İlk Ramazan Eğlencesi Hürriyet Mahallesinde Yapıldı

İlk Ramazan Eğlencesi Hürriyet Mahallesinde Yapıldı

Yayın: 22.06.2015 11:07
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede yapılacak olan Ramazan ayı etkinlikleri başladı. 30 gün boyunca 30 ayrı yerde Ramazan etkinlikleri düzenlenecek.

On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayının ikinci gününde Ramazan Eğlencesinin ilk durağı Hürriyet Mahallesi oldu. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatından dolayı ilan edilen milli yas nedeniyle ilk 2 gün müzikli eğlenceler iptal edilip sadece miniklere pamuk şekeri, macun ve patlamış mısır dağıtıldı.
Tüm vatandaşları ve özellikle çocukları eğlencelere davet eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; ”Her gün ayrı mahallelerde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı ve özellikle de çocuklarımızı davet ediyoruz. Her gün çocuklarımız için birbirinden güzel etkinlikler düzenleyeceğiz. Ramazan etkinliklerimiz içerisinde çocuklarımıza yönelik etkinliklere büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda da bu etkinliklerin Cenab-ı Allah’ın izni ve inayeti ile siz kıymetli Karabük’lü hemşerilerimizden almış olduğumuz güç ile her zaman için devam etmeye gayret çaba göstereceğiz. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Hepinizin Mübarek Ramazanını tebrik ediyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bursluluk sınavında 500 tam puan aldılar

Yayın: 20.05.2024 10:11
Paylaş:
A+ A-

2024 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında Kanuni Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Eren Aksu,  Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi 5. sınıf öğrenci Ahmet Tarık Eken ve Zümral Yaraşı ve Özel Karabük Bahcesehir Koleji Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Elizan Akman  500 tam puan alarak Türkiye Birincisi oldular.

Elde edilen bu üst düzey başarıdan dolayı  öğrencileri, okul idarecilerini ve öğretmenleri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, ” Bursluluk sınavında 4 öğrencimiz Türkiye Birincisi oldu. Gelen ilk haberlere göre bu başarılar ile birlikte sınavda sadece 1 yanlışı veya 2 yanlışı olan öğrencilerimizde var.  Yani kitlesel başarımızda çok iyi durumda. İlimiz akademik başarısını her yıl artırarak devam ettiriyor. Eğitim Kenti Karabük Projemizin meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Bu yıl da yine Türkiye birincileri çıkartarak bu başarı eğitim ailemizde perçinlenmiştir.

Bu anlamda tekrardan öğrencilerimize destek veren okul yöneticilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.