Karabük Belediye Başkan adayı Çetinkaya, eğitime ve spora destek paketlerini anlattı

Karabük Belediye Başkan adayı Çetinkaya, eğitime ve spora destek paketlerini anlattı

Yayın: 17.03.2024 15:33
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, seçilmesi halinde eğitim ve spor alanında yapacağı destek paketlerini açıkladı.

Seçim çalışmalarını sürdüren Çetinkaya, yaptığı yazılı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 1000’er lira eğitim destek bursu vereceklerini belirtti.

İlkokula başlayan tüm öğrencilere ücretsiz kırtasiye seti hediye edeceklerini aktaran Çetinkaya, “İhtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye ve kıyafet desteği sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize yüzme, kayak ve izcilik kurslarını içeren ücretsiz yaz ve kış kampları başlatıyoruz. Eğitime destek paketimizle öğrencilerimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya, Karabük amatör spor kulüplerine idari ve sosyal binalar yapacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Uluslararası standartlarda futbol sahaları ve spor salonlarını şehrimize kazandırıyoruz. Tüm kulüplerimize malzeme ve ekipman desteği veriyoruz. Sporcularımıza antrenmanlarda beslenme desteği sağlıyoruz. Tüm kulüplerimize ücretsiz ulaşım desteği sağlıyoruz. Spor destek paketimizle Karabük’te spora çağ atlatacağız.” (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”