Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kapı Kapı Dolaşıp Çalışmamız Gerek…

Yayın: 31.08.2015 10:29
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük İl İstişare toplantısı Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya Karabük Milletvekili Osman Kahveci, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Belediye başkanları ile parti teşkilat kademeleri katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için tüm teşkilat üyelerinin kapı kapı gezmesini isteyerek, seçime kenetlenmelerini söyledi.

BİZİM DÜŞMANIMIZ BU MİLLETE, POLİS’E VE ASKERE SİLAH ÇEVİRENLERDİR

7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan terör olaylarına değinen Başkan Saylar, “Ne kadar şehit verirsek verelim bu ülkeyi bölemezseniz. Kalleşçe ne kadar saldırı yapsanız da bu milleti bölmezsiniz. AK Parti olarak bu ülkenin bölünmesine karşı tek yegane dinamiği biziz. Bu ülkeyi yönetecek diye ortaya çıkan tek partiyiz. Seçim bitti seçim akşamı Devlet Bahçeli, üç parti koalisyonu kurun ben ana muhalefet olacağım, olmazsa erken seçim dedi. Daha sonra erken seçim istemedi. Kaleye geç dedik gelmedi, ortaya sahaya gel yine gelmedi, teknik direktör ol ona da gelemedi. Çık tribünde seyirci ol destekle dedik ona da gelmedi. Biz AK Parti olarak kamuoyundaki algılamaları bütün teşkilat kademeleri, MHP’nin ve CHP’nin tabanı bizim düşmanımız değil. Bizim düşmanımız bu millete, polis’e ve askere silah çevirenlerdir. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. 1 Kasım’daki seçimde bütün partilerin algılaması Güney Doğu Anadolu bölgesinde terör örgütü ile bizi bağdaştırmaya çalışanları anlayın. Daha dün boyalı basın AK Parti iktidara gelmesin diye bunlar barajı geçsin diye uğraşırken, şimdi şehit cenazeleri ile üzerimize geliyorlar. Daha dün PKK’yı niye vurmuyorsunuz diyenler, bugün neden vuruyorsunuz diyor. Şuanda seçim çalışmalarında bütün topluma söylediğimiz ekonomi sağlam iradeyi ve istikrarı sever dedik. O zaman söyledik istikrar bozulursa dolar ve Avro’yu nerede buluruz Allah bilir dedik bugün gelinen durum ortada” dedi.

BEN DEMEK DEĞİL BİZ DEMEK ÖNEMLİ

‘Bu seçim ülkemiz ve milletimiz için çok önemli’ diyen İl Başkanı Saylar, “Hepimiz kapı kapı çalışmak zorundayız. Bize oy vermeyen insanlara nasılsa oy vermiyor diye gitmemezlik yapamayız. Gidip gerçekleri anlatmamız lazım. Bugün bütün İslam düşmanları Tayyip Erdoğan gitsin diyorsa demek ki biz doğru yoldayız ve Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Bu seçimde ben demek değil biz demek önemli. Biz varsak varız, ben varsam siyaset var anlayışından kurtulmak lazım. Bu ülkeyi bölünmeden kurtaran parti AK Parti’dir. Bu ülkede Al bayrak altında tüm şehirlerinde siyaset yapabilen tek parti biziz. Doğudan batıya tüm illerde teşkilatları olan ve siyaset yapan bir partiyiz. Kapı kapı gezmek zorundayız. bu ülkenin üzerinde oyun oynayanlar üst akıl bizi akılsız sanıyor. Bu millet akıllıdır ve günü geldiğin üst akılın aklını şaşırtır. Bu millet oyunu anladı ve 1 Kasım’da bu oyunu bozacaktır. Karabük olarak bu oyunu bozacağız. Bizim için adaylar değil ülkeye hizmet önemli. Bize düşen görev 2-0 yapmak. Karabük’teki bütün teşkilatlar bugünden itibaren he yerde bu ülkedeki oyunu anlatmak zorunda. Ben’den kurtulalım biz diyelim” ifadesinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, “1 Kasım seçimlerin hızlı olacağını da kaydederek, 31 Ağustos’ta istifaların son günü ve 3 Eylül’de adaylık başvuruları da son. Temayül ve mülakat yok. Genel merkezimiz hızlandırmış bir şekilde 14 Eylül gibi kısa sürede adayları açıklayacak” diye kaydetti.

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ise, Türkiye’de önemli bir sürecin yaşandığını belirterek, AK Parti olarak Türkiye’yi layık olduğu yere ve dünyada lider bir ülke haline getirmek için yola çıktıklarını söyledi.

BİZE 4 CEPHEDEN SALDIRDILAR

1 Kasım seçimlerinde elde edecekleri başarıyla AK Parti’nin yoluna devam edeceğini belirten Kahveci, “13 yıldır iktidarız. Bu dönemlerde bize 4 cepheden saldırdılar. İktidar dönemimizde ülkemizin kalkınmasını kaldıramadılar. Bizleri engel olmak için her türlü yolu denediler. Bizi bir tek milletle yenebilirler. 7 Haziran seçimlerinde birleştiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizi hedef aldılar. Burada başarılı oldular ve tek başına iktidar olmadık. Bundan Türkiye düşmanları kazandı. Bu dönemde ülke ekonomisi zarar gördü. Diğer partiler kaybetti, HDP kazandı. Ama yine sevindiler. Onların oylarının düşmesi önemli değil ki. Önemli olan AK Parti’nin iktidardan gitmesi. Tüm terör örgütleri birleşti. Ülkemizin üzerinde oyunlarını oynamaya başladılar. Terör olayları arttı” dedi.

MÜCADELEMİZ KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK

Devletin uzattığı şefkat elini bir kesimini anlamadığını da kaydeden Milletvekili Kahveci, şunları söyledi: “Teröre artık ağır darbeler indiriliyor. Sadece terör örgütü ile mücadele etmiyoruz. Yanında ve arkasında olanlar ile mücadele ediyoruz. Hükümet ve emniyet güçlerimiz, mücadelesinde kararlıdır. Terör örgütleriyle olan mücadelemiz kesintisiz devam edecek. 7 Haziran seçimlerinden ne olursa olsun birinci parti çıktık. Ne olursa olsun millet arkamızda oldu. Hiçbir parti ile koalisyon kuramadık. HDP ile olmazdı ve olmadı. Ne olursa olsun mücadelemiz devam edecek. Koalisyon kurulmadı ve Sayın Cumhurbaşkanımız erken seçime karar verdi. MHP’nin milliyetçiliği salon milliyetçiliğinden öteye gitmedi. Onların milliyetçiliği böylesi günde elini taşın altına koymaktır. Tuğrul Türkeş gibi. Anayasal zorunluluk olarak oyları oranında kabineye bakan adayı verilecekti. CHP ve MHP bundan kaçtı. HDP’nin iki adayı bunu kabul etti. Bu hükümet bir AK Parti hükümeti değil. Seçim hükümetidir. HDP’ye bakanlık sorgulayan bunun sorumlusudur. Bizimle hükümet kurmaya yanaşmadılar. Anayasal zorunluluk bunlar.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank