Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kahveci; Yenice Çayı Islah Çalışmaları Başlayacak

Yayın: 18.04.2015 12:46
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice AK Parti İlçe Başkanı Sabri Tom ile birlikte gerçekleştirdiği açıklamada, Yenice çayı ıslah çalışması ile ilgili DSİ ile yapılan görüşmelerin netice verdiğini, sonucunda da Yenice Çayı ıslah çalışmalarına başlanılacağını söyledi.

Yeniceli vatandaşların uzun süredir bu konu ile ilgili bir sonuç beklediğini vurgulayan Kahveci, DSİ ile yapılan görüşmelerin netice verdiğini ve 2015 yatırım programına Yenice çayı ıslah çalışmasının alındığını vurgulayarak, “Yeniceli hemşerilerimizin uzun süredir bekledikleri bir müjdeli haberi vermekteyiz. Bilindiği gibi Yenicenin içerisinden geçen yenice çayı güzergahında başta OSB olmak üzere, MSYO, futbol sahamız ve diğer birçok özel yatırım olmak üzere birçok yatırım olduğu zaman zaman taşkın olabileceği endişesini yaşadı. Ne zaman bir taşkın olsa korku yaşanıyordu.DSİ yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde geçen sene 2015 yatırım programına alınması ile ilgili ısrarcı olduk. Çünkü bu Yenicemiz için önemli bir sorundu. DSİ, 2015 yılında iki taraf 6 bin metre, çift taraflı tahkimat olmak üzere bu dere bu sene ıslah edilecek. Sonuç itibari ile ıslah projesinde ısrarcı olduğumuz bu konu 2015 yatırım sürecine alındı” dedi.

“FİLYOS LİMAN PROJESİ İLE BU HAVZA DAHA DA CANLANACAK”

DSİ ile yapılan görüşmelerin sonunda ihale hazırlıklarının son aşamasına gelindiğini belirten Kahveci, “Resmi gazetede de bu çalışma yayınlandı. İnşallah Mayıs ayının 12’sinde Kastamonu DSİ ihalesi yapılacak. Tabi burada bir yandan Yeniceli hemşerilerimizin korkuları giderilmiş olacak; ama en önemlisi de Filyos Liman projesi kapsamında bu havzada bir canlanma olacağını biliyoruz. Yenice’nin gelişmesine, büyümesine ve endüstrileşmesine büyük bir katkı yapacak bir proje; ama en büyük sıkıntı da Yenice’de arazi bulabilme aşamasıydı. Dereyi kontrol altına aldıktan sonra derenin her iki tarafında şuanda mevcut OSB yakın bir alanın hazine alanı olarak Yeniceye kazandırmış olacağız. Zaten bizim bu dere ıslahında birincisi Yenice’nin böyle bir sıkıntıdan kurtulması, ikincisi de bu havzada geniş bir yatak vardı. Bu yatakta hiçbir işe yaramıyordu. Bu arazi de Yenice’ye kazandırıldı. Filyos Liman projesi de start aldı. Bu start olayından sonra da büyük yatırımcıların yer arayacağını biliyoruz. Bu ıslah projesi sonrasında iki amaçlı bir projeye inşallah bu sene start veriyoruz. 12.05.2015 tarihinde ihale edilecek Yenice çift taraflı 6 bin metrelik taş tahkimatı dere ıslahı çalışmasına başlanacak. İnşallah Haziran ayı içerisinde müteahhit çalışmasına başlayacak. Büyük yatırımlar içinde yer açılmış olacak” diye konuştu.

“DERELER TEHDİT UNSURU OLMAKTAN ÇIKIYOR”

Yenice merkezinde gerçekleştirilecek olan dere ıslah çalışmasının yanı sıra Yortan Beldesi’nde de taşlı tahkimat çalışmalarının yapıldığını söyleyen Kahveci; “Bu çalışmaların yanı sıra Yortan deresinde de taşlı tahkimat çalışmaları yapıldı. İnce derede çalışmalar yapıldı. Değirmen yanının merkezdeki deresi, önümüzdeki bir iki hafta içerisinde gazetede yayınlandı ilanı, orası da bu sene ihalesi bitiyor ve derenin ıslah çalışması bitmiş olacak. Yenice’nin güzelliği olan; ama bir o kadar korkusu olan dereler artık bir tehdit unsuru olmaktan çıkıyor. Artık ıslah çalışmalarında sonra mavisi ile yeşili ile bambaşka bir Yenice ortaya çıkacak. Adım adım Yenice’deki ıslah çalışmaları devam edecek. Yeniceli hemşerilerimize bu anlamda şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.