Bölgenin Sesi Gazetesi
 

İbrahim Ayhan Yeniden Başkan Seçildi

Yayın: 03.09.2015 10:16
Paylaş:
A+ A-

Tek listeyle gidilen CHP Safranbolu İlçe kongresinde mevcut Başkan İbrahim Ayhan 87 oy alarak yeniden başkan seçildi.

Dün Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nde yapılan İlçe Kongresine, CHP Karabük Milletvekili aday adayı Erdoğan Dinçel, İl Sekreteri Abdullah Çakır, 25. Dönem milletvekili adayı Mustafa Akay, il ve ilçe yönetimi ile üyeleri ve partililer hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan İlçe Başkanı İbrahim Ayhan, CHP İl Başkanlığının 19 Şubat 2015 tarih ve 2105/10 sayılı yazıları ile İlçe Başkanı olarak göreve başladıklarını söyledi. Yönetim kurulunun göreve geldikten sonra, ilçede partinin daha iyi yerlere gelebilmesi için çalıştığını ifade eden Ayhan, “İlk icraat olarak parti binamızın yeri değiştirilmiştir. Göreve geldiğimizde 623 olan üye sayımızı artırarak bugün itibariyle 680’e çıkardık. Atandığımız zaman itibariyle yönetim kurulu kendini 25. Dönem milletvekili çalışmalarının içinde bulmuştur. Partimizin milletvekili ön seçimi ile beraber gelerek il başkanlığımız gerekse ilçe başkanlığımızla koordineli bir şekilde uyum içinde çalışılmıştır. Milletvekili genel seçimleri sürecinde gerek yönetim kurulu üyelerimiz, gerek kadın kollarımız, gerek gençlik kollarımız gerekse bir kısım gönüllü partililerimiz ile ilçemiz mahalle ve köylerinde neredeyse gidilmedik ev bırakılmamıştır. Zaman zaman diğer ilçelerimize destek olunmuştur. Seçim çalışmalarında, seçim zamanında görev alan bize destek olan partili partisiz herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Üzülerek ifade ediyoruz ki, tüm iyi niyetli ve özverili çalışmalarımıza rağmen, bir takım olumsuzluklar nedeniyle gerek ilçemizde, gerek ilimizde, gerekse Türkiye genelinde istenilen başarı elde edilememiştir. Atandığımız günden itibaren seçim süreci ve sonrasında ilçemizin menfaatleri doğrultusunda gerekli gördüğümüz durumlarda örneğin belediyeye araç alımı, Hasandede Projesi, çöplük sorunu ile ilgili halkımızın doğru bilgilendirilmesini sağlayacak basın açıklamaları yaptık. Milletvekili genel seçimlerinden sonra partimizin 35. Kurultayı ile ilgili kongreler takvimi, genel merkezin yazıları ile açıklanmıştır. Takvimde delege seçimleri 15 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında, ilçe kongreleri ise 28 Eylül-25Ekim tarihleri arasında belirtilmiştir. Atandığımız günden bugüne yönetim kurulu olarak arkadaşlarımız özveri ile çalışmış, elinden geleni yapmıştır. Hepsine teşekkür ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu durum herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemiz yeni bir seçime girmektedir. Ülkemizi AKP zulmünden kurtarmak, birlik-beraberlik, huzur içinde mutlu bir şekilde yaşamak için yeni seçilecek yönetim ile birlikte el ele gönül gönüle çalışalım. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür” açıklamasında bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.