Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kanyon Park Projesi Bu Ay İhaleye Çıkıyor

Yayın: 03.08.2015 10:33
Paylaş:
A+ A-

Karabük belediye başkanı Rafet Vergili’nin önemli projeleri arasında bulunan ve cazibe merkezi olarak gösterilen Kanyonpark projesi 24 Ağustos tarihinde ihaleye çıkarılacak.

Karabük belediyesi tarafından 5000 evler ve Safranbolu arasında uygulanacak olan Kanyon Park Projesinin ilk etabı olan 329 Metre Toplam Açıklıklı (159 Metre Öngermeli Kiriş ve 170 Metre Çelik Kemer), 12.00 Metre Tabliye Genişlikli Öngermeli Kiriş + Çelik Konstrüksüyon Yaya ve araç köprüsünün yapım ihalesi 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 11.00’de gerçekleştirilecek. İhaleyi alan firma yer tesliminden itibaren köprüyü 360 günde bitirecek.

Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada; 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde söz verdiğimiz projeleri nasıl hayata geçirdiysek 2014 yerel seçimlerinde de söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Bu projelerimizin en önemlisi de Beşbinevler ve Safranbolu arasında yapılacak Kanyon Park Projesi idi ve nihayet projenin ilk ayağının ihalesini 24 Ağustos’ta gerçekleştireceğiz” dedi.

Karabük’ün Kuzey’in cazibe merkezi olması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini anlatan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Safranbolu’da gelirken Kireç kuyusu mevkiinden bakarak bu kanyonu nasıl güzelleştirebileceğimi düşündüm. Belediye’ye gittiğimde Bulak deresi Kanyonunun imar durumunu inceledim ve orada bir hazine arazisinin olduğunu görünce hemen o araziyi Karabük Belediyesi olarak aldık” dedi.

KARABÜK İLE BİRLİKTE ÇEVRE İL VE İLÇELERE HİTAP EDECEK

Yapılacak olan Kanyon Park Projesi ile bölgenin cazibe merkezi olacağını ifade eden Vergili; “Karabük halkının nefes alabileceği bir yere ihtiyacı vardı. Burada onu gerçekleştireceğiz. Karabük’ün sosyal yaşamına zenginlikler katacak bu alanda her yaş grubunun yararlanacağı, gençlerin her türlü sporu yapabilecekleri alanlar olacak. Peyzaj alanı 310 bin metrekare, 17 bin metrekare spor tesisleri, 2 km bisiklet yolu, bin 870 su kanalı bulunuyor. Ayrıca Afet evleri bölgesine dev dönme dolap ve lunapark, yapay tırmanma duvarı, renk ve koku terasları, adrenalin parkı, çocuk köyü, kaykay pistleri, çeşitli eğlence merkezleri ve su sporlarını yapabilecekleri daha birçok tesis ve alan bulunacak. Artık gençlerimizin spor yapabilecekleri, birlikte eğlenebilecekleri her şeyden önemlisi kaynaşabilecekleri bir cazibe merkezi olacak. Burası sadece Karabük halkına değil çevremizdeki il ve ilçelere de hitap edecek” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

  1. 5000 EVLER

    TAMAMEN HAYAL MAHSULÜ PROJE

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.