“Kan Verdik, Can Verdik” Kampanyası Sona Erdi

“Kan Verdik, Can Verdik” Kampanyası Sona Erdi

Yayın: 13.10.2015 10:39
Paylaş:
A+ A-

Kardemir A.Ş,Çelik İş Sendikası ve Kızılay ile birlikte düzenlemiş olduğu Kan Bağış Kampanyası sona erdi.

Düzenlenen kampanya ile ilgili KARDEMİR A.Ş yetkililerince yapılan açıklamada, “Kan bağışı konusunda çalışanlarımızın duyarlılıklarını ve şirketimizde bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanyamıza, Kardemir ve bağlı kuruluş çalışanlarımız ile şirketimizde iş yapan firma çalışanları büyük ilgi gösterdi.
5 Ekim tarihinde” Kan Ver, Can Ver” sloganı ile 5 ayrı merkezde başlattığımız kampanya süresinde 1191 arkadaşımız bir gün, bir yerde, biri için kan bağışında bulundu. Yapılan bu bağışlar, şirketimizde 2009 yılından bugüne kadar son 6 yılda yapılan toplam bağış sayısının üzerinde ve tek seferde toplanan en yüksek kan bağışı oldu. Kampanya’da Şirketimiz sağlık personeli ile Kızılay Karabük Kan Bağış Merkezinin yanı sıra Düzce, Sakarya, İzmit Kan Bağış Merkezlerinden görevlendirilen sağlık personelleri ve Karabük Üniversitesi Kızılay Kulübüne üye gönüllü öğrenciler görev yaptı.
Genel Müdürümüz Uğur Yılmaz başta olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımız, Başmüdür ve Ünite Müdürlerimiz ile Çelik İş Sendikamızın güçlü destekleri ile sürdürülen kampanya öncesinde 780 çalışanımıza da kan bağışı konusunda farkındalık eğitimi verildi.
Genel Müdürümüz Uğur Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcılarımız ise kampanya süresince kan bağış merkezlerini ziyaret ederek bağışta bulunan çalışanlarımız ile yakından ilgilendi.
Kan Ver, Can Ver sloganı ile hayat bulan kan bağış kampanyamızın başarı ile gerçekleşmesinde ilgi ve desteklerini esirgemeyen Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne, İŞKUR İl Müdürlüğüne, Türk Kızılay’ının değerli Başkan ve Yönetimine, Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, kampanyada bizi yalnız bırakmayan Kızılay Ankara, Eskişehir ve Karabük Şube Başkan ve Yöneticilerine, kampanya paydaşımız Çelik İş Sendikasının değerli Genel Başkan ve Yönetimine, 5 gün boyunca fedakarca görev yapan Türk Kızılay’ının değerli sağlık ekibine, Karabük Üniversitesi Kızılay Kulübü üyesi gönüllü öğrencilerimize ve kan bağışını ulvi bir görev bilip, kan bağışında bulunan tüm çalışanlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz” açıklamasına yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.