İl Özel İdaremiz Bu Yıl Bir İlki Gerçekleştiriyor

İl Özel İdaremiz Bu Yıl Bir İlki Gerçekleştiriyor

Yayın: 23.07.2015 11:44
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci; Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Genel Meclisi üyeleri ve şube müdürleri ile bir araya gelerek İl Özel İdaresi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yaz mevsiminin gelmesi ile çalışmalarını daha da hızlandıran İl Özel İdaresi’nin faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgiler alan Kahveci; “İl Özel İdaremiz KÖYDES, Keltepe Kayak Merkezi, köy yolları, içme suları, asfaltlama gibi konularda elinden gelen gayreti gösteriyor. Bizlerde çalışmalara destek olabilme adına imkanlarımızı kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Karabük İl Özel İdaresi’nin hem kendi bünyesinde üzerine düşen çalışmaları yaptığını hem de bazı kamu kurumlarının yatırımlarını planlayıp ihale süreçlerini takip ettiğini ifade eden Kahveci şöyle konuştu; “Yaz aylarında kırsal alandaki Özel İdare çalışmaları yoğunluk kazandı. Özel İdare bu çalışmaları yaparken bir yandan Özel İdare’nin kendi kaynağını bir yandan da KÖYDES kaynaklarını köylerimize hizmet etmek adına kullanmaktadır. Bunların yanında ekstra İller Bankası kaynaklarını devreye sokmak adına bazen hibe bazen de kredi bazındaki kaynaklarını kullanıyoruz.

“İL ÖZEL İDAREMİZ BU SENE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Köy yollarında gerçekleştirilen asfaltlama ile ilgili bütün malzemelerin satın alındığını kaydeden Kahveci; “İl Özel İdaremiz bir bu sene bir ilki gerçekleştiriyor. Özellikle köy yollarımızdaki asfaltlama ile ilgili bütün malzemeleri satın alıyorduk. Birinci kat asfalt çalışmalarını ve yama asfalt çalışmasını hep özel sektöre yaptırıyorduk. Bu neticede de birçok sıkıntı ile karşılaştık. Bu sebepten dolayı da geçen yıl bir karar almıştık. Bu karar çerçevesinde asfalt çalışmasının da İl Özel İdaremizin kendi imkanları ile yapılması ile ilgili bir çalışma yaptık. Sonuçta kendi ekibimiz ile asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz ve ekiplerimiz şuanda Eskipazar’da grup yolu çalışması yapıyor. Arkadaşlarımız bunun ile ilgili bu sene 100 km’ lik bir program yaptıklar. Bizde bu konuda bir değerlendirme yaptık. Köylerimiz de içme suyu ve kanalizasyon konusunda talepler var ve bu konuşlar hakkında değerlendirme yaptık. İller Bankası’nın kaynaklarının bir kısmını da burada kullanmak adına fikir alış verişinde bulunduk. Önceliklerimiz arasında fosseptik ve kanalizasyon bizim önceliklerimizdendir. Çünkü köylerimizi daha da yaşanılabilir kılma anlamında çalışıyoruz. Burada da bu çok büyük önem arz etmektedir. Asfaltlama çalışmalarının yanı sıra İl Özel İdaremizin kaynakları ile Keltepe Kayak Merkezi’nin yapım çalışmaları devam ediyor. Keltepe Kayak Merkezi’ne ulaşım anlamında ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirttiler” diye konuştu.

Kahveci, son olarak şuanda TBMM tatil döneminde olduğunu, kendilerinin de zaman zaman İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Genel Meclisi Başkanı ve İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte toplantılar gerçekleştirmekte olduğunu belirterek; “Önümüzdeki günlerde de fiili olarak çalışmaların yapıldığı yerleri mahallinde ziyaret edeceğiz. Çalışmaların gerçekleştirildiği ilgili birimleri ziyaret ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın taleplerini yerinde incelemeye devam edeceğiz. Mevcutta yapımı devam eden, yapılan çalışmaları takip edeceğiz. Her zaman olduğu gibi biz hizmetlerimize ve çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.