Her Telden (9.Eylül.2015)

Her Telden (9.Eylül.2015)

Yayın: 09.09.2015 08:37
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK BELEDİYESİ İLE KARDEMİR ARASINDA YAŞANAN “EMLAK VERGİLERİ KAYNAKLI VERGİ VE CEZALAR..”
Hatırlayanlarınız vardır,KARABÜK BELEDİYESİ ile KARDEMİR arasında EMLAK VERGİLERİ ödemesinden kaynaklanan ve toplamı 19 milyon lira civarında olan bir sorun vardı.
ARADAN BİR HAYLİ GEÇTİ SORUN HUKUK AŞAMASINDA..
ANLAYACAĞINIZ HALEN ÇÖZÜLMEDİ.
Daha önce ZONGULDAK BÖLGE İDARE MAHKEMESİ bu konuda bir karar verdi ve hatırladığımıza göre “VERGİLER KALSIN,AMA ,CEZALARI İPTAL EDİYORUM..” şeklinde bir karardı.
ZONGULDAK BÖLGE İDARE MAHKEMESİ’NİN bu kararına hem KARABÜK BELEDİYESİ,hem de KARDEMİR DANIŞTAY nezdinde itiraz ettiler ve henüz bir karar çıkmadı.
KARABÜK BELEDİYESİ cezaların BÖLGE İDARE Mahkemesi tarafından iptaline itiraz etti,KARDEMİR ise VERGİ ASLININ ,cezanın kaldırıldığı gibi kaldırılması talebi ile DANIŞTAŞ’A başvurduğunu biliyoruz.
DANIŞTAY henüz kararını vermedi.
KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ vergi ve cezalar ile alacağı para 19 milyon lira civarındaydı,cezaların BÖLGE İDARE Mahkemesi tarafından iptali ile bu tutar 9 veya 9.5 milyon lira civarına inmiş olsa gerektir.
DANIŞTAY KARARI MERAKLA BEKLENİYOR ELBET.
Bakalım nasıl bir karar çıkacak..

KALKINMA BAKAN ESKİ YARDIMCISI,AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI SAYIN MEHMET CEYLAN VE SORUNLAR
En son olarak KALKINMA BAKAN Yardımcısı olarak görev yapan Sayın MEHMET CEYLAN,AK Parti Karabük Milletvekili Aday/Adayı ve dün kalabalık bir grupla birlikte Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundu.
Sayın MEHMET CEYLAN bilgisi,birikimi,oy potansiyeli olarak hemen herkesin takdir ettiği isimlerden birisidir,kaldı ki KALKINMA BAKAN Yardımcılığı döneminde KARABÜK’E ÇOK ÖNEMLİ katkıları olmuş bir isimdir.
UZUNCA BİR SÜRE SOHBET ETTİK.
Sayın MEHMET CEYLAN,FİLYOS LİMANI,İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ,TCDD HATTININ ŞEHİR KENARINA ALINMASI,KARDEMİR’İN ÜRÜN ÇEŞİTLEMESİNE kadar geniş bir ufuk turu yaptı.
Sayın CEYLAN,AK Parti’nin ilk kurulduğu günlerde,bu civarda ki örgütlenmesine verdiği katkıyı da satır aralarında anlattı ve SEÇİM sonucunun ÜLKEMİZE,YÖREMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ diledi.
Bilindiği gibi 7 HAZİRAN Genel Seçimi öncesinde Sayın MEHMET CEYLAN Aday/Adaylığını,oğlu BURAK CEYLAN’IN DA Gençlik Kolları Kotasından Aday/Adayı gösterilmesi nedeni ile bir zarafet sergileyerek,geri çekmişti.
AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI.
AK Partinin Karabük’te ki 18 ADAY/ADAYI içinde Sayın MEHMET CEYLAN ve potansiyelleri itibarı ile güçlü bir isim,liste de yer alması en güçlü görülen isimlerin arasında.
Kendisine başarılar diliyoruz.

AK PARTİ,SEÇMEN KARŞISINA HANGİ İSİMLERLE ÇIKAR ACABA VE BU KONUDA İHTİMALLER PROF.DR.SAYIN UYSAL..
AK Parti 1 Kasım Genel Seçiminde,KARABÜK SEÇMENİNİN KARŞISINA HANGİ İSİMLERLE ÇIKAR acaba,bu soru Karabük’te hemen her yerde konuşulan,cevabı aranan bur soru haline geldi.
Ancak,bir husus dikkatimizi çekiyor..
LİSTEDE OLMASI BEKLENEN İSİM BANKO PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL,bunu seçmen istiyor/bekliyor,bu konuda AK Parti Milletvekili Aday/Adaylarının büyükçe bir bölümü de samimi biçimde dile getiriyor.
Ancak,olayın bu noktasında 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE sunulan listeden BİR İSİM çıkarılmak durumunda,böyle olduğunda da AK Parti’nin kaybettiğine inanılan BİR MİLLETVEKİLİNİN tüm suçu/günahı o isim üzerine yüklenmez mi..
O İSİME KARŞI HAKSIZLIK YAPILMIŞ OLMAZ MI..?
İKİ İSİM BİRDEN DEĞİŞTİRİLMESİ halinde ne olabilir..?
Böyle bir ihtimal halinde “Sayın BURHANETTİN UYSAL-Sayın AHMET ERORHAN..” diyen çevreler var, “Sayın MEHMET CEYLAN -Sayın BURHANETTİN UYSAL..” diyenler var, “Sayın BURHANETTİN UYSAL –Sayın MUZAFFER ATILKAN..” diyenler var, “Sayın MEHMET CEYLAN-Sayın CUMHUR ÜNAL..” diyenler var,var oğlu var
AK Parti içinde kulis kaynıyor,hem fokur/fokur kaynıyor..
İlçe Teşkilatlarının Belediye Başkanlarının görüşü alınıyor..
Kamuoyu anketleri yaptırılıyor..
AK Parti,bu anlamda en hareketli günlerini yaşıyor..
CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ LİSTESİ,GALİBA,SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL,SAYIN GÜLSÜM BENİÇ ŞEKLİNDE OLACAK…
CHP Karabük Milletvekili Listesi,büyük bir ihtimalle Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,Sayın GÜLSÜM BENİÇ şeklinde sıralanacak ve CHP son günlerin YÜKSELEN PARTİSİ olarak görülüyor.
CHP ÇOK OLUMLU BİR TUTUM İZLİYOR..
Gerek KOALİSYON KURULMASI aşamasında,gerekse TERÖRÜN TIRMANDIĞI şu günlerde CHP Genel Başkanı çok olumlu bir tutum içinde görülüyor.
Dün CHP Milletvekili Aday/Adayı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL ile bir süre sohbet ettik “MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLMAK İÇİN İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİĞİMDEN BUGÜNE,DESTEK VERECEĞİNİ SÖYLEYEN ÇOK SAYIDA İNSANLA KARŞILAŞTIM..” dedi.
Özellikle GENÇ KESİMDEN çok büyük destek geldiğine işaret etti.
“DAHA ÖNCE DEĞİŞİK PARTİLERE OY VERMİŞ,ÇOK SAYIDA GENÇ GELEREK,BU SEÇİMDE PEŞİNDE OLACAĞIZ,DESTEK VERECEĞİZ DEDİLER..” gibi bilgiler verdi.
Genel Merkezin Liste sıralamasını nasıl yapacağı bilmediğine işaret eden Sayın ERDOĞAN DİNÇEL “GÜLBÜM BENİÇ ÇOK KALİTELİ BİR İSİM,SANIYORUM İKİMİZ LİSTEDE OLACAĞIZ..” bilgilerini verdi.
“CHP BU KEZ EN AZ BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAK..”
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL bu konuyu sık/sık dile getirdi..
Ve inanarak söylediği her halinden belli.

“EVET MHP GENEL MERKEZİ,SAYIN DURMUŞ YALÇIN İSMİNDEN VAZGEÇMEYEBİLİR,ANCAK,TEŞKİLATLAR NE DER..”
Dün bir grup MHP’Lİ ile sohbet ediyorduk,bize, “Sayın DURMUŞ YALÇIN’I FAVORİ GÖSTERMİŞSİNİZ,DOĞRUDUR,OLABİLİR..” dediler ve “GENEL MERKEZ DEĞİŞTİRMEK İSTEMEYEBİLİR..” gibi yaklaşım gösterdiler.
Sonra da “ANCAK MHP GENEL MERKEZİ,HERHALDE,TEŞKİLATLARIN,YAN KURULUŞLARIN DA DEĞERLENDİRMESİNE BAKACAKTIR.İŞTE Sayın YALÇIN’IN DEZAVANTAJI ORADA BAŞLIYOR..” gibi görüşler dile getirdiler.
Örneğin İL,Merkez İlçe,İlçeler Sayın DURMUŞ YALÇIN ile iyi ilişkiler halinde mi,ÜLKÜ OCAKLARI kendisine nasıl bakar,Kadın Kollara ve diğer Yan Kollar nasıl bakar gibi sorular sıraladılar bize.
“DOĞRUSU MHP’NİN İÇ BÜNYESİNİ BİLMİYORUZ.BU SORULARA SAĞLIKLI BİR CEVAP VERMEMİZ ZOR..” dedik kendilerine ve kendi sorularının cevabını kendileri verdiler “PEK OLUMLU BAKACAKLARINI SANMIYORUZ..” dediler..
“GENEL MERKEZ ADAY YAPAR,AMA,YA GERİSİ..!!” diye sordular.
MHP İçinde ciddi bir çekişme gözleniyor sanki..

SAYIN FADIL DEMİREL’İN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEMİNDE GERİLEN KARABÜK BELEDİYESİ-KARDEMİR İLİŞKİLERİ..
Sayın FADIL DEMİREL’İN KARDEMİR Genel Müdürlüğü döneminde KARABÜK BELEDİYESİ ile KARDEMİR ilişkileri hayli gergin gidiyordu,sürekli sorunlar çıkıyor/çıkartılıyordu.
Örneğin KARABÜK BELEDİYESİ cezalar yazıyordu.
KARDEMİR Garaj yapıyor BELEDİYE çukur kazıyordu..
ÜÇ ÜST DÜZEY KARDEMİR Yetkilisinin pasif görevlere alınması da bu bağlamda düşünülen bir husus olsa gerektir ve Sayın FADIL DEMİREL döneminde KARABÜK BELEDİYESİ ile sürekli sürtüşmeler yaşanıyordu..
ŞİMDİ İYİ İLİŞKİLER DÖNEMİNE GİRİLDİ..
Öncelikle ÜÇ ÜST DÜZEY Yönetici yerlerine iade edilerek bir SOSYAL BARIŞ yaşanması dönemine girildi,KARABÜK BELEDİYESİ KARDEMİR’E her türlü desteği vermeye başladı..
Bu anlamda bir barış süreci yürüyor/yürütülüyor.
Dileriz hep böyle sürer/gider..
HATTA DAHA ÜST DÜZEY İLİŞKİLER KURULUR..
Karabük Belediyesi de,KARDEMİR’DE Karabük’ün vazgeçilmezleri ve bu iki güzide Kurum arasında yaşanan uzlaşma,barış,Karabük’ün tümünü rahatlatır,Karabük’ün kılcal damarlarında rahatlamaya yol açar.
Düşünün bu ilişkilerin gergin olduğu dönemde KARABÜK BELEDİYESİ’NİN –belki de zorunlu olarak – yazdığı ve cezaları ile birlikte 19 milyon lira tutan,HUKUKA İNTİKAL eden/ettirilen EMLAK VERGİSİ olayı ve benzeri gelişmeler artık olur mu..?
İLİŞKİLER NORMALLEŞTİ,DÜZELDİ..
BARIŞ HEP/HER ZAMAN EN İYİ KAVRAMDIR..

SAYIN AHMET ERORHAN İSMİ,AK PARTİ İÇİNDE ÇOK ÖNEMSENEN BİR KONUMA YÜKSELDİ VE KURULUŞ FELSEFESİ..
AK Parti’nin Kuruluş Dönemlerinden bu yana,çizgisinde sapma olmadan mücadele veren Sayın AHMET ERORHAN Parti içinde bir tek 2004 yılında Karabük Belediye Başkan Adayı olarak göreve talip oldu.
PARTİNİN İLK KURULUŞ YILLARIYDI.
Daha sonra herhangi bir göreve talip olmadı Sayın AHMET ERORHAN ve ismi hep gündemde olmasına karşın herhangi bir göreve talip olmadı,o nedenle 1 Kasım Genel Seçimi için ADAY/ADAYI olması birçok ihtimali de birliğinde getirdi.
Sayın AHMET ERORHAN ismi bir anda kulislerin EN GÜÇLÜ İSMİ haline geldi ve “KAÇ SEÇİM GEÇTİ HERHANGİ BİR YERE ADAY veya ADAY/ADAYI OLMADI.ŞİMDİ OLMASI HAYLİ MANİDAR..” gibi değerlendirmeler yapılıyor.
Sayın AHMET ERORHAN Aday/Adaylığı noktasında PARTİNİN KURULUŞ FELSEFESİNE atıf yapıyor,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİ’İN dile getirdiği “FABRİKA AYARLARINA..” dikkat çekiyor.
“PARTİNİN KURULUŞ FELSEFESİNİ ÜLKEMİZ SEÇMENİ SAHİPLENMİŞTİ.O NEDENLE GİRDİĞİMİZ HER SEÇİMDEN BÜYÜK BAŞARI İLE ÇIKTIK.NE ZAMAN Kİ KURULUŞ FELSEFEMİZDEN HAFİ BİR SAPMA YAPAR GİBİ OLDUK.SEÇMEN BİZİ İKAZ ETTİ..” diyor.
Yeniden KURULUŞ FELSEFESİNE,yani,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN tabiri ile FABRİKA AYARLARINA dönmek gerektiğine işaret ediyor Sayın ERORHAN..
“GÜÇLÜ BİR AK PARTİ İKTİDARI SORUNLARI ÇÖZER..”
Sayın ERORHAN buna vurgu yapıyor..

CHP İL ÖRGÜTÜ “ÜLKENİN BU KARANLIK GÜNLERİNDE,BİZİM KURULUŞUMUZU KUTLAMAMIZ YAKIŞIK ALMAZ..”
CHP Karabük İl Örgütü yazılı bir açıklama yaparak PARTİNİN KURULUŞ GÜNÜNÜ KUTLAMAMAK kararını aldı,CHP Karabük İl Örgütünü bu manada yürekten kutlamak gerek.
ÇOK DUYARLI DAVRANIŞ SERGİLEDİLER..
Bu arada İl Başkanlığı görevinden,Milletvekili Aday/Adayı olmak üzere istifa eden Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN yerine İl MUHASİBİ Sayın FETHİ TEMELKAYA’NIN getirildiği bilgisi verildi.
Sayın FETHİ TEMELKAYA,daha önceleri Sosyal Sigortalar İl Müdürlüğü yapmış ve çevresinde çok sevilen,takdir edilen,dürüst bir bürokrat olarak biliniyor/tanınıyor.
CHP İl Örgütünün yazılı açıklamasında “BUGÜN KURULUŞUMUZUN 92. YILDÖNÜMÜ,AMA,DAĞLICA BASKINI,IĞDIR’DA YAŞANAN TERÖR SALDIRILARI NEDENİ İLE,KUTLAMA YAPILMAYACAKTIR..” denildi.
CHP BÜYÜK HASSASİYET GÖSTERDİ..
92.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNİ İPTAL ETTİ.
Gerçekten insanın için acıyor,içi kanıyor..
Ne olacak bu işin sonu..?

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI SAYIN MEHMET CEYLAN “FİLYOS LİMANI YENİDEN İHALE EDİLECEK..” DİYOR
Dün Gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulunan AK PARTİ Karabük Milletvekili Aday/Adayı Sayın MEHMET CEYLAN Yörenin sorunları hakkında düşüncelerini açıkladı.
FİLYOS LİMANI OLAYINDAN SÖZ ETTİ.
Bilindiği gibi FİLYOS LİMANI Alt Yapı İhalesi yapılmıştı ve bu ihale KAMU İHALE KURUMUNA,YEREL MAHKEMELERE şikayet edildi,bir türlü sonuçlanmadı.
Sayın MEHMET CEYLAN ihalenin yeniden yapılma ihtimalinden söz ederek “FİLYOS LİMANI,HÜKÜMETİN ÇOK ÖNEM VERDİĞİ 3 LİMANDAN BİRİSİDİR.MUTLAKA İHALESİ YENİDEN YAPILACAKTIR..” dedi.
AK Parti Hükümetinin “MERSİN-ÇANDARLI-FİLYOS LİMANI’NA ÇOK ÖENEM VERDİĞİNİ..” anlattı Sayın MEHMET CEYLAN ve bu anlamda “YENİDEN İHALE EDİLECEKTİR..” dedi.
Bu işin milim/milim izlenmesi gerektiğine dikkat çekti..
“BAKIN IRMAK-ZONGULDAK ARASINDA Kİ DEMİRYOLU SİNYALİZASYON ÇALIŞMASI,FİLYOS LİMANI,İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BİR BÜTÜNLÜK İÇİNDE DÜŞÜNÜLMELİDİR..” ifadelerini kullandı.
Buna birde “KARDEMİR KANGAL/FİLMAŞİN ÜRETİMİNİ EKLEYİN.ORTAYA KALKINAN,YENİ/YENİ SANAYİ TESİSLERİ VE ANLAYIŞI KAZANAN KARABÜK ÇIKAR..” bilgilerini verdi..
Sayın MEHMET CEYLAN geniş bir ufuk turu yaptı..

15 kişi görüş bildirdi

 1. AK PARTİLİ

  EYER AK PARTİ KARABÜKÜ 2-0 ALACAKSA PROF.DR.BURHANETTİN UYSAL MUTLAKA LİSTEDE OLMALI.ASLINDA EN İDEAL LİSTE BURHANETTİN UYSAL AHMET ERORHAN ŞEKLİNDE OLUR VE BU LİSTE 2-0 YAPAR.BURHANETTİN HOCA KARABÜKÜN TÜMÜNE YÖNELİK BİR İSİM OLARAK HAREKET EDER AHMET ERORHAN DAHA ÇOK SAFRANBOLU-OVACIK-ESKİPAZAR OYLARINA HİTAP EDER.MALUM KENDİSİ OVACIKLI AMA KILAVUZLAR KÖYÜNDE YETİŞMİŞ.EVİ SAFRANBOLU KİRKİLLE KÖYÜNDE BU LİSTE KESİN 2-0 YAPAR

 2. DARGIN DURMUŞ

  HERKESLE KAVGA EDEREK SİYASET OLURMU BU ABİ.DURMUŞ HERKESLE DARGIN TEŞKİLATLARLA SORUNU VAR,BASINLA SORUNU VAR PARTİLİ YAN KOLLARLA SORUNU VAR.TABANCAYLA MAVZERLE SEÇİM ALINMAZKİ İNSANLARA SEÇİM KAZANDIRAN İYİLİKLE SEVGİYLE SAYGIYLA OLUR
  MHP İÇİN EN İDEAL LİSTE MUSTAFA DURSUN-ÇETİN İPEK OLUR.PARTİ ARTIK ÖZÜNE DÖNMELİ TAMAMMI.ÇAKMA ÜLKÜCÜLERDEN BU PARTİYE HAYIR GELMEZ

 3. krdmli

  Sayın Yazar
  KARDEMİR konusunda nedense sürekli olarak Eski yönetim ve yeni yönetim karşılaştırmasını isim de kullanarak bazı değerlendirmelerde bulunuyorsunuz. Bunun nedenini anlamak pek mümkün değil. Zira her dönemin kendine göre şartları ve durumları bulunabilir. Ve tüm bu dengeleri ve dönemi bir kişiye maal edip kişiselleştirmek o kişiler açısından bence haksız değerlendirme olmaktadır. Sizler tarafından da bilindiği gibi bu tür politikalar ve dengeler tek bir kişi üzerinden oluşturulamaz. Yönetim tarafından oluşturulan politikalar kurumlar tarafından ortaya konmaktadır. Örnek olarak yönetici ile Karabük belediyesi tartışma yaşıyordu diyorsunuz. Burda bile bir anlatım hatası yada belki de yönlendirmesi bulunmakta. Bir tarafa kişiyi diğer tarafa ise kurumu muhatap koyuyorsunuz. Halbuki buradaki muhataplık olsa olsa kurumlar arası KARDEMİR ve KARABUK BELEDİYESİ olabilir. Kaldı ki bu iki kurum ve kuruluş geçilen dönemlerde bahsettiğiniz gibi sürekli bir çatışma içeresinde olmayıp çok uyumlu çalıştığı dönemlerde olmuştur. örnek olarak KARDEMİR tarafından belediyeye verilen araziler yada araç ekipman desteği gibi. Değerlendirme yaparken hedef gösterme yada suçlu arama ima edebilecek değerlendirmeler yerine objektiflik önem arz etmektedir.

 4. KAMİL GENÇ

  Artık adı eskiyen, başarısız kişilerin pişirip pişirip halkın önüne sunulmasından bıktık. Burhanettin hocamızın oy potansiyeli biliniyor…İkinci sıraya da eskimemiş bir isim olan Muzaffer Atılkan’ ın gösterilmesi en doğrusu olur.

 5. karabüklü78

  illa çankırı bölgesinden olacak diye ahmet erorhan gibi tanınmayan bir kişinin adının geçmesi mi gerekiyor. listede daha kaliteli çankırılı aday adayları var.

 6. selami

  belediyeyi kaybeden bakan yardımcısı mehmet ceylanı tekrardan aday göstermek başarısızlığa davetiye çıkarmaktır.

 7. DoğrucuDavut

  DURMUŞ YALÇIN GİBİ ZAYIF BİR İSİM KARŞISINDA BAŞARI SAĞLAYAMAYAN LİSTEDEN MUTLAKA VAZGEÇİLMESİ GEREKİR.

 8. bilinmez

  ahmet erorhan da kimmiş be ?

 9. sercan sancak

  rektör hoca kesinnlikle 1. sıra olmalıdır fakat 2. sıraya ovacık-safranbolu-eskipazar oylarını tutacak aday aranacaksa bu kesinlikle ahmet erorhan değildir.ahmet erorhanın karabükte bir karşılığı yoktur.kendisi burada ancak dolgu malzemesi olarak kalır.hasan ipek derseniz valilik görevindeyken çözüm süreci ve pkk ile ilgili yaptığı yorumlar karabükte ters teper.geriye tek isim kalır.Muzaffer Atılkan burada liste sayın ahmet gölbek beyinde dediği gibi
  Burhanettin Uysal-Muzaffer Atılkan

 10. karabükü düşünenler

  Karabükün nüfusunu burulura çıkmasına yardımcı olan ve karabük üniversitesini kısa zamanda bu hale sokan adam karabükden millet vekili olmayacakda karabüklüyüm deyipde karabükden 50 ile 60 adet haddahanenin kardemirin öncelikli demir satışından dolayı kapanmasına yol açan akp,chp,mhp siyasetcilerimi milletvekili olacak ama burusı karabük yine bu partiler karabüke iyilik edeni milletvekili çıkarmaz hepsi yine bir olur sermayenin arkasına takılırlar hepside kardemir yönetiminin karşısında hazır olda beklerler bizim adamımızı al diye nöyle olsa karabükde 200.000 tane onlara köle yarattılar. bir düşünsenize bu adamlar yine üçretsiz izinleri başlatıp rızıklarımızı keserlerse ama korkmayın bu sefer üçretsiz izin olmaz hesap kesilir.herkes işine bakar bu karabüklünün aklı varsa prf.burhanettin uysal hocanın arkasına takılır ve onu millet vekili yapar ama korkuyorum onu yabancı diye yapmazlar ve yine bizim sülüklerden yaparlar ve hiç birzaman doğruları söylemezler ve sermayenin karşısında hazırolda beklerler ondan sonrada kaderimiz değişmedi diye akbankın yantarafına otururlar göbeklerini orada kaşırlar çaylarını içerken zevkle.

 11. fatihhan

  Muzaffer Atılkan Beyi belediye ve geçen seçimde bizzat yakından takip ettim.Bildiğim kadarıyla iyi bir inşaat mühendisi ve dürüst bir insan.Çankırılı faktörünü de düşündüğümüz zaman olabilecek en iyi ikinci sıra adayı…Sayın Ahmet Gölbek seninde yazdığın gibi Sayın Burhanettin Uysal ve Sayın Muzaffer Atılkan listesi AK Partimize Karabük’te güle oynaya 2-0 çıkartır.Hadi hayırlısııı

 12. demirci78

  Sayın Ahmet Bey 2004 seçimlerinden sonra Ahmet Erorhan kardeşimizin bir talebi olmadığını yazmışsınız.Geçen sene ki il başkanlığı belirleme sürecinde talep eden farklı Ahmet Erorhan mıydı??

 13. ismail

  Yeter artık KARABÜK HALKI olarak çektiklerimiz…Geçen seçimde AK Parti neden 1 vekilliği kaybetti ya da belediyeyi kaybetti gerçekten düşünüldü mü?Bir karara varıldı mı?
  Belediye artık yıpranmış ve oy karşılığı olmayan Mehmet Ceylan Beyi aday gösterdiniz.Tutmayacağına herkes biliyordu.Tepeden getirip önümüze sundunuz…Oysa ki belediye aday adayları içinde bu işi gerçekten yapabilecek kardeşlerimiz vardı…Hadi gel gelelim bu hata yapıldı…E kardeşim 1 yıl sonrada halkın istemediği bir liste yapıldı…Oysa ki bu listelerde de 2-0 çook rahat yapabilecek aday adayı kardeşlerimiz vardı.Artık uyuma vakti değil!!Partimizin bu seçimde ikinci sırayı çıkarması lazım…BU SEÇİM ÇOK FARKLI OLACAK ÇOOK…
  Sayın Gölbek sizin yazılarınızın büyük bir takipçisiyim.Ve bugün olabilecek muhtemel aday listelerini yazmışsınız. Mehmet Ceylan-Burhanettin Uysal listesinin 2-0 yapabileceğini zannetmiyorum.Aynı zamanda Mehmet Ceylan-Cumhur Ünal listesinin de bırakın 2-0 ,1-1 olup çok oy kaybettireceğini biliyoruz.Hepimizin ortak fikri oy potansiyeli yüksek bir adayla ikinci sırada da yeni bir yüzün olması…Oy potansiyeli bakımından Burhanettin Uysal Beyin kapasitesini hepimiz biliyoruz.Sizinde yazınızdan baktığımız zaman yeni yüz anlamında iki kişi kalıyor.Muzaffer Atılkan ve Ahmet Erorhan…
  İkisinin de kötü bireyler olmadığını iyi bireyler olduğunu düşünüyorum fakat madem Ahmet Erorhan kardeşimiz kendine ve oy potansiyeline güveniyordu o zaman neden geçen seçimlerde aday adayı olmadı?Çünküü onu aday yapmayacaklarını düşünüyordu…Ama şimdi ne oldu Karabük’te yeni yüz ve Çankırı bölgesi fikri oluştu…
  Ama Muzaffer Atılkan kardeşimiz belediye ve geçen seçimlerde karakteri ve donanımıyla kendini tanıttığı her kesime sevdirdi.Ayrıca o da Çankırı bölgesinden..Bir yan da 2 yıllık çalışma bir yan da 2-3 haftalık…Bana kalırsa hem oy kazandırma anlamında hem de hakketme anlamında bu sırayı Muzaffer Atılkan kardeşimiz hakkediyor.Sizinde dediğiniz gibi 1)BURHANETTİN UYSAL 2)MUZAFFER ATILKAN 2-0 ı çook rahat yapar…

 14. karabüklü

  banka 1 Burhanettin hoca 2 Sedat Namal bu saatten sonra aktif girişim ci vizyon sahi bi kişiler Karabük e hizmet eder.belediye başkanı seçilemeyen birisi nası vekil adayı olabilir hiç anlayamıyorum.

 15. işçi

  Ahmet bey işten atılanların geri çağrılma konusunu yazmıştınız, bu konuda size Kardemir yönetiminden herhani bir görüş bildirildimi? sizin bu iyi niyetli çalışmalarınıza Valilik olsun , belediye başkanı olsun, yada partilerden millet vekili aday adaylarından olumlu olumsuz görüş bildiren varmı? yoksa bu konuyu kimse takmadımı? sonraki yazılarınızda bu konulara değinirseniz yazınız la umutlanan biz 307 mağdurlarının merakını gidermiş olursunuz, aslında şahsen belkide hiç yazmasaydınız daha iyi olurdu zira Kardemir yönetiminin bu kadar vicdani davranacağını ummuyorum, Kaldıki Valinin, partilern , m vekili aday adaylarının bu konuya ilgi duyacağını sanmıyorum, Belediye başkanı derseniz onun atılan 3 adamının geri alındıktan sonra kardemir yönetimi ile derdi kalmadı 307 yi düşünen aklının ucundan geçiren senden başka kimse yok, 307 ye bu konu yeterince dillendirilmez ise gerekli çaba sarf edilmez ise boşu boşuna umut aşılanmış olacak, şimdi 307 arkadaşlardan herkes birbirine soruyor bir gelişme varmı diye, yani bir hayli bu konuda umutlanan var, ve yine malesef hiç bir gelişme olmayacak ve insanların duyguları ile oynanmış olacak, aslında neyin ne olduğunu yeterinden fazla anlamış bu insanların sözleşmeli olarak kardemire geri alınmasında bir sakınca görmüyorum, Size bu konuyu dile getirdiğiniz için teşekkür ediyor, desteğiniz artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.