Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (26.Mart.2015)

Yayın: 26.03.2015 08:38
Paylaş:
A+ A-

“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONFERANSI..” İÇİN HAZIRLANAN DAVETİYELERDE “YANAN ÇÖPLÜK FİGÜRÜ..” OLMAZ MIYDI..?
“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONFERANSI..” için davetiyeler hazırlanmış ve davetiyelerin üzerinde bir figür kullanılmış,biz YANAN ÇÖPLÜK FİGÜRÜ KULLANILSA daha gerçekçi OLURDU DİYE DÜŞÜNDÜK.
Veya,ASİT KÖYÜ sakinlerinin TEPESİNE DÖKÜLEN günlük 140-150 ton ÇÖP figürü,o çöplerin yarattığı HASTALIKLARIN sembolize edileceği figürler kullanılsaydı daha gerçekçi OLURDU DİYE DÜŞÜNDÜK..
İklim değişikliklerinin ÇEVRE KİRLİLİĞİ ile yakından bağlantısı var ve Safranbolu’nun YANAN ÇÖPLÜĞÜNÜN insanları nasıl rahatsız ettiği ile KARABÜK ÇÖPLÜĞÜNÜN nasıl tehlikeli olduğu,BİRER GERÇEK elbet.
Bu konu orta yerde dururken YILLARDIR BİTİRİLEMEYEN DÜZENLİ DEPOLAMA,KATI ATIK BERTARAF Tesisini NE OLDU diye sormak KEYİFLERİ BOZAR MI..?
NE DERSİNİZ KEYİFLERİ BOZAR MI..?
Bakın KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ,yani KARÇEV Kurulmuş,Kuruluş yılı 2006 ve KARÇEV Başkanı o sırada görev yapan KARABÜK VALİSİ.
KARÇEV YÖNETİMİNDE BELEDİYE BAŞKANLARI..
Bir KATI ATIK BERTARAF TESİSİ yıllardır bitmedi iyi mi..?
Sonra da SAFRANBOLU’DA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONFERANSI..!!
Ne güzel iş yahu..!!

TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS ÜYELERİ “TETKİK VE TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE..” ALMANYA YOLCUSU…
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri,kısa süre içinde,gerekli TETKİK ve TEMASLARDA bulunmak üzere ALMANYA’YA gidiyorlar.
TETKİK ve TEMASLARDA BULUNACAKLAR..!!
ALMANYA’DA Kurulu Sanayi Tesislerini,MADEN OCAKLARINI ve ALMAN TİCARET İŞLEYİŞİNİ yerinde inceleyecekler,buradan edindikleri izlenimlerle Karabük SANAYİ ve TİCARETİNE yön verecekler.
YANLIŞ ANLAŞILMASIN..
ALMANYA ZİYARETİNE GİDECEK ÜYELER sanıyoruz masraflarını ceplerinden ödeyecekler ve geziye gidecekler denildiğinde insanlar hemen Oda kaynaklarından gidecekler sanmasın..
Bilindiği gibi daha önce AMERİKA ziyareti yapılmıştı.
Şimdi ALMANYA ziyareti yapılacak.
İlerleyen süreçlerde,TİCARET hayatı,SANAYİ hayatı gelişmiş başka Ülkelerin ziyareti de söz konusu olabilir elbet ve bu ziyaretler sırasında ÜLKENİN ve KARABÜK’ÜN ekonomik hayatı neler kazanacak esas buna bakmak gerek.
Diyeceksiniz ki “ŞİMDİYE KADAR KAZANDIĞINI KAZANIR..!!”
Böyle söyleyenleri de haklı görmek gerek.
Bir hatırlatma,KASTAMONU NÜFUSU KARABÜK’Ü YAKALIYOR..!

GEÇMİŞTE “KARABÜK NÜFUSUNUN YARISI KADAR NÜFUSU OLAN BOLU KARABÜK’Ü SOLLADI..” KASTAMONU İSE..
Geçmiş yıllarda KARABÜK Nüfusunun yarısı kadar nüfusu olan BOLU İL’İ Karabük’ü solladı geçti,yine bir zamanlar KARABÜK nüfusuna oranla çok gerilerde olan KASTAMONU İL’İ Karabük’ü yakaladı/yakalayacak.
NEDEN BÖYLE OLUYOR ACABA..?
O zamanlar TDÇİ Karabük D.ÇELİK Fabrikaları KARABÜK NÜFUSU HORMONLU MU büyütüyordu,o nedenle mi KASTAMONU ve BOLU İLLERİ Karabük nüfusundan çok geride kalmışlardı.
KARABÜK O ZAMAN HORMONLU MU BÜYÜYORDU..?
Yoksa BOLU ve KASTAMONU Siyasal İktidarlardan ÇOK İYİ YARARLANDILAR,Sosyal/ekonomik gelişimleri için ÇOK İYİ İŞLER çıkarttılar,NÜFUS AÇIĞINI kapatıyorlar veya KARABÜK’Ü geçiyorlar..?
BU GELİŞMELERİN BİR CEVABI OLACAKTIR MUTLAKA..
Örneğin ALMANYA GEZİSİ öncesinde TİCARET ve SANAYİ ODASI MECLİSİNDE bu konu müzakere edilse,üzerinde söz alanlar olur ve bu analize yardım ederler mi..?
BOLU NÜFUSU KARABÜK’Ü ÇOK GERİDE BIRAKTI..
Bir zamanlar KARABÜK’ÜN çok/çok altındaydı Bolu nüfusu..
KASTAMONU Nüfusu ise KARABÜK’Ü YAKALAMAK ÜZERE..
Neden acaba..?

TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS ÜYELERİ,ALMANYA GEZİSİ ÖNCESİNDE,FİLYOS LİMANI İLE İLGİLENİR Mİ ACABA..?
FİLYOS LİMANI olayında yeniden ARIZA ÇIKTI,Alt Yapı İhalesi yeniden KAMU İHALE KURUMU’NA gönderildi,itirazlar nedeni ile yeniden ARIZALAR çıktı.
KARABÜK ADINA BU İŞİ İZLEYEN KİMSE YOK.
Daha önce,bu gibi konulara,Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın SEDAT NAMAL izlerdi,kapı/kapı dolaşır işlerin hızlanması için gayret ederdi.
ŞİMDİ BU İŞLERİ KİM KOVALAYACAK/KOVALIYOR..?
Diyoruz ki ;
Ticaret ve Sanayi Meclis Üyeleri,ALMANYA GEZİSİ öncesinde,kendi aralarından bir Heyet kurarak veya Yönetim Kurulu olarak FİLYOS LİMANI ile ilgili bir dizi girişim yapsalar..!!
Veya yapılmış girişimler varsa KAMUOYU ile paylaşsalar..
FİLYOS LİMANI ALT YAPI İHALESİ YAPILDI..
Yeniden itirazlar oldu..
Yeniden ARIZA ÇIKTI,peki ŞİMDİ NE OLACAK..?
Kim izliyor bu işleri ve kimler izlemeli acaba..?

FİLYOS LİMANI NOKTASINDA ÇIKAN ARIZA VE ESKİPAZAR/İSMETPAŞA CİVARINDA HAZIRLIĞI YAPILAN O.S.B OLAYI
Biliyorsunuz,ALT YAPI İhalesi uzun süre önce yapılan ve bir türlü KAZMA VURULAMAYAN,Karabük açısından çok önemli bir yatırım var ve ismi FİLYOS LİMANI olan bu yatırım için yeniden ARIZA çıktı.
Sayın SEDAT NAMAL’IN Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde,BU YATIRIMLA paralel olarak ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE konusu gündeme getirilmişti.
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu yatırımı Siyaseten izliyordu,belirli aşamalara gelmesi yolunda çok önemli girişimler yapmıştı.
Daha sonra ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE gündemden usulca sıyrıldı,yerine İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ kurulması olayı gündeme alındı.
ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE noktasında işler geri kalırken,bu girişimlerin temeli olarak gösterilen FİLYOS LİMANI noktasında da ARIZA çıktı..
KARABÜK NEDENSE ŞANSSIZLIKLAR YAŞIYOR..
Her işinde hemen her zaman pürüzler çıkıyor değil mi..?

KARABÜK’TE BELİRLİ ÇEVRE “HALEN ENDÜSTRİ BÖLGESİ-SERBEST BÖLGE VE İÇİNDE TEKNOPARK..” HAYALİNDE..

Geçtiğimiz süreçte Karabük’te öyle bir ENDÜSTRİ BÖLGESİ-SERBEST BÖLGE ve BUNLARIN İÇİNDE TEKNOPARK gibi kavramlar RÜZGARI estirildi ki..
İNSANLAR HALEN BU RÜZGARIN TESİRİNDE..
GENİŞ BİR KESİM HALEN BU HAYALİN ESİRİ GİBİ.
Bakın ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE düşüncesi GÜNDEMDEN KALDIRILDI,AK Parti İL KONGRESİ için Karabük’e gelen ilgili BAKAN BU HAYALİ bitirdi.
İlgili Bakan “SİZ ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE,İÇİNDE DE TEKNOPARK HAYALİNDEN VAZGEÇİN.BUNLAR SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ KONULAR DEĞİL..” dedi.
Sonra da “SİZE O DEDİĞİNİZ ESKİPAZAR/İSMETPAŞA BÖLGESİ’NDE BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURALIM.BURADA MAKİNE İMALAT AĞIRLIKLI BİR YAPI SAĞLAYABİLİRSENİZ,İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YAPARIZ..” şeklinde sözler etti.
Şimdi halen ENDÜSTRİ BÖLGESİ veya SERBEST BÖLGE hayalinden sıyrılamamış,bunların içine bir de TEKNOPARK koyan çevreler var,o işler artık rafa kalktı.
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR.
Belirli aşamalardan geçildi,İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için,bizim bildiğimiz Karabük İL ÖZEL İDARESİ gerekli onay yazılarını verdi,şimdi diğer hazırlıkları yapılıyor..
İLK YOLA ÇIKILAN PROJE,ne yazık,YOLDA KALDI..
Şimdi YENİ BİR YATIRIM PROJESİ uygulanıyor..

KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE..” BAĞLAMINDA ALINAN MESAFELER…
Karabük İl Emniyet Müdürlüğü,vatandaşın huzur ve güveni için,öylesine CAYDIRICI ÇALIŞMALAR yapıyor ki,emin olun her Karabük yaşayanı dua ediyor.
ÖRNEĞİN UYUŞTURUCU MÜCADELESİ..
Karabük 15-20 yıllık geçmişinden bu yana yakalanan UYUŞTURUCUNUN birkaç misli fazlası SON BİR YIL içinde yakalandı ise,elbet EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ çalışanlarına,İLGİLİ BİRİM çalışanlarına vatandaş dua edecek,dua etmelidir.
UYUŞTURU TAM BİR BAŞBELASI,TAM BİR FELAKET..
Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER ve KAÇAKÇILIK/ORGANİZE SUÇLAR Şube Müdürü Sayın RAİF ARABACI ,birlikte çalıştıkları mesai arkadaşları UYUŞTURU MÜCADELESİNDE büyük mesafe aldılar/alıyorlar.
ALLAH EMEKLERİNİ ZAYİ ETMESİN..
Aileler kendilerine yardımcı olmalı,hepimiz kendilerine yardımcı olmalı,her türlü desteği vermeliyiz,her türlü katkıyı yapmalıyız,uyuşturucu GENÇLERİMİZİ,dolayısıyla GELECEĞİMİZİ tehdit eden bir başbelası,bir bela.
UYUŞTURU MÜCADELESİNDE BÜYÜK MESAFE ALINDI.
Vatandaşımızın da kendilerine yardımcı olması gerekiyor..
Hepimizin böyle bir yükümlülüğü var..

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN,YARIN, KARABÜK’TE OLACAK VE ZİYARETLERİ,MİTİNG OLAYI…
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,yarın Karabük’e gelecek ve KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ ziyaret edecek,Cuma namazından sonra ALBAY KARAOĞLANOĞLU Caddesi üzerinde düzenlenen MİTİNGDE konuşacak.
KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET HAYLİ ÖNEMLİ.
Bakın Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Avrupa Birliği YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTO Toplantısı nedeni ile gittiği Fransa’dan bugün Karabük’e dönüyor.
YANİ PROGRAMINI ÖNE ÇEKTİ Sayın VERGİLİ.
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,Albay Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde düzenlenen MİTİNG DE öyle sanıyoruz ki Karabük seçmenine teşekkür edecektir.
10 AĞUSTOS CUMHURBAŞKANLIĞI Seçiminde,Karabük Sayın ERDOĞAN’IN Cumhurbaşkanı olması için EN YÜKSEK OYU veren İLLER arasında yer almaktadır.
Yüzde 64.5 oy vermiştir Karabük kendisine.
Sayın CUMHURBAŞKANI’NIN gelişi o Kent için önemli bir olaydır elbet ve Karabük insanı da buna göre bir vaziyet alacaktır,buna göre bir değerlendirme yapacaktır mutlaka..
CUMHURBAŞKANI Sayın ERDOĞAN YARIN KARABÜK’E GELİYOR..
Hazırlıklar sürüyor/sürdürülüyor..

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYORLAR VE 2300 CİVARINDA Kİ ÜYEYE ULAŞMAK
CHP Karabük Milletvekili Aday Adayları çalışmalarını sürdürüyorlar ve toplam 2300 civarında olan CHP Örgütlerine kayıtlı üyeye ulaşmak için çaba harcıyorlar.
CHP ÖNSEÇİM İLE İYİ BİR İŞ YAPTI.
Dikkat ediyoruz CHP TABANI HAREKETLENDİ.
Özellikle son bir/iki gün içinde hissedilir bir hareketlenme var ve bu anlamda ADAY/ADAYLARI DA çok centilmen bir yarış içinde görünüyorlar.
YIPRATMA KAMPANYALARI YOK.
BEL ALTI VURUŞLAR YOK.
Dün CHP’Lİ bir kardeşimizle bunların sohbetini yapıyorduk “BEL ALTI VURUŞLAR,RAKİBİ SUÇLAMALAR CHP İÇİNDE TEPKİ İLE KARŞILANIR.CHP ÜYELERİ BUNLARA İTİBAR ETMEZ.TAM TERSİ BÖYLE DAVRANAN KENDİSİ ZARAR GÖRÜR..” gibi yaklaşımlar gösterdi.
CHP Milletvekili Aday/Adayları gerçekten çok centilmen,çok düzeyli bir ÖNSEÇİM YARIŞI yaşıyorlar ve kimse/kimseye toz konduracak bir ifade kullanmıyor.
CHP TABANI CİDDİ BİR HAREKETLİLİK İÇİNDE..
PAZAR GÜNÜ ÖNSEÇİME HAZIRLANIYOR..
CHP Milletvekili Listesi Pazar günü belli olacak..

2 kişi görüş bildirdi

 1. Sosyal demokrat

  CHP MİLLETVEKİLİ LİSTESİ 1;FİKRET GÖKÇE 2;CEVDET AKAY OLUR MUSTAFA AKAYA HAKKATEN ÜZÜLECEYİZ AMA BİRAZ SALDIRGANLIĞINA KURBAN OLACAK DEVAMLI PARA LAFINI GEVELEMESİNE KURBAN OLACAK.PAZAR AKŞAMI GÖRÜŞMEK ÜMİDİYLE

 2. Bir Yorum Yazdım

  Sayın yazar Karabük nüfusunu Bolu ve Kastamonu ile karşılaştırmışsınız. Tespitinizde hem doğruluk payı var hem de hata. Siz konuya şehir nüfusu olarak bakmış olmalısınız. Eğer ki vilayetin toplam nüfusu olarak bakarsak, nüfus artışın oranında Karabük’ün hem Bolu hem de Kastamonu’yu geçtiğini görebiliriz…
  Toplamda geçen seneye göre, Kastamonu’nun nüfusu binde 22,11, Bolu’nun nüfusu binde 45,61, Karabük’ün ise binde 46,99 oranında artmış.

  Buradan şu sonucu çıkartmak mümkün;
  Söz konusu vilayetlerde kırsal kesimden şehir merkezine nüfus göçü söz konusu. Bu göç Kastamonu ve Bolu’da daha fazla. Karabük o vilayetlere göre dışarıdan çektiği göç ve doğum oranı ile ölüm oranı arasındaki fark daha fazla olmalı…

  İkinci husus, Filyos limanı konusu cumhurbaşkanımızın Karabük ziyaretinde kendisine aktarılsa iyi olacaktır. Kendisi yatırımları yakından takib ediyor. Filyos projesi ulusal medyada “Abdulhamid’in rüyası gerçek oluyor” diye manşetlere çıkmıştı. Sorun nedir bilmiyoruz ama, ihale iptal edilip yenisi yapılsaydı şimdiye kadar on kere kazma vurulurdu…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.