Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’dan LGS’ye Katılan Öğrencilere Başarı Mesajı

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’dan LGS’ye Katılan Öğrencilere Başarı Mesajı

Yayın: 02.06.2024 11:06
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında bugün sınava giren tüm öğrencilere başarılar diledi. Başkan Çetinkaya, sınav öncesi ve sonrasında öğrencilere moral vermek amacıyla yayınladığı mesajda, sınavın geleceğin temellerini atmada önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Başkan Çetinkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün gerçekleştirilen LGS sınavında ter döken tüm öğrencilerimize gönülden başarılar diliyorum. Bu önemli sınavda elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inancım tam. Sınav süreci, bir dönemin sonu ve yeni bir başlangıcın kapısıdır. Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizin, hayallerine ulaşmak için attığınız bu adımda başarılı olmasını temenni ediyorum.

Öğrencilere hitap eden Başkan Çetinkaya, sınavın sadece bir değerlendirme aracı olduğunu ve gerçek başarının azim ve kararlılıkla elde edileceğini belirtti. “Bu sınav, sizin ne kadar çalışkan, azimli ve kararlı olduğunuzu gösteren bir basamaktır. Sınav sonucu ne olursa olsun, sizlerin gayreti ve emeği her zaman takdire şayandır. Unutmayın ki, başarıya giden yol sadece sınav sonuçlarından ibaret değildir; hayat boyu sürecek öğrenme ve gelişim sürecidir.

Başkan Çetinkaya, öğrencilere destek veren ailelere de teşekkür ederek, “Öğrencilerimizin bu zorlu süreçte en büyük destekçileri olan ailelerine de teşekkür ediyorum. Onların sabrı ve desteği, çocuklarımızın başarısında büyük bir rol oynamaktadır” dedi.

Öğrencilerin lise eğitim hayatlarında başarılar dileyen Çetinkaya, Karabük Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını ve onların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”