İŞKUR 78 YAŞINDA…

İŞKUR 78 YAŞINDA…

Yayın: 16.03.2024 13:00
Paylaş:
A+ A-

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü  Ferhat Sarıçam, İŞKUR un 78. Kuruluş Yıldönümünü kutladı. İl Müdürü Sarıçam yaptığı açıklamada” “Kötü gün dostu İŞKUR, 1946 yılından bu zamana dek, çağımızın gerekli kıldığı değişim sürecine de ayak uydurarak, hem iş arayan hem de işveren vatandaşlarımızın, yaşam mücadelesine destek olmaya devam ediyor. 

İş arayanlarla işverenlerimizin buluşma noktası olan Kurumumuzun amacı, kapımızdan içeri giren her bir vatandaşımıza nitelikli danışmanlık ile en kaliteli hizmeti sunarak, doğru  yönlendirmeyle iş ve işlemleri çözüme kavuşturmaktır.

Kurumunuzda görev yapan iş ve meslek danışmanlarımız marifetiyle iş arayanlarımıza destek işverenlerimize güven öğrencilerimize ve gençlerimize rehberlik hizmetlerimize destek olmaya devam ediyoruz.

İş gücü piyasasının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda işbaşı eğitim programlarımızla istihdamlarına katkı sunduğumuz gençlerimizin teorik bilgilerinin yanı sıra pratik bilgilerini de artırarak, mesleki nitelik ve tecrübe kazanmalarına vesile oluyoruz.

Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalan gerekli prim ve gün sayısını taşıyan her bir vatandaşımızın işsizlik ödeneği ile zor zamanlarında yanında oluyoruz.

İş gücü piyasası araştırmaları kapsamında sahada yapmış olduğumuz anket çalışmalarımızla iş gücü ve  istihdam politikalarının oluşmasına katkı sunuyoruz.

Öğrenen  ve öğreten bir kurum olarak hizmet içi eğitimler düzenliyor bilgimize bilgi, tecrübemize tecrübeye katıyoruz.

Toplumun her bir kesimi ile irtibat halinde olan kurumumuz, ilimizin sosyoekonomik gelişimi için “doğru işe doğru kişiyi yerleştirme prensibi ve hassasiyeti” ile çalışarak istihdamın korunması ve artırılmasına katkı sunmaya devam edecektir.

Ben bu vesile ile Kurumumuzun 78. kuruluş yıldönümünü kutluyor, özveriyle çalışan bütün mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. “ dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsung Avrupa’daki ilk ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung, Avrupa'daki ilk A enerji sınıfı ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni RB6000D alttan donduruculu buzdolabı, AI Inverter kompresörü, AI enerji modu ve geliştirilmiş kapasitesiyle enerji verimliliği deneyimi sağlıyor.

Ürün, Wi-Fi özellikleri ve SmartThings AI Energy sayesinde, markanın benzer modellerine göre daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, enerji verimliliğinin günümüz tüketicileri için her zamankinden daha önemli olduğunu belirterek, “Kapsamlı ve titiz Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, dünyanın her yerinden tüketicilerin beğendiği Samsung kalitesi ve özelliklerine ek olarak, benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha yüksek enerji tasarrufu olanağını sunmayı da başardık. Kullanıcıların günlük yaşamlarında Samsung'un yeni buzdolabının bu olumlu özelliklerinden faydalanacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Buzdolabı, markanın ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelleri arasında AB enerji standartlarına göre A enerji derecesi alan ilk model olma özelliğine sahip.

Şirket, bu modelde geleneksel modele kıyasla enerji tüketimini yüzde 55.9 oranında azaltmak amacıyla yeni çözümler geliştirdi.

– “Daha az enerji kullanılması sağlanıyor”

Yeni yüksek verimli AI Inverter Kompresör, dönen parçaların yarıçapının artırılması için yeniden tasarlandı. Bu sayede kompresörün ataletinin geleneksel kompresörden 4.1 kat daha yüksek olması ve kompresörün gücü daha uzun süre tutabilmesi sağlandı. Böylece buzdolabında ani sıcaklık değişimleri önlenirken, daha az enerji kullanılması sağlanıyor.

Kompresör ayrıca yeni kontrol teknolojisi sayesinde geleneksel modele göre 5 kata kadar daha sessiz çalışarak gürültü seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yeni AI Inverter Kompresör, Digital Inverter Kompresör'ün geliştirilmiş mekanik yapısı sayesinde mevcut Samsung Inverter kompresörlerinden daha verimli çalışarak sabit sıcaklığı korurken daha az enerji kullanıyor.

Bunların yanında ürün, SmartThings AI Energy'nin enerji kullanımını yüzde 15'e kadar azaltabilen enerji tasarrufu modunu destekliyor. SmartThings AI Enerji Modu kullanıcıların günlük, haftalık ve aylık güç tüketimini kolayca denetleyebilmeleri sağlamanın yanında aynı zamanda aylık elektrik faturalarını da tahmin edebiliyor.

Kullanım belirlenen tahmini aşarsa, AI Enerji Modu proaktif olarak devreye girerek enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Ayrıca, kullanıma ve ortama bağlı olarak kompresör hızını ve buz çözme döngüsü sıklığını optimize ediyor. Böylece gıdaların daha uzun süreler daha taze kalmasını sağlıyor.

Şirket, geniş bir buzdolabının sunduğu kapasite avantajlarını daha da artırmak için buzdolaplarında geleneksel olarak kullandığı SpaceMax teknolojisini bu yeni modele uyguladı. Buzdolabının iç ısısı tutarlı bir biçimde korunurken, depolama hacmi ince duvarlar ve verimli yalıtım sayesinde artırıldı.

Performans ve depolama kapasitesinin yanında buzdolabı, modern evlere yakışan bir tasarıma sahip. Tamamen düz kapısı ve gömülü kulp yapısı sayesinde uyum vadediyor. Gentle Lighting özelliğiyse hem iç parlaklığını kontrol altında tutuyor hem de dış yüzeyde parlamaları önlüyor.