IV. Uluslararası Coğrafya Eğitim Kongresi Başladı.

IV. Uluslararası Coğrafya Eğitim Kongresi Başladı.

Yayın: 07.10.2022 16:23
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü ve UCEK Düzenleme Kurulu’nun iş birliği ile bu yıl IV.’sü düzenlenen Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi başladı.

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongre öncesinde Fotoğraf Sanatçısı Cemil Belder’in objektifinden ilimizin değişik bölgelerinin doğal güzelliklerini yansıttığı fotoğraf sergisini gezen Vali Gürel ve protokol üyeleri fotoğrafların çekildiği yerler ve çekim teknikleri hakkında bilgiler aldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan IV. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi Karabük Üniversitesi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Protokol konuşmaları ile devam eden kongrede konuşan Vali Fuat Gürel, “Çok önemli bir organizasyonda beraberiz, çok değerli bilim insanları aramızda, Karabük’ümüze ve Safranbolu’muza hoş geldiniz. Karabük ilimiz doğası, turizmi ve eğitimdeki alt yapısı ile ülkemizin önde gelen illerinden bir tanesi. Kongrelerin bir avantajı da gittiğiniz illeri dolaşmak, gezmek ve o coğrafyayı tanımaktır, inşallah burada bulunduğunuz süre içerisinde bölgemizi gezme fırsatı bulacaksınız. Karabük 1937 yılında coğrafyasından dolayı Türkiye’nin ilk ağır sanayi hamlesinin yapıldığı bir şehir. Demir Çelik Fabrikasının kurulması ile şekillenmiş ve bugünlere gelmiş bir şehir. IV. Uluslararası Coğrafya Eğitim Kongresine emek sarf eden, kongreyi şehrimize kazandıran başta Prof. Dr. Mücahit Coşkun olmak üzere hocalarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Mesleki dayanışma ve bilgi aktarımı ile faydalı olacağını düşünüyorum, hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından 7-8 Ekim tarihleri arasında Karabük Üniversitesinde devam edecek olan IV. Uluslararası Coğrafya Eğitim Kongresi İstanbul Topkapı Üniversitesi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın sunumu ile devam etti.

  1.  Uluslararası Coğrafya Eğitim Kongresi açılış törenine Vali Fuat Gürel, İstanbul Topkapı Üniversitesi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun, akademisyenler, öğretim üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.(Ramazan Öztürk)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.