeti düşürülebilir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bartın’da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü öldü

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

BARTIN (AA) – Bartın'da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.

Bartın-Karabük kara yolu Çaydüzü Mahallesi mevkisinde Ömer Ö'nün (24) kullandığı 33 EDD 07 plakalı motosiklet, kaldırıma çarparak yaklaşık 150 metre sürüklendi.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık personelinin yaptığı incelemede, Ömer Ö'nün hayatını kaybettiği belirlendi.

Öte yandan kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.