HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company’den Suudi Arabistan’da seyahat anlaşması

HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company’den Suudi Arabistan’da seyahat anlaşması

Anadolu Ajansı
Yayın: 09.05.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company (AHC), Suudi Turizm Otoritesi'nin (STA) himayesinde, veri, yapay zeka ve otomasyonla desteklenen, sektör ile entegre, küresel ve sürdürülebilir bir Suudi Arabistan seyahat ekosistemi için mutabakat anlaşması ile güçlerini birleştirdi.

Şirketlerden konuya ilişkin yapılan ortak açıklamaya göre, konaklama ve seyahat teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden HotelRunner ile otel yönetimi ve konaklama danışmanlığı konusunda önde gelen firmalardan Alesayi Hospitality Company, Suudi Arabistan'da seyahat sektörünün büyümesini inovasyon ile yeni bir çağa taşıyacak önemli bir mutabakat anlaşması imzaladı. İmza töreni, Arabian Travel Market Dubai'deki STA standında gerçekleşti.

HotelRunner ve AHC arasındaki iş birliği, STA'nın desteği ile Suudi Arabistan'ın gelişen seyahat sektörünü şekillendirmede önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Ekonomiyi çeşitlendirmeyi ve toplumsal refahı artırmayı amaçlayan “Suudi Vizyon 2030″un hedeflerini benimseyen bu iş birliği, her iki şirketin de ülkenin dönüşümsel hedeflerine yönelik ortak vizyonunun altını çiziyor.

Anlaşma kapsamında HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company, Suudi Arabistan'daki otelleri, seyahat acentelerini ve turizm profesyonellerini veri, yapay zeka ve otomasyonla güçlendirilmiş son teknoloji altyapısıyla donatarak yerelden küresele geçiş sürecinde destekleyecek ve ülkenin dinamik ve gelişen bir turizm destinasyonu olarak konumunu güçlendirecek.

– “Tecrübemiz, bölge turizmini geliştirme konusundaki taahhütleri doğrular nitelikte”

Açıklamada görüşlerine yer verilen HotelRunner Kurucu ve Yönetici Ortağı Ali Beklen, şirketlerinin, teknolojinin gücünden yararlanarak seyahat sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamadaki kanıtlanmış tecrübesinin, bölge turizmini geliştirme konusundaki taahhütlerini doğrular nitelikte olduğunu belirtti.

Beklen, “Yeni fırsatları ortaya çıkarmak için yenilikçi teknolojinin gücüne inanıyoruz. Bu iş birliği, Suudi Arabistan'da daha dinamik ve entegre bir seyahat ekonomisi inşa etme misyonumuzda stratejik bir adım.” ifadelerini kullandı.

HotelRunner Kurucu ve Yönetici Ortağı Arden Agopyan da amaçlarının inovasyonu, iş birliğini ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik eden güçlü bir seyahat ekosistemi yaratmak olduğunu, bu iş birliği sayesinde, ileri teknolojinin uygulanması ve etkinleştirilmesi yoluyla her bir paydaşa benzersiz bir değer sunmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Alesayi Hospitality Company Üst Yöneticisi (CEO) Vekili Hatem Alesayi ise iş birliğinin dönüştürücü potansiyelini vurgulayarak, “İş birliğimiz, Suudi Arabistan'ın turizm potansiyelini dünyaya tanıtma misyonumuzda çok önemli bir dönüm noktasını ifade ediyor. HotelRunner'ın üstün teknolojisinden ve bölgedeki uzmanlığımızdan yararlanarak, olağanüstü deneyimler sunmaya ve Vizyon 2030'un hedeflerini ilerletmeye hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da yapımı tamamlanan sağlık binası hizmete açıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Sağlık Müdürlüğünce yapımı tamamlanan hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

İlçenin Yaylacık Mahallesi'nde yapılan binada, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akçaabat Sağlıklı Hayat Merkezi, Akçaabat 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Yaylacık Aile Sağlık Merkezi tek çatı altında hizmet verecek.

Açılışta konuşan Vali Yıldırım, sağlığın önemine işaret ederek, Kanuni Sultan Süleyman'ın, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” sözünü hatırlattı.

Yıldırım, her şeyin başının sağlık olduğuna işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde sağlıktaki dönüşümü her an, her gün müşahede ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız çok büyük bütçeler kullanıyor, vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti eriştirebilelim diye.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, binanın yapım aşaması hakkında bilgi vererek, “700 günde yapımı tamamlanması planlanan bina, 650 günde tamamlandı. Müteahhitte teşekkür ederim. 110 personel çalışacak. Daha da konforlu alanlarda vatandaşlara hizmet vereceğiz.” diye konuştu.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de binanın ilçe ve vatandaşlar için önemli olduğunu vurgulayarak, yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua edildi. Binanın açılış kurdelesi Vali Yıldırım, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sağlık Müdürü Usta ve beraberindekiler kesti.

Açılış sonrası binayı gezen Vali Yıldırım ve beraberindekiler, hastalarla sohbet etti.