İl Milli Eğitim Müdürü Akbaş Öğrencilerle İftarda Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Akbaş Öğrencilerle İftarda Bir Araya Geldi

Yayın: 19.03.2024 11:30
Paylaş:
A+ A-

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Alparslan Gazi Anadolu Lisesinde pansiyonda kalan öğrenciler iftar programında bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıs Şevket Küçükzoroğlu ve Şube Müdürümüz Yüksel Aydemir’in de eşlik ettiği programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Ramazan Ayı’nın bereketini öğrencilerle birlikte paylaşmaya dikkat ettiklerini söyleyerek, “Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmek adına okullarımızda ramazan etkinlikleri ve iftar programları devam ediyor. Ramazanın maneviyatına uygun bir şekilde programlar gerçekleştiriliyor.

Niyetlerimiz Temiz Olursa Akıbetimiz de Bereketli Olur. Okulda ve günlük hayatımızda dersler olduğu gibi ramazan ayında da yapmamız gereken dersler bulunmaktadır. Bu dersleri en iyi şekilde değerlendirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Güzel ülkemizde birlikte oluşturduğumuz toplumsal huzur ortamının, gelecek nesillere bırakılacak en önemli değer olduğuna inanıyor, bu mübarek ayın ülkemizde birliğin, beraberliğin pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Medeniyetimiz ve kültürümüzle gururlanmalıyız. Bu sebepledir ki insan hak ve hürriyetlerini benimseyerek, sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görmeli ve bu değerleri ülkemizi daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşımalıyız. 18 Mart programını bu okulumuz üstlendi. Öğrencilerimizin sergilemiş olduğu program içerisinde yer alan gösteriler bizlere ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz ruhunu ve milli şuuru tazeleyen bir çalışmanın eseri olmuştur.

Çanakkale ruhuna uygun bir program yaptınız. Bu manada tekrardan programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşte değerli gençler eğitim vizyonumuzun temel amaçlarından biriside sizlerin hem akademik, hem çok yönlü hem de değerleriyle bezenmiş bir birey olarak yetişmenizdir. Bunlara şahit olmak bizi çok mutlu ediyor. Geleceğimiz emin ellerde.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.