Bölgenin Sesi Gazetesi
 

“Kan Verdik, Can Verdik” Kampanyası Sona Erdi

Yayın: 13.10.2015 10:39
Paylaş:
A+ A-

Kardemir A.Ş,Çelik İş Sendikası ve Kızılay ile birlikte düzenlemiş olduğu Kan Bağış Kampanyası sona erdi.

Düzenlenen kampanya ile ilgili KARDEMİR A.Ş yetkililerince yapılan açıklamada, “Kan bağışı konusunda çalışanlarımızın duyarlılıklarını ve şirketimizde bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanyamıza, Kardemir ve bağlı kuruluş çalışanlarımız ile şirketimizde iş yapan firma çalışanları büyük ilgi gösterdi.
5 Ekim tarihinde” Kan Ver, Can Ver” sloganı ile 5 ayrı merkezde başlattığımız kampanya süresinde 1191 arkadaşımız bir gün, bir yerde, biri için kan bağışında bulundu. Yapılan bu bağışlar, şirketimizde 2009 yılından bugüne kadar son 6 yılda yapılan toplam bağış sayısının üzerinde ve tek seferde toplanan en yüksek kan bağışı oldu. Kampanya’da Şirketimiz sağlık personeli ile Kızılay Karabük Kan Bağış Merkezinin yanı sıra Düzce, Sakarya, İzmit Kan Bağış Merkezlerinden görevlendirilen sağlık personelleri ve Karabük Üniversitesi Kızılay Kulübüne üye gönüllü öğrenciler görev yaptı.
Genel Müdürümüz Uğur Yılmaz başta olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımız, Başmüdür ve Ünite Müdürlerimiz ile Çelik İş Sendikamızın güçlü destekleri ile sürdürülen kampanya öncesinde 780 çalışanımıza da kan bağışı konusunda farkındalık eğitimi verildi.
Genel Müdürümüz Uğur Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcılarımız ise kampanya süresince kan bağış merkezlerini ziyaret ederek bağışta bulunan çalışanlarımız ile yakından ilgilendi.
Kan Ver, Can Ver sloganı ile hayat bulan kan bağış kampanyamızın başarı ile gerçekleşmesinde ilgi ve desteklerini esirgemeyen Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne, İŞKUR İl Müdürlüğüne, Türk Kızılay’ının değerli Başkan ve Yönetimine, Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, kampanyada bizi yalnız bırakmayan Kızılay Ankara, Eskişehir ve Karabük Şube Başkan ve Yöneticilerine, kampanya paydaşımız Çelik İş Sendikasının değerli Genel Başkan ve Yönetimine, 5 gün boyunca fedakarca görev yapan Türk Kızılay’ının değerli sağlık ekibine, Karabük Üniversitesi Kızılay Kulübü üyesi gönüllü öğrencilerimize ve kan bağışını ulvi bir görev bilip, kan bağışında bulunan tüm çalışanlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz” açıklamasına yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Honda’nın yeni hibrit SUV modeli ZR-V, Türkiye’de satışa çıkıyor

Yayın: 23.09.2023 12:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İZMİR (AA) – Hibrit eser gamını büyüten Honda, büsbütün yeni ZR-V modelini Avrupa pazarı ile eş vakitli olarak Türkiye'de de 25 Eylül'de satışa sunacak.

Honda’nın yeni hibrit modeli ZR-V e:HEV’nin basın tanıtım toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. Toplantıda verilen bilgiye nazaran, yeni ZR-V e:HEV, Advance donanım paketi ve kırmızı ve beyaz renk seçenekleriyle 25 Eylül'de 2 milyon 625 bin TL satış fiyatıyla Türkiye’de satışa çıkacak.

-“Tüketici beklentilerini ve gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz”

Honda Türkiye Lideri Satoru Yamada, toplantıda yaptığı konuşmada, Honda Türkiye'nin SUV gövde tipinde eser gamını genişlettiğini söyledi.

Yamada, “Türkiye’de şu an yükselen trend olan SUV modellerinde 3 farklı eser ile farklı gereksinimlere yönelik seçenek sunabiliyoruz. Ayrıyeten elektrifikasyon stratejimiz kapsamında hibrit model sayımızı artırmaya da devam ediyoruz. Yeni hibrit modelimiz olan ZR-V, uzun yıllardır Honda mühendislerinin geliştirdiği motor teknolojisinin en aktüel versiyonu.” sözlerini kullandı.

Türkiye'de birinci hibrit aracı satışa sunan markanın Honda olduğunu anımsatan Satoru Yamada, “Tüketici beklentilerini ve gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda da en verimli hibrit teknolojisini sunma maksadını taşıyoruz. En yeterlisi olduğuna inandığımızda tüketici karşısına çıkardığımız Honda hibrit teknolojisini temsil eden, e:HEV logolu eserlerimiz Jazz ve HR-V’den sonra ZR-V’nin de sürüş dinamikleri, keyifli seyahat hissi ve yakıt iktisadı ile segmentinde fark yaratacağına inanıyoruz. ZR-V, şu an SUV ailemizde bulunan HR-V ve CR-V’nin tam ortasında konumlanıyor.” diye konuştu.

Honda'nın “2050 yılı sıfır karbon hedefi” kapsamında çalışmalarına süratle devam ettiklerini de belirten Honda Türkiye Lideri Satoru Yamada, Türkiye’de şu an e:HEV modellerle sürat kazanan bu maksat kapsamında daha çevreci ve tüketici beklentilerini karşılayan modellerle eser gamını büyüteceklerini kelamlarına ekledi.

– Honda hibrit teknolojisinin en şimdiki temsilcisi ZR-V e:HEV

Öte yandan toplantıda aktarılan bilgilere nazaran, ZR-V e:HEV’de yüzde 100 hibrit sistemini besleyen 2.0 litre akaryakıtlı motor bulunuyor. ZR-V e:HEV, Honda SENSING güvenlik ve sürüş dayanak sistemi ile hem faal hem de pasif güvenlikte yüksek standartlar sunuyor. Seyahat konforunda ise göz hizası gösterge paneli (Head Up Display), ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön ve art koltukların yanı sıra BOSE iş birliği ile geliştirilen 12 hoparlör özellikleri öne çıkarken, şık tasarımı da modeli sınıfında farklı bir noktaya taşıyor.

Şık tasarımı, güçlü performansı ve sürüş dinamiklerini yüksek konforla birleştiren Honda ZR-V e:HEV, D-SUV segmentinde yer alacak. Sportif bir karaktere sahip olan ZR-V e:HEV’in gövde dizaynında şık ve yalın görünüm dikkati çekiyor. Gereç kalitesi ile öne çıkan iç tasarım ve modelin kompakt boyutları kullanıcıya ferah, pratik ve konforlu bir alan sunuyor.

Yeni Honda ZR-V, iç yer dizaynında kullanılan üst seviye kalitedeki malzemeler ve genişliği ile sınıfındaki en konforlu modellerden biri olarak öne çıkıyor.

– Elektrik motoru, 184 PS/135 kW güç ve 315 Nm tork üretiyor

Honda mühendislerinin uzun yıllardır geliştirmeyi sürdürdüğü hibrit teknolojisi her modelde gücünü ve verimliliğini artırmaya devam ediyor. Yenilenen hibrit güç-aktarma sistemi, 2.0 litre dört silindirli direkt enjeksiyonlu “Atkinson” çevrimli akaryakıtlı motor, iki kompakt güçlü elektrik motoru ve yüksek güç yoğunluğuna sahip lityum iyon bataryadan oluşuyor. Elektrik motoru, 184 PS/135 kW güç ve 315 Nm tork üretirken, yeni ZR-V e:HEV, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede tamamlayarak sınıfında öne çıkıyor. Çevik motor performansına ve kısa hızlanma mühletine karşın ZR-V, 132 g/km (WLTP) karbondioksit emisyon kıymeti ve 5.8 lt/100km (WLTP) birleşik yakıt tüketim kıymetiyle üstün bir verimlilik de sunuyor.