İl Başkanlığı gibi bir talebim yoktur, olmamıştır!

İl Başkanlığı gibi bir talebim yoktur, olmamıştır!

Yayın: 02.05.2024 13:11
Paylaş:
A+ A-

31 Mart seçimlerinde Karabük’te hezimete uğrayan CHP’de eleştirilerin odağındaki Belediye Başkan adayı Bayram Karadağ sessizliğini bozdu

İl başkanlığı gibi bir talebim yoktur, olmamıştır!

CHP eski il Başkanlarından, 2023’te yapılan 14 Mayıs seçimlerinin 3. sıra milletvekili adayı, 31 Mart yerel seçimlerinin Belediye Başkan adayı Bayram Karadağ sessizliğini bozdu.

AK Parti’nin 20 bini, MHP’nin 16 bini geçtiği, ilk defa yerel seçime giren Yeniden Refah Partisi’nin 14 bini zorladığı seçimde 6 bin 770 oy alarak CHP’de eleştirilerin odağı haline gelen Karadağ, İl Başkanı Vedat Yaşar’ın ‘Bizim adayımız değildi’ şeklindeki sözlerine “Ben kimsenin değil, CHP’nin adayıydım” diyerek karşılık verdi.

SADE PARTİ ÜYESİ OLARAK DEVAM EDECEĞİM

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bayram Karadağ CHP İl başkanı olmak için girişimlerde bulunduğu yönündeki iddiaları yalanlayarak şunları söyledi; “Benim Cumhuriyet Halk Partimizde İl Başkanlığı gibi bir talebim yoktur olmamıştır.

Bunu hep dile getirdim dile getirmeye de devam ediyorum. Yakın arkadaşlarıma hep söyledim, söylemeye de devam ediyorum.

Bu söylentilere adımı karıştırılmasından Partimizin Kamuoyunda tartışılmasından üzüntü duyuyorum.

Seçim bitmiştir. Hedefim sade bir CHP üyesi olarak Cumhuriyet Halk Partimizin iktidar yolculuğuna katkı vermektir. 1992 den bugüne olduğu gibi bugünden sonrada CHP üyesi olarak katkı vermeye devam edeceğim.”

İL BAŞKANI NE DEMİŞTİ?

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında partinin geçmiş yöneticilerini eleştirmişti.   İl Başkanı seçildiğinde beyaz bir sayfa açtığını ve bu sayfanın kirlenmemesi için elinden geleni yaptığını, ancak şahsi çıkarlar ve kirli siyaset sonrasında lekelendiğini  ifade eden Yaşar;  31 Mart seçimleri öncesinde aday belirlemedeki sürece değinirken,  Karabük Belediye başkanlığı için Bayram Karadağ’ın kendi adayları olmadığını söylemişti.  Adaylarını belirlediklerini ve Genel Merkezin Karadağ isminde karar kıldığını ifade eden İl Başkanı Yaşar, “Eğer Bizim gösterdiğimiz aday gösterilip seçimi kazanamasaydı bizler gereğini yapardık” demişti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.