Innovation Campus Programı başvuruları başladı

Innovation Campus Programı başvuruları başladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.05.2024 08:24
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung Electronics ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen, Innovation Campus Programı kapsamında düzenlenecek Kodlama ve Programlama Eğitimi için başvuru süreci başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ilk kez 2020'de hayata geçirilen Innovation Campus Programı, yeni dönemde Kodlama ve Programlama Eğitimi ile devam ediyor.

Eğitim, Python konseptleri, sıralama algoritmaları, veri görselleştirme ve veri analizi gibi bölümlerden oluşuyor.

UNDP'nin SDG AI Lab uzmanları tarafından verilecek eğitim sonrasında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı önceleyen proje önerilerinin değerlendirileceği bir hackathon da düzenlenecek.

Hackathon etkinliğinde katılımcılardan program boyunca öğrendikleri bilgileri kullanarak Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'na uygun alanlarda çözüm öneren proje ve bu kapsamda yazılım oluşturmaları veya var olan bir yazılımı geliştirmeleri bekleniyor.

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcı gençler ve kadınlar, kariyer olanaklarını geliştirecek beceri ve yetkinlikler elde etmenin yanında sertifika almaya da hak kazanacak.

Programda, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen gençler ve kadınlar için özel kontenjan da ayrılacak.

Kodlama ve Programlama Sınıfı için başvurular 22 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.