İstişare Toplantısı Safranbolu’da Gerçekleşti

İstişare Toplantısı Safranbolu’da Gerçekleşti

Yayın: 16.10.2015 10:24
Paylaş:
A+ A-

AK Parti istişare toplantısı,milletvekili adayları genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Prof.Dr.Burhanettin Uysal,İl başkanı Timurçin Saylar,Safranbolu belediye başkanı Necdet Aksoy,partililer ve vatandaşların katılımı ile Safranbolu’da gerçekleştirildi.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Cinci Han’da vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonuca göre vatandaşın bir koalisyon hükümeti kurulacaksa bu AK Parti’siz olmaz, AK Parti’nin bu hükümetin büyük ortağı olacağı cevabını verdiğini söyledi. Tüm buna rağmen 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyonun kurulamadığını da anlatan Şahin, “Diğer siyasi partiler seçimlerden önce AK Parti ile ilgili o ağır ifadelerinin adeta altında ezildiler. Kimi dedi ki ‘ alkışlayın gitsinler.’ Alkışlayın gitsinler dedikleri bir parti ile koalisyon ortaklığı kurmak öyle kolay değil. Vatandaşa dedin ki; bunlar gitsinler, gitsinler dediğin bir partinin Başbakanının, Genel Başkanının başkanlığında hükümete gireceksin. Bunu kabul etmekte zorlandılar. Koalisyon kuruyormuş gibi yaptılar ama zorlandılar. Devlet beyden bahsetmek istemem, hepiniz gördünüz, izlediniz. Her şeyi reddeden, karşı çıkan bir siyasi profil çizdi” dedi.

HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA AK PARTİ’NİN İKTİDARINA İHTİYAÇ VAR

1 Kasım seçimlerine ilginin az olduğunu da kaydeden Şahin, “Şimdi korkuyorum Türkiye’de böyle her yıl iki tane seçim yapılırsa vatandaş siyasetten ve sandıktan soğur. Vatandaşı sandıktan, siyasetten soğutmaya ne hakkımız var. Benim tüm milletimize söyleyeceğim şey şudur; 1 Kasım’da sandıktan öyle bir sonuç çıkaralım ki 2019’a kadar seçim filan diyemesin. Bir daha seçim mecburiyeti olmasın. Bunun yolu bir siyasi partiyi sandıktan tek başına iktidarı çıkarınız. Eksiğimizi tamamlayın ve hatta daha fazla milletvekili ile tek başına AK Parti yeniden iktidara gelsin. Türkiye’nin şu içinden geçtiği süreçte her zamankinden daha fazla AK Parti’nin iktidarına ihtiyaç var” diye konuştu.

KOALİSYON ORTAĞI ARAMAYA MECBUR ETMEYİN

1 Kasım seçimlerini her şeye rağmen yapacaklarının da altını çizen Şahin, şunları söyledi: “Daha önceki seçimleri nasıl usulüne uygun yapmışsak ve Avrupa Konseyi’nin seçimlerle ilgili gözlemcileri gelir her zaman olumlu rapor verir Türkiye’den. 1 Kasım seçimlerinde gelecekler, onlar da görecekler ki Türkiye’de demokrasi oturmuştur. Milletimiz demokrasiye inanmıştır, sahip çıkmıştır. 1 Kasım seçimlerinde de inşallah önemli bir sınavı birlikte vereceğiz. Bizi lütfen 1 Kasım seçimlerinden sonra acaba kiminle koalisyon kuralım diye koalisyon ortağı aramaya mecbur etmeyin. Tek başına tekrar getirin bizi, 2019’a kadar istikrar için bu ülkeyi getirelim. Artık 1 Kasım seçimleri duygularımıza göre hareket edeceğiz, karar vereceğimiz bir seçim olmamalıdır. Aklımıza göre, Türkiye’nin şartlarına göre ve Türkiye’nin geleceğini düşünerek karar vereceğimiz, oy kullanacağımız bir seçim olmalı. Duyguların değil, aklın hakim olacağı bir seçime doğru gidiyoruz. Onun için bu seçim son derece önemlidir.”

Şahin, 1 Kasım seçimlerine doğru giderken ülkenin düşürülmek istendiği durumu anlatarak, seçimlerden sonra iktidar olduklarında yapacakları işlerden bahsetti.

Şahin’e AK Parti ikinci sıra milletvekili adayı Prof.Dr.Burhanettin Uysal,AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve partililer eşlik etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”